PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu Jelanie

mustafa29
16-10-2010, 10:11
Kara Fatma:Selamlar,
- Jelani kimdir? Ailesi, işi, ....
-Yapmaktan tad aldığı şeyler nelerdir?

-Kaç senedir Travian oynuyor? Açılacak olan s5 de yer alacak mısınz?
-Korkuları nelerdir?
-Ulaşamadağı düşleri var mı?
-10 sene sonra kendini nerede görüyor?
-Travian mecmuasında güzel iş çıkartmışsınız, mecmuayı hazırlarken en çok neyde zorlandınız?

-dilek. her ne kadar izmir de dogup buyusemde aslen deliormanlıyım. grafik tasarımcısıyım.

-o kadar cok ki! kitabı okuduktan sonra filmini izlemek, tasarladıgım (ozellikle kitaplar) işlerin urun oldugunu gormek, puzzleın son parcasını yerleştirmek, prenseslerimle sınırları zorlamak, goblen işlemek, kızlar agasında kahve, pasaportta gevrek+cay, gece işportacıların ısıklarıyla karanfilden yukarı tunalıya yurumek, arjantinde 2 kadeh, suursuzca gunesin altında uyumak.....

- su an yeniden acılması beklenen s5 ilk oynadıgım serverdı denebilir onun oncesinde yaklaşık 1 aylık s11 sayılmaz ise. yani 1 yıldan biraz fazla bir suredir travian oynuyorum. yeni acılan s5 te hesap acmayı dusunmuyorum. belli olmaz tabi ama bir cok arkadasıma destek cıkabilir joker olabilirim.

-bunlardan bahsetmek cok hos degil...

-elbette var ama asla ulaşılamayan dusler degil. zaten dusler ideal olunca elbet bir gun ulaşılıyor yada ideal farklılasıyor yine bir sekilde elde ediyor insan. bazen zamanı degişsede oluyor yine.

-o kadar uzun zamanları planlayabildigimi soyleyemem fakat su an ile cok radikal bir degişim olacagını sanmıyorum.

-tesekkurler! en cok zorlandıgım zaman istanbul seyehatinden sonra birde hastalık mecmua zamanında yetiştirmek gercekten imkansızı zorlamaktı. genel olarak roportajları duzenlemek zor. en zor olan ise hala yayınlanamamıs bir roportaj ve her gecen gun daha da zorlaşıyor benim icin. bunlar tabiki bireysel zorlanılan ama bir sekilde cozulen kısa surelik -belkide yorgunluktan ileri gelen- durumlar. asıl zorlanılan konular ise ekipce diyalog kurabilmek. kurulan diyalogun siber iletişim kaynaklarıyla saglanması kişiler arası anlamak/anlatmak eylemlerinin zorlugu. bu zorlugun ustesinden gelincede mecmua için gerekli reklamın yapılması yayınlanabilmesi ve hedef kitleye ulaştırabilmek .. ahh! işte en zor olan bu

Kara Fatma:Kendi yaptığınız tasarımlar içinde en çok beğendiğiniz kitap tasarımı hangisi?
-Tasarıma geçmeden önce kitabı "her zaman" okur musunuz

-duzenlemede 'sivrihisar evleri' kapak tasarımında 'izmir in sevinc gunleri -ataturk un izmir ziyaretleri-' ve 'alt eksremite amputasyonu - guduk bakımı-'

-Genelde hiç birini okumam. ortalama 1 yılda 150 farklı kitap oldugunu dusunursek ki; dil, brans, hitap kesimi, kullanımı, uretimi, ayrıca turleri acısından da cok cesitlilik gosteren eserleri zaten okumam imkansız.

themask:Deliorman bazı kaynaklarda Divane orman olarak geçmekdedir.Divane orman bölgesine ilk gelen Türk'ler KIPÇAKLAR ve PEÇENEKLİLER'dir siz hangi Boydansınız.......
-Grafiklerinde MEŞE , GÜRGEN, KIZILÇIK kullanırmısınız.....

-o kadar eskiyi uzgunum bilmiyorum ki ulaşmak ta sanırım imkansız. teknoloji ve bilimin son surat yol katettigini dusunursek, onumuzdeki yıllarda veya yuzyıllarda genetik bilimi dna dan bu durumu aydınlatır belki. ögrenmekte guzel olabilir gecmişini ve soyunu bilmek guzel.
ayrıca sanırım anlaşılır degil grafik tasarımcısıyım mobilyacı yada marangoz degil.

Deathless:Odundan pinokyo tasarımı yapmıyor musun yani

-ilustrasyon ilgi alanım dısında

avakan:ben niye sizi önceden hiç görmedim?

-bilemem

Berkan:Yeni mecmua ne zaman çıkacak?
-Beni ne kadar seviyon
-berkancım seniçookk Çoookkk Çoooookkkkkk seviyorum :rolleyes:
-yeni sayı mecmua ise yayın tarihi henuz belli degil simdilik askıya alındı

8318.:hiç sahil boyunda gevrek yedin mi çay içtin mi
-datlılardan mücmeri mi
-zerde mi yen

-35 pasaport

Gibbon:Bitime 3 gün kala merkez sıfırlatıp, orduyu yaktırmak nasıl bi' duygu
WoW köylerinden fazla savunma puanı yapmak nasıl bi' duygu?
Attığın her fake'te mesaj kutunun dolması nasıl bi' duygu
Temsilci bulamadığın için kuzenlerine oyun öğretip temsilcilik yaptırdığın doğru mu? :
Son soru animaniacs ne demek??

-o ordu coktan ekmegini yemişti ki zaten o koyu patlatmak icin gelen 12 kişilik ekipte bunu ispatlıyor herhalde ayrıca patşamasaydı kesin wowdan da geri doncekti o sebeble ben uzulmedim ne patlayan koye ne de yok olan ölümsüz baltalılara aksine rahatlamıstım.

-canımcım esasında wow koylerinden fazla degildi defans puanım caktırmıyordum ben gizliden gizliye wow kuruyordum

-olmazsa olmazlar vardır ya işte onun gibi. ben seviyorum mesajlaşmayı. cok komik anlar yasanabiliyor. yeterki degerlendirmesini bil

-bir tek kuzenim travian oynuyor. hatta onun yuzunden s5 e basladım da sayılabilir. o da benim kadar tecrube sahibi birbirimizden eksik fazlamız yok ta ben daha cok temsilciyim orası biraz kotu oluyo. duyum biraz hatalı olmus kuzen kardesine ogrettiydi baksın biraz destek olsun yukumuz hafiflesin diye

-Ani Mani Acs 3 zıpır cizgi film kahramanının isimleri aynı zamanda cizgi filminde adı.

Desinger:Müziği sever misiniz?
-Çaldığınız bir enstrüman var mı?
-Ben iyi bir tasarımcı mıyım ?
-Kaç yaşındasınız?
Şimdilik bu kadar, güzel cevaplarınızı bekliyorum...

-ben duymuyorum. işitme engelli degil de kulagıma hiç guvenmem ve muzikten de anlamam. öylesine bişiyler tıngırdar genelde.

-parmaklarım uzun oldugu içi basarılı olabilirmisim ama hiç ilgimi cekmedi cekmiyor

-daha yolun cok basında oldugunu dusunuyorum. gelişecek geliştirecek cok daha basarılı işlere imza atacaksın ta ki tasarıma olan ilgini enerjini sevgini kaybedene dek. umarım bu asla olmaz.

-terbiEsiz

Kara Fatma:Avatarını neden değiştirdin?

-degişiklik olsun istedim. haa neden bu avatar diye merak uyanırsa ozel bir sebebi yok. bir onceki kendi resmimdi bu ise hiç kimsenin tezatlık hosuma gitti..

mustafa29
16-10-2010, 10:12
sabri Sarıoğlu:jelanie nin dünya görüşü nedir? neden buradayız?

-ben meslegime asık biriyim. bunun sebebini uzun zaman dusundum. ne zaman universiteye basladım ilk staj egitimimde ise bunu buldum. kilit kelime ise PAYLAŞMAK. bu en buyuk haz ise paylaşımlarınız neticesinde akılda kalabilmek, takdir edilebilmek, eleştiri kabul edebilmek.

-nicin forum sorunusuna gelince. bişeyler paylaşılan bir ortam neden sevilmesin ki? buna ornek mecmua ve mecmua ekibiyle birlikte olmak. su ana dek 3 sayı yayınladık ve bu 3 sayıyı yayınlarken ki yasadıgımız anlar, heyecanlanlarımız...

Aşil:Sizi en çok ne mutlu eder?

-ucan balonum olması cok hosuma gidebilir yada kamkazenin tepesinde cıglıkla kahkaha karısımı cılgınlar gibi haykırmakta, ölün artık diye yolladıgım baltalar geri gelince pek sevinemiyorum ama yine fakelerinle bogdun bizi denmesi fazlasıyla eglenceli, baskıdan yeni cıkan işin murekkebine bulanmak, bir ogrencimin hocam diye heyecanla kapıdan girmesi (ne dedigi onemli degil) ana gore degişir bu. her anın mutlulugu baska lakin su an beni en cok mutlu edecek sanırım bir tek sey var o da mapamundi 1375 4000pcs uretimden kalkalı cok oldu ama bir yerlerde ahh bi bulabilsem...

Domibic-T:Merhaba Dilek,

Yeniden hayata gelecek olsan ve sana yaşayacağın şehri seçme imkanı sunsalardı, İzmir' i mi seçerdin yoksa bir başka şehiri mi? ve nedenleri?

-tabiki ve sadece izmir.

-bu sehri
-sokaklarda dolasırken bir bayan olarak istediginiz gibi giyinebildigim icin seviyorum
bir yol sordugumda yalan yanlıs tarif etmedikleri icin seviyorum
kar topu oynamak icin 60km yol katederken denize kızgın kumlardan girmek icinde 60 km yol katetmek
-burda yasayan insanların birbirlerine inanc veya ırk farklılıgı gozetmeksizin dostluk edebilmesi
cafeteryada garsonun size kahvenizi getirdikten sonra donup tesekkur edenleri gormek
insanların mekan ortam farketmeksizin sadece kostumlerinin degişkenligi
esrefpasada sokaklar kalede cay kemalpaşada piknik karsıda bira bucada konaklar bornovada cıstak cıstak
-daha sayamadıgım o kadar cok neden var ki
-hem sairlere bile konu olmus bir sehir burası. buyuludur buralar.
-izmirin sokakları deniz denizi ise kız kokar
-kızlar gezmelere gelenler ise izmire asık olur gibi mısralar kalmıs hatrımda.

özetle bu sehri olusturan esas degeerler insanları gecmişinden beri gelen cok kulturculugu korunması ve insanların ne oldugu nerden oldugu farketmeksizin birbirine gosterdigi anlayış, riya yok ki burda. hatta (turkiyede) bir cok kişi kulturun baskenti der izmir icin kultur sinema tiyatro dans filan degil yanlıs olmasın burda insanların birbirlerine gosterdikleri bu anlayış, nezaket işte bu kulturun temeli.

neyse fazla reklama gerek yok izmirde olan izmire yeter daha ne gelen olmasın

Gibbon:Çok sıcak kanlısın abla, ayrıca neşeli ve şen şakraksın Arada hiç olmayacak şeyler geliyor aklına düşünmeden yapabilecek kadar da muzipsin Nerden buluyorsun bu enerjiyi, ben veya bir başkası niçin senin kadar güleç olamıyor?

-eglenmeyi seviyorum. eglenmek için de ozellikle bir sey olmasına gerek gormuyorum. var olan herhangi bir seyi eglence haline getirrebilmeyi zaman zaman basarabilmek sanırım bir lutuf.

-bir adamın sozudur kmdi hatırlamıyorum ama soyle diyor 'surekli kotu seylerin olacagına inanırsanız kahin olma olasılıgınız yuksektir' daha buna benzer bir kaç soz daha var aklımda hosuma giden. mesela rahmetli teyzem derdi 'korkulu ruyanın sonu aydınlık olur'. o halde pozitif dusunmek ve ümit kaybetmemek te gerek. hayatın bir atasozu ile 'bok icinde boncuk aramak' oldugunun farkındayım ama boncuklar bizim ve bulmamız icin. ee bir de guatr hastası olarak evet troidlerim fazla calısıyor ve bu birazcık hiperaktiviteye sebeb. bu enerji 2 sekilde kontrol altına alabliyorum. öfke veya birseyler yapıp tuketerek. meslek icabıda her kılıga girip cabuk cabuk bişiyler dusunmek ve turetmek olunca sloganım oluyor
DışınDışınEKŞIN

-bu adrenalin demek degil yanlıs anlasılmasın. sadece saskınlık yaratmak.
sabahtır mesai oldukca sakin o sebeble ugrastıgım birşiiiiyy

-malum nicedir diyorum sana ve barısa azcık calısın ama siz tırt cıktınız. o sebeble bir arkadasımı kurban sectim ve bir mektup yazdım. aslında mektupta elle tutulur hiçbir şey yazmıyor sadece aklıma gelen bir kac masalı birleştirip kocaman up uzun bir masal uydurdum ama mektubu okuyabilmek biraz ugrastırıcı. birde mektup bu sefer zarf ile nakliye edilmeyecek yeni bir dusuncem var ama bakalım orası daha netleşmedi

-bunun gibi seyler işte..

dark king:abla ben yakışıklıyım biliyosun sence ben bi ünlüyle evlendircek olsan yabancı tercihim kimi layık görürsün hai az konuşmadık kim bizde berk ben dark kingi hatırlamıyo olabilirsin
-abla seni sen yapan bu cevap bende izmiri isterim erkeğim ama

-valla alınmaca darılmaca olmasında yakısıklılık guzellik goreceli kavramlar. herkezin kendine ait ozellikleri vardır da evlenmeye neden heveslisin bilemiyorum ama madem heveslendin nicin unlu? hem ben senin layıkını bilemem bunu en iyi bilecek olan sen olmalısın

-mumkunse gelme bize biz yetiyoruz. gezmeye gelip gitceksen hemen yola dus gel. hazır yagmurda var izmirin yagmurunda hele bir sıcan ol eglenelim

PeacE
25-10-2010, 21:41
Anaa Jela'nın günlüğünü kaçırmışız :( Haberimiz olmadı hiç.

pragmaduane
25-10-2010, 21:43
Garip benimde olmadıydı :)

Önerdim oy verdim giremedim :)