PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu dwarfish

mustafa29
14-02-2010, 08:37
Merhaba arkadaşlar,

teşekkür ederim önce beni bu haftaki mecmuamızın konuğu olarak çağırdığınız için. Mustafa sabahın köründe konuyu açacağını bana söylemediği benim de bir kaç gündür uykuyla aram pek iyi olmadığı için biraz geç yanıtlamaya başlıyorum sorularınızı.

Tabi karşınıza çıkmadan önce hazırlanmam gerekti; kahvaltımı yapıp, duş aldıktan sonra en güzel elbiselerimi giyip foruma geldim ki üç sayfa soru çıktı karşıma. Teker teker hepsine elimden geldiğince yanıt vermeye çalışacağım.

Mustafa29İlk soru benden olsun bu sefer.
Merhaba.
Bize kendinizden bahseder misiniz?Adınız,yaşınız,işiniz...

-Merhaba Mustafa ilk soruya cevabımı vereyim hemen kısaca:
adım Koray Baylar, yaşım 31, şu anda Travian Games için çalışıyorum...

Altay:Nerede yaşıyorsunuz ? Memleketiniz neresi ? Kan grubunuz nedir ?

-İzmir' de yaşıyorum, İzmirliyim. Kan grubum A veya B pozitif olması lazım Öğrenemedim bir türlü.

Burakk:Admin olduğunuz an ki duygu ve düşünceleriniz nelerdi?

-Çok hatırladığımı söyleyemem.
-Çok karmaşık bir zamandı Travian Forum için, Türkiye'de (tarayıcı tabanlı)online oyun ve online oyun forumu pek fazla yoktu o zamanlar. Kendimiz deneyimleyip çözüm yaratmamız gerekiyordu. Paldır küldür olduğu ve sürekli halledilmesi gereken bir şeyler olduğu için benim de o anla ilgili aklımda kalmış bir hissiyat yok-Stixle konuştuğumuzda hatırlayabilirim ancak .
-Zaten forumda admin olmak gibi bir isteğim de yoktu, ihtiyaç duyuldu ve forum admini oldum.

catsanddogs :evlimisin kaç cocugun var isimleri?

-Evli değilim, çocuğum yok

MAVİGÖLGE:Travian Forumda ''lanet olsun!! keşke admin madmin olmasaydım'' dediğiniz olur mu?Olursa hangi durumlarda bunu söylersiniz?

-Lanet okumayı beddua etmeyi sevmem. Edeni de sevmem. Küfürden daha çirkin bir şey benim için. "Keşke admin madmin olmasaydım" dediğim olmadı ama "boşa uğraşıyoruz burada" dediğim, çeşitli şekillerde kızdığım zamanlar oldu. Ama bunlar kısa süreli ümitsizliklerden öteye gitmedi, gitmemesi gerekiyor.

-En çok, muhattap aldığım kişilerin tüm çabama rağmen yapmak istediğimiz şeyleri anlamamaları, anlatamamamız karşısında bu duyguya kapılıyorum. İletişimdeki problemler kısaca beni demoralize ediyor diyebiliriz. Can sıkabilecek pek çok şey olabiliyor.

-Ama bunlar olacak zaten, biz yine bildiğimizi en iyi şekilde foruma yansıtıp her zaman daha da güzel ve eğlenceli bir forum halinde tutmaya çalışıyoruz. Çünkü hepimiz forumu ve Travianı seviyoruz. Forumun şimdi geldiği hali görünce veya bir kaç küçük güzel yazı, tasarım veya başlık gördüğümde zaten moral bozacak bir şey kalmıyor aklımda.

İSkenderunlu:Travian'a nasıl basladınız,link magduru oldunuzmu?

-Travian' a banner vasıtasyıla başladım. Bannera tıklama adetim yoktur hiç ama ilgimi çekti. Travian' ın akıllıca hazırlanmış, başarılı grafikleri olduğunu düşünüyorum, benim de ilk etapta tıklamamı sağlayan bu oldu. Daha sonra oyunu oynadıkça hayranlık ve şaşkınlıktı hissettiğim.

-Sık sık "vay be bunu da düşünmüşler" en çok kullandığım kelimeler oldu oynadıkça. O zaman reflink diye bir şey yoktu. Oyun açıldığında kayıt olan ilk yüz kişiden biriyim, forumda ise ilk ondaydım heralde. Bebekliğini bilirim buranın diyebiliriz

TiqTaq:Foruma hacker girdiğinde hangi duyguları hissettiniz?

-Üzüldüm.

-Bunu yapan kişinin Travian' dan ve bizim forumumuzdan bihaber bi insan olduğunu görünce daha da üzüldüm. Burada yazan sizlerin uğraşlarını, yıllarca oturup yazdığımız, derlediğimiz, toparladığımız bilgileri kaybetmek moral bozucu oldu.

-Ben bilgilerin, anıların kayıt altında tutulmasına önem veren biriyim. Bunu yazılı bir halde tutmanın önemine inanırım. Bunun amaçsızca heba edilmesi hoş olmadı.

-Ama sorun değil dedik. Tekrar yaparız, daha güzelini yaparız. Yapıyoruz/yapıyorsunuz da gördüğüm kadarıyla. Yeni forumun çok daha güzel olduğunu, olacağını düşünüyorum. Her can sıkıcı durumun iyi yanları da oluyor. Bazen herşeyi sıfırlamak, yeniden başlamak iyidir.

Fatbot:Oyun için çeşitli toplantılar yapılır mı? Yapılırsa bu toplantılara forum adına siz mi katılıyorsunuz?

-Bu soruyu anlayamadım tam, kimle toplantılar yapılıyor mu? Genel olarak iletişim halindeyiz tüm oyundaki görevlilerle eğer soru buysa. Çok spesifik ciddi konular olmadıkça özel olarak toplandığımız durumlar pek fazla olmuyor, sürekli konuşuyoruz zaten.

Duman:Forumda şahsi olarak reelde görüştüğünüz isimler var mı? Varsa bu isimleri öğrenmemiz mümkün mü?

2. Travian yüzünden ciddi ciddi tehdit aldığınız oldu mu?

3. Oyuna ilk başladığınızda hangi ırkı tercih etmiştiniz? + Ne kadardır travian hayatınızda?

4. Kaç kez WoW tamamladınız?

5. Multihunterlık mı? Travian Tr Forumda adminlik mi?

6. Hiç altın köyü açtınız mı?

-Forumdan görüştüğüm isimler var tabi. Sık sık görüştüğüm kimse yok malesef. Buna vaktimiz olmuyor.

-İlk görüştüklerim Stix ve Ömer Ada idi. Daha sonra eski forumdan Black ve Muaddib ile görüştüm.
-Deathless ve Luca da görüştüğüm isimler arasında.

-Travian yüzünden her türlü şeyi aldığım oldu. Ciddi, ciddiyetsiz...
-Cermen olmuştum, Tr serverları açıldığından beri hayatımda Travian.
-Hiç wow tamamlamadım. Arada yine şeytan dürtüp yabancı serverlardan birinde hesap açsam da oyunu oynayamıyorum vakit nedeniyle ve siliyorum bir süre sonra hesabı.
-Forumda adminlik tabi ki...
-Hiç altın için hesap açmadım.

mustafa29
14-02-2010, 08:37
astlayk:Forumda ve hayatınızda olmazsa olmaz dediğiniz, her zaman yaptığınız/yapmak istediğiniz şeyler var mı? Varsa nedir?

-Forumda olmazsa olmaz Tasarım ve Yazın düşün bölümleri benim için. Gerçi mutlaka olmaması gerekiyorsa bunlar, o zaman da başka birşeyler buluruz sorun değil.

-Hayatımda olmazsa olmaz dediğim şeyler zamana göre değişiyor. Hiçbir şey sürekli değil malesef. -En sevdiğiniz şeyler olmasa bile hayatınıza devam etmek zorundasınız. Mutlaka bir şey söyleyeceksem ailem ve arkadaşlarım diyebilirim.

-Her zaman yaptığım şey bilgisayar kullanmak oluyor Yapmak istediğim şeyler çok fazla olabildiğinden pek fazla düşünmemeye çalışıyorum. Yapamadığımda hayal kırıklığı ve motivasyon kaybına yol açmaması için

kübray29:Sizi fazla etkin göremiyoruz forumda.Bu adminliğin verdiği otorite duygusu mu ? Konulara nadir cevap yazıyorsunuz ve ciddiyeti elde bırakmıyorsunuz

-Bunda en önemli sebep vakit aslında.

-Bazı zamanlar etkisi olan ikinci bir neden de var. Bu da, otorite duygusundan ziyade her şeyi istediğim gibi yazamam nickimin altında yazan ünvan sebebiyle. Hepimizin iyi/kötü zamanları, çok da önemsemeden yazdığı şeyler veya durumlar olabiliyor. Ama bunu benim yapmam hoş olmaz, forumu önemsiyorum bu yüzden de dikkat etmeye çalışıyorum her yazıp söylediğime. Yanlış anlaşılmamak veya yanlış anlaşılabilecek şeyler söylememek gerekli.

-Yine de vakit kaldığında keyifli bir konu bulursam yazmaya çalışıyorum söylemek istediklerimi.
-Ciddiyetsiz mesajlarım da var. Çok ciddi biri sayılmam aslında.

-Ben burda kendim yazmaktan çok, sizlerin forumu daha rahat kullanmanız daha keyifli vakit geçirmeniz için bulunuyorum.

Bulaşıkçı:1.Swordfish i tanıyor musunuz?
2.Dwarfish olmasaydınız ne olurdunuz?
3.Adınız koray olmasaydı ne olurdu?(üstteki soruları yanıtlayınca cevap bu olacak)
4."Ölüm Allah ın emri şu ayrılık olmasaydı" bu cümle hakkındaki düşünceleriniz.
5.Nazara inanır mısınız.?
6.Kriz sizi teğet mi geçti?
7.Burayı doldurmak zorunda olsaydınız buraya ne yazardınız.

-Swordfish bildiğimiz kılıçbalığıysa ismen tanıyorum. Karşılaşmışlığımız yok.
-Var pek çok kullandığım nickim. Pekçok kişi gibi daha çok sevdiğim karakterlerin isimlerini nick yapıyorum.
-Bunu ebeveynlerime sormak gerek Bulaşıkçı.
-Bu cümleyle ilgili bir düşüncem yok. Beni etkileyen bir cümle değil sanırım.
-Batıl inancım yoktur pek. Mutlaka bir batıla inanacaksam kendi batılımı kendim yaratırım
-Yaşadığınız dünyayı etkiiliyorsa krizin sizi teğet geçmesi mümkün değil.

Echelond:Travian sizce nedir?
Aşk sizce nedir?
Travian'ın püf noktası nedir?

-Travian, içinde binlerce oyuncunun bir köy yöneticisi olarak oynadığı,..
-Hiç böyle bir soruya cevap vereceğimi düşünmezdim şu kadar yaşım boyunca. Mutlaka cevap vermek gerekiyorsa aşk, hayata bağlanma sebebidir. Hayatı yaşanılır kılar...
-Travian' ın püf noktası aslında hayatın püf noktası. Hala yılmadan, ısrarla ve salakça diyebileceğimiz bir şekilde bunun cevabının "dürüstlük" olduğuna inanmaya devam ediyorum

Blacoye:Adminlik için gerekli tek bir şart var ise eğer,onu bizimle paylaşırmısınız ?

Tarafsız olmak,hata yapmamaya çalışmak sizi zorluyormu ?

Forumda yanlış bir karar aldığınız oldumu ?

Para hayatınızda ne derece yer tutuyor ? (buna cevap vermek zorunda değilsiniz ^^)

-Adminlik için gerekli tek bir şart var diyemem.

-Tarafsız olmak beni zorlamıyor Blacoye, bununla ilgli kendinizde bir şüpheniz yoksa hiç de zor bir şey değil. Ama tarafsız olduğun izlenimini korumak zorluyor kesinlikle. Önemli olan ne yaptığınızdan çok görünüşünüz malesef. Tarafsızlığımıza gölge getirmeyecek şekilde dikkatli ve kelimelerimizi hareketlerimizi özenle seçmeye çalışmak yorucu olabiliyor.

-Hata yapmamaya çalışmak oldukça stres yaratan bir durum. Karar verirken sizlerin bildiği ve bilmediği çok fazla düşünmeniz gereken değişken var, ne yaptığınızla birlikte yaptığınız şeyin nasıl görüneceğini de iyi düşünmek zorundasınız. Bazen sadece bir üye hakkında ne yapacağımızla ilgili saatlerimizi harcadığımız oluyor. Galiba saçlarım dökülmeye başladı yavaştan

-Çok iddialı bir söz gibi olacak belki ama forumda yanlış kararlar aldığım oldu diyemem. Çünkü kararları tek başıma almam çok fazla, mümkün olduğunca çok görevli arkadaşımla konuşur, fikirlerini alır öyle karar veririm. Zaten genelde benim kararlarım değil, bizim kararlarımız oluyor. Hatalı bir şey gördüğümüzde ise bunu düzeltmek zor bir şey değil.

-Ama fazla mı yazdım dediğim oluyor bazen.

-Para hayatımızı yönlendiriyor malesef. Hareket sahamızı genişletiyor, daraltıyor. Yapmak istediklerinizi engelleyip, izin veriyor.

Ridwone:kendınızle bagdasan bı soz veya cumlenız varmı ıste bu benı yansıtıyor, tam benı anlatan dedıgınız bır söz...

-Hayır yok. Kendimden bahsetmeyi çok sevmiyorum. Oturup kendimle bağdaşan bir söz düşündüğüm olmadı, komik geliyor şimdi kendimi öyle hayal edince.

2.Bölük:Ne zamandan beri Adminsiniz ?

-Üç yıl oldu sanırım

Pretoryan:Modroom'u bize genel olarak tanıtır mısınız?Nasıl bir yerdir vs..

-Tanıtılacak çok bir şey yok aslında. Forumdaki diğer bölümlerden farklı bir yer değil. Orada sıkıcı konuşmalar yapıyoruz bazen. Şunu nasıl yapalım bunu nasıl yapalım diye düşünüp fikir kulplu beygirli cimnastiği yapıyoruz. Kulplu beygir ben oluyorum sanırım burda. Üzerimden öneri atlatmaya çalışıyorlar.

-Ben de bu önerilerin olabilirliğini değerlendiriyorum, hep birlikte son karara varıyoruz.

-Bunun dışında, dwarfish şunu yapacaktık, bunu yapacaktık, hadi dwarf hadi sözleri sık sık rastladığımız şeyler modroomda. Çok komik durumlar da olabiliyor tabi, espri anlayışları yüksek insanlar modlarımız şükür ki. Arada ince espri anlayışları yüzünden dağılan yöneticileri toparlamam gereken zamanlar da olabiliyor.

daissoft:Adınız neden dwarfish nerden aklınıza geldi?

-Bu benim çok uzun zamandır kullandığım bir nick. Irc veya icq için sanırım(O zamanlar irc vardı en çok kullandığımız), bir nick seçmem gerekiyordu. O sırada da Hobbit kahramanımızdı.
-Yüzüklerin efendisi kitaplarının sadece ilki Türkçeye çevrilmişti sanırım. Belki o bile çevrilmemiş olabilir.

-Her neyse Hobbit harika bir kitaptır, dwarfish de orada geçer, ilk başlarında. Dwarf, Tolkien' in dünyasında bir ırk. Balta ve kalkan yaparlar güzel. Madenlerde çalışırlar. Dwarfish ise bir isim değil sıfat aslında. Dwarfa özgü, dwarfsal gibi anlamlara geliyor. Cümle içinde kullanırsak "dwarfish axe" "dwarfish shield",.. "Bakkaldan iki ekmek bi dwarfish sword al Hüseyin efendi."

daissoft:Travian oynuyormusunuz?

-En son v3.6 yı test etmek için .com serverında oynadım.

mustafa29
14-02-2010, 08:38
Şerbetçi:Oyunculara hiç acıyıpta ban vermediğiniz, - Rep vermediğiniz oluyor mu?

-Ban ve eksi rep en son kullandığımız yöntem zaten. Acımak doğru bir kelime değil. Ama görmemezlikten geldiğimiz çok şey oluyor.

kankalar1115:moderötör olmak için neler yaptınız?

-Özel bir çabam olmadı. Moderatör olmak gibi bir amacım veya düşüncem de yoktu zaten. Hiç bir şey diyebiliriz kısaca.

PunisherCan:Admin abi roportaja gelecek mi?

-Beni sen alıp getireceksin diye düşünmüştüm Can.

MrKarizma:Admin olmadan önce forumda en çok hangi bölümle ilgilenirdiniz?
Admin olmadan önce forumda en çok hangi rütbeye özenirdiniz?

-İlgimi çeken başlıklara yazıyordum. Sorularla ilgileniyordum. O zaman oyunu öğrenmeye çalışıyorduk ve sorusu olanlara kendi bildiklerimizi öğretmeye. Daha çok sorular kısmı diyebiliriz sanırım.

-Ben forumda görevli olmadan önce herhangi bir rütbe yoktu. Rütbe veya ismin altında yazan şeylere(mod, admin) önem vermem zaten

armo:Hiç forumdaki rütbelilerle zıtlaştınız mı?
Burcunuz?
Forumdan hiç nefret ettiğiniz oldumu?

-Forumdaki rütbeliler benimle zıtlaştı sanırım daha çok. Anlaşamadığımız konular oluyor bazen tabi ki, ama benim değerlendirmem gereken ama onların bilmediği veya akıllarına gelmeyen şeyler çok fazla. Ben bir şeyle ilgili karar verirken pek çok açıdan bakmak zorundayım konulara.

-Burcum boğa.

-Forumdan nefret ettiğim hiç olmadı

Beste:Eski Forumda Sen Bir Admindin Doğrusu.
Deathless Süper Mod Olduktan Sonra Siz Admin Oldunuz Değil mi?
Senin Açtığın Konuları İnceledim. Görünce Şoke Oldum.
"Arkadaşlar Ben Forumda Nasıl +Rep Alacağım" Şeklinde Bir Konu Açtığını Gördüm. Deathless İse O Konuyu Kilitleyerek Espiri Yapmış
Sizce Bu Doğru mu?
Üyelerin Sana Alay Edilmesinden Dolayı o Konuyu Sildiniz Efendim
Sorum:
Peki Admin Olmadan Önce Neden Forumda Yardım İstiyordun?

-Burdaki bilgiler yanlış oldukça, ben forumda admin olduğumda deathless yoktu. Zaten rep diye bir şey de yoktu. Rep, üye adaylığı vs. bu sistemleri ben admin olduktan sonra hayata geçirdim.

-Ama admin olmadan önce forumda yardım istediğim doğrudur. Foruma zaten yardım almak, oyunu daha iyi öğrenmek için kayıt olmuştum. Yardım istemek veya bilmediğin şeyleri sormak ayıp bir şey değil benim için. Hala daha sorarım, unutuyorum çünkü bazı şeyleri. Travian ise dolu dolu bir oyun çok fazla bilgi var. Oynamayınca unutuyor bir kısmını insan, bir kısmıyla ise hiç işim olmuyor. Benim oyunda hiç kullanmadığım, kullanmayacağım garip sorular gelebiliyor. Sürekli oynayan arkadaşlar benden çok daha iyi biliyorlar oyunla ilgili bazı bilgileri.

Remondee:İmperion,Travians ve Wewaii hakkında ne düşünüyorsunuz/oynuyor musunuz?
Forum resetlendikten sonra ne hissettiniz?
Forumun resetlendiği,tüm bilgilerin kaybolduğu üyelere açıklanınca üyelerden nasıl bir tepki beklediniz/ne düşündünüz?

-İmperion başladım ama oynayamadım bir türlü. Travians oynadım oldukça güzel oyun. Wewaii oynuyorum halen com serverında, tarayıcı tabanlı oyunlarda ilerde neler görebileceğimizi göstermesi açısından ilgiyle takip ediyorum. Çok hoş oyun.

KusCheU:keşke hiç foruma üye olmasaydım dediğiniz oldu mu

-Hayır olmadı.

SeAnBoSWeLL:Niye 14.Üyesiniz? Geçmi üye oldunuz

-Buna cevap vermek için ilk 13 üyeyi incelemem lazım. Sizin görmediğiniz pek çok kişi var bu forumun ve oyunun arka planında. Genel forumlar admini ilk üye olmalı. Ondan sonra diğer adminler vs. 14. sıra bize denk gelmiş. İlk açıldığı gün kayıt oldum.

panick:Sadece forumda mı adminsiniz ?Serverlarda admin olarakta görev alıyor musunuz ?

-Hayır sadece forumda admin değilim. Oyun adminiyim aynı zamanda.

PunisherCan:Dwarfish ile roportaj süper

Adminim kısa boylumusunuz? Dwarf nickini sevme nedeniniz nedir?
WoW oynayıp azerothun en güclü dwarfi benim dediniz mi?
Balık tutar mısınız?
Nickinizin nereden geldiğini eminim çok merak ediyordur üyeler. : )

Not: Bi baktım 20 soru olmuş. Herşeyi sormayayım : ) Kalan soruları sildim

-Hayır Can 1.87 boyum. Kelimeleri eğip bükmek, anlam kaymalarıyla oynamak hoşuma gidiyor. Hiç olmadığım bir şeyin nickini taşımak da hoşuma gidiyor bu yüzden.

-Ama evet dwarfları severim. Çalışkan madenciler, güzel silahlar yapıyorlar. Biraz da kaskafalılar doğru bildiklerinden döndürmek güç. Bu bakımdan benziyorum dwarflara sanırım.

-Wow oynamadım malesef Can, çok fazla zaman gerekiyor. İçimde ukde olarak kalacak heralde ama. Belki yaşlanınca oynarım. Beraber oynarız belki.

-Balık tutmuyorum. Küçükken çok tuttum ama. Sabahın köründe kalkardım balık tutmaya. Daha sonra lise zamanlarımda balıkların canını almak fikri hoşuma gitmemeye başladı.

-Şimdi canlarını almıyorum ama yiyorum.

-Nickimle ilgili açıkladım önceki mesajlardan birinde, başka merak ettiğin bir şey varsa nickle ilgili yeni soru sorman gerekecek.

mustafa29
14-02-2010, 08:39
Rose'n BlooD:Abi smileylerle aranda ne var, neden espri yaptığını veya kızdığını anlayamıyoruz? ( intihar sorusu )

Beni mod room'a aldığın için, şimdi ne düşünüyorsun? , ''iyi oldu iyi'' mi? yoksa, ''keşke tekrar düşünseydik'' mi?

-Smiley sevmiyorum Okan. Bu iyi halim aslında Eskiden hiç bir zaman smiley kullanmazdım kesinlikle. Travian soktu hayatıma smileyleri, kullanmak zorunda kaldım.

-Sebebini merak ediyorsan, derdimi sözlerle anlatabileceğimi düşünüyorum. İfadelere gerek olmamalı. Biraz da seviyorum muallakta kalan şeyleri Söylemiştim önceden kelimelerle oynamayı seviyorum diye. Seninle oynamayı da seviyorum.

-Seni modrooma aldığım için hiç pişman olmadım. Yazdığın şeylerde zeka pırıltıları görüyorum ve gülüyorum çok. Sen de kelimelerle oynuyorsun ayrıca. Bi gün kapışabiliriz er meydanında

krisko:Öncelikle Selamlar Sn. Admin'im.

1. Haftanın Konuğu Olmak Nasıl Bir Duygu???
2. Ne İle Meşgul sunuz?

3. Sizce Admin Olmanın İyi ve Kötü Yanları Nelerdir??? ( En çok bunu merak ediyorum : ))

Krisko Pictures : )...

-Merhaba krisko,

-Haftanın konuğu olmak ilginç bir duygu. Kendimden bahsetmek zorunda kalıyorum. Eğlenceliymiş ama tavsiye ederim, kendimi tanıyorum.

-Sizlerle meşgulüm krisko.

-Bu kadar büyük ve önemli bir oyunun forumunun admini olmamı istemeleri beni onere eden bir şey olmuştu. Adminliğin iyi yanı,.. hmm bilmiyorum cidden, aslında benim için avantaj olacak bir tarafı olmadı sanırım. Hiç bu bakımdan düşünmemiştim Evet biraz daha düşününce aklıma gelmeye başladı bir şeyler.

-Neyin nasıl olması gerektiğiyle ilgili bazı fikirlerim vardı, bunları gerçekleştirebilmek için, doğruluğunu test edebilmek için iyi bir fırsat oldu forum adminliği. Bu kadar çok insanın nasıl idare edilebileceğini deneyimlemek açısından da oldukça faydalı oldu. Ayrıca hiç bir şeyin dışardan göründüğü gibi olmadığını görmek açısından da iyi bir deneyim. Çok fazla insanla dialoğa girmek

-Kötü demeyelim ama hoş olmayabilecek, zorlayan yönler dersek, bunların başında her zaman kendiniz gibi olamamak, normalde vereceğiniz cevapları verememek olabilir. Veya buna yorum yaparsam yanlış anlaşılabilir diye bazı şeylere yorum yapamamak... Aklınıza gelebilecek her türlü küfürü ve bedduayı yemek, anlatamayacağınız şeylerin olması ve bu yüzden tıkanmak da sayılabilir... Çok fazla sorumluluk,.. Susmak da zor olabiliyor bazen benim gibi biri için

-Bu liste uzatılabilir aslında ama nahoş şeylerdense hoş olanları konuşmayı tercih ederim. Olması gereken şeyler bunlar ve problem değil bizim için.

-Gördüğünüz gibi çok da eğlenceli bir şey değil aslında forumda admin olmak

SeAnBoSWeLLForuma her rütbe alımında(Katip Tasarımcı falan) Sizinde kararınız alınırmı?

-Herkesin fikri alınır. Ama ben artık çok fazla takip edip tanımadığımdan forum üyelerimizin çoğunu, daha çok moderatör arkadaşların görüşleri etkili oluyor. Ben de bildiğim bir şey varsa söylerim.

Aslana Kafa Atan:İşim geregi bir çok yönetici vasfında insanla çalışdım.Yöneticinin iyi olananı degil egli olanı makbüldür felsefesini hayatımda yaşayarak ögrendim.Uzun zamandır Travian forumdayım ve buna benzer Forumlarda bulundum vakit geçirmek,kendimce eglence anlayışı olarak bir çok forumsal manada yöneticiylede bazılarının dediği gibi sanal ortamda bulundum.Gördüğüm işine aşık işini hem iyi hem hem ehli yapan bir Koray'ı tanımak oldu.
Benim sorularım yukardaki paragrafda saklıdır.
1)Foruma başlamadan önce ağır bir amaliyat geçirip tüm sinirlerinizi aldırıdığınız söyleniyor doğrumu ne yapdıysak sizi kızdıramadık.
2)Koray neye kızar neye sevinir.
3)Koray kızdığında resim yapar doğrumudur.
4)Oyun ve forum kapandığında Evleneceginiz söyleniyor ben foruma aşığım dediğinizi duydum.

Dip not bu sorular ısınma sorusu kazık olanlar birazdan gelecek mahsuru varmı?

-Merhaba Murat Bey,

-Öncelikle bunları sizden duymak beni ayrıca mutlu ve onore etti gerçekten. Bu şekilde gördüğünüzü bilmiyordum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum sadece.

-Gerçi daha sonra sizden gelebilecek sorular konusunda temkinli mi olsam diye de düşünmüyor değilim. Sevincimi kursağımda bırakmazsanız daha bir sevineceğim

-Foruma başlamadan önce değil ama doğuştan sanırım sinirler eksik çıkmış bende. Sakin bir yapım var normalde ender olarak sinirlendiğimde ise pek hoş olmuyor, toz duman kalkabilir.

-Koray garip şeylere kızar aslında, evde karnıyarık varken neden yoğurt alınmaz buna çok sinirlenir. Keyif insanı olduğum için keyfimi kaçıracak her türlü hareket beni gıcık edebilir. Zaman geçtikçe törpüleniyoruz gerçi. "Eh napalım, sorun değil" temel söylemimiz haline geliyor.

-Güzel olan herhangi bir şey gördüğünde sevinir Koray diyebiliriz genel olarak o zaman. Güzel müzik, güzel film vs.; kendini heyecanlandıran şeyleri sever. Forum için konuşursak, yaptıklarının işe yaradığını görmek sevindirir, bir tane genç arkadaşımızın hatalarını farkettiğini görmek sevindirir. Forumdaki eski genç üyelerimizin büyüdüğünü ve değiştiğini görmek sevindirir. Bazı şeylere biraz katkımız olduysa bunu görmek sevindirir. Ayrıca hiç beklemediği kişilerden yaptıklarının onaylandığını görmek sevincini katlar.

-Heheh, kızdığımda resim yapmam. Resim deşarj aracı değil benim için. Kızdığımda, üzüldüğümde resim yapmam.

-Oyun ve forum kapanmadan beni kimse almaz zaten.

AHMED[FORCE]:Peki , hayatta neyi amaç edindiniz ? En büyük hayaliniz ne idi ? Hayat felsefeniz nedir ? Neler yapmaktan hoşlanırsınız , hobileriniz nelerdir ?

-Bu biraz ilginç bi soru aslında. Ben sanatçı olmayı amaç edinmiştim ortaokul ve lise yıllarımda. Dünyayı değiştirmeyi de yan uğraş edinmiştik. En büyük hayalim diye bir şey yoktu aslında, olduğum zaman ve koşulla yetinmek veya buna göre amaç yol belirlemek temel düsturum. İlla bir hayal isteyecekseniz New York ve Berlin' de bir süre yaşamayı isterdim. Ve çok fazla para kazanıp sanat sepet işlerine yatırım yapmayı... Özellikle sepette çok para var.

-Hayat felsefem şudur diyebileceğim bir kaç cümle yok.

-Film izlemekten keyif alıyorum. Müziğin çok önemli bir yeri var hayatımda. Çok fazla veya düzenli yapamasam da birşeyler okumayı seviyorum. Orjinal diyebileceğim bir hobim yok aslında herkes gibi şeyler. Güzel yemekler yemeyi, keyifli mekanlarda bulunmayı, güzel kadınlarla dolaşıp sohbet etmeyi seviyorum. Arkadaşlarımı da bir kenara atmamak gerek.

-Ve oyunlar tabi, oyun oynamayı seviyorum. Yine son zamanda çok oynayamasam da arada bir göz atıyorum bulduklarıma. Toprakla uğraşmayı da seviyorum aslında ama çok imkan yok öyle bir şeyler için. Hobilere daha ilerleyen yaşlarda cevap bulacağız heralde

mustafa29
14-02-2010, 08:40
Beste:Travian Oyununda Çekilen Altınların Parası Kime Gidiyor? Travian Games 'te Çalışanlarının Gelir Sağlamak mı? Gelir Sağlanıyorsa Geliri Kaç TL'Dir?

Travian Oyununa Yeni Versiyonlara Geçiş Yapmak İçin Bir Takım Çalışmalar Yapıyorsunuzdur. Kendiniz Mi Geliştiriyorsunuz? Travian Games'te Çalışan Görevlerin Toplumsal Çalışmalarda mı Geliştiriyorsunuz?

-İlk soruya cevap vermek çok güç olmasa gerek. Diğer kısımlar kişisel sorular bunları muhattaplarına sormalısınız.

-Bizim geliştirmekle ilgili herhangi bir ilgimiz yok. Bizler yöneticiyiz sadece. Firmanın programcıları var, oyunu onlar gelliştiriyor ve yeni oyunlar yapıyorlar. Bizim de fikrimiz olursa herhangi bir konuyla ilgili veya sizin forumda yazdığınız fikirlerden olabilecek olanları, yöneticilere yazarız onlar ise okuyup kendilerine göre olumlu olabilecekleri yazılımcılara bildirirler, buna göre de oyuna ekleyip çıkarabilirler.

Diana:Hayalinizdeki üye vasfını anlatırmısınız?

Diana...

-Senin eski avatarındaki gibi Ayberk.

Memat:Forumda çılgınlık olarak nitelendirebileceğiniz veya unutamam dediğiniz bir anınız oldu mu? Varsa bunu bizimle paylaşır mısınız?

-Benim forumda yaptığım bir çılgınlık mı yoksa üyelerin yaptığı bir çılgınlık mı?
Yani ben ne çılgınlık yapabilirim bilmiyorum Bir gün foruma kafamda kazak şapkasıyla gelip hululu dansı yaptım desem inanacak mısınız?

-Üyelerimiz hep çılgın sağolsunlar. Kafa göz birbirlerine girip daha sonra can ciğer olan üyelerimiz ilgimi çekmiştir hep. Bana biraz "Yemekteyiz" programını hatırlatıyor. Ama yemekteyizden mi etkileniyor da böyle oluyorlar yoksa bu bizim normalimiz mi emin değilim henüz.

Gözyaşı:İzmir'deki yemekteyize katıldığınız doğru mu ?
-Ege Üniversitesini biliyor musunuz ?
-Öğrenim durumunuz nedir ?
-Yemekteyizden kazandığınız parayı ne yaptınız ?

-Doğru değil, yemek yapmayı çok bilmiyorum. Ama öğreniyorum, yakın zamandaki amaçlarımdan biri bu
-Evet biliyorum Ege Üniversitesini.
-Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunuyum

HAFATÜ:Mesajlarınızdan sözcük dağarcığınızın oldukça iyi olduğu anlaşılıyor bunda illaki okuduğunuz kitapların da etkisi oluyordur ,daha çok ne tür kitapları okumaktan hoşlanıyorsunuz , son okuduğunuz 3 kitap ? =)

-Teşekkür ederim, böyle gördüğünüze sevindim.
-Şu anda daha önce başlayıp yarım bırakmak zorunda kaldığım Kafka' nın Şato sunu okuyorum. Çok beğendiğimden okumaya kıyamıyorum galiba.

-Daha önce biraz bestseller eksikliğimizi kapatmak için Adam Favler dan Empati ve filmi seyretmeden önce kitabını okumak lazım düsturundan hareketle Dan Brown' ın Da Vinci Şifresi okudum son olarak. Kitaptan çok dergi okuyabiliyorum ve seviyorum dergi okumayı. Kitaplar için konsantrasyon problemim var. Yine de çabalıyorum

-Türlere gelirsek pek çok şey ilgimi çekiyor aslında. Bir ara tübitak kitaplarını okuyordum. İyi hazırlanmış bir roman okumak çok büyük bir zevk. Gerçekliklle bağlarını kopramak üzere olan şeyleri okumak daha çok ilgimi çekiyor. Ama Frp kitapları okumam. Ayrıca doğuya ait konular üzerinden yazılmış günümüz kitapları da ilgimi çekiyor.

Pretoryan:Peki modroom anasayfadan sizin görebildiğiniz,bizim göremediğimiz bir forum niteliğinde mi yoksa oraya girerken yüzlerce(!) şifreyi,kilidi kırıp özel linklerden,özel ayakkabılarla,özel çoraplarla,özel patiklerle,özel nickler ve renkler ile geçtiğiniz doğru mu?

-Şifrelerle birlikte gizli tuzaklar ve kapıları açmak için bulmacalar da var. Moderatörlerimizin her biri birer Indiana Jones.

^[A]xéR~.# :Travianın En çOk İlginizi Çektiği Bişey Varmı??

Sizin Düşünceleriniz Kabul Edilip Traviana Yansıdımı Veya Neden Yansımadı

Bu Forumun Diğer Forumlardan Daha Kaliteli Olması Hakkında Düşünceniz Nelerdir??

Travian Gamesten Başka İşlerle Uğraştığınız Oldumu? Olduysa
Hangi Şirketler Veya Meslek?

-Travianın kendisi ilgimi çekiyor. Daha önce söylemiştim seviyorum oyunu. Çok akıllıca hazırlanmış ayrıca oyun oynamayı bilen, seven kişiler tarafından hazırlanmış kesinlikle. Oynadıkça ince ayrıntıları görüyorsunuz ve daha da zevk veriyor bu.

-Oyun içi geliştirmeyle ilgili düşünceleri soruyorsanız biz söylemeden oyun geliştiriciler bir çok şeyi görüp farketmiş oluyorlar zaten. Bizim bir şeyler söylememizin pek bir anlamı kalmıyor. Bu anlamda oyuna yansıyan bir düşüncem olduğunu sanmıyorum.

-Oyun yönetimiyle ilgili ise bir çok şey oldu. Beraber oturup konuşuyoruz neyi nasıl yapacağımızı, tüm planlarımızı veya takınacağımız tavırları karar verirken beraber yapıyoruz bunu.

-Bu forumun diğer forumlardan daha kaliteli olduğunu düşünüyorsanız eğer bundan gurur duyarım ancak. Daha kaliteli olup olmadığına karar vermek sizlerin işi.

-Evet başka işlerle uğraştım, duvar resmi yaptım, biraz sahne dekoru Bunun yanında güzel sanatlar fakültesine hazırlık için ders verdim. Ufak tefek yaptığım şeyleri saymıyorum

-Forumda çok anım oldu aslında ama artık bunlar günlük normalimiz haline geldi galiba. Kafam da bu aralar çok dolu olduğundan şu diyemiyorum düşünüp. Anca Fatihle Oğuzla ve diğer arkadaşlarla konuşurken çıkar herhalde. Çok güldüğüm oluyor.

DeathLess:Travian forumunun standart bir sanal forum olmadığı belli.
Haliyle bazen dest-i izdivaç görüntülerine de sahne olabiliyoruz.
Bu konudaki düşüncelerini merak etmedim desem yalan olur

-Başkalarıyla karşılaştıracak kadar fazla forum takip etmiyorum. Sanalı aşmış durumda galiba.
-Benim böyle şeylerden en son haberim oluyor nedense. Bundan sonra dest-i izdivaçları ve dedikoduları bana bildirin lütfen. Eksik kalmak istemiyorum.

aslis:Avatariniz sürekli dikkatimi çekiyor :
malum siyasetin ve yönetimin( bana göre) cokta başarılı olmadıgı bir ulkedeyiz...Yönetenlerimiz ses yükseltmeyi ve yanlış mimik, jest kullanmayı çok seviyor.Okudugum bı kose yazısında aklımda kaldığı kadarıyla söyle deniyordu: tüccar malını satmak için bağırmaz ...
Üstte yazılanlardan hareketle nedense bana avatariniz böyle yoneticileri cagristiriyor
...yazılarınızı genelde takip ediyorum ve üslubunuzu bozduğunuza, sinirlendiginize hiç şahit olmadım.bu konuda bu kadar dikkatliyken neden böyle bir avatar?

-Teşekkür ederim aslis, güzel soruymuş.
-Daha önce bahsetmiştim nickim de beni çok ifade etmiyor bir çok yönden. Bu avatarın antipati yaratabileceğini düşünmedim de değil seçerken. Ama sizlerin espri anlayışına güveniyorum

-Avatar benim çok sevdiğim bir oyunun skillerinden birinin resmi. İsmi de "speech" yani konuşma yeteneği, hitabet. Eğer bu yeteneği öğrenirseniz karizmanız artıyor ve insanları konuşarak etkileyebiliyorsunuz. Savaşmadan pek çok şeyi elde edebilrisiniz böylece, ayrıca alışveriş yaparken de ücretler düşüyordu yanlış hatırlamıyorsam.

-Her neyse burda süreklli vıdı vıdı eden şu şöyle olmaz bu böyle olur, oyun kuralları budur forumda bunları yapamazsınız hım cıss diyen biri olarak bunun doğru bir seçim olduğunu düşünmüştüm. Kendimle ve belki bu tip yönetici modeliyle alay eden bir resim aslına bakarsanız. Dediğiniz gibi konuşmalarımda politikacı hitabeti tavrım yok. Kimseye "verdiysem ben verdim", "dün dündür bugün bugündür" gibi sözler sarfetmem.

-Avatarla ilgili kafanızdaki sorular kalkmıştır umarım artık

mustafa29
14-02-2010, 08:41
Ahbun:Travian için çalışıyorum demişsiniz , Travian olmadan önce ne yapıyordunuz ne mezunuydunuz ? . Mühendis olup , sonra bırakıp admin olan kişiler tanıyorum.Sizce Bu çılgınlık değil mi biraz ?

-Daha önceki sorularda cevap vermiştim Ahbun sorularının ilk kısmına. Ben mühendis olup sonra admin olan kişiler tanımıyorum. Mühendis olup admin olan kişiler tanıyorum ama. Seçim meselesi, hayattan ne beklediğinizle ne yapmak istediğinizle ilgili bir şey.

-Ayrıca buralarda eğitimli kişilerin olması gerekiyor kesinlikle. Çünkü yöneticilerin yaptıkları/söyledikleri hem burdaki genç arkadaşlarımızı etkiliyor hem de burayı yönetmek bir ili ilçeyi vs. yönetmekle benzerlikleri olan bir şey. Çok fazla insan var, çok fazla istek var, kimseyi eksiklendirmeden çok fazla memnun edilmesi gereken oyuncu var. Ayrıca sizlerin bilmediği oyunun arka yüzü var. İlgilenmemiz, muhattap olmamız gereken çok fazla görevlimiz var.

-Burası küçük bir Türkiye.

-Bence atını yatını satıp köye yerleşen ve toprağa bir şeyler ekmeye başlayan insanlar daha ilginç, işini bırakıp adminlik yapan kişilere göre.

whocares:Sayın dwarf,
En sevdiğiniz yemek nedir?
Balık yemeyi çok seviyosunuz belli ama yanında ne gider?
Yılbaşı gecesini nerde geçirdiniz,nasıl eğlendiniz?
İzmir'e gelirsek bizi misafir edermisiniz?

-Güzel yapılmış bütün yemekleri seviyorum Sayın Oğuz. Balık yemeyi seviyorum, yanında ayran gider.
-Yılbaşı gecesini çok sevdiğim bir arkadaşım ve onun güzel arkadaşlarıyla birlikte misafirperver bir evde geçirdim. Çene çalarak eğlendik, oldukça güzeldi.
-Önce gelecekler listesini alayım Seni tepemde misafir ederim gerekirse.

rchrdskjmr:Kaç dil biliyorsunuz?
Veya biliyor musunuz?

-İşlerimi görebilecek kadar İngilizce biliyorum.

Bulaşıkçı:Sayın dwarf, Manisadayım, gitmeden yanınıza gelsem bir akşam yemeğinde görüş alış verişinde bulunabilir miyiz?

-Bunun pek mümkün olacağını sanmıyorum.

Altay:Peki, İzmir'in neresinde yaşıyorsunuz ?
İzmir takımlarından desteklediğiniz veya hayranı olduğunuz bir takım var mı ?

-İzmir' in neresinde yaşadığım bana kasın artık. İzmir takımlarından desteklediğim takım yok.
-Hayranı olduğum takım, kendi kulübüm Göztepe. Takip edemiyorum uzun zamandır ne yazık ki.

Cermenyus:moderatör alımları varmı
Bütün forumla Travian Gamesle uğraşmak nasıl bir duygu
Admin olmak için naptınız
saçma sorular oldu ama hep merak etmişimdir

-Aslında moderatör alımları diye planlı tarihli bir durum hiç bir zaman olmadı bizde. Forumda yardımı dokunabileceğini düşündüğümüz, forumumuzun mantığını kavramış olduğunu düşündüğümüz üyelere biz teklif götürüyoruz çeşitli zamanlarda gerek görürsek.

-Travianla uğraşmak biraz yorucu, stresli ve oldukça zaman alan bir şey. Öte yandan hem genelde oyunları, özelde de Travian' ı seviyorum, o yüzden keyifli olabilen de bir şey. Hepimizi için daha da keyifli yapabiliriz diye düşünüyorum.

-Admin olmak için bir şey yapmadım. O anda hangi görevim varsa onu en iyi şekilde yapmaya çalıştım sadece.

cimbomagd:Merhaba Admin'im,
Küçükken size "Büyüyünce ne olacaksın?" diye sorulduğunda ne cevap verirdiniz?

-İlginç soruymuş. Annemin dediğine göre çöpçü olacağım diyormuşum. Benim daha sonra hatırladığım fabrikatör olacağım dediğim, sonra Kimya Mühendisi olmak istiyorum diyordum. Abim dediğim kuzenim Kimya mühendisliği okuyordu o zamanlar, etkilenmiştim sanırım

KızıleLma:En beğendiğiniz, unutamadığınız film hangisi?

-Çok fazla var. Fight Clup, Shawshang Redemption, Star Wars serisi, Peter Sellers filmleri, Hurly Burly, Memento, Tim Burton filmlerinin tamamı kesinlikle,.. daha pek çokları...

HAFATÜ:Tahminimde yanılmamışım =) .

Peki forumda Tasarım ve Yazın&Düşün bölümlerini takip ettiğinizi söylediniz sizin de bu alanlarda yeteneğiniz var mı , tasarım çalışmalarınız , şiir vs...

-Var biraz sanırım Önceki mesajlarımın birinde cevabı var bunun aslında. Onun dışında düz yazı yazmayı severdim aslında. Şiirden hoşlanmam pek.

The Rock:Şimdiye kadar forumda sizi en çok güldüren konu ne?

Müzikle aranız iyiymiş, hangi müzik tarzlarını/sanatçılarını seviyorsunuz?

Televizyon dizilerinden izlediğiniz var mı? Varsa isimleri?

Şimdiden teşekkürler

-Aklımda kalmamış böyle bir şey.

-Bir çok şey dinliyorum. Rock, Heavy Metal,.. Faith No More yıllardır usanmadan dinlediğim grup, şu aralar A Perfect Circle, Quins of the Stoneage tekrar tekrar dinliyorum. The Cult, King's X, Black Crows, Corrosion of Confirmity, Pentagram,.. Pek çok var, hangi birini sayayım

-Evet var, şu aralar tvde oynayan How I Met your Mother, Two and a Half Man çok seviyorum. Dexter, Lost da yine takip ettiklerimden, Entourage' a sarmış durumdayım son günlerde... Dizi izlemeyi seviyorum, aklımdan çıkmayan eski yeni bir çok dizi var...

mustafa29:Müziğin hayatınızdaki yeri tam olarak neresi?
Koray abi herhangi bir enstrüman çalabiliyor mu?

-Hayatımdaki yeri merkeze yakın oldukça Mustafa Seviyorum çok birşeyler dinlemeyi.
-Evet bas çalıyorum

Last FiRe:Okul dönemlerinizde karneniz nasıldı?

-Karnem iyiydi oldukça okul dönemlerinde

mustafa29
14-02-2010, 08:42
KızıleLma:Behlül hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Türkiye'nin hiperstarı olduğunu iddaa eden Ajdar hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Üç büyük(!)ler dışında en beğendiğiniz taraftar grubu hangisi?
a)Mavi Şimşekler (Adanademirspor)
b)Kırmızı Şimşekler (Eskişehirspor)
c)Kaf Sin Kaf (Karşıyaka)
d) Teksas (Bursaspor)
e) Gecekondu (Ankaragücü )

-Türkiye'nin 2012 Avrupa şampiyonası için düştüğü eleme grubu hakkındaki yorumunuz nedir? (Azerbaycan, Kazakistan, Belçika, Avusturya, Almanya)

-Sizce ne zaman uçan arabalarla seyahat edebileceğiz?

-İzmirli olarak İzmir'in kızlarını güzel buluyormusunuz?

-İstediğiniz üniversitenin istediğiniz bölümünü seçme hakkınız olsaydı zamanında, nereyi seçerdiniz?

-En sevdiğiniz video formatı nedir? ( .avi, .mp4 vs vs)

-Siz de Çekoslavakyalılaştıramadıklarımızdan mısınız?

-Behlül' ü tanımıyorum.
-Ajdar' ı tanımak istemiyorum.
-Tarafltar gruplarını takip etmiyorum. Göztepe taraftarı özeldir.
-Yorumum yok.
-Güzeldir İzmir' in kızı erkeği.
-İstediğim üniversitede istediğim bölümü seçtim zaten.

Phoenix:Server 2'deki jedi sen misin abi

Ödevini yaptın mı sen Erhan?

Aslana Kafa Atan:Gerard ve Avukat kardeşiyle hiç görüşdünmü abi.
2)Forumla ve oyunla ilğili bi olay oldugunda Alamanya ile nasıl irtibat kuruyormusunuz Alamanya temsilcimiz Süpermen Sertaç mı sağlıyor bağlantıyı.
3)Bu olacak diyerek bastırdıgınız ne vardı forum ve oyunda şu Alamanı arayım iki çift laf söylediğim dediğin oldumu abi.

-Hansel ve Gratel ile görüştüm.
-Posta güverciniyle.
-Irc' yi Türk oyunculara kapatmaya çalıştıklarında tartışmıştık Irc oplarıyla.

mustafa29:Ailenizle birlikte mi yaşıyorsunuz?(Karnıyarağın yanında yoğurt olmayınca kızıyormuşsunuz siz de yemek yapmayı billmediğinize göre ya yardımcınız var ya da ailenizle birlikte yaşıyorsunuz)

Eğer ailenizle birlikte yaşıyorsanız evde size nasıl davranırlar?

-Hayır Mustafa, yalnız başıma yaşıyorum. Yardımcım yok, her işi kendim yapıyorum malesef. Orda bahsettiğim ailemle yaşadığım zamana ait.

aslis:İlk soruma verdiginiz cevapta su dikkatimi çekti politika yapamam,
peki açık sözlü olduğunuzdan mıdır bu?
Dikkatimi çeken birsey de su: uzun cevaplar yazıyorsunuz...
Sabirli misinizdir?
Biriyle muhabbet etmeniz ya da söylediklerini onemsemeniz için karşıdakinin zekası mıdır,statüsü müdür yoksa dış görünüş müdür baz aldığınız?
Kısacası birinin sizi etkilemesi için 'düşünce olarak' ne yapmalı?
(Bu soru diğer sayfalarda ki cevaplarinizdan birinde zor fikir değiştirdiğinizi yazdığınız için sorulmustur.)

-Politika yapamam dememiştim aslında. Ama bu bi teklifse görüşebiliriz.
-Zaman zaman açıksözlüyüm : )
-Evet gereksiz sabırlıyım.
-Herkesin söylediklerini önemsiyorum aslında. Herkesin bildiği bir şeyler var hayatta. Zekasına güvendiğim kişilerin sözlerini daha fazla önemsiyorum tabi ki.
-Olduğu gibi davranması yeterli herhalde Biraz tehlikeli bi soruymuş.

2.Bölük:Sizi travian a kim çekti?
Reklam dostlarınız

-Banner demiştim önceden

frontose:Şahsi bir oyun hesabınız varmı,altın alıyormusunuz ?

-Şu anda yok, olduğu zamanlarda da altın satın almadım hiç.

ArapŞükrü:travianda hediye olarak altın verdiğiniz oldumu
(23 nisan vs)

-Forumda düzenlediğimiz yarışmalarda verdik hediye altın.

bus stop:"Dwarfish" nicki nereden aklınıza geldi?
Hiç üye oldunuzmu?
İnternetinizde sorun varmı?

-Cevap vermiştim.
-Evet üye oldum.

Aslana Kafa Atan:Nü kara kalem resim çalışmalarınız olmuş hatta evren paşa sizden ders almış diye duydum aslı varmı.
En son kimi çizdiniz.
Bu aralar İstanbul a çok gelip gidiyorsunuz bir gönül işinizmi var.

-Külliyen yalan.
-En son kimi çizdim hatırlamıyorum ama çizmek istediklerim var.
-İstanbula gidip gelmiyorum, Gönülle bi işim yok, dedikodu hepsi.

Qquzhan:Forumda daha fazla yorumlarınızı görmek istiyoruz

Admin olduğunuzda Travian Forum ne kadar yaygındı ?
Adminlikten önce başka rütbeler aldınız mı?
Forumda sakız çiğneyen üyenin cezası ne olur?
Soracak soru yok yahu
Dip: 100.mesajmış

-Ben de istiyorum
-Adminlikten önce mod, smod oldum.
-Admin olduğumda az kişi yoktu diye hatırlıyorum, şimdiki kadar olmasa da...
-Tespit ettiğimde balonunu patlatıyorum.

Gözyaşı:23 Nisan'da tekrar olacak mı üyelerin moderatör falan olması?

-Bilmiyorum, baya bi zorlamıştı geçen 23 Nisan bizi küçük mod ve adminler.

SpeLiar:Ne tür müzik dinliyorsun ve hangi grupları dinliyorsun Koray abi ? :P

-Üstte cevap vermeye çalışmıştım.

mustafa29
14-02-2010, 08:43
Halil İbrahim:Uykusuzluk problemi çekiyormusunuz? yada sorumluluklarınızın ağır geldiği anlar oluyormu?nedenine gelince tesadüfen gecenin oldukça ilerlemiş saatlerinde sizi forumda gezinirken oldukça sık görüyoruz.

Birde merak ettiğim yada söylentimidir bilemiyeceğim ( özel mesajla bildirdiğim sorunlarıma oldukça çabuk cevaplar alıyordum eski forumda bu forumda şükür böyle sorunlarla karşılaşmadım daha o yüzden test etme imkanım olmadı )duyduğum söylenti,rivayet sizin özel mesajlarınızı okuduğunuz ama en az 10 günden evvel cevap vermediğiniz şeklinde doğrumudur?

Bir soruda soruyum hemen hemen traviandaki tüm konuları takip ediyorsunuz canınız hiç çekmiyormu bende paylaşımda bulunuyum,yorum yapıyım(daha fazla) geyiğe takılıyım sohbet ediyim kendi çevrenizde,msn,olsun başka iletişim çeşitleri olsun elbetteki sohbetleriniz vardır demek istediğim örneğin geyikte yada ne biliyim bir sinema filmi hakkındaki görüşlerinizi bildireme insanda sıkıntı yaratır kendimden bilirim çok dolaşırdım eski formu ama bir çok konuya yorum yazmak istesemde,yazsamda gönderez çıkardım konudan( eskiden gözlemci gibi hissederdim kendimi)

-Evet uykuyla kavgalıyız Halil İbrahim, şiddetli geçimsizlik var aramızda. İkinci soruya da evet, çok fazla sorumluluğum var. Bir de fazla sorumluluk sahibi bi insan olabildiğim için zaman zaman bu beni biraz yıpratıyor. Bazen oldukça geç saatlere kalabiliyorum, bu konuda da haklısın.

-Mesajlara 10günde cevap vermemişsem eğer, hiç cevap vermeyeceğim demektir. Normalde, çoğu mesaja gün içinde cevap veriyorum. Ama cevap verme süresi en fazla 1-2 gün olabilir. Bunun dışına çıkan pek bir durum olmadı.

-Canım çok çekerse yazıyorum zaten : ) Ama bazen yazmayayım diye kendimi zor tuttuğum konular oluyor itiraf edeyim

Kimyacı:Bu röportaj baya güzel olmuş. Çok şey öğrenip şok oldum.
dwarfish'i hep cücebalık olarak çevirip kendisini 1.60 altı boya sahip balık burcu birisi sanmışımdır. 1.87 demek :S sanırım asıl cüce ben oluyorum. fish değil de ish olma ihtimalini hiç göz önünde bulundurmamışım... Sorulara geçelim:
1. Travian'a günde (ortalama) ne kadar zaman harcıyorsunuz? Not: saat/24 şeklinde cevap bekliyorum...
2. Malum travian.tr nin yaş ortalaması bi hayli düşük, ve tahminen bazen çok gereksiz/mantıksız işlerle uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Soru: Tahminim doğru mu? Hiç sinirlenip bilgisayara kafa atmak, bilgisayarı kırmak aklınızdan geçti mi? Geçtiyse hiç gerçekleştirdiniz mi?
3. Zor soru: Evlenmeyi düşünüyor musunuz? Evlilik yakın mı?

-Teşekkür ederim Kimyacı. Balıkla bi ilgim yok gerçekten.

-Travian' a günde ne kadar vakit ayırdığım değişiyor. 15-16 saat hiç durmadan uğraştığım yemeği bile burada paldır küldür yediğim zamanlar çok oldu. Özellikle ilk iki sene neredeyse sürekli böyleydi. Arkadaşlarımın balkonda mangal yaptıkları benim içerde çalıştığım zamanları çok bilirim.

-Şimdi çok daha fazla düzene sokmuş durumdayız hem forumu hem oyunu, o yüzden bu şekilde sapıkça uğraşmam gerekmiyor çoğu zaman.

-Evlenmeyi düşünmüyorum. Ama sizin düşüncenizi pek önemsemiyor bu işler zaten. Evlilik çok uzak.

rihtiesmpra:Sabahın 4 ünde forumda can sıkıntısından birine rütbe verip sonra geri çektiğiniz hiç oldu mu (^^)
Bir de şu ":D" ilginç smiley değişebilir mi? (^^)

-Canım sıkıldığında forumla oynamıyorum rihtisempra
-Onlar biraz zor değişir.

çalıkuşu:Dwarfish şiirlerimi nasıl buluyorsunuz?:P

-Çalıkuşu şiirleri bilmem ama, dilinizi biraz uzun buldum az önce

Krauser:Oyunda tanıştığınız kullanıcılar arasın da 18 yaşından küçük olupta konuşmasından etkilendiğiniz, işte moderatör/Multihunter olabilecek bir kişi dediğiniz ve bu kişiyi uygun bulduğunuz taktirde hiç göreve getirdiğiniz oldu mu?

-Burada tanışıp etkilendiğim 18den küçük kişiler oldu gerçekten. Ama aslına bakarsanız ben olunan yaşın yaşanmasının doğru olduğu düşüncesindeyim. 15 yaşındaysanız 15 yaşında gibi davranmalısınız, daha sonra 15 yaşında olmuyorsunuz bir daha.

-Soruya geri dönersek 18 yaşından küçük mod almadım hiç. Multihunter asla almam zaten. 18 yaşındaki insanlar için bile Mhlık fazla bir sorumluluk. Bizim oyuncularımız gençliğinin baharında heder eder gencecik zihinleri : )

-Multihunterlarımızın yaş ortalaması oldukça yüksek. 20 li yaşların başında bir kaç Mhmız var sadece. Geri kalan 25 üzeri, 30 ve üzeri de oldukça fazla var.

D3RSİM:Herkesin abartılmışda olsa bi' hayali vardır , sizin bu hayattaki yapmak istediğiniz ve hayalini kurduğunuz şeyler nelerdir?
birde önceki sorumu yenileyeyim;

-Daha önceki sorulardan birinde hayaller üzerine bir kaç şey söylemiştim.
-Yine bu ikinci soruya da cevap verdiğimi sanıyorum. Kendimi tanımlamak bana düşmez, çevremdekilere sormak lazım. Kendimden bahsetmekten hoşlanmıyorum

kübray29:Nasıl birisiniz deli dolu hayattan zevk almaya çalışan ve anlık yaşayan mı ?Yoksa hayatı ciddiye alan kurallarına göre yaşayan biri misiniz ?
Ve hayatınızda yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?
Şuan size istediğiniz bir şeyi gerçeğe çevireceğiz desek ilk isteğiniz ne olurdu ?

-Ben de emin değilim tam nasıl biri olduğumdan aslında. Deli dolu olmadığım kesin, delirip dolduğum zamanlar da olabiliyor kendi çapımda tabi. Eğer ciddi bir şey varsa ciddi oluyorum oldukça, onun dışında çok ciddi biri sayılmam. Ciddiyetsizim hatta...

-Pek çok kişinin yapmayacağı pek çok şey yaptım. Ama bana çılgınlık olarak görünmüyor, öyle görünse yapmazdım herhalde zaten. Nedir ki çılgınlık

mustafa29
14-02-2010, 08:44
Kübray29:Çılgınlık geniş bir kavram herkes kendine göre yorumlyabilir aslında.Duruma ve kişilere göre değişiyor.Belki size çılgınlık gibi gelen şey bana çok normal ve sıradan bir şey gibi gelebilir.Sınırda bir şey diyelim.Hayatta üstüne para verseler yapmam dediğiniz ama bir an gözününüzü karartıp yaptığınız bir şey diyelim.

Diğer sorum yaşlanınca hayalini kurduğunuz şey nedir.Emekli olurum alırım eşimi çocuklarımı şöyle yaparım dediğiniz

-Aynen dediğiniz gibi.

-Bilmiyorum bu gidişle yaşlanabilecek miyim. Bahçeli filan bir yerler güzel olabilir eğer öyle bir durum olursa, okuyup, dinleyip, izleyip bahçeyle uğraşmak hoş olurdu. Gezinti de iyidir tabi. Ah oyunları unutmamak lazım.

Beste:Travian Games'te Çalışanlar Gelir Sağlanıyor mu? (Yani Maaş Alma)

-Zaten gelir sağlamıyorsan onun ismi çalışmak veya iş olmuyor.

Memat:Çılgınlık sorusunu es geçelim bende takıldım orada

Yaşayamadığın için pişmanlık duyduğun neler var abi? Ya da böyle bir pişmanlığın oldu mu ^^

-Zamanımı boşa harcadığım zamanlar için pişmanlık duyuyorum en fazla.

-"Yaşlandığında tek pişman olacağın şey kullanamadığın yeteneklerin olacak." Bu söz benim için geçerli olmaz umarım.

mustafa29:Klasik sorumuz;

100.000.000TL'niz olsa ne yapardınız?

''Denizden babam çıksa yerim'' sözü var sizin için de geçerli mi bu?

Üniversite yıllarında müzik gurubu kurdunuz mu?

-Çok eğlenirdim kesin Mustafa o kadar param olsa.
-Evet.
-Evet vardı bir cover grubumuz

kankalar1115:oyunda hangi ırkı tercih ediyorsunuz?

-Cermen seviyorum. Diğerlerini de oynadım ama...

aslis:Yine bir onceki soruma cevabınızdan yola çıkarak;tehlike nedir size göre?
Ölüm müdür sizi tehlikeden uzak tutan yoksa prestij kaybı mıdır?
Orneklere indirgeyip sorarsak soruyu: hız yapmak tehlike midir?
Yalan söylemek tehlike midir?

-Bu sorduğum sorular bu sekilde devam ederse benim için ne kadar tehlikelidir?

-Sorular "elimde bir değnek olsa"ya gidecek gibi görünüyor Bilmiyorum, hiç oturup "ulan Koray, söyle bakalım tehlike nedir?" diye düşünmedim. Düşündük bu çıktı: Yüksek tehlikeli bişey

-Ölüm varsa prestij kaybı kimin umrunda olur, garip bir karşılaştırma bence.

-Hız yapmak tehlikelidir tabi. Dikkat etmek lazım. Yalan için kullanılacak betimleme tehlikeli olmaz. -Yalan insanın kendiyle ilgili bir şey. Başkasına söylediği değil aslında...

-Sorular tehlikelidir

Burakk:Önceki soruları okumadığımdan bilmiyorum sordularmı ama, hangi takımlısın abi? Tuttuğun takımın maçına gittin mi hiç?

-Sen üzülme biz senin yerine okuruz Burakk.

Solaris93:bendende bir soru : neden hiç bir konuya mesaj yazmıyorsunuz

2.soru : admin olmak pekte keyifli değil galiba _ ?

-Arada yazıyorum.
-Admin olmak kolay değil ama hiç bir şey kolay değil. Önemli olan yaptığınız şeyi sevip sevmemeniz. Ve bir kaç şey daha...

Cermenyus:Adminlik çok yoğun geçiyormu ordan bi üye ordan bi moderatör falan filan

-Evet yoğun geçiyor çoğunlukla. Travianda her zaman yapacak bir şeyler var.

Diana:Sayın Dwarfish Günde Ortalama Kaç bardak kahve içiyorsunuz? Bu kahvelerin ortalama kaçı PC başında oluyor ve Pc başında iken hangi işlerle uğraşırken "ah işte buna başlamadan önce bir kahve yapayım" diyorsunuz? Mesela ben Film izlemeye başlamadan önce mutlaka kahvemi hazırlarım.

Diana...

-Sayın Diana,

-bu aralar bir/iki bardak içiyorum. Daha önce 4-5-6 oluyordu herhalde. Biraz daha düzgün şeyler içip/yiyip biraz daha düzene sokmaya çalışıyorum kendimi. Zaten iyice hoşlanmamaya başladım kahveden Meyve çayları ve filtre kahve bu aralar favorim...

-Bu içtiklerimin hepsi pc başında oluyor eğer bir misafirim gelmediyse ve onunla içmiyorsam. Sadece uyanıp pc başına otururken kahve veya çayımı alıp geliyorum. ondan sonrakiler genelde dur ya kalkayım da bir kahve yapayım bari şeklinde oluyor.

-Ve daha çok bir şeye başlarken değil de bir işimi bitirdikten sonra oh be bunun üstüne bir kahve/çay neyse artık içerim diyorum.

-Son olarak neden benim kahvemle bu kadar ilgilendiğiniz konusunda merak içerisindeyim

PunisherCan:hehehe. Koray abi yoğun hafta'nın başındayız daha. Umarım sıkıcı olmaz roportajın sonu : )

-Başındayız derken...
-Daha ne kadar sürecek ki bu?

Chucky:Dwarfish bey;
Hiç damar şarkı dinleyip ağladığınız oldu mu? : )
Hiç travian buluşmalarına katıldınız mı? Katılmadıysanızda, katılmayı düşünüyor musunuz?
Koray abi son sorum geliyor; evlenirsen düğününe beni çağırmayı düşünür müsün??
(not: cumhuriyetten aşağı takmam abi haberin olsun : p)

-Hayır olmadı Chucky Bey.
-Hayır katılmadım, yanlış anlaşılabilir bir birliğin oyuncu toplantısına katılmam.
-Önce evleneyim Chucky, sonra düşünürüz.

All Starz:İyi Günler Koray Abi =)
Hiç Uğraştığınız İşten Sıkıldığınız Olmuyormu.Mesela Arkadaşlarım Balkonda Mangal Yaparken Benim Pc Başında Çalıştığım Bile Oluyor Demişsiniz.İşte O Güzel Ortamı Bırakmak Zor Olmuyormu (:

-Merhaba All Starz,

-işkoliğim biraz sanırım. Benim çalışma heyecanımı törpülemedikleri sürece sorun değil çalışmak benim için. Hayatta bu yüzden kaçırdığınız şeyler oluyor tabi malesef.

Uniq:...Şaka bi yana Travian'a nasıl bakarsınız.Yani demek istediğim travian, oyun değilde **** dir.Diyeceğiniz bir cümle varmıdır.Mesala ben, travian için oyuncuları birleştiren bir etkinlik gibi dörüyorum.

-Travian' ın ne olduğu, ne işe yaradığı ile ilgili çok fazla şey söyleyebilirim.
-İnsanların sosyalleşme alanı, bazılarımızın ilk sosyal deneyimleri, hayata başlamadan önce staj alanı; TravianTr için "çok da küçük olmayan bir Türkiye prototipi". İnsanın kendine bakabildiği sihirli ayna Bu gider böyle...

mustafa29
14-02-2010, 08:45
aslis:Tekrar...bir önceki soruma verdiginiz cevaptan ötürü 'aradığım cvp o degildi' insanın anlatmak istediği ayrı,anlattığı ayrı, anlaşılan ise apayrı oluyor düşüncesine ne kadar katılıyorsunuz?
Veee
Dogru anlaşıldığınıza emin misiniz?
Eğer yanlış anlasiliyorsaniz bu sizin zor bir insan oldugunuzu mü gösterir?
Doğru mesaj verme sizin için bir kaygı mıdır yoksa misyonunuz mudur?
Bir de özel soru: hani insan alemde hayal ettigi müddetçe yasar ya...
Bize bir hayalinizden bahseder misiniz?

-İnsan bildiği kadar anlar, (kendini anlatıyorsa)kendini tanıdığı ve (bir meseleyi anlatmaya çalışıyorsa)bildiği kadar da anlatır diyorum.

-Yine yukarda söylediğimden yola çıkarsak, görüş skalanızın genişliği, yaşadıklarınız, deneyimleriniz,.. neyse ona göre anlarsınız anlatılanı. Herkes kendine göre küçük/büyük başka bir dünya, herkesin anlayışı başka. Eğer bunun farkına varabilir ve kabullenirsek, karşımızdaki insanlarla iletişimde çok önemli bir yol katetmiş oluruz.

-Bu da bize zaman, yeni bilgiler, bahsettiğim skalanın genişlemesi, daha mutlu ve keyifli bir yaşam olarak geri döner.

-Doğru anlaşılmak diye bir şey yok. Karşınızdaki sizi ne kadar anlamak istiyorsa o kadar anlaşılırsınız; çoğu zaman ve çoğumuz ise bilmiyoruz zaten doğru düzgün kendimizi bile, böyle olunca doğru anlaşılmak diye bir şey de daha çok anlaşılmak istediğiniz gibi anlanıyor musunuza dönüyor.

-Yanlış anlaşılıyorsak bu ya karşımızdakinin anlayışıyla ilgili farklılıklar olduğunu, farklı kulvarlarda koştuğunuzu ya da kendinizi ifade etme problemleri olduğunu veya ifade etmemeyi tercih ettiğinizi gösterir. Eğer bana dönersek, kolay bi insan olmadığımı biliyorum.

-Doğru mesja vermek aslında normalde hiç umrumda değil. Anlamak isteyen, ilgilenen anlar, istemeyen anlamaz; anlatmak için gösterilen çaba ise boşunadır(beyhude ). Tabi pratikte bu böyle olmuyor pek. İnsan anlaşılmak istiyor, en sevmediğim şey de zaten söylemediğim, kastetmediğim şeylerin üzerime yıkılması. Kendimi paraladığım oluyor bazen bu yüzden. Ama gerek yok, boş, herkes anlamak istediğini anlar,..

-Öte yandan Travaindaki varlığım söz konusu olunca, burada kendi kişiliğim doğrultusunda tam olarak davranamam, umrumda değil diyemem bazı şeylere. Doğru anlaşılmaya dikkat etmeniz gerekiyor. En azından yanlış anlaşılmamak için elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Bu biraz zorlayıcı, o yüzden mesajlarımı tekrar okumadan göndermem pek.

-Bir hayalim Daha önce biraz değinmiştim bu konuya. New York' ta bi süre yaşamak fena olmazdı. Yaşamaya çalışma kaygısından kurtulup sakin bi şekilde ne yapmak istiyorsam onu yapmak hayalim... Basit biraz...

HAFATÜ:Peki yazmayayım diye kendinizi zor tuttuğunuz zamanlarda farklı bir forum hesabı açıp mesaj yazdığınız oluyor mu ?

-Açmadım desem inanmayacaksınız, açtım desem gizli bi hesap açmanın anlamı kalmayacak...

Solaris93:boyunuz:
kilonuz:
göz renginiz:
saç renginiz:
kendinizi yakışıklı olarak görüyormusunuz:
hangi sporla uğraşırsınız:
basketbol sizce ne ifade eder (3 kelime ile):

-Almaya mı karar verdin beni Solaris?

İptal:Türk Dizilerinden Yada Film'lerinden severek izlediğiniz varmı ?
Kurtlar Vadisi'ni İzlermisiniz ?
Recep İvedik veya Gora Serilerini izlediniz mi Fikriniz ne ?

-Bu aralar yok izlediğim Türk dizisi.
-Kurtlar vadisi bi kez izlemeyi denedim.
-Recep ivedik ilk film seyrettim malesef tvde. Neymiş bu diye, düşündüğümden de kötü çıktı.
-Goranın ilkini izledim, diğerlerini bilmiyorum, ilk goradansa diğer cem yılmaz filmlerini tercih ederim.

Aslana Kafa Atan:Koray abi..
Ağzım açık hayretler içinde okudum yazdıklarını korku filmi gibi ürperdim kanım çekildi bir anda hanım tansiyonumu ölçerken bir anda yazmaya çalısıyom.
Abi sen Neler yapar nelerden hoşlanırsın bizler aynı dünyanın insanı değilmiyiz.
Yahu gideyimde kavede 1 el okey yapayım , nargileye kaçayım bu gün kız arkadaşım olsun bi sahil takılayım e2 de bi alt yazılı cavurca dizi seyredeyim demezmisin müslümü dinlerken bileklerinin hop hop ettiğini hiçmi hissetmedin.
Burda sana bi baglılık yemini etmek lazım sana layık bir üye olacagıma seni hiç üzmeyecegime kendini bizlere adayan Tek Adminimiz Koraya sonuna kadar sadık olacagımıza gibi

Başkanımızın kıymetli bir sözü var, haddim olmayarak oradan alıntı yapmak istiyorum:
"Bize gaz vermeyin."

TogaX:Ruh halinizi bir smiley ile anlatın desem ?
2.Hiç "Keşke yönetici olmasaydım,diğer üyeler gibi sohbete dalsaydım" dediğiniz oldu mu?
3.Foruma ilk Marach kayıt olmuş.Neden o?
4.Şu anda admin olmasaydınız,hangi rütbe olmak isterdiniz ?
5."Yeni Fikirler" bölümüne bakıyor musunuz ?
6.Neden "Onurunla Kaybet" ?
7. ve son sorum ; 23 Nisan yaklaşıyor.Aklınızda "Admin şu olsun" dediğiniz var mı ? =P

-Çok zor derim.
-Cevaplamıştım.
-En yaşlımız Marach çünkü.
-Üye olmak isterdim.
-Evet bakıyorum.
-Bu iki kelimeciğin anlatmak istediği şeyi bir çok uzun yazıdan çok daha iyi karşıladığını düşünüyorum.

Pretoryan:Klasik soru:
Aşk mı,para mı,travian mı,forum mu yoksa yemek yemek mi ?(Bunların içinden tek biri.)

Kılım klasik sorulara.

mustafa29:Merhaba Koray abi.
Size göre arkadaşlık nedir?
Arkadaşlığın hayatınızdaki yeri neresidir?
Aile,arkadaşlık,iş hayatınızdaki sıralaması nasıldır?
Hepsini aynı terazide mi ölçerdiniz yerleri farklı mıdır?

-Güzellik yarışmalarındaki sorulara benzemiş bunlar biraz Mustafa. Naapıcaksın benim arkadaşlık/aile sıralamamı

mustafa29
14-02-2010, 08:47
İmmortal:Neden visitor mesajlarına cevap vermeyip özel mesajlarla ilgileniyorsunuz?
Ayrıca daha önce yazdığınıza göre birçok mesaja cevap vermek istediğinizi lâkin isminizin altında yazan rütbe gereği yazmadığınızı söylemişsiniz.
Neden admin olmanız sizin mesaj yazmanızı engelliyor?
Eğer tartışmaya neden olacak cevaplar vermemek ise bu forum kavramından uzaklaşmak değilmidir ?
Ya da başka bir nedeni varsa bunu bizlerle de paylaşabilir misiniz?

-Çünkü bana yazmak istiyorsanız bir özel mesaj kutum var. Ziyaretçi kısmındaki mesajlara cevap vermiyorum, amacı bu değil orasının.

-Birçok mesaja cevap vermek istiyorumdan çok, yazmak istediğim mesajlar olabiliyor.
Admin olmam mesaj yazmamı engellemiyor tabi ki. Yazdığım zamanlar da oluyor zaten.

-Ancak burası diğer forumlardan farklı olarak bir oyunun forumu. Dikkat etmeniz gereken pek çok şey var ve yanlış anlaşılmalara imkan verecek konulara girmemeniz lazım. Ama orda demek istediğim biraz daha farklı.

-Yetki sorumluluğu beraberinde getirir. Bizim burdaki görevimiz forumu kullanmak değil, yönetmek; sizlerin daha iyi, efektif ve rahat şekilde kullanmasını sağlamak. Dolayısıyla forum mantığıyla çelişen bir şey değil. Ayrıca nedir "forum mantığı" ondan da emin değilim...

Kitxi:Giriş : Bütün yetkililerimizin foto.sunu gördük ?
Gelişme : Forum Admininide görmek istiyoruz ?
Sonuç : Fotoğrafını paylaşabilir misin bizimle dwarfish ?
2- kız istemeye gittiğinizde eşinizin babası ne iş yapıyorsun deyince ne cevap vereceksiniz ?
Bu 2 husus benim için tek noktası olmayan soru işaretim :P
Kelime oyunu yapayım dedim :P

-Foto çektirmeyi çok sevmiyorum, dolayısıyla çok yok zaten fotorafım. Kimbilir belki başka zaman Kitxi.
-Bu konuyla ilgili dialoglar ben de arada düşünüp gülüyorum.

CaiCaiPai:Uzun Zamandır Yazmıyordum Bu vesileyle yamış oluyim =)

Nickinizi Dwarish koymanızın sebebini Hobbitler kitabındaaki Dwarflardan geldiğini söylemiştiniz.

J.R.R. Tolkien'in diğer serilerini okudunuz mu ??

-Yüzüklerin Efendisi serisini okudum.

Hardyboys:adminim nerdeyse herkezin ismini biliorsunuz bi yerdenmi bakıyorsunuz yoksa herkezi tanıyor musunuz

-:) Aklımda kalanlar...

crossfire:''Başarı'' sözcüğü size ne ifade ediyor?

-İyi hissettiren bir şey

Night:Travianı sürekli oynayan arkadaşlarınız ve çevreniz varmı ? varsa onlara torpil yapıyormusunuz ?

-Arkadaş çevremden sanırım hiç kimse oynamıyor Travian' ı. İlginç bi durum aslında. Bazen kulağıma geliyor daha sonradan bazı oynayan eski arkadaşlarım. Ama ne hesaplarını bilirim ne de konuşuruz bunlarla ilgili. Ama onlarla beraber oynamayı isterdim, olamadı ne yazık ki. Torpilin hayatımda hiç bir zaman yeri olmadı, ne kendim birine iltimas geçerim; ne de kendimin herhangi bir konuda kayırılmasını isterim. Bunu en iyi görevli arkadaşlar bilir.

Bi gün telefonla konuşuyoruz liseden yakın bir arkadaşımla.

Ulaş: Ben sizin oyunu oynadım yıktılar beni. Bi de tehdit aldım oyunda, acayip bu insanlar. Sildim hesabı.
Ben: Allalah noldu, birlik lazım tek başına oynanmaz bu oyun vıdıvıdı...
Ulaş: Ne güzel geliştirmiştim köyü, bi sürü askerim vardı, sonra bi birlik haraç istedi. Benden haraç kesecek adam doğmadı daha dedim. Bütün birlik saldırdı üstüme.
Ben: Geçmiş olsun bi daha başlarsın yeni serverda; zaten ilkinde denersin, ikincide... vıdıvıdı vıdı...
Ulaş: Yok oynamam.
Ben: Niye
Ulaş: Adam yüksek yerlerde tanıdıklarım var oynatmam seni dedi.
Ulaş, Ben: Hahahahaha

-Son olarak bir not eklemek istiyorum: O onun yakını bu buna destek dedikodularına sebep vermemek için forumda hiç kimseyi arkadaş olarak eklemiyorum. Alınıp gücenmeyin lütfen.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum güzel sorularınız için. Mustafa' ya da ayrıca teşekkür ediyorum pazartesi sabahı saat 7.30' da konuyu başlatacak kadar burayla ilgilendiği ve uğraştığı için. Sizi bilmem ama benim için keyifli bir sohbet oldu.

Hepinize forumda ve oyunda iyi eğlenceler diliyorum.

Saygılar, sevgiler.
Koray...

SpeLiaR
14-02-2010, 09:15
8.15 gibi başladım okumaya. .) gerçekten çok uzunmuş. ama akıcı bir röportaj .) Mustafa SpeLiar da kim ? .p tebrik ederim herkesi .p

tatminaTR
14-02-2010, 09:39
baştan sona büyük bir zevkle okudum... soru soran cvp veren emeği geçen herkezi tebrik ederim bu gzL paylaşım için

SwordFish
14-02-2010, 10:01
Arada şakayla karışık benimde ismim geçmiş ama , orada anlatılan sanırım KODADIKILIÇBALIĞI olmuş..İsim benzerliği Hay Allah :)

Ulaş: Ben sizin oyunu oynadım yıktılar beni. Bi de tehdit aldım oyunda, acayip bu insanlar. Sildim hesabı.
Ben: Allalah noldu, birlik lazım tek başına oynanmaz bu oyun vıdıvıdı...
Ulaş: Ne güzel geliştirmiştim köyü, bi sürü askerim vardı, sonra bi birlik haraç istedi. Benden haraç kesecek adam doğmadı daha dedim. Bütün birlik saldırdı üstüme.
Ben: Geçmiş olsun bi daha başlarsın yeni serverda; zaten ilkinde denersin, ikincide... vıdıvıdı vıdı...
Ulaş: Yok oynamam.
Ben: Niye
Ulaş: Adam yüksek yerlerde tanıdıklarım var oynatmam seni dedi.
Ulaş, Ben: Hahahahaha

Harikaydı bu yaa :))