PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tuzakçı Ve Esir Askerler Hakkında Bilgiler...

AVCI
27-10-2009, 22:06
Tuzakçı nedir ?

Tuzakçı sadece Galyalılar tarafından kurulabilen özel bir savunma binasıdır.
Avantajı köyün dışına tuzaklar kurulabilmesidir. Bu tuzakların sayısı 400 ü geçemez.

Casuslar bu tuzakları göremezler fekat düşmezler de.

Esir Askerler

Eğer bir Galyalıya saldırdıysanız ve tuzaklarında askerleriniz kaldıysa onları kurtarmanın tek yolu yeni bir ordu ile "Normal" saldırı yapmaktır.

Eğer saldırı taraftarı biri değilseniz esir alınan askerleriniz için hammadde önerebilirsiniz.

Normal Saldırı Yapacak Askerim Kalmadı Ne Yapabilirim ?

Eğer saldırı yapacak askeriniz kalmadı ise bir birlikdaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Esir kurtarımında aynı ırktan olmanız gerekmez.

A Romalısı B Galyalısında esir bırakırsa bu esirlerini kurtarabilmek için C Cermeninden yardım isteyebilir.

Bir Galyalı tuzaklarında sadece sizin esirlerinizi tutmuyor olabilir ve siz kendi askerlerinizi kutarmak için yaptığınız saldırıda diğer askerleri de kurtarabilirsiniz ama o askerleri sahiplenemez kullanamazsınız. O askerler ait oldukları köye dönerler.

Tuzağa Düşmüş Askerleri Kim Besler ?

Sizin askerleriniz olması nedeni ile tabiki siz beslersiniz. Bu nedenden dolayı esirleri bir an önce saldırıyla veya anlaşmayla kurtarmakta yarar vardır. Eğer ikisi de olamıyorsa esirlerin Askeri Üsten "Ölüme Terket" diyerek ölmeleri sağlanmalıdır.

Ben Bir Galyalıyım Bu Tuzaklar Benim Ne İşime Yarar ?

Daha ilk gelişme zamanlarınızda emin olun çok işinize yarayacaktır. Savunma Askerleriniz azken düşman ordularının asker sayılarını düşürmede çok fayda sağlayacaktır.

Oyunun ilerleyen bölümlerinde artık 1000 - 2000 - 5000 gibi asker sayılarıyla saldırı alacağınız için 400 asker tuzağa düşürmek fazla bir işe yaramayacak tuzağa düşen ilk 200 asker arkadan gelenler tarafından kurtarılacak dolayısıyla olan sizin tuzaklarınıza olacaktır.

Ben Bir Galyalıyım Tuzağıma Düşen Askerleri Öldürebilir miyim Kendi Askerim gibi Kullanabilir miyim ?

Maalesef bunların hiçbirini yapamazsınız. Sizin esir askerler için yapabileceğiniz iki şey vardır.

1) Askerleri ısrarla elinizde tutabilir ve saldırı alma riskini göze alarak esir bırakan kişiyle hammadde karşılığı anlaşma yapmaya çalışabilirsiniz. Böyle bir durumda eğer anlaşma olmaz ve esir bırakan kişi esirlerini size saldırarak kurtarırsa tuzaklarınızın 33% ü ücretsiz olarak otomatikman yenilenir.

2) İyi niyet göstererek kendi rızanız ile askerleri serbest bırakabilirsiniz.
Böyle bir durumda ise tuzaklarınızın bir süre sonra üçretsiz olarak otomatikman yenilenir.

Eğer atladığım bir nokta varsa beni uyarabilirsiniz.

Aynı şekilde anlaşılmayan noktalar da bu başlık altında sorulabilir.

Saygılar...

ölümcülgüç
27-10-2009, 22:15
konu iyi renklendirme iyi emeğe sağlık

PERİHAN
06-11-2009, 12:22
ben bir galyalıyım ve galyalı birine normal saldırı düzenledim ama askerlerim yinede esir kaldı anlıcan normal salıdırı ile aser esir kalabiliyo ve bunları başka bir arkadaş vasıtası ile kurtarmayı düşünüyorum

AVCI
15-11-2009, 02:04
ben bir galyalıyım ve galyalı birine normal saldırı düzenledim ama askerlerim yinede esir kaldı anlıcan normal salıdırı ile aser esir kalabiliyo ve bunları başka bir arkadaş vasıtası ile kurtarmayı düşünüyorum

Gönderdigin asker tuzak sayısından az ise normalde yollasan askerler esir kalırlar...

Saygılar...

spidercucu
16-11-2009, 17:10
Tuzakçı nedir ?

Avantajı köyün dışına tuzaklar kurulabilmesidir. Bu tuzakların sayısı 400 ü geçemez.

Esir Askerler

Eğer bir Galyalıya saldırdıysanız ve tuzaklarında askerleriniz kaldıysa onları kurtarmanın tek yolu yeni bir ordu ile "Normal" saldırı yapmaktır.

Eğer saldırı taraftarı biri değilseniz esir alınan askerleriniz için hammadde önerebilirsiniz.

Eğer saldırı yapacak askeriniz kalmadı ise bir birlikdaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

A Romalısı B Galyalısında esir bırakırsa bu esirlerini kurtarabilmek için C Cermeninden yardım isteyebilir.

Bir Galyalı tuzaklarında sadece sizin esirlerinizi tutmuyor olabilir ve siz kendi askerlerinizi kutarmak için yaptığınız saldırıda diğer askerleri de kurtarabilirsiniz ama o askerleri sahiplenemez kullanamazsınız. O askerler ait oldukları köye dönerler.

Sizin askerleriniz olması nedeni ile tabiki siz beslersiniz. Bu nedenden dolayı esirleri bir an önce saldırıyla veya anlaşmayla kurtarmakta yarar vardır. Eğer ikisi de olamıyorsa esirlerin Askeri Üsten "Ölüme Terket" diyerek ölmeleri sağlanmalıdır.

Daha ilk gelişme zamanlarınızda emin olun çok işinize yarayacaktır. Savunma Askerleriniz azken düşman ordularının asker sayılarını düşürmede çok fayda sağlayacaktır.

Oyunun ilerleyen bölümlerinde artık 1000 - 2000 - 5000 gibi asker sayılarıyla saldırı alacağınız için 400 asker tuzağa düşürmek fazla bir işe yaramayacak tuzağa düşen ilk 200 asker arkadan gelenler tarafından kurtarılacak dolayısıyla olan sizin tuzaklarınıza olacaktır.

Ben Bir Galyalıyım Tuzağıma Düşen Askerleri Öldürebilir miyim Kendi Askerim gibi Kullanabilir miyim ?

Maalesef bunların hiçbirini yapamazsınız. Sizin esir askerler için yapabileceğiniz iki şey vardır.

1) Askerleri ısrarla elinizde tutabilir ve saldırı alma riskini göze alarak esir bırakan kişiyle hammadde karşılığı anlaşma yapmaya çalışabilirsiniz. Böyle bir durumda eğer anlaşma olmaz ve esir bırakan kişi esirlerini size saldırarak kurtarırsa tuzaklarınızın 33% ü ücretsiz olarak otomatikman yenilenir.

Böyle bir durumda ise tuzaklarınızın bir süre sonra üçretsiz olarak otomatikman yenilenir.

Saygılar...
peki dostum esir düşen askerlerimi birleşmiş olduğum birlikten biri saldırısa da geri döndürebilir miyim?

AVCI
17-11-2009, 17:47
Evet... :confused:

gsli1905
17-11-2009, 18:38
Bu yeni sürüme göre bilgiler.Sağol

salo7604
18-11-2009, 15:52
saol be kardes. benim 11 asker vardı gitti hepsi ortada kabak gibi kaldım:mad:

Gecekondu
24-02-2010, 21:00
400 den fazla tuzak (yani 1 den fazla tuzakçı binası) kurulabilir

ali86
26-02-2010, 07:40
Galyalılar Tuzak Kurar asker yakalar bedava onlara bakarlar tahılından olurlar sonra salarlar yada öldürürler üstelik tuzaktaki askerleri kurmakta çok basit normal saldırı ile boş yani benim görüşüm

berkay y
09-06-2010, 17:46
Ben bir romalıyım bir köye 75 lejonerle saldırdım esir düştüler
ondan sonra hep saldırmama ramen kurturmadılar adam nekadar tuzak döşemiş bilmiyorum
her neyse tüm askerlerim esir düştü öyle ama adam hammade önerime cvp gelmiyor mesajda okunmamış adam galiba oyunu bıraktı hesabı silinirse benim askerlerime ne olur ???

BuRJuva
09-06-2010, 18:06
Galyalılar Tuzak Kurar asker yakalar bedava onlara bakarlar tahılından olurlar sonra salarlar yada öldürürler üstelik tuzaktaki askerleri kurmakta çok basit normal saldırı ile boş yani benim görüşüm

Askerlere galyalı bakmıyor saldıran kişi bakıyor.

berkay y (http://forum.travian.com.tr/member.php?u=4801)

Adam hesabını silerse askerlerin geri gelir.

berkay y
09-06-2010, 19:52
Askerlere galyalı bakmıyor saldıran kişi bakıyor.

berkay y (http://forum.travian.com.tr/member.php?u=4801)

Adam hesabını silerse askerlerin geri gelir.

saol bilgilendirmen iyi oldu

yağmur61
10-06-2010, 15:52
Ne söyleyeyim müthiş... Emeğe saygı.

sırtlan
01-09-2010, 16:32
Tuzakçı nedir ?

Esir Askerler

Saygılar...
tuzak tamamen kurulunca başka tuzak kurulurmu??

Tempus
01-09-2010, 16:33
evet kurulabilir.

tuzakçı (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=17330)

iyi günler :)

fanatik
19-04-2014, 13:46
koçbaşı ve mancınık da tuzağa yakalanırmı?

Yeniçeri_038
19-04-2014, 13:50
koçbaşı ve mancınık da tuzağa yakalanırmı?

Evet, koçbaşı ve mancınıklar tuzağa düşerler. Ancak casuslar tuzağa düşmezler.

ruicosta
21-04-2014, 17:18
Evet, koçbaşı ve mancınıklar tuzağa düşerler. Ancak casuslar tuzağa düşmezler.

Peki casusları yanında askerlerle yollasınız tuzakcıya yakalanır mı ? yani casuslamaya değilde normal askerlerle birlikte saldırı olarak atsanız ?

LayN
21-04-2014, 17:19
Peki casusları yanında askerlerle yollasınız tuzakcıya yakalanır mı ? yani casuslamaya değilde normal askerlerle birlikte saldırı olarak atsanız ?

o şekilde casusların görevi casusla maktançıktığı için , normal saldırı görevi olarak görülür ve yakalanır .

ruicosta
21-04-2014, 17:23
o şekilde casusların görevi casusla maktançıktığı için , normal saldırı görevi olarak görülür ve yakalanır .

++++++++ o zaman casuslar tuzağa düşmez gibi bilgiler verip oyuncuları yanıltmamak gerekir.
Travian cok kapsamlı bir oyun herşeyin bir taktiği var herşeyin daha iyisi yapılabiliyor aynı yerinde saymıyor bu yüzden bu oyunu severek oynuyor herkez. Strateji üretkenliğe yatkın bir oyun.