PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WoW Gidişatı [Server 5]

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

DeathLess
06-05-2010, 14:24
Selamlar,

Server 5 Oyun dünyamızda WoW dönemi başlamıştır. Bu süreçte de belirlenmiş olan hususlara göstereceğiniz hassasiyet sonucu konu içeriğinin daha iyi olacağı kanısındayız.

-Öncelikle forum kurallarımız tamamiyle geçerlidir.

-WoW konusu sohbet yeri değildir. Bu sebepten dolayı gereksiz / saçma yazılar forum yöneticileri tarafından silinebilir, gerek görülürse kullanıcı süreli ve/veya süresiz uzaklaştırılabilir.

-Raporlarınız ekran görüntüsü veya link şeklinde olsun ki konuyu takip eden diğer kullanıcılarımız da rahat bir şekilde görüntüleyebilsin.

-Aktif WoW süreci bitmeden defansın tamamı geçilmediği taktirde rakip wow köylerinin defansını belirten raporlar paylaşmayınız. (WoW sahibi bile olsanız paylaşmayınız) Bu tip paylaşım yapan kullanıcılarımız süreli ve/veya süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

-WoW köylerine yapılan saldırılarda oyuncu isimlerinin kapatılması mecburi değildir.

-Konu WoW dönemi boyunca açık ve tek başlık olarak devam edecektir. Ayrı bir başlık açmayınız.

-Oyun yöneticilerinin uygulamalarının forum genelinde tartışılmasına müsaade edilmediği gibi bu konuda da izin verilmemektedir. Yöneticiler ile ilgili sorunlarınızı ilgili iletişim adreslerini kullanarak iletmeniz rica olunur.

-Bu hususlar yaşanılan gelişmelere göre forum yönetimi tarafından güncellenebilir, ve güncellendiği andan itibaren de geçerlilik kazanır.

Konu hakkında paylaşım yapmak isteyen kullanıcılarımız bu hususları kabul etmiş sayılacaktır.

TravianTR yönetimi adına herkese başarılar.

DeathLess
07-05-2010, 20:36
Bütün s5 oyuncularımıza başarılar.

TravianTR Forum Yönetimi

PeacE
07-05-2010, 20:37
Tüm servere hayırlı olması dileğiyle :) Adil ve güzel bir WW dönemi olsun. :)

nLçC
07-05-2010, 20:37
Hayırlı olsun tüm birliklere ayrıca Nefes'e başarılar...

c.kasap
07-05-2010, 20:40
Herkese kolay gelsin:)

ilimancılar
07-05-2010, 21:07
:eek: NATARLAR çıkmıştır. Herkese hayırlı olsun.

hokus_pokus
07-05-2010, 21:25
Evet çıkmış natarlar bakalım ne işe yarar natarr :d

cankomisin
07-05-2010, 21:36
Tek rakibimiz Tatarın oğlu Natar:D

cheby
07-05-2010, 21:39
Herkese bolşans bakalım uykusuz geceler başlıyacak

ilimancılar
07-05-2010, 21:51
ne güzel anket oluşturmuştum nerde benim mesajım.

algx
07-05-2010, 21:55
ilk mesajlardan biri olsun sonra editlerim :D

c.kasap
07-05-2010, 21:57
ilk mesajlardan biri olsun sonra editlerim :D

hehe artık editlesende farketmez:):)

Kerumaru
07-05-2010, 22:21
Güzel bir wow dönemi geçirmek dileğiyle...

Zamazingo Keru...

İstanBuLL
08-05-2010, 00:59
hayırlı olsun arkadaslar eylenecegımız bır çekişme olması dilegıyle

volkan

Achilles
08-05-2010, 01:21
Hayırlı olsun arkadaşlar. Tüm birliklere WW döneminde başarılar diliyorum....

KeMâL

ilyas33
08-05-2010, 01:25
Gözümüz aydın hayırlı olsun :)

Gibb10
08-05-2010, 07:42
Hayırlı uğurlu olsun tüm birliklere. Tahılımız eksik savunmamız noksan gelmesin. WoWTime...

Bu arada ilk WoW'u NEFES almışta su- ? lumberjack? Kayzersoze? hangisi aldıysa ekibiyle beraber tebriklerimi sunarım ayrıca.

ardesen_1907
08-05-2010, 08:31
wow yolunda bütün birlikler başarılar.. İyi strateji belirleyen kazansın..

farukaan
08-05-2010, 08:44
Hayırlı uğurlu olsun tüm birliklere. Tahılımız eksik savunmamız noksan gelmesin. WoWTime...

Bu arada ilk WoW'u NEFES almışta su- ? lumberjack? Kayzersoze? hangisi aldıysa ekibiyle beraber tebriklerimi sunarım ayrıca.

İlk lumberjack aldı,biz üçüncüyüz,sabah 5 gibi aldık wowu ve hala uyumadık :D ...
Tüm NEFES ailesine hayırlı olsun :)

karantina
08-05-2010, 08:46
wow yolunda her 2 birligide başarılar dilerim aslında 3 birlik olmuş ama duyumlarım 3 birligin geliş şekli hoş olmamış o yuzden sadece 2 birlige başarılar

kadir

Balt
08-05-2010, 09:00
3 tane nefes aldı 1 tane wowtime . Güzel bir süreç olması dileğiyle herkese başarılar .

arcmrt21
08-05-2010, 09:02
herkese başarılar da şoyle canlı anlatımlı bir gorsel şow gormek isterdik ilk wow ikinci wow resimli bir şekilde:D natar kesimi vs. de güzel olurdu....

Balt
08-05-2010, 09:06
Nefes 4. natar köyünü aldı .

farukaan
08-05-2010, 09:09
herkese başarılar da şoyle canlı anlatımlı bir gorsel şow gormek isterdik ilk wow ikinci wow resimli bir şekilde:D natar kesimi vs. de güzel olurdu....

Birşey yokki wow köyünde,25 k saldırı askeriyle hepsini kestik,geri döndük birde :D

Plan sakat,plan :D

Balt
08-05-2010, 09:12
Wowtime 2. natar köyünü aldı . Bizim birlikte daha ses yok :D

Gibb10
08-05-2010, 09:26
Evet _GHoST_ ta aldı.:) Uyku yok :) Don't sleep s5 :)

teecof
08-05-2010, 09:29
Wowtime 2. natar köyünü aldı . Bizim birlikte daha ses yok :D

wowtime'ın 1 natar köyü varmış gibi görünüyor

Balt
08-05-2010, 09:32
wowtime'ın 1 natar köyü varmış gibi görünüyor

darbe wow wowtime değilmiş özür dilerim wowtime 1 darbewow 1 nefes 4

teecof
08-05-2010, 09:34
darbe wow wowtime değilmiş özür dilerim wowtime 1 darbewow 1 nefes 4

özür dilenecek bi şey yok yaw (:

darbe wow'un wowtime ile birleşmesi vardı galiba, natarlar çıkınca darbe yaptılar sanırım :o

yanlışım varsa düzeltin, yanlışlık olmasın

Balt
08-05-2010, 09:40
özür dilenecek bi şey yok yaw (:

darbe wow'un wowtime ile birleşmesi vardı galiba, natarlar çıkınca darbe yaptılar sanırım :o

yanlışım varsa düzeltin, yanlışlık olmasın

olabilir :)

H.A.M
08-05-2010, 10:21
Herkese Basarılar WoW Yolunda..

Deathless az takıl foruma yagma köyüm ederim seni bak :D:D

J3ayzaLim
08-05-2010, 10:28
http://www.capsyukle.com/images/222_Son_Durum.bmp (http://www.capsyukle.com/view-222_Son_Durum.bmp)

Son Durum Bu Sanırım,

AdiL ve qüzeL 1 Wow Dönemi qeçirmek diLeqiyLe BüTün BirLikLere BaşarıLar ...

J3ayzaLim . . .

c.kasap
08-05-2010, 10:52
http://www.capsyukle.com/images/222_Son_Durum.bmp (http://www.capsyukle.com/view-222_Son_Durum.bmp)

Son Durum Bu Sanırım,

AdiL ve qüzeL 1 Wow Dönemi qeçirmek diLeqiyLe BüTün BirLikLere BaşarıLar ...

J3ayzaLim . . .

biraz önce

WW Village (7|-14)

buda alındı..

arcmrt21
08-05-2010, 11:22
nefes birliği 6 wow alırsa nefes yonetiminin ne yapacagını merak ediyorum... 6 wowla mucadeleye devam mı edecek yoksa 4 ve altında wow bırakıp saglam wowlar mı yapacak?

-F-
08-05-2010, 11:31
6. wow alınıyoda dediğin doğru. kimin üstünde yoğunlaşılacak acaba

arcmrt21
08-05-2010, 11:35
6. wow alınıyoda dediğin doğru. kimin üstünde yoğunlaşılacak acaba

hoca o sorun değil... Şahsen ben olsam diye yorum yapmak aklıma geliyor ama sonrada kınama yazıları yazıyorlar... Ama kim olursa olsun 6 ve ya daha çok wow sorun olur... 4 wow ve ya altı diyorum her daim geri kalanını silin stratejik olarak...

Ayrıca alınan wowların ırkları ne? bence nefelerde 1 romalı gerisi cermen olması mantıklı... Wowtime da ise hepsi cermen olması mantıklı olandır....

Ozdo
08-05-2010, 11:36
nefes birliği 6 wow alırsa nefes yonetiminin ne yapacagını merak ediyorum... 6 wowla mucadeleye devam mı edecek yoksa 4 ve altında wow bırakıp saglam wowlar mı yapacak?

Şuanki gücümüzle 6 değil 8 wow'a bakarız :) - - bölgesi +- bölgesi toplam gücümüz kat kat fazla idi hani :) her savaşta böyle söylemler dile geliyordu :) 5 kat daha güçlüyüz...ondan 15 wow bakmamız lazım eski hesaplara göre...

Nefesin kaç wow aldığına değil kaç wow alamadığına bakmak lazım bence tüm serwer'a yetecek savunma tahıl bulunur :)

cheby
08-05-2010, 11:37
6 wow köyüne diyelim bakamadı Nefes Birlikleri,Peki 6 tane wow köyünü kim nasıl yıkacak die bir soru sormak mantıklı gibi ??

arcmrt21
08-05-2010, 11:40
Şuanki gücümüzle 6 değil 8 wow'a bakarız :) - - bölgesi +- bölgesi toplam gücümüz kat kat fazla idi hani. her savaşta böyle söylemler dile geliyordu :) 5 kat daha güçlüyüz...ondan 15 wow bakmamız lazım eski hesaplara göre...

Nefesin kaç wow aldığına değil kaç wow alamadığına bakmak lazım bence tüm serwer'a yetecek savunma tahıl bulunur :)

ozdo iyi bilirsin bu işleri... Gerçek bir yorum yapmanı diliyorum senden:) Güçlüye değil stratejiye bakıyor bu oyun... s10 da BBD doruk s12 de STR. gibi:) bolgeler değil wowlar kazandırıyor... Güzel bir yorum bekliyorum senden... 50 wowa bakmakta sorun değil ama 50 wowdan mı 3 wowdan mı maksimum değer alınabilir onu irdelemek lazım. Hayali savunmayı değil reel savunmayı sorgulamak lazım... sanal orduları değil gerçek orduları ortaya çıkarmak lazım... Geriye brutten darayı çıkartıp net kalanı hesaplamak lazım:)

teecof
08-05-2010, 11:44
6 wow köyüne bakmak sorun değil, sorun olacak olan şu wow köyü sayısı arttıkça savunma bölünecek ve her gelen saldırıda çatır çutur yıkılacak, neyse herkes kendi stratejisini kendisi belirleyecektir, belkide bazılar fake köyler olacaktır.. bekleyip görelim.

Ozdo
08-05-2010, 11:46
ozdo iyi bilirsin bu işleri... Gerçek bir yorum yapmanı diliyorum senden:) Güçlüye değil stratejiye bakıyor bu oyun... s10 da BBD doruk s12 de STR. gibi:) bolgeler değil wowlar kazandırıyor... Güzel bir yorum bekliyorum senden... 50 wowa bakmakta sorun değil ama 50 wowdan mı 3 wowdan mı maksimum değer alınabilir onu irdelemek lazım. Hayali savunmayı değil reel savunmayı sorgulamak lazım... sanal orduları değil gerçek orduları ortaya çıkarmak lazım... Geriye brutten darayı çıkartıp net kalanı hesaplamak lazım:)

Oturup burada strateji açıklayacak değilim...gırgıra vuruyorum birazda ama 7 wow-8 wow bakarız rahat rahat.Strateji önceden belirlenmez duruma göre hamle etmek gerek.şartlar durumlar ne gösterirse ona göre tedbirlerimizi aldık zaten...kalabalık olmanın avantajını kullanıp elimzden geleni yapacağız..kazanırız kazanamayız.bu bizim hiç bir serverda önemli olmamıştır..kimseyi kırmadan hoş birazda sıkıntılı bir süreç geçirmek dileğimle..
Wow alan arkadaşlara Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim...:D :D

Ümit ederim bu serwerda kazanırız...

arcmrt21
08-05-2010, 11:50
Oturup burada strateji açıklayacak değilim...gırgıra vuruyorum birazda ama 7 wow-8 wow bakarız rahat rahat.Strateji önceden belirlenmez duruma göre hamle etmek gerek.şartlar durumlar ne gösterirse ona göre tedbirlerimizi aldık zaten...kalabalık olmanın avantajını kullanıp elimzden geleni yapacağız..kazanırız kazanamayız.bu bizim hiç bir serverda önemli olmamıştır..kimseyi kırmadan hoş birazda sıkıntılı bir süreç geçirmek dileğimle..
Wow alan arkadaşlara Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim...

Ümit ederim bu serwerda kazanırız...

Not: Çok gulucuk kullanmışsın... Aldım gulucuklerini... Hakkını helal et...

yaf sen bakamazsın demiyorum ki... Stratejini de açığa vur demiyorum... Ama belli birşey vardır bu bilinir... Herneyse anladıgım kadarıyla etkin rol oynamayacaksın bu wow mucadelesinde... Hadi hayırlısı...

Ayrıca sana bir wow versinler olmaz mı? al bir tane daha wow omrun boyunca bir daha iflah olmazsın:))

Ozdo
08-05-2010, 11:55
yaf sen bakamazsın demiyorum ki... Stratejini de açığa vur demiyorum... Ama belli birşey vardır bu bilinir... Herneyse anladıgım kadarıyla etkin rol oynamayacaksın bu wow mucadelesinde... Hadi hayırlısı...

Ayrıca sana bir wow versinler olmaz mı? al bir tane daha wow omrun boyunca bir daha iflah olmazsın:))

Oldu gazos :D şimdi halı sahaya maça gidiyorum wow olsa gidebilirmiydim hahahaha Tabikide Hayır :D Wowculara başarılar :D

lMakinal
08-05-2010, 13:23
http://www.capsyukle.com/images/997_WoW_lar.jpg (http://www.capsyukle.com/view-997_WoW_lar.jpg)

Şuan itibariyle WoW Köylerinin alınışı bu şekilde.. Alan arkadaşlara başarılar dilerim. Ellerinden kaybetmemeleri içinde bol şanslar :cool:

Askerde olmasak alırdık heralde 1 tane de biz ;)

Herkese Tekrar Başarılar Dilerim. Güzel bir WW süreci olması dileklerimle herkese bol gırgır ve şamatalı forumlar.
As Teğmen Ahmet :rolleyes:

belis
08-05-2010, 13:40

Öncelikle ww yolunda bütün arkadaşlara başarılar diliyorum . 6 değil şu an için 7 ww köyü alıyoruz . Keşke 8. yide alabilsek nefes birlikleri olarak değeli rakiplerimiznde her zaman söylediği gibi sayıla olarak sizlerden fazlayız 8 değil 9 ww köyünede bakacak durmumuz var çok şükür . Bir çok arkadaşımızın savaş zamanında çoğu zaman dile getirdiği NATAR ÇIKINCA BEN GÖRÜRÜM NEFES LERİ dediği gibi belkide sizin beklediğiniz yada istediğiniz bölünmeyide yaşamadık ww köy leri dağılımını çok kısa sürede hiç bir sorun yaşamadan hallettik .şimdi geldi işimiz stratejiye biz hepsine bakarız siz kaç tanesini yıkabilirsiniz orasını bilemem biri yıkılırsa diğerinde devam ederiz kimse unutmasınki NEFES birlikleri bir bütündür NEFES ismi altında kurulacak olan wow da NEFES birliklerinin eseri olacaktır tüm arkadaşlarıma ww sürecenin keyifli geçmesini diliyorum

arcmrt21
08-05-2010, 13:53
Öncelikle ww yolunda bütün arkadaşlara başarılar diliyorum . 6 değil şu an için 7 ww köyü alıyoruz . Keşke 8. yide alabilsek nefes birlikleri olarak değeli rakiplerimiznde her zaman söylediği gibi sayıla olarak sizlerden fazlayız 8 değil 9 ww köyünede bakacak durmumuz var çok şükür . Bir çok arkadaşımızın savaş zamanında çoğu zaman dile getirdiği NATAR ÇIKINCA BEN GÖRÜRÜM NEFES LERİ dediği gibi belkide sizin beklediğiniz yada istediğiniz bölünmeyide yaşamadık ww köy leri dağılımını çok kısa sürede hiç bir sorun yaşamadan hallettik .şimdi geldi işimiz stratejiye biz hepsine bakarız siz kaç tanesini yıkabilirsiniz orasını bilemem biri yıkılırsa diğerinde devam ederiz kimse unutmasınki NEFES birlikleri bir bütündür NEFES ismi altında kurulacak olan wow da NEFES birliklerinin eseri olacaktır tüm arkadaşlarıma ww sürecenin keyifli geçmesini diliyorum

hocam ben diyorum beni yanlış anlıyorsunuz diye sonrada kızıyorsunuz... Ben bu serverde bir ara coskun hesabında oynadım... diğer taraftan wowtime yani +/+ bolgesinde eski server 5 te oynadıgım için bir çok tanıdık var... Biraz da serveri bildiğimden dolayı yorum yapıyorum. Onu da çok goruyorsanız eyvAllah takılmayız bir daha... Yaptıgım yorumlar her zaman kişiseldir ve edindiğim tecrubelere gore konuşuyorum.

"NATAR ÇIKINCA BEN GÖRÜRÜM NEFES LERİ dediği gibi belkide sizin beklediğiniz yada istediğiniz bölünmeyide yaşamadık"

şu yukarıdaki sözü de ispatla ben bir yerde dediğimi belis tum forumdakilerden yanyana geldiğimde yuzume tukursun. Bu kadar net soyluyorum... Bazı şeyleri yazarken bir insan sorar bu kim diye ha bilmiyor musun? Ve erinemiyor musun o zaman da deki kardeşim yonetim biziz biz biliriz işimizi sen yazıp çizme dersin olur biter...

Hocam galiba beni yanlış anladınız ve yorum yaptınız ama şahsen bana bu kelimeler biraz agır geldi... Size yolunuzda başarılar dilerim...

ottoman 14
08-05-2010, 13:54
ARKADAŞLAR KAÇ WOW BAKACAĞIMIZ ÖNEMLİ DEĞİL.yanlış hatırlamıyorsam 13 tane inşaa tılsımı var.ve 50 den sonra 100.seviyeye kadar basmak için 2 tılsım gerekiyor.bu durumda aktif olarak 6 wow bulunabilir.(yanlışım varsa düzeltin lütfen)

gelelim benim düşünceme.yani bir strateji oluşturursun gerekirse 6 natar köyü alınır.bunlar 50. seviyeye kadar basılır.sonra yola 3 tane ile devam edilir.daha sonra oluşan şartlara göre taktik belirlenir.bir strateji oyununun standart mantığı yani.bakalım wow dönemi bize neler getirecek.heycanla bekliyorum.herkeze hayırlı olsun.

arcmrt21
08-05-2010, 13:56
ARKADAŞLAR KAÇ WOW BAKACAĞIMIZ ÖNEMLİ DEĞİL.yanlış hatırlamıyorsam 13 tane inşaa tılsımı var.ve 50 den sonra 100.seviyeye kadar basmak için 2 tılsım gerekiyor.bu durumda aktif olarak 6 wow bulunabilir.(yanlışım varsa düzeltin lütfen)

gelelim benim düşünceme.yani bir strateji oluşturursun gerekirse 6 natar köyü alınır.bunlar 50. seviyeye kadar basılır.sonra yola 3 tane ile devam edilir.daha sonra oluşan şartlara göre taktik belirlenir.bir strateji oyununun standart mantığı yani.bakalım wow dönemi bize neler getirecek.heycanla bekliyorum.herkeze hayırlı olsun.

hoca yok yanlışın var... her wow için 2 tılsım değil wowun basılabilmesi için 2 tane tılsıma gerek var... Yani aynı birlikteki 2 kişi wowu varsa ve 2 tılsımı varsa 2 si de seviye basabilir...

ottoman 14
08-05-2010, 13:58
hoca yok yanlışın var... her wow için 2 tılsım değil wowun basılabilmesi için 2 tane tılsıma gerek var... Yani aynı birlikteki 2 kişi wowu varsa ve 2 tılsımı varsa 2 si de seviye basabilir...

bunu bilmiyordum.ben diğer şekilde biliyordum.neyse öğrenmiş olduk.ozman bizim için daha avantajlı bir durum oluştu:D

karantina
08-05-2010, 14:18
http://www.capsyukle.com/images/997_WoW_lar.jpg (http://www.capsyukle.com/view-997_WoW_lar.jpg)

Şuan itibariyle WoW Köylerinin alınışı bu şekilde.. Alan arkadaşlara başarılar dilerim. Ellerinden kaybetmemeleri içinde bol şanslar :cool:

Askerde olmasak alırdık heralde 1 tane de biz ;)

Herkese Tekrar Başarılar Dilerim. Güzel bir WW süreci olması dileklerimle herkese bol gırgır ve şamatalı forumlar.
As Teğmen Ahmet :rolleyes:

ula ahmet yazmadan haber verseydin bi dikkat falan cekseydik :D

ottoman 14
08-05-2010, 15:10
millet sabaha kadar oyun oynamış galiba:) tabi natar reislemek için uğraştı herkez.şimdide kimse yok ortada.sıkıldım valla.:D oynamayın sabaha kadar yaw.uykunuzdan oluyorsunuz.
... şaka bir yana inşallah emek verenler karşılığını alırlar bir nebze olsa.:)

algx
08-05-2010, 20:02
wowu takip edebilmek için bir hesap gerekli bana ..

herhangi bir hesap lazım ..

şifreyi değiştirmem askerleri bir yere yollamam(varsa asker)hammaddeyi kullanmam mesajları okumam raporları okumam sadee bakarım yağma köyü 2 nufuslu 5 nufuslu hiç fark etmez sadece servera girebiliyor olması yeter ..

bana özel mesaj olarak yollarsanız hesap adı ve şifreyi sevinirim .

iyi oyunlar ..

-F-
08-05-2010, 20:16
ben verirdim ama şimdi adımız yan köycüye çıktı:D gidip birinin yan köyüne dalarsın :D sözünü tutamazsın :) en iyisi ben görmemiş oluyum :p

tm35gztp
08-05-2010, 20:42
wowu takip edebilmek için bir hesap gerekli bana ..

herhangi bir hesap lazım ..

şifreyi değiştirmem askerleri bir yere yollamam(varsa asker)hammaddeyi kullanmam mesajları okumam raporları okumam sadee bakarım yağma köyü 2 nufuslu 5 nufuslu hiç fark etmez sadece servera girebiliyor olması yeter ..

bana özel mesaj olarak yollarsanız hesap adı ve şifreyi sevinirim .

iyi oyunlar ..

tuhaf... saçma..

c.kasap
08-05-2010, 20:48
tuhaf... saçma..

bence değil bu serwerde oynamış hesabı silmiş biri ise merak etmiş olabilir..:)

algx
08-05-2010, 21:12
bence değil bu serwerde oynamış hesabı silmiş biri ise merak etmiş olabilir..:)

aynn :)

kimse yokmu ya böyle dandikten bi hesabı olan şifresini benimle paylaşacak ..

mhko
08-05-2010, 21:36
;)
aynn :)

kimse yokmu ya böyle dandikten bi hesabı olan şifresini benimle paylaşacak ..

açıver bir hesap yiğidim olur biter nede olsa dandik hesap istiyordun zaten

algx
08-05-2010, 21:40
;)

açıver bir hesap yiğidim olur biter nede olsa dandik hesap istiyordun zaten

off off kimlerle uğraşıyoruz :D

hesap açılıyosa sen açta bana ver:D

bu saatten sonra ne hesabı :)

PeacE
08-05-2010, 21:47
hesap açabilen biri varsa birde arcmrt21 için açsın :P

arcmrt21
08-05-2010, 22:01
hesap açabilen biri varsa birde arcmrt21 için açsın :P

bana turcaloji verecekmiş oyle diyor:D

c.kasap
08-05-2010, 22:03
yeni hesap açmak mı:eek:koruma süresi kaç sene olcak:D

-F-
08-05-2010, 22:04
yeni hesap açmak mı:eek:koruma süresi kaç sene olcak:D

koruma süresi wow bitimine açılıyo :D

c.kasap
08-05-2010, 22:05
koruma süresi wow bitimine açılıyo :D

hemen açayım o zaman belki yeni ödevlerde eklenmiştir

ödev 999:wow kur:D

-F-
08-05-2010, 22:06
hemen açayım o zaman belki yeni ödevlerde eklenmiştir

ödev 999:wow kur:D

evet. wow kurdan sonra eğitmen kayboluyo ve sıçanı hakediyosun :D

c.kasap
08-05-2010, 22:07
evet. wow kurdan sonra eğitmen kayboluyo ve sıçanı hakediyosun :D

ilk defa wow a kadar sıçanım ölmemiş olcak:):)

-F-
08-05-2010, 22:08
ilk defa wow a kadar sıçanım ölmemiş olcak:):)

düşünsene milyon askerin yanında bide sıçan :D havadan geçilmez :D :p

superlative
08-05-2010, 22:14
s5 de hesap isteyen bana özelden msj atabilir şifreyi gönderirim..

c.kasap
08-05-2010, 22:15
s5 de hesap isteyen bana özelden msj atabilir şifreyi gönderirim..

önceki sayfada bi arkadaş istiodu

superlative
08-05-2010, 22:17
önceki sayfada bi arkadaş istiodu

gönderdim... nefes birliklerine başarılar başta giyotindeydim çünkü :) kısa bi geçmiş oldu ama güzel günlerdi..

c.kasap
08-05-2010, 22:19
gönderdim... nefes birliklerine başarılar başta giyotindeydim çünkü :) kısa bi geçmiş oldu ama güzel günlerdi..

arkadaşa vereceğin hesabın adı ne

superlative
08-05-2010, 22:25
arkadaşa vereceğin hesabın adı ne

server başında superlatif tim, sonra devrettim dışarı çıkamamak yüzünden :)) sonra takip etmek için etd hesabını açtım girip bakıyorum :))

c.kasap
08-05-2010, 22:31
server başında superlatif tim, sonra devrettim dışarı çıkamamak yüzünden :)) sonra takip etmek için etd hesabını açtım girip bakıyorum :))

en son 10 köyün varmış galiba:):)

-F-
08-05-2010, 22:32

profiline hayran kaldım :D çok uzak kalıyon bana :) ama bizim başkan dediğin kadar askerle yağmalıyo seni :D

c.kasap
08-05-2010, 22:38
Konuyu Toplam 10 Kullanıcı okuyor. (6 Kayıtlı kullanıcı ve 4 Misafir)

vay be herkes gelmeye başladı:)

superlative
08-05-2010, 22:40
profiline hayran kaldım :D çok uzak kalıyon bana :) ama bizim başkan dediğin kadar askerle yağmalıyo seni :D

ya bi ara toplam 1500 e yakın askerle gelen vardı bi aldığı hammadeye baktım bir de askerlere :D kaldım öyle..

bu arada evet sizin başkan sağolsun her gün geliyo bugünlerde, ben de eli boş göndermiyorum askerleri:)

superlative
08-05-2010, 22:42
en son 10 köyün varmış galiba:):)

ben en son 5 i gördüm sonra devrettim :)

algx
08-05-2010, 22:46
vay anasını arkadaş adam bi hesap vermiş akıllara zarar serverın başından beri oynasam böyle hesabım olmaz :D

offffffffffffffffffffffff ilk 125 te hesabı 3.birlikte :D

vay anam vay :D

c.kasap
08-05-2010, 22:48
vay anasını arkadaş adam bi hesap vermiş akıllara zarar serverın başından beri oynasam böyle hesabım olmaz :D

sende tam öle bişey istemiştin ya zaten:)

-F-
08-05-2010, 22:49

hesap adıyla şifresini ver bakalım bi neymiş işin aslı :D:D

superlative
08-05-2010, 22:54

benim bir tahminim var ama hadi bakalım...

algx
08-05-2010, 22:55
sende tam öle bişey istemiştin ya zaten:)

anca haftada 1-2 bakarım oraya ..

hesapta altında var :D

35 altını kalmış azı çogu yok altın altındır :D

bişeyine dokunmam dediğim dedik ama yinede insanın gözüne dolu gözüksün :)

tttihsan
08-05-2010, 23:43
ordu birliklerine ne oldu onlar wow kurmuyormu

Kerumaru
09-05-2010, 00:59
ordu birliklerine ne oldu onlar wow kurmuyormu

Ordu?

Aldım ya yaw bitane daha kaç tane alayım:D

sonmohikan
09-05-2010, 04:57

yaw baba hani biz wow köyü almayıp natarlara mesaj yazacaktık birliğe çağıracak bütün natar köylerini savunacaktık ne olduda köyler resilendi anlamış değilim naratlar yalnışmı yaptılar

H.A.M
09-05-2010, 07:21
960

Tüm Natar Wow koyleri alındı ..Son Durum Budur

Gibb10
09-05-2010, 07:34
Natar merkezine girecek bir babayiğit yok mu ya :D

H.A.M
09-05-2010, 07:35

girsek mi ne dersin :D organizeyi yapsın ali abi girelim derim :p

Gibb10
09-05-2010, 07:44
girsek mi ne dersin :D organizeyi yapsın ali abi girelim derim :p

Ali abinin Natarlarla arasında bir bağ var kıyamıyor :D savunma yollar saldırcak adam çıkarsa :D

H.A.M
09-05-2010, 07:46
Ali abinin Natarlarla arasında bir bağ var kıyamıyor :D savunma yollar saldırcak adam çıkarsa :D

bizde tek giderük :)

Gibb10
09-05-2010, 07:54
bizde tek giderük :)

Dur felsefe yapayım Gitmek değil, dönmek önemli :D hehe:) Aynen bunu söyler ahanda buraya yazdım :)

H.A.M
09-05-2010, 07:57
Dur felsefe yapayım Gitmek değil, dönmek önemli :D hehe:) Aynen bunu söyler ahanda buraya yazdım :)

Ramiz Daii :)

meloturca
09-05-2010, 09:25
wow yolunda tüm arkadaşımlarımıza başarılar dilerim umarım yapılan savaşlar kadar çetin seviyeli bir wow süreci geçiririz

pazarcınız hızlı, tahılınız bol olsun:)

KSK1912
09-05-2010, 11:21
WOW yolunda bütün birliklere başarılar. Emeği çok olanın kazanacağı WOW olsun.
Destek gönderen bütün birlik arkadaşlarıma da teşekkürler.
SAYGILAR,İYi OYUNLAR ( GNHN )

arcmrt21
09-05-2010, 11:42
wow yolunda tüm arkadaşımlarımıza başarılar dilerim umarım yapılan savaşlar kadar çetin seviyeli bir wow süreci geçiririz

pazarcınız hızlı, tahılınız bol olsun:)

melankolik duydum ki wowu canlı olarak takip edebilmem için beni hesabına alacakmışsın:p

belis
09-05-2010, 12:14
yaw baba hani biz wow köyü almayıp natarlara mesaj yazacaktık birliğe çağıracak bütün natar köylerini savunacaktık ne olduda köyler resilendi anlamış değilim naratlar yalnışmı yaptılar

Abi ben yazdım valla okumadı ama beni sevmiii sanırsam :D dedim birliğe gelin gelmiyorlar başaramadık :S

c.kasap
09-05-2010, 12:16
Abi ben yazdım valla okumadı ama beni sevmiii sanırsam :D dedim birliğe gelin gelmiyorlar başaramadık :S

ben adres defterine bile kaydettim çıktıkları anda ama onaylamıolar ki onlineyken göreyim:D

meloturca
09-05-2010, 12:20
melankolik duydum ki wowu canlı olarak takip edebilmem için beni hesabına alacakmışsın:p
kanka ayıp ettin wow senindir gel hemen beraber bakalım:)takip değil bizzat faaliyete geçersin :))

arcmrt21
09-05-2010, 12:33
kanka ayıp ettin wow senindir gel hemen beraber bakalım:)takip değil bizzat faaliyete geçersin :))

yok Allah razı olsun:) bana wowun kendisi agır geliyor... Bir anım var hatta musadenizle anlatayım:)

Koyume saldırılar geliyor ortalama olarak 200k def yıgmısım, ayrıca saldırı askerleri koyde bir tane asker olmesin diye can çekişiyorum... Birlik arkdaşlarlarımla wowu değerlendirmek için hatay da bir buluşma duzenledik gittim tabi wowcularda orada herkes laptopunu açmış wowa bakıyor vs... Ulan bir baktım destekler takır takır oluyor bir hafta psikolojik bunalıma girdim... Biz asker basana kadar canımız çıkıyor orada 1 dakka tahıl gelmeyince binlerce asker telef oluyor... Şahsen gonlum kaldırmıyor wowa bakmayı... Yüzlerce kişinin sorumlulugunu ustleniyorsun... Ne kadar çabalarsan çabala arada kaçıyorda:) sen bir ara bana gorun:)

meloturca
09-05-2010, 12:42
yok Allah razı olsun:) bana wowun kendisi agır geliyor... Bir anım var hatta musadenizle anlatayım

Koyume saldırılar geliyor ortalama olarak 200k def yıgmısım, ayrıca saldırı askerleri koyde bir tane asker olmesin diye can çekişiyorum... Birlik arkdaşlarlarımla wowu değerlendirmek için hatay da bir buluşma duzenledik gittim tabi wowcularda orada herkes laptopunu açmış wowa bakıyor vs... Ulan bir baktım destekler takır takır oluyor bir hafta psikolojik bunalıma girdim... Biz asker basana kadar canımız çıkıyor orada 1 dakka tahıl gelmeyince binlerce asker telef oluyor... Şahsen gonlum kaldırmıyor wowa bakmayı... Yüzlerce kişinin sorumlulugunu ustleniyorsun... Ne kadar çabalarsan çabala arada kaçıyorda:) sen bir ara bana gorun:)

ya valla bende geçen serverde karşılaşyrdum bizm wowlara bakarken bu durumlarla ama o sıralrda gözümü kapatıp çıkyordum köyden görmiyim diye ..bu serverdede hiç niyetim yoktu aslında ama bu kadar çabuk aktifleşince ihale bana kaldı:Dsen ne zamn istersen görünrm sana ben:)

arcmrt21
09-05-2010, 13:41
ya valla bende geçen serverde karşılaşyrdum bizm wowlara bakarken bu durumlarla ama o sıralrda gözümü kapatıp çıkyordum köyden görmiyim diye ..bu serverdede hiç niyetim yoktu aslında ama bu kadar çabuk aktifleşince ihale bana kaldı:Dsen ne zamn istersen görünrm sana ben:)

valla senin adına uzuldum... Uzun bir sure boyunca yolda tahıl diye sayıklayacagını hissediyorum:D

"Wowdan sonraki halin için imam soracak:
-Nasıl bilirdiniz?
Hepberaber:
-İyi bilirdik"
:p

ayrıca başım gozum ustune özelden sana yazarım:)

manyakk
09-05-2010, 14:18

Seni sevmiyen öLsün dayııı :D

Tekeskiya
09-05-2010, 14:26
Nefes oyuna 1-0 önde başladı şuanda :) Başarılar.

Kerumaru
09-05-2010, 17:08

Daha dün ozdo ile konuştuk bunu :D

Tuzakçı diye bir sorun var orada :)

Ozdo
09-05-2010, 19:55
Daha dün ozdo ile konuştuk bunu :D

Tuzakçı diye bir sorun var orada :)

Yok Kanka Natar merkez yalan :D Tüm serwer bir olup savunma olarak saldırı yığsak belki 4-5 ayda dolar :) tabi 4 milyar tuzakçı varsa :D

deli-x
09-05-2010, 20:29
Yok Kanka Natar merkez yalan :D Tüm serwer bir olup savunma olarak saldırı yığsak belki 4-5 ayda dolar :) tabi 4 milyar tuzakçı varsa :D

natar merkezde 2^32 tuzak var. Bu bilgiye ayrılan bit miktarıyla alakalı bir durum. Bu da tam olarak 4.294.967.296 tuzak eder. Kimi kaynaklara göre bu rakam 4 milyar olarak yuvarlanmıştır.

Admin'in istemesi durumunda tuzak sayısı 18446744073709551615'e kadar artırılabiliyor. Mysql'in algılayabildiği maksimum rakam buymuş. Fakat şu andaki tuzak sayısı 4 milyar.

c.kasap
09-05-2010, 20:54
natar merkezde 2^32 tuzak var. Bu bilgiye ayrılan bit miktarıyla alakalı bir durum. Bu da tam olarak 4.294.967.296 tuzak eder. Kimi kaynaklara göre bu rakam 4 milyar olarak yuvarlanmıştır.

Admin'in istemesi durumunda tuzak sayısı 18446744073709551615'e kadar artırılabiliyor. Mysql'in algılayabildiği maksimum rakam buymuş. Fakat şu andaki tuzak sayısı 4 milyar.

:eek:ne diyelim ALLAH artırsın...:)

arcmrt21
09-05-2010, 21:35

o sondaki sayıya matematiğim yetmedi:)

c.kasap
09-05-2010, 21:39
o sondaki sayıya matematiğim yetmedi:)

kimsenin yetmedi :):)

KSK1912
09-05-2010, 22:57
Arkadaşlar bazı sebeplerden dolayı hesabımı silmeye aldım.İptal etmeyi de hiç düşünmüyorum. Kargaşası bol, kawgası, gürültüsü eksiksiz bir server oldu. Çok güzel savaşlar yaşadık, kırgınlıklar, küskünlükler de oldu. Zamanımızı ve emeğimizi harcadığımızın bir oyun olduğunu unutmadan oynamanız dileğiyle.
Kendi birliğimden bazı arkadaşlarım gitmemi istemeyeceklerdir. Ama hepsinden anlayış bekliyorum bu konuda. Neticede çok az bir zaman kaldı server sonuna ve ben verebileceğim herşeyi verdim.Bundan sonrasını birlikte kalarak başarabilirler.Server'da yıkılmadan bugünleri görmemde emeği geçen bütün dostlara teşekkürler

SAYGILARIMLA,İYİ OYUNLAR GÜNHAN

TIRCI
09-05-2010, 23:50
Kendi adıma konuşuyorum ; Nefes' ler olarak biz kazansak da, bazı şeyleri hep yanlış yaptık.Yapmaya da devam ediyoruz.O yüzden keyif alamıyorum.Yeri geldi aynı konumda alınan tehditlere savaş açtık,ordularımızı ve merkezlerimizi verdik.Ama yeri geldi aynı tehditlere göz yumduk görmezden geldik.Burada neden ve hangi konuda bunları yazdığımı, bilen biliyor.

Neyse uzatmayalım iyi geceler
Mehmet...

Achilles
10-05-2010, 22:05
Forum çok sessiz:rolleyes:

sicilyalı
10-05-2010, 23:46

fırtına öncesi sessizlik ;)

Batuardaa
11-05-2010, 01:39
Wow konusunda fikrim.

Bu serverda herhangi bir galip olmayacaktir. Oyun cok dengesiz ilerlemektedir. Savaslarin 2 bolgeye karsi 1 bolge olarak yapilmasi zaten basli basina bir sorun.

tek bolge savasip da nefeslerin hicbir sey yapamayacagini anlamis bulundum. Hani forumlarda yaziliyor ya, nefes galip falan, tam tersini dusunursek, 2 bolge rakibe karsi tek bolge savasiyor olsalar halini dusunemiyordum. Hadi onu gectim 1-1 olsa.

Dikkatimi ceken bir diger husus, -+ bolgesinde de nefes olusumu, yani amac nedir bilmiyorum 3 bolge olunca, zafer mi kazanilacak diger 1 bolge ile savasilarak.

" bu oyundaki prensibim, gucler dengesi saglanarak savasilinca senin savas kabiliyetinn ortaya cikar"

====

Bu sebeple, ordu-nefes savasinda wowtime birliginin ordu yaninda yer almasini, oyunun zevkli hale gelmesi acisindan destekliyordum.

Ha ne oldu?

Sonraki surecte, ordu yoneticileri, hesaplarini silip kacti, o bolge bosbeles bir hale donustu. Bunu acik acik yazmak gerekir, resmen kactilar.

Bu konuda en uzuldugum nokta, wowtime birligi sirf serverda guzellik olsun diye ordunjun yaninda esit adaletli dengeli bir server olmasi icin yanlarinda bulunurken, onlarin kimseyi dusunmeden kacmalari.

--
Bu serverdaki en kotu hareket bence buydu. Bu kacma sureci resmen satmak, saticilik ve bencillik otesi bir durumdur. O ani gormemden itibaren bu serverdan zevk alinmayacagini ama mecburiyetten devam edilecegini anladim. Normal sartlarda hesabi silip gitmek en mantiklisiydi.

Neden en mantiklisiydi?
Karsina sen 1 hesap iken, 10 hesapla gelip seni yiktigini zannedebilecek kadar oyundan nasil zevk alinacagini bilmeyen insanlar toplanabilirdi.

--

Soylemek istedigimin ozeti;
Wowu nefesin kazanacagi kesindir. Bana gore wowtime ( -+ bolgesi ne yaptigi bile belli degil ) nefes icin oynuyor cunku wowtime birakirsa, nefesler de birakir gider. WOWTIME BIRLIKLERININ SERVERA KALITE GELMESI ICIN YAPABILECEKLERI SILIP GITME DURUMU OLUR BU DURUMDAN EN ZARARLI NEFESLER CIKAR. Bu cumlenin altinda yatan anlami da kavramak zordur.

Gibb10
11-05-2010, 01:56
edt.............

MATADOR
11-05-2010, 04:29

dostum evet, sessiz, çünkü henüz wow kurulmadı ama bu serverda "oyun" bitmiştir artık. wowu ya natarlar kuracak, ya da nefes. wow mücadelesi nefes oyuna devam ederse eğer, natarlarla nefes arasında geçecek sadece.. bu da nefeslilere ne kadar zevk verir tartışılır.. aynı şekilde wowtime lı yada diğer birliklerdeki oyunculara da bi zevk verir mi, bence vermez.. onun için bu oyunda gerçekten tecrübeli olupta bu gerçeği erkenden gören bazı oyuncular hesaplarını sildiler zaten... ki bunun devamı da gelecektir.

Kerumaru
11-05-2010, 06:07

C Birliklerimizin deli sinden natarlar hakkında inneyen nağmeler :)

Kerumaru
11-05-2010, 06:16
Wow konusunda fikrim.

Bu serverda herhangi bir galip olmayacaktir. Oyun cok dengesiz ilerlemektedir. Savaslarin 2 bolgeye karsi 1 bolge olarak yapilmasi zaten basli basina bir sorun.

tek bolge savasip da nefeslerin hicbir sey yapamayacagini anlamis bulundum. Hani forumlarda yaziliyor ya, nefes galip falan, tam tersini dusunursek, 2 bolge rakibe karsi tek bolge savasiyor olsalar halini dusunemiyordum. Hadi onu gectim 1-1 olsa.

Dikkatimi ceken bir diger husus, -+ bolgesinde de nefes olusumu, yani amac nedir bilmiyorum 3 bolge olunca, zafer mi kazanilacak diger 1 bolge ile savasilarak.

" bu oyundaki prensibim, gucler dengesi saglanarak savasilinca senin savas kabiliyetinn ortaya cikar"

====

Bu sebeple, ordu-nefes savasinda wowtime birliginin ordu yaninda yer almasini, oyunun zevkli hale gelmesi acisindan destekliyordum.

Ha ne oldu?

Sonraki surecte, ordu yoneticileri, hesaplarini silip kacti, o bolge bosbeles bir hale donustu. Bunu acik acik yazmak gerekir, resmen kactilar.

Bu konuda en uzuldugum nokta, wowtime birligi sirf serverda guzellik olsun diye ordunjun yaninda esit adaletli dengeli bir server olmasi icin yanlarinda bulunurken, onlarin kimseyi dusunmeden kacmalari.

--
Bu serverdaki en kotu hareket bence buydu. Bu kacma sureci resmen satmak, saticilik ve bencillik otesi bir durumdur. O ani gormemden itibaren bu serverdan zevk alinmayacagini ama mecburiyetten devam edilecegini anladim. Normal sartlarda hesabi silip gitmek en mantiklisiydi.

Neden en mantiklisiydi?
Karsina sen 1 hesap iken, 10 hesapla gelip seni yiktigini zannedebilecek kadar oyundan nasil zevk alinacagini bilmeyen insanlar toplanabilirdi.

--

Wowu nefesin kazanacagi kesindir. Bana gore wowtime ( -+ bolgesi ne yaptigi bile belli degil ) nefes icin oynuyor cunku wowtime birakirsa, nefesler de birakir gider. WOWTIME BIRLIKLERININ SERVERA KALITE GELMESI ICIN YAPABILECEKLERI SILIP GITME DURUMU OLUR BU DURUMDAN EN ZARARLI NEFESLER CIKAR. Bu cumlenin altinda yatan anlami da kavramak zordur.

Gerçekten yeter!!!

Bunu buraya Nefes savaşında Wowtime gibi güzel bir birliğin yanına geçip sonuna kadar savaşan ve bu savaş sırasında belkide en az uyuyan savaş sırasında hemen hemen hiç sosyal hayatı olmayan destek gelip gelmemesini bakmayıp dert yanmayan isyan etmeyen kişi olarak yazıyorum...(ANLAMINI KAVRAMAK ZORDUR)

Sayın Batu kusura bakmayın ama kaçtı demek gerçekten yakışı kalır bir tabir değildir!!!
Gerçekten birşeyi içeriden bilmiyorsanız konuşmayalım lütfen...
-+ da Nefes oluşumuna gidildi ama bundan dönüldü.
Artık bırakın eskiye bakmayı konu kapanmak bilmez.Giden gitmiştir neden niçin gittiği ne fayda sağlayacak sizlere?Önümüzdeki wow sürecinde ne sağlayacak?
Tamam Nefes Birlikleri 2 bölge ve 7 wow aldılar.Ama bu kazanacakları anlamına gelmez...
Doğru strateji uygulanırsa,katılımlar yüksek tutulursa emek harcanırsa sonucu görülür...

Hala geçmişe bakıp buralara yorum yazmak istiyorsanız devam edin.Bu kendi kendinize yaptığınız ve sadece size zarar verici bir hareket olur.

Zamazingo Keru...

Ozdo
11-05-2010, 09:10
...

Bu konuda en uzuldugum nokta, wowtime birligi sirf serverda guzellik olsun diye ordunjun yaninda esit adaletli dengeli bir server olmasi icin yanlarinda bulunurken, onlarin kimseyi dusunmeden kacmalari....

Kerudan özür dileyerek şunuları yazayım...
Kaçtılar mı sünepe olarak size mi sıgındılar açık :D bakıyoruz gyeltekin (http://s5.travian.com.tr/spieler.php?uid=28323) Hesabından Burak45 çıkıyor :D acaba Sl nerede :D İstanbulda mı acaba :D yoksa bir başkası hangi wow time hesabında hatta Nefes hesabında mı sünepelendiler ? Siz daha iyi bilirsiniz kim nerede sonra burada gelmiş onları suçluyorsun. :D Boş söylemlere gerek yok hepiniz nefesin gücünü göreceksiniz...

000000
11-05-2010, 12:02
Kaçtılar mı sünepe olarak size mi sıgındılar açık :D bakıyoruz gyeltekin (http://s5.travian.com.tr/spieler.php?uid=28323) Hesabından Burak45 çıkıyor :D acaba Sl nerede :D İstanbulda mı acaba :D yoksa bir başkası hangi wow time hesabında hatta Nefes hesabında mı sünepelendiler ? Siz daha iyi bilirsiniz kim nerede sonra burada gelmiş onları suçluyorsun. :D Boş söylemlere gerek yok hepiniz nefesin gücünü göreceksiniz...

Sonlahmacun'un işi gücü yok size arkadan vurmaya mı çalışçak :)) Keruamaru daha önceden de yzmştı görev için Doğu'da yani şu an bizim güvenliğimizden sorumlu vatanı milleti korumakla görevli insan gelicek seni yıkmaya çalışçak sadece saçmalık dediğin atıcaksanız mantıklı atın kaldı ki yaşıda kişilik zeka ve diğerleride üst düzeyde karalama yapıcaksın ispatlı yapta izi kalsın.

Ozdo
11-05-2010, 12:15
Sonlahmacun'un işi gücü yok size arkadan vurmaya mı çalışçak :)) Keruamaru daha önceden de yzmştı görev için Doğu'da yani şu an bizim güvenliğimizden sorumlu vatanı milleti korumakla görevli insan gelicek seni yıkmaya çalışçak sadece saçmalık dediğin atıcaksanız mantıklı atın kaldı ki yaşıda kişilik zeka ve diğerleride üst düzeyde karalama yapıcaksın ispatlı yapta izi kalsın.

Her doğuda olan savaşamı gidiyor oynayamaz mı travian asıl sizin konuşmanız saçmalık...oyuna bakması için 1 saatini ayarıması yeter..bildiğim kadarı ile sl yüzbaşı...normal er değil yani...oyuna bakabilir..ayırca adamsan normal adınla yazda ne olduğunu bilelim....sende bi sünepesin belli oluyor..daha kendi adınla yazamıyorsun..000000 Nikinin altına sünepeleniyorsun...Önce sen kurtul o dertten sonra başkalarını savun...

000000
11-05-2010, 12:20
Her doğuda olan savaşamı gidiyor oynayamaz mı travian asıl sizin konuşmanız saçmalık...oyuna bakması için 1 saatini ayarıması yeter..bildiğim kadarı ile sl yüzbaşı...normal er değil yani...oyuna bakabilir..ayırca adamsan normal adınla yazda ne olduğunu bilelim....sende bi sünepesin belli oluyor..daha kendi adınla yazamıyorsun..000000 Nikinin altına sünepeleniyorsun...Önce sen kurtul o dertten sonra başkalarını savun...

Ben sana adını soruyo muyum? Sanne adım neyse ney hepiniz cengaversiniz MAŞŞALAH 36 mesaj yazmışım yetmez mi.Doğu'da olan savaşa mı gidiyomuş :)) oyun sizin düşünmenizide yormuş 1 saat oyuna baksa nolur? he bide ordan dağda wiles bulur çatışmada sana yazar git işine ya iyice saçmalıyosun.

Ozdo
11-05-2010, 12:25
Ben sana adını soruyo muyum? Sanne adım neyse ney hepiniz cengaversiniz MAŞŞALAH 36 mesaj yazmışım yetmez mi.Doğu'da olan savaşa mı gidiyomuş :)) oyun sizin düşünmenizide yormuş 1 saat oyuna baksa nolur? he bide ordan dağda wiles bulur çatışmada sana yazar git işine ya iyice saçmalıyosun.

Benim dediğim kendi adını açıklama cesaret bile edemiyorsun...Ki ben kesin vardır veya yoktur demedim...Burak45 olduğuna göre sl de olabilir dedim...
Yahu bende doğuluyum birader...Askerliğide az çok biliriz...Yüzbaşı adamı dağa 2 ay 3 ay bıraktıklarını sanmam...Operasyon olursa gider veya karakol görevi olursa ki vardır muhakkak ne kadar süre orada kalıdığını biz bilemeyiz..ama oyuna müdahele edebilir...her türlü..her doğuda görev yapan çatışma yapacak diye bişeyde yok kaldı ki subaydan bahsediyoruz burada...

000000
11-05-2010, 12:34
Benim dediğim kendi adını açıklama cesaret bile edemiyorsun...Ki ben kesin vardır veya yoktur demedim...Burak45 olduğuna göre sl de olabilir dedim...
Yahu bende doğuluyum birader...Askerliğide az çok biliriz...Yüzbaşı adamı dağa 2 ay 3 ay bıraktıklarını sanmam...Operasyon olursa gider veya karakol görevi olursa ki vardır muhakkak ne kadar süre orada kalıdığını biz bilemeyiz..ama oyuna müdahele edebilir...her türlü..her doğuda görev yapan çatışma yapacak diye bişeyde yok kaldı ki subaydan bahsediyoruz burada...

Yahu adımdan anane seni tanımıyorumda sadcede yazdıkların saçma geldi bu kadar.
Ben de olanak vermiyorum oyuna çok merak eder bakar ama gidipte sildi geri dönüp merkzini sıfırlıcak intikam alcak diye bir şey yok neyse aynı şeyler yazılyo yine, o olaslk üzerinde durmaya devam et sen.

tm35gztp
11-05-2010, 14:07
bende bir kaç cümle karalayım.. herkes sanıyordu ki nefesler kalabalık ama wow dağılımında içten içe parçalanacaklar bu durumda wowtime birliklerinin işine gelecek şeklinde bi düşünce hakimdi. ama aslanlar gibi 7 wow köyünede bakılıyor suan. değil 7 bunların üstüne 7 wow daha getirin onlarada bakarız ve dağılmayız:) bunu artıık sizlerde anladınız ve oyunun galibinin nefes birlikleri olduğu belirtilmeye başlandı..

bu arada kerumeru arkadaşı tebrik ederim kendine ve oyuna inancı tam sonuna kadar savasmaya, mücadeleye devam edecegini anlattı saygı duyulur.

son olarak kimse demesin 4 bölgenin 3 ünde nefesler hakim tabi kazanırsınız.. böyle düşünenlerede bi çift sözüm var.. '' sizde bu kadar oyuncuyu bir arada tutup 3 bölge kazansaydınız...''

wow sürecinde herkese basarılar. inş bizim wow kazanacak:) forza jasse james :D :D ( verdim gazı gökhan abiye serwer sonuna kadsar kimse tutamaz :D :D )

kapkara
11-05-2010, 14:27

kardeşim burak45 benim ve ben zorunluluktan hesap silmedim ki? oyun dışından hiç bi sorunum yoktu silmek için. tek nedenim sl, bloomxenon, şişmanbalina, ve kurmayın hesap sileceginden dolayı bende sildim. onlarsız bi s5 çekilmezdi . burda şuan s8 de oynuyorum . s5 de hesabım yok. sadece gunhan rica etti tahıl yetiştirdim yardımcı oldum. artık ısıtıp ısıtıp aynı konuları yazmayın buraya.

sicilyalı
11-05-2010, 14:38
bende bir kaç cümle karalayım.. herkes sanıyordu ki nefesler kalabalık ama wow dağılımında içten içe parçalanacaklar bu durumda wowtime birliklerinin işine gelecek şeklinde bi düşünce hakimdi. ama aslanlar gibi 7 wow köyünede bakılıyor suan. değil 7 bunların üstüne 7 wow daha getirin onlarada bakarız ve dağılmayız:) bunu artıık sizlerde anladınız ve oyunun galibinin nefes birlikleri olduğu belirtilmeye başlandı..

bu arada kerumeru arkadaşı tebrik ederim kendine ve oyuna inancı tam sonuna kadar savasmaya, mücadeleye devam edecegini anlattı saygı duyulur.

son olarak kimse demesin 4 bölgenin 3 ünde nefesler hakim tabi kazanırsınız.. böyle düşünenlerede bi çift sözüm var.. '' sizde bu kadar oyuncuyu bir arada tutup 3 bölge kazansaydınız...''

wow sürecinde herkese basarılar. inş bizim wow kazanacak:) forza jasse james :D ( verdim gazı gökhan abiye serwer sonuna kadsar kimse tutamaz :D )

sen sus ula :D çıktığına çıkacağına pişman ettin zaten garibim natarları :D

karantina
11-05-2010, 15:20
kardeşim burak45 benim ve ben zorunluluktan hesap silmedim ki? oyun dışından hiç bi sorunum yoktu silmek için. tek nedenim sl, bloomxenon, şişmanbalina, ve kurmayın hesap sileceginden dolayı bende sildim. onlarsız bi s5 çekilmezdi . burda şuan s8 de oynuyorum . s5 de hesabım yok. sadece gunhan rica etti tahıl yetiştirdim yardımcı oldum. artık ısıtıp ısıtıp aynı konuları yazmayın buraya.

evet sadece tahıl için hesapta ha bide eski ordu birlikleri oyuncularına kendisinin burda oldugunu buraya destek olunmasını istedi okadar

başka bir şey yok s5 de yok yani sl yi merak edenler de s10 a baksın çok merak eden varsa da özelden yazsın hangi ıd de oldugunu söliyim uzmasın bu muhabbet

000000
11-05-2010, 15:36
evet sadece tahıl için hesapta ha bide eski ordu birlikleri oyuncularına kendisinin burda oldugunu buraya destek olunmasını istedi okadar

başka bir şey yok s5 de yok yani sl yi merak edenler de s10 a baksın çok merak eden varsa da özelden yazsın hangi ıd de oldugunu söliyim uzmasın bu muhabbet

Sabri Abi'yi ben fazlasıyla merak ediyorum aydınlatırsan da sevinirim :)

kapkara
11-05-2010, 17:32

konuşana bakın :) asker köyü reıslenınce silcem dedin silmedin, savaş bitti diye devrediyorum dedin ama hala buralarda dolanıyosun, bide laf söyleme hakkını kendinde buluyorsun.. önce kendine bak derler adama . neyse bu sayfayı sana cevap vererek boş yere doldurmıcam. birliklere başarılar dilerim , iyi oyunlar.

tm35gztp
11-05-2010, 18:43
sen sus ula :D çıktığına çıkacağına pişman ettin zaten garibim natarları :D

bizede bu yakışmaz mı:p

karantina
11-05-2010, 21:03
konuşana bakın :) asker köyü reıslenınce silcem dedin silmedin, savaş bitti diye devrediyorum dedin ama hala buralarda dolanıyosun, bide laf söyleme hakkını kendinde buluyorsun.. önce kendine bak derler adama . neyse bu sayfayı sana cevap vererek boş yere doldurmıcam. birliklere başarılar dilerim , iyi oyunlar.

la kardeş sarhoşmusun hesabı devredeli nekadar oldu istersen form üyeliginin de sana devrediyim yazmam zoruna mı gitti ben hesabı verdigimi sadece formdan takip edeceimi yazdım nerenden okudun

Gibb10
11-05-2010, 21:23
la kardeş sarhoşmusun hesabı devredeli nekadar oldu istersen form üyeliginin de sana devrediyim yazmam zoruna mı gitti ben hesabı verdigimi sadece formdan takip edeceimi yazdım nerenden okudun

O da silecem demişti silmedi ki sen dediğini yaptın sildin boşver hocam sen. S. Sesi sanırım o merkezi mi gitmişti, asker köyümü hatırlamıyorum yapacak birşey kalmayınca mecburen başka şeylere sarıyor insan :)

karantina
11-05-2010, 22:36
O da silecem demişti silmedi ki sen dediğini yaptın sildin boşver hocam sen. S. Sesi sanırım o merkezi mi gitmişti, asker köyümü hatırlamıyorum yapacak birşey kalmayınca mecburen başka şeylere sarıyor insan :)

yani uzatacak bişey yok gittiler ve geldiler sl gitti bizde gittik kaçmadı diyolar ya adam s10 da onu anlatmaya çalışıyom ben ben devretcem dedim asker köyüm gitti verdim sade form da takılıyom öle ama başka yerlerinden okuyorlar

Gibb10
11-05-2010, 23:24
yani uzatacak bişey yok gittiler ve geldiler sl gitti bizde gittik kaçmadı diyolar ya adam s10 da onu anlatmaya çalışıyom ben ben devretcem dedim asker köyüm gitti verdim sade form da takılıyom öle ama başka yerlerinden okuyorlar

Ortam germe amaçlı bunlar :) Yeri gelince bizde yapıyoruz ilgiyi başka yere toplamak için :)

nihatketen
11-05-2010, 23:32
öncelikle tüm forum ahalisine ve S5 müdavimlerine selamlar.

Değinmek istediğim bir konu yüzünden rahatsız edicem sizleri..
3 wow gördüm ama bu WoW zamanı yapılan bi olayı ilk defa yaşadıgım için paylaşmak istiyorum..
Nefes birliklerinden arkadaşlara sesleniyorum. Bir wow köyü sahibinin tüm yan köylerine yıkım yapmak dogru bişeymidir?! oyunun amacıdırki ; düşman wowuna saldırı cıkarıp zarar vermek.. yan köylerini yıkıp haksız rekabet ortamı oluşturmak acizliktir.. bunu ben ilk defa bu serverda gördüm..
yanılıyosam yorumlarınızı bekliyorum..
bahsedilen WoW Nefes birliklerinin saldırdıgı TURCALOJİ hesabıdır.

iyi oyunlar.

arcmrt21
11-05-2010, 23:37

3 wow gördüm ama bu WoW zamanı yapılan bi olayı ilk defa yaşadıgım için paylaşmak istiyorum..
Nefes birliklerinden arkadaşlara sesleniyorum. Bir wow köyü sahibinin tüm yan köylerine yıkım yapmak dogru bişeymidir?! oyunun amacıdırki ; düşman wowuna saldırı cıkarıp zarar vermek.. yan köylerini yıkıp haksız rekabet ortamı oluşturmak acizliktir.. bunu ben ilk defa bu serverda gördüm..

iyi oyunlar.

abi yok her serverde boyle olur. Wow koyunun yan koyleri yıkılırkı tılsımı işe yaramasın ve kaçırabileceği yer olmasın. Örnekler çoktur; bildiklerim 1. s15 sevgi wow, 2. s1 de veossa wow, 2. s12 de Teytey wow vs. yani yapılan çok stratejik bir durum. Ne yazık ki bu yorumunda yanlışlıgın var abi... Onun için bol koylu hesaplara wow aldrılır. Hatta wowa oynayan birliklerde özellikle saldırı askerinin olmadıgı merkezin saglam ve 18 üstü tarlaları olan wowu tek başına bile belli aralıkta idare edebilecek kişiler olur... İnşAllah yorumumda yanlışlıgım yoktur abi... Ama çözümü de çok basit abi:) wowa yakın ve wow ordusu bulunmayan köyleri danışıklı olarak birlikten atım reisleme de bunun çözümüdür:D birlikten 15 gun uzak kalan hesap multihunter a gore birliktaş tanımından kaldırılır...

TOPRAK_s5
11-05-2010, 23:39

iyi oyunlar.

Yapılan acizlik midir bilmem ama tüm serverlarda olan bi şey bu sadece wow köyü kalıp wow kuran hesap dahi gördüm.

arcmrt21
11-05-2010, 23:42
Yapılan acizlik midir bilmem ama tüm serverlarda olan bi şey bu sadece wow köyü kalıp wow kuran hesap dahi gördüm.

onu ben goremedim valla... Hangi serverde oldu cunku tılsım için bir koy olmak zorunda:) ve de eski serverlerde tılsım merkez koyde olmuyordu yani wow + 2 koy olması lazımdı... Garip...

-F-
11-05-2010, 23:44

iyi oyunlar.

Adımı yan köy yıkıcıya çıkardınız ama ben yıkmıyom valla :D
http://s5.travian.com.tr/img/x.gif

AVCI
12-05-2010, 08:10
Son durumu ekleyebilirmisiniz...?

barafranca
12-05-2010, 09:12

kardeşim dert ettigin şeye bak:D olm bu senin takip edildigin anlamına gelir .. şu sanal aleme yıllarımı verdim .. biri birini takip ediosa o takip edilen onun hep hayallerini süslemiştir..:D

sen gene cevap atmışşın helal.. şu facebok da:D takip ettigim hatunlarda bana bi yaz sa ben hımm der alırım bi kahve bakarım dalgama sen sinir yapıosun .. ha bana cevap vermeyen hatunlar ha seni takip edenler.. görüomusun takip edilemnin önemini:p

J3ayzaLim
12-05-2010, 11:22
Son durumu ekleyebilirmisiniz...?

http://www.capsyukle.com/images/689_S5.bmp (http://www.capsyukle.com/view-689_S5.bmp)

karantina
12-05-2010, 11:49
kardeşim dert ettigin şeye bak:D olm bu senin takip edildigin anlamına gelir .. şu sanal aleme yıllarımı verdim .. biri birini takip ediosa o takip edilen onun hep hayallerini süslemiştir..:D

sen gene cevap atmışşın helal.. şu facebok da:D takip ettigim hatunlarda bana bi yaz sa ben hımm der alırım bi kahve bakarım dalgama sen sinir yapıosun .. ha bana cevap vermeyen hatunlar ha seni takip edenler.. görüomusun takip edilemnin önemini:p

hahaha ula kanka ALLAH seni emi o facebook taki hatunlar senin itin olsun

barafranca
12-05-2010, 12:30
hahaha ula kanka ALLAH seni emi o facebook taki hatunlar senin itin olsun

ne yapam kanka .. olm bu oyun nasıl bişe yaa samimiyetimle dün gece mızraklılar rüyamda kovalıyorlardı .. tam sokacaklar bi baktım benim kahraman tek basına geldi. battal gibi ohh dedim fırcaladım ama dedim malmısın ya gec kalsaydın .. rüyalarımda bile yanımdan ayrılmıcan dedim..du bakalım gece ayrılcakmı ayrılırsa deiştircem kahramanı emperyanı alacam o sadık tı:D

karantina
12-05-2010, 12:33
ne yapam kanka .. olm bu oyun nasıl bişe yaa samimiyetimle dün gece mızraklılar rüyamda kovalıyorlardı .. tam sokacaklar bi baktım benim kahraman tek basına geldi. battal gibi ohh dedim fırcaladım ama dedim malmısın ya gec kalsaydın .. rüyalarımda bile yanımdan ayrılmıcan dedim..du bakalım gece ayrılcakmı ayrılırsa deiştircem kahramanı emperyanı alacam o sadık tı:D

yok kanka emperyan da kısları görünce kaçıyor proteryan yap bence savunma yapsın yada bütün orduyu yanında tut daha iyi olur :D

barafranca
12-05-2010, 12:35
yok kanka emperyan da kısları görünce kaçıyor proteryan yap bence savunma yapsın yada bütün orduyu yanında tut daha iyi olur :D

daha neler görüom la harbi ama kafayı yiyoz heralde anlamadım.. gecen wow u kurmusum en tepesinde ben sen sonmohıkan rakı iciıoz wow un..belis de telefon actı bi cagırmadınız aşkolsun dio dedim abi al bi 70lik gel manzara güzel dedim:D

karantina
12-05-2010, 12:38
daha neler görüom la harbi ama kafayı yiyoz heralde anlamadım.. gecen wow u kurmusum en tepesinde ben sen sonmohıkan rakı iciıoz wow un..belis de telefon actı bi cagırmadınız aşkolsun dio dedim abi al bi 70lik gel manzara güzel dedim:D

olum en tepesin de ne işimiz var düşmeyelim ula hem meze falan yok mu la bana bak senin bi yerin açıkta kalmış olmasın la bak kötü bi durum ha yarın öbür gün sen reisle senatörle falan aleme de gidersin :D

barafranca
12-05-2010, 12:41
olum en tepesin de ne işimiz var düşmeyelim ula hem meze falan yok mu la bana bak senin bi yerin açıkta kalmış olmasın la bak kötü bi durum ha yarın öbür gün sen reisle senatörle falan aleme de gidersin :D

sorma kanka antı sosyal oldum ama bugun şenlikler var okulun yapacam bişeler bide deniz kenarında ataş yakar sucuk rakı yaparsam bişeyim kalmaz:D

karantina
12-05-2010, 12:42
sorma kanka antı sosyal oldum ama bugun şenlikler var okulun yapacam bişeler bide deniz kenarında ataş yakar sucuk rakı yaparsam bişeyim kalmaz:D

olm arıyak ozaman metin abiyi cem abiyi falan yada onlar abi biz kardeşiz bi ocak başına falan götürsünler bizi ( zorla davet ettirelim kendimizi) :D

barafranca
12-05-2010, 14:42
olm arıyak ozaman metin abiyi cem abiyi falan yada onlar abi biz kardeşiz bi ocak başına falan götürsünler bizi ( zorla davet ettirelim kendimizi) :D

bak bu cok mantıklı geldiii:d

_BlooDLess_
12-05-2010, 15:56

bazı nefeslerin derdi HESAP SİLEN ORDU YÖNETİCİ leri olmuş demekki zamanında fena koymuş..:cool:

manyakk
12-05-2010, 15:57

aKLınLa Bin yaşaa :D La BiLaL Git asKer bas sen partyDe ŞenLikte ne işin var :D

karantina
12-05-2010, 16:11
aKLınLa Bin yaşaa :D La BiLaL Git asKer bas sen partyDe ŞenLikte ne işin var :D

la olm kavga etmeyin hepimizi götürürler ama bak cevapta gelmedi :D biri msj atsın da adını koyalım :D

manyakk
12-05-2010, 17:21
bazı nefeslerin derdi HESAP SİLEN ORDU YÖNETİCİ leri olmuş demekki zamanında fena koymuş..:cool:

Haddini Bil efendi.. AğzınLa konuş..

silici
12-05-2010, 18:43
http://www.capsyukle.com/images/689_S5.bmp (http://www.capsyukle.com/view-689_S5.bmp)

http://forum.travian.com.tr/picture.php?albumid=580&pictureid=3127

karantina
12-05-2010, 18:52

mecburiyetteen almış olabilir abi orda bi silinme olayı falan olmuş öle bişeyler var dı silinmesin diye alınmış olabilir

kokel
12-05-2010, 19:41
romalı hesap wow köyüne uygun değil suru en kolay yıkılan köy roma köyüdür sur sadece savunma puanını yüksek tutar roma köyünde ama en dayanıksız surdur en çabuk o yıkılır ve sonucunda köyde istediği kadar savunma olsun dünya harikası aşırı derecede tahrip görür sur yıkıldığı için sebebi odur herkezin cermen alması toprak sipere en zor hasar alan siperdir geçen s5tede kimseye inandıramamıştık bizim wowlar roma idi ikiside en yüksek savunma ile oynadı serveri tamamladı ancak roma köyü olduğu için ikiside yıkıldı çünkü sur 5k koçbaşı ile iniyordu:Dgerçi gene biz kuruyorduk o halde bile saldırı ordularımızın çokluğu nedeni ile ya neyse:D

uçankartal
12-05-2010, 20:28

iyi oyunlar.

arkadaşım wowun yan köyleri yıkılır yıkılmaz diye bişiy yok geçen speed döneminde bir wowun yan köylerini ve wow kurduğu köyü sıfırlamıştım gayet normal bişiy iyi oyunlar ii forumlar

_BlooDLess_
12-05-2010, 20:50
Haddini Bil efendi.. AğzınLa konuş..

ben haddimi biliyorum ama bazılarınız ne laftan anlıyor ne sözden konuyu bilmeden aptal aptal laf söylemesini biliyorlar ne yapalım artık anladıkları dilden konuşuruz bizde.sonuçta insanız ve bi sabrımız var..:cool:

byaktif
12-05-2010, 21:55
Wow konusunda fikrim.

====

Ha ne oldu?

--

Neden en mantiklisiydi?

--

hangi birliğin başlanlarıyla konuştuğunu bilmeden yazı yazman hoş olmamış ORDU birliği oyuncuları kaçmaz bu ORDU arasında ki bir meseledir kimseyide alakadar etmez.Heee biz de yeteriz servere:D:D

Ozdo
12-05-2010, 23:24

Valla ordu ile 2 server savaştım...Sanırım bizi tanımıyorsun...zamanında kime kime fena koymuş daha iyi bilinir :D açtırmayın bayramlık ağzımı..geçmiş olmuş bitmiş şeyleri körükleyip durmayın...sadece gırgırına oynuyoruz neden s5'e geldim onu bile bilmiyorum..illa laga luga ettireceksiniz bana..

ayrıca siz kimsiniz sizde sanırım kaçan yönetcilerden birisiniz bir nikin altına saklanıp yazmıssınız..sıkıldım gerçekten gizli kişiliklerin sürekli mesajlarıma alıntı yapmalarına..adını nikini söyle bari öyle yaz..rengini bilelim..6 mesaj atmış yada alaksız nik ile girip burada ahkam kesmek kolay...

Kerumaru
13-05-2010, 02:23

İ-NA-DI-NA Roma Roma :D

TIRCI
13-05-2010, 08:56
abi yok her serverde boyle olur. Wow koyunun yan koyleri yıkılırkı tılsımı işe yaramasın ve kaçırabileceği yer olmasın. Örnekler çoktur; bildiklerim 1. s15 sevgi wow, 2. s1 de veossa wow, 2. s12 de Teytey wow vs. yani yapılan çok stratejik bir durum. Ne yazık ki bu yorumunda yanlışlıgın var abi... Onun için bol koylu hesaplara wow aldrılır. Hatta wowa oynayan birliklerde özellikle saldırı askerinin olmadıgı merkezin saglam ve 18 üstü tarlaları olan wowu tek başına bile belli aralıkta idare edebilecek kişiler olur... İnşAllah yorumumda yanlışlıgım yoktur abi... Ama çözümü de çok basit abi:) wowa yakın ve wow ordusu bulunmayan köyleri danışıklı olarak birlikten atım reisleme de bunun çözümüdür:D birlikten 15 gun uzak kalan hesap multihunter a gore birliktaş tanımından kaldırılır...

+++++ Benden önce yazmışsın

meloturca
13-05-2010, 09:05
ama hangi tılsım:))olmayan tılsımamı?? :)

cucu75
13-05-2010, 09:44
elinze sağlık abi anlaşılan saray şansızı olmuşusuz bu seferde :(

beni zaten yakından biliyorsun abim ama birlikte tek alkolle arası iyi olan ben değilim, akşamdan saldırıya çıkarsan olacağı bu, direk köşke dalmış bizim tayfa ama sarayı yıkmayı o kafayla unutmuşlar:)

meloturca
13-05-2010, 09:46
beni zaten yakından biliyorsun abim ama birlikte tek alkolle arası iyi olan ben değilim, akşamdan saldırıya çıkarsan olacağı bu, direk köşke dalmış bizim tayfa ama sarayı yıkmayı o kafayla unutmuşlar:)
abi ben hep diyorum bu alkolün bitek sağlığa zararı yok diye :D:D

sonmohikan
13-05-2010, 09:49

sonmohikanı rakı muhabetine çağırmazsanız olacağı bu tek yiyen tek ölür Bülent bey...

cucu75
13-05-2010, 10:01
sonmohikanı rakı muhabetine çağırmazsanız olacağı bu tek yiyen tek ölür Bülent bey...

Üstadım birlik tayfası olarak bir arada kaçıncı serverımız hatırlamıyorum ama istanbul kadrosu olarak ayda bir pazar günleri buluşup kafa çekmeye gidiyoruz, mesai saatleri, mesafe ve aile durumlarını da göz önüne alıp anca gündüz saatlerinde yapıyoruz ama neyse:rolleyes:

bu pazar kadıköyde konservatuar önünde saat 13.00'te toplanıp kokoreç-midye tava-bira üçlüsü keyfi yapma planımız var, istanbul'da olupta müsait olan tüm s5 tayfasını bekliyoruz, sonuçta sanal dünyada rakipte olsak birlikler arasında, önceliğimiz dostluğu pekiştirmekte:)

meloturca
13-05-2010, 11:45
Selamlar,

-Aktif WoW süreci bitmeden defansın tamamı geçilmediği taktirde rakip wow köylerinin defansını belirten raporlar paylaşmayınız. (WoW sahibi bile olsanız paylaşmayınız) Bu tip paylaşım yapan kullanıcılarımız süreli ve/veya süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.
.

bu msjdan anladğm kadaryıla aktif wow süreci içerisinde yapılan wow saldırı defans geçilmesi durumunda forumda paylaşılabiliyor ama cücü75 rapor koydu diye forumdan banlanıyor benmi yanlış anlıyorum kurallarda yaşanan bir çelişkimi söz konusu ???

_BlooDLess_
13-05-2010, 11:53
Valla ordu ile 2 server savaştım...Sanırım bizi tanımıyorsun...zamanında kime kime fena koymuş daha iyi bilinir :D açtırmayın bayramlık ağzımı..geçmiş olmuş bitmiş şeyleri körükleyip durmayın...sadece gırgırına oynuyoruz neden s5'e geldim onu bile bilmiyorum..illa laga luga ettireceksiniz bana..

ayrıca siz kimsiniz sizde sanırım kaçan yönetcilerden birisiniz bir nikin altına saklanıp yazmıssınız..sıkıldım gerçekten gizli kişiliklerin sürekli mesajlarıma alıntı yapmalarına..adını nikini söyle bari öyle yaz..rengini bilelim..6 mesaj atmış yada alaksız nik ile girip burada ahkam kesmek kolay...

A.ORDU dan Dephron

geçmiş olmuş bitmiş şeyleri körükleyip durmayın demişssin sen körüklediğin için bu yazıyı yazdım sana
adamlar gideli kaç ay olmuş sen halen şimdi bu konuyu açıp kaçtılar sünepeler diyorsun ben seni tanıyorum kim kime fena koydu onlarıda gayet iyi biliyorum .. hiçbir nick altında saklanmıyoruz kafadan uydurup yazmayın buralarda kim nerde ne zaman ne yapmışsa bu forumda bir bir yazdı .. iyi oyunlar..

karantina
13-05-2010, 12:23
soruya bak okudugunu anlamıonmu ben sana koyuyom..adam ol dicne yazdıklarına dikkat et.. burda neleri tartıştık bu sewşyeye gelmedii.. zoruma giden ben uarı alıom sakin ol die sen hala uzatıosun .. en sonunda bana sağlam bi kaydırcan kendini ..üyeligimide sildircen olcak bitcek..

ula kanka sakin ol :D kimin ne yaptıkları belli poşver

karantina
13-05-2010, 12:25
A.ORDU dan Dephron

geçmiş olmuş bitmiş şeyleri körükleyip durmayın demişssin sen körüklediğin için bu yazıyı yazdım sana
adamlar gideli kaç ay olmuş sen halen şimdi bu konuyu açıp kaçtılar sünepeler diyorsun ben seni tanıyorum kim kime fena koydu onlarıda gayet iyi biliyorum .. hiçbir nick altında saklanmıyoruz kafadan uydurup yazmayın buralarda kim nerde ne zaman ne yapmışsa bu forumda bir bir yazdı .. iyi oyunlar..

yahu uzatmayın size göre yaptıklarınız kaçmamaktır bize göre savaşın en cifcifli yerin de yaptıgınız kaçmaktı ozaman savaş devm ederken adamları bıraktınız gittiniz şimdi wow zamanı ortaya çıktınız bize göre kamak size göre degil neyse ne herkes oyununa baksın :D

sonmohikan
13-05-2010, 12:32
a.ordu dan dephron

adamlar gideli kaç ay olmuş sen halen şimdi bu konuyu açıp kaçtılar sünepeler diyorsun ben seni tanıyorum kim kime fena koydu onlarıda gayet iyi biliyorum .. Hiçbir nick altında saklanmıyoruz kafadan uydurup yazmayın buralarda kim nerde ne zaman ne yapmışsa bu forumda bir bir yazdı .. Iyi oyunlar..

a.ordu birliği başta sonlahmacun ve ekibi olarak çok başarılı oldular ve kendilerince sebeplerden dolayı aramızdan ayrıldılar onlara saygı duymamak hata olur ve şahsım olarakta kendilerine saygı ve selamlarımı iletiyorum, ancak burada yazın bazı kişilerin onları savunmak için dahi yazmış olsa bile polemik konusu yaratmaları saygısızluılarını gösterir ki 0000 nikli bu eleman her kimse eğer saygısı olsaydı burada a.ordu konusunu açmaması gerekirdi ona cevap veren arkadaşlarımızında emininki istemeyerek bu polomik ierisine girdiği görülmektedir sanki sonlahmacun ve ekibi başka hesaplarda gibi gösterilmeye çalışarak onlardan insanları soğutmanın manası yoktur kaldıki burada olmayan kişilerin eleştirilmesi arkalarından da konuşulması kimseye yarar sağlamayacağı gibi yakışıkta almayan davranışlardır... şimdi bütün akadaşları geçmişte kalan bu rekabete saygı duymaya ve oyuna olmayan kişlerden bahsedileceksede geçmişte yaşanan güzel anıları ile hatırlamaya davet ediyorum....

saygılarımla....

Metin

Batuardaa
13-05-2010, 12:51
Forum Moderatorune isini ogretmek gibi olmasin AMA;

Aktif wow defansi gecildigi takdirde raporlar paylasilabilir.
Banladigin cucu75 isimli kisiden ozur dileyip, Banlamayi iptal edip, islemini duzeltmen gerekiyor.

Moderator oluyorsunuz da, kurallari biz size ogreten durumunda kalmayalim lutfen.

mackhinist
13-05-2010, 12:58
Sayın moderatör -Aktif WoW süreci bitmeden defansın tamamı geçilmediği taktirde rakip wow köylerinin defansını belirten raporlar paylaşmayınız. (WoW sahibi bile olsanız paylaşmayınız) Bu tip paylaşım yapan kullanıcılarımız süreli ve/veya süresiz olarak uzaklaştırılacaktır. bu yazıyı siz yazdınız cücü75 in yayınladığı raporda defans kaldığını göremedim bu bağlamda bann iptal edilip yapılan hatadan dolayı cücü75ten özür dilemeniz gerekmektedir;Gereğini yapmanızı rica ederiz...

Selamlar,

Server 5 Oyun dünyamızda WoW dönemi başlamıştır. Bu süreçte de belirlenmiş olan hususlara göstereceğiniz hassasiyet sonucu konu içeriğinin daha iyi olacağı kanısındayız.

-Öncelikle forum kurallarımız tamamiyle geçerlidir.

-WoW konusu sohbet yeri değildir. Bu sebepten dolayı gereksiz / saçma yazılar forum yöneticileri tarafından silinebilir, gerek görülürse kullanıcı süreli ve/veya süresiz uzaklaştırılabilir.

-Raporlarınız ekran görüntüsü veya link şeklinde olsun ki konuyu takip eden diğer kullanıcılarımız da rahat bir şekilde görüntüleyebilsin.

-WoW köylerine yapılan saldırılarda oyuncu isimlerinin kapatılması mecburi değildir.

-Konu WoW dönemi boyunca açık ve tek başlık olarak devam edecektir. Ayrı bir başlık açmayınız.

-Oyun yöneticilerinin uygulamalarının forum genelinde tartışılmasına müsaade edilmediği gibi bu konuda da izin verilmemektedir. Yöneticiler ile ilgili sorunlarınızı ilgili iletişim adreslerini kullanarak iletmeniz rica olunur.

-Bu hususlar yaşanılan gelişmelere göre forum yönetimi tarafından güncellenebilir, ve güncellendiği andan itibaren de geçerlilik kazanır.

Konu hakkında paylaşım yapmak isteyen kullanıcılarımız bu hususları kabul etmiş sayılacaktır.

mackhinist
13-05-2010, 13:04
xxxxxxxxxxxxxxx

bu oyun kuralına dayanarak rapor paylaşılmıştır...

TravianTR yönetimi adına herkese başarılar.[/QUOTE]

Jelanie
13-05-2010, 13:17
xxxxxxxxxxxx

gulsem mi aglasam mı :/
bu adamın basına gelen pişmiş tavugun basına gelmedi herhalde :o

arcmrt21
13-05-2010, 14:55
ama hangi tılsım:))olmayan tılsımamı?? :)

gelecekte olacak tılsıma diyim :) Yaf vizelerden bir başımı kaldırsam bakacam ortalıga s5 te ama şans:(

Gibb10
13-05-2010, 15:49
gulsem mi aglasam mı :/
bu adamın basına gelen pişmiş tavugun basına gelmedi herhalde :o

Sakin olun arkadaşlar yanlışlık yapılmış anlaşılan, durumu ilettim eğer başka bir problem yoksa online olur olmaz ban kaldırılır. Dalgınlığına gelmiş sanırım her insan hata yapar forumda kaç tane geçilen WoW defansı var :).

DeathLess
13-05-2010, 16:29
Forum Moderatorune isini ogretmek gibi olmasin AMA;

Aktif wow defansi gecildigi takdirde raporlar paylasilabilir.
Banladigin cucu75 isimli kisiden ozur dileyip, Banlamayi iptal edip, islemini duzeltmen gerekiyor.

Moderator oluyorsunuz da, kurallari biz size ogreten durumunda kalmayalim lutfen.

Sayın moderatör -Aktif WoW süreci bitmeden defansın tamamı geçilmediği taktirde rakip wow köylerinin defansını belirten raporlar paylaşmayınız. (WoW sahibi bile olsanız paylaşmayınız) Bu tip paylaşım yapan kullanıcılarımız süreli ve/veya süresiz olarak uzaklaştırılacaktır. bu yazıyı siz yazdınız cücü75 in yayınladığı raporda defans kaldığını göremedim bu bağlamda bann iptal edilip yapılan hatadan dolayı cücü75ten özür dilemeniz gerekmektedir;Gereğini yapmanızı rica ederiz...

bu msjdan anladğm kadaryıla aktif wow süreci içerisinde yapılan wow saldırı defans geçilmesi durumunda forumda paylaşılabiliyor ama cücü75 rapor koydu diye forumdan banlanıyor benmi yanlış anlıyorum kurallarda yaşanan bir çelişkimi söz konusu ???

xxxxxxxxx

Bahsedilen rapordaki saldırıların hepsinde de WoW defansı geçilmiş midir?
Yoksa 3. ordu itibariyle mi defansın tamamı geçilmiştir?

Batuardaa
13-05-2010, 17:03
Bahsedilen rapordaki saldırıların hepsinde de WoW defansı geçilmiş midir?
Yoksa 3. ordu itibariyle mi defansın tamamı geçilmiştir?

E yani bu mantikla, normal bir wow koyune 10 ordu girse yikmak icin, en sona 1 pretoryan kalsa, onu da giren fake mancinik kesince, "sadece o fake mancinik raporu mu koyulabilecek :D "

DeathLess
13-05-2010, 17:06
E yani bu mantikla, normal bir wow koyune 10 ordu girse yikmak icin, en sona 1 pretoryan kalsa, onu da giren fake mancinik kesince, "sadece o fake mancinik raporu mu koyulabilecek :D "

10 ordunun da raporu forumda yazılabilir. Tabi defansın tamamı kesilmediyse ilgili yerler editlenmelidir.

Defansın da paylaşılabileceği tek rapor o fake mancınık raporu olur.

Batuardaa
13-05-2010, 17:09
Forum moderatoru benim gordugum kadariyla yetersiz ve bilgisizdir.

Forumun moderatorunun degistirilmesini talep ediyorum.

Ote yandan, bir wowda operasyon yapilinca, ortadaki herhangi bir saldiri defansi gecmisse, butun o organizasyona dahil olan saldirilar gosterilebilir cunku zaten wowda defans birakilmamis ondan sonraki ordular da bos olana koye girmeye devam etmistir, oncekileri yayinlayamazsiniz demenin mantigi da zaten kurallarda da yoktur, wowda defans kalmayinca da ilk giren adami yayinlatmamak da sacmaliktir.

Ornek operasyon:

1. giren ordu:

100k balta 30k toyton 4k kocbasi

saldiri sonucu kalan defans:

1 pretoryan.

2. giren adam 1 fake mancinik onden, ardindan da 200li mancinik seti 20 set halinde girerse,

Simdi bu durumda, Sadece 1 fake manciniktan itibaren olan saldirilar mi koyulabilir?

ilk girip defansin %99.9'unu kesen rapor koyulamaz mi?

Tabi ki koyulur ve koyulmasi da normalidir.

Moderator bir hata yapti, bu hatasini ortmek icin sacma sebepler one suruyor, ben moderatorun degistirilmesini ve kendisinin bilgisi oldugu bir konuya moderasyon yapmasini talp ediyorum.
S5e yakismiyor.

DeathLess
13-05-2010, 17:19
Forum moderatoru benim gordugum kadariyla yetersiz ve bilgisizdir.

Ote yandan, bir wowda operasyon yapilinca, ortadaki herhangi bir saldiri defansi gecmisse, butun o organizasyona dahil olan saldirilar gosterilebilir cunku zaten wowda defans birakilmamis ondan sonraki ordular da bos olana koye girmeye devam etmistir, oncekileri yayinlayamazsiniz demenin mantigi da zaten kurallarda da yoktur, wowda defans kalmayinca da ilk giren adami yayinlatmamak da sacmaliktir.

Ornek operasyon:

1. giren ordu:

100k balta 30k toyton 4k kocbasi

saldiri sonucu kalan defans:

1 pretoryan.

2. giren adam 1 fake mancinik onden, ardindan da 200li mancinik seti 20 set halinde girerse,

Simdi bu durumda, Sadece 1 fake manciniktan itibaren olan saldirilar mi koyulabilir?

ilk girip defansin %99.9'unu kesen rapor koyulamaz mi?

Tabi ki koyulur ve koyulmasi da normalidir.

Moderator bir hata yapti, bu hatasini ortmek icin sacma sebepler one suruyor, ben moderatorun degistirilmesini ve kendisinin bilgisi oldugu bir konuya moderasyon yapmasini talp ediyorum.
S5e yakismiyor.

rapor konulamaz dedim mi?
Defansı belirten rapor konulamaz dedim. Saldıran kişi kendi askerlerini istediği gibi gösterir.

Diyelim ki raporlara müsade edildi.

O WoW sahibi foruma gelip te ''ilk iki saldırıda defansımı geçemedikleri halde niye yayınlanmasına müdahale etmediniz'' şeklinde bir soru sorsa cevabınız ne olur Batuardaa?

Bilgisiz olduğumu söylediğinize göre bu konuda benden daha çok bilgilisiniz sanırım.
Böyle bir soruya siz nasıl cevap verirsiniz?

Batuardaa
13-05-2010, 17:29
Defansı belirten rapor konulamaz dedim. Saldıran kişi kendi askerlerini istediği gibi gösterir.

O WoW sahibi foruma gelip te ''ilk iki saldırıda defansımı geçemedikleri halde niye yayınlanmasına müdahale etmediniz'' şeklinde bir soru sorsa cevabınız ne olur Batuardaa?

Bilgisiz olduğumu söylediğinize göre bu konuda benden daha çok bilgilisiniz sanırım.

Bu soylediginiz normal raporlarda, bir tarafin raporun kendisine ait kismin yayinlanmasina izin vermemesi konusunu kapsiyor.

Bu konuda haklisiniz lakin bu durumda da sunu one surerim:

1. bu durum normal rapor sisteminin kuralindan kaynakli bir durumdan oturu yayinlanmaz diyorsunuz, hakli gorunuyorsunuz ama "belis" "nefes" birlikleri genel baskani olarak butun nefes birlikleri raporlarinin konulmasi konusunda izin verdiklerini aciklamistir.

A. eger yasak olma sebebi wow ile alakali kurallardan kaynakli ise, aktif wow defansi gecilmistir,

B. eger yasak olma sebebi genel olarak oyuncunun rapor koyulmasini istemediginden kaynakli ise buna da onceden izin verildi.

Foruma oyle yazdilar en azindan.

--------------

Eger bu saatten sonra aktif wow defansi gecilse bile oyuncu izin vermiyor gibi bir durum varsa zaten hicbir wow raporu koyulamaz (/o halde surekli rapor paylasimindan once, izin alindi, izin verildi/ diye muracatlar sozkonusu hale gelir) kurallardaki wow defansi gecildikten sonra rapor koyulabilir ibaresi de kaldirilabilir. ( yani o ekstra wow kurali bu andan itibaren bosuna koyulmus olarak gorunmektedir )

==========

Benim kurallardn anladigim da:

Kuralin amaci defans gecilmeden paylasilmasin ki az bir defans kaldiginda herkese gosterilemesin wow savunan kisi kendini daha iyi savunabilsin, acik edilmesin diye biliyorum

-----------

Yani demem o ki, aktif wow defansi gecilse de bu mantikla oyuncunun kendisine ait kismini "ben izin vermiyorum wow bile olsa oyuncu olarak raporlarimin gizliligini korumak amacim var deyip" gosterilmesini engelleyiniz talebinde bulunabilir ki bu da "ekstra wow kurali olan" -> "aktif wow defansi gecilemeden rapor koyulamaz" ibaresini curutur cunku savunanin izni olmadan hicbir rapor zaten koyulamaz. O halde ekstra bir wow raporu kurali moderatorler tarafindan koyulmasi, hicbir guzellik veya wowa yonelik duzenleme icermiyor, varolani tekrarlamaktan baska bir sey olmuyor.

000000
13-05-2010, 17:55
Bence wowuna daldığınız oyuncudan seviye alsanız bile raporda ismi gözükmesin kimse bir şey anlamasın forumda dolmaz en iyisi bu =)

DeathLess
13-05-2010, 18:26
......

Belis ve nefes birlikleri rakibiniz midir, müttefiğiniz midir, birleşmeniz midir yoksa siz misiniz bunu forum yöneticileri bilemez. Aynı şekilde forumda xxxx adlı kişinin ilgili birlik yöneticisi olup olmadığı da bilinmez.

Kaldı ki rakip birlik bile olsa ''izin alındı'' diye konunun ilk mesajındaki hususlara uymayan bir rapor eklenememektedir.

İzin alınma - izin verilme hususlarının yöneticiler tarafından onaylanması gerekir ki bu imkansızdır.
Filanca ww köyü bana aittir diyen birinin doğru söylediğinin tespiti yapılaması mümkün değildir.

Ben üye olsam ve yöneticileri sinir etmek istesem ilk önce kendi forum hesabımdan izin verilmiştir derim.
Ardından başka bir arkadaşıma da ''izin veren şahsın birlik yönetimiyle alakası yoktur'' dedirtirim.

Çok basitmiş gibi görünen esneklik paylarının ne gibi durumlara yol açabileceğini fark edebiliyor musunuz?

Saygılarımla.
DeathLess

000000
13-05-2010, 18:32
Belis ve nefes birlikleri rakibiniz midir, müttefiğiniz midir, birleşmeniz midir yoksa siz misiniz bunu forum yöneticileri bilemez. Aynı şekilde forumda xxxx adlı kişinin ilgili birlik yöneticisi olup olmadığı da bilinmez.

Kaldı ki rakip birlik bile olsa ''izin alındı'' diye konunun ilk mesajındaki hususlara uymayan bir rapor eklenememektedir.

İzin alınma - izin verilme hususlarının yöneticiler tarafından onaylanması gerekir ki bu imkansızdır.
Filanca ww köyü bana aittir diyen birinin doğru söylediğinin tespiti yapılaması mümkün değildir.

Ben üye olsam ve yöneticileri sinir etmek istesem ilk önce kendi forum hesabımdan izin verilmiştir derim.
Ardından başka bir arkadaşıma da ''izin veren şahsın birlik yönetimiyle alakası yoktur'' dedirtirim.

Çok basitmiş gibi görünen esneklik paylarının ne gibi durumlara yol açabileceğini fark edebiliyor musunuz?

Saygılarımla.
DeathLess

Tamam da belis'in son mohikan'ın başkan odluklarını foruma hereks yazmıştı zaten savaş sırasında da sizler başkanalr izin verirse olur dediniz madem başkanları bilemiyosunuz öyle bir madde neden kondu çelişkiler bariz açık neyse oyundan görebilyiroz zaten ama bu seferde foruma gerek kalmıyo yani forum işlevsiz kalıyo herkes kendince haklı oyuna girip görebilirsinz isterseniz birlik başkanlarını hesabım sizindir =)))

karantina
13-05-2010, 18:33

Saygılarımla.
DeathLess

yahu arkadaşlar olmuş bitmiş tartışıp durmayın uzun uzun yazıp milletin kafasını karıştırıyorsunuz başka bir yerde konuyu görüşüp tartışın

İstanBuLL
13-05-2010, 19:46
forum moderatoru benim gordugum kadariyla yetersiz ve bilgisizdir.

moderator bir hata yapti, bu hatasini ortmek icin sacma sebepler one suruyor, ben moderatorun degistirilmesini ve kendisinin bilgisi oldugu bir konuya moderasyon yapmasini talp ediyorum.
s5e yakismiyor.

+ 1

DeathLess
14-05-2010, 12:33
Neredeyse 3 yıla yakındır hiç değişmeyen kurallardan biri şimdi mi hatalı olmaya başladı?

3 yıldır tek bir forum kullanıcısı bile bu konuda tek birşey demedi.
Bugüne kadar bu kurallara uymayan bütün kullanıcılar ceza alıyorken şimdi bu tepki niye?

Kaldı ki birleştirilmiş raporları birbirinden ayıklamak gibi bir görevimiz de yoktur.

10 tane raporu birleştirin, bunun sadece 1 tanesi kurallara uygun olsun. Sonra da mod gelsin o raporları birbirinden ayıklayıp 9 tanesini editleyerek düzenlesin.
Siz niye bunu yapmıyorsunuz?

Sizler de biraz sakinleşin isterseniz...

000000
14-05-2010, 14:17
Neredeyse 3 yıla yakındır hiç değişmeyen kurallardan biri şimdi mi hatalı olmaya başladı?

Bugüne kadar bu kurallara uymayan bütün kullanıcılar ceza alıyorken şimdi bu tepki niye?

Kaldı ki birleştirilmiş raporları birbirinden ayıklamak gibi bir görevimiz de yoktur.

10 tane raporu birleştirin, bunun sadece 1 tanesi kurallara uygun olsun. Sonra da mod gelsin o raporları birbirinden ayıklayıp 9 tanesini editleyerek düzenlesin.

Yahu ne fark ediyor? Adam 0 lamış savunmayı öncekileri birlikte koysa nolur 0 lanmış defans bir şey kalmmış.

KİMSE RAPOR KOYMASIN FORUMa da girmsin hiti düşsün:D:D

H.A.M
14-05-2010, 14:45
Kanımca Hatalı degil mod. dedigi gibi 3 senedir bu boyle yani.. sadece defin tamamının kesildiği rapor konur benim bilgim bu şekildedir..

Multiplayer
14-05-2010, 15:17
Merak etmeyin arkadaşlar traviandan bagımsız olarak çalışan ve yeterince de hizmet veribilen yeni bir forum kuruldu. Suan yeni acılan serverlerde katagori acıp oyuncuların hiçbir baskı altında kalmadan haklarını sonuna kadar kullanmasını saglıyorlar ilgili adresi burda vermek doğru olmaz forum yetkililerinin beni banlamasını istemem :D

Haa şunu da anlamış değilim haa saldıran kişi savunmayı gecsin yada gecmesin raporlarını niye yayınlamakta serbest değil anlamıyorum yada anlatamiyorusunuz. Yahu burda savunan kişinin haklarını korurken saldıran kişininkini gasp ettiginiziniz farkında değilmisiniz? Raporlar konusunda tek bir kısıtlama getirilebilinir örneğin benim savunmamı kalkıpta birlikten başka bir arkadaş benim iznim olmadan yayınlarsa o zaman eyw. derim ama saldıran kişinin savunmayı gecememesinden dolayı rapor yayınlaması yasaktır gibisinden bir fuzuli emri vaki durumunada doğrusu aklım ermiyor. Sizler yine bildiginiz gibi yapacağınızdan dolayı ben sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Wow yolunda herkese başarılar...

whocares
14-05-2010, 16:17
Selamlar,

Raporların istenildiği gibi yayınlanama mantığı:

Ben bir hesap sahibiyim ve benim köyümdeki defansı öğrenip köyüme saldırdınız diyelim.
Bende oyun stratejim gereği savunmadan çok saldırı askeri yapıyor ve savunma için birliğimden yardım alıyor olayım.Bu arada yüksek bir nüfusu ve çok askeri olan bir hesap görüntüsü çiziyorum ki bu stratejiyi birçok oyuncu uygular.

Bu raporun yayınlanmasından sonra hemen yanımdaki 3-5 köyü olan birisi benim köylerime saldırıya başlıyor.

Şimdi bende haklı olarak forum yöneticilerine soruyorum:

Siz bu raporların yayınlanmasına nasıl izin veriyorsunuz?Ben etrafımdaki herkesi sindirmiştim ve şimdi savunmam olmadığını herkes öğrendi?

Raporların yayınlanmasını serbest bırakmak inanın bizim için büyük kolaylık olurdu,kontrol etmek zorunda kalmazdık.Ancak yukarıda sorulan soruya verilebilecek bir cevap yoktur.

Şimdi bu konuda yaşanılan tartışmaya gelirsek; Raporlarla ilgili kuralı okuyun.Sadece defansın geçildiği raporu koyabilirsiniz.Saldırıların peşpeşe yapıldığını ve son saldırıyla birlikte defansın geçildiğini ancak bir forum yetkilisinden izin alarak paylaşabilirsiniz.Bu şekilde bir talep olunca kimseye niye paylaştın denmiyor.

İyi forumlar dilerim...

Multiplayer
14-05-2010, 16:37
Selamlar,

Raporları istenildiği gibi yayınlanama mantığı:

Ben bir hesap sahibiyim ve benim köyümdeki defansı öğrenip köyüme saldırdınız diyelim.
Bende oyun stratejim gereği savunmadan çok saldırı askeri yapıyor ve savunma için birliğimden yardım alıyor olayım.Bu arada yüksek bir nüfusu ve çok askeri olan bir hesap görüntüsü çiziyorum ki bu stratejiyi birçok oyuncu uygular.

Bu raporun yayınlanmasından sonra hemen yanımdaki 3-5 köyü olan birisi benim köylerime saldırıya başlıyor.

Şimdi bende haklı olarak forum yöneticilerine soruyorum:

Siz bu raporların yayınlanmasına nasıl izin veriyorsunuz?Ben etrafımdaki herkesi sindirmiştim ve şimdi savunmam olmadığını herkes öğrendi?

Raporların yayınlanmasını serbest bırakmak inanın bizim için büyük kolaylık olurdu,kontrol etmek zorunda kalmazdık.Ancak yukarıda sorulan soruya verilebilecek bir cevap yoktur.

Şimdi bu konuda yaşanılan tartışmaya gelirsek; Raporlarla ilgili kuralı okuyun.Sadece defansın geçildiği raporu koyabilirsiniz.Saldırıların peşpeşe yapıldığını ve son saldırıyla birlikte defansın geçildiğini ancak bir forum yetkilisinden izin alarak paylaşabilirsiniz.Bu şekilde bir talep olunca kimseye niye paylaştın denmiyor.

İyi forumlar dilerim...

Madem dibimizdeki köy savunma raporunu gördükten sonra bizlere saldırma cesareti gösteriyo o halde bizlerde savunma basmayarak sürekli bastığmız saldırı + yıkım askerleri ile o köye dalarız. Neyse bu tartışma böyle uzadıkça uzar en iyisi sağduyulu olmak.

Bu arada imzanınzdaki raporlar ile ilgili olan şahsi fikrinizi gördüm, belki daha önceden yazmışsınızdır yada ben yeni farkettim en azıyla bu konuda hemfikir oldugunuzu bilmek güzel.

Diger arkadaşlarda yetkili arkadaşları anlamaya calışsın lütfen malum onlarında uyması gereken kurallar var. Daha özgür bir travian forum dileği ile Wow yolunda başarılar...

whocares
14-05-2010, 17:35
Mesele anlaşılmıştır sanıyorum.

Kurallar ve kuralların uygulanması başka birşey
Kuralları tartışmak başka birşeydir.

Şu andaki kurallar dahilinde raporların paylaşım şekli budur ve arkadaşlarım gerekeni yapmıştır.

Ha bu kuralları beğenmiyormusunuz? Açın mız mız bölümüne konuyu..Raporlar serbest bırakılsın istiyoruz deyin.Orada tartışalım....

000000
14-05-2010, 17:40
Mesele anlaşılmıştır sanıyorum.

Kurallar ve kuralların uygulanması başka birşey
Kuralları tartışmak başka birşeydir.

Şu andaki kurallar dahilinde raporların paylaşım şekli budur ve arkadaşlarım gerekeni yapmıştır.

Ha bu kuralları beğenmiyormusunuz? Açın mız mız bölümüne konuyu..Raporlar serbest bırakılsın istiyoruz deyin.Orada tartışalım....

Mızmız bölümünün linki var mı? He bide dersek açılır mı boşuna tartışmayalım =))

whocares
14-05-2010, 17:43
http://forum.travian.com.tr/forumdisplay.php?f=74

offf,of :)

mızmızın yerini bilmiyoruz ama forumdaki kuralları tartışacağız,hadi kolay gelsin :)

000000
14-05-2010, 17:44
http://forum.travian.com.tr/forumdisplay.php?f=74

offf,of :)

mızmızın yerini bilmiyoruz ama forumdaki kuralları tartışacağız,hadi kolay gelsin :)

Ben bu sayfadan başka bi sayfaya girmiyorum amaç s5 gerisi boş

benle tartşabilcek arkadaşları bekliyorum :D:D

Linkide burda:D

http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=25389

mhko
14-05-2010, 19:58

google yazıp cevap isterdim

byaktif
14-05-2010, 21:50

Deatlesss bu sefer seni destekliyorum bak :D:D:D

sonmohikan
15-05-2010, 04:05
Deatlesss bu sefer seni destekliyorum bak :D:D:D

neyin peşindesiniz anlamıyorumki wow köyü reislenmeye çalışıldı nefes birliklerinden resilendimi? yok köy nerede nefes birliklerinde o zaman isteyen istediği raporu koysun ben kimmiyim? nefes birliklerinin belis (cem) kardeşim ile beraber genel başkanı raporlara izin veriyoruz sonuna kadar rakiplerimize saygılıyız reisleselerdi tebrik edecek yayınlamalarından da gocunmayacaktık nedenmi bizler oyundan sadece keyif alıyoruz başka amacımız yok tüm oyuncular birer birer kardeşimizdir bizim, ha rekabet hep var zaten çünki adı üstünde oyun oyun bitince hep kardeşiz, ama unutulmaması gerekende bir söz var ;

OYUN OYNANIRKEN KURALLAR DEĞİŞMEZ.....

sevgilerimle.....

SONMOHİKAN...

Multiplayer
15-05-2010, 13:15
neyin peşindesiniz anlamıyorumki wow köyü reislenmeye çalışıldı nefes birliklerinden resilendimi? yok köy nerede nefes birliklerinde o zaman isteyen istediği raporu koysun ben kimmiyim? nefes birliklerinin belis (cem) kardeşim ile beraber genel başkanı raporlara izin veriyoruz sonuna kadar rakiplerimize saygılıyız reisleselerdi tebrik edecek yayınlamalarından da gocunmayacaktık nedenmi bizler oyundan sadece keyif alıyoruz başka amacımız yok tüm oyuncular birer birer kardeşimizdir bizim, ha rekabet hep var zaten çünki adı üstünde oyun oyun bitince hep kardeşiz, ama unutulmaması gerekende bir söz var ;

sevgilerimle.....

SONMOHİKAN...

Ne güzel izah etmişler gerçi whocares bi düzelte yapmış ama olsun bizler yinede mesajı aldık tebrikler başkanlarım oyun anlayışınıza hayranım ;)

ahooha
15-05-2010, 16:32
artık wowu nefesler kuramazsa yuh derim... sanırım 7 tane wow köyü var

manyakk
15-05-2010, 16:47

Çook wow köyü oLan Wow Kuracak diye bi kayıt Yook Ki.. :) çook köyü olan değiL, Çook esKeri olan kurar :D

ahooha
15-05-2010, 16:48
Çook wow köyü oLan Wow Kuracak diye bi kayıt Yook Ki.. :) çook köyü olan değiL, Çook esKeri olan kurar :D

doğru ama en azından o yapamazsa diğeri yapar... yada sadece herkes 1 kişiye gönderir ne malüm? şaşırtmak yada kimsenin olmaması için de almış olabilirler :?

sparco
15-05-2010, 17:15
aynen oyle fake wow kesınlıkle var içlerınde..

ıyı oyunlar başarılar wowculara

mackhinist
15-05-2010, 17:36
sayın deathless bnm verdiğim tek bir rapor vardı ve sadece wow köyünün defini sıfırlayan saldırı vardı ama sizin gözünüz o kadar körki sadece kendiniz haklı çıkarmak için hiç bir kuralı ihlal etmediğim halde beni banladınız ve kurallara uygun olan raporuda kendi kurallarınızı hiç sayarak editlediniz bu moderatörün kendi egosunu tatmin etmek için yaptıgı hatasını kabul etmeyip karşıdakini kişiesel çıkarları için susturduğundan dolayı bu foruma bir daha rapor koymak harici hiç bir eylem gerçekleştirmeyeceğim tekrar ediyorum deathless defansı geçen raporum neden editlendi...bunun cevabını bekliyorum...

ottoman 14
16-05-2010, 09:13
natarları çıkartıp bizi strese soktular.ooof offf.artık şu tılsımlarda çıksın seviye basılsın:(

TIRCI
16-05-2010, 10:24

Merak etme..Allah'ın izniyle Wowu da kurarız ,bugün Trabzon'u da yeneriz :)

ottoman 14
16-05-2010, 11:03
Merak etme..Allah'ın izniyle Wowu da kurarız ,bugün Trabzon'u da yeneriz :)
:D maç muhabbeti yasak başkanım:)aman deyim.bu konu da s5 tartışma listesine girmesin:)
ama wow u kuracaz..tabikide.

TIRCI
16-05-2010, 12:36
:D maç muhabbeti yasak başkanım:)aman deyim.bu konu da s5 tartışma listesine girmesin:)
ama wow u kuracaz..tabikide.

Yani ikisi de garanti ..:)

arcmrt21
16-05-2010, 13:35

Fener şampiyon olur da wow işi belli olmaz hangi isim altında kim tarafından kurulacagı belli olmaz... Eminim ki bu yoruma katılacaksın:)

c.kasap
16-05-2010, 13:36
Fener şampiyon olur da wow işi belli olmaz hangi isim altında kim tarafından kurulacagı belli olmaz... Eminim ki bu yoruma katılacaksın:)

Fenerde belli olmaz o kadar:)

karantina
16-05-2010, 13:38

attıgın her golde kalbimiz dursa
haykırsam adını ENBÜYÜK BURSA
ATLIDIN İLERİ BİN DOLU DİZGİN
birgün sesimizden yırtılır engin
gönüllere sıgmaz taşıyor sevgin
inanmamki yoktur emsalin dengin
kutsaldır artık o enbüyük cengin
YEŞİL-BEYAZ dır o enbüyük rengin
haykırsam adını EN BÜYÜK BURSA

:d:d

TIRCI
16-05-2010, 14:03

Evet haklısın.Ama ben halisane duygular ile yazmıştım.hep NEFES tek NEFES

TIRCI
16-05-2010, 14:03

Bursa'yı da tebrik ediyoruz.

arcmrt21
16-05-2010, 14:42
Evet haklısın.Ama ben halisane duygular ile yazmıştım.hep NEFES tek NEFES

Şu forumda gerçekle oyunu ayırt edebilen nadir kişilerdensin tebrik ediyorum... Sezarın hakkını brütüse bile verdiğin oluyor... Başarılarının devamını dilerim...

TIRCI
16-05-2010, 16:40
Şu forumda gerçekle oyunu ayırt edebilen nadir kişilerdensin tebrik ediyorum... Sezarın hakkını brütüse bile verdiğin oluyor... Başarılarının devamını dilerim...

estağfirullah.

Ozdo
16-05-2010, 17:28

+ 1.000.000
BursaSporumuza Başarılar :D

arcmrt21
16-05-2010, 21:41
Fenerde belli olmaz o kadar:)

bu guiza bizde oldukça değil tek kale 6 pasta 90 dakka geçirsek yine yenemeyiz... Tebrikler bursasporlulara....

ilhan paşa
16-05-2010, 21:56
Arkadaşlar s1 de umduğumuz başlangıcı yapamadık maalesef...:(
Hesabı ile ilgilenmeyen bir sürü arkadaşımız var ve s5 ten giden bir çok arkadaşımız yağma köyü oldu...Maalesef birlik olarak küçülmeye gitmek zorunda kaldık ve bir birliğin alt birliği olarak yada kendi çapında orta halli bir birlik olarak devam edicez...

Hesabı ile ilgilenen herkesle yolumuza devam edicez diğerleri ne bizi ne kendisini yormasın lütfen...

İlhan Paşa

c.kasap
16-05-2010, 22:22

bütün bursalı arkadaşlara tebrikler...:)

superlative
16-05-2010, 23:56
Hesabı ile ilgilenmeyen bir sürü arkadaşımız var ve s5 ten giden bir çok arkadaşımız yağma köyü oldu...Maalesef birlik olarak küçülmeye gitmek zorunda kaldık ve bir birliğin alt birliği olarak yada kendi çapında orta halli bir birlik olarak devam edicez...

Hesabı ile ilgilenen herkesle yolumuza devam edicez diğerleri ne bizi ne kendisini yormasın lütfen...

İlhan Paşa

üzüldüm yağma köy olmalarına ama şunuda söyliyeyim s1 de çok iyi olmanız da yetmez güveneceğin kişiler yanında olmak zorunda değilse yine harcarlar, iyi okumak gerekir s1 i, her an herşey olur orda..başarılar dilerim gönülden, umarım istediğiniz gibi gider.

barafranca
17-05-2010, 08:17

TEBRİKLER CANUMM:d

karantina
17-05-2010, 10:08
TEBRİKLER CANUMM:d

eyvallah kanka :D

silici
17-05-2010, 12:13

sevgilerimle.....

SONMOHİKAN...

Ellerine sağlık abiii....

Bu oyunun içersinde yıkmakta yıkılmakta reislenmekte var....

Yeterki oyunu kuralına göre oynayalım......

Tüm birliklere wow yolunda başrılar....

nihatketen
17-05-2010, 14:30

kuramamalarındaki başlıca nedenlerden biriside bu olucak zati.. ( tahmin yürütüyorum , kızmayın lütfen :D )

Ozdo
17-05-2010, 15:00
kuramamalarındaki başlıca nedenlerden biriside bu olucak zati.. ( tahmin yürütüyorum , kızmayın lütfen :D )

Kızmıyoruz ama valla çok dönek konuşmalar yapıyorsunuz :) ... ordu savaşında 20 kat fazla idik...wow time savaşında 5 kat fazla idik...

nefes birlikleri 100 birim olsa sizin deyimlerinize göre wow time birlikleri 100/5 = 20 birim. ordu veya xxl / ksk/12 oluşumu her ne isi artık 100/20 = 5 birim.

wow time + + ve diğer -+ bölgesi topla = 25 birim en basit hesap sizin dediğiniz hesap.-+ ve ++ yı topla nefes 4 katı ediyormuş..benim söylemim değil siz dediniz bu söylemleri.

İşin şakası bir yana nefes birlikler 7 wow'u var ve -- ve +- bölgeleri olarak çift bölgeli bir askeri unsur düşüldüğünde, her bölgeye 3,5 wow düşüyor.Şimdi sana soruyorum değerli arkadaşım...++ ve -+ bölgelerinde toplam 6 wow var her bölgeye 3 wow düşüyor...

sadece bölge başı 0.5 wow fazla olmamız bizi bu yarıştan dışarımı atacak...aynı sorun asıl sizde var...Eğer kaybetme durumu olursa bil ki çok wow almadan dolayı değildir...Tamamen taktiksel hamleler wow'u kazananı belirleyecektir.Tılsımların etkisi birliklerin onları en yararlı şekilde kullanması ve bu doğrultuda hareket etmesi.Daha iyi koordine olması işi belirleyecektir.

Lütfen daha fazla aynı çorbaları kaynatıp kaynatıp önümüze sunmayın.Yok efendim wow zamanı nefes ayrıacakmış...Fazla wow aldılar eyvah bölünecekler.kaybedecekler çünkü çok wow aldılar gibi söyleri artık duymak istemiyoruz..NEFES Birlikleri Her zaman birdir ve bu kadar basit şeyler için bölünecek ayrılacak bir yapıda değildir.

Bu söylemleri, sık sık gündeme getirdiğiniz için bence sizde bu sorunları olduğu kanaatindeyim..Biz daha 3 wow'a mukayet olamıyoruz bunlar kesin dağılır mantığı ile yazdıklarınızı artık yazmayınız..Çünkü Nefes birlikleri dimdik ayaktır ve hiç olmadığı kadar birbirine kenetlenmiş durumdadır.

Dip Not : MİLLETİN DERDİ SİZİ Mİ GERDİ :D

Sevgiler & Saygılar
Ozdo.

Gibb10
17-05-2010, 15:14

İlhan Paşa

Paşa ne kadar oldu başlayalı ? Ben 1-2 hafta sonra girerim hep ondan soruyorum.

nihatketen
17-05-2010, 15:20
K
Dip Not : MİLLETİN DERDİ SİZİ Mİ GERDİ :D

Sevgiler & Saygılar
Ozdo.

arkadaşım anlamıyorum neden böyle sinir katsayısı yüksek cevaplar veriyosunuz.. neymiş efendim dönekmişim neymiş efendim milletin derdi falan..yahu biraz saygı lütfen..senki savaş zamanı saldırımdan dolayı beni tebrik ettigin için ve foruma genellikle rapor koydugun için seni tebrik edip saygı duydugum biriydin..bi saygı duyulcak yanın kalmadı gözümde bu yazından sonra..

hiçbişey kaynatıp koymuyorum.. dagılcaksınız hele hiç demiyorum..

sadece 3 wow dur gözlemledigim ve bizzat içinde bulundugum gözlemlerimden yola cıkarak bi tahmin yürütüyorum.
bana göre server daki her birlik gibi sıradan bi birliksiniz ve size karşı herhangi bi düşmanvari görüşlerim yok.. bu kadar zorlama kendini lütfen.

ha birde dönek olmam için birilerini satmam yada bir görüşümden habersiz vazgeçip yön değiştirmem gerek..ilk mesajımda öyle bişeymi yaptım..? farkında deilimde ..!!!

Ozdo
17-05-2010, 15:34
arkadaşım anlamıyorum neden böyle sinir katsayısı yüksek cevaplar veriyosunuz.. neymiş efendim dönekmişim neymiş efendim milletin derdi falan..yahu biraz saygı lütfen..senki savaş zamanı saldırımdan dolayı beni tebrik ettigin için ve foruma genellikle rapor koydugun için seni tebrik edip saygı duydugum biriydin..bi saygı duyulcak yanın kalmadı gözümde bu yazından sonra..

hiçbişey kaynatıp koymuyorum.. dagılcaksınız hele hiç demiyorum..

sadece 3 wow dur gözlemledigim ve bizzat içinde bulundugum gözlemlerimden yola cıkarak bi tahmin yürütüyorum.
bana göre server daki her birlik gibi sıradan bi birliksiniz ve size karşı herhangi bi düşmanvari görüşlerim yok.. bu kadar zorlama kendini lütfen.

ha birde dönek olmam için birilerini satmam yada bir görüşümden habersiz vazgeçip yön değiştirmem gerek..ilk mesajımda öyle bişeymi yaptım..? farkında deilimde ..!!!

Ben kişileri hitaba alan kesinlike bir mesaj yazmadım...ki burada ki kişide sizsiniz...ancak yazmış olduğunuz cümle bahsi geçen yazışmaların anafikri olabilecek niteliğinde bir cümledir...Bu sebepe bütün wow time / ordu xxl 12 vs Nefes birliklerine wow zamanı dağılacaksınız bölüneceksizniz diyenlere genel cevap niteliğinde olup sizin kişilik özelliklerine yazılmış bir paragraf değildir...

genel olarak wow time / xxl 12 ksk gibi birliklerinden arkadaşlarımızın burada nefes dağılacak eywah eywah bölüneceksiniz işiniz bittti gibi açıklamalarına genel olarak verilmiş bir yanıttır ki patlayacağım alıntı size tutmuş...yalnış anlaşılma olmasın lütfen...

Mesajda anlatılmak istenen gayet açık ve nettir...üzerine alınmak isteyen istediği cümleyi kelime paragrafı üzerine alınabilir,bu platformda kendisini savunabilir.

Dip not 2 : Yazının Sinir sürtünme katsayısı kstatik= 0.025 kkinetik = 0.020 Umarım emniyetli sınır içerisindedir :D

cucu75
17-05-2010, 16:18
nefes birlikleri 100 birim olsa sizin deyimlerinize göre wow time birlikleri 100/5 = 20 birim. ordu veya xxl / ksk/12 oluşumu her ne isi artık 100/20 = 5 birim.

wow time + + ve diğer -+ bölgesi topla = 25 birim en basit hesap sizin dediğiniz hesap.-+ ve ++ yı topla nefes 4 katı ediyormuş..benim söylemim değil siz dediniz bu söylemleri.

Sevgiler & Saygılar
Ozdo.

Kaç duble rakıdan sonra bu matematik dehası ortaya çıkıyor dostum, saat itibari ile mesaideyim henüz damarlarımda kan dolaşıyor yazdığın denklemi akşam eve gidip biraz rakıladıktan sonra çözmeye çalışacağım :cool:

Gibb10
17-05-2010, 16:50
Kaç duble rakıdan sonra bu matematik dehası ortaya çıkıyor dostum, saat itibari ile mesaideyim henüz damarlarımda kan dolaşıyor yazdığın denklemi akşam eve gidip biraz rakıladıktan sonra çözmeye çalışacağım :cool:

Bende anlamadım hocam:) Birimizin yazdığına cevap olarak yazmış sanırım cevabı alan anlamıştır :)

TIRCI
17-05-2010, 19:37
BURSA SPOR u tebrik ediyoruz.

Nihat arkadaşımızın tespitinde haklılık payı yok değil.Kendi fikrim ; 4 wow iptal edilip,sayının max. 3 e çekilmesidir.7 wow a bakmak gücü bölmek demek oluyor.Kimseye kızmamıza darılmamıza gerek yok,çünkü fikir özgürlüğü kutsaldır.

DeLi_BaLtA
17-05-2010, 21:20
Ben s5 ten su- .Foruma fazla bakmazdım ama bugun içimden bakmak geldi.Konulara baktım kendi düşüncem NEFES birliklerinin 7 tane wow köyü kuracak gücü var arkadaşlar.Tabiki zaman zaman saldırı alacaz ama buna karşı koyacak defans gücünene de sahip olduğumuzu gücün 7 ye bölünmesinin pek bir öneminin olmadığını düşünüyorum.

Burda önemli olan bunu hesaplarken NEFES birliklerinde bir wowa kaç oyuncu düştüğü XXXX birliğinden bir wow a kaç oyuncu düştüğüdür.Bu rakamlarında birbirine yakın olduğu kanısındayım.

İnşaallah güzel bir son bizi bekler.Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum...

Ozdo
17-05-2010, 21:47

Denklem benim denklemlerim değil üstad :) Bakınız şekil 1-A Nefes Ordu savaşı.bakınız şekil 2-A Nefes-Wow Time Savaşı.

ilhan paşa
18-05-2010, 01:27
Paşa ne kadar oldu başlayalı ? Ben 1-2 hafta sonra girerim hep ondan soruyorum.

Paşam baya oldu ya..bir iki hafta oldu baliba...elçilik kasayım derken asker basmayı unutubca yağma köyü olmuşum..:)

sicilyalı
18-05-2010, 01:35
Paşam baya oldu ya..bir iki hafta oldu baliba...elçilik kasayım derken asker basmayı unutubca yağma köyü olmuşum..:)

sen burdada yağma köyüsün zaten be paşam :D

ottoman 14
18-05-2010, 06:57
wow köyü alma konusunda kendi düşüncemi belirtmek istiyorum.evet 7 wow köyü aldık.hepsinede bakarız.ama ilerleyen zamanlarda bir ikisinin elenmesi söz konusu olacaktır elbette.

ben şöye düşünüyorum.mesela wowtim in 3 wow köyü var.yani nefes sadece 3 wow köyünü göze alarak hareket edecek.wow tim birlikleri 4 wow a hatta belki 5. bir wow köyüne bakabilecek düzeyde.belki defans bölünecek falan.ama 3 wow köyüne saldırmak.5 wow köyüne saldırmaktan daha zor olmasa gerek.aynı şey artık diğer birlikler içinde geçerli.karşılarında şimdilik 7 nefes wow köyü var ve hepsini hesaba katmak zorundalar.herkeze iyi oyunlar dilerim.

birde oyuna giremiyorum.benden kaynaklanan bir sorunmu yoksa serverden mi.:(

nihatketen
18-05-2010, 08:01
BURSA SPOR u tebrik ediyoruz.

Nihat arkadaşımızın tespitinde haklılık payı yok değil.Kendi fikrim ; 4 wow iptal edilip,sayının max. 3 e çekilmesidir.7 wow a bakmak gücü bölmek demek oluyor.Kimseye kızmamıza darılmamıza gerek yok,çünkü fikir özgürlüğü kutsaldır.

anlayışınız için teşekkür ederim.. varmak istediğim noktayı belirttiniz. ister 13 wowun 12 sini alın..ama anlatmak istediğim konu ; elinizde tüm nefes birlikleri olarak tahminen 15 milyon defansınız var. 7 wow köyü sahibide wowu kurarım hayli kuruyo desek.. bu 15 milyonu dagıttıkmı her wowa 2 milyondan biraz fazla def düşer.. 3 wowunuz olsa her köye 5 milyon defans demek mükemmel olmazmı!? ))

Ozdo
18-05-2010, 08:25
anlayışınız için teşekkür ederim.. varmak istediğim noktayı belirttiniz. ister 13 wowun 12 sini alın..ama anlatmak istediğim konu ; elinizde tüm nefes birlikleri olarak tahminen 15 milyon defansınız var. 7 wow köyü sahibide wowu kurarım hayli kuruyo desek.. bu 15 milyonu dagıttıkmı her wowa 2 milyondan biraz fazla def düşer.. 3 wowunuz olsa her köye 5 milyon defans demek mükemmel olmazmı!? ))

Sizde de o zaman 3 wow var yaklaşık 6 milyon def var..3 wow'a 2 milyon yapacağınıza tek wow yapsanız daha iyi olmaz mı ?Benim anlatmak istediğim de iki tarafta eşit durumda neden 3 wow'a düşürelim ki hepsini ileri sürüp ordularınızı yemek varken hedef azaltalım.o zaman dediğimi siz yapında görelim :D

Şu var tabi tüm wowlar yıkılır wow dönemi sonuna gelinir, o zaman duruma göre wow sayısı azaltma yoluna gidilebilir..Ancak o vazgeçin dediğiniz wowlarda en az 10milyon askerinizi yiyeceğiz :D :Dsiz vazgeçebilirsiniz...

caspian
18-05-2010, 08:51
wowtimeler tek wowa duserse artık nefesler kendı wowuna dalarlar :)))

wowtimelerın wow koylerı hesap sılse nefesler napar acep komedı olur yav :))

ilhan paşa
18-05-2010, 11:04
sen burdada yağma köyüsün zaten be paşam :D
nasıl olmuş looo o...:)

Gibb10
18-05-2010, 11:13

Paşam ekip olarak girildiğinde elçilik sonradan basılır. Ben mi öğretecem sana bilmen lazım, sen yağma olacak adammısın yahu:) Profiilere yazaydınız ekibi 2. haftanın sonunda başlayaydınız elçiliğe:)

ilhan paşa
18-05-2010, 15:12
Paşam ekip olarak girildiğinde elçilik sonradan basılır. Ben mi öğretecem sana bilmen lazım, sen yağma olacak adammısın yahu:) Profiilere yazaydınız ekibi 2. haftanın sonunda başlayaydınız elçiliğe:)

Heheheheh haklısın paşam...:)..ama durumu kotardık...baya bir asker bastk..yakında top10 da yağmaya gireriz inşallah...:)

Gibb10
20-05-2010, 08:24
Heheheheh haklısın paşam...:)..ama durumu kotardık...baya bir asker bastk..yakında top10 da yağmaya gireriz inşallah...:)

İnşallah paşam gelirim forum sayfasına muhabbete :)

ottoman 14
20-05-2010, 12:38
yaw.bu inşaa planları 3 ay sonra falan mı çıkıyor nasıl oluyor.oynadığım en ilginç server.:D

c.kasap
20-05-2010, 14:01
yaw.bu inşaa planları 3 ay sonra falan mı çıkıyor nasıl oluyor.oynadığım en ilginç server.:D

travian oyuncularının sabrının denendiği bir serwer olabilir..:D