PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katamala Dağları-HİKAYE

DraConiaN
24-11-2009, 23:25
1.BÖLÜM-Gidemediğin Yer Senin Değildir

Frixiy 20 yaşında annesiyle birlikte yaşayan bir gençtir.Babası o küçükken ölmüştür.Annesinde başka hiçbir akrabası olmayan Frixiy'in hayatındaki diğer önemli 2 kişi,doğduğundan beri arkadaşı olan Karxis ve
sevdiği kız olan Scola'dır.Şimdi hikayemize geçelim...
Frixiy,Karxis ile birlikte köy meydanında dolaşmaktaydı.Frixiy:Karxis olum nasıl yenildik maçta karşı köye ya...-Olum kalecimiz kaleci miydi?-Onu bırak Scola'da maçı izliyodu.-Rezil oldun kıza,neyse ben eve gidiyorum.Gece gene buluşuruz.-Tamam bende bakkaldan bi ekmek alıp eve gidicem.-Hadi görüşürüz.Frixiy bakkala gider.-İçeride bakkalla köyün muhtarı ile birşey konuşuyordu.-Trixes Katamana Dağları'na gideli neredeyse 6 ay oldu.Ben ona demiştim gitme diye O da Xixsos,Felixis ve Tromix gibi oradan dönemedi.-Şaşılacak birşey yok oradan kim döndü ki.Xixsos Frixiy'in babasının ismiydi.Frixiy koşarak eve gitti.-ANNE!Babam babam hastalanarak ölmedi mi?-Ne diyosun oğlum sen.-Anne bakkalla muhtar konuşurken duydum.Benden saklama.-Tamam,tamam.Bugüne kadar sakladım.Ama öğrenmişsin.Evet,baban beni dinlemedi sırf merakı yüzünden oraya gitti.Gitti ve dönemedi!ANLADIN MI! -Anne babam belkide ölmedi.-Çok zor oğlum çok,Kışa dayanamaz.-Anne niye bunu bana söylemedin.-Gidersin diye sende o lanet dağlara gidersin diye.-Gidicem anne o dağlara gidicem babamı bulucam görüceksin.Buna müsaade etmem.Babandan sonra seni de kaybedemem.Tamam mı?-Tamam(Ama öylesine bir tamam).-Anne ben Karxis'le buluşmaya gidiyorum.-Geç kalma.-Tamaaaam.
Karxis'in yanına gider.-Karxis sana çok önemli şeyler anlatıcam.-Noldu?-Babam hasatalanarak ölmemiş.Katamana Dağları'na gitmiş.Dönememiş.Belkide ölmedi Karxis.-Gitmeyi düşünüyorsun değil mi?-Evet.Hem babamı bulmak için hemde küçüklüğümden beri merak ettiğim bir yere gitmek için.-Sen gidersen bende gelirim.Biliyosun bende çok merak ediyorm orayı.Peki ya Scola.-Ona söyleyeceğim Karxis söyliycem.-Peki ne zaman gidicez.Nasıl gidicez?-Ve annemler ne diyecek?-Annemler izin verir mi hiç?Gizli gidicez.Korktun mu?-Ne korkucam len.Ne zaman gitçez.-Bilmiyorum hazırlıklı olmamız gerek.-Evet bu birkaç hafta sürer hazırlanmak zor uzun sürer.-Evet.Mutluyum Karxis mutluyum.Gidemediğin yer senin değildir...

Provakatör
24-11-2009, 23:35
Güzel kurgu...Belki etkileşim belki de aklında kalan birşey..

Ama şu varki ; anlatım yazımı çok çok çok kötü..Karxix demişsin hemen - işareti getirmişsin biraz kitap oku da orada nasıl diyaloglar anlatılıyor yazılıyor öğren.Burada yazdıkların belki çoğu kişi birşey anlamıyordur.Daha açıklayıcı anlatırsan herkesin okuması kolaylaşır.betimlemeyi de iyi yap..bi anda trixioes diye biri geldi oraya yukarı döndüm öyle birini anlattı mı diye bu da dikkat ve konsantre kaybı daha sonra açıklıyorsun babasıydı diye betimleme eksikliği çok... umarım bunlar yapıcı eleştirilerdir.

Daneel
24-11-2009, 23:42
Amma çok "x"li isim kullanmışssın :cool: Yanlız paragraf falan yap. Bir de konuşmalar var. Kargacık burgacık. Kimin sırasıydı unutuyorum valla. Editleyerek dediklerimi yap bence..

Kırmızı Anka
25-11-2009, 00:15
Klişe ..

Tüm hikayelerde çocuğun babası ölmüştür, bir kankası bir kız arkadaşı vardır,hep babalar bir yerden çıkar,herşey gizli gizli olur,çocuk evden kaçar....

DraConiaN
25-11-2009, 01:00
Eleştriler için teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım...

muratyss
25-11-2009, 08:53
Biraz fazla karmaşık EDİT'le

DraConiaN
25-11-2009, 16:23
2.BÖLÜM
Frixiy ile Karxis köy meydanında yürürken dağa nasıl çıkacakları ile ilgili konuşmaktaydılar...
Frixiy:Önce nelere ihtiyacımız olacağını belirleyelim.
Karxis:Evet.Öncelikle yiyecek.
Frixiy:İkimizde evlerimizden gizli bir şekilde alabiliriz.Yapabilirsin değil mi?
Karxis:Evet.O işin kolay kısmı.Birde bizi soğuktan koruyacak elbiseler lazım.
Frixiy:Bizim evde eski bir sandıkta babamın kürkleri,şapkaları falan var.Ordan alırım.
Karxis:Tamamdır.O zaman gidene kadar bunları saklayacağımız birde depo bulursak tamamdır.
Frixiy:Senin ölen dedenin eski bi kulübesi var ya orası olmaz mı?
Karxis:İyi fikir.Güzel olur.Ama gece gizli taşımalıyız.Kimsenin görmemesi lazım.
Frixiy:Bugün toplarız yarın gece depoya koyarız.Olur mu?
Karxis:Olur.Sen Scola'ya onu sevdiğini ne zaman söyleyeceksin?
Frixiy:.Bu sabah Liosta'ya söyledim.Scola güneş battığında nehrin kıyısına gelecekmiş.(Liosta Scola'nın en samimi arkadaşıdır.)
Karxis:Onu da halletmişsin...
Güneş battığında Frixiy nehir kıyısına gider...
Frixiy kendi kendine Scola nerede kaldı diye söylenirken Scola'nın geldiğini görür.
Scola:Beni niye çağırdın?
Frixiy'in adeta dili tutulmuştur.-Şey Scola şey
Scola:Bunu söylemek için çağırdın.
Frixiy bir anda hayır ben seni seviyorum.
Scola:Geç oldu eve gitmeliyim.(utanarak)
Frixiy:Birşey söylemeyecek misin?
Scola:Dedim ya geç oldu eve gitmeliyim.
Frixiy:Peki.Kendi kendine ah şu kadın milleti diye söylenerek eve gider...