PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu Dominic-T

mustafa29
17-09-2010, 20:48
Konuyu Düzenleyen ALTAY (http://forum.travian.com.tr/member.php?u=953) arkadaşımıza çok teşekkürler

mustafa29 : Merhaba
Önce sizi kısaca tanıyarak başlayalım.Adınız,yaşınız,memleketiniz,işiniz vs.

-Merhaba Mustafa,
Öncelikle bu haftanın konuğu beni seçtiğiniz için teşekkür ederim. Çok yoğun tempoda olduğumda anca mesajlarınıza bu saatte cevap verebileceğim, gecikmeden dolayı herkesden özür dilerim...
İsmim İlkay, yaşım 27
Doğma büyüme İzmirliyim ve gurur duyuyorum (;
Vasfım Endüstriyel Elektronik Teknikerim, Türk Telekom'da çalışmaktayım...

türkler : Selam moderatörüm.
Siz ne zaman mod oldunuz olunca ne yaşadınız ?
-A.selam,
Bugün (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=7186) Forum İçin Ne Yaptık? konusuna bakıyorumda 20.05.2010 tarihinde moderatör olmuşum, koltuğumda oturmaya devam ettim (;

batu1907 : sorularım var modum
1-yaşınız kaç?
2-en sevdiğiniz forum üyesi?
3-adınız nedir?

-Cevaplarım var (;
1-27
2-All users (:
3-İlkay (sanki ilk sorulması gereken bu olmalıydı)
Not: hocam 100 verirseniz bu sene takdir alacam...

Bursalı Genç : Bazen bazı üyeler hiç sabrınızı taşırdı mı?
En sevdiğiniz yemek?

-Sabır dediğimiz kota o kadar değişkenlik gösteren bir kavramki, bugün tolerans gösterdiğim bir olguya yarın gösteremeye bilirim. Bu sebepten illa olmuştur ama hatırlamıyorum...
-Ana kaynağı patates olan hertürlü yemeği afiyetle yerim (Patates kızartması, püresi vs..)

Fade To Black : s1 deki nickiniz nedir ?

-Şimdi S1 deki adımı versem sıradan oyuncu olma vasfımı kaybederim, bilenler biliyor ama onlarda benim hatrıma saklı tuatarlarsa sevinirim. Atla pire değil ama mod sıfatından dolayı olumlu/olumsuz farklı yaklaşımlarla karşılaşmayıp sıradan oyuncu devam etmek isteği var...

NumeanoR : Hangi Takımlısınız ? Fanatik misiniz ?
Daha önce efsane bir soruyu soruyorum..Maksat şakasına. Ciddiye almayın
+Rep butonunuz çalışıyorsa lütfen üzerimde deneyin : D

-Beşiktaşlıyım. 25 Ocak 2004 yılına kadar fanatiktim o tarihten sonra futbola küstüm.
+rep butonu bende çalışmıyor geçen hafta bakıma verdim hala haber gelmedi (;

Mustafa3 : Sürekli Galya olarak mı oynuyorsunuz?

-2007 Ocak tarihinden beri evet...

astalavista : Nox oynadığınızı duydum ve biliyorum.Oradaki nickiniz nedir? : D

-Ben ve iki dostumla birlikte Tiberius olarak oynuyorduk fakat oluşumun kalitesizliği nedeniyle hesabı silme kararı aldık.

clakson : İzmir mi Antalya mı ? sorusunu sorsam her bakımdan İzmir mi derdiniz ? (:

-İki şehiri birbiriyle kıyaslayabilmem için Antalya hakkında fikir sahibi olmalıyım. 18.10.2010 sabahı Antalya'da balayında olacağım bak işte döndüğümde iki şehiri kıyaslama imkanım olur (;

iskenderunlu : Travianla nasıl tanıştın abi?
Ref-link mağdurumu oldunuz (:

-Hangi programdı ismini hatırlamıyorum ama bir program indirmek için indirme motoru olan bir sitede Travian' ın banner reklamını gördüm. Yıllardan beri gelen Age of Empires ve Civilization serilerinin hastası olan benim direkt dikkatimi çekti ve giriş o giriş : D

TheLeqend : Bu Ekibin Bir Parçası Olmak Nasıl Bir Duygu ?

-Güçlü bir ekibin içinde yer almak sizlere nasıl güven hissi verirse bende de o hissi veriyor (;
suiqast : sıkıldığınız ve forumu bırakmak istedğnz anlar oluyor mu?

-Forumda nasıl vakit geçirebileceğimi bildiğimde sıkıldığım zamanlarım olmadı. Her bölümünden keyif almayı bildim...

Coupable : Oldukça sakin bir yapıya sahip birisiniz. Ama kızdığınız zamanlar da oluyordur. Forumda en çok nelere kızarsınız? Forumdaki ne sizi en çok kızdırır?

-Genelde sakin bir yapım vardır ama şu sıralar değil elbet, sinir stres hat safhada ):
Bu soruna üye sıfatımla cevap vereyim: Forumu amacının dışına taşırmak isteyen eylemlere kızıyorum elbet.

heroking : Moderatörlük teklifini kimden ve nasıl aldınız ?
Moderatör teklifi gelince neler hissettiniz ?
Sizi foruma bağlan ilk şey ne oldu ( neden geldiniz ) ?
Milat öncesi forumda Kullanıcı isminiz neydi ?
Hobilerin nelerdir İlkay abi ?
Komik ve ilginç bir anın oldumu hiç ?

-Moderatörlük teklifi Koray abi (dwarfish) den geldi fakat aracı olan Oğuz abi (whocares) oldu.
-Layık gördükleri için elbetteki mutlu oldum, gururlandım (çok değil elbet (; )
-Forum resetlenince daha bir istekle ilgilendim forumla, herşeyin sıfırdan oluşturulacağını bildiğimden hiç bir ayrıntıyı kaçırmak istemem hevesi oluştu, elimden geldiğince bilgi birkimimi bilmeyen üyelerimizle paylaşma isteği kabardı.
-millattan önceki forumdaki ismimde aynıydı.
-sevdiklerimle birlikte geçirdiğim vakit geçirmekten büyük zevk alırım, özelliklede nişanlımla (; Onun harcinde en belirgin somut hobim Travian oynamak...
-Aklımda yer edici bir olay başımdan geçmedi...

TheWarLord : Pek rep veren biri olarak görünmüyorsunuz..
Sebebi nedir?

-Sizinle birlikte bu görüşe katılan çok kişi olduğunu sanmıyorum (;
Hakeden mutlaka +/- rep alır, gerek benden gerek başka ekip arkadaşımdan...

qelle qesen : slm ilkay
1- Neden galya ?
2- NoX u sana kim bıraktırdı(yıkıcam onu) (:
3- galyaya başladım 2 aydır bayağı öğrendim , kalan ayrıntıları bana öğreticen mi :P
4- İyi sordum bi rep at bro :P

-A.selam Tuncay
1- Defansif olduğundan
2- Benim ilgilenemediğim dönemde birlik arkadaşımız tarafından sırtımızdan hançerlendiğimizi biliyorum. Ama kimdir bilmiyorum. Ortaklarım bilir...
3- İşin sırrı ayrıntıda gizli elbet (: Kurallara uygun oynamak yeterli başarılı olabilmek için...
4- +/- hangisi olduğunu belirtmemişsin. Sana kırmızı yakışıyordu Tuncay sen ne zaman yeşil oldun : D

AyKuT06 : Köyünüze ilk sıçan geldiği zaman ne hissettiniz?
Hiç yağma köyü oldunuz mu?
Dominic-T'nin manası nedir?

-Sıçan ilk geldiğinde etrafı pisletmese bari dedim (ödevli sürümle ilk karşılaştığımda askeriyenin bilgisayarında FRX de oynuyordum ilk gördüğümde "bu ne la" dedim ve çok güldüm : D
-Hayır hiç yağma köyü olmadım. Savaşlar geçirdim yıktım yıkıldım ama yağma olmaya fırsatım olmadı.
-Özel bir karakterin ismi...

mustafa29
17-09-2010, 20:52
Ink-Heart : Merhabalar,
Kullanıcı adınızı Dominic-T koymanızın nedeni nedir? Dominic-T nin anlamı nedir?

-Zamanında hayran kaldığım Hızlı ve Öfkeli filmindeki Dominic Toretto' da alıntı. Özel isim olduğundan bir anlmaı olduğunu sanmıyorum ama benim yüklediğim anlam: Anın tadını çıkar keyif al, yarını düşünüp kendini sıkıntılara boğma...

pragmaduane : Bürondan bahseder misin biraz?
Mesleğin nedir? Ne yaparsın?
Beni sever misin Şaka tabi, sevmemek ne mümkün.
Aras mod olsun deseler oyun ne olur? Evet mi hayır mı?
Mod olurken neler yaşadın, tekliftne kaç ay sora mod oldun?
Yetkilerin tam mı yoksa hala bazı kısıtlamalara var mı?
Modroomda kimler sana yardımcı oldu?

-İzmirli olan arkadaşlar bilirler pasaport iskelenin karşısındaki Türk Telekom binasında çalışıyorum, 6.katta, denize sıfır, full körfez manzaralı...
-Mesleğim Tekniker, yeni kurulan sistemlerin elektrik işlerinin projelerinin hazırlanması, uygulatılması, sonuçlandırılması vs.
-Seni sevmeyen ölsün Aras : D
-Referandumdan sonra kullanmayacağım iki terimi benim karşıma getirdin koydun.
-Üye olurken neler yaşadıysam mod olurkende aynı duyguları yaşadım. Koray abiyle görüşmemin arkasında renk maviye döndü (:
-Taze olduğumdan illaki sınırlı yetkiye sahibim. Diplomasi bölümünde yetkim yok.
-Modroomda bana yardımcı olanları listeledim buyur; TIK (http://forum.travian.com.tr/showgroups.php)

Gibbon : Abi eski bir Galya'lı olarak sorayım istedim.
Rekor ordun ne?
WoW'dan en fazla kaç seviye almışlığın var?
Classic Server'a özlem var mı? Türk Serverlarına eklenmesini istermisin?
En sevdiğin asker? (Toytatın Şimşeği ama soralım :P)

-Rekora varmadan orduyu genelde çakarım rakip birlik başkanına (;
-İlk oynadığım serverda WoW 'u görmeden askere gittim, askerden geldiğimde açtığım ilk serverda ise savunmaya dayalı oynadım. Ama bu sene ne olur bilmem (:
-Evet özlem var, Türkiye'de olsa güzel olurdu.
-Ben Hedan'ı seviyorum çünkü ister savunmada ister saldırıda rahatıkla kullanabildiğim joker askeri birimimdir. Adı bile karizma (;

canın : izmirin neresinde oturuyorsun ?

-Çiğli / Egekent

Principal : Bekarlık sultanlık derler, evleneceğin için mutlu musun ?
Moderatörlük teklifi almayı bekliyor muydun? Alınca neler hissettin ?
Travian'ın yeni temasını beğendin mi ?
Yıktığımız köylerden sonra gelen karşı ataklardan (mesajlar ) sonra ne hissediyorsun ?

-Sevdiğim kişiyle hayatımı birleştireceğim için heyecanlıyım ve ömür boyu mutlu olmayı planlıyorum, hayal ediyorum ve nefes aldığım sürece bunun için uğraş vereceğim (;
-Bazı tüyolar oldu elbet ama profilimde bir gün son ziyaret edenlerin tamamının mod olduğunu görünce elbet bir kanı oluşmuştu tabiki. Senin katip olduğunda hissettiğinden daha farklı şeyler hissettiğim kadar bende bir şeyler hissettim elbet Kağan (:
-Tema hakkında görüşümü S1 den bildirdim sana (;
-Galya olmamıza rağmen bu kadar küfürlü mesaj geliyor demekki Cermen olsak neler yazacaklar onu merak ediyorum. Her seferinde MH ye mesaj yazma linkini sol tarafa koymayı unutuyorum ve kendime kızıyorum.

HANUKA : Merhabalar ilkay abi diyerek klasik bir giriş yapalım :P
Ben sana msn' de abi seni 5 aya kalmaz moderatör yaparlar dedikten yaklaşık 10 saat sonra moderatör olmalı nasıl değerlendireceksin, yoksa ben müneccinmiyim?
Neden hep galya vede neden tuzak fantezinin olduğu kanaatindeyim? : D
İstanbul buluşması olursa gelecekmisin? :P
Beni seviyorsun değilmi? : D
Cevapların için sağolasın abi (;

-Merhaba Kadircan,
-Ben biliyordumda sana çaktırmamak için çabalıyordum : D şunu diyebilirimki neden bu yönünü talih oyunlarında değerlendirmiyorsun, benide görürsün elbet bi çeyiz eşyası alırsın abine (;
-Galyayı seviyorum, saldırı ve savunma özellikleri dengeli bir ırk kullanmayı bilen için her türlü strateiye müsait yapıda. Tuzaklar güzel oluyor cermenleri yalvartmayı seviyorum : D
-İstanbul' u bilmemde İzmir olursa kaçmaz...
-Yardım sever insanları kim sevmez Kadircan (;
Ben teşekkür ederim...

yuki37 : neden şuandaki avatarı kullanıyosunuz?

-Hoşuma gidiyor. Masaüstü görünümümde avatardaki resmin bütününü içeriyor...

MiRoChİ : sayın modumuz yok ):

-Geçici bir süre hizmet dışı kaldım...

mustafa29
17-09-2010, 20:54
pragmaduane : Neden Prince Of Persia?
Oyun düşkünü müsün? Ne tip oyunlar oynarsın?
Senaryosunu en başarılı bulduğun film ve kendini yakıştırdığın karakter hangisi?
Hayatından kısa bir anı filme aktarılacak, bu anıyı sen seçeceksin hangisi olsun?
Küçükken ne olmak isterdin?
Sözcükler ile anlatamayacağın bir şeyi anlatmaya çalışır mısın?(Ne kadar aciz olduğunu görmek istiyorum bu konuda nihaha)

-1990 yılında Jordan Mechner imzalı Prince of Persia ilie tanıştım, klasiğimdir neden sevmeyeyim (;
-Evde boş zamanları bilgisayar oyunları ile doldururum. Stratejiyi severim, çünkü stratejilerde oyun beni yönetmez ben oyunu yönetirim. Beyin jimnastiği...
-Genelde romantik-komedi tarz filmleri severim en başarılı bulduğumda 50 İlk Öpücük olmuştur. Adam Sandler benim mizah anlayışımla örtüşen bir karakter...
-Nişanlımla tanıştığım gün benim en özel ve en güzel günümdür, o anın film karesi olmasını isterdim elbet...
-Küçükken sizler kadar şanslı olmayı isterdim. Şimdiki gençlik teknoloji çağıyla büyüyor, imkanları daha fazla. Gerçi bu tembelliğe doğru itiyor ama olsun kıskanıyorum (;
-Sözcüklerle anlatılamayacak ifadeleri davranışımla ifade ederim bunu sen hissedebilir misin bilemem Aras : D

-cZ- : Modumuzu Çok Rahatsız Etmeyin 1 Sayfa Sorun Soranlar Var : D
Kısa Bir Soru Soracam Endüstriyel Elektronik Güzel Bir Meslek Memnun musunuz :P

-Evet güzel bir meslek dalı, hayatın içinde olan bir meslek. Ama tercihim miydi? Hayır. Ben daha çok bilgisayar bölümünü istemiştim fakat okul dönemimdeki çapkın tavırlarım derslere yoğunlaşmama haytalık yapmama yol açtı bu da sene sonunda karneye yansıdı, sonuç bilgisayar elden gitti

yuki37 : benim en çok sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönümüm ne
bunlar bir çelişkimi : D

-Haftanın konuğunda sıra sana geldiğini bu sorunu yanıtlarım (;
-Çiğli/Egekent'te ikamet ediyorum.
-İzmirspor.
-Takip etmedim ama süper ligte İzmir 'i temsil ediyor olması son derece gurur verici.
-Bence gereksiz buluyorum çünkü İzmirdeki mevcut stadları değerlendirmek bütçe açısından daha akilane iş olurdu.
-İzmirspor, İzmirspor, İzmirspor başka tanımam : D
-Son soru hakkında bilgim yoktu ama Mustafa cevaplamış (;

Biltzkrieg : Öncelikle Kolay Gelsin İlkay Abi (:
Travian Forum Yöneticiliği Hakkında planlarım var Neden 18 Yaş sınırı koyuyosunuz merak ediyorum ?
Şimdiden Teşekkürler (:

-Sağol teşekkür ederim.
18 yaş sınırı ben belirlemedim ama son derece doğru bir karar olarak görüyorum, hatta benim elimde olsa +20 ~ +22 üstü derdim.
18'inden önce çoğu kişiler henüz karakter yapısını oturtturmamış oluyor. Kişisel gelişimini henüz tamamlayamamış oluyor. Yaş sınırı getirilmesi en azından doğru-yanlış çizgisini ayırt edebilecek niteliklere daha yatkın bir birey olma ihtimali daha yüksektir. Sözlerim yanlış anlaşılmasın. Ama bir yerlerde belirli bir yetki sahibi olabilmek için yeterli olgunluğa sahip olmak gerekir. Bu olgunluğa daha erken yaşta sahip olanlarda var fakat bunu kesitrmek risk olur. Umarım yeterli olmuştur .
Ben teşekkür ederim...

themask : Niçin türkçe niç değil.....?
Niçinizin size kattığı hava nedir , niye dominiç ....yetmemiş sonuna ayrıştırarak t koymuşunuz açılımı destekliyormusunuz...?
Sizi bu foruma bağlayan ne bir çok forum varken ...?

-Haçen seninde niçin Türkçe değil (:
-Özel isim olmasının kattığı bir hava var. Bir nesne, hayvan, bitki vs. bir karşılığı yok (;
-Diğer forumları bilmem benim ilgi alanım Travian, kaynağıda burası (;

Re1 : Dominic-T Nicki Nereden Aklınıza Geldi?
İlgilendiğiniz Bir Spor Varmı?
Mesleğiniz Nedir?
Hangi Takımlısınız?
İzmir'i Neleriyle Seviyorsunuz?
İzmir Buluşması Yapmayı Planlıyormusunuz?
Nasıl Mod Oldunuz?Teklifi Bekliyormuydunuz?
Yeni Temayı Beğendinizmi?
Oyunda Genelde Hangi Irkı Tercih Ediyorsunuz?
Şuan Oynadığınız Bir Server Varmı?
+Rep Butonunuz Bozuk Diyorlar, Doğrumu?:P(Deneyebilirsiniz: D)
Evlimisiniz?-Evlenmeyi Düşünüyormusunuz?
Rütbe Almamışken, Hiç -Rep Almışmıydınız?
Travian'dan Başka Oynadığınız Oyunlar Varmı?
Annenizin Kızlık Soyadı Nedir:P
Çokmu Soru Sordum Ne : D

-Önceki mesajımdada Dominic-T isminin nereden geldiğini belirttim kısaca: Dominic Toretto
-Bir zamanlar futbol ile amatör olarak ilgilenirdim fakat şimdi fiziksel yapım müsade etmiyor : D
-Teknikerim
-Lafta Beşiktaşlıyım :O
-İzmirin sevilmeyecek bir noktası yok benim için (; Ama en çok yaşama karşı duran asi tavrını, olan bitene duyarsız kalmamasını seviyorum.
-Vaktim olsa belki düşünürdüm ama şuan bu organizasyonu şu sıralar benim planlamam çok zor ):
-Oğuz abi tarafından iletildi gerekli görüşmeleri Koray abiyle yaptık sonrasında mod oldum. Mod olmak forumdaki düşüncelerim içinde yoktu fakat teklif gelmesi beklemediğim bir olaydı.
-Henüz yeni tema demo aşamasında tamamiyle hatalar giderildikten sonra sanıyorum herkesinde hoşuna gideceği bir görünüme bürünecektir.
-Herkes bilirki herzaman Galya.
-S1 de geçen seneki birlik arkadaşlarımla birlikte oynuyorum
-Aylık bakımda
-Kısmetse 17 Ekim 2010 da evli bir birey olacağım (:
-Rütbeden önce rep sıralamasında ilk sayfada olduğumu hatırlıyorum ama net rakamı hatırlamıyorum
-Genellikle vakit öldürmek için CS oynarım.
Cevaplamak biraz zaman aldı elbetteki :P

mustafa29
17-09-2010, 20:54
Halil İbrahim : Sayın Modum Dominic-t kimdir? deseler kendinizi nasıl tanıtırsınız?
Hobileriniz,fobileriniz nelerdir?
Bir gününü nasıl geçirir?
Nelerden hoşlanır?
Arkadaşları arasında bir lakabı varmıdır?
Çok kolay bulunduğu ortama uyum sağlıyabilirmi?
Ön yargılımıdır?Herhangi bir olumsuz durumda nasıl bir tepki verir?
Her insanın kendince çizdiği kırmızı çizgiler vardır sizin kırmızı çizgileriniz nelerdir?
Neleri yapmaktan hoşlanırsınız,en sevdiğiniz sanatçı kimdir? neden?
Bunlar genel sorular bildiğiniz gibi sizi tanıdıkça hakkınızda bir şeyler öğrendikçe size soruların daha detaycı daha özel geleceğini biliyorsunuz bu sizde ne gibi hisler doğuruyor
Foruma bu hafta girmeyi düşünüyormusunuz?: D

-Dominic-T kendi halinde işine gücüne giden monoton hayatın bir parçası olan kişilerden birisidir. Sabırlı, sadık, unutkan ve umursamaz tanımları beni özetler nitelikte
-Sediklerimle birlikte vakit geçirmek hobimdir, Fobi ise bugüne kadar yok diyordum taki yükseklere tırmanana kadar
-Az hareketli geçiriyorum günlerimi, önce işimle ilgileniyorum arta kalan zamanlarda ise evlilik hazırlıklarımı tamalakla geçiyor. Vakit kalırsa köylere bakıyor, sonrada forum tabiki...
-Huzurlu bir hayatın hayalini kurmaktan hoşlanırım. En azından ona ulaşacağım günlerin bir gün geleceği umuduyla avuturum kendimi...
-Lisede vardı ama şu an yok...
-Zevkime uygun bir ortama rahatlıkla uyum sağlarım, zevklerime ters düşen ortamlarda ise uyum sağlamamaya özen gösteririm (;
-Gayri ihtiyari bir tepkim olur fakat karar alıp uygulamaya koymam tabikide, farklı açılardan irdelemek isterim bu sebepten kendime zaman tanırım.
-Çevremdekilerin düşüncelerime saygılı davranmaları benim için kırmızı çizgimdir. Bu çizgiyi aşmaya yeltenmeleri beni huzursuz eder, huzursuz olursam çok karşımdakinide huzursuz ederim (:
-Yaşayan sanatçıların içinde uzun zamandır Ferhat Göçer 'in yorumlarına hayran kalıyorum. Her dinlediğimde beni keyiflendirmeyi başarıyor.
-Sizede sıra gelecek diyorum başka bir şey demiyorum : D
-Bu hafta zor geçecek beli oldu şimdiden :P

Altay : Abi, izlemekten keyif aldığın TV programları neler ?
Sigara-Alkol kullanıyor musun ?

-Haftanın sadece perşembe günü TV karşısına geçerim o da KVP için : )
-Sigara yok. İzmirli olupta alkol kullanmayan bir vatandaş göster bana Mustafa : D

Fade To Black : Nickinizi öğrendim bile buna ne diyorsunuz ? Gizli tutuyorum merak etmeyin

-Düşünceme saygı gösterdiğin için teşekkür ederim.

Sabri Sarıoglu : Selam doinik.Beni tanıyün nü?

-Evet, bir türlü gol atamayıpta her şutu out a atan bir gün kendisi out olan kullanıcı değümüsün? : D

Ahbun! : Dominik abi , teknolojiyle filan içli dışlıyız diye özenme bize. Ciddi diyorum biz de sizlere özeniyoruz mahallede top oynuyorduk eskiden artık gitti o ortam çocuk göremiyorum sokakta hepsi internet cafede bulunan metin2 ci gençler olmuş (:
İstanbuldan birine neden gelmesini istemezsin?
Mesleğin gereği yurtdışına sık sık çıkıyor musun? nerelere gittin en çok etkilendiğin yer?
İnternete girdiğinde hangi sitelere girersin hangi sitelere takılırsın? ( burdan yanıtlamam diyorsan , özelden cevap verebilirsin )

-Evet o yönden biz daha şanslıyız. Ama düşünki ben ilk cep telefonumu lise 3 teyken elde ettim onuda bilirsiniz bilmezsini Ericsson A1018 di. Şimdiki gençliğin telefonlarını görüyorumda vuuvvvvv..
-İstanbul gibi bir yer bırakılıp gelinir mi yahu .D
-Yurtdışına hiç çıkmadım. Mesleğim gereği hep sahada çalıştım.
-İnternete girdiğimde travian, travian forum, facebook ve haber sitelerine bakıyorum

SthealthFiqhteR : Benim bildiğim Dominic T Dominic Travian değil miydi ?

-Senin bildiğin yanlışmış demekki (;

pragmaduane : Hayatın boyunca kimi örnek aldın, kimin gibi olmak istedin ve başarabildin mi?
Geçmişine baktığında ben dolu dolu yaşamışım diyebiliyor musun?
Eksik olduğun yönlerinden kaçar mısın, yoksa yüzleşir misin?
Olgunluk sadece yaşla alakalı mıdır? Sizce karşınıza gelen her sorunda olgun davranabiliyor musunuz?

-Kimseyi örnek almadım. Eğer birisini örnek alırsan onun gölgesinde yaşamayı kabullenmişsindir olarak görüyorum.
-Geçmişe baktığımda yapmam gerekenleri yaptım, yapmamam gerekenleri de yapmadım. Yapacaklarımı eksik ve yanlış yaptım ama yinede yaptım. Dolu dolu yaşamak isteklerinin fazlasını gerçekleştirmek ise hayır dolu dolu yaşamadım. Ama minimum isteklerinin karşılayabilmekse evet dolu dolu yaşadım.
-Eksik olduğum yönlerimle bugüne kadar yüzleşmedim, yüzleşsem başa çıkabilir miyim bilmiyorum (:
-Akıl yaşta değil baştadır elbet ama olgunluk ise tecrübe gerektirir. Hayat tecrübesi. Düşünebilme yeteneğiyle paraleldir fakat yaş insanlara olgunluk katar. Sorunlara olgunlukla değil profesyonel yaklaşmak gerekir. Çözüm acımasızlık getiriyorsa acımasız olacaksın, yalakalık getiriyorsa yalaka olacaksın vs. vs. işte bu sebepten çözüm insanı olamıyorum

Ahbun! : Dominik Abi (: Modluğunuzu beğendiğim çok az kişilerdensiniz. (:
Siz de beni nasıl buluyorsunuz ? (:

-Teşekkür ederim, sizinle tanışma fırsatımız olmadı...

mustafa29
17-09-2010, 20:55
SthealthFiqhteR : Sayın Dominic, öncelikle halinizi hatrınızı sormak isterim nasılsınız iyi misiniz (:
Size çöm diyorlar (diğer modlar isimleri lazım değil) buna ne diyorsunuz
T4 açılmadan bir serverde rakip olabilseydik keşke toytatları mızraklara çakmayı severim. :P
Soru gelmedi aklıma pek iyi geceler..

-Herkesin iyi olduğu kadar iyiyim teşekkür ederim...
-Ben mod olduğumda bana Oğuz abi kimin çöm olup olmadığını söylemişti ben biliyorum ya o yeter (:
-S1 de çakanlar bin pişman tavsiye etmem : D
-Geldiğinde yine adres burası beklerim...

baabaabaa : Merhabalar Modum;
Hayat/yaşam hakkında birine bir kaç öğüt vermeniz gerekse, hangi öğüdü neden verirdiniz?
İzmir'i bilmeyen birine izmire gelmesi için ne söylerdiniz / gelmemesi için ne söylerdiniz?
(gelmemesi için gelme derdiniz dimi?)(:
Yatağa yatarken ''yarın şunu yaparım'' mı dersiniz? ''yarın olsunda bakarız'' mı dersiniz?
Tarih verirken, gün /ay /yıl olarak veriyorsunuz, bu matematik zekanıza dayalı olan birşey mi? yoksa teknikerlik pratikliğiyle mi ilgili?
Oynadığınız serverlarda hangi birlikleri tercih edersiniz? Kuruculuğunda bizzat emeğiniz olan bir birlik varmı?
Teşekkürler İlkay abi.

-Merhaba,
-İnsanlar yaşayıp ders çıkardıkları konuda öğüt verme hakkına sahiptirler, benim bizzat kendime defalarca kızdığım nokta okul dönemlerimde eğitimimin üstüne durmamam. Okul çağındaki arkdaşlara tek tavsiyem derslerinize zamanında eğilim gösterin, hiç bir kişisel zevkiniz derslerinizin okulunuzun önüne geçmesin. Eğer benim yaşadıklarımın benzerlerini uygularsanız hayallerinizin arkasından ömür boyu koşturur durursunuz. Her kaçan tren yakalanır ama zaman yakalanmıyor. Eğitiminize önem verirseniz hayattan beklediğinizinden de fazlasını alma şansınız var (Türkiye şartlarında buna şans diyoruz ama Avrupa şartlarında kaçınılmaz mükafat oluyor)
-İzmire nereden gelmek istediğine bağlı. İstanbul'dan geliyorsa gelme derim, ama başka yerden gelmek gibi bir talebi varsa ona kısaca cennetin yer yüzündeki hali desem gelirdi herhalde (:
-Yatağa yatarken yastığıma kavuşma özlemiyle girerim kavuştuktan en geç 30 saniye içinde uykuya dalmış olurum. Çok yüzeysel bir cevap oldu snırım bu cevap seni tatmin etmeyecektir.
Belki yukarıdaki cevaplarımdan da anlaşılacağı gibi "anı yaşarım, yarını yarın düşünürüm" şeklinde bir ifadem geçmişti (;
-Teknik elemanların hata toleransları olmamalıdır. Yaptıkları iş kesin ve net işler olmalıdır. Benden tarih istendiğinde gün/ay/yıl vermemin sebebi işi kesin ve net yapma isteğimden kaynaklı. 17.10.2010 da evleniyorum demek var (kişi bunu ne zaman okursa okusun o tarihin geçmişmi geçmemişmi, kaç gün kalmış kendisi bilebilir) bir de 1 ay sonra demek var (hangi 1 ay sonra bu mesajı dün okuyan içinde 1 ay var bugün okuyan içinde 1 ay var, 1 yıl sonra okuyacak kişi içinde 1 ay var) hataya sebebiyet vermemektir amacım (;
-Lokal yaygınlığı olan birliği tercih ederim. İlk S2 de kuruculuğunda bizzat emeğim olan daha sonra başkanlık vasfını yürrüttüğüm olmuştu. Fakat askerden geldikten sonra birlik, diplomasi vs. işlerini elimi sürmemek için özen gösterdim...
Ben teşekkür ederim...

qelle qesen : İlkay adın ne ? (:
Niçin Defansıf oyunu seviyosun?
Hiç cermen oynadın mı ? Sonucu ne oldu ?
Travianda en büyük başarın ne ?
Kuralllara uygun oynamayı nasıl başarıyosun : D?

-Benim adım İlkay, senin adın neydi Tuncay? : D
-Önce savunma sonra saldırı stratejisi bana göre hep daha başarılı olmuştur bu sebepten
-Evet, evde aylak aylak olduğum zamanlarda oynuyordum. Epey bi küfürlü mesaj geliyordu sonra nişanlımla aram açılmıştı o dönemde hesabı silmek durumunda kaldım (DKX)
-S2 de büyük bir oluşumun başkanlık görevini yürttüm. Oluşum iyice büyüyünce eş başkanlık yürüttüm. İstatistiksel anlamda başarım yok. İletişim bilgilerimdeki youtube linkini izlemediysen tabi : D
-öyle bir sordunki; "sen nasıl kurallara aykırı oynamayı başarabiliyorsan benim içinde tam tersi söz konusu" diyesim geldi : D

pragmaduane : Vay canına etkilendim (:
Orjinal sorular bulursam tekrar geleceğim, son soruma verdiğin cevap çok hoş olmuş. Bir tarafta kendi kurduğu tuzağa kendim düştüm haha (:
Strateji olarak tercihin ne tarz oyunlardır? Bir şekilde bu oyunu edinirsem, hamachiden oynama imkanımız kaçtır (:

-Age of Empires ve Civilization serileri klasiklerimdir (tarihi/savaş) onun haricinde olan warcraft, redalert vs. tarzı olan başka boyutta oynana, günümüz yada geleceği içerenleri pek sevmiyorum.
Hamachiden oynamak için evde olmam lazım onuda artık yapamıyorum.

:Lehçetül Lügat: : Abi bende bir İzmirli olarak sorularım İzmir ile ilgili olacak.
Sorulanlar adına üzgünüm.
En başta nerede ikamet ediyorsun?
İzmir takımlarından hangisi?
BucaSpor'u nasıl buluyorsun?
Buca Arena ne olacak?
İzmir'de efsanevi sorudur ''Karşıyaka'mı Göztepe'mi?'' ama yeni türüyle ''Karşıyaka mı,Göztepe mi,Altay mı,Buca mı?''.
Şimdilik son olarak Alsancak Atatürk Stadının adının değişmesi olayını nasıl karşılıyorsun?

Biltzkrieg : Cevap İçin Teşekkür ederim İlkay Abi Fakat.
Misal Benim bir arkadaşım Var Türkiyenin En büyük torrent Sitesinde Moderatör bende o sitede yazar ve dj 'im . Orada Başarılı bir şekilde görevlerimizi yerine getiriyoruz. Bence İnce Eleyip Sık Dokunsada 18 Yaşından küçüklerede en azından 15 yaşına kadar indirilmeli .. Görüşlerini Tekrar almak isterim (:
Hatta Siz burda yokken bu konu hakkında birşeyde ekliyim..
Kişilerin Travian forum geçmişi dikkate alınabilir .. - Rep Almışmı Forumda sorulara cevap vermişmi . Postmu Kasmış Bunlara görede görevde nasıl bir başarı sergiliyeceği önceden tahmin edilebilir..
Teşekkürler.

-Kendimden şu şekilde sana örnek verebilirim; ben Travian forumu bilmediklerimi öğrenmek, bildiklerimi aktarmak adına kayıt oldum ve devamlılık sağladım. +/- rep kaygım olmadı. Geyik muhabbeti amacı gütmedim. Ama kullanıcılarımızın çoğu sırf bu amaç için forumdalar. Eğer bir kullanıcının tek amacı rep almak birilerinden üstün olmaksa isterse yaşı 70 olsun yetkili kişi olmaması gerekiyor. Bunu nerden kestirebiliriz dediğin gibi yazmış olduğu mesajlardan, açtığı konulardan, yazım dilinden vs. 15 yaşında mod olmazmı olur admin bile olur ama ne kadar olgun olursa o kadar kaliteli bir idare biçimi olur. CS oynarım boş vakitlerimde 12 yaşındaki genç bir kardeşimiz babasından aldığı 3 kuruş harçlıkla CS server almış ve admin olmuş. Ne kadar olgun tavırlar içinde olursa olsun 2 defa üstü üste onu vurduğumda banlanıyorum. Fakat 20 yaş üstü adminlerin olduğu serverlarda defalarca vurmama rağmen banlanmıyorum. İnsanoğlu eline 2gram yetki verildiğinde kendini birşey sanmaya başlar, bunun etkisi gençlerde daha hırçın olur yetişkinlerde daha uysal olur. Bu sebepten modluk +20 yaş olsun.

mustafa29
17-09-2010, 20:56
DeathLess : Selam İlkay;
Hazır fırsat varken ben de birşeyler sorayım.
Forum kullanıcılarının neredeyse tamamı arkaplandaki çalışmaları, işleyişi bilmediğinden dolayı eleştiride bulunabiliyorlar.
Üye iken eleştirip te mod olduktan sonra ''hımm, demekki bu yüzden böylemiş'' dediğin birşey oldu mu?
Dip: Tuzak soru olabilir de, olmayabilir de

-Selam Fatih,
-Üye iken sistem hakkında elbetteki bilgim yoktu, tek kafama takılan ugunsuz mesajlar, kural dışı konular vs. olduğunda modların müdahale etmekte neden geciktiğiydi, ki işin içine girince gördümki özellikle bizim forumda o kadar az zamanda çok mesaj yazılıyorki yetişmek gerçekten çok zormuş. Buna son derece hak verdim.
-Buna örnek forumda bir konu açıldığında ana sayfada görünüyor. 10 dakika geçtikten sonra ana sayfada bu konunun başlığını görmek mümkün olmuyor çünkü üstüne o kadar çok konu açılmışki alt sıralara gerilemiş. Aynı durum yabancı sitelerde olmuyor. Mesela Norveç Speed serverının açılmasını beklediğim dönemde bizim forumda ardı ardına NOX hakkında konular açıldı konuları sil kilitle birleştir vs. yetişemezken, Norveç anasayfasında NOX hakkında bir tane konu açıldı ve günlerce onun üstüne konu açılmadı dedimki Avrupalı farkı işte bu (;

JuddWinduck : Merhabalar,
Rütbe almadan önce en sevmediğiniz mod. kimdi? Özelden söyleyebilirsiniz .D

-Rütbesizken Ece (Gökkuşağı) ile muhabbetimiz vardı, ekibin diğer kalanı ile sadece uygunsuz mesaj yada konuları şikayet ederken online hangisi varsa ona mesaj atıyordum sağolsunlar ilgilenildiği konusunda geri dönüş yapıyorlardı. En sevdiğim üye, mod, admin yada sevmediğim üye, mod , admin gibi bir kavramın yok. Hepimiz bir ekibiz ve ekibimizi seviyorum.

canın : İzmirde Bir Travian Buluşması Hazırlamayı Düşünüyormusunuz ?

-Daha önceki mesajlarda bunu cevaplamıştım. İzmirde Travian buluşması olmasını çok isterim fakat bunu düzenleyebilecek vakit zengini değilim ):

Fade To Black : Zor bir soru sorayım mod olmayı neden kabul ettiniz ?

-Foruma daha faydalı bir üye olmak için.

LeqenD : Merhaba İlkay Abi =)
Bildiğim kadarıyla taktiğiniz ilk başta savunma üzerine.Neden saldırı değil?
En iyi savunma saldırıdır sözüne katılıyor musunuz?

-Merhaba,
Evet çünkü Travianda başarılı olabilmek için kalıcı olmak gerekir. Kalıcı olabilmek içinse önce guardınızı almış olmanız gerekiyor. Çok basit bir örnekleme ile bir Cermen köyü ile Galya köyünü kıyaslayalım;
Galya köyü savunma amaçlı Phalanx+tuzakçı basmış fakat daha fazla askeri olan bir Cermen zahiyat karşılığında askerleri kesmiş ve artık bundan sonra asker basmaya fırsat vermeden sürekli saldırı atıyor, bundan sonra Galyalının yapacağı asker basmayıp sığınak yükseltmek ve karşı tarafın boş göndermektir. Galyalının kaybı var mı (yok), Cermenin kazancı var mı (yok)
Senaryoyu değiştirelim; Galya savunma amaçlı phalanx+tuzakçı basıyor, Cermen geliyor ve çakılıyor. Başka cermen hesapla bunu sürekli yağmalıyor ve Cermen yağma köyü oluyor hesabını silmek durumunda kalıyor daha server açılalı 1 hafta bile olmadan. Kim başarılı?
Önce savunmamı kurarım sonra saldırımı oluştururum. Böylece serverda daha istikrarlı oynuyorum. İşin doğrusu çok kasmıyorum zaten herşey kendiliğinden gelişiyor...
-En iyi savunma saldırıdır sözüne bu sebepten katılmıyorum.

Aşil : Anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı? :P
-
İkisinide birbirinde ayırt etmem sonuçta üretimim %50 - %50. İkisinide seviyorum...

pragmaduane : Anladığım kadarı ile abi senin kendine ait bazı kriterlerin var, bazı ilkelerin var ve bunlardan şaşmıyorsun. Bu yüzden de bir konu hakkında tartışma çıktığında her iki tarafı da tutmuyorsan bir tarafa geçmeyi değil tarafsız kalmayı tercih ediyorsun. Doğru anladım mı acaba (:
*Ben İlkay Abiyi böyle bilmiyordum, verdiğin cevaplar baştan savma değil gerçekten hepsine ayrı bir önem vererek cevaplıyorsun ve bu sayede seni daha doğru tanıyabiliyoruz. He seni böyle bilmeme konusuna gelince, daha rahat biliyordum seni ancak kendine göre kuralcısın (:
*Peki senin gözünde İlkay kimdir? Hani internette quiz çözersin, sen sevecen mutlu vs. gibi cevaplar çıkar karşına, işte o kıvamda bir cevap bekliyorum kendini anlat.
*İlkay diye başlayıp şöyledir diyip bitirmeni istiyorum, kendini gerçekten tanıyor musun?
*Ben kimim sorusunu senin yaşına gelmiş bir insan sormaz ancak çoğu insan bu çelişkiye düşer, İlkay olsa bu durumda ne yapardı diye düşündün mü? Hani birşey oluyor ve sen tamamen kilitleniyorsun, aklına birşey gelmiyor, acaba o anda İlkay olsa ne yapardı diyor musun (:
Farkındayım garip bir soru oldu, ne diyebildiğimi anlatabilmişimdir umarım çünkü ben kendi içimde sürekli bunu yaşıyorum (: Hani anlatamayacağın bir şeyi bana anlatır mısın dedim ya aynen o tip birşey benim için bu da. Hadi kolay gelsin
*Bir tanede kıl tüy soru sormadan olmaz şincik (:
Ben büyük bir hata yapsam beni uyarıp delilleri mi kaldırırsın yoksa direk ban mı (:

-Herkesin olduğu kadar benimde kriterleri ilkelerim var elbet. Aman aman büyütülcek değil. Tarafsız olmak gibi bir sıkıntım var evet, çıkarıma uygun davranamam.
-Eğer ortada kural varsa uyarım. Kural yoksa kural koymam (;
-Aslında röportajın tamamına baktığımızda İlkay kimdir sorusuna gerek kısa gerek detaylı anlatımı bulabiliyoruz.
-Kendimi tanıyorum elbette ama tarif etmekte ne derece başarılı olabilirim bundan şüpheliyim. Ne kadar kendimi tarif etsemde dışarıdan bakıldığında bu tarife uyduğum ve uymadığım noktalar çıkacaktır. Şimdiye kadar belirttiğim özelliklerim dışında risk almayı sevmeyen bir yapım var. Garanticiyimdir yani...
-Ben olsam bu durumda ne yapardım diye hiç soru sormadım kendime. Çünkü başkasında karşılaştığım bir an ile benim karşılaştığım an benzerlik göstersede kesinlikle aynı olayı içermez. Her krizin geçerli durumuna uygun hareket ederim. Yani benim kuralım budur her seferinde bunu uygularım diyemem. İnsan nerde neyle karşılaşacağı belli olmaz.
-Bütün garip sorularınıda bana mı patlattın Aras .D
-Her kural ihlali bir değil biliyorsun Aras. Sen forum kurallarını yalayıp yutmuş bir kullanıcısın bunu bile bile ihlal ediyorsan ona göre ceza verilir. Bir anlık olmuştur kuralları hatırlatırız elbet. Israr varsa ban gelir. Diğer tarafta forum kurallarını okumadan yada eksik okuyup kuralları ihlal eden bir üyeyi kuralları okuması bunun yanlış olduğu konusunda uyarırım elbet. Uyarının arkasından devamsa tatile göndeririz...

qelle qesen : Beni banlamak istermisin , çok polemiğe giriyorum ilkay ?: D
PvP Server oynayanlara kafa atıcam,Yardım edermisin ?
Kaç yıldır oynuosun galyayla ?
İlk Serverde başarılı olabildin mi ?

-Kuralları kasten çiğneyen her üye gerekli cezayı alır bu sen olursun, ben olurum yada bir başkası olur hiç fark etmez...
-Bırak onlarda kendini o şekilde tatmin ediyorlar : D
-Ocak 2007 tarihinden beri Galya ile oynuyorum arada bir Cermen ve Roma ile oynadığım oldu. Mesela geçen S1 'i Roma ile tamamladım.
-İlk oynadığım serverda alt birlikleri olan büyük bir oluşumun başkanlığını üstlendim, serverın bitişini görmeden askere gittim. Bu oluşum benden sonra başka oluşumlarla birleşerek daha büyük bir kesime hitap etti ve birden fazla WoW köyleri vardı. Oraya kadar birliklerin taşınması alt yapısının oluşturulmasında benimde katkım vardı, kendimi bu konuda başarılı görüyorum elbet. Ama WoW kurulamamış bu bir başarısızlıktır.

mustafa29
17-09-2010, 20:56
Purple : Bize iki tane çocukluk anını anlatırmısın İlkay abicim?
Foruma nasıl bulaştınız?
Küçükken ilk oruç anınızı anlatırmısınız?
Bize güzel bir okul anınızı anlatırmısınız?
the CaLL abimize ne oldu neden foruma girmiyor?
Beni tanıyormusunuz?
Kurtlar Vadisini kaçırmamak için şapkanızı tuta tuta kendinizi eve zor attığınız oldu mu?
Bütün moderatörleri 2-3 cümle ile anlatırmısınız? (Adminler ve Süper moderatörler hariç.)
Bu aaaa aramıza döndüyse neden üyelikle uğraşıyor?
Size İlkay Bey Amca denmesi hoşunuza gider mi? Türk Filmlerindeki gibi dimi. :)
Herkes Katip olmak diye tutturmuş ne var bu katiplikte?
Esen kalın hoşçakalın. İyi Günler dilerim.

-İlkokul 1. sınıfı geçtikten sonra 2. sınıfa başlamadan önce aileme hüngür hüngür ağladığımı biliyordum "2. sınıf zormuş ben şimdi nasıl geçeceğim sınıfı üüüüühüüüüü" : D
Kardeşimle oyun oynarken onun kolunu çıkarmıştım (yanlışlıkla tabi) babam tarafından az kaldı hastanelik oluyordum onuda hiç unutmam (:
-İlk oynadığım S2 de bulunduğum birliğin başkanıydım ve forumda diplomaside sataşmalar vardı gerekli izhatlerde bulunmak için foruma Nisan 2007 de kayıt oldum.
-İlk oruç tuttuğum zamanı hatırlamıyorum ):
-Lisede okulu bırakmak için devamsızlık yapıyordum. Yine devamsızlık yapacağım bir gün okulun kapısına kadar gittim sınıf arkadaşlarım sıra olmuşlar ve azar azar bina içerisine girerlerken onlara nanik nanik yapıyordum "haha siz takılın ben gezer tozarım" diyordum ki birden ensemde patlayan tokatla ne olduğumu anlayamadım. Atölye şefimiz beni yakaladığı gibi odasına aldı eyvah diyordum burdan ölmeden çıkarsam kurban kesecem diyordum içimden, bir fiske bile vurmadan konuştu konuştu nasihat etti saatlerce derse gönderdi, hayatımda hiç bu kadar rahatladığımı bilmem (;
-Çağrı (the Call) 'nın özel sebeplerden dolayı aramızda olmadığını biliyorum kendisiyle tanışma fırsatımız olmadı.
-Üzgünüm senide tanımıyorum.
-Yok Kurtlar Vadisi TV den değilde internetten izlemek daha zevkli oluyor en azından araya reklam filmi girmeden kesintisiz izleyebiliyorum (:
-Oooo bu tuzak soru galiba : D
-aaaa ' yıda tanımıyorum ):
-Yaşımdan daha genç gösteren bir görünüşüm olduğundan amca diyen olmadı : D
-Katip olmanın forstu var elbet (;
-Teşekkür ederim iyi günler...

pragmaduane : Sorumu anlatabilmişim sanırım, evet biraz garip gidiyor sorular ama (:
Aslında kendime daha çok eziyet ediyorum, bu soruyu nasıl soracağımı dahi bilmiyordum (: Haha
Teşekkürler abi çok eğlenceli geçiyor.
Gece telefon çaldığında aklına gelen ilk şey ne oluyor? Kimisi acaba anneme mi birşey oldu der, kimisi işden mi arıyorlar der vs.vs. (:
Senin hayatında dönüm noktası oldu mu? Başından bir olay geçer ve o olay senin hayata bakış açını değiştirir işte bu olayın ne olduğunu bize anlatır mısın tabii varsa (:
Umarım sıkmıyorumdur.
5n 1k vardır bilirsin işte (: Sen bu kuralı hayatında ne kadar uyguluyorsun?

-Sizlere keyif veriyorsa ne mutlu bana (;
-Gece telefonum çalmaz ama çalarsada hayırlı haberlerle çalmayacağı bellidir.
-Evet oldu olmaz mı? Ben meslek lisesi öğrencisiydim ve 1. sınıfta notum yüksek geldiği için teknik Liseye geçiş yaptım. Fakat ne olduysa 2. sınıfta bana bir haller oldu Romeo moduna girdim. İşte okulu asmaya falan başladım, ne kadar branş dersim varsa hepsini astım ve kendime sağlam bir temel oluşturmadım. Teknik lise 4 seneydi 3. sınıfı bitirdikten sonra 4. sınıf derslerini gördüm full branş dersleriydi çok sıkıntı çekmemek için allem kallem ailemle sıkı kavgalar sonucu tasdiknamemi almak için dilekçe verdim ve liseyi Endüstri Meslek Lisesi diplomasıyla 3 senede tamamladım. Bunun sonucu üniversiteye yerleşmemde uzun senelerimi aldı. Kısaca çope attığım yıllarım oldu. İş hayatımda bugün bu durumdaysam bu sebepten der dururum kendime ):
-Valla bu son soru beni yine can evimden vurdu ):
-Ben kendimi başkalarının taktikleriyle sınırlamam.

JaguaR : Hayatınızı özet geçer misiniz?=)

-Doğdum, büyüdüm, yaşıyorum : D

JaguaR : Ehehe,anahtar soru buydu...
Artık sizi tanıyorum.

-Kusura bakma çok basit cevap oldu
Ama bu saate iş yerinde bu iş yoğunluğunda inan bu anlamlı soruna cevap veremezdim. Akşam sakin kafayla umuyorumki daha iyi bir cevap verebilirim...
Gerçi yanıtladığım tüm sorular özetler nitelikte...

JaguaR : Cevabı basit veya detaylı vermeniz problem değil...
Verdiğiniz cevap sizi tanımama yetti (:

-Hmmm bu konuda baya iyisin o zaman (;
Bkz. İnsan sarrafı

qelle qesen : İlk serverinde nasıl başkan oldun ?
Kıyağın mı vardı ilkay

-Benim ilk serverım Türkiye'nin de 2. serverıydı başkan tecrübesi olan mı vardı (Bkz. ilk S2)
-Lobim genişti başkan oldum. .D

JaguaR : Benim hakkımda düşünceleriniz? (:

-Tanımıyorum.

iskenderunlu : İlkay abi düşüncelerin beni tanıyor musun?
Abi bu arada avatarım kayboldu bunun hakkında da yorum yazarmısınız ben kime başvuruda bulunucağım Avatarım kayboldu diye?

-Telekomun gelecekti uzmanlarından biri olarak düşünüyorum seni Kadir. Forumdan tanıdığım kadarıyla kusurlu bir hareketini görmedim uslubunu hiç bozmadın efendi saygılı ve yardım sever olarak biliyorum seni .
-Gogıl amcaya sor o bilir

:Lehçetül Lügat: : İzmir'deki Metro olayını nasıl buluyorsunuz?
-Teknik olarak metro güzel ama yeni banliyö trenini sevmedim, uygulamada eksiklikler var.
Proje bazında ise çok geç kalınmış çalışmalar var. 1.,2.,3.,4. safhaları inceledim daha yapılacak çok iş var ama daha üçkuyulara kadar bile açamadılar ki projede Bornova hattı Kampüs, Evka3, Merkez şeklinde uzatılacaktı. Halkapınardan sonra Mersinli, Çabdibi, altındağ, otogar istikametine gidecekti vs.vs. daha hiç birininin çalışması yok. Yani İstanbul olsa çoktan bitmeye yaklaşmıştı bu konuda İzmir çok eksik. (Bunun altında nedenleri sorma tamamen siyasi)

mustafa29
17-09-2010, 20:58
DeeJaY_KaaN : Allah yardımcın olsun ilkay abi (:

-Eyvallah Kaan darısı başına .D

pragmaduane : Final soruları
Forumda şuan en çok gözüne batan kişi (: (aa bak bu çocuk çok yaramazlık yapıyor, vayy bunun paylaşımları güzelmiş vs.vs.)
Sözlüğe değer veriyor musun?
Türkçeyi olabildiğince saf kullanmaya özen gösteriyor musun?
Saf dil senin için bozulmaya uğramamış olan dil midir yoksa yabancı kelimelerden etkilenmemiş olan dil midir? Sence Türkçe saflığını koruyor mu?
Travian forum buluşması düzenlemek ister misin orlarda (:
En ciddi soruya gelelim, beni nasıl buluyorsun? Maksat kendi egomu tatmin etmek, tanındığımı bilmek ve sevildiğimi farkedebilmek hahaha. Ne kadar aciz bir ırkız değil mi insan ırkı olarak, sürekli pohpohlanmaya, moral olacak birşeyler bulmaya muhtacız. Sürekli sevildiğini hissetmek ve sevmek zorundasın ): Bir çok egomuz var tabii onları tatmin etmek ise...
İnsan senin için aciz bir varlık mıdır?

-Foruma elbetteki faydalı olan ve zararlı olan kullanıcılar var dikkatimizi çekenler için sicil kayıtları tutulıyor. Şimdi burada bu üye iyi bu üye kötü diyerek sıfatlaştırmam doğru olmaz. Misyonu olan kullanıcılar bu foruma faydalı olmak durumunda, kalanlar ise forumdan keyif almakla mükelleftir.
-Forumun her köşesine değer veriyorum...
-Türkçenin saf kullanımından kastını anlayamadım? Ama doğru kullanımı dersen elimden geldiğince düzgün kullanmaya çalışıyorum, ama arada klavyenin azizliğinede uğrayabiliyorum : D
-Türkçe'ye yabancı dilin karışması benim için sıkıntı değil. Benim için sıkıntı olan Türkçe okunuşu olan bir kelimeyi illla İngilizce yazıp Türkçe okumak. Kafe yazmak varken Cafe yazmak ama bunu kafe okumak. Kafe yabancı kelimeden dilimize gelmiştir benim için dilimize zenginlik katar nitelikte özelliklerdir fakat bunu Türkçe okuyabilmek varken orjinalini yazmak yanlıştır. Türkçe dünyanın en eski dillerinden bir tanesidir, günümüzden bu yana çeşitli uyarlamalar geçirmiştir. Şu an hiç birimiz Öz Türkçe konuşmuyoruz hepimiz Modern Türkçe konuşuyorz, Azeriler biraz daha Öz Türkçeye yakın Azeri Türkçe konuşuyorlar onların konuşmaları bize komik yada kaba gibi görünüyor, oysaki değil. Yani kısaca elbet değişen ve gelişen dünyada dilimize yeni kelimeler eklenecektir bu kelimeleri bizim dilbilgisi yapımıza uygun hale uyarlamaktır.
-Zaman fakiri olduğumdan düzenlemeyi ben organize edemem fakat olursa vakit ayırmaya çaba gösteririm.
-Hahaha (: Aras sende bu forumda faydalı kullanıcılardan birisisin, ne dediğini ne konuştuğunu bilen nereye gittiğini takip edenlerdensin. Bana saygıda kusur etmediğinde aşikar. Efendi uslu duruşun var tavrını bozmamanı dilerim (;
-Egoda bir istekdir. İnsanların istekleri gerçekleştikçe mutlu olurlar kendilerini huzurlu hissederler. Bende herkes gibi yaptığım işin başkaları tarafından takdir edilmesini isterim. ben işimi doğru yapmışım bana ayrı bir haz verir fakat başkaları tarafından da takdir gördüğü sürece daha büyük bir mutluluk içine girersiniz. Gayet normaldir (;
-İnsanoğlunun var olduğu günden bugüne dünya üzerinde yaptıklarına bir bakarsan hiçde aciz olmadığını göreceksin. Taş devri döneminde duvarlara yazarken şimdi klavyeden yazıyoruz ki bu en basiti. Bilim, matematik, astronomi vs. insanoğlu var olanı keşfetmeye olmayanı icat etmeye doymuyor sürekli gelişiyor. Bu bence canlılar içerisinde aciz değil üstün varlıklar olduğumuzun kanıtıdır. Ha bizimde bir yaradanımız var elbetteki onun karşısında aciz varlıklarız (;

-Hayır gidemedim.

Purple : Bayramda şeker istediğimde yok, dediniz. Bana uyar tatlandırıcı varsa oda olur.(Çaya atmak için) Vermek için birdahaki bayramı beklmenize gerek yok aslında. Haa yok tatlandırıcıda yok diyosan ben Bayram Kredisi çekmek istiyorum. Faizleriniz nedir.

-Evet yok dedim. +/- rep bayramda bedavadan dağıtılacak bir şey gii görmediğim için yok dedim. Hak eden bayram seyran dinlemeden benden alabiliyor. Ben kredi vermiyorum üzgünüm...

Krauser : Konuyu baştan sona okudum daha önceden sorulmuş bir soruyu sormamak için. Okurken de bir çok aynı yönümüzün olduğunu fark ettim örneğin üstteki cümle. Ben de interneti açınca sırasıyle travian, travian forum, facebook ve haber sitelerine giriyorum.
Ben de Beşiktaş'lıyım ve benim de şu son sezona kadar ilgim yoktu. Yapılan transferler sağ olsun
Şuan meslek lisesi 2. sınıfa başlıyacağım inşallah. Bilgisayar bölümü. Siz tam olarak nerede hata yaptınız? Ben eğer bu bölümde başarılı olamazsam sizin meslekte olabilir miyim ileride? Üniversite için tam olarak ne kadar çalışıp, çabaladınız?
Bu arada ben de bu sene biraz Romeo takılmayı düşünüyorum Ama sizin gibi okulu ekmeyi, tepmeyi yapmam.
Bir de şuan bilgisayar bölümü mezunu olsaydınız hangi mesleği yapardınız? yada yapmak isterdiniz?
Dip: Ben web tasarım, yazılımcı, yada en büyük hedefim olarak bilgisayar öğretmeni olmak istiyorum.

-Beni meslek lisesinden soğuttulardı o dönem ve ben elektrik bölümünü sevmeye sevmeye okudum. Ben üniversite sınavlarına hiç hazırlanmadım sebebi meslek lisesi öğrencisi olmamdı. O dönemki sistem meslek lisesi öğrencilerinin mühendis değil ara eleman olmasını istiyordu, yani amele yetiştirilmek isteniyordu. Eline kontrol kalemi almamış ama matematik ve edebiyat bilgisi olanları elektrik mühendisi oldular (gerçi şimdi sisteminde yine farkı yok). Her neyse sınavsız geçişle 2 yıllık Elektronik bölümüne geçiş yaptımki elektroniği severim
-Bilgisayar bölümünü bitirmiş olsaydım yazılım üzerine giderdim. Çünkü yazılıma karşı bir hevesim ve yatkınlığım var. Ben ilkokul-ortaokul sıralarındayken kimselerde bilgisyaar yokken ben q-basic ile bir şeyler yazmaya çalışıyordum. Üniversite döneminde mikroişlemci programlıyordum, fakat şimdi iş temposu bu tarz hassas işlerin yeri değil, beni bu konuda köreltiyor.
-Not: Bana sorarsan Sistem Mühendisliği'ni bir araştır Microsoft' a kadar yolu var

:Lehçetül Lügat: : Bir geyik vardır.Bu ilde bunları yapmamışsan o ile gitmiş hatta ora doğumluysan bile sayılmazsın.
Sence neler bunlar ?
Sizi fazla olarak yorsa da sözlük oluşumlarını nasıl buluyorsunuz ? (Anılar etkilemesin düşüncenizi)
Eskiden baya ünlüydü bir ara bahsi bile geçmedi ama özellikle TNT sayesinde yabancı dizilerin baya bir bahsi geçer oldu.
Fikriniz nedir bu konu hakkında?
Dizilerden takip ettiğiniz var mı?
vb...

-İzmir için; Kordon'da sevgilinle çimlere uzanıp denizi izlemediysen, Alsancak'ta rakı balık yapmadıysan, vapurdan martılara simit atmadıysan, Boyozu ağzına sürmediysen, Hasan Tahsin heykelinin karşısına geçipte kendinde de o cesareti göremediysen hiç kimse bana kalkıp İzmirliyim demesin
-TV izlemem sadece ana haber bültenleri ve perşembeden perşembeye KVP. Eskiden olsa marikan yapımı sitkomlara bayılırdım (Sevgili Raymond - Everybody Loves Raymond).

mustafa29
17-09-2010, 20:58
:Lehçetül Lügat: : Sorulardan seçmece alındım.Zaten uykusuzum...
Bu yıl Fuar'a gittin mi hiç ?
2010 Basketbol maçlarında görebilme imkanımız oldu mu?
-Evet Fuara gittim önceki senelere göre hiç tadı tuzu yoktu bence
-Basketbol ilgi alanıma girmediğinden izlemedim...

:Lehçetül Lügat : : Orkide sponsorluğundaki yemek standı için gitmeye değer ...
Hollerde dolaş dur.Ntv Standlarında bile takılamadım yanda Pınar vardı.Paso gürültüydü..
Zaten insan izdihamı...
Basketbolda biletlere yetişemedim...
İzmirde açılacak yeni bir üniversitenin adı Katip Çelebi olacak.
Ne düşünüyorsunuz ve abi tam olarak nereye yapılmaya planlanıyor biliyor musun?

-Katip Çelebi Üniversitesinden önce Gediz Üniversitesi açıldı Menemen taraflarına...
Katip Çelebi Üniversitesi Çiğli açılmasını isterim...

:Lehçetül Lügat: : Gediz'i biliyorum kuzenim başlayacak bu yıl.
Katip Çelebi kesinleşti sandım..
Hiç Cermen oldun mu?
Hitler mi Mussolini mi?

-Evet bir ara DKX de Cermenlerle oynamıştım, çok da başarılı gidiyordum fakat Türk birliğinin bölünüp parçalanması üzerine sebepsiz yere hesabı sildim yanlız kalmamak için...
-Ne Hitler ne Mussolini; M.K. Atatürk...

Altay : Aşkta yaş dengesi sizce ne şekilde kurulmalı ?
Askerliğinizi yaptınız mı ? Yaptıysanız, askerliğinizi nerelerde gerçekleştirdiniz ?
Ülkemizde en başarılı bulduğunuz komedyen ?

-Aşkta yaş olmaz, her yaşta insanın ateş gibi gönlüne düşebilir.
27 yaşında askerliğini yapmamış adam mı bırakırlar Mustafa elbette yaptım (; 21 Kasım 2007 - 21 Şubat 2009 tarihleri arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bakanlıklar/Ankara 'da paşalar gibi 15 ay yaptım .D
Cem Yılmaz'a bayılıyorum (;

Kitxi :
Türk Telekom'da çalışmaktayım.. Hocam neettin ya bileydik ona göre küfür ederdik.
Sizin bi tane yeni fikiriniz vardı. Galyalalılara özel. Ona ne oldu ?

-Yeri geldi bende ettim merak etmeyin (;
Benim yeni fikirler başlığı altında 2 adet fikrim oldu ikiside ne Galyalılara, ne Cermenlere ne de Romalılara özgü. İkiside yanlısız fikirleri
Bkz: İstatistik Görünümünde Irklar (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=6829)
Bkz: Plus ile Sığınak Kapasitesini artırmak (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=30622)

SthealthFiqhteR : İlkay abi bu konudan rep almak mümkün müdür ?

-Benden hayır : D
Ama alınsaydı Aras kesinlikle alırdı. Hemde -rep beni bu kadar yorduğu için : D

New York. : Şimdi gelsem kapına bir çiçekle ıslak ıslak eve alır mısın beni?Bana moodromu gösterirmisin ?

-Aramızda kalsın bu iyiliği kimseye yapmam.
MODROOM GİRİŞ (http://www.girr.org/vacation_diaries/west_high_2001_trip/torture_chamber.jpg)

Archdewil : Paşalar bile böyle rahat görev yapmıyor abi gittiğinde 70 kiloysan geldiğinde nerdeyse 85 kilo olmuştun.
Acaba neden ki yattığından anamın dibinde çamaşır bile yıkamadığından NFS,Travian oynadığından mı ?

-Bak TSK gelir duyar bana bir daha askerlik yap der gelir vururum seni haberin olsun Eray .D

New York. : Yok ben almıyım.Yinede iyi kalpliymişsiniz.

-Daha karpuz kesecektik
Kapımız her zaman açık yine bekleriz

Archdewil : yaaa abi bırak ben biliyorum senin nassı askrlik yaptıını, askeriyenin bilgisayarıyla NFS oynarken çekilmiş pozun var elimde biliyon xD

-Eray bak ben senin niyetini anladım benden kurtulmak istiyorsun bilgisayar sana kalsın istiyorsun, sabret koçum 1 ay sonra zaten evlenip başka eve taşınıyorum kurtulacaksın benden
Sonra diyeceksin bunları ama "ahh ahh şimdi abim olsaydı da pazara alış-verişe beraber gitseydik" (yaz bunu bi kenara 1 ay sonra böyle diyeceksin)

Ahbun! : neden bazı insanlar önce birininden hoşlanıp onla birlikteliği sonucu evliliği düşüneceğine, önce evliliği düşünüp, evlenmek için birini bulsam da evlensem modunda?
En sevdiğin film hangisiydi?
Nişanlının peşinden zamanında çok koştun en sonunda mı ayarlayabildin. Yoksa dünden razı bir modda mıydı? (ilk açılma faslı)
gelecekten beklentin ne bi idealin var mi varsada bunun için ugras gösteriyomusun? Yoksa ttnet'e kapak attık ohh modunda mısın?
pcde vakit geçirirken araştırma yapma, haber ve makale okuma huyun var mıdır?
Hangi gazeteyi okursun sevdiğin köşe yazarları kimdir?

-Birini bulsamda evlensem modunda olan kişiler mevcut oldukları durumdan kaçmak düşüncesinde olan kişilerdir. Evlenince kurtulacağını sanan bir çok çift daha önce kaçtıkları yüklerden daha ağırıyla karşılaştıkları vakit boşanma işlemleri başlar...
Benim evliliğe bakış açım sevdiğim kişiyle bir ömürü paylaşmak üzerine kurulu.
-50 İlk Öpücük filmini seviyor her izlediğimde beni sürekli keyiflendiriyor.
-Nişanlımla çok uzun zamandır bir birlikteliğimiz vardı birbirimizi artık o kadar çok tanıyoruzki sıramızın evlenme olduğuna karar verdik. Peşinden koşma yada dünden razı durumları yoktu. Birbirimizi en başından beri seviyorduk ama evlenebilmek için bazı koşulların olgunlaşması gerekiyor (eğitim, ekonomi, askerlik, iş vs.vs.). Bu şartlar şimdi evlenmek için müsait.
-Kariyer bazında bir hedefim yok. Neden hedefim yok; insanlar hedefleri uğruna kaçırabildikleri başka fırsatlar olabiliyorlar. Ben günün durumuna göre rotamı çizerim mevcut avantajlardan faydalanmabilmek düşüncesindeyim. TTAŞ İzmir koşullarında bana şu an en iyi imkanları sunmakta, Ama İstanbul yada Ankara'ya göç ettiğimi var sayarsak daha iyi imkanlar sağlayabilecek kuruluşlar var. TTAŞ 'ye girmeden önce hayalim HAVELSAN 'da çalışabilmekti ama olmadı, beni buran sadece o oldu. Ama bu hayallere uzanmak için çok yaşlı sayılmam (:
-Son zamanlar PC de çok fazla boş vaktim olmuyor, işten eve geldiğim vakit tamamlamam geken eksiklikleri tamamlıyorum, onun haricinde zihnim biraz yorgun oluyor ve kafa dağıtabilmek için eğlence amaçlı PC yi kullanıyorum. İnternette çözüm bulabileceğim şikayetlerimde araştırıp sonuca ulaşma hırsım vardır.
-Bu ülkede yaşayan her vatandaş gibi güncel haberleri takip ederim, dünyada ve yurtta gelişen haberlerle ilgili makaleleride okumaya çalışırım.
-Gazete almam internetten takip ederim. Genellikle Hürriyet' in sitesinden haberleri takip ederim, kritik gelişmelerde, olaya zıt görüşlü olan medyanın olaya bakış açısınıda merak eder incelerim. Gündeme halkın gözünden bakıp yazılarını halkın ağzıyla yadığından Yılmaz Özdil abimizin yazılarını okurum...

pragmaduane : Benimle ilgili iyi düşüncelerinizi duymak çok hoşuma gitti : D
Modrooma alıyormuşsunuz en kısa sürede öyle duydum : D

-Yukarıda mesajımda MODROOM GİRİŞ (http://www.girr.org/vacation_diaries/west_high_2001_trip/torture_chamber.jpg)'i yayınladım oradan giriş yapabilirsin Aras (;

Archdewil : Sen 15 ay yatıştayken hiç dememiştim dediğim ve diyeceğim tek şey " Cumartesi günlerinden nefret ediyorum ya " olucaktır : D
sensiz kimin kafasını şişircem ben gecenin bi körü uyandırcam di mi : D

-Beni bundan sonra cumartesileri arama Eray evde yokum : D

Sabri Sarıoglu : Adınız İlkaymış doğru mu?

-Doğru.

mustafa29
17-09-2010, 21:00
Altay : Archdewil ile kardeşsiniz sanırım, yeni öğreniyorum da. (:
Siz Çiğli'desiniz, Archdewil Karşıyaka'da. Bunun nedeni nedir ? Ya da Archdewil'in konumunda yazan, tuttuğu takım mı ? (:

-Evet Archdewil (Eray) öz kardeşimdir. Aynı evde oturuyoruz (şimdilik : D ). Onun konumu tuttuğu takımdan geliyor, oturduğu semti bak burada belirtmiş TIK (http://forum.travian.com.tr/group.php?do=discuss&discussionid=1496&pp=10)

daren : Sevgili Dominic-T
Neden şu soruyu bana sormuyorlar, keşke şunu da sorsalar dediğiniz soru ve cevabı..

-Şöyle bir düşünüyorumda sorulabilecek tüm sorular soruldu gibi.
Basit anlamda kimse bana kendimde bulduğum olumsuz yönümü sormadı.
Kendimde hoşlanmadığım yönüm unutkanlığım. Küçük olayları ince noktaları çok çabuk unutabiliyorum, sanırım bunun sebebide B12 vitamin eksikliğiymiş ):
-B12 gelsin (:

Solaris93 : Sence katip olucak kadar iyi sözlüğe yorum yapıyormuyum ( Siyasi değilde kişisel yorumunu bekliyorum )
Adın neden Dominic değilde Dominic-T
Basketbol oynamayı severmisin ?
Birde Boyun ve kilon kaç ?
Şimdiden çok teşekkürler,iyi günler...

-Forumda rütbe adayı olan kullanıcıların daha önce almış oldukları -rep ve ban cezalarıda göz önünde bulundurularak olumlu yada olumsuz değerlendiriliyor, ben sizin sözlükteki yorumlarınızı hiç incelemedim, işin özü oranın sorumlusu olan pırlanta gibi iki arkadaşımız var onlar dikkatlerini çeken adaylarını belirtirler bizler ise diğer alanlarda olumlu yada olumsuz değerlendirmelerimizi belirtiriz (siyasi oldu ama yapacak bir şey yok : D )
-T 'nin açılımı Toretto TIK TIK (http://forum.travian.com.tr/showpost.php?p=875172&postcount=1)
-Basketbol oynamam, izlememde ):
-Boy: 1,79 Kilo: 87-88
-Kolestrol, kan şekeri vs. değerlerim lazımsa bilmiyorum onlar için test yaptırtmam gerek : D
-Ben teşekkür ederim, sizede iyi günler...

xtr0uble : Daha önce bir spor kulübünde ya da okul takımında falan oynadın mı?
Hangi spor? Hangi mevki?
30 gün boyunca foruma giremeyecek olsaydın ne yapardın?

-İzmirspor klübünde genç takımında 1 seneden fazla futbol oynadım. Kalecilik hariç her yerde oynadık.
-30 gün boyunca foruma giremezsem; polis, jandarma, itfaiye, ambulans, akut, sahil güvenlik vs.vs. çağırın

kübray29 : Öleceğinize sayılı saatler olsa söylemedikleriniz ya da yapmadıklarınız için pişmanlık duyar mısınız ?
Sizce hayat ertelenmeli mi (Birine onu sevdiğini söyleyeceksiniz ama sonraya bırakıyorsunuz vs.)
Eğer ertelemişsek telafisi olur mu ?

-Öleceğime sayılı zaman kalsa pişman olupta kalan 3-5 dakikamı kendime zehir etmem salla gitsin derim (;
-hayat ertelemeye gelmez, satın alınamayan tek şey zamandır. Hayat zamana karışmadan zamanında herşeyi yapmak/yaşamak gerekir (tabi bi sor sen yapabildin mi? HAYIR)
-Erteleğin şeye bağlı (; Bazı durumlarda ertelemek daha hayırlı oluyor

Ahbun! : Dominik abi
sence niye Yılmaz özdil her cümlesinden sonra 5 satır boşluk bırakmayı gelenek bilmiş?

Bulaşıkçı : Başka türlü sayfayı dolduramıyor ki ahbın

-Dip dibe yazıp okuyucuyu yormamak yada sıkmamak için olabilir sanırım (;

Solaris93 : Saçlarınız uzun mu kısa mı ?
Boy ve kilonuz orantılandığında kilolu biri olduğunuzu gördüm
Şahsen ben 1.90'ım 75 kg'yim ve normal bir vücudum var
Kilolu gözüktüğünüz doğru mu ?
Kaç kardeşsiniz ?
Travian'da hiç üstü üste madalya aldığınız oldu mu ?

-Genel görünümüm için TIK (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?p=536382#post536382)
-2 kardeşiz benden küçük erkek kardeşim var bkz. Archdewil (http://forum.travian.com.tr/member.php?u=237)
-Nox' da 2 defa haftanın en saldırgan sıralamasında madalya aldım 5.lik ve 3.lük onun haricinde madalyalık bir durum olmadı...

yuki37 : hahahahah koptum hahah yerlerddeyim ben hep seni avatarındaki gibi biri hayal etmiştim hahahah .D yerlerdeyim hahahah

-Seninde avatarındaki gibi olmadığını biliyoruz (;

HANUKA : Bu ne ya?
4 ay önceki fotoyu veriyorsunuz beyfendi
Yeni foto isteriz ilkay abi, şöyle sakallı olduğun zamanlardan mesela : D
Çok gitmek istediğin 5 şehir var ise söylebilirmisiniz ilkay abicim? :P

-Ne yapalım yakın zamanda çekilmiş fotom yok ):
-Kılık kıyafet yönetmeliğince saçları uzatmamız ve sakal tıraşı olmadan işe gelmemiz yasak. Bu sebepten anca sakalsız olur (;
-Yurt içi: İstanbul, Antalya, Çanakkale, Samsun, Rize
Yurt dışı: Roma, Atina, Tokyo, Kahire/Gize, Los Angeles

Principal : İstanbul'a tekrar gelmeyi düşünüyor musun abi ?

-Gelmeyi düşünmek ne demek kariyer hedeflerim içerisinde İstanbul'a yerleşmek bile var ama çok ileriye yönelik tasarı tabiki...

Designer : Aaaa ne tesadüf kolunuzdaki saatin aynısı bende de var ... (:

-Benim model çok eski en az 10 senelik ):

qelle qesen : Antalyada bende kal ilkay
Bende istiyorum Atina ve Tokyo ya gitmek , beraber gidermiyiz ?

-Antalya'ya yakın zamanda gideceğim balayı amaçlı (:
Tuncay eşim dururken senle niye gideyim
Seninle anca GRX ve JPX de ortak oynarız

Merhaba sevgili Travian Tr Forum kullanıcıları,
Öncelikle bu hafta beni konuk olarak seçtiğiniz için sizlere teşekkür etme fırsatım iş yoğunluğumun sebebiyle olamamıştı, her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı inanın çok mutlu oldum. Bu konsept çerçevesinde elimden geldiğince sizlerin sorularını yanıtlamaya çalıştım. Umuyorumki cevap vermediğim, gözümden kaçan sorularınız kalmamıştır. Mümkün oldukça sizlerle hoş bir vakit geçirmek adına yer yer eğlenceli cevaplar vermeye çalıştım eğer sürç-i lisan etmişsem yada kırıcı olduysam özür dilerim.
Bana yaşattığınız bu bir hafta boyuncaki keyifli dakikalar için herkese teşşekürlerimi sunarım.
Keyifli forumlar,
İlkay...

Principal
17-09-2010, 21:02
Çok keyifli bir sohbet oldu gerçekten =)

İlkay abi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler...

Altay
17-09-2010, 21:03
Yaklaşık 70.000 karakterlik bir konu. Yazı tipi, renkler, soru-cevap haline getirmek vs. hazırlaması dışarıdan kolay gözüküyordu ama hazırlaması çok zor oldu gerçekten. Bazı kısımlarda ufak hatalarım olmuş hazırlarken. Ama düzeltmesi kolay hatalar. Kusuruma bakmayın.

Tüm konuyu hazırlarken okumuş oldum zaten. Çok keyif aldım. :)

İlkay abiye böyle güzel bir röportaj için, Mustafa abiye de konuyu hazırlamama izin verdiği için çok teşekkürler. :)

İyi forumlar.

HANUKA
17-09-2010, 21:03
Boşuna seni seçmedik Süper mario :p
Gerçekten güzel ve keyifli bir röportaj oldu benim açımdan değerlendirince öyle görünüyor :)

Sağolasın ilkay abi ;)

atafemrea
17-09-2010, 21:09
Kendinizi kısaca anlatır mısınız ?

HANUKA
17-09-2010, 21:10
Kendinizi kısaca anlatır mısınız ?
Geçti bolu pazarı :o

atafemrea
17-09-2010, 21:11
Geçti bolu pazarı :o

tüh ya kaçırdık emmi...

olcay_13
17-09-2010, 21:13
tüh ya kaçırdık emmi...

OOhooo!Sen nereye bakıon:D

qelle qesen
17-09-2010, 21:14
Tuncay eşim dururken senle niye gideyim
Seninle anca GRX ve JPX de ortak oynarız

görüşçez senle İlkaay :D

atafemrea
17-09-2010, 21:17
Link'lerin hepsi hatalı....

benresat1995
17-09-2010, 21:18

Linke tıkladıktan sonra "[url]http//" kısmını sil...

Altay
17-09-2010, 21:19

Evet. Bir önceki sayfadaki mesajımda belirtmiştim, hataların olduğunu. Kısa sürede düzeltilir, merak etmeyin.

NeqqaTiVe
17-09-2010, 21:42
wow :D yorumlar genelde iyi xD

pragmaduane
17-09-2010, 21:48
Azıcık terlettim sanırım İlkay Abiyi, gayet zevkliydi kendisine teşekkür ediyorum :D

Taner
17-09-2010, 21:49
Sıkılmadan okudum hepsini.
Çok güzel olmuş ama baze sorular tekrarlanmış sanki.
Hazırlayanların,soruları soranaların,sabırla cevap verenin eline sağlık.

Dominic-T
17-09-2010, 22:01
Benim içinde çok keyifli bir hafta oldu teşekkür ederim...

Dominic-T
17-09-2010, 22:03
Azıcık terlettim sanırım İlkay Abiyi, gayet zevkliydi kendisine teşekkür ediyorum :D

Okuduktan sona en çok düşünerek cevap yazdığım seninkiler oldu kabul ediyorum. Ama terlemedim, bunun için saunalar var :D

pragmaduane
17-09-2010, 22:03
Bidaa gel bidaa terletelim dayı :D

İyi bidaa gel sauna etkisi yaratalım

xtr0uble
17-09-2010, 22:05
Bidaa gel bidaa terletelim dayı :D

İyi bidaa gel sauna etkisi yaratalım

Soruların yarısı senin, insaf :D

pragmaduane
17-09-2010, 22:07
Olay soruların çokluğu değil :) Olay soruların niteliği huh

Busiris
17-09-2010, 22:09
süre dolmadıysa benimde bir soru var eğer sorulmadıysa

neden galya ?

Principal
17-09-2010, 22:21
süre dolmadıysa benimde bir soru var eğer sorulmadıysa

neden galya ?

-galyayı seviyorum, saldırı ve savunma özellikleri dengeli bir ırk kullanmayı bilen için her türlü strateiye müsait yapıda. Tuzaklar güzel oluyor cermenleri yalvartmayı seviyorum : D

.................
.

psiqopat
17-09-2010, 23:11
Bu adam kim?

Dominic-T
17-09-2010, 23:27
Bu adam kim?

Bizde tanımıyoruz :rolleyes:

Krauser
18-09-2010, 12:09
Bu adam kim?

Ben biliyorum, yıllardır laflarda adı geçilipte bir türlü sıfat olarak tanılamayan kilimcinin köroğlu. :)

alftalen
18-11-2010, 22:11
hangi takımlısın