PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın konuğu Yosinori

Yasmin
14-11-2010, 11:08
Gotcha: Boy
Boy 1.87

Gotcha: Kilo
Kilo 90

Gotcha: Basket oynamayı severmisiniz ?
Basketbolu severim Okul takımındayım.

Gotcha: Tekrar Tasarımcı olmak istermisiniz ? (Sorumlu)
Tekrar tasarımcı olmak istermiyim sanırım istemem yönetici olarak uzun zaman takıldım hem vakit hemde pc olmadıgından tasarımla uğrasamıyorum malesef.

İskenderunlu: İsminiz?
Adım saygın

İskenderunlu: Yaşınız?
25 yaşındayım ..

İskenderunlu: Ne işle meşgulsünüz?
Şu an Lüleburgazda pazarlama öğrencisiyim.

İskenderunlu: 5 yıl içerisinde kendinizi hangi konumda hayal ediyorsunuz? =)
5 yıl içinde öğretim görevlisi olarak üniversitede kalmayı planlıyorum

İskenderunlu: Travian'a nasıl başladınız?
Travianı 1 kere oynadım oda 3 gün sürdü yetti yaklasık 3 yıldır bu forumdayım benden daha az bu oyunu oynamıs kimse yoktur sanırım

İskenderunlu: En çok sevdiğiniz sanatçılar ?
Sanatcı olarak Murat yılmazyıldırım ,Cem adrian ,Hayko Cepkin...

İskenderunlu: Kitap okur musunuz?
Evet sürekli kitap okuyorum

Kara Fatma : Yazı yazmaya nasıl başladın, hatırlıyor musun?
Lise 3 den beri yazıyorum ozamanki yazılarımın hiç birini saklamıyordum.

Kara Fatma: Yazmanın senin için anlamı ne?
Yazmak nefes almakla aynı benim için ...

Kendimce : Vazgeçemedikleriniz nelerdir? (:
Yazmaktan vazgeçemem...
Kitap okumaktan...
İçimdeki boşlıktan...
Yalnızlıktan...

Ego <: Okumaktan zevk aldığınız şair ve yazarlar hangileridir? Özellikle "yeni bir kitabı çıksa da alsam" diyerek heyecanla beklediğiniz bir yazar var mı?
Cezmi Ersöz hayranıyım her kitabı ayrı bir hazdır benim için.

Ego<: En çok hangi alanda yazmayı seviyorsunuz?
Yazılarımın belli bir alanı yok aslında hepsi yalnızlıkla başlayıp ölümle bitiyor arasını ise hayat dolduruyor...

Ego<: Denemelerde, şiirlerde sizin için en önemli noktalar hangisidir? Bir kişinin iyi bir eseri ortaya koymaya çalışırken yapmaması gereken şey var mıdır?
Bir şeyi yazıyorsan kendin için yazmalısın insanlar beğense de beğenmese de ilk kendin için yaz.Misal yazılarımın oğunda gizli anlam yatar ve bunu sadece ben bilirim siz ayrı algılarsınız ben başka 'O' başka...

OCFL: Önce tebrik ederim yazar olmuşsunuz
Teşekkür ederim .

OCFL: Yazar olacağınız süpriz mi oldu yoksa biliyor muydunuz ?
Yarı süpriz oldu diyelim...

OCFL: Düşüncelerinizi alabilir miyim?
Mutluyum huzurluyum yetmez mi?

Uppss!: Pazarlama öğrencisiyim demişiniz, basketbol falanda yazıyor,
yazdıklarınızla (örn; mecalsiz denemeler seriniz ) alakasız şeyler.
İnsan bu kadar güzel yazacak kadar ne yaşayabilir hayatında?
Kurgularınızın eserlerini mi okuyoruz? Duygularınızın eserlerini mi?

Bazıları kurgu bazıları yaşanmışlık diyelim yeterince acı çektiysen kendine acılar yaratabiliyorsun...

Kara Fatma: Yazarlar Klübüne hoşgeldin, benim olmazsa olmaz adayımdın - yanlış anlaşılmasın benim seçme yetkim yoktu ama oy hakkım olsa senden yana kullanırdım –
Hoş buldum teşekkürler ..

Kara Fatma: Bu konuda ne düşünüyorsun, teklif sana geldiğinde ilk aklına gelen şey ne oldu?
Yazar olucagımı mustafa soylemıstı ilk olarak.Değişen bişey olmadı esasında yeşildim turunculaştım yeşildim morlaştım

Gibbon: Kitabını ne zaman okuyacaz inşallah üstad.
Gibbon mecalsiz denemeleri çıkartmıycam dostum .

Gibbon: Önce Mecalsiz Denemeleri mi görürüz rafta?
Zira ilk önce Hayal-i Sükut çıkıcak inşallah okul işleri tam rayına oturduktan sonra.

Angel: Aşk ile ilgili yazılar yazanların aşık olduğunu düşünüyorum ben. Aşk ile ilgili yazı yazmak için aşık olmak mı gerek illaki, yoksa hadi ben aşk ile ilgili birşeyler yazayım demek yeterli mi?
Aşk diye birşeyin olduguna inanmıyorum zira aşk dediğiniz şey içimizde birini okadar çok büyütüyoruzki o gidince ordaki boşluğun adı aşk oluyor...
Bir kere kapıldım gri'ye zira bundandır siyaha çalmalarım
Acıyı yaşamadan acıyı tarif edebilirmisin?

Pragmaduane: Senin için yazmak nedir?
Yazmak nefes almakla aynı benim için...

Pragmaduane: Aşkın karanlık ve pembe tarafını açıklar mısın?
Aşkın pembe tarafı dediğimiz şey güzel kızların pembe renkli kakalarıdır...Herşey masumdur o an...

Pragmaduane: Sen karanlık tarafa ne zaman geçtin? Seni o karanlık yere sokan anı neydi?
Gün gelir masumiyet beyaz çarşaflarda yitirilir gün gelir dostunuz la yariniz aynı yatagı paylaşır...

TheLeqend: Beni Nekadar Seviyorsunuz?
Çok seviyorum...

TheLeqend: Issız Bir Adaya Düşecekseniz Yanınıza Alacağınız 3 Şey.
Issız bir adaya düşsem kimseyi almazdım yanıma madem ölüceğim yalnız öleyim

Yasmin
14-11-2010, 11:08
TheLeqend: İmzanızda "çoluk çocuğu avutma evresi" yazıyor.Neden ?
Orda Tarın ile bir benzetme yapılmıştı çoluk cocuğa laf anlatmaktan bıktıgımdan bu evreyi uygun gördüm.

TheLeqend: Bazı Kişiler Size Tosinori diyor.Bundan Rahatsız Mısınız ?
Tosinori güzelmiş ...

BaltaSallayan: nickinizin anlamı nedir.nerden aklınıza geldi.
Yosinori Watanabe Japon mafya babasıdır zira yönetiminde sadece 900 tane çete lideri bulunmaktaydı ordusunun asıl sayısı bilinmiyor...Bukadar psikopatı bir arada tutmak bir sanattır. Oda bence bir sanatçı...

NumeAnor: Böyle Güzel Sözler Yazmayı Neye Borçlusunuz ?
Flu'ya sanırım ondan öncede Gri vardı Sevmek yeterli diyelim...

AltınCocuk:Yazmanın yada şöyle tarif edeyim Yazabilmenin kişiye ne kadar özgüven sağladığını ve uykuları bölüpte nasıl düşüncede bişeyler oluşturmanın heyecanını bende çoğu kez yaşıyor ve biliyorum.. Yazmak bi nevi terapi oluyor benim için.. Sizinde öylemidir? Yazmadan duramam mı diyorsunuz? İnsanlar öyleki yalnız kalmadan karanlıkta kalmadan anlamıyor yalnız başına geçen zamanı.. sessizliği odanın duvarıyla bütünleşiyorsun adeta.. Sizce Aşk,Sevgi,Değer vs bunları yaşamak ile Yalnızlık,Acı,Mutsuzluk aynı anlam mı taşır? Her mutluğun içinde bir mutsuzluk gizlidir bence.. Ağlamadan gülemez insan... gülen insan gülmeyi haketmek için bir gün ağlar... Öyle değilmi..

Haklısınız fakat hayalle gerçek karışmaya basladımı yazmaktan kendini çekmeyi ögrenmek gerekiyor. Zira doktorum romanımı ağır ağır yazmamı yoksa psikolojimin bozulucağını söylemişti.
Yalnızlık değil insana koyan yalnız oldugunu düşünmesi.Zamanla kendini sevgili edinebiliyorsun çünkü.İçten gülmeyi unutalı çok oldu

Numeanor:Siz Hiç Sevdiniz Mi Sizin Olmayacak birisini? ? . .
Yorumsuz.

SpekülasyoN: Size hayatta en keyif veren şey nedir?
Hayatta en keyif aldıgım şey flunun göğsümde uyurken nefesini yüzümde hissetmek...

Aviana: Sizce; İdeallerdeki maşukun bu dünyada var olma ihtimali nedir?
Ne aşuk gördüm bu dünyada ne maşuk batıl efsaneler

pragmaduane
14-11-2010, 11:10
Ellerinize sağlık, kısa bir röportaj olmuş.

2-3 sayfadan oluşuyordu zaten bildiğim kadarı ile, gene de güzel geçmiş.

Principal
14-11-2010, 11:23
Bayan eli değdiği belli :p Renk uyumu güzel olmuş, okunaklı :) Teşekkürler Yasemin abla =)