PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Speed Server Galya Gelişim Prensibi

HumantypoweR
13-11-2009, 22:03
Taktiksel Değişiklik (30.06.2010 01.58)

Evet arkadaşlar...Sizlere Galya Gelişimi için yazı yazmıs bulunuyorum.Aşağıda bulunan taktik en işe yarayan taktiklerden 2.sidir.Bu taktikten daha gelişmişi profesiyoneller arasındadır ve dısarı çıkmamaktadır taktikleri...

Başlangıç için yapmamız gereken hazırlıklar:
- Serverin açılmasından 3 veya 4 saat sonra açmanız önerilir!
- Online sürenizi iyi ayarlamanız ve mutlaka güvenebileceğiniz ortaklarınız olması gerekir.
- Galya yönetmek başlarda çok onlinelik gerektiren bir halktır.

Taktiğe başlangıç yapalım:
1-)Ödev yapmayı seçiyoruz.Merkez bina 3 yapam görevine kadar yapın...Daha sonra kaynakları artırın ....(hesapta sürekli online olursanız yararınıza olru ve maden olduğu gibi basarsınız ve yararı olur)..Geceleyin saat 12 den sonra merkez binayı 3 yapın... (uyuyacaksanız 11.30 dan sonra...) 22. göreve kadar yapın sabahleyin...(gelen madenlere dikkat edin taşmasın...)forumdan ödevlere bakıp kaçar maden veridğine bakabilrisiniz...Bu arada Ekonomiyi seçin...onu unutmayın..Ödev 22 geldimi bekleyin ve sürekli kaynaklarımızı artırın...Madenlerimizin son durumu bu olana kadar:
http://img233.imageshack.us/img233/6656/travian24hr.jpg
Odun seviyesi : 3

Tuğla seviyesi : 3

Demir seviyesi: 3
Demir seviyesi: 2

Tarla seviyesi : 2
Tarla seviyesi : 1

Ufak not: Madenler bu duruma geldikten sonra aşağıdakileri yapmadna önce sığınağınızı seviye atlatabilirsiniz!!! (bence atlatın..Ama yok ben npc yaparak korurum diyorsanız toytatı erken basmak isyiorum size kalmıs ;) )
2-)Askeri üst seviyemizi 1 yapıyoruz.
3-)Kışlamızı seviye kurup seviye 3 e getiriyoruz.
4-)Toytatın Şimşeği'ni kurmak için ahır kuracaz:
a)Akademi kuruyoruz.Seviye 5'e getiriyoruz.
b)Silah Döküm Hanesi kurup seviye 3 yapıyoruz.
c)Ahırımızı kuruyoruz ve seviye 3 yapıyoruz.
7-)Akademiden Toytatın Şimşeğini araştırıyoruz.Araştırma için npc kullanıyoruz.
8-)Maddelerle 2 toytatın şimşeği çıkarmayı başarıyoruz.

NOT: Oyunda hesabımızı açtıktan 2 veya 3 saat sonra tuğla ve oduna %25 artırıp yapıyoruz altınımız ile.

UYGULAMA: Evet arkadaşlar pazarı neden kurduk? Arkadaşlar galyanın en büyük özelliğide ticaret yaparak çevreden maden kazanmaktır.Tüccarlarımızı sürekli çalıştıracas.100 tuğla koyun 200 demir çekin 100 demir koyun 200 tuğla çekin.Oyun başlarında bu şekilde yaparak çok fazla karınız olur.Fakat şansınızın yavar gitmesi lazım ve piyasayı takip etmeniz lazım.Fazla uzağa tüccar göndermeyip aynı zamanda tüccarların boş durmasınıda engellemelisiniz.

Gelelim 8 Maddemizde bitmiş durumda.Şimdi gelişmemiz lazım.Bu sırada bize saldırılar gelecek.O yüzden gelen saldırıların boş dönmesi için npc yapacas.İlk başlarda saldırı gelmez ama ileriye dogru gelir.O zamanlar toytanız hazır olur merak etmeyin.Npc yapıp full toytat basacaksınız.

Evet 2 toytatla ne yapmamız gerekir onu yazacaktık:
Uygun bulduğumuz köylere saldırmalıyız (Cermen ---> Roma --> Galya)
Maden çıkartıp toytatımızı yükselmeliyiz...
Toytatmız 20 i ulasınca casus arastırıp 3-5 casus basın.Çevrede sağlam bir etki olusturun ve çevrenize göre askerlerinizi geliştirmeye başlayın.

Bundan sonrası size kalmıs..İyi oyunlar....

zarlatan
13-11-2009, 22:07
taktiği anlamadım fazla yani bu kadar hammadde alanı geliştirdikten sonra anlamışşın sunu sunu yapın demişşin bunları denedin mi yani bunlara ham yetiyor mu

HumantypoweR
13-11-2009, 22:10
taktiği anlamadım fazla yani bu kadar hammadde alanı geliştirdikten sonra anlamışşın sunu sunu yapın demişşin bunları denedin mi yani bunlara ham yetiyor mu

TAbiki denedim..Ortakla oynamanız gerekiyor.Ve bunda denencek bişi yok.Çünki bu koruma içinde yapılcak bişi deil.Koruma bitincede devam eden bişi.Fakat bu taktik profesiyonellerden önce gelen bir taktiktir.Yabancı ülkelerde buna benzer taktikler kullanılıyor.Bu taktik ile en yakın kurulabilecek Toytatın Şimşeği çıkmaktadır!(profesiyonel taktiğini saymassak)

zarlatan
13-11-2009, 22:12
sen buna şeyden gitmişşin herhalde normalde diğer taktikler bir sayıya kadar phalanx çıkarıp öyle giderler sen o phalanxlara harcıyacağın hamı hammadde alanlarına harcayıp toytat basıp öyle yağmalamayı amaçlamışşın gibi gözüküyor.umarım duğrudur:D

Hayki
13-11-2009, 22:13
sen buna şeyden gitmişşin herhalde normalde diğer taktikler bir sayıya kadar phalanx çıkarıp öyle giderler sen o phalanxlara harcıyacağın hamı hammadde alanlarına harcayıp toytat basıp öyle yağmalamayı amaçlamışşın gibi gözüküyor.umarım duğrudur:D

valla ben hic phanlanx basmadim direk toytat :D

egeli20
13-11-2009, 22:14
dostum npc ne

HumantypoweR
13-11-2009, 22:16

:) Bu taktikte çok dayanıklıdır.Ticarettede şansın yaver gider ise galya ile ortalıgı dagıtırsın.Bunu Savagery(NurullaH) sorabilirsin.Biz bu taktiği kullandık fakat bir yanlıslık yapmıstık.Ödevleri yaparak gittik.Ödevleri yapmadan gidersen daha önce toytat çıkartabiliyorsun. ;)

dostum npc ne

Arkadaşım npc 1:1 hammade takası yapmaktır. 3 altın karsılığı sende bulunan hammadelerin toplamını hammadelere dagıtabiliyorsun....

zarlatan
13-11-2009, 22:18
dostum npc ne
npc altın kullanarak pazardan aynı hammadde sayını değiştirerek başka hamamddelere dönüştürmek ayrıntılı bilgiler için forumdan yardım bölümlerine bakabilirsin

Mertowski
13-11-2009, 22:19
Acaba neden anket şıklarında hiç olumsuz yorum koymamışsın? "Kötü, beğenmedim." diye bir şı koymalısın. Hiç açıklayıcı olmayan bir taktik. Başlarda hammaddeyi nasıl koruyacaksın?

egeli20
13-11-2009, 22:20
npc altın kullanarak pazardan aynı hammadde sayını değiştirerek başka hamamddelere dönüştürmek ayrıntılı bilgiler için forumdan yardım bölümlerine bakabilirsin
ok saolunda askeri npcyle nsl basıyoruz

pazardan ayarlayarak mı hammaddeleri

Red House
13-11-2009, 22:21
dostum npc ne

NPC, bire bir madde değişimi demektir.

Mesela 200 odununu dilersen 200 tahıl yapabilirsin.

Fakat bunun için 3 altına sahip olman gerekir.

NPC ne için kullanılır?

Oyunun başında asker basımında kullanılır.

Mesela; 73 odun, 127 tuğla 159 demir 141 tahılın var

Toplam 500 madde yapar.

Tokmak basmak için 95 odun, 75 tuğla, 40 demir , 40 tahıl

Toplam 250 yapar

500 / 250 = 2 asker

2*95=
2*75=
2*40=
2*40=

HumantypoweR
13-11-2009, 22:24
Acaba neden anket şıklarında hiç olumsuz yorum koymamışsın? "Kötü, beğenmedim." diye bir şı koymalısın. Hiç açıklayıcı olmayan bir taktik. Başlarda hammaddeyi nasıl koruyacaksın?

Diğer diye bir şık vardır.Olumsuz yorumunu onu işaretleyerek yapabilirsin.Ayrıca yanlış bilgi varda bir olumsuz şıktır...

Ayrıca başlarda hammade korumak istiyorsan npc yapacaksın...Ama korkma galya oynadıysan hiç başlarda gelen saldırı olmaz.Sana dadan kişilerdende npc yoluyla maden kaçırırsan ya da (mutlakakiş tanıdık olmalı) yakınlarda ise ona madneleri yollayıp geri alabilirsin.

Bu bir taktiktir ve YABANCI ülkelerde yayınlanan taktiğin benzeridir..Bu şekilde oyunda ilk 10a giren galya oynayan arkadaslarımız vardır!

zarlatan
13-11-2009, 22:44
ok saolunda askeri npcyle nsl basıyoruz

pazardan ayarlayarak mı hammaddeleri

ya npc yapıyor pazardan ve yaptıktan sonra geliyor kışladan askerini basıyor tabi npc yi hesaplayarak yapacaksın öyle aklına gelir gibi yapmayacaksın:)

crysis82
13-11-2009, 23:05
korumadan çıkma taktiği değil bu taktik pek işe yaramaz......

LEAF
14-11-2009, 07:04
Arkadaşım oyunun başında sığınak basmassan cermenler seni ezer üretimle uğraşsan dahi

HumantypoweR
14-11-2009, 17:41
korumadan çıkma taktiği değil bu taktik pek işe yaramaz......

Arkadaşım oyunun başında sığınak basmassan cermenler seni ezer üretimle uğraşsan dahi

Siz oyunu bilmiyorsunuz.Bu en iyi Galya Taktiğidir.Galyanın o savunma askerini çıkartıp bir şey kasamassın.Aferdersin ama cermenler böle enayileri arıyor..Siz pahanx basın o kessin..Gelişemeyin madeninizi kapsın..Benim dediğimi yaparsanız size toytatın şimşeği hazır olacak ve rekor kıracaksınız.Size dalan cermene 2 toytatı yollasıanız sanırım 30 tanesinide dagıtıyor.

Toytatın Şimşeğinin gücünün bilmiyorsun sanırım.Bu Dünyada kullanılan en iyi galya taktiğidir.(profesliyonnller bile buna benzer kullanıyor...Sığınakları yok ama onlarda taktiğin gidiş hatınbda farklılık var ve daha önce toytat çıkarabiliolar. Fark budur...Eğer denemediysen konusma kardesim..Önce dene sonra tebrik etmessen galya oynayamıosun demektir!)

Fatboy
17-11-2009, 06:58
Fena değil ama koruma kalkana kadar bu kadar seviye kasabiliyor musun?

gsli1905
17-11-2009, 15:54
Bence galya için başlarda yağma yapmamak gerekir.Phalanx+Tuzak basmamız gerekir.Toytat basınca yağma yaparız.

iTech
17-11-2009, 15:59
Taktiği eleştirecek bir şık koymamışsınız ankete.

Taktiğin gerçekleştirilmesi imkansız gibi..

Çünkü saldırı almadan bunları speed serverda yapmak gerçekten zor.Sığınak seviyesi basmıyorsunuz ve npc yaparak ne kadar madde kaçırabileceksiniz ?

Taktiğin güvenilirliği yeterli değil.

Yeni başlanmış bir serverda saldırı almayacağınız garanti ise bu taktik uygulanabilir.Fakat böyle bir şeyinde olma ihtimali sıfır olduğuna göre..

Şıklar konusuna gelince,eleştiriye açık değilsiniz diye yorumluyorum.:)

HumantypoweR
17-11-2009, 18:42
Taktiği eleştirecek bir şık koymamışsınız ankete.

Taktiğin gerçekleştirilmesi imkansız gibi..

Çünkü saldırı almadan bunları speed serverda yapmak gerçekten zor.Sığınak seviyesi basmıyorsunuz ve npc yaparak ne kadar madde kaçırabileceksiniz ?

Taktiğin güvenilirliği yeterli değil.

Yeni başlanmış bir serverda saldırı almayacağınız garanti ise bu taktik uygulanabilir.Fakat böyle bir şeyinde olma ihtimali sıfır olduğuna göre..

Şıklar konusuna gelince,eleştiriye açık değilsiniz diye yorumluyorum.:)

==)==) Hiç ama hiç galya sistemini bilmiyorsunuz...Size bu prof. yakın olan taktiği vermekle kabahatli çıktım...Denemeden konusma kardesim...! Senin yapacağın taktiğin 100 katı iyi bir taktik.Bilipte gelin bana...Bu taktiği yazın yabancı site çevirmelerinde buldum...Az deişiklikle daha erkene çekebildim! Bu taktiği kullanınca sebebini anlarsın! mad oyunu bilmedne konusmayın...Önce deneyin sonra böle eleştiri yapın..Mantığınızca banada öyle gelir ama bu taktiği uygulayınca gelmiş geçmiş forumda verilen en iyi taktiktir...! Foruma böle taktiği açıkladım yararlancağına (deneyeceğine) kafamda belirlendğin sığınakta sığınak prensibi ve tuzakçı prensibi ile gidiyorsunuz.Oyunun özünü keşfetmemişinizdir.Her taktikte tuzakçı olursa oyun olmaz..Taktik geliştirilir.O tuzakçılar eskide kaldı...Bunu kullanan anlar..Çok kızdırdınız beni...Oyynamayı bilmionuz..Taktik denenmeden olumsuz eleştiremessin!

Anket konusuna gelince...Gelen geçen (gıcıklığına olsun) hayır beğenmedimi işaretliyor....Oyüzden olumsuzu diğer seçenkeler arasına koydum.....

Ha ayrıca eklemek gerek:

Taktikte geliştirilmesi gereken yerler var.
Bu seçeneği işaretleyen prof. galya taktiğini bilir..Ama ölesine işaretleynde dolu! Taktiktede yanlış bilgi yoktur!

what
17-11-2009, 18:47
Kötü değil ama geliştirilmeli.

HumantypoweR
19-11-2009, 22:48
Up up up!
Up up up!
Up up up!

Revolver
30-11-2009, 14:53
Ya bişey sorucam herkes saldırı gelirse npc yapın diyor da nasıl olcak bu iş yani neye göre npc yapıcaz ne işimize yarıcak ???:confused:

ayd
30-11-2009, 15:18
Ya bişey sorucam herkes saldırı gelirse npc yapın diyor da nasıl olcak bu iş yani neye göre npc yapıcaz ne işimize yarıcak ???:confused:

....Npc yapıp full toytat basacaksınız.....

Bu taktiğin özü hammaddeden ziyade asker...

XxEgLeNCeXx
03-12-2009, 12:48
bence ödevleri yapmamayı tercih etmememmiz gerekiyor.Çünkü en azından hammadde plus altın vs vs veriyo

HumantypoweR
09-12-2009, 23:08
bence ödevleri yapmamayı tercih etmememmiz gerekiyor.Çünkü en azından hammadde plus altın vs vs veriyo

1-)Ödev yapmamayı seçiyoruz

İyi okumusundur umarım :)

kato64
09-12-2009, 23:12
Denececeğim.

Teşekürler.

sss
09-12-2009, 23:14
Neden sadece kötü veya

*Berbat olmuş.Bu taktiği asla kullanmam diyen bir şık yok peki.

XxEgLeNCeXx
20-12-2009, 18:13
1-)Ödev yapmamayı seçiyoruz

İyi okumusundur umarım :)

özür dilerim

İyi süper taktik HumantypoweR dogru söylüyon denesinlerde konussunlar taktigin devamını getirirmisin

Kırmızı Anka
20-12-2009, 19:40
Kötü bir taktik.Zira sığınak kurmadan her saldırıda npc yaparsanız çok altın kaybettirir.Altını ilerde toytat basarken kullanmak gerekicek.

Seeker
21-12-2009, 04:29
:D iyi fikir

XxEgLeNCeXx
21-12-2009, 22:10
Kötü bir taktik.Zira sığınak kurmadan her saldırıda npc yaparsanız çok altın kaybettirir.Altını ilerde toytat basarken kullanmak gerekicek.

Sen yap dediklerini bas 20 toytat ve 5 casus oldu bitti casusla bakarsın toytatla yagmalarsın bundan sonrada yagmala yagmalaya en az 1 günde bir sıgınak bitirirsin 2. sinide bitir 4000 kapasite oldu bitti :D

HumantypoweR
24-12-2009, 16:50
Konumu uplamak istiyorum herkez faydalansın !

HumantypoweR
28-12-2009, 19:49
++++++++++

PretoryaN...
30-12-2009, 13:39
Arkadaşım iyi,güzel,hoş yazmışsın ama sana sanki kimse saldırmıcak gibi yazmışsın.

Örneğin:Oyun başlarında 4-5saat sonra aç demişsin 1 gün koruma olur o zamanlar speedde.1 gün içinde o hammadde alanlarını anca basarsın zaten.1 gün koruma süresi bittikten sonra sana hiç dalan yokmuş gibi devam etmişsin hiç sığınak falan geliştirmemişsin sana bir cermen saldırsa baktı sığınak yok hammadde kapıyor seni bi daha bırakmaz hesabını silene kadar devam eder.Ben ankette geliştirilmesi gerek diye yazdım güzel emek harcamışsın ama eksikler olduğu için taktik iş yapmaz bence...

Revolver
30-01-2010, 16:08
Arkadaşlar bi hesap yapalım ödev yapmamayı seçersek yardımların hepsi bitince toplam 35 altınımız olur.Bu 35 altınla toplam 11 npc yapabiliriz.1 npc toytatı araştırmak için gitse 1 npc de 15 civarı toytat basmak için gitse kaldı size 9 npc(10 da olabilir npc ile toytat basmazsanız)Başlarda galya zaten çok saldırı almaz 1 kaç tane alır ondada npc yaparsınız tuzak nedeniyle ve phx olabilme ihtimaliyle cermen asker kaybetmek istemez sizde rahat rahat gelişirsiniz:)

HumantypoweR
12-02-2010, 19:35
++++++

+++

Qw3RtY95
12-02-2010, 21:12
Arkadaşım iyi,güzel,hoş yazmışsın ama sana sanki kimse saldırmıcak gibi yazmışsın.

Örneğin:Oyun başlarında 4-5saat sonra aç demişsin 1 gün koruma olur o zamanlar speedde.1 gün içinde o hammadde alanlarını anca basarsın zaten.1 gün koruma süresi bittikten sonra sana hiç dalan yokmuş gibi devam etmişsin hiç sığınak falan geliştirmemişsin sana bir cermen saldırsa baktı sığınak yok hammadde kapıyor seni bi daha bırakmaz hesabını silene kadar devam eder.Ben ankette geliştirilmesi gerek diye yazdım güzel emek harcamışsın ama eksikler olduğu için taktik iş yapmaz bence...

+11111.... Sonuna kadar katılıyorum.
Humanty geçen forumdan çok güzel taktiklerin vardı ama bu olmamış dostum..;)
Geliştirmelisin...!

NiqhTMaRe.
13-02-2010, 15:35
bence cok süper olmus ilk baslarda phalanxa hiç gerek yok tuzakçı ile isi götürüyorsun ;) ondan sonra toyton ben su anda senin taktigi yaptim ve 7x7 de 1 kisi bile saldırmıyor günlerdir toyton zaten cok hızlı hep yagma hep yagma yapıyorum :)

NiqhTMaRe.
13-02-2010, 15:37
Arkadaslar bu taktige ayriyetten 4 tane 10 lvl siginak bastim o yüzden paçayi kurtardim ilk saldırılardan cermenlerede büyük kayıp verdirttim bir daha saldırmadılar ;)

alyadua22
10-03-2010, 17:08
abicim nieye kasıonuz kı koruma kalkmasına 1 saat kala sığnak 10 yaparsın sonra kaldın yerden devam edersin gelişim bence güzelll tehlikeli bi taktik ama güzel

HumantypoweR
21-06-2010, 18:16
upluyorum!!!

Never Existed
21-06-2010, 18:19
Bence sığınık basılmalı çünkü toytatı araştıracağın maddeyi biriktirirken saldırı gelirse napcan

UnfoundedShadow
25-06-2010, 22:36
Taktiğini deneyeceğim.Zaten galyalılar saldırı almıyor.En fazla 3 kere falan buları yapıncaya kadar.Güzel olmuş ellerine sağlık.+up

bilalcannn
25-06-2010, 22:45
kardeş; %25 plus üretimini kullanmak büyük hata olur. ben de galya ırkını seçen oyunculardan birisiyim; fakat, hiç %25 plus kullanmadan toytat basacak duruma geldim ve şu an tarla üretimlerim 7 ve diğer madenler de 6. brezilya 3x teyim

kullanıcı
25-06-2010, 23:15
ama s11nak kurulmmad1.dikkatli okuduysam.cermenler kapar maddeleri

UnfoundedShadow
26-06-2010, 10:47

Önce bir düzgün Türkçe konuşmayı öğren.Sonra yorum yap bence.

HumantypoweR
28-06-2010, 17:09
kardeş; %25 plus üretimini kullanmak büyük hata olur. ben de galya ırkını seçen oyunculardan birisiyim; fakat, hiç %25 plus kullanmadan toytat basacak duruma geldim ve şu an tarla üretimlerim 7 ve diğer madenler de 6. brezilya 3x teyim

Fakat kaç günde geldin? Çünki toytatı erken çıkarmak gerekiyor.. 2 gün içinde çıakr bu taktikle

kullanıcı
29-06-2010, 22:40
bilgisayarda sorun vardı ı lar 1 oluyordu şimdi cevabımı alabilirmiyim.sığınak basmadık.cermenler maddelerimizi kapabilir.böyle bir sorun çıkar mı ne yapmalıyız.pazar yetersiz kalır.

badboy1903
29-06-2010, 23:16
bunu roma taktiğinide werirmisin. galyalı olmayyanlar napck :D

KuT4y
30-06-2010, 01:12
Ben http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=30015 bu konudaki arkadaşın taktiğini uyguladım ancak bazı şeyleri değiştirdim.. 35 toytat yazıyodu ben 135 tane yaptım.. Nüfusum 150 şu an ama 1 göçmenim var şu an gece 01:10, sabah 08 ya da 10 gibi 2. köyümü kurucam. Kendi okuduğum taktiği daha başarılı görmemin sebebi belki de bu taktiği denememiş olmamdır.. ama aradaki tek fark görevleri yapmak/yapmamak ve altın konusu.. tabii ki hammadde seviyeleri de var :) Bilmiyorum artık. bu taktik güzel, ama bu taktiği kullanmam ;)

HumantypoweR
30-06-2010, 02:11
Taktikte güncelleme yaptım!!!

Flymetin
30-06-2010, 22:38
tuzak nerde :) tuzak basın ilk günlerde..

HumantypoweR
01-07-2010, 01:30
tuzak nerde :) tuzak basın ilk günlerde..

Madenler bu duruma geldikten sonra aşağıdakileri yapmadna önce sığınağınızı seviye atlatabilirsiniz!!! (bence atlatın..Ama yok ben npc yaparak korurum diyorsanız toytatı erken basmak isyiorum size kalmıs ;)

bu mesj yeer sanırım :)

Kısaca sığınak bas koru madennin tuzak yaramaz :)

basketci
01-07-2010, 01:53
Galyanın taktiği basittir. İlk başta herkes galyadan korkar cermenler ilk gün neredeyse saldıramaz. Bu yüzden hiç birşey kurmayıp sadece saatlik basssanız bile gelişirsiniz. Ama tedbir olarak sığınak kurmanızı öneririm. Ben sığınak kurarak gelişirim ama 1 kere tuzakla denedim gelen geçen takılıyor onların yalvarışları + askerleri geri almak için verdikleri hammadde çok moral oluyor size. Yaklaşık 5 gün sırf hammadde kasın ve sonra toytata geçin. Bundan sonra ilerlemeniz muhtemel. 400-600 nüfus arasındayken biraz bunaltır oyun. Sırf yağma yaparak bunu atlatabilirsiniz.

akahoshi
01-07-2010, 02:21
Şimdi gelişmemiz lazım.Bu sırada bize saldırılar gelecek.O yüzden gelen saldırıların boş dönmesi için npc yapacas.Evet 2 toytatla ne yapmamız gerekir onu yazacaktık:
Uygun bulduğumuz köylere saldırmalıyız (Cermen ---> Roma --> Galya)

Bu 2 nokta biraz yanlış gibi olmuş.

Saldırıların boş dönmesi için NPC yapmak çok gereksiz ve mantıksızdır.İşe yarayan şeyler için yapılması lazım bence.Araştırma asker basma gibi Sırf boş döndürmek istersen plahanxın varsa herhangi bir köye atıp tekrar geri yağmalayarak alırsın o maddeleri.(Yasaktır ama zor durumda yapılır)

2 toytatla yapılmaması gereken şeylerden biri.
Gerçi nüfus belirtmemişsin ama.9 nüfuslu galyalılara dalınmaması gerekir kışla için demiyorum.

Tuzakçı basmış olsa ve 1 tuzak basarsa 1 askerin ölür 2 tuzak basarsa en az o askerleri kurtarmak için geri kalırsın.

1 tuzak basınca 1 tanesi tuzağa düşer diğeride 1 tane kaldığı için ölür.

Bu 2 konu hariç taktik güzel.

HumantypoweR
01-07-2010, 23:49
Bu 2 konu hariç taktik güzel.

Okudugun için saolasın :) (zaten taktiği oldugu gibi kullanmam ben her zaman çevremdekilere durumuma göre yaparım her şeyi ;) )

HumantypoweR
06-07-2010, 18:37
Taktiğime çok laf atan oldu ama idxte millet 5 toytat derken ben 70 diodum... Geçen gün kesim yaptım 500 civarında bi kerkete ... 189 toytatla...39u ölmesine rağmen (hatta 3-5 admalarda aske rçıkıor 1-2-3 öel bölede asker ölüor...) şuan 240 toytata çıktım İDX te... 6.günüme gircem (ama ilk toytatan bu yana) ....Hadi hayırlısı bu hafta sonu madlaya alalım artık =)

HumantypoweR
17-07-2010, 15:11
.................................................. .............

Re1
28-07-2010, 18:57
Forumdaki en iyi galya taktigi diyebiliriz.Paylasım icin tesekkurler

HumantypoweR
21-09-2010, 20:41
Forumdaki en iyi galya taktigi diyebiliriz.Paylasım icin tesekkurler

Önemli Değil ;)

terstepki
26-09-2010, 18:40
Hiç bişi anlamadım

HumantypoweR
29-09-2010, 22:11
+++++++++++++++

Çikita Muz
30-09-2010, 12:47
konuyu acan arkadasa hak veriyorum,galyali oynamayan adam bilmez, burdakilerin cogu sıgnak + tuzak yapip cermenin mancnik basmasini bekleyen insanlar :)

ama senin anlattigin taktige benzer stratejileri biz zaten yapiyoruz, online süren yüksek ise , altinin var ise galyalinin etrafinda kimse kalmaz, tokmaklari kitle, etrafi sömür...

HumantypoweR
09-11-2010, 17:53
konuyu acan arkadasa hak veriyorum,galyali oynamayan adam bilmez, burdakilerin cogu sıgnak + tuzak yapip cermenin mancnik basmasini bekleyen insanlar :)

ama senin anlattigin taktige benzer stratejileri biz zaten yapiyoruz, online süren yüksek ise , altinin var ise galyalinin etrafinda kimse kalmaz, tokmaklari kitle, etrafi sömür...

;).........