PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zaman Bug'i

electronix
29-04-2010, 20:54
Arkadaslar ben bi cok serverda dikkat ettim.. ornegin merkez binasini ve ya her hangi bir binayi kurulmaya koyuyoruz.. asagida yaziyor ornegin 58 dakika var.. bilgisayarimizin saatini 50 dakika one verince 8 dakika kaliyor :).. Bu sadece binalari degil herseyi etkiliyor.. kisladaki asker uretimi, saldiri ve diger saatle iliskili seyleri

PanzeR
29-04-2010, 20:56
Böyle birşey olucağını sanmıyorum :S
Sen kendi bilgisayarının saatini değiştirsende ortada bir sistem var :S

Principal
29-04-2010, 20:57
Haklısınız dediğiniz oluyor ama sayfayı yenileyince tekrar aynı hâline dönüyor ;)

ozo_368
29-04-2010, 20:58
hayır sonra yine geri alıyo kendini;)

nax
29-04-2010, 22:50
Bu bir Bug değil, Travian sayfası çoğu "zaman sayma" işlemini browser tarafında yapıyor. Yani bir bina kurma işlemi verdiğinde geri saymayı browser tarafında yapıyor. Ancak sayaç sıfırlandığında Server zamanı ile browser zamanı senkronize ediliyor.

Uzun zaman browser sayfası tazelenmediği zaman, 3-5 saniye ya da daha fazla server/browser zaman farklılığı oluşuyor. O nedenle diyelim 2 saat süren bir bina kurma işlemi browserda sıfırlanıyor; bakıyorsunuz tekrar 20 saniyeden geri sayılmaya başlanıyor.

electronix
01-05-2010, 14:44
ben size yenilendiginde yok eskisi gibi olmuyor demedim.. ben sadece bilgisayar saatini degistirince yapilarin ve diger seylerin de saatinin degistigini soledim. tabii ki de server saatiyle senkronize ediliyor.. ama senkronize edilmeseydi full gelisirdik kisa zamanda :D:D:D