PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ortak pc kullanımı...

komodo
16-12-2010, 10:58
merhaba arkadaşlar,

benim özel bir sorum olacak, ilk başta kolay da gözükse biraz karmaşık.
benim s? bir hesabım var, çermen hesabı, şimdi de hanıma galyalı hesabı açtırmak istiyorum.
benim çermen hesabı google chrome dan oynatılacak, hanım galya hesabı firefox ile oynanıcak.
iki hesap da gün boyunca, ben işte olduğum sürece, açık olacak, ben saldırı alırsam eğer askerlerim zamnında kaçırılsın diye.
şimdi 2 hesap aynı İP den aynı anda açok olmuş olacak, bu durum bir sıkıntı oluşturur mu?

HANUKA
16-12-2010, 11:04
Düzenlenmiştir.

whocares
16-12-2010, 11:40
Merhabalar,
Evet, oluşturur. Bir modem üzerinden iki farklı tarayıcından da olsa, iki farklı bilgisayardan da olsa, sadece bir serverda bir hesap açılabilir.
İyi günler, kolay gelsin...

Bir ağ (modem) üzerinden farklı pc lerle birden çok hesap oynayabilir.Yanlış bilgi vermeyin.Biraz önce benzer bir konuda dwarfish açıklama yaptı.Öyle olsa bir net kafeden aynı serverdaki hesaplarına bakan herkes multi olurdu.

Oyun kurallarını okuyun,modem,pc,temsilci,opc,hammadde desteği v.s. takılmayın.

Travian her hesabın bir sahibi olması gereği üzerine kurulu bir oyundur.
Multi olup olmadığınızı anlamak için önce kendinize ''Ben Başka Bir Hesap Yönetiyormuyum?'' diye sorun.

HANUKA
16-12-2010, 11:44
Bir ağ (modem) üzerinden farklı pc lerle birden çok hesap oynayabilir.Yanlış bilgi vermeyin.Biraz önce benzer bir konuda dwarfish açıklama yaptı.Öyle olsa bir net kafeden aynı serverdaki hesaplarına bakan herkes multi olurdu.

Oyun kurallarını okuyun,modem,pc,temsilci,opc,hammadde desteği v.s. takılmayın.

Travian her hesabın bir sahibi olması gereği üzerine kurulu bir oyundur.
Multi olup olmadığınızı anlamak için önce kendinize ''Ben Başka Bir Hesap Yönetiyormuyum?'' diye sorun.
Ortak pc kalktı diyoruz. O zaman dediğinizden anladığım kadarı ile, Ortak pc kullanımı sembol olarak kalktı. Yani o zaman biz kardeşlerimiz ile aynı serverda kurallar dahilinde oynayabiliriz o zaman değilmi Oğuz abi?

whocares
16-12-2010, 12:00
Ortak pc kalktı diyoruz. O zaman dediğinizden anladığım kadarı ile, Ortak pc kullanımı sembol olarak kalktı. Yani o zaman biz kardeşlerimiz ile aynı serverda kurallar dahilinde oynayabiliriz o zaman değilmi Oğuz abi?

ortak pc kullanımının profilden bildirilebilmesi kaldırıldı.Zira bu özellik oyuncularımızın nedense opc işaretlendiğinde birden fazla hesap yönetilebileceğini sanmalarına sebep oluyordu.

Bakın yanlış düşündüğünüz nokta ne?

Eskiden de opc kullanımı başka bir hesaba devamlı aynı pc den girebilmek için yapılan bir uygulama değildi.Yani ev arkadaşımla birlikte oynuyoruz,aynı işyerinde çalışıyoruz,opc işaretledik,v.b. diyenlerde kurallara uymuyorsa eskiden multi hesap muamelesi görüyordu.opc kısa bir süre için aynı pc i paylaşmak zorunda kalanlar içindi,farklı 2 hesabı devamlı yönetebilmek için değil.

Şimdi sen ve kardeşin aynı serverda 2 hesap açarsanız ve bu 2 hesabıda devamlı aynı pc den yönetirseniz multi olursunuz.

HANUKA
16-12-2010, 12:05
ortak pc kullanımının profilden bildirilebilmesi kaldırıldı.Zira bu özellik oyuncularımızın nedense opc işaretlendiğinde birden fazla hesap yönetilebileceğini sanmalarına sebep oluyordu.

Bakın yanlış düşündüğünüz nokta ne?

Eskiden de opc kullanımı başka bir hesaba devamlı aynı pc den girebilmek için yapılan bir uygulama değildi.Yani ev arkadaşımla birlikte oynuyoruz,aynı işyerinde çalışıyoruz,opc işaretledik,v.b. diyenlerde kurallara uymuyorsa eskiden multi hesap muamelesi görüyordu.opc kısa bir süre için aynı pc i paylaşmak zorunda kalanlar içindi,farklı 2 hesabı devamlı yönetebilmek için değil.

Şimdi sen ve kardeşin aynı serverda 2 hesap açarsanız ve bu 2 hesabıda devamlı aynı pc den yönetirseniz multi olursunuz.
Tamam oğuz abi sağolasın.
Peki bu opc kullanımının bir süresi varmı? Var ise ne kadar süre üstünde bu kullanım opc' den çıkarda multi hesap adı altına girmiş olur?