PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu Halil İbrahim

mustafa29
26-09-2010, 09:21
mustafa29:Merhaba;
İsminiz,yaşınız,şehriniz,işiniz medeni durumunuz nedir?

-Öncelikle hepinizden özür dilemek isterim mağlum çalışıyorum ve sorularınıza geç cevap vermek durumundayım anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim

-İsmim Halil İbrahim,yaşım 40,Samsun-havza doğumluyum 39 senedir İstanbul'da yaşıyorum,aşağı yukarı 20 senedir büro sektöründe çeşitli firmalarda poliüretan ve demirhane sorumluluğu yapıyorum şu anki iş yerimde metal bölümünde cnc makina operatörü olarak gözüksemde metalhane sorumlusuyum,15 senedir evliyim 12 yaşınada Allah bağışlarsa bir kızım var

Rüya:Forumun sizde yeri ve değeri nedir?
Ne zamandır forumdasınız ve nasıl tanıştınız burayla?

-Çok uzun zaman oldu kesin olarak sene söylüyemiyeceğim 4-5sene oldu galiba tesadüf sonucu bir tanıdığımı oynarken bende oynuyum diyerek başladım ( galiba ref-link kurbanı oluyorum belkide beni oynamaya ikna etti)
-Oynarken çeşitli sorunlarla karşılaştım ilk saldırımı galiba vahaya atmış ve sonradan bir köye saldırı atmak istesemde bir türlü becerememiş çaresizce cevap ararken foruma kayıt olmuştum cevap bulabilmek için ama bir türlü activasyonu becerememiş( biraz beceriksizim galiba) foruma girişim bu sayede oldu sorularıma cevap ararken gördüğüm paylaşımlar,açılan konular harikaydı teşekkür etmeye her çalışımda yetkiniz yok yazısını gördükçede kızmaya başladım ve forum üyeliğim başlamadan sona erdi
-Forumu ve forumda bulunmayı seviyorum sürekli hareketli ruh halime göre her çeşit konu mevcut,paylaşım yapmayıda yapılan paylaşımları okumayıda seviyorum beni rahatlatıyor

Gibbon:Merhaba abi,

Travian ile ne zaman tanıştınız?
Favori ırkınız? Niçin favoriniz olduğu?
bunları sorayım bende

-Tanışmamdan bahsettim
-Favori ırkım roma 2 inşaat seçeneğiyle ama sürekli bakamadığım için bana en uygun ırk galya ilk cermenle başlamama ve kendimce oldukça başarılı olmama rağmen bir türlü sevemedim sürekli saldırı ağırlıklı bir oyun sergilenmek zorunda olması ve gelen mesajlar beni rahatsız etti açıkçası

Armo:Abi Merhaba.

Haftalardır bekliyordum bu röportajı (:
Abi 'Düşün' bölümünde paylaştığın yazılar duyduğun yazılar mı?Hani dededen babadan vs.
Şiir yazar mısın?Kitap okur musun?En son hangi kitabı okudun?
Çalışıyorsun sanırım işinden memnun musun?
Hayatında en çok değer verdiğin biri var mı?
Teşekkürler

Çoğunu duyduğum okuduğum paylaşımlar evet bunları genellikle forumda gördüğüm bir mesaj veya konuya tepki için açtığım yazılar aslında insanlara doğruluğu ,iyiliği,güzelliği göstermek için benim çocukluğumda bana anlatılan hikayeler veya o an internette dolaşırken tesadüfen bulduğum hoşuma giden ve forumdaki arkadaşlarımında belki hoşuna gider diye yaptığım paylaşımlar
Şiir eskiden gençken yazardım kız kardeşim şiir defterimi çalıp arkadaşlarına gösterene kadar,ondan sonra sadece okumakla yetindim,kitap okumayı severim ve iyi bir okuyucuyumdur eskiden çok okurdum Sarraflar çarşısına her hafta pazar günleri gider kucak dolusu kitapla dönerdim 1,5-2 günde bir kitap okurdum şimdi 1 hafta sürüyor okumam
Ben kitapları biraz geriden takip edenlerdenim dirilişi okudum en son Turgut Özakman ve Dan Brown kayıp sembol bu hafta okumayı planlamıştım

Ridwone:Sitede en cok begendiginız Nick hangisi ?

Bu soru kazık soru hepimiz özgür irademizle aldığımız nickler bu güzel ,bu değil diye kimsenin iradesine karışamam alıntı yapacaksam ,cevap yazacaksam kolay telafuz edebildiğim her nick bana göre güzel

Ridwone:Sitenin en cana yakin üyeleri kimler sızın icin ?

Arkadaş çevrem hepsi birbirinden özel ve güzel her biri birbirinden değerli burada tek tek sayamam sayamadıklarımı gücendiremem

Ridwone:En cok takildiginiz Bölüm ?

-Yazın düşün sanırım ama ben forumda her köşeyi takip ediyorum fırsat buldukça buna oyun oynamasamda serverlerde dahil eski forumda belli başlı üyelerin konularını sürekli takip ederdim daha sonra sanırım ilk enstantaneler,yeğenim forumu bırakmadan evvel geyik güzel ve özel paylaşımlar varmı diyede en çok yazın düşün

Ridwone:Hayatta asla yapmam dediğinız şey ?

-İnsan öyle durumlarla karşılaşıyor ki asla yapmam dediği şeyleri yapabiliyor benim bu soruya uzun uzun düşünmem lazım ama ilkaklıma gelen hırsızlık bunu yapamam

Ridwone:Hayat gerçekten zormu neden ?Sızın hayatınızda zor dediğinız şeyler nelerdir ?

-Çeşitli zorluklarla karşılaşmış olsamda ,arada yılgınlığa,yorgunluğa kapılsamda çaresiz hissetsemde bazı zamanlar kendimi hep bir çıkış yolu buldum bu bazen kendi çabamla bazende dostlarımın sırtımı sıvazlaması bazende bir merhaba demeleri bile yetti kendimde o zorlukları atlatmamda,hayatın kendi zaten zor ama her doğan gün yeni umutlarıda beraberinde getiriyor

Ridwone:Para neden dert getirir ?

-Para dert getirmi bilmem? ama parasızlık bazı dertleri getiriyorÇocukluğumda okuduğum sonraları bir çok defa beyaz perdeyle buluşan sefiller parasızlık yüzünden ekmek çalan ve hapse mahkum olan adamın hikayesini anlatmıyormu?victor higo

Ridwone:Sabırlımısın sabırsızmı ?

-Bu soruya beklediğim bir şey varsa oldukça sabırsızım diyebilirim her ne olacaksa bir an önce olsun bitsin isterim aklıma koyduğum konulardada oldukça sabırsızımdır,ama olumsuz durumlarla karşılaşırsam metanetle sabretmesini günün yeniden aydınlamasını çok uzun zaman bekliyebilirim

mustafa29
26-09-2010, 09:22
Ridwone:En çok hoşuna giden söz nedir ?

-Bu soruya hemen cevap veremem çeşitli durumlarda çeşitli sözler oldukça hoşuma gider

Ridwone:İlkler neden unutulmaz ?

-Belkide tatmadığımız duyguları tattığımız ,bilmediğimiz hisleri hissettiğimiz,duymadığımız kalp atışlarımızı duyduğumuz için

Ridwone Hiç nickinizı değiştirmeyi düşündünuz mü ? Nickinizı değştirsenız yenisi ne olurdu ?

-En eski nickim aklıma bile gelmiyor sonraki galiba" halilim"di eski forumda oldukça fazla servere kayıt olmuştum her serverde haliyle toplantılar verilen alınan msnler tek msn adresi çoğu zaman karmaşaya neden oldu bende kayılı olduğum her server için bir msn uygulaması yaptım bende foruma kayıt olurken hangi msn den kayıt olduğum belli olsun diye ibrahim-2007 yi kullandım hiç nick değiştirmek aklma gelmedi yine eski forumda bana seslenenler ibrahim-2007 diye seslenince bende Adminimize mesaj çektim -2007 yi silebilirmisiniz diye olumsuz cevap alıncada öyle kaldı yeni forumda eski nickle kayıt olacakken neden ismimi kullanmıyım dedim
Değiştir deseler değiştirmem ama ilk server 1 . bıraktığım bir hesap vardı adını Anadolu Panteri koymuştum bu olabilir

-Mehmet AKİF'ten

"Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir, belki, fakat çekmeye gelmez boyunum."

“Zulmü alkışlayamam, zâlimi aslâ sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem…”

Picasso'dan

"Hayaller olanaklarla sınırlıdır"

Ridwone:En sevdiğinız hayvan ?

-Köpekleri severim sadıktırlar

Ridwone:Olaylar karşısında isyancımısınız yoksa kader deyip boyun mu eğersinız ?

Biraz dini bir cevap olacak ama kadere inanmak imanın şartlarından Allah'tan gelen her şeye amenna kuldan gelenlerse bu ne geldiğine bağlı babamın halaları bende hala derdim Allah kimsenin başına vermesin kansere yakalnmışlardı hiç unutmam zavalli kadın yemek yiyemez ağzının içinde yara eksik olmaz yutkunamazdı ama bir kere bile öf yeter dediğini bir kere isyan ettiğine onca acıya rağmen gülümsemesinden bir şey kaybettiğine şahit olmadım

Benim inancımda hastalıklar ,dünyada çekilen acılar günahlara kefarettir ve ben kefaretimi bu dünyada çekmek isterim

Ridwone:İyi yönlerinizi anlatırmısınız ?

Bu soruya benim cevap verebilmem çok zor inanın düşününce ben bulamadım açıkçası

Ridwone:En cok sevdiğinız özelliğinız nedir ?

Okumayı severim merak ettiğimi üşenmeden saatlerce ararım belki bu bir özellik olabilir

Ridwone:Sizce en büyük acı nedir ?

Bir baba olarak söylüyebileceğim tek şey var Allah bana göstermez inşallah evlat acısı diyebilirim ,diyeceksiniz onu yaşamamışsınız ama düşününce bu acıyı yaşıyanların yerine kendimi koyduğumda kafayı yiyecek gibi oluyorum bu bile bana yetiyor

Ridwone:Ne zaman yalnız kaldığınızı hissedersinız ?

Aslında yanlızlığı sevmeme rağmen haklı olduğum bir konuda kendimi ifade etmekten acizsem bu hissi çok derinlerden hissederim

Ridwone:Hiç birinin yüzünden hayatınızdan nefret ettinızmi ?

Hayır şükür bu hissi yaşamadım daha

TheWarlord:İyi Günler;

Sorularıma başlıyorum..
-Tavuk mu yumurtadan çıkar yoksa yumurta mı tavuktan?
-Medeni haliniz nedir?
-Hayatınızdan memnunmusunuz?
-Travian oynuyormusunuz?Oynuyorsanız hangi ırk olursunuz?

Bilim adamları bile bu sorunun cevabını arıyor belki bu yüzyılda cevabını bulurlar
Horoza sormuş tavuklar horozun cevabı ben işime bakarım gerisi beni ilgilendirmez olmuş
Haftanın konu olana kadar oldukça memnundum işten geldiğimden beri sorularla boğuşuyorum ecel terleri döküyorum şu an

Oyunla uzun zamandır aram yok ama oynarken tek oynamayı sevdiğim için ve sadece akşamları işten geldiğimde girebilidiğim için galya olurdun genelde nadir zamalarda da romalı

mustafa29
26-09-2010, 09:23
solaris93:Merhabalar...
Boyunuz kaç m. ?
Basketbol izlemeyi,oynamayı severmisiniz ?
Beni 5 kelime ile tanımlarmısınız ?
Sizce ben themask'ın iyi bir öğrencisimiyim ?
Forumda nasılım ?

1,80
Bu yaşta oynarsam kesin nalları dikerim senelerdir seyertmedimde
Yeni yeni tanıdğım bir arkadaş
Açtığın konular ,yazdığın mesajlar dikkatimi çekiyor diyelim
Bir ara banlanmış ama banı açılmış Katip adayı diyebilirmiyiz?

whocares:Merhaba Halil İbrahim,

Senelerdir buradasın,bir kere bile sinirli bir mesajını,lütfensiz kelimeni duymadık.Bütün forumun babacan abisisin.Nerede bu işin sırrı,bu sabır nereden geliyor

Böyle düşünmenize sevindim aynı şeyleri bende sizin için düşündüğümü söylemek isterim bu sorunuza gelince bilmiyorum belkide rast gelmemişsiniz Allah'tan diyelim

Aslına bakarsanız nasıl bir forumda olduğumun kullanıcı grubunun yaşının farkında olduğumun etkisi var,genç arkadaşlar oldukça ağırlıkta sanal bir alemde kanlarının verdiği o enerji ile bazı mesajlar yazabiliyorlar bazı değerler dokunmadıkça hoşgörüyle karşılıyabiliyorum çoğu mesajlarını kimsenin inancıyla alay etmedikleri sürecede sinirlenmiyorum açıkçası

Sayın Süper Modum bu soruya nasıl cevap versem diye düşünüyorum her ne cevap verirsem veriyim yanlış anlaşılacağım belki ama belki yetişme tarzından olabilir beni uzaktan tanıyanlar gerçek hayatta veya sanal alemde oldukça soğuk ve mesafeli diye tanımlıyorlar halbuki böyle biri değilim yazdığım mesajlar veya konuşmalarım böyle göstermiş olabilir üst,ast,büyük,küçük hemen hemen herkeze aynı şeklide saygıyla yaklaşmak en doğru davranışmış gibi geliyor bana diyelim

atafemrea:Sizce bu forumun ''En'leri'' kimler ?
Ve bunların içinde var mısınız sizce ?

Bu soruda kazık bir soru ben forumda eğlence bölümünde açılan en sevdiğiniz üye,mod veya adı her ne olursa olsun böyle konulara veya sorulara cevap yazmıyorum şu an için adını unuttuğum,sayamıyacağım gönlünü kırabileceğim arkadaşlarım,sorumlularım olabilir birini yazdığımda diğeri kırılabilir ki ben böyle ayrımlar sevmemde doğru bulmamda her üye,her mod,her yetkili benim için "EN" en dir yanlız hoş olmuyan paylaşımlara anında müdahale edenleri daha çok sevdiğimi söylemek zorundayım,

Hayır yokum mağlesef

aykutuysal:benim sorum abi bu konuya ne zaman geleceksin
bu düşün bölümünde vs. paylaştığın yazılar ilgimi çok çekiyo onları nerden buluyorsun acaba
paylaşımların için burdan tekrardan teşekkür ederim

-İşten eve gelme 8.30 yarım saatte yemek,duş falan filan da sorular çok zor

-Duyduğum o an için aklıma gelen bir hikayeyi internette araştırıyorum bu bazen 10 dk alıyor bazen 1 saat ama sonunda çeşitli şekillerde arayarak buluyorum kitapta okuduğum hikayeleri veya çok eski bir hikayeyi bulmak bazen uğraştıyor ama bir güzel tarafı var araştırma yaparken okumadığım,okuyupta unuttuğum veya tekrar okumaktan zevk aldığım hikayelerede rastlıyorum bunların bir kısmını zaten paylaştım

-Ben teşekkür ederim en azından okunduğunu bilmek uğraştığıma değiyor

themask:Kimse kimsenin ögrencisi değil solaryuscan herkes niçiyle temsil olunur ......
Halil abim gizliden gizliye bir ilerleme görüyorum sende bizleri uyuttuğun hedefine doğru çıplak ayak depar attığın söylenebilirmi...... Hedef renkli niçmidir.....Rengin kalbin aynasımıdır ....

Babanın siz çocukken anlattığı forumda paylaşmadıgın başka hikayelerin kaldımı.....

Bunları bi cevapla devamı gelecek.....

-Hiç böyle bir beklentim olmadı desem belki inandıramıyacağım ama bu gerçek bir itirafta bulunmak gerekirse zaman zaman açılan multıhunterlerle ilgili konularda acaba ben yapabilirmiyim? demediğim olmuyor değil

-Ama düşünüyorum sonra benim atılan mesajları okumamı bekleyen onlarca oyuncuyada haksızlık yapmış olurum akşama kadar beklemek zorundalar çünkü

-Vallahi anca böyle bir hikayeyi öyle bir duruma cevap ( kendimce) vermem gerektiğnde aklıma gelirse paylaşabilirim ve uzun zamandır başka bir hikaye anlatmışmıydı ?diyede düşünmedim

-Daha durum benim kıza anlattığım hikayelere sıra gelmedi

mustafa29:Maşşallah abi nazar değmesin 15 yıllık evlisiniz demek
Günümüze bakılınca çok uzun süre.Neye borçlusunuz peki bunu bizlere nasihat babında.

Foruma bakınca anlıyoruz tabi küçük büyük farketmeden saygıda kusur etmiyorsun üyelere bu yüzden seviliyorsun.Sanırım bu yüzden.

Çok Teşekkür ederim Sayın Sorumlum harika bir hediye bu

-Bir hikaye daha
Çocuk dedesine sormuş:
-Dede ninem ile kaç yıldır evlisin?
-40 yıldır evlat
-Peki ama dede, ben sizi hiç kavga ederken görmedim bunun sırrı nedir?
-Otur evlat anlatayım... Nikahımız kıyıldı. benim at arabasına ninenin üç-beş eşyasını attık ve bizim köyün yolunu tuttuk. Yolda atın ayağı tökezlendi. 'Bu bir' dedim. Yola devam ederken bir daha tökezlendi, ben yine 'Bu iki' dedim. Köye de epey yolumuz vardı. bizim atın ayağı bir daha tökezleyince 'Bu üç' dedim ve çektim piştovu, atı orada vurdum. ben atı vurunca başladı bana söylenmeye:
biz nasıl gideceğiz. Niye durup dururken atı vurdun. sende hiç akıl yok mu? Bu eşyaları nasıl götüreceğiz?
ben de döndüm ninene:
"Bu biiirrr" dedim.
O gündür bu gündür, gül gibi geçinip gidiyoruz

alıntıdır

-15 Senelik evlilikte daha 1 de kaldım

-Evlikte bir kulağın sağır,bir gözün kör olacak o vakit gül gibi geçinir gidersiniz diye nasihat vermişlerdi
Uzun evliliğin bir sırrıda evde en son sözü söylemek bende öyle yaptım hep
"Peki karıcım","olur karıcığım","emredersin karıcığım" diye nasıl tam kazak erkek değilmi?

mustafa29
26-09-2010, 09:24
Sypher's shade:Çocukluğumuzda elbette hepimiz birilerini kendimize örnek almışızdır. ( görüşler, davranışlar , yaşayış tarzı vs. ) Sizin, çocukluğunuzda kendinize örnek aldığınız kişi kimdi ? Neden onu kendinize örnek aldınız ? ve bu kişiyi bize kısaca tanıtırmısınız ?

-Vallahi böyle birini kendime örnek aldığımı hatırlamıyorum ama dinlediğim ,okuduğum,seyretiğim kahramanlık ,hikayeleri belki etkilemiştir beni ama inanın düşünüyorumda aklıma gelmiyor böyle biri ama dediğim gibi okuduğum,dinlediğim,seyrettiğim şeyler ister istemez etlikemiştir belkide beni

Coubuple:Merhaba,

-Forum genelinde hemen hemen herkes tarafından sevilen, sayılan birisiniz. ( Ben de sizi çok seviyorum).

-Bazen bu sevgi selinden sıkıldığınız oluyor mu?

-Yanlış ya da birine bilmeden nezaket ölçüsü içerisinde dahi olsa kırıcı ya da olumsuz etkileyici tek mesajınıza dahi rastlamadım. Mesajlarınızı uzunca düşünür de mi yazarsınız, yoksa aklınıza ilk geldiği gibi, ilk yazdığınız gibi mi cevapla butonuna basarsınız?

-Teşekkür ederim Sevgiler saygılar karşılıklı alında böyle görünmek veya böyle davranmak gibi takıntım yok sizin sevdiğinizi başkası sevemez belki aynı düşünce yapısındakine hoş veya sempatik görünebilir ama bir başkasına itici gelebilir böyle bir saplantım yok olduğum gibi görünmeye,davranmaya gayret ediyorum açıkçası asla bir maske kullanmadım,düşünmedim bile hatalarım olmuştur,başkalarını kızdırdığım,kırdığımda ama bunu asla bilerek veya isteyerek yapmadım
-İnsan sevdiğinin kusurlarını görmezmiş derler belkide siz görmediniz

-Düşünerek yazdığım mesajları hiç beğenmemiyorum bu forumdaki en büyük hatalarımdan birde bu içimden geldiği gibi o an aklıma ne geliyorsa ne hissediyorsam hemen yazıyorum imla hatalarıyla dolu bir mesaj çıkıyor karşıma onları bile doğru dürüst düzeltmeden hemen cevap atıyorum

HANUKA:Öncelikle merhaba ibrahim abi, günaydın
-Forumla tanışman nasıl oldu?
-İlk arkadaşın/ arkadaşların kim/kimler oldu?
-Forumdaki en keyifli anını anlatırmısın?
-İstanbul buluşması olursa, o gün işin falanda olmazsa, o güne kadar da yaşarsan geliceksin değilmi?
-Beni seviyorsun değimi?
-Cevapların için sağolasın

-Sanırım anlattım ama beni foruma tekrar döndüren yorum yapamamam oldu galiba uzun süre ara verdim foruma tekrar bir olaydan dolayı foruma giriş yaptım bir konuda cevap yazmam gerekti cevap yazamadım bende yeniden üye oldum( daha doğrusu üye adayı oldum keyifli bir süreçti benim için günleri saymam falan )

-Vallahi ilk kimdi pek hatırlamıyorum ama ilk karşılıklı muabbet sanırım Büyük şaiirim Ersin'le oldu sonra diğerleri takip etti Sayın Gökkuşağı Modumuz Ece Hanımla ilk yardım konusunda bir üye adayına yardım ederken eksik bir cevapta böylede olmalı değilmi ?diye mesaj atmıştım konuya aynen benim eksik mesajıma Ece Hanımda evet ama bu da böyle olmalı değilmi? diye karşı mesaj atmıştı

-Asıl tanışma şimdi nick olarak karışık yazamıyacağım kusura kalmasın Axer'in açtığı forum üyelerinin yaşı konusu vardı orada ilk defa yaşımı yazdığımda olmuştu akabinde benim severek takip ettiğim Huzur konusunda olmuştu

-Forumda keyifli anlarım çok oldu en keyif aldığım bir çırpıda aklıma gelmiyor ama en çok muabbetlerden keyif aldığımı söylemek isterim

-Benim bir İstanbulla buluşamama sorunum oldu her türlü aksilik ogün peşimi bırakmadı ama bir buluşma düzenlendiğinde katılmayı gerçekten istiyorum Nasip kısmet olursa

-Kadircan biliyorsun eski forumda post kasmaların beni kızdırıyordu( Ya sen derdini anlatamıyordun ya ben anlamıyodum sürekli banlanmaların falan başlarda beni oldukça kızdırsada seni yakından tanıdıkça sevmeye başladım şu an takdir ettiğim üyelerdensin

-Seni seviyorum sen sevilmezmisin

themask:bu foruma bağlıyan en önemli şeyi ilk defa sana söyliyeyim kendime bilşe itirafta zorlanıyorum ama gençler belki bir paylaşımımla,yorumumla yada ne biliyim tam anlatamıyorum ama yol gösterbilmek örnek olabilmek ne kadar yapabilirim ne derece istediğim ,arzuladığım derecede olabilir bilinmez bu ağaç dikmek gibi meyvesini asla tadamam ama belki bir ağaç meyve verir sanaldada olsa saygılı,sevgili,duyarlı gençler çoğalabilir yaptıkları yanlışları görebilirler

-Genelde paylaşımlarım hep bir olay beni etkilmiş,üzmüş yada hislendirmiş onun üzerine yaparım

-Yukardaki itirafı hatırlıyormusun yoksa inkarmı ediyorsun......

-Araştırmacı üyeliğimle seni gene ters köşe yapdım sanıyorum , ben hep araştırmacı bir üyemiyim yoksa insan sevdiği agacamı çıkar meyve yemek için..... agaca çıkma mecazi anlamdadır.....

-Abi yukardaki özelimizi burda verdim ki herkes Halil abiyi anlasın fikirlerini vermek istediklerini anlasın diye hep demişimdir niye Halil abi gibi değilim sence neden değilim ben ne zaman halil abi gibi olabilirim.

-Evet hatırladım sen mesajlaşmalarımızı saklıyormusun?oldukça şaşırdım bunları benmi? yazdım

-Sen şahsına münhasırsın bende senin açtığın hiciv ağırlıklı konularda sana verilen cevaplardaki soğukkanlığın ,anlayışın ve hoşgörünü takdir ediyorum ve imreniyorum ben böyle sakin olamıyorum çoğu zaman ne yazıkki

solaris93:Yeniden merhaba
-Halil İbrahim sofrasını izliyormusunuz ?
-Forumda yazın-düşün bölümü hariç hiç rep aldığınız oldu mu ?
-Forumda ki en sevdiğiniz smiley hangisi ?
-Yeğeniniz facebook şifrenizi biliyor mu ?
-Mod'larımızı nasıl buluyorsunuz ? ( siyasi ve samimi olsun lütfen )

-Hayır izlemedim ne yazıkki son 1-2 senedir bir veya iki dizi hariç tv seyretmiyorum sadece yemekte bir kaç kanal zaplarım tarih ve tartışma programlarını elimden geldikçe takip etmeye çalışıyorum onun harici internet sevdiğim diziler için tek adresim diyebilirim

-Uzun zaman önce smiley sevmezdim hatta bu smileyi hiç sevmezdim şimdi

-Hayır bilmiyorum ama kızkardeşim,kızım ve eşiminkini biliyorum

-Samimi cevap vermek gerekirse ayrım yapmak ne derce doğru oda tartışılr ama görevlerini kusursuz ,tüm iyi niyetlerinle yapanlar çoğunlukta,çok kuralcılarıda var,anlayışlı olanlarıda forumun abileri,babaları,ablaları olanlarda hemen hemen tümünü takdir ediyorum ve yanlış anlaşılmasın acıyorumda onca insanla her ne ruh haliyle olurlarsa olsunlar aynı seviyede muamele edebilmek, oldukça zor olmalı

-Bir derdim olduğunda kimi on-line yakalarsam rahatlıkla sorunumu konuşup cevabını alıyorum ve bir itiraf yapmak gerekirse sadece 1 Modumuza kırgınım onun kim olduğu veya kırgınlık konusu bende saklı kalsın müsadenizle

busiris:haftanın konugu olduğunda ne hisettin
Yukarda Allah var ne haftanın konuğu olmak ne de o oylamaya katılmak bu forumda isteyeceğim son şey bana gelinceye kadar bu forumda tanınması gereken onca insan var

Sayın Katibim Salih eski forumda ropörtaj teklifinde bulunduğunda nasıl korktuğumu ,kaçmak için ne çarelere başvurduğuma şahit

Keza Sayın Sorumlum Mustafa'da beni affetmesi için attığım mesajları biliyor

Oldukça korktuğumu hissettim bu benim öyle kolay kolay hissedebileceğim bir his değil adeta dehşete düştüm diyebilirim kendimi çaresiz,savunmasız hissettim bir an için dün ilk mesajları gördüğümde elim ayağım kesildi bir an için foruma 2-3 kere girip çıktım ben nasıl cevap vereceğim ne diyeceğim diye

mustafa29
26-09-2010, 09:25
whocares:İhtiyarlamışsınız siz

-Evet Sayın Süper Modum belli olmaya başladımı ? sizin gibi genç değilim artık mağlesef

themask:Abi seninle ilğili de bilği ve döküman var elimde zamanı gelsin yayınlayacagım.....

-Ben halil abiden gencim o düşünsün yalnız kendisi kel değil ben gördüm kirli sakallı karizma abi.....
Çok sık traş olmayı sevmiyorum köse olmanın avantajını kullanıyorum diyelimEyvallah

-Sayın Süper Modum Murat Bey ne diyor böyle

mustafa29:Biraz özele girelim.
-Ailenizle ve özellikle çocuğunuzla aranız nasıldır.Baba-çocuk ilişkisi mi yoksa arkadaş-baba,çocuk mu?
-Çocuğunuzun her istediğini yapar mısınız?
-Çocuğumla belli sınırlar içinde arkadaş belli sınırlar içinde baba-çocuk ilişkisi yaşarız

-Benim babam oldukça otoriterdi sevgisini göstermez ama bilirdik bizi sevdiğini ,Allah razı olsun gezdirmeyi çok severdi bizi ben benim kızıma onun bana gösterdiği ilginin yarısını gösteremiyorum

-Nasıl büyüdüğünü bile farkedemedim desem yeridir onun bebekliğinde ve büyümeye başladığı sıralar oldukça sık montaja giderdim iş nedeniyle ve hemen hemen her gece gece yarılarına kadar mesai yapmak zorundaydım işlerin yoğunluğundan bir baktım ki büyümüş

-O dönemler iş arkadaşlarım arasında bir espirimiz vardı eve resmimizi bıraktık çocuk eve geldiğimizde bizi tanısında yabancı sanmasın diye

-Her istediğini yapmam münkün olmuyor ama baba,arkadaş-kız ilişkisi denilebilir

clakson:Abi bir sorum olacak.
-Çocuklarını travian ile tanıştırmayı düşünüyor musun?

-Benden fırsat bulsa bilgisaray kavgası var evde bende hanımdan fırsat bulamıyorum
-Ben oynarken benim köyleri gördüğünde oldukça hevesleniyordu oynamaya

-Bundan bir kaç sene evvel görevler yapılırken sistem tarafından gönderilen mesajlardan birine mesaj yazmış "teşekkür ederim gönderdiğiniz yardım için Sayın Kralım" diye yada ona benzer bir mesaj
işin asıl komik olanı Multihunter mesaj yazmış ne yardımı diye

thelegenD:Hobiniz Varmı ?
-Forumun (bana göre) "En" lerinden olmayı nasıl başardınız? sırrınız nedir ?

-Bir hobim var diyemem belkide en büyük hobim internet birde bilgisayarın ayarlarıyla oynamayı içini açıp söküp takmayı severim bana 3 bilgisayara mal oldu ama olsun zevk alıyorum sürekli bir şeylerle uğraşmaktan
-Sağolun inanın ben bunun farkında değildim böyle düşünülmesi hem utandırdı beni hem sevindirdi açıkçası
-Bir sırrım varmı ?benim bile haberim yok inanın burada olmayı paylaşım yapmayı yapılan paylaşımları okumayı seviyorum bir maske arkasına veya bir nickin ardına saklanmıyorum ne isem o olmaya devam ediyorum ,forumu bir aile gibi görüyor ve o ailenin fertlerine hak ettikleri değeri vermeye gayret ediyorum

themask:En son okudugun kitap okuma aralığın

-Aslına bakarsanız son zamlarda kitaplara para fazla ayıramıyorum sağolsun eşim dostum arkadaşların aldıkları okudukları kitapları ödünç veriyorlar aldığım emaneti en kısa zamanda geri vermeye gayret ediyorum bu en fazla 4 -5 günü geçmez ben gündemdeki veya popiler olan kitapları fazla takip edemiyorum genelde aldığım kitaplar okunupta satışa çıkan kitaplar yeni kitaba ayıracağım parayla okunmuş 3-4 kitap alabiliyorum eskiden internet öncesi devirlerde bu aralık çok kısa olsada şimdi hanım bilgisayardayken ben okumayı tercih ediyorum

themask:En son izlediğin filim sinamaya gitme aralığın

-Sinema kurduyken seneler varki sinemaya,tiyatroya gidemedim
-Ne derece doğru ama sinemayı artık internetten seyrediyorum( aslına bakarsanız film sinemada izlenircilerdenim)
-En son seyrettiğim Angelina Jolie( Salt)

themask:Kendini 1-2 cümle ile anlatsan sokakda yanlış bişey gördüğünde Allah'a şükür ben böyle değilim bu hatayı yapmam dediğin öz eleştirilerin.

-Yeşilaycı değilim ama azıma içkiyi sadece özel zamanlarda sürerim ve kemdimi bilmiyecek,şarhoş olacak kadar asla içmem,çirkefleşemem,küfür etmem diyemem ama yerini zamanını,ortamını bilmiyecek kadar aciz değilim

-Çok nadir olsada çocuğuna kötü davranan ebebeynler görüyorum ve kendimi zor zabdederim böyle zamanlarda iyiki böyle biri değilim diyebilirim

themask:Olmak istediğin yerdemisin

Nerde olmak istediğime bağlı değilmi? bu sorunun cevabı havai'de olmayı arzuluyorsam hayır ,evimde çoluk çocuğumun yanında bilgisaray başında olmayı arzuluyorsam evet

themask:Hayallerin sınırsızmıdır yoksa fakir edebiyatıyla süslümüdür.

-Her insan gibi hayal kurarım kendimi bildim bileli çalışıyorum yoruldum diyebilirim hayallerim sınırsızdır ama olanaklarım sınırlı gerçekçiyim aynı zamanda

themask:Şükürcülüğün ölçüsü nedir.

-Böyle bir ölçü kişiden kişiye değişir kanısındayım ben azla yetiniyorsam bulduğum ve bulabildiğimle yetinirim ve bunlaırda bulamıyanlar var diye şükrederim her aldığımız alabildiğimiz nefese şükür etmek lazım aslında

themask:Okumakmı gezmek mi......

-Bu soru çeşitli defalar tartışılmış ve tartışmaya katılanların çoğu kendi görüşünün doğru olduğunu iddia etmiştir
-Ben şimdi gördüklerini okuyarak,araştırarak pekiştirenler desem ne derece benim bu soruya (kendimce) doğru cevap verdiğimi gösterir
-Kişi vardır gördüklerini unutmaz ,kişi vardı okuduklarını unutmaz her ikisini bir arada yapmaya kalksak ömürde yetmez maddi imkanda görebilidiklerimiz imkanlarımız doğrultusunda görmek göremediklerimizi okumak belkide en doğru cevap olabilir

heroking:Abi biliyorsundur ki az öncede okudum bir kızınız varmış benim yaşlarımda ( 14 yaşalrındayım...)

* M.E.B sınıflarda değişkilik yaptı ve bence bu kötü oldu / Ailemde buna pek memnun olmadı. Peki sizin ailenizde nasıl bir durum oldu. Yani ben hiç memnun olmadım ; Arkadaşlardan ayrıldım, sısınfatki o ortam bir ayrıydı yani =)

Senin adına üzüldüm ama olayın farklı boyutundan bakmak lazım belkide bu senin için yeni dostluklar,arkadaşlıklar yeni yeni alışkanlıklar kazanmana vesile olacaktır,elbetteki eski ortamını ,konumunu özlüyeceksin arkadaşlarını yaptığınız etkinlikleri özlemene neden olacak ama yaşadığın anın kıymetini onu doyasıya yaşaman gerektiğini yaşamındaki her anın değerini daha iyi anlamana neden olacaktır belkide yeni dostların,arkadaşların eskilerin yerini tutmuyacak belkide ama bu onlara şans vermemeni gerektirmez

herokingBursaya yolunuz düşerse nerelerde bulunursunuz ?

Üzgünüm seneler var ki Bursa'ya gitmedim gittiğimdede Bursa'ya gitmiş sayılırmıydım o da şüpheli 4 sefer sanayi bölgesine gittim sadece iş için
Baldızım Bursa'da her bayram davet alırız ama ben daha hiç gitmedim

mustafa29
26-09-2010, 09:26
pragmaduane:Accık felsefe yapalım dimi ama
-Merhaba abi öncelikle hayırlı olsun.
-Öncelikle sen kimsin? Yada sen kim olduğunu biliyor musun?
-Adın Halil değil Ahmet olsa ve farklı bir çevrede yaşasan gene sen olur muydun?
-Kim olduğunu sen mi seçtin?
-İnsanın karakterini mizaç özelliklerimi yoksa yaşadığı çevre mi belirler?
-Tekrar düşün sen kimsin, kim olduğuna dair bir fikrin var mı ve emin misin

Sağol Allahın bir kulu bu formun bir üyesiyim
-Görünüşte belki farklı bir ortamda büyüsem ve yaşasam bu ben ben olabilirmiydim sanmıyorum bizi biz yapan şekillendiren yaşadığımız deneyimler sevinçlerimiz,üzüntülerimiz ,hislerimiz ,tepkilerimiz aynı olabilirmi?Farklı yollardan yürüyebilir farklı karakterlere bürünebilirdik aldığımız eğitim,edindiğimiz arkadaşlar bilinmez ki bizi nasıl şekillendireceği
-Anne babamızı,dünyaya geliş yeri ve zamanını bizmi seçtik ki kim olduğumuzu biz seçelim
-Elbetteki çevre sanırım şu an ki beni ben yapan yaşadığım yer,zaman ve ortam bunlardan birini değiştirsek şu an ki ben ben olabilirmi ki
-Ben benimde benim ben olduğumuna sen eminmisin?
( not ) felsefeden hiç anlamam bu zaman kadar ve bu zamandan sonra sorularda çeşitli konulardaki yazdığım mesajlarada içimden geldiği gibi cevap verdim ve vermeye devam edeceğim

solaris93:Admin olsam .................... yapardım ( Boşluğu neyle doldururdun )
-Forumda en sevdiğin yada en çok konuştuğun 3 üye ?
-Sorduğumuz sorulardan memmunmusun ?
-Forumda sana bir rütbe vericez deseler hangisini isterdin ?

-Admin olsam benim gibi ne cevap vereceğini bilmeyen üyeleri haftanın konuğu yapmam
-Başlarda sıkıntıya düşmüştüm artık rahatım
-Adminlik aşağısı kurtarmaz

themask:Hazırmısın abi yemeğini yedin çoluk cocukla ilğilendinmi sorular geliyor acele cevap kestane kebap.....
-Ayrıca solaryuscanın soruları çok hoş ondan esinlenerek aklıma gelen ilk soru şu;
-Ben istemem yan cebime koy rütbeyi gibi bir duygu düşence içindemisin.

-İşten geldiğimde foruma giriş yaptım hemen çok fazla soru olmadığını gördüğümde rahattım internetten 1-2 dizi seyrettim o vakte kadar artık forumda soru soracak kimse kalmamıştır diye tekar foruma giriş yapıp soruları cevaplıyorum

-Bu haftaya kadar hiç bir mevkide ,yetkide, sorumlulukta gözüm yoktu artık adminliği istiyorum

Aşil:''Öğrenmenin yaşı yoktur.'' diyor atalarımız. Ama aynı atalarımız bir de, ''Ağaç yaşken eğilir.'' demişler. Haydi bakalım gel çık işin içinden, acaba hangisi doğru? :P

Her doğan gün bize bir şeyler öğretiyor deneyimlerimize bir şeyler katıyor ,hatalarımızla,günahlarımızla yüzleşmeyi çok yakından tanıdığımız sandığımız arkadaşlarımızı bile aslında nasıl az tanıyabildiğimizi,bir birinin benzeri olaylara bile farklı tepki verdiğimizi ,verebildiğimizi nelerden feragat edebileceğimizi veya edemiyeceğimizi tahammülüm olamz dediğimiz şeylere bile yeri geldiğinde tahammül edebildiğimizi saymakla bitmez işte olsun,okulda olsun veya hayatın içinde ,sanal hayatlarda olsun gün gelir kuşun kanat çırpışını gün gelir sineğin vızıltısını öğreniriz yüzlerce yıl yaşasakda her şeyi bildiğimiz sanacak kadar kendimizi beğenmiş olsakta;

Ne kadar çok şey hakkında bilgilensek o kadar az şey bildiğimizi farkederiz

Altay:Ivan Pavlov şöyle der : "Asla herşeyi bildiğini sanma. Gerçekten çok bilgili olsan da "ben cahilim" diyebilecek cesaretin daima olsun. "
-Siz de bu cesaret var mıdır ?
-Öleceğiniz günü bilseniz, ne yapardınız ?

-Cesarete gerek yok zaten hiç bir şey bilmediğimi biliyorum
-Bu konuda şimdiye kadar hiç kafa patlatmadım
-Şu an ilk aklıma gelen sanırım ailemle,sevdiklerimle vedalaşmak olurdu ,Kimbilir belkide söylemek isteyipte söylüyemediğim şeyleri söylerdim sevdiklerime
Bu söz genç insanlara yön verilebilir yaşlılara yön vermek zordur manasında algılamamak lazım bence
Unutulmamalı ki;
"İnsanın ölüsünden ağacın kurusundan ümit kesilir sadece"

solaris93:Dünya güzel olsaydı ; doğarken Ağlamazdık , Yaşarken temiz kalsaydık ; ölürken Yıkanmazdık
Bu kelimeleri imzanıza yazmışsınız
Sizce Dünya güzel değil mi ?
Peki güzel değilse,onu çirkinleştiren bizler değilmiyiz ?

-Müsadenizle bu sorunuza konuyla pek alakalı değil ama bir link vermek istiyorum
http://forum.travian.com.tr/showpost...9&postcount=27 (http://forum.travian.com.tr/showpost...9&postcount=27)
-Dünyaya geldiğimiz ilk an popomuza şaplağı yiyoruz :cool:be kardeşim güzel olsa tokatmı yeriz yaşamımızın her evresinde mücadele,kavga,hır ,gür eksik olmuyor karşımızdaki insanları anlamaya çalışsak,doğayı korusak hep bana ,yine bana yada bana yokmu demesek elimizdekilerin kıymetini onları kaybetmeden anlıyabilsek daha güzel

GÖKKUŞAĞI:Merhaba İbrahim bey,
-Sorumu özellikle sonlara sakladım, haftanın konuğu olarak ilk gün ve şu gün neler hissediyorsunuz, ropörtaj hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
-Oylamaları takip ettiğinizde haftanın konuğu olarak seçilmemeyi istediniz mi? Neden?

-İlk gün bunalmış ,özellikle haftanın konu oylamasında seçilme ihtimalim ortaya çıktığında yada belirdiğinde dehşete düşmüştüm

-Kendimle ilgili şunları söylüyebilirim bu forumdaki arkadaşların bir çoğundan daha az eğitim sahibiyim hemen hemen hepsinden cahilim diyebilirim hayatımda özel yaptığım veya belli bir yetenek gerektiren hiç bir şey yok ,Kelime özürlüyüm derdimi süslü kelimelerle anlatamam ,espiri yeteneğim yok mesajlarımda milletin hoşuna gidebilecek hiç bir şey yok böyle birinin haftanın konuğu olma ihtimali beni korkuttu açıkçası ve seçilmemek için yaptığım bazı şeyler var başta sizden olmak üzere forumdan özür dilerim

-Bir konuda genç bir arkadaşımız ;"mağdem yaşın 40 burda bu kadar genç insanın arasında ne arıyorsun?"
demişti

-Arkadaşlar haftanın konuğu olarak beni gösterdiğiniz ve seçtiğiniz için hepinize teşekkür ederim sorularınıza içimden geldiği gibi cevap verdim bir hatam,kusurum olduysa affola

-Sizin aranızda sizinle vakit geçirmekten zevk alıyorum paylaşımlarınızı ilgiyle elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum ,forumda benim yaşımda belki çok insan yok çok fazla polemiğe girmeyi sevmiyorum ve sizlerinde böyle polemiklerden,kavgalardan uzak kalmanızı diliyorum

-Birbirinizin düşüncelerine,inançlarına,zevklerine veya siyasi görüşlerinizi polemik konusu yapmamamanızı ve bu travian ailesinde sevmeseniz bile veya katılamasanız bile en azından saygı duymanızı diliyorum veya bekliyorum

-Hep sevgi ve saygıyla kalın teşekkürler

Kara Fatma
26-09-2010, 09:37
Sizi hiç tanımıyordum, ne oy verdim ne de soru sordum ama buradan size oy veren bütün arkadaşlara teşekkür etmek isterim. Gerek uslubunuz, sakinliğiniz örnek alınacak düzeyde.

TR forum sizin gibi bir üyeye sahip olduğu için çok şanslı bence.

Halil ibrahim
26-09-2010, 22:14
Sizi hiç tanımıyordum, ne oy verdim ne de soru sordum ama buradan size oy veren bütün arkadaşlara teşekkür etmek isterim. Gerek uslubunuz, sakinliğiniz örnek alınacak düzeyde.

TR forum sizin gibi bir üyeye sahip olduğu için çok şanslı bence.

Bu mesajınızı okumak sizden böylesine iltfatlar görmekte öyle efendim :oteşekkürler:)

__ErSiN__
17-11-2010, 11:19
Abi çok güzel olmuş kendini iyi anlatmışsın.
Bir soruda da beni unutmamışsın :) sağol...