PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cermen-Roma-Galya (Anket)

farukel
19-11-2009, 19:33
Evet tartışmayı başlatıyorum:D

Modlardan ricam konu sabitlensin başka tartışma konusu açılmasın

Savagery
19-11-2009, 19:36
yeni sürüme göre roma derim ve artık roma olacağım 2.dönem bi speede gireceğim derslere göre

antigiyotin
19-11-2009, 19:37
her ırkı tecrübelerine göre oynayanlar var sana göre başka ırk başkasına göre başka ırk iyidir ben üçünüde oynuyom değişik serverlarda karar veremiyom ama galya hızlı cermen romada güzel romalı derim

daredevil007
19-11-2009, 19:39
evet cermen derim bende. yani hiçbiri şıkkını koyman güzel olmuş yani bazı çıkıntılar hep gene hiçbiri seçeneği yok derdi yoksa

CriticaLRavage
19-11-2009, 19:40
her ırkı tecrübelerine göre oynayanlar var sana göre başka ırk başkasına göre başka ırk iyidir ben üçünüde oynuyom değişik serverlarda karar veremiyom ama galya hızlı cermen romada güzel romalı derim
başkasına göre başka ırk daha iyi oldugu icin anket yapılmıs ya zaten :D

karabahtli03
19-11-2009, 19:40
tabiki ceren herkezi yagmalıyosunuz cabuk asker üretiyorsunuz hızlı gelişiyorsunuz bksanıza s1 de yakaza 1. sırada ve cermen 2.cermeve3. vb birçok kişi cermen amam savaşa gedimi romadan başkasını atnımam ben galyayyı yazmıyorum çünkü savnmayıda sevmem

antigiyotin
19-11-2009, 19:41
[QUOTE=CriticaLRavage;82327]başkasına göre başka ırk daha iyi oldugu icin anket yapılmıs ya zaten :D[/QUO
aynen:D:D

farukel
19-11-2009, 19:41
Yeni sürümde neler değişti ki...

atacana
19-11-2009, 19:42
bence galya en ıyısı

http://cry.travianteam.com/sig-4-tr-2-trspeed_18629.gif (http://www.travian.com.tr)

atacana
19-11-2009, 19:43
ama cermende ıyıhttp://cry.travianteam.com/sig-4-tr-2-trspeed_18629.gif (http://www.travian.com.tr)

Dumbledore
19-11-2009, 19:45
Romalıdan Başkası olmam :)

burak199811
19-11-2009, 19:49
her zaman cermen
ve roma

Savagery
Ne yazıkki Türkler bu oyunu çok oynuyor ama tecrübemiz az ve çabuk bırakıyoruz oyunu

şöyle saçma düşüncelerimiz de var:

galya savunma ırkı ( en son oynadıgım speedde kahramanım en iyi toytat kahramandı sıralamada 14.ydü ve en saldırgan Türktüm)

roma ırkı amatörlerin ırkıdır ( tr speed 1.side amatördü)

cermenler en saldırgan ırktır ( eğer iyi kullanabilirseniz muhteşemdir.Fakat oyunun başında iyi tutunmanız gerek.Yağmaları iyi yapmamız gerek ve yeni sürümde yagma oldukça zorlaştı bu da roma ve galya ırkını ön plana cıkarıcak cermenlerin etkisi azalıcak.Ve altın kullanmadan saldırıda top10da olmak zordur oyun ortasından sonra)

aksini düşünen söylesin tartışalım :)

muratyss
Ben 3 yıldır galya olarak galyayı seçerim

rafetbatu
19-11-2009, 19:50
cermen ama savunması az

NdaLL
19-11-2009, 19:50
cermen diyorm :)

farukel
19-11-2009, 19:53
cermen diyorm :)
Acaba imzan kaça kadar gidecek :)

Savagery
19-11-2009, 20:04
dediğime aksi düşünen yokmu az tartısmak istiyorum :)

cesurların
19-11-2009, 20:13
cermenden başka ırk bilmem

krisko
19-11-2009, 20:27
bence galya...ewet galya

sss
19-11-2009, 20:40
Arkadaşlar bütün ırklar eşittir.Oynamasını biliyorsanız tabii.Mesela saldırıdan anlıyorsanız ve askeri neye göre basacağınız biliyorsanız sorun yok demektir.Galyada savunma bilenlerin ırkı.Eğer acemiseniz roma olun yoksa acayip zora düşersiniz.Ben şu anda travianı bıraktığım için hiçbiri.

SSS

DeLy YuReq
19-11-2009, 20:50
tabiki roma 100 Equites Caesaris 100 toytonla şavaşsa 100 Equites Caesaris'dan 27si 100 toytonunda hepsi ölüo :D

coniuratus
19-11-2009, 23:02
bu konu zevkler renkler gibidir.. herkes icin cevap degisir ;)

bence en iyisi cermendir o da ayri konu :D

mesela galyalilari sevmiyorum,ikonlari felan gicik ediyor beni ama savunmada da onlarsiz olmuyor :D

gkn
20-11-2009, 01:18
ama cermende ıyıhttp://cry.travianteam.com/sig-4-tr-2-trspeed_18629.gif (http://www.travian.com.tr)

cermen in üstüne ırk tanımam travian da

KutlugKagan
20-11-2009, 01:52
Ne yazıkki Türkler bu oyunu çok oynuyor ama tecrübemiz az ve çabuk bırakıyoruz oyunu

şöyle saçma düşüncelerimiz de var:

galya savunma ırkı ( en son oynadıgım speedde kahramanım en iyi toytat kahramandı sıralamada 14.ydü ve en saldırgan Türktüm)

roma ırkı amatörlerin ırkıdır ( tr speed 1.side amatördü)

cermenler en saldırgan ırktır ( eğer iyi kullanabilirseniz muhteşemdir.Fakat oyunun başında iyi tutunmanız gerek.Yağmaları iyi yapmamız gerek ve yeni sürümde yagma oldukça zorlaştı bu da roma ve galya ırkını ön plana cıkarıcak cermenlerin etkisi azalıcak.Ve altın kullanmadan saldırıda top10da olmak zordur oyun ortasından sonra)

aksini düşünen söylesin tartışalım :)

Hayır anlamıyorum Roma neden amatör oyuncuların ırkı olarak geçiyor. Ban göre de cermen amatör oyuncularının ırkı. bas tokmagı kapa gözünü saldır. Çakılırsan önemli değil yenisini basarsın sudan ucuz basmayanı dövüyorlar....

Romada yagma yapamazsın 0.. Askerleri pahalı dolayısıyla asker sayın az olur.. Yani amatörlerin secmesi gereken en son ırktır roma.. Lutfen biraz mantıklı olalım...Yanında bir cermen varsa profesyonel değilsen bitersin. Ama profesyonelsen o cermen sana cerez gelir..

Yok böle bir mantık... Stratejiye göre en iyi ırk değişir. Roma amatörler için diyen arkadaslar hiç romalı pro oyunculara denk gelmemiş anlaşılan..!!

Yani iyilik kötülüğü neye göre kıyalayacagız. Bazı arkadaşlar en iyisi cermen ama savaşta romanın ustune tanımam diyor. Cogu kişi bu görüşü paylaşıyor. Hayır en iyi ırk cermense neden savasta da en iyi ırk cermen olmuyor?
Savasta en iyi ırk roma ise neden normalde en iyi ırk roma olmuyor?

Bu oyunun amacı nedir? Populasyonda 1. olmakmı? Yoksa savaşta 1. olmakmı?

körükle
21-11-2009, 02:32
bilgisayarın başında oyalanacaksan en iyisi cermen :p yağma yüzünden pc nin başından kalkamıyorsun... roma da cesara hastayım kodum mu oturtuyor

daissoft
21-11-2009, 12:57
Arkadaşlar renkler ve zevkler tartışılmaz denir

Bu ırklar da bir zevkdir

LimonluKek
21-11-2009, 13:11
Gene enteresan yorumlar ...
Roma amatör içinmiş, galya defans ırkıymış, cermenin defansı zayıfmış şu bu hep bilmeden yazıyor herkes ...

Galya vede cermen saldırı açısından çok iyi ırklar idi şimdi cesarisde 3 tahıl yiyecek duruma gelince romanın avantajı artmıştır, romanın tek sıkıntısı askerinin pahalı olması oda ilerde sorun olmuyor köy sayısı artınca.

Cermenin savunması zayıf falan değil birliklerde oynuyorsanız kim kendi köyünü tek başına savunuyorki roması var galyası var o var bu var burda surlar çok önem kazanır ...
Romanın verdiği savunma bonusu yüksek olması rağmen toprak siperi yıkmak zor olduğundan %49 defans primi verir çok büyük avantajdır. Ondan ötürü cermen avantajlıdır ayrıca mızrakçı çok iyi savunma askeridir paladinde tabii iyi ama yaya askerlere karşı en iyi savunma askeri hatta oynun bence en iyi savunma askeri Pretortandır. Tek kötü özelliği yavaş olması, okadarda olsun zaten :)

Saldırıya gelince tabiiki cermen hem yağma hemde saldırıda avantajlı gibi olsada yağma biryere kadar gider sonra herkes ordusunu basmaya başlayıp ciddi ordular kuruldugunda galyada çok iyidir bu konuda aynı saldırı gücünü aynı zamanlarda cıkarabiliyorsunuz galyadada...
Romada askerin pahalı olması vede yavaş çıkması dezavantajdı birde cesaris 4 tahıl yiyorduki buda çok büyük sıkıntı yaratıyordu ama simdi bina eklendi ondan ötürü 3 tahıl yiyor tabiiki gene bir cermen gibi olmasada bence romada iyi duruma geldi ... Özellikle çift kışla ahır çalıştırabilirse kişi çok sağlam bir ordu kurabilir romadada kısa zamanda yani ...

AyKuT06
21-11-2009, 13:23
Fark yapmaz...

KARA KRAL
21-11-2009, 21:27
baslangıcta cermen cok ıyı ıkı tane ınsaat emrı verılse daha ıyı olur ama verılemıyor.romalı gelıstımıde kımse tutamaz.tabı oynayan amatör değilse:)

berkay
21-11-2009, 21:29
cermen tabiki

gsli1905
21-11-2009, 23:18
Lütfen en iyi ırk hangisidir? en iyi halk? vb. konular açmayın her halk iyidir.

jülyus sezar
21-11-2009, 23:22
o kişiden kişiye deişir ama cermen kışladan sonra sırf asker basıo askerle ölüncede silolar hesplarını o yüzden gaya sığınağı yüzünde n cermen hiç bişey alamıo:D