PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu Gibbon

mustafa29
05-09-2010, 16:01
Rüya:hadi bismillah diyerek uzun zaman aradan sonra ilk konuğa soru soralım
yaşınız?
mesleğiniz?
hobileriniz?
en değer verdiğiniz varlık?

-Adım Berkay. Yaşım 21, öğrenciyim (uzuuun süredir), hobilerim başta Travian ve Satranç bunları takiben Holdem'i ve kitap okumayı severim.

Sugar23:Eşiniz varmı?

Evli değilim planları var ama zaman alacak mazeretlerimde var
-
Gözyaşı:Kendinizi tanıtınız!

-Yaş 21 daha evvelde dediğim gibi. İstanbul'da yaşıyorum. Nişanlıyım. 3 farklı üniversiteden sonra bu yıl İstanbul Üniversitesi'nde okumaya başlıyorum. Tarihe düşkünüm bu konuda araştırma yapmayı ve okumayı severim. Bu liste uzar...

Benresat1995:Katiplik teklifi kimden geldi ve katip olduğunuz ilk an ne hissettiniz?

-Rose'n Blood'tan geldi. Kabul ettikten 1,5 ay sonra katip yaptı sağolsun bu yüzden pek bişey hissetmedim sanırım.

201Özil:Traviandaki en büyük başarınız?

-Ne hikmetse hiç WoW kuramadı bulunduğum birlikler. Ama Galya ordumun 43 seviye almışlığı var.

mustafa29:Hayatınızda yaptığınız ve iyiki bunu yapmışım dediğiniz şey var mı?
Varsa nelerdir?

-Hmm... Sanırım 3 yıl evvel verdiğim İzmir'e gitme kararıydı. Zira nişanlımla orada tanıştık ve hayatım değişti.

sagopakajmer:En sevdiğiniz veya her serverda uyguladığınız taktik nedir?

-Bir taktiğim yok aslında. Köyde hiçbirşey yapmadan üs-kışla-asker üçlüsü ve takibinde yağma yaparım.

Ender95:Sporla ilgilenir misiniz ?

-Satranç bir spor ise size göre evet. TSF'nin lisanslı sporcusuyum

armo:Taraftarı olduğunuz kulüp?
En sevdiğiniz kitap?
Forumdan bıktığınız oldu mu?
Bunlar bir çelişki midir

-Eyüpspor'luyum. Lakin Süper Lig'i görene kadar Galatasaray'da gönlüm.
-En sevdiğim kitap genelde hep son okuduğum kitap olur. (Jack Deleon - Bir Tutam İstanbul)
-Bıkmadım bıkacağımıda sanmıyorum. Reel hayata da dökebildiğim çok iyi dostlar edindim.
-Değildir...

Gözyaşı:hacı gerçekleri açıklayalım mı burda?

-Açıklayalım ben önden buyurdum

Dumbledore:En sevdiğiniz filmin adı nedir Gibbon ?

-Kesinlikle Scarface

mustafa29:O kadar sohbet ettik nickinin anlamını sormadım bugüneymiş.

-Hakikaten sormadın Gibbon bir sözünden etkilendiğim düşünürün adı Mustafa.
O etkilendiğim söz ise ''Düşünmeden konuşmanın cezası sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.'' sözüydü

Pragmaduane:Hazır mısın?

Soruların içeriğini zaten az çok biliyorsun zaten

Öncelikle Mecmuadan biraz bahseder misin?

Mecmua nasıl sana geldi? Neden bu kadar istekliydin mecmuayı çıkarmaya?
Mecmuanın anasayfada yayınlanmasını nasıl başardın?

Mecmua ciddi bir iş olmaya başladı acaba yeni bir rütbe sistemi gelebilir mi?

Mecmuanın yeni sayısı sana göre nasıl, beklediğini bulabiliyor musun?

Seni az çok tanıyorum, mükemmeliyetçisin başkalarından gelen bölümleri yayınlamadan önce çok değiştiriyor musun? Kaç kez kontrol ediyorsun?

mecmuaya konu bulmak zor oluyor mu?

Kaç sayı çıkartmayı düşünüyorsunuz.

-Maşallah Aras. Bana sadece Mecmua ile ilgili soracam dedin bende sor dedim Neyse başlayalım.

-Mecmua bana HAFATÜ ile inatlaşma sonuzu geldi. Çıkarırsın çıkaramazsın derken kolaysa çıkar abi dedi ekibi kurduk ve çıkardık.
-Çok istekli olmamın bir sebebi sözümü yememek diğeri ise ekibin çalışma şevki.
-Anasayfa'ya çıkmamızda teşekkürleri dwarfish ve whocares kabul ediyor
-Rütbe sistemi olur mu bilemem ancak anasayfa ile etkinliğimizin yeterli seviyeye geldiğini düşünüyorum ve açıkçası ilk heyecandan sonra gereksiz buluyorum.
-Her sayı bir adım ileri olmalı. Bu sayı daha iyi olacak yani
-Senden gelenleri ne kadar değiştiriyorsam o kadar
-Konu bulmak en kolay iş. Maksat yararlı olabilecek, öğretici, eğlendirici ve tabii bilgilendirici birşeyler olabilmesi.
-Sayı vermek yanlış olur. Jelanie veya benim vakit, iş, özel hayat vs. durumlarımıza göre şekillenir. Ama şu an için sıkıntı yok diyebilirim

Solaris93:Öncelikle Merhaba

Beni severmisin ?

Sence bir gün bende Katip olabilirmiyim ?

4 tane üniversite bitirdiğiniz doğrumu ?

Adınızın anlamı nedir ?

Sigarayı ne zaman bırakıcaksınız ?

Ne zamandır Çakma nıke ve Adasdas giyiyorsunuz ?

-Severim.
-Neden olmayasın.
-4 üniversite bitirmedim 1 tane önlisans programı bitirdim(Ege Üniv.- Kimya). 2 tane lisans programını 1. sınıfta bıraktım(Atatürk Ü. Kim. Öğr. ve Giresun Ü. Kimya). Bu yıl 4. üniversitemi görecem. (İstanbul Üni- Çevre Müh.)
-Adımın anlamını yazdım
-Sigara okul faslı kapanmadan zor keşke başlamasaymışım.
-Çook zamandır.

zkee:Kendini 3 kelime ile anlatman gerekseydi bu kelimeler ne olurdu?
Forumda katiplik olmasaydı hangi rütbe daha çok ilgini çekerdi?
Hayatta en çok keşke dediğin an ne oldu?

-İyi(1) adamım(2) bea(3)
-Adminlik :P
-Keşke lisede adam akıllı oturup ders çalışsaydım

LeqenD:Mustafa ile beni okeyde yenme umudunuz var mı

-Çok ballısınız çok ...

Ahkam:Artık Rosen blood un tahtına onu kaldırdıktan sonra oturmanın zamanı gelmedi mi?

-Kimsenin yerinde gözüm yok. Hele Okan'ın hiç yok. Sözlüğe yakışıyor

YUCİN:en güzel yaptığınız yemek tarifini rica etsek
-Bezelye'yi iyi yaparım =) Tarif uzun sürer şimdi boşverelim =)

mustafa29
05-09-2010, 16:02
Pragmaduane:Abi evlenmeden önce önündeki maratonu anlatır mısın?

Ne olmak istiyorsun(maşallah hala üniversiteli)

Düğününe geleceğim sözüm var, biletimi kim alcak(öğrenciyim abi)

Yengeye burdan selamlarımı iletir misin

Ayrıca bu kadar sevilmeyi nasıl başarıyorsun?

Fotoğrafçılık ile ne zamandır uğraşıyorsun?

Sınav sonuçları açıklanırken yanında kimler vardı? Yanlız mı yaşadın sevincini?

Aynı anda hem mutlu olup hemde vicdanın rahat etmemesi nasıl birşey anlatabilir misin?

Sana neden uçan katip deniliyor? Korkusuz musun, yoksa çok çabuk mu gaza gelirsin?

İçinden ne geçiyor şuanda?

Sır küğpüüü

-O maratonu anlatmaya sayfalar yetmez.
-Üniversiteli olmak istiyordum oldum. =)
-Ben alırım =) (Bende=))
-İletemem.
-Acaba herkes aynı fikirde mi? Sadece sende seviyor olabilirsin =)
-Lisede sardım ama insanların şevkleri kırılabiliyor eskisi kadar meraklı değilim fotoğrafa. Sadece çekmeyi seviyorum diyebiliriz.
-Yanımda kimse yoktu. MSN'de Principal ve sen vardın.
-Şiir gibi bişey..
-Ne biliyim =)
-Sana uyuz oldum şu anda =)

LeqenD:Sözlüğün durumunu iyi görüyor musunuz?
Eğer hayırsa sözlük için çalışmalarınız var mı?
Ballı olsak 3de 3 yapamazdık Yeni rakiplere her daim açığız

-Gayet iyi her açtığımda gülümsetecek, zekice işlenmiş cümleler görebiliyorum =)
-Sözlüğün durgunluğu üyelerin durgunluğundandır. Seni tenzih ediyorum hoşuma gidiyor yazdıkların. =)
-Büyük konuşma

Pragmaduane:Forum nedir? Ne bileyim sanal alemde eğlenebilmek, çok yakın arkadaşlar edinebilmek seni tatmin ediyor mu? Gerçek eğlence dışarıda mı?
Aşık olmak nedir? Mantık evliliği mi, aşk evliliği mi?
Bana seni anlatan bir söz yazar mısın?
Ayrıca adının bir maymun adı olduğunu biliyor muydun, bilsen bu nicki alır mıydın?
Pekte çirkin bişi yani

-Arkadaş edinmeyi eğlenceli olarak değilde faydalı birşey olarak tanımlayalım. Tabii kimi zaman eğlendirebiliyorlar. Aslında gerçek hayat dışarda, eğlenceli olduğu kadar zordur da. Bu denge insanı yorabiliyor kimi zaman. Kısacası sanal alem kafa dağıtmak için ideal.

-Aşık olmak güzeldir =) Aslında mantık mantıklıdır ancak aşkı bulupta kaybetmekte aptallıktır. =)
-Bir ben bilirim beni, kelimeler yetmez anlatmaya.
-Bilmiyordum yinede alırdım =)
-Dip: Sana cevap yok daha yeter =)

Principal:Dualarımın tutma hızı internetinin hızından yüksek mi ?
Ahahahah

-Sana baklava yollayacam yavrum =)

xtr0ble:Eğer bir imza yaptıracak olsan kime yaptırırdın

-Fatboy yapmıştı bir tane epey hoşuma gitti =)

Qquzhan:Nasılsınız sayın Gibbon?!

-İyiyim teşekkür ederim =)

LegenD:Büyük konuşma değil okey şans işi sanırım biraz şanslıyız Mustafa ile Birazda oyunu bilince oluyor bu iş
Gerçek hayatla sanal hayatı birbirinden ayırabilen biri misiniz?Travian için gerçek hayattan taviz verebilirmisniz?Yoksa tamamen asosyal misiniz?

-Gerçek hayatı sanal hayattan ayrı tutmam. Yeterki karşımdakinin samimiyetine inanayım. Dediğim gibi reel hayatıma kazandırdığım bir çok dost kazandırdı bana eğer ayıracak olursak.
-Travian için taviz verdim hemde çok ama asosyal olduğum söylenemez. En azından kendim için kendi gözlemim.

Pragmaduane:Aklımdaki soruları yarın sorsam olur mu? Yoksa her halükarda burun gitti mi?
Kızarsan ne yaparsın?(burun kırmak dışında)

-Burun kırar can yakarım

Diana:İyi geceler;

Forumda yetkili olmadan önce yetkililer ile aranızda geçen umutamayacağınız bir olay varsa analatırmısınız.

Diana...

-Neredeyse hiç iletişim kurmadım yöneticilerle katiplikten önce. Katiplik daha sosyal yaptı beni sanırım.

Principal:Ahahha Dilek ablayda da yemeğe gidecektik. Ben şu işi denemeye başlayayım

-Vallahi duaların kabul oluyor şahidim.

zkee:Biri profiline gelip küfür ederse ne yaparsın?
çok garip bi soru oldu kabül

-Silerim. Küfür olmasa da siliyorum zaten

zkee:Okulda olsun sokakta olsun hiç kavgaya karıştın mı?

-Karıştım. Özellikle lise döneminde. Yaş ilerledikçe insanlar olgunlaşıyor sanırım şimdi komik buluyorum

Principal:Daha önce -rep aldın mı ? Kimden/Kimlerden aldın ?

-Eheheh 1 kez aldım Leda'dan 2-3 gün önce ''Haftanın Konuğunu Seçiyoruz'' konusunda Konuk ben oldum durum garip oldu

Gözyaşı:hiç altına kaçırdın mı?
hiç kustun mu?
hiç yalnız kaldın mı?

-Anama sormam lazım
-Evet.
-Evet.

Barkınn:Katip olmasaydınız,Yazar veya Tasarımcı olmak ister miydiniz?

-İstesemde olamazdım Tasarım olayı bana göre çok karmaşık, yazarlık içinse ayrı bir yetenek gerekli. Kelimelerle oynuyorum; katipliği seviyorum

Gözyaşı:hiçhayattaargokullanırmısınız?

-Kullanırım. Özellikle maç izlerken.

Thewarlord:En sevdiğiniz dizi-film hangisi?
benim adıma aşina mısınız?

-Adınıza aşinayım. Dizilerle pek aram yoktur. Her hafta bekleyeceksem yarışma programlarını ve talk showları tercih ederim. Misal Disko Kralı

Barkınn:Üyeyken şunları yapardım ama Şu an yapmıyorum dediğiniz bir şey var mı?

-Katip'te bir çeşit üye. Tek fark mesaj kutusu, sözlükte konu açabilme yetisi ve renk

mustafa29
05-09-2010, 16:03
Kara Fatma:Sizi yaptığınız evlenme teklifiyle tanıdım, çok hoştu.
-böyle bir teklif nreden aklınıza geldi
-henüz çok gençsiniz evlilik için değil evliliği düşünmek için biile erken bence, ileride pişman olmaktan korkunuz var mı?
fotoğraflarla da alakalısınız
-gökyüzüne bu kadar çok yer ayıran..." konusunun geçtiği fotoğrafınız için yorumunuz ne. O fotoğrafa bakarken ne düşünüyorsunuz7/ hissediyorsunuz?
(adıma ben çok beğendim)
-fotoğrafçılık alanında kendinizi geliştirmeyi düşünüyor musunuz yoksa amatör olarak devam edecek misiniz?
-bu alanda örnek aldığınız birileri var mı?
-genel olarak hayatınızı etkileyecek tarzda örnek aldığınız biri var mı?
-sizce bu hayattaki en değerli şey nedir?/neden?

şimdilik aklıma gelen sorular bunlar, devamı daha sonra

-Teşekkür ederim =)
-Romantik olmam için çaba sarfeden biri var hayatımda. Tabiri caiz ise yontuyor beni. Bir nebze mutlu edebilmek için anlık olarak aklıma geldi. O yazının dildeki hali daha bir güzel, karşındakinin gülümsediği anda daha bir anlamlı
-Ailem hep genç evliliklerle dolu. Benden 1 yaş ufak kuzenim geçen ay evlendi mesela Rumeli göçmeniyiz belkide oranın insanına özgüdür. Hoş daha evlenmemize 3-4 yıl var sanırım.
-O sözü söyleyen akademisyen haklıydı. Sadece gökyüzü ya da sadece şehir ağırlıklı olsa daha kaliteli olabilirdi. Çünkü bir denizin sadeliği birleşmiyor gökyüzü ile, bir şehrin karmaşası birleşiyor. Keşke o zaman düşünebilseydim .
-Fotoğraf benim için sadece keyfe keder bir uğraş olacak sanırım; zira farklı bir alanda almam gereken bir eğitim var ve fotoğraf çok emek isteyen, pahalı, zor bir uğraş maalesef.
-Alex Webb var mesela. Aynı alanda olmasakta, Harward'da okumasamda fotoğrafları güzel.
-Örnek almaktan gurur duyduğum bir babam var. Şu foruma iki düzgün kelime yazabiliyorsam çocukken zorla okuttuğu gazeteler sayesindedir. Attığı her adımı 2 kez düşünen, yaptığı her eylemde mantık olan biri. Özetle benim idolüm babam. =)
-Bu hayattaki en değerli şey insanlara yaklaşımımız olsa gerek. Gülümseyebildiğiniz kadar iyi, bağırıp çağırabildiğiniz kadar asabi görünürsünüz ve tüm bu ve benzeri hareketler insanların beyninde size özgü bir kişilik tayinini oluşturur. Buna göre toplumda yer edinir, hatta çoğu zaman bu sayede kazanır veya kaybedersiniz. Bu aşk içinde, iş içinde, arkadaşlık, dostluk içinde böyledir. Nasıl yaşayabileceğinizi belki farkında bile olmadan belirlemeniz için önemlidir.

Lion_Boy:Berkay Abi beni sever misin? Seversen ne kadar seversin? Sevmezsen ne kadar sevmezsin?

-Çok severim

ChuCky:Selam, Berkay kardeşim.
Aşk için yaptığın en çılgınca şey?

-İzmir'de bir deniz fenerinde, yanımda hayatımı anlamlı kılan kişi ile sabahlamak. Ay ışığının denize vuruşunu, dalga seslerindeki huzuru, ılık rüzgarı ve bu anı paylaşabileceğin en değerli kişinin yanında olmasını nasıl tanımlayabilirsin ki? . Çok güzeldi. Sabah balıkçılar uyandırmada daha bir güzel olacaktı

Ender95:Selamlar üstad. =)
Hiç terkedildin mi eğer evetse neler hissettin o zaman.

-Terketmem, terkedilmem. Kimsenin ahını almadım şimdiye kadar şükür. Şu an var olanı saymazsak ciddi bir ilişki de yaşamadım da açıkçası. Birlikte olduğum kişlerlede konuşarak ayrılmış ve arkadaş olarak kalmışımdır.

Ender:Hayatındaki en büyük pişmanlık ne oldu ?
Dip: Beni sever misin abi seversen ? Seversen ne kadar seversin ? Sevmezsen ne kadar sevmezsin ? Kopya çektim.

-Lisede oturup adam akıllı ders çalışmamadığım için pişmanım.

-Çok severim

Night_Hunter:Bana mutluluğun formülünü verebilirmisiniz ?
Aşkıda tanımlarsanız çok sevinirim

-Mutluluğun formülü biraz bundan (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=33668) birazda kendini bilen biri olmak olabilir.

Echelond:TC kimlik numarası lütfen
Şaka bir yana nerede oturuyorsun,adresin neresi? [Önce ki sorulara bakmadan atladım sazan gibi ]

-İstanbul, Eyüp

Pragmaduane:Neden çevre mühendisliği?
-Unutamadığın bir anını anlatır mısın?
-Senin hayata karşı duruşunu etkileyen bir olay var mı?
-Foruma gelmeden önce ne yapıyordun
-Travian adına unutamadığın server hangisi?
-En beğendiğin yazar hangisi?(Son okuduğun yazar olmasın lütfen)
-Egoların var mı? Başkalarını bastıracak kadar büyük mü?
-Türk erkeği genellikle Rusları beğenir bu durum senin için de geçerli mi?(Sarışın olsun bizim olsun)
-Haydi kolay gelsin (yeter şimdilik demek oluyor bu)

-Çevre Müh. çünkü Kimya ile alakalı herşey ilgimi çekiyor.
-Çok var.
-Bilmem belki vardır farkında değilimdir. Bilinçaltımı bilmiyorum altta kalıyor.
-Server'ımda mutlu mesut takılıyordum.
-S5 =) Çok iyi dostlar, çok garip şeyler yaşadım .
-Adam Fawer olabilir son 2 senede. Tam olarak yazar olmasada garip bir çekiciliği var kitaplarının =)
-Bilmem var mı? Çok yakışıklıyım, IQ'm 140-150, cebimde param, elimde biram :P Yok değilim.
-Ruslar iyidir iyi

Atafemrea:Nasıl katip oldunuz?
-Keşke yazar yada tasarımcı olsaydım dediniz mi?
-Repleriniz size bir şey kazandırdı mı?
-Bu forumda olmaktan memnun musunuz?

-Anlattım daha önce.
-Hayır beceremem zaten =)
-Bilmem.
-Tabii ki.

Pragmaduane:Büyüklerinin sözünü çok dinler misin, yoksa kendi bildiğine mi gidersin?

-Genelde kendi bildiğimi okurum.

Pragmaduane:Sevdiğini kaybetmemek için çok büyük fedakarlıklar yaptığın oldu mu?

-Hayır.

Pragmaduane:Sevdiğin için fedakarlık yapıyorsan aynısını ondan da bekler misin?

-Mutlulukta 2 kişilik be Aras. Karşındakinin mutlu olduğu kadar mutlu olursun

Pragmaduane:Önce kendi mutluluğun mu, yoksa başkalarını mutlu etmek senin için daha mı önemli?

-Koşullara göre değişir bu dediğin.

mustafa29
05-09-2010, 16:05
Pragmaduane:2 kez evlenme teklifi etmiştin galiba 2'side aynı kişiye miydi?

-Evet =)

Pragmaduane:Hayat senin için nelerden ibaret? Monoton bir hayatın olduğunu düşündün mü hiç?

-Hayat işte. Herkesin hayatı aynı teknik olarak. Bill Gates'in oğlu olsa okumuyacak mı? Bu kızlar manken de olsa evlenmeyecek mi? Hepimiz ölmeyecez mi?
-Lise dönemin nasıl geçti, ergenliğe çok kaptırmış mıydın?

Pragmaduane:Ölmek üzere olsan yapacağın son 3 şey?(aynısını Barış abiye sormuştum cevabı çok hoşuma gittiydi)

-Bu soruyu pas geçelim =)

Pragmaduane:Sözlük sorumlusu olsaydım ... yapardım.
-Admin olsaydım .... yapardım.
-Bir mucit olsam .... yapardım.

-Seni yine katip yapardım ya da bıraktırmaz ban ile tehdit ederdim =)
-Hiç düşünmedim =)
-Hiç düşünmedim =)

Kara Fatma:Empati kurar mısın?
Bir tartışmada haklı olduğunu savunup, zaman geçince aslında haksız olduğunu fark etsen özür diler misin, unutuldu nasıl olsa der geçer misin?
Evet.

-Evet dilerim. Herkes unutsa ben unutmuyorum içim rahat etmiyor. Güzel soru

Principal:Travian Forum'dan başka takıldığın başka bir platform, sözlük vb. yer var mı? Varsa nereler ?

-Var. uAES Forum ve uAES Sözlük. Henüz aktif olmayan bir sözlüğü de toparlıyorum.

Rock:Hangi Takımlısın?
Biri kendini öv dese ne ile översin?
Gibbon un anlamını açar mısın?

-Eyüpspor'luyum. Hiç düşünmedim.
-Bir düşünürün soyadı.

New York.:Ben sorıyım sorularımı belki sorulmuştur önceden.
-Katip olmak için mi yazdınız sözlüğe ?
-Katip olacağınızı önceden tahmin ettiniz mi?
-Benim hakkımdaki düşünceleriniz?

-Hayır.
-Evet.
-Ne konuda?

Daren:Sevgili Berkay,

1- ) Hayatında ki Keşke ler nelerdir ?
2- ) Kısmet oldu bir çocuğun oldu, akşam eve geldin ;

a) evlat bugün yeterince ders çalıştın mı ?
b) evlat bugün yeterince oyun oynadın mı ?

hangisini soracaksın ve neden.
(dikkat özellikle 2. sorunun cevabı psikolojide bir kaç kitap ta tam anlamı ile ifade edilebilir, önemlidir yani dikkatli yazmazsan başına iş alırsın, travianın sevgili yazarları, katipleri yakanı bırakmaz )

1)Abi kolay kolay keşke demem. Olmuş ise bişey oturup bir an evvel düzeltilmesi için gerekeni yaparım. Geri dönüşü olmayan bişey ise telafi edecek bişeyler için çaba sarf ederim.
2)
C) Yanına oturup beraber oyun oynarım Çocuktur oynayacak, büyüktür oynatacak. Oyun insanın zihinsel gelişimini tetikler bildiğim kadarıyla ama ne yalan söyleyeyim ben oğlumla keyifli vakit geçirmek için yanına otururum

Kara Fatma:Kendinde sevmediğin bir özelliğin var mı?
-Yaptığın bir şey için mi, yoksa yapmadığım bir şey için mi KEŞKE demek, hangisi daha az incitir? Neden?
-Aşağıdaki kelimelerin karşısına aklına ilk geleni yaz lütfen
-Ölüm
-Aile
-Eş
-Mutluluk
-Öfke
-İhanet
-Zaman
-İnanç
-Yol

1)Var hemde epey çok. Kimi zaman işe yarayan ama çoğu kez başıma dert olan bir inadım var. Aşırı ön yargılı bir insanım ayrıca ama kötü anlamda değil. Herkese 40 yıllık ahbabım misali yaklaşıp çok kelek yediğim olmuştur. Bu liste uzar.. :)
2)Yaptığım şeylere keşke demem, birşey yapmamakta bir eylemdir buna da keşke demem ama istisnalar mevcut tabii. İncilmek değilde, zoruma gittiği olur. Mesela daha önce de dedim keşke lisede adam akıllı oturup ders çalışsaymışım. 4 senem boşa gitmez, 3 sene gurbette kalmazdım...

-Ölüm-Toprak
-Aile-Sığınak
-Eş-Dost
-Mutluluk-Yalan
-Öfke-İnat
-İhanet-İrade
-Zaman-Kayıp
-İnanç-Huzur
-Yol-Şerit

İskenderunlu:Sevgili Gibbon ilk sorum adın? ( Gerçi ben biliyorum ama yinede bilmemezlikten geliyorum )
-Burcun?
-Dogum Tarihin?
-Ugurlu sayı veya sayıların?
-En çok sevdiğin söz?
-Favori rengin?
-Kolay gelsın..

-Hehehe Adım Berkay.
-Burcum Başak.
-7 Eylül '89 doğumluyum.
-Uğurlu sayım 7.
-Ne mutlu Türk'üm diyene.
-En sevdiğim renk Koyu Yeşil

PeacE:Ne zaman bitecek bu diyalog

-Senin sormanı bekliyoruz

Rihrisempra:Travian Mecmuasını yabancılara sattığınız söyleniyor ne diyeceksiniz?
-Hayatta en çok yapmak isteyip de yapmadığın nedir?
-Hep böyle oluyor yav aklıma soru gelmiyor

-Yalan =)
-Rio'ya gidip körfezi malum heykelin altından izlemek =)
-Oldu işte =)

Kara Fatma:Kendin hariç 1 kişiye ölümsüz yaşam hakkı verebilecek olsan bu kişi kim olurdu? Neden?
-Sen böyle birşey ister miydin?

-İsteyen herhangi birine verebilirdim. =)
-İstemezdim ama ölüm korkusu başka şeye benzemezmiş yaşlılığımda başka bir cevap vermem kuvvetle muhtemel.

mustafa29
05-09-2010, 16:06
Pragmaduane:Ömründen 1 seneye karşılık 1 trilyon para versek kabul eder misin?

-Seneye ölüceksem hayır

-cZ-:Alpacinonun Yaralı Yüz Filmindeki En AnLamlı An Neresidir

-Bakın sahnesi Kolombiyalı.nın adamlarla çatışmadaki her sözü anlam yüklü

Kewell'im Ruhuu:karekök nedir, senin karekökle bir alakan varmı?

-Matemetiğim fısır.

mustafa29:Hafanın konuğu olmak nasıl duygu

-Güzel duygu pragmaduane soru sormadıkça

NumeneoR:Bir : Temel Reis çocuklara iyi örnek olmaya çalışır ama ağzında Pipo varken nasıl olur ki ?

İki : Gibbon ne demek ? Bana bir şeker ismi gibi geldi ?
Üç : Daha önce forumdaki açılan saçma konulardan bıktığınız oldumu ?
Dört : Forumdan başka Tv Show'larına da konuk olmak istermisiniz ?

1- Ispanak yararlıdır imajı verilir, pipo bir figürdür.
2- Bir düşünürün soyadı.
3- Hayır. Saçma geliyor ise okumak zorunda değilim.
4- Hayır.

Kewell'in Ruhu:Kişiye özel başlık yasak.Bu başlığın yasak olduğunu düşünüyormusun?

Hayatında hiç futbol oynadın mı? Bir kavgaya karıştın mı?

-Farklı bir bakış açısı lakin röportajı grup olarak yapıyoruz. Yani başlık benim için değil soru sormak isteyenler için açılmış olarak düşünürsen kavram kargaşası kafanı fazla yormaz

-Oynadım, karıştım

Pragmaduane:Okan Abiyi kaldırıp oturmaktansa yanına oturmak daha iyi bir tercih oldu sanırım
Tebrikler.
Ne hissediyorsun ?

-Hehe tahtından indirecem deyip duruyodum. Dolmuş hesabı yanına oturdum Olsun
-Dip: I Love Rose'n Blood

Altay:Öncelikle yeni rütbeniz hayırlı olsun. Sorulara geçiyorum.
1) Yeni rütbe gelmesiyle birlikte replerinizde ciddi bir düşüş olmuş. Bunun nedeni nedir ? Ayrıca, itibar puanınızı kapatmayı ne zaman düşünüyorsunuz ?
2) Sözlükte yapmayı düşündüğünüz yenilik(ler) var mı ?
İyi günler.

1) Rütbe ile itibar gerekli seviyede sabitlendi zaten puana ne hacet Kapatmayı öğrendiğimde kapatacam. Acemiyim

2) Şu an yok.

astalavista:Yaşamdan Bıktığınız,bırakın gidip FSM'den atlayacağım diye düşündüğünüz oldu mu?

-Hayır.

clakson:Travian mecmuasını uluslararası alana taşımayı düşünüyor musunuz ?

-Belki sağlam bir çeviri yapılabilir. Ama sürekli olabilecek bişey değil tabi bu. Bir sayıya mahsus belki

Ender95:Yetkiyi aldığınızdan itibaren size olacak ilginin artacağı malum.Bu ilgiden sıkılır mısınız ?

-Sıkılmam heralde.

baabaabaa:Selam sana Gibbon;

Eyüpsporlu olduğunu yazmışsın. Eyüplüsün o halde.
Karagümrük'le Eyüp arasında saçma bir çekişme var senelerdir.
Gençleri kullanarak birileri birşeyler yapıyorlar.
Zamanında engel olmaya - bu çarka comak sokmaya calıştıysamda olmadı... (kendi adıma)
Bu konuda ne düşünüyorsun. Eyüpte olduğun zamanlar bu olayların nereseinde yer aldın?
Aynı semtin gençlerinin birbirilerinle olan bu ilişkilerini değerlendirir misin?

-Herkez birgün Galatasaray'lı olacak zaten

-Soru derin.

-Şöyle söyleyeyim babamda zamanında Karagümrük deplasmanında dayak yemiş, Eyüp'te sopalarla kovalamış. Kaynağı bilecek kadar yaşım yok maalesef Lakin derler ki 60'ların A Milli takımında 18'lik kadronun 9'u Karagümrük, 9'u Eyüp altyapısından yetişen ve bu semtin çocukları olan kişilermiş çekişme oradan başlamış. Normalde iyi anlaşırız aslında yakın geçmişe göre ama maç günü gelen feyz ile vücudun tepe noktasındaki tahtalar gençliğinde tesiri ile yerinden oynayabiliyor

PeacE:Kesin sorulmuşturda birden ben sorayım Aramıza katıldın neler hissediyorsun Gibbon :P

-Uçan katip diyolardı şimdi uçan sorumlu oldum gerisini sen düşün

TogaX:Neden "Gibbon"

-''Düşünmeden konuşmanın cezası, sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.'' bu söz için.

Gözyaşı:Ayağının tozuyla rep verir misin

-Cimriyimdir.

LegenD:Editlemelerinizin altında Gibbon gibi uzun bir yazı güzel durmuyorR&B gibi bir kısaltma düşünüyor musunuz?

-Özendim bak şimdi Ama o kısaltmanın onun için bir anlamı da var. R&B bi tane

Pragmaduane:En sevdiğin yemek hangisi?
Abi forumda ilk tanıştığnı kişi?

-Kim acaba
-Bezelye
-Blacoye veya Uniq ikisinden biri

Qvenone:bu hayatta seni en çok üzen olay nedir?

-Belli bişey yok beni çok büyük yıkıma uğratan.

Rock:Yaş:
Medeni Durum:
Sınıf:
İleride olmak istediğin meslek:

-21
-Bekar
-1 (1 kere 2 oldum )
-Proses Koordinatörü/Yöneticisi

Kübray29:1) Neden mecmuanızı doğum günüme getirip benimle ilgili bir şey yapmadınız ayıp değil mi :P
2) ''Hayat neden şekil yapıyor ''?
3) Soruldumu bilmiyorum ama Temel Reis avatarı kullanıyordun bir mesajı var mı ıspanak yiyip güçlü olun babında
4) Rütbe aldın Sözlük Sorumlusu olarak ilk hedefin ne?
5) Ben sana soru sormadan konu kapanyamacakmış doğru mu ? :P
6) Hangi huyundan nefret edersin ?
7) Nişanlı birisin sence niye evlilikler kısa sürüyor günümüzde ?
Sen bu konuda ne düşünüyorsun ?

1) Değil ayıp falan. Sen teklifleri reddet ya da kabul edip oralı olma sonra ayıp
2) Bilmem
3) Yok hoşuma gidiyordu sadece =)
4) İlk hedefi söylersem VM ve PM dolacak özel mesajla atayım cevabı =)
5) Torpilli olunca öyle oluyor (soruNlu'ma selam, röportaja devam):P
6) İnadımdan.
7) Bizimkiler 25 seneyi devirdi, dedemle babannem 50 seneyi devirdi. Başkasını bilmem o yüzden. İnşallah herkese mutluluğu ilk seferde bulur.

mustafa29
05-09-2010, 16:07
Atefemrea:Peki yeni aldığınız sorumluluğu en güzel şekilde yapabileceğinize güveniyor musunuz?
Bir de bu aldığınız rütbeden memnun musunuz?

-Güvenmesem almazdım.
-Tabii ki.

Lion_Boy:Berkay, sözlüğün geleceğini nasıl görüyorsun, tünelin sonu nereye çıkıyor?

-Güzel günler göreceğiz

.::Berken::.:Bonkör müsün?

-Doğruya, güzele, hoşa iyi olan şeylere evet

Jelenia:kaytarmaca yok sekerim.. öhöö öhööö...
bu soruları da yanıtlamanı istiyoruz / hayatına dair olan cevap kesinlikle hepsinde tek bir kişi zaten bu sebeble hayatına dair degil foruma yada oyuna ilişkin cevaplarsan memnun oluruz. (pragma afferim sorular muthiş aynen devamm =)) öhöö.. öhöö...

ARTIIIIIIIII

simdiye kadar sinirlendigin bir ana denk gelmedigim icin asabi halin var mı? asabi oldugunda ne yaparsın öhöö.. öhööö.. yada yapabilirsin?

birde kasarlanmis ügrenci ne demek öhööö... öhöö... aciklarmısın?

dip: öhööö öhööö valla hastayım yaz ortasında

-Bağırıp çağırırım insan insana benzer tezinden yola çıkalım kendimizin sinir haline bakaraktan fikir edinelim Dilek'cim.

-Vallahi her okulda geçerken uğrar gibi senelik periyodlardan fazla kalmamak olsa gerek Artık bitti bu son okulum bu sıfatı kabul etmiyoruım

-Not: Geçmiş olsun çok çok.

Jaguar:Tebrik mesajlarına,teşekkürlerinizi niye kendi profilinize yazıyorsunuz?

-Hepsini değil nasıl rast gelirse. Ayrıca adı ziyaretçi mesajı evine misafir geldiğinde soru sorduğunda vs. onun evine gidip orada mı cevap veriyosun.

Bursalı Genç:Abi sorulmadı sanırım; sorulduysa es geçebilirsin.
Günlük tutar mısın?
Kendini karamsar mı yoksa iyimser mi görüyorsun?

-Günlük tutmam ama çok güzel bi alışkanlık unutmayacağımı bilsem tutardım.
-Genelde iyimserimdir. Bu soruya beni iyi tanıyan biri daha net bi cevap verir sanırım.

Jelenia:buyuyunce politikacı olmayı hiç dusundunuz mu?

note. degerlendirmelisin muhakkak
-Politik cevaplar değildi yav. Mümkün mertebe samimi olmaya çalıştım

Arkadaşlar tüm sorulara samimi olarak cevap verdim emin olunuz.
Röportaj esnasında yönetici kadrosunda yer almakta ayrı bir keyif oldu. Hem üye, hem yönetici olarak cevap vermiş oldum. Tatmin edici bir röportaj oldu sanırım. Umarım kendimi ifade edebilmiş/tanıtabilmişimdir.

İstemeden yanlış birşey söyledimse affola...
İlginize ve özverinize çok teşekkürler, inanın mutlu oldum.

Kalın sağlıcakla...

noyan
05-09-2010, 17:02
Pff Ben Göremedm :(

fener99
05-09-2010, 17:09
Çok güzel yapılmış, devamını heyecanla bekliyoruz.Bu arada Haftanın konuğu haftalık mı olacak?

pragmaduane
06-09-2010, 10:38
Berkay Abi sürekli dur yeter yavaş demese uzardı da :D

_-Rock-_
06-09-2010, 10:42
Cık cık benim adım _-Rock-_ Mustafa Abi nednen Rock yazdın :D

pragmaduane
05-11-2010, 17:35
Berkay Abi boy kaç ? Hep sorayım sorayım diyordum da unutuyordum haha:)