PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu mustafa29

mustafa29
14-09-2010, 11:05
Merhaba arkadaşlar.

Haftanın konuğu seçtiğiniz için teşekkür ederim.Çok güzel bir duyguymuş:)
Samimi olarak cevap vermeye çalışacağım.
Başlayalım

Bursalı Genç:Klasik başlangıç. Bize kendinizi tanıtır mısınız?

-Adım Mıustafa Keskin,19 yaşındayım,Gümüşhane'nin Kelkit ilçesindenim.

Astalavista:Barış Akarsu Hayranlığınız Nereden Geliyor?

-Barış Akarsu hayranlığı kendisinden geliyor.
-İnsan bazen düşünür der ya işte bu adam beni anlatıyor aynen öyle.
Hareketleriyle olsun,başkalarıyla konuşmasıyla vs.Örnek alınacak bir kişilik.Çoğu sanatçının burnu kaf dağındadır.Konuk olduğu yerleri izlediyseniz eğer görmüşsünüzdür.
Otururup kalkmasını bilir ve asla luabeli değildir.
Sadece bunları gördmek gerekir ve işte o zaman ne mümükün haranı olmamak.

Bay_CoO:Hayat nasıl,yetkinden memnunmusun ? Hobilerin neler ?

-Hayat hiç bir zaman hç kimsenin istediği gibi olmuyor ne yazık ki.Ama yine de memmunum
Acı çekmek özgürlükse özgürüz ikimizde.

-Rütbemden memmunum ama yetkimden değil.D,
-Kitap okumayı çok severim ama sık sık okumam.Elime aldığım kitabıda erken bitiririm.
Arkadaşlarımla birlikte olmayı çok severim.
Motosikletle hız yapmayı severim(Aman dikkat tehlikeli bir iş tedbir almadan felakete dönebilir)

Clakson:Antalya'ya geldiniz mi ? Geldiyseniz eğer en çok neyini sevdiniz .
1- Deniz, kum, güneş
2-Tarihi güzellikler
3-Turistik güzellikler.

-Antalya'ya gelmek nasip olmadı.Ama bende deniz tutkusu var.Gelsem muhtemelen deniz,kum,güneş derdim.

Kübray29:Ben de sorayım bir tane.
Evet canım kardeşim benden sakladığın bir şey var mı ve burda o sakladığın şey ortaya çıkarsa başına ne geleceğini tahmin edebiliyor musun ?

-Senden sakladığım bir şey yok ablacım.Ciğerimi bilirsin.Hatta bazen diyorum benim bilmediklerimi bile sen biliyorsundur benim hakkımda.

Emre.Kr:Bir dahaki yazarlık seçimleri ne zaman?

-Belki yarın belki yarında da yakın

Kara Fatma:İlerisi için hedeflerin neler kendine belirlediğin bir yön var mı?

-Benim düşüncem ilerde yakınlarıma ve arkadaşlarıma maddi,manevi anlamda destek olabilmek.Kendimi geçtim artık başkaları için varım ben.

-Çok zengin olmam lazım bunun için manevi destek neysede kuru kuruya maddi destek olmuyor

-Bunun için müzisyen olmayı çok istedim ama dedimya insanın istediği gibi şekillenmiyor hayat.Bunu da biliyorum o hayatı ne pahasına olursa olsun şekillendireceğim.

-Şimdi bir üniversite kazanıp maaşlı bir işe girmeyi planlıyorum.Kendi ekmeğimi kazandığım zaman hem çalışıp hem de konservatuar sınavlarına hazırlanacağım inşallah.Gerisi gelir zaten

Dominic-T:Merhaba Mustafa,

Bizlere gelecekle ilgili ideallerinden hedeflerinden biraz bahseder misin? Eğitim alanında ve iş hayatında kendini nerelerde görmek istiyorsun, travianla ilgili gelecekteki düşüncelerin nelerdir, vs.vs.

Teşekkürler...

-Dediğim gibi abi.

-Yakınlarıma yardım edecek bir statüde olmak istiyorum.Hedefim zengin olmak ama zengin olurkende değerlerimden bir şey kaybetmemek.aten zenginliği kendim için de istemiyorum sadece amaca giden bir araç olduğu için

-Travinın geleceği parlak.Bunu görmemek mümkün değil sürekli bir yenilik içinde ve aoyuncuları tatmin edecek yenilikler bunlar.

TogaX:Abi,kendini nasıl tanımlarsın ?

-Hımm zor soru Togay.
-Sadece Mustafa.

_-Rock-_:Beni seviyor musun?
Şimdi?
Neden bni arkadaşlara eklemyosun?
Şmdi beni seviyo musun?

-Sevmem veya sevmemem için bir neden buulamıyorum senin için.
-Bütün arkadaşlık isteklerini kabul ederim tasım da tanımasam da...
-Ama profilime yaazıyor diye bir üye saçmalarsa o zaman affetmem
-Sevmem veya sevmemem için bir neden buulamıyorum senin için

Hawkfire:Travian ve Travian Forum ile nasıl tanıştın Mustafa Abi?

-Travianı sınıf arkadaşım öğretti.Altın kazanacakmışta Travian forumla tanışmam bir hayli uzun oldu

-Oyuna 2007 de başladım sorum olduğu zaman birlikte bir abim var sağolsun sürekli ona sorardım.Çok başını ağrıttım sanırım en sonunda buranın linkini verdi.Ara ara bakardım ama üye değildim.2008 bilmem ne ayında resmen foruma kayıt oldum.Böylece tanışmış olduk.

KeNJi:Barış Akarsu'Ya Kola kamyonu çarpınca Kola içmeyi bıraktınız mı ?
-) Yazın / düşün sorumlusu teklifi gelince neler hissettiniz ?
-) Sizi foruma bağlan ilk şey ne oldu ( neden geldiniz ) ?
-) Milat öncesi forumda Kullanıcı isminiz neydi ?
...heroking

-Sadece kola kamyonu suçlu değil buna bağlayamayız ölümünü İçiyorum.
-Bir hayli heyecanlanmıştım ama teklif bir başka şekildeydi

-Yasemin abla mesaj attı;

''Mustafacım online olunca benimle iletişime geç hayırlı bir iş için konuşmamız lazım.''

Hayırlı bir iş de ne diyorum yoksa Yasemin abla bir akrabasına mı beni isteyecek ne dedim.Mesajı okur okumaz heyecanla MSN'yi açtım sonra Atakan kardeşim bir şeyler çıtlattı alttan alttan.Ama teklif edilişi gerçekten harikaydı unutulmaz.
-Gelmeme sebebim ayrı bağlanma sebebim ayrı.Tigrat diye bir oyuncu abim vardı o burayı önerdi öyle geldim.

-Bağlanma sebebim ise;Sanal bir ortamın gerçek arkadaşlığı var burada.
-O zaman da mustafa29'u kullanıyordum

...Atakan...:Görev arkadaşım ablaya yalan söylenmez. Açıkla,yoksa ben açıklıycam

-hehehe açıkla kardeşim.

zkee:Yazarların sorumlusu olarak tasarımcılar hakkındaki görüşün nedir?=))
Yılbaşında seneye görüşürüz espirisi yapanlara ne tepki verirsin

-İçlerinde çok sevdiğim kişiler var.Ve forum için gerçekten özveri ile çalışan arkadaşlarımdır.
-Forumun rekli simalarıdır kendileri.

-Görüşürüz

-_Rock-_:Kız arkadaşın var mı Mustafa Abi?Varsa adı nedir?

-Kız arkadaşım çok da sevgilim yok.Sevdiğim ne yazak ki sevgilim olamadı.

Kara kartala:Forumu ne kadar seviyorsunuz?Diyalog yarışması ne zaman yapılacak?

-Sınırını bilemiyorum o kadar çok .)
-Yapıldı sonuçlarını bekliyoruz.

''Mustafacım online olunca benimle iletişime geç hayırlı bir iş için konuşmamız lazım.''

mustafa29
14-09-2010, 11:05
Fade to Black:Hayattaki en büyük başarınız neydi ?
Banka hesabınız varmı ?
Varsa ne kadar paranız var ?
paranız varsa şifresi ney

-Benim hayattaki tek başarım;Böyle adaletsiz bir hayatta hala ayakta kalmam.)
-Bankam annem
-Bilmiyorum

Leda:Bana tek kelime ile Mustafa yı tanımla deseler hiç düşünmeden "harika bir insan" derim. Her zaman dediğim gibi. Tavırların, olaylar karşısında duruşun, iletişimdeki o nezaketin, insanlarla ilişkilerin, saygılı, sevgili, efendi kişiliğin vs herşeyinle harika bir insansın. Çok seviyorum seni bak söylemeden geçemedim. Hayatın boyunca herşey gönlünce olur inşallah benim güzel kardeşim.)

Biz seni hep iyi, güzel tanıdık. Peki senin kendinde sevmediğin bir yönün var mı? Sevmediğin bir alışkanlığın? Önüne geçemediğin ve seninle bütünleşmiş bir tavrın? Ya da insanlara göstermediğin(en azından burada) kötü bir yönün? (Gerçi yoktur ama maksat soru olsun işte)

-Teşekkür ederim ablacım aynı şeyleri aslında ben senin için düşünüyorum kim bilir belki de seni örnek aldığım için böyleyimdir.

-Sevmediğim yönüm;Annemin var aslında sevmediği yönüm.Yemek seçmem bu ailenin genelinde var ama nedense hep bana kızıyor.)Bir de sanırım uzun süreli küs tutmam.

-Aslında o çok farklı bir şey ama annemgil öyle biliyor.Bu konuda çok tartıştık annecimle ama bir insana değerinden fazla değer verip gerçeği anlayıncada ister isatemez canı yanıyor.Ve dolayısıyla affetmiyor.

Kenji:Hobilerin nelerdir ?Komik ve ilginç bir anın oldumu ?

-Arkadaşlarıma bereber olmak,kitap okumak,motosikletle hız yapmak.
-Aslında çok var ama anımsayamıyorum.

Bir dakika bulan bulan bulan......

-Bir keresinde arkadaşlar ile piknik yaptık ve o gece dışarıda kalmaya karar verdik.Arkadaşlarımın hepsi sarhoş benle bir başka arkadaş var ikimiz içmedik.

-Sonra silahla bir adam yanımıza yaklaşı adres sordu tanıyor musunuz vs.Biraz korktuk adam arabasına bindi uzaklaştı.Neyse kulübeye gittik yatmaya(Kapanmış alabalık tesisi kaldığımız yer küçük bir de odası var) yer küçük 3 kişi bir kanepede 3 kişi yerde yatıyoruz.

-Sarhoşlar susmuyorlar biri şarkı söylüyor biri şiir okuyor delirdim.Uyuyamıyorum derken.Uzaktan bir araba farlarını bize dikti(kulübeye) seyrediyor.Daha önce gördüğümüz silahlı adam zannettik bizi mi vuracak diye.Sarhoş arkadaşlarım ağlıyor ölecek katil bu adam nerden geldi.Ama arabada hareketllik yok farları yakmış hala orda.Yağmurda başladı gecenin bir yarısı.Korku filminin içindeyiz arkadan köpek ses efektleri.

5-10 dk sonra araç gitti ama biz hala korkudan uyuyamıyoruz gizliden gelir öldürürse felanSabah oldu kimse uyumamış milletin gözleri şişmiş.Sonra tesisin sahibi geldi.(arkadaşların akrabası)
-Durumu anlattık.O bizim geleceğimizi biliyormuş geldik mi diye arabasının farlarını açmış bakmış.Katil zannettiğimiz adam Arkadaşın akrabası.

-Güzel bir şeydi unutulmaz daha

Bursalı Genç:Barış Akarsu'nun hangi şarkısı daha çok seviyorsun? (hepsi güzel mazereti kabul edilmemektedir)

-Kendisine ait bir şarkı yok ama yorumladğı her şarkı ayrı bir duygu içeriyor.Ruh halime bambaşka şarkıları var.

-O yüzden en güzeli bu ya da şu diyemem

Rock:Zor durumda kalsan beni öper misin?

-Neden bu kadar öptürme meraklısısınız.)
-Ben kalsam öpmem ama belki senin son şansınsa(öleceksen) öperim.

Ender95:Muhahaha patroncuğum.Gelelim sorulara.
-Beni seviyor musun patron ?
-Yazın&Düşünde nasılım ?
-Yeni yazar alımları olacak mı ?
-Hayatında en çok yapmak istediğin nedir ?
-Pişmanlık duyduğun bir şey var mı ?
-Konuk olunca nasıl hissettin ?
-İlk sorumlu olduğunda çok sevinmiş miydin ?
-Şimdilik bu kadar abicim.

-Patron demeye devam edersen hayır.D
-Eskiden çok iyiydin bir ara iyi oldun şimdi çok iyiliğe doğsru gidiyorsun.
-Evet olacak ama tarihi net değil.
-Hayatımda çok istediğim şeyi yapmak
-Pişmanlık duyduğum şey yok.Yaptığım eylemler sonrası pişman olmayı sevmem boşuna bir şeydir.Bitmiştir ve artık keşke demenin bir anlamı yok.O yüzden önme bakarım aynı şeyleri yapmamaya çalışırım.Dolayısıyla pek pişman olmadım
-Anlatılmaz yaşanır.
-Gerçekten çok sevindim.Buraya layık görüyorlar ve seçiyorlar.En azından forum için yaptıkarımı görmüşler ve seçilirken hiç bir olumsuz yorum da almamışım.

Ender95:Ovv. Başladıık gidiyoruz sonumuz hayrola.
-Hiç bir an bile olsa şu çocuğu yazar yapan aklımı şey yapayım dedin mi ?
-Hiç sorumluluktan istifa etmeyi düşündün mü ?
-Hiç bir sevgilini aldattın mı ?

-Hiç bir zaman öyle bir düşünceye kapılmadım.Ama illa dedirtireceksin.
-Hayır düşünmedim.Sizlerin bana ihtiyacı var biliyorum :P
-Olmadığı için altatmadım.Olsa alttataman.KElime bile çok çirkin kullanmam bile.Bana yapılmasınıda istemem.

Kara Kartala:Abiniz ablanız veya kardeşiniz var mı?Kimle yaşıyorsunuz?

- İki ablam ve bir küçük kardeşim var.Küçük kardeşim ve bir ablam forumda hatta.kübray29,aslan29
-Ailemle birlikte yaşıyorum.

Coupuble:Kardeşlerinizi ben de merak ediyorum. Kaç kardeşsiniz? Kardeşlerinizle aranız nasıl, iyi geçiniyor musunuz? Keşke tek çocuk olsaydım dediğiniz zamanlar oldu mu?

-Dört kardeşiz.

-Aram hepsiyle iyi diğerleri kendi aralarında sorunluİyi geçiniyoruz çünkü onlar benim için her şeyden değerli.
-İyiki kardeşlerim var demişimdir hep.Arada annem sevince onları diyorum niye doğurdun onları bana yer kalmıyor diye

KoyUmaavi:yurtdışına çıktın mı? çıktıysan nerelere gittin ? kısaca gözlemlerini alalım
çıkmadıysan ülkemizde gezdiğin ve çok memnun olduğun bi ili yazabilirmisin, kısaca gözlemlerini alabilirmiyim

-Yurt dışına çıkmadım.

-Ülkemizde de öyle fazla yer gezemedim.Yaz tatillerinde tatil değil çalışıyordum çünkü.

-Gezdiğim yerler içerisinde samimi söyleyim Kelkit'i tutan yer yok.Alışmışlığımdan mı bilmem ama ne kadar süslü makyajlı olursa olsun kendi şehrinden güzel görünmüyor.Bütün anılar burada olunca gözüne güzel görünmüyor.Sevgili gibidir Kelkit sadece bana ait ve benim gözümde güzel.

Kara_Kartala:mustafa29 neden 29.39 değil 49 değil neden 29?

-Gümüşhane'nin plakası.O zaman niye aldım ben de bilmiyorum.

mustafa29
14-09-2010, 11:06
Ender95:Merhumu nasıl bilirdiniz ?
-Bilgisayarına virüs girdiğinde kendini nasıl hissedersin ?
-Her gün kafanı şişirdiğimde bana hi küfür ettin mi ?
-Hiç sarı çiçeğe soru sordun mu ?
-Hiç - rep aldın mı neden aldın kimden aldın ?

-Hoşgeldin
-Anlatamam önce bir agresifleşiyorum.Sonra direk CD 'yi takım formatlıyorum.Virüs proramı kullanmıyorum birde.
-Küfür sevmem o yüzden küfür kullanmam.Arkadan konuşmayı da sevmem bilirsin yanlışlarını yüzüne söylerim.Ama belki demiştirim.
-İlahisini söylersim küçükken.
-Evet aldım 2 kez
-Foruma ilk kayıt olduğumda
-Birincisinin kimin verdiğini bilmiyorum ama şöyleydi;
-Doğru bilgi teşekkürler ama eksi rep.
-Hemen Deathless'e mesaj attım yanlışlık felan olmuş vs.İkinci eksi repi Ayberk abi(Diana) vermişti siyaset yüzünden.Ondan sonrada hiç almadım.

Aşil:Benim için neleri göze alırsın? :P

-O anki durumuma bağlı sanırım çoğu şeyi göze alırım başkaları için de geçerli bu.

Fairy tale:Kendini 3 kelimeyle anlatmak istesen bunlar neler olurdu?
-Sevmediğin bir huyun var mı?
-Forumdan hiç sıkıldın mı?

-Ayrılık zamansız gelir.
-Sevmediğim huyum yok gibi.
-Bazen sıkıldım.Saçma kişilerle doluyor.

Baabaabaa:Yakınlarıma yardım edecek bir statüde olmak istiyorum.Hedefim zengin olmak ama zengin olurkende değerlerimden bir şey kaybetmemek.aten zenginliği kendim için de istemiyorum sadece amaca giden bir araç olduğu için.

-Sizden böyle bir hedef duymak; değişmez umarım bu görüşünüz...
-Bazen ister istemez değişir oluyor. Ailenin bir zamana kadar vermiş olduğu emeğin getirisini, biryerlere gelince fazlasıyla geriye vermek, biraz zorluyor bu tür hayalleri.
Kişisel hayat -özel hayat giriyor yaş gelip geçtikçe. Bazende derler ya para adamı bozuyor...
''kendim için yaşamaktan vazgeçtim'' demişsiniz. Neden? Bu cevabı veremeyebilir/vermeyebilirsinizde...

-Mustafa29 sabah uyandığında ilk ne düşünür? (yatarken yarın olsunda şunu yapayım dediği olurmu-yoksa kalkmak için mi yatar?)

-Mustafa29; Küpray29'a hiç -rep verdi mi? (:

-Sizi tanıdığıma memnun oldum

-Teşekkür ederim .)
-Nedeni çok derinde aslında nasıl anlatayım bilmem ki.
-Her zaman yattığımda sabah için bir planım yoktur.Ama genel itibariyle akşamdan planlarım.Zaten bellidir ilk iş uyanabilmek sabah için.Zaten uyanamazsam ne anlamı var yaptığım planların .)
-Evet - rep verdim hatta banlamayı bile düşündüm.
-Ben de sizi.)

Ender95:Takip ettiğin bir tv dizisi var mı ?
-Hayatında hiç dayak yedin mi ?
-Forumda hiç kavga ettin mi ?

-Sakarya-Fırat dizisini izlerim.Geniş Aile vs.İnşallah Güneydoğudan Hikayeler dizisinide izleyeceğim.
-Çoookk şeyy yoookk : D Evet dayak yedim.
-Forumda tartıştım ama kavga nasıl edilir bilmem.

yuki37:güzel bulduğunuz bir bayan var mı yerli yabancı fark etmez

-Bütün bayanlar güzel hoşuma gidiyor.Annasophia robb,Hazal Kaya vs
-Yüreğimde tek bir güzel kadın var.

rihtisempra:Abi cevapladığın sorular içinde seni en çok düşündüren bir kaç kez cevabı yazıp sildiğin en sonunda bu olur dediğin soru hangisi oldu =)

-Hiç biri direk cevapladım ama sevdiğiniz bayan isminde zorlandım.Dİsmini bilmiyorum kadının çünkü. Ablama sordum.

Ender95:Siz Heybeli'de her gece napardınız ?
-Hayatında en çok önem verdiğiniz kişi(ler) ?
-Geçmişte keşke olmasaydı dediğiniz bir şey var mı ?

-Mehtabı izlerdik
-Ailem,dostlarım
-Yok

Ahkâm:Barış Akarsu' nun en sevdiğiniz parçası nedir? Hepsi güzel biliyorum ama illa ki biri size özel olacaktır. :P

-Diyorumya her parçası beni ayrı anlatıyor.Ruh halime göre değişiyor.

Ender95:Niye patron dememi sevmiyorsun ?
-Msn niye açmıyosun şuan ?

-Görüşlerime ters=)
-Evde değilim

Gibbon:Mustafa Kelkit'in nesi meşhur? Senin en sevdiğin yemek nedir? İstanbul'a geldiğinde sana ne ısmarlıyım bileyim.

(Şu anda açım psikolojim bozuk, soru ondan garip kaçmış olabilir. )

-Kelkit'in kuşburnu reçeli-suyu,Su böreği,katıklı(ayranlı)çorbası meşhurdur.
-Etli yemeklerin hepsini severim.İçinde fasülye olmasın.
-Baklava söyleyebilirsin.Tatlı tatlı muhebbet ederiz.;

Gözyaşı:böyle;
-yakışıklı
-iyi niyetli
-yardımsever
-çekici
-iyiliksever
-aydın
-ileri görüşlü
-zeki
-akıllı
-örnek alınası biri
olmayı nasıl beceriyorsun

-Yakışıklılık görecelidir Gözyaşı.
-Eğer karşımdakiiyi biriyse(kanım kaynamışsa)
-Eğer karşımdakiiyi biriyse(kanım kaynamışsa)
-Çekici olduğum pek söylenemz.)
-Ülkem için ve gelecek nesiller için aydın olmak şart.
-Önünü göremeyen insanlara ileriyi göstermek için
-...
-...
-Kendim gibi olmaya çalışarak sanırım.

Kim örnek alıyormuş=)

mustafa29
14-09-2010, 11:08
Ender95:Ben örnek alıyorum.
-Sarbi'yi sever misin abi?
-Hangi takımlısın?
-Sporla ilgilenir misin ?

-Fazla örnek alma beni=).P
-Severim.
-Galatasaray.cool:
-İçinde değilim ama severim.

Perez:29 yaşında mısınız acaba?

-19 yaşındayım.

Yuki37:ilerde evlenceğin kişi sence nasıl biri olmalı?
-şuan okuyosan nerde okuyosun?
-barış akarsu hayranlığı nerden geliyor
-bunlar bi çelişkimidir?

-ONUN gibi kimse olamayacağı için ONUNLA
-Okumuyorum sınava girdim yerleşemedim.
-Barış Akarsu'nun kişiliğinden
-Çelişki değildir

Ender95:-2 kere 2 9 eder demişti bir arkadaşım.İlkokuldan beri bunu düşünüyorum sence doğru mu ?
-Birini,bir şey özlediğinde ne yaparsın ?
-Hayatında en çok kimi özledin ?

-İlkokuldaysanız ve arkadaşın KAyserili ise doğrudur.D
-Ararım.
-En çok annemi özlüyorum/özlerim.

ChuCky:Kardeşim benim, hayırlı olsun.
- ''Hayatımda olmazsa olmaz'' dediğin, şey(ler) nedir?
- Aşk'ı tanımlayabilir misin bize?
-En çok yapmak isteyipte yapamadığın şey(ler) nedir bu hayatta?
- Mecmua'daki ilk röportajını kimle yapmıştın hatırlıyor musun?

Sağolasın kardeşim=)
-Ailem ve arkadaşlarım her şeyden önce gelir.
-Ne matematik denklemi ne de felsefe soru/cevabıdır.Ne çok uzakta ne de çok yakınımızdadır.Ne bir şiirde olan kafiye ne de bir yazıda olan derin anlamlardır.
Aşk her şey olmasına rağmen aslında hiçbir şeydir.Benim gitarımın solosu resizmlerimin çizgisi sevdiğim kadının bakışlarıdır.Çok basit şey olmasına rağmen ulaşılamayandır.
-Hayallerimi gerçekleştirmek(Şimdilik yapamadım :/ )
-Valla hatırlamıyorum ama tarihlerebakınca öğreniriz=)

yuki37:oruç tutuyormusun?

-Evet tutuyorum.

Kewell'in Ruhu:Mango severmisin.Ya da mango ne biliyomusun?

-Hiç yemedim,tadını bilmiyorum dolayısıyla tadını bilmediğim bir meyveyi sevemem.(Ne olduğunu biliyorum)

Ender95:Nedir bu resmiyet patron ?
-Hiç içki içtin mi ?
-Hiç sigara içtin mi ?

Ne resmiyeti sensin resmiyet

-Elime almamaya yemin ettin arkadaşlar kendi elleriyle içiriyor.P İçki hayatımda kullanmadım
-Sİgara içmişliğim var ama sorsanız en son ne zaman içtiniz bilmem.

Ender95:-Elektrikler mi bozuk yine ?
-Ben çok mu gevezeyim ?
-Yeter artık lan soru sorma diyor musun içinden ?

-Yok nerden çıkardın.D
-Biraz.P
-Ona yakın bir şeyler.D

yuki37:hehe güzel espri hayatta pişman olduğunuz birşey var mı?

-Aklımda olan bir şey yok.Ama yaptığım etlemler için pişmanlık duymam duyacaksam onu yapmam.Davranış yanlış olsa bile takılıp kalmaktansa bir daha yapmamak için çabalarım

kübray29:Seni en iyi tanıyan biri olarak bilgilendirici soru sormak ilk görevim diye düşünüyorum.
Evettt sorum şu
1. sınıftayken daha okuma yazmayı tam sökmemişken ne yaptın amacına ulaştın mı ulaşamadıysan neden ?

Aile sırlarını deşifre etmeyelim ablacım

O zaman başlayan ve hala süren AŞK'ıma aşk mektubu yazardım-Doğru mu yazardım bilmem ama- Ulaşmadı çünkü belki rüzgar götürür diye her seferinde balkondan aşağı atardım.Sen de bulur okurdun .DBir kere ulaştırmasın sen.

Principal:Selamlar Mustafa abi

-Eğitim hayatından biraz bahseder misin ?
-Hayatında keşke yapsaydım veya keşke yapmasaydım dediğin bir şey var mı ?
-Çocukken en çok hangi çizgi filmi severdin ?
-Travian oynuyor musun ?
-Forumumuzu ya da uzmanlık alanın Yazın-Düşün bölümünü eskisine göre nasıl buluyorsun ?

-Selamlar Kağan
-Bütün eğitimimi şimdiye kadar yaşadığım Kelkitte aldım.
-Öyle pek başarılı öğrenci saayılmam.İlkokulda takdir belgesi alırdım ama matematiğim 3'ü geçmezdi.Okulun başarılı öğrencileri arasındaydım ama başarı sayılmaz.Liseyi de yine Kelkit lisesinde okudum.Ders çalışmazdım.Tek hatırladığım analitik geometri dersine çalışmak.O da hoca 100 soru vermişti ezberleyin dedi.D
-Eşit ağırlık genel lise mezunuyum.YGS-YLS de iyi puan almama rağma açıkta kalmış bir madurum.Emekli öğrenciyim=)

-Benim çocukluğumda fazla kana yoktu bir de belediye anteni vardı evimizde.Tom ve Jerry'i temel Reis'i,Bugs Bunney severek izlerdim.Pokemon da vardı hayatımın çizgi filmi.
Şimdilerde de rast geldikçe Avatar ve sünger Bob çizgi filmini beğenerek izlerim =)

-Oynuyorum söylenemez zirvedeyken genel olarak bıraktım öyle kalsın dedim.Arada yeniliklere bakmak için açar kapatırım=)

-Eskisine göre özellikle hikaye bölümüne ilgi oldukça arttı.Yazın bölümünde de ilgi oldukça fazla ve prpfesyonel insanlar paylaşım yapıyor.İyiye gidiyor sanırım ama bu soruyu sizlerin cevaplaması lazım

guraraydin:maaş alıyormusunuz

-Yol+sigorta+maaş :P

D3rsim:Selam mustafa konuk olduğunu gördüm bi uğrayayım dedim
Sorum şu;
Pişman mısın?

-Selam iyi ettin röportaj yaparken bir çay söylerim.D
-Değilim

mustafa29
14-09-2010, 11:09
Halil İbrahim:Öncelikle haftanın konuğu olduğun için çok sevindim bir ara korktum ama açık ara sen önde gidince rahatladım

-Foruma uzun süre uğramamayı düşünüyordum ama senin haftanın konu olduğun aklıma geldi yorumları okurken dayanamadım girdim bu foruma son girişim diyebilirim çok uzun zaman girmeyi ,ziyaretçi olarakta dolaşmayı dahi açıkçasıda istemiyorum

-Düşüncelerin için çok teşekkürler abicim ama diğer düşüncene üzüldüm.İnan bu forumun senden öğrenecek çok şeyi var.Büyük olsun küçük olsun o yüzden küçük bir ara bile forum için üzücü bir olay =)

-Ama bu soru sormuyacağım anlamına gelmiyor

-Beste çalışmaları nasıl gidiyor?

-Uzun zamandır uğraşmıyorum ama şiirleri şarkıya çeviriyorum uyduğu kadar.Zor oluyor uymuyor bazen ama olduğu kadar.

Halil İbrahimGitarla en çok hangi şarkıyı söylemeyi seviyorsun?

-Gitar olunca farketmiyor abi samimi söylüyorum.Evlatınla ne yapmmayı seversin gibi bir şey oldu ayrım yapılır mı=)

Halil İbrahim-Forumdan beklentilerin nelerdir?

-Forum üyelerinden beklentim çok abi.Eskisi gibi olmasını isterim ama zor şey.Bilirsin sen eski üyelerdensin eskiden mod üye samimiyeti vardı.Şimdi bir şey oluncaya kadar üyeler şikayet ediyorEski eğlencesi neşesi üzülerek söylüyorum yok.Her şey aslında üyelerimizin elinde

Halil İbrahim-Bir forum yetkilisi olarak seni üzen,kızdıran veya neşelendiren zevk almanı sağlayan konular nelerdir?

-Abi en çok nefret ettiği,dellendiğim konu bir üyenin alınterini sahiplenmesi ve pişkin pişkin inkar etmesi.Onun dışında forum biraz eğlenceli işte.

Halil İbrahim-Foruma girişte ilk neler yaparsın?

-Bildirim varsa ilk onlara bakıyorum.Yoksa yazın-düşünde neler olmuş onları inceliyorum.

-Halil İbrahimSevdiğin ama sevgilim diyemediğin bu konuyu okuduğunu farzedersek ona ne söylemek istersin?

-ZAten yüzüne her şeyi söyledim abicim biliyor tek söyleyeceğim hissettiklerim hala geçerli.Bu yazıyı ona ulaştırın

Halil İbrahim-Forumdaki komik bir anın diyelim soruları bağlıyalım ,birde unutmadan arkadaşlarınla yaşadığım maceraya bayıldım

-Ahaha sorumluluğumun ilk günleri pek bilmiyorum bir konuyu düzenleyeyim dedim ne yaptıysam saçma bir şey oldu.Yarım saate yakın uğreştım orayla birleştiridim oraya taşıdım yok.En sonuda Yasemin ablaya dedimde düzenledi.

Halil İbrahim-Bestekarım forumda değer verdiğim insanların içindesin Yasemin Hanımın senin hakkındaki düşüncelerine aynen katılıyorum
-Saygılar ,sevgiler görevindeki üstün başarılarının devamını dilerim her şey gönlünce olsun

-İyi dileklerin için canı gönülden teşekkürler=)
-Forumda da var sizin gibi iyi yürekli insanlar samimiyetle abi/abla dediğim.

Halil İbrahim-Dip not seni reeldede olsa tanıdığıma inan çok sevindim ( keşke gerçek hayattada tanışma fırsatım olsaydı )

-Ben de sizi tanımak isterdim nadir iyi insanlardansın.Ve nadir olmanız aslında seviniriyor=)-

İskenderunlu:Merhaba Mustafa, Nasılsın?
Hayattan beklentilerin neler?
Tekrar YGS sınavına giricek misin?Hangi bölümü okumayı düşünüyorsun?
Bu YGS den diğer arkadaşlarımız gibi tabi bende dahil bıktığımızı söyleriz, bu sistemin değişmesini isteriz, sencede öyle mi? Yani bu sistemin doğruluğundan çok yanlışları mı var?
Kolay gelsin...

-Merhaba kardeşim daha iyim=)
-Adaletli olmasını beklerim ama çoook beklerim
-Ekten yerleşemezsem seneye tekrar gireceğim.
-Bu bir gerçek ülkemizde eğitim sistemi yok.Oyun sanki sürekli değişiyor.Birileri bundan para kazanıyor ama bizleri düşünmüyorlar ben de şikayetçiyim bu konuda.Doğruluğu yok bu sistemin belki meslek liselilerin önü açıldı diyeceksiniz ama hep açıktı sınavsız geçiş var onlara.Zaten meslek liseli bir öğrencinin amacı huku veya tıp fakültesi olamaz değil mi?
-Teşekküler.

Ender95:-Benim gibi bir yazarın olduğu için gurur duyuyor musun ?
-Hiç ölümü düşündün mü ?

-Bütün yazar arkadaşlarımla gurur duyuyorum.Travian forum sizin eseriniz olacak
-Her gün ölen ve yeniden bir umutla dünyaya gelen ben için olmadı bu soru=)

yuki37:sence türkiyenin gittiği yol doğrumu genel olarak ekonomik siyasi bilim sant vb...

-Söylemek istediğim inan çok şey var ama malesef yeri burası değil.

mustafa29
14-09-2010, 11:10
Nisan_yağmuru:Merhaba Mustafa;

Sorularıma içtenlikle cevap vereceğin den şüphem yok,belirmek istedim.

1)Klişeleşmiş cümlelerin varmı? Varsa Bize bir tane söyleyebilir misin?
2)Yendien doğsan,Fırtına mı olurdun? yoksa Dalga mı?
Şuan ki durumun neye yakın Fırtına mı,Dalgamı?
3)Genel anlamda Kalbinin sesini mi ? yoksa Aklının sesini mi ? Dinlersin.
5)Forumda genel olarak yazar arkadaşlarımız hakkında görüşlerini bir cümle ile bize söyleyebilir misin?
mümkünse isim isim lütfen :).Sorun olmasa.Yaratıcılığın,yazıya hakim olma yetneğinle birleştirirp ilginç bir sentez beklemiyor değilim açıkcası,söz sende efendim.

Son olarak;
*Sen ve Atakan gördüğüm,tanıştığım en iyi (sorumlular) ve arkadaşsınız zaten başkada arkadaşım yok ama :)sorularımda yazım hataları,küstahça soru varsa affola şimdiden.

Merhaba Nisa

-Çok şey yazdım aslında mesele hergüne özel sözde yazdığım sözlerin bir çoğu bana ait ama bu benim sözüm olsun hiç düşünmedim.''Ayrılık zamansız gelir'' sözüne ilaven ''Zamansız ayrılıkların zamnıı gelmiş/zamanındayım'' sözü olabilir aslında.
-Hımm ilginç bir soru Nisa Dalga olurdum sanırım.
Fırtınaya yakalanmış dalgalarla boğuşan çaresiz bir ben şimdiki durumum.
-Kalbimle süzer aklımla hareket ederim.Sadece akıl ve sadece kalp doğru karar veremez=)

Genel anlamda yazar arkadaşlar iyi insanlar şansım olarak iyi anlaşıyoruz ama bazılarınız arada beni dellendirmiyor değil.

Stifler=Özer sevdiğim bir insan uzun zamandır arkadaşlığımız devam ediyor.Forum içinde saygısını hiçbir zaman kaybetmemiş ve kişiliği oturmuş bir insan

Engerek=İbrahim Aksarayın yağız delikanlısı sohbeti hoş biri.Kime nasıl davranılacağını bilir.(

Burakk=Tek dialog yazarımız.Arada uçuş moduna geçiyor.Aslında iyi biri ama çıkışları yüzünden yanlış tanılıyor.Bir ben anlıyorum ben de yanlış anlıyorum.
(Siyah beyaz film gibisin biraz)
Tiriniti=İlk yazarlarımızdan ablamız öyle samimi sohbetimiz olmadı.Üzücü bir durum uzun zamandır da yok.Pek tanımasamda kararlı ve otoriter biri olduğu belli oluyor.(lider lady)

Çalıkuşu=Günaydın abla.Herkese mi bilmem ama sevdiklerine anne şefkati ile yaklaşıyor.Sevecen bir insan(Anne sevgisi ve sıcaklığında biri)

Nisan_Yağmuru=Nisa.İdealist bir yapısı var ama yanlış zamanda uygulamak istiyor.Forum genelinde saygısını kaybetmeyen biri arada yaramazlıkları olmuyor değil.(Yağmurla özdeş ama fırtınaya da dönüşüyor)

Kara Fatma=Feyza ablamız. Her yaş insanla sohbet eder ve insanlar ile empati kurmakta usta biri.Tartışmasını ve konuşmasını bilir.Sosyal bir yapısı var.(Çay yanındaki simit olmazsa olmazlardan)

Ender95=Ender bulunan bir insan ama bazen amatörce düşünüyor.Çok şey öğrettiğimi sanıyorum ama beni dinlemiyor.Yetenkli bir çocuk ama sanırım yeteneklerinin hepsinin farkında değil.Forum içini iyi şeyler yapmaya çalışıyor ama yanlış şeyler yapıyor(Amatör büyük yetenek)

...bazen=İsmet abimiz.Mutlaka sohbet etmelisiniz.Küçük olsanız bile saygısından ödün vermiyor.(işte bazen)

CheKo=Çektar kardeşimiz.Genel olarak sessiz bir arkadaşımız.Şu da bir gerçek yaşının üstünde bir kişiliği var.

kübray29=Sol yanım

Krisko=Seçkin kardeşimiz ismiyle uyumlu biri.Bir takım olumsuzluklar zamanında yapmış ama hatalarını çabuk düzelten ve bir daha yapmayan biri.

LaST-KiNG=Ali kardeşimiz.Forum içinde çizgisini bozmayan biri.

MAVİGÖLGE=Cihan. Sevdiğim biri.Yetenekli arkadaşım.

-Teşekkürler Nisa.

Ender95:I'm a amateur.
-Beni beğenmiyor musun ?
-Benden neler çektin ?

-Beğensem bir türlü beğenmesem iki türlü.
-Çöllerde susuz kalmış bedevinin çektiklerinden çok çektim

Ender95:-Bahtsız Bedevi'yi bilir misin ?
-Ne tür müzik dinlersin ?

-Ben işte.D
-Türkçe Rock

YUCİN:Öncelikle Merhaba;
Kardeş kelimesinin anlamını ve sınırını bize nasıl tasfir edebilirsin?
Dip: Soru cevaplamak kadar sormakta zormuş yahu

-Kardeş kelimesinin sınırı çizilmez benim gözümde.Farklı bir insani duygudur kılına zarar gelse sadece onun değil kardeşinin de canı yanar.
-Bir elmenın diğer yarısı değil bir elmanın tamamıdır kardeşlik.

daren:Selamlar sevgili Mustafa,
Benim sorum senin verdiğin cevapla ilgili.
"Her gün ölen" Ne demek ? Ne anlatmak istedin ?
-Merhabalar=)

-Merhabalar=)
-Yaşarken ölmek terimi varya işte o.Nefes alırsın ama bazen anlayamazsın,göremezsin,düşünemezsin kilitlenirsin...Adı işte yaşarsın.Biz ona her gün can vermek diyoruz.

Rvi:Mustafa29 ;
-Asla yapmam dediklerin neler ?
-Zaman da bir adım geri gitmek istermiydin?
-Dünya üzerinde değiştirmek istediğin herhangi bir şey var mı ? Ya da bir çok şey ...
-Sayılı gün çabuk geçer miş bu sözün doğruluk payı ne kadardır sence ?
-Olmazsa olmazım dediklerin var mı hayatında ?
-Yazı yazmadan durabileceğine inanıyor musun ?
-Beğenebileceğin bir yazıda arayacağın unsurlar ?
-Yazılarında kullanmaktan büyük bir haz duyduğun bir detay var mı ?
-Cevaplamakta tereddüt edeceğiniz sorular varsa üzgünüm , sizi hiç tanımadığımdan cevap vermek istemeyeceğiniz tarzdan soruları bilemezdim
-Siz aralarından istemediklerinizi elersiniz artık .. (:

-Anneme asla karşı gelmem mesela,isteyerek üzmem(aslında çok üzdüm ama ),İnandığım bir şeyden asla vazgeçmem sonucu kötüye götürse bile.
-İstemezdim.İnsan hatalarıyla olgunlaşıyor.
-Bir çok şey var=) Bazı insanların zihniyetlerini,(Eğer bu değişirse bir çok şey değişirdi)
-Beklenen şeye göre değişir.Ama gün sayılıysa zaten çabuk geçer
-Ailem,dostlarım,hayallerim ilerde belki çocuklarım olmadan asla=)
-İmkansız gibi bir şey sanırım.İhtiyaç oldu artık benim için=)Vücut nasıl hasta olunca antibiyotik isterse ruhumda ağlayacağı bir kağıt bir de kalem istiyor.
-Okudum zaman bana duyguyu verebilmeli,samimiyetini hissetirmeli.Kafiye,ölçü göz için gerekli duygu için daha fazla şeyler lazım.
-Belki farkında olmadan sürekli tekrarladığım şeyler vardır ama dikkat ettiğim detaylar yok.
-Cevaplamaya çalıştım valla.

mustafa29
14-09-2010, 11:11
Night_Hunter:Öncelikle merhaba Mustafa Abi..
-En klasik soruyla başlıyayım
-Benim hakkımda ne düşünüyorsun Dışardan nasıl görünüyorum ?
-Elektrogitar alıcam diyordun aldın mı?
-Ali Sami Yen'e hiç gittin mi ?
-Arkadaşlarım beni anlamıyor dediğin oldu mu ?
-Şimdilik bu kadar abiciğum

Merhaba Volkan.
-Düşünceleriyle kabuğunu kırmış ideailst bir genç:cool:Çok uzun görünüyorsun
-Daha almadım
-Çok istedim ama daha İStanbul yüzünü görmedim
-Çookkk.D
-Devamını bekleriz

Purple:Soru:1[ Ten PoinT ]
Forumda takılmaktan zevk alıyormusunuz? Bilgisayarda yapacak bişiy bulamıyınca ne yapıyorsunuz?

Soru:2[Fifty PoinT]
Moderatör yada Süper moderatör olmak istermisiniz?

Soru:3[Ten PoinT]
Hangi Teker?

Soru:4
Sizi hayata bağlayan ne var.

Soru:5
Haftanın konuğu olmak nasıl bişiy

-Evet eğlenceli geliyor farklı bir atmosferi var Travian forumun.KApatım reel hayata akarım.İnternet kadar geniş olmasada bir çok şey var benim hayatımda:=)

-Adminliğe kadar yolu var.Sanal bir orrtam olsada erkekliğin fıtratında var sanırım rütbe mevkiTek şey oralara gelmek için kişiliğimden taviz vermemek olur.

-Sol arka tekerin çelişiğinin altlığı.(İlk defa gördüğüm dersten alıntılar)

-Hayallerim

-Gerçekten çok güzel bir duygu.Düşündüğünde hoş geliyor.Bir oylama yapılıyor ve seçiliyorsun.Tanışmak için sorular soruluyor.

krisko:Ne tür kitaplar seversiniz?
Hayatınızda en çok hangi kitabı sevdiniz.?
Neden bu görevi kendinize uygun gördünüz?
Forumdaki adınızı değiştirecek olsanız ne olarak değiştirirdiniz?

-Realist ve romantik kitapları(Kalbimden geçirip aklımla hareket eden biriyim demiştim)
-Okumaktan asla sıkılmayacağım Sefiller ve Balzac'ın Vadideki Zambak
-Ben görmeden büyüklerimiz görmüşBen de severek yapıyorum
-Bir kere düşündüm bulamadım.Siz ne uygun görürsünüz yardımcı olun.

xtr0uble:Eğer ıssız bir adaya düşecek olsaydınız yanınıza alacağınız 5 kitap ne olurdu

-Da Vinci'nin Şifresi,(şifre çözüldü)Sefiller,Bir türlü okumak nasip olmayan Genç Werther'in Acıları,Can Yücel,Özdemir Asaf,Atilla İlhan

Halil İbrahim:Kardeşim gelinlikler giydiğinde hayatın tadı kalmamıştı benim için Samsun'a gelin gidiyordu benim sırdaşım dert ortağımdı

Aynı şey senin başınada gelecek bestekarım şimdiden bunun sıkıntısını hissediyormusun?

Bilmiyorum abi bir ablam evli.İstemeye geldiklerinde kovmuştum görücüleri farklı bir şey.Sonuçta sanki canını senden alıyorlar ama bir süre sonra alışıyor.Şimdi ikitane yeğenim var bıcırıklar ayrılık kötü olsa da bu yanı güzel.

Night_Hunter:Haklısın aslında abiciğum 1.82 civarlarındayım

-MAşallah Volkan söğüt ağacı gibisin

Night_Hunter:-Hiç boy takıntın oldu mu ?

-Harp Akademileri sınavına kadar olmamıştı kısa deyinceler haliyle az bir takıntı oluyor.

Night_Hunter:-Sakalların ne zaman çıktı ?

-Lise 2.sınıfta ama bıyıklar erken çıkmıştı.

Night_Hunter:-Yüzmeyi ne zaman öğrendin ?

-Yüzmeyi erken öğrendim 10 yaşımda.

Night_Hunter:-Çaya kaç şeker atarsın ?

-ŞEkerin kalitelisine göre.2 şeker atarım baktım tadı yok doldururum

Night_Hunter:-Lotr sever misin ? Özellikle kitaplarını.

-PS oyununu daha çok sevdim ne yalan söyleyim.Kitabını okumadım.

Night_Hunter:-Nba ile aran nasıl ?

-Futbol kadar iyi değil.NBA izlemem ama milli takımın maçlarını izlerim arada Türkiye basketbol ligini de izliyorum.

Night_Hunter:-Kardeşlerinden biri sana ters bir siyasi görüşü savunsa ne yaparsın ?

-Farklı görüşlere her zaman saygım var yeter ki neden istediklerini bilsinler.Bilmeden öyle biri dediği için savunursalar o zaman ağzımı açarım.Allahtan zıt görüşlü yok.

Night_Hunter:-Görücüleri kovduktan bir gün sonra kızı istemeye gelen oğlan arkadaşlarını toplayıp seni dövmedi mi ?

-Fena korkuttum sanırım.yok.D

Night_Hunter:-Blues sever misin ?

-Blues nadir dinlerim bana göre değil o tarz ama hatırlayamadım bir parça var ona nedense bayılırım.

Night_Hunter:-Burger king mi McDonals mı ?

-Lahmacun ayran.D Burger King

Night_Hunter:-İyi bilardo oynar mısın ?

-Bilardo hiç oynamadım

Night_Hunter:-Şanslı mısındır ?

-Hem de çookkk

Night_Hunter:-Yaşımın 14 olduğundan benle dalga geçenlere buradan ne söylüyorsun ?

-Gülüyorum.Beni dinleyin delikanlılar yaşına sakın bakmayın.Zaten boyunu görseniz korkarsınız ama düşünceleriyle olgun bir insan.

Pragmaduane:Modroomda 183'den kısa adam yok diyorlar, peki sen ne oluyorsun

-İstisna diyelim Ama böyle yaparsanız olmaz despresyona gireceğim.

mustafa29
14-09-2010, 11:12
esrafa...:Kübray'ın ablan olduğunu neden söylemedin şimdiye kadar ha söyle bana Mustafa Beğğğğ :P

-Sormadın ki.Ne deyim hey millet kübray29 benim ablam haberiniz olsun mu

Night_Hunter:İnşallah 1.90'ı da geçicem abi
-Balığı yoğurtsuz yemiyenlerden misiniz ?
-Kahveniz acı mı olsun şekerli mi ?
-Patlamış mısıra ne dersin ?
-Hangi meyve suyunu daha çok seversin ?
-Kolayı çok mu içersin az mı içersin ( kolayı içiyor musun demiyorum herkes içer.. )
-Msnden izmiri anlatmıştım beğendin mi ?

-Fazla boy da iyi değil Volkan bugün yaşlı bir amcayı ziyarete gittik arkadaşla birinin boyu 1.80 felan kapıdan ggeçerken tak diye bir vurdu feleği şaştı
-Balık sevmem(Alabalık hariç)
-Acı kahve
-Güzel bir filmle olamazsa olmaz derim
-Vişne (neden bilmem.P)
-Olduğu zaman baya içerim 2,5 litre kolayı 2 kişi bitirdiğimizi bilirim.
-İzmir'e karşı bir sempatim var ama benim beklediğim İzmir'in dışında bir İzmir.Aslında bazı şeyler için mükemmel bir şehir.Zaten refah sefeyisi yüksek ve aydın insanlar topluluğu ama sana demiştim bazı şeyleri hoşuma gitmedi.

Rock:Kendinizi seviyor musunuz?
Forumda en çok sevdiğiniz kişi?
Sizin biri bilgisayarınızı çalsa;
Ünlemi(!) sever misiniz

-Kendisini sevmeyen hiç kimseyi sevmez ben bir çok kişiyi seviyorum o halde kendimi de seviyorum
-Kişiler diyelim bir kişi değil birden fazlalar ama özeller ve fazla değiller.
-Bilgisayar benim değil ablamın.D
-Ünlemi ve üç noktayı sevmem.

Purple:İkinci tireyi yalanlıyorum yalan abi yalan herkes biliyor, en çok kimi sevdiğini utanma mustafacım. Purple de korkma ben arkandayım. Sen arkanı dağlara yasladın, haberin yok. De Pörp de seviyorum de. Asacak halleri yok. Lütfen yapmayalım böyle.
Benim de sorularım var, Mustafa abi.

-Size mıstık felan deseler sinirleniyonuz mu? Hatta lafı var. Mustafa mıstık arabaya kıstık ... ahahah
-Issız bir adaya düşşsen yanında alıcağın 2 şey nedir? (Dip\Ben cepteyim garanti bunu saklamayalım, o yüzden kalan 2 şeyi seç.)
-İlham perisi dile benden ne dilersen dediği zaman değneği masanın üstüne bırak ve git dediğiniz doğru mu?
-Kaynana Semrayı seviyonuz mu?
-Sence ben -repi hakediyormuyum?
-Eksi rep alan bir üye sizin için nasıl biridir?
-Neden hep hikayelerdeki kişilerin adı Harry, Marinda, Corc, Pictures .. gibi yabancı isimler,yok yani Ayşegül, Fatma, Samet olsa hikayenin raconumu bozulur. Bu yakaladığım küçük bir ayrıntı. Ayrıca macera yaşayanlar neden hep 16-20 yaş arasında yaşar.. Ayrıca kişiler yabancı olunca neden hep mavi gözlü sarı saçlı dilber dudaklı olur. Neden karakaşlı kara bıyıklı suratında jilet façası kara gözlü şerefsizin teki olmaz. Ve neden hikayelerdeki kişiler sürekli amerikaya, almayaya, rusyaya göç eder. Neden köylerine gitmezler. ?
Sınav süresi 90 dakikadır. 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Yuvarlakların içini fazla bastırmadan doldurunuz.
Başarılar.

İstediğimiz sorudan başlayabilir miyiz .o

-Ben korkmam da belki sizin için sorun olabilir suikast düzenlerler felan.
-Yok sinirlenmem bazen duymamazlıktan geliyorum zaten tpki verdiği aman insanın üstüne gidiyorlar.Bakıyorlar aldırmıyorum artık demiyorlar(Mustafadan hayat sırları cilt1 sayfa 29)
-Eheueheh seni tekrar geri göndermek için gemi bağlamak için ip.
-Yok misafirperverim bir şeyler ikram ettikten sonra kapıya kadar eşlik ettim.
-Haberlerdeki Semra kaynana mı?Oğlu ölmüş oysa sevmiyorum.
-Sürekli takip etmiyorum seni ama yanlış bir hareketin varsa ediyorsundur.Rastlamadım daha yanlış hareketini.
-Normal biridir + veya - alması bir şey değiştirmez eğlenirken de - alabilir bilmeden de - alabilir - repten ziyade nasıl almış o önemli benim için.

Neden hep hikayelerdeki kişilerin adı Harry, Marinda, Corc, Pictures .. gibi yabancı isimler,yok yani Ayşegül, Fatma, Samet olsa hikayenin raconumu bozulur

Purple:Bize modroomdan resim çekip gösterirmisin çok merak ediyorum. Yahuu en azından Üyeler görebilse ama mesaj yazamasa.
-Erhan abiye mi yoksa Okan abime mi top sakal yakışıyor.
-Okan abi bildiğiniz gibi öğretmen olucak. Üyelerine kırmızı kurdele yerine siyah kuşak takacakmış bu durumu değerlendirirmisiniz.

-Yöneticilerin namahremi orası.D Üyelerin görmemesi gerekn bazı önemli konular var o yüzden böyle çok iyi.
-Okan abiye yakışıyordu ta ki 04-09-10, 03:20 tarihine kadar.Okan abi atak bekliyoruz senden.
-Eğitime farklı bir boyut kazandıracağını düşünüyorum .Ama bu kuşağı alak için üstün çaba göstermeleri gerekecek.Zaten bu kuşağı aldıktan sonra ki komadan çıkmaları bi ihtimal.Köy Enstütüsünde yetişmiş öğretmenler gibi çok yönlü kişilikleri olacak yeni nesilin.

__Ersin__:Deşifre oldun iki gözüm...

-hehehe.Yok abi daha bir sürü kilitli sandık var.

Halil İbrahim:Bestekarım ropörtajını tekrar okudum ve bir şey dikkatimi çekti konuda soru soranların hemen hemen yarısı banlanmış

-En çok soruyu Ender sormuş onu ne zaman banlamayı düşünüyorsun?
-Forumun sevilen sayılan yöneticilerindensin gençlerin seni örnek aldığını hissediyorum bu sende davranışlarını sürekli kontrol kızgınlık,kırgınlık veya neşelendiğin hoşuna giden zevk aldığın konulardaki yorumlarını tekrar tekrar gözden geçirme ihtiyacı hissettiriyor mu?
-Aaaa Gerçekten mi?Konuya daha kimse girmez sanırım.

-Biraz daha sorsun lanet ona da bulaşır
-Teşekkür ederim abi
-İlla ki bazı şeylere dikkat ediyorum ama bu sorumlu olduğum için veya önceden yazarken yazar olduğum içi değil.Belki de bu yüzden sorumlu olmuşumdur. Elimden geldiğince herkese saygılı olmaya çalışıyorum ve hitap tarzım da o şekilde oluyor.Arada kendimi kaybettiğim oluyordur insanlık hali.
-Beklenmedik bir tepki görünce attığım mesajlara geri döndüğü ve açıklama yaptığım oluyor

Ender95:Bayram nasıl gidiyor ?
-Büyüklerini ziyaret eder misin ?

-Nerde o eski bayramlar.Büyüyünce tadı harbiden kalmıyormuş be Ender.
-Evet bazıları hariç.Yüzlerindeki o ifadeyi görmek insanları mutlu ediyor.

Esrefa...:Kelkit'te yaşamaktan memnun musun ?

-Güzelliğinin yanında eksikleri de var şehrimin.Kelkit farklı bir şehir ama geriye gidiyor sanki dışarı çıkınca özlüyor ama içeri gelince biraz soğuyor
-Anlayacağınız içi beni dışı sizi yakar.

mustafa29
14-09-2010, 11:14
Purple:Sadece bu forumda mı yöneticilik yapıyorsunuz?

-Yok kendi forumum da vardı (bedava olandan)orada yapıyordum.Farklı forumlarda yaptım ama şimdi sadece travian forum.

Purple:-Atakan ve R&B(Ramazan&Bayramı) hakkında düşünceleriniz nelerdir?

-Atiii sevdiğim kardeşimdir.Delidolu bir yapısı var uçuk biraz ama iyi

Purple:-Şeker veriyomusunuz?

-Çikolata veriyoruz.

Purple:-Tam yatarken din donn diye kapı çaldığında gidip kapıyı açtığınızda. İyi Bayramlar diyen çocuklar için düşünceleriniz nelerdir. Şahsen ben dışarı bir masa şekerliğide oraya koydum bir tane alınız diyede nor bıraktım. Çok güzel oluyor.

Purple:-Bize bir Ramazan Bayramı anınızı anlatın mümkünse kapı çalıp iyi bayramlar denilerden.

-Kelkite arkadaşlarla şeker topluyoruz yaşımı unuttum.Bir evin kapısını çaldık poşetleri uzatıp iyi bayramlar dedik.Bizden önceki canavalar ne yapmışsa artık adam bizi süpürttü bayram günü ya.Arkadaşın kardeşi vardı o da bizimle gelmişti.çocuk koşarken bir eliyle boşeti bir eliyle de düşmesin diye pantolonunu tutuyordu.Bir yandan gülüyor bir yandan ağlıyor diğer yandan koşuyorduk.

Purple:-Bledachelik Sözlük Bölümü Sorumlusuyken neden repi vardı.

-Bledanın değil herkesin vardı.Bleda itibar puanını kapatmamış demek.

Purple:-Öyle siyah reple dolaşmak zevkli mi? (Benim 4 tane var )

-Valla 11 yeşil kutucuk daha güzel

Purple:-Yazın Düşün Sorumlusu olcağınızı önceden rüyanıza giren ak sakallı dede söylemişmiydi?

-Yok ya zaten girse direk sayısal loto rakamlarını isterdim.Aniden oldu yani

Purple:-Rütbe alıp şımarıp ban yiyenler hakkındaki düşünceniz nedir.

-Öyle insanları sevmem.Rütbe almak bir şey değil onu taşıyabilmek önemli.Kişiliklerinden ödün vermesinler

Purple:-Yöneticilere küfür edip banalanan bir üye vardı. Sonrada suçsuz yere banlandım demişti? O üyeye forumda olmasaydı ne derdiniz( Ne diyeceğinizi söylmek zorunda değilsiniz)

-Kimdi o anımsayamadım ama kim olursa olsun farketmez.Karşındakiler ondan yaşça büyük insanlar sevmese bile saygı duymak zorunda.Şimdiki gençleri anlamıyorum böyle hareketlerle bir yere gelinmez.

Purple:-Küçükken R.Bayramında şeker vermeyenlere ne yapardınız? ( Ben torpil yada o.uruk bombası patlatıp, kaçardım yada 1 ay boyunca ziline basıp kaçardım. Çok kötü anım bile var.

-Bizim burada bir şeker alınca cebimize beş tanede onlar atardı.D

Purple:-Küçükken civcin, ördek yavrusu felan beslediniz mi? Yoksa benim gibi alıp babanıza baktırıp sadece seviyormuydunuz. Babanız ben büyüttüm diyince. Hayırrrr. Onlar benim sevgimle büyüdüler gibi bir tavrınız oldu mu?

-Ben hatırlamıyorum ama boğarmışım civcivleri sevgimden.Tavşanımız vardı iki tane onları beslerdik.

Purple:-Sorularımı sevidiniz mi?

-Çok ilginç değişik sorularınız var(Parantez içindeki açıklamalarla sizi az çok tanıdık hea

-Kelkitte saat 9-10 dediğin zaman hayat biter çocuk mocuk kalmaz o yüzden rahatız.

mustafa29
14-09-2010, 11:15
Pragmaduane:Aşk hormonal bir olgu mudur? Neden hadi bakalım
Biliyorsun ki sevdiğini görünce kalbinin hızlıca çarpması, heyecanlanman vs. hep hormonlar ve salgılarla alakalıdır.
Aşk bir bakıma hormonal diyebiliriz sen ne düşünüyorsun

-Olaya biyolojik yakşaltın Aras.

-Tabi karşı cinse olan ilgi ve duygular hormonlar ile alakalı bir şey.Ama aşkın hormonal olduğunu zannetmiyorum.Zaten aşkı direk karşı cinse olan büyük sevgi diye de ifade edemeyiz değil mi.

-Sonuç olarak duygularımız heyecanlarmız dediğin gibi hormanal dugu deyince kalp araya giriyor o zaman aşkı duygumuzun hormonal tepkisi diye adlandıralım.

Pragmaduane:Yazmak senin için alışkanlık mı, ihtiyaç mı yoksa bir hobi mi?

-Yazarlık;duygu ve düşüncelerinizi aktarabilmektir.Sanırım ihtiyaç oldu ihtiyaçlarda bir yerden sonra alışkanlıklara dönüyor.

Pragmaduane:-Yazarlık nedir? -Yazmak biraz da insanın içi dünyası ve duyguları ile alakalıdır.Herkes birşeyler yazabilecek beceride ve yetenekte mi doğmuştur?Yani yazarlık insanın doğru kelimeyi kullanabilmesi midir yoksa yetenek midir?

-Herkes yazar ama doğru ifadeleri kullanamaz.Bu durumdada kendini ve duygularını ifde edemeyecektir.Bir yerde yetenek ve deneyim istiyor.

Pragmaduane:-Kısaca, yazarlık senin için nedir ve kimler yazar olabilir?
-Yazarlık forum için bir rütbe hayat için yaşam felsefesidir.Düşünceleri farklı oluyor ve geniş ufukları görebiliyor.Önüne değil ileriye bakıyorlar.

Pragmaduane:Yemek yapabilir misin?

Evet.En son pilav yapmıştım lapa olmuş ama tencerede kalmadı.

Pragmaduane:Adımı nerden biliyorsun

-Aynı ortamı paylaşıyoruz duyuyorum iste.

Pragmaduane:-Ayrıca bir açıklamanda tüm kadınlar güzeldir demişsin, biraz daha açar mısın?

Dış görünüşüyle dedim aslında baktığınız bir kadına çirkin diyebilirsiniz ama dikkatli bakınca bir güzel yanını görürsünüz.Gülüşü,bakışı,kızışı...

Ender95:Bayram repini verirken isteyerek mi verdin yoksa adettendir diyerek mi ?
-Kelkit'e gelsem beni karşılar mısın ?

-İçimden gelerek verdim
-Tabi karşılarım halk oyunu ekibini bile çağırırım istersen.

Zamansız ayrılıkların zamanına geldik arkadaşlar.

Ben kendi adamı çok keyif aldım.Yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederim umarım sizler de eğlenmişsinizdir.

pragmaduane
14-09-2010, 11:16
Vah gariban abim, kendi konusunu da kendisi açmış :(

Sorularıma verdiğin cevaplar için teşekkür ederim, ben eğlendim umarım sende eğlenmiştirsin :)

Bursalı Genç
14-09-2010, 11:24
Güzel röportajdı. Hatırlıyorum. :)

Türkler
14-09-2010, 11:27
biz nie katılamıyorumz:(

mustafa29
14-09-2010, 13:18
Vah gariban abim, kendi konusunu da kendisi açmış :(

Sorularıma verdiğin cevaplar için teşekkür ederim, ben eğlendim umarım sende eğlenmiştirsin :)

:((((

Ben teşekkür ederim senden çok eğlenmişimdir ben.Çok keyfliydi sizinle birlikte olmak.

Güzel röportajdı. Hatırlıyorum. :)

Aradan uzun yıllar geçti:)

biz nie katılamıyorumz

Katılıyorsunuz.

Mesela bu hafta Dominic-T konuk soru sorun katılın

ender95
14-09-2010, 19:34
Amma sormuşum be. :o

Burakk
16-09-2010, 03:27
Sağolasın adımız geçmiş Musti:p

Ben bayadır uçuş modundayım ama:p