PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : roma taktik

.RoNaLdİnHo.
12-02-2010, 17:30
yAV baktım foruma hiçbir şekilde romalı düzgün bir taktik yok multi köyler de kapandı multiyle taktik yapan çok kişi vardı roma ne yapar üretim mi kasmalı asker mi basmlaı ne yapmalı ilk başta?

nLçC
12-02-2010, 17:31
Taktikler İndeksi (http://forum.travian.com.tr/forumdisplay.php?f=90)
Bakabilirsiniz buradan.. Forumda olan bu kadar.
Çok da güzel taktikler var bence...

R3İS
12-02-2010, 17:32
Asker yapmamalı.Zaten cermenler kısa sürede keserler.
Önce üretim yapıp sığınakla hammaddeleri korumalı.Hammaddeler baya birikince toplu asker basmalı :)
5'er 5'er gibi :)

iismail
12-02-2010, 17:36
Asker yapmamalı.Zaten cermenler kısa sürede keserler.
Önce üretim yapıp sığınakla hammaddeleri korumalı.Hammaddeler baya birikince toplu asker basmalı :)
5'er 5'er gibi :)
5 er 5 er mi toplu:)))ilk 15 gün üretime yüklendim ben saldırı da almadım şuan s11de manyak bi köyüm oldu saldırı almadım daha düşünün geçen bi saldırı aldım o da fake:)

orhanlı_1
12-02-2010, 17:37
yav baktım foruma hiçbir şekilde romalı düzgün bir taktik yok multi köyler de kapandı multiyle taktik yapan çok kişi vardı roma ne yapar üretim mi kasmalı asker mi basmlaı ne yapmalı ilk başta?

romalılar profesyoneller çok iyi kullanır ama yeni başlayan oyuncular içinde iyi bir seçimdir romalıda etrafındaki cermenlerle iyi geçinmen lazım etrafındaki cermenlerle iyi geçinirsen hammaddede demir ve oduna ağır vererek asker üretip en kısa sürede emperyan basmaya çalışılmalı bu arada romalılarda bence altın kulllanmak şart yoksa askerleri nasıl doyurıcaz

basketci
12-02-2010, 17:46
romalılar profesyoneller çok iyi kullanır ama yeni başlayan oyuncular içinde iyi bir seçimdir romalıda etrafındaki cermenlerle iyi geçinmen lazım etrafındaki cermenlerle iyi geçinirsen hammaddede demir ve oduna ağır vererek asker üretip en kısa sürede emperyan basmaya çalışılmalı bu arada romalılarda bence altın kulllanmak şart yoksa askerleri nasıl doyurıcaz

Hadii yaaa kimse bilmiyodu bunu

ilbey06
12-02-2010, 18:04
romalılarda atlı asker basmaya nezaman başlayabiliyorsan kardeş oyun ozman başlıyor ben basamaya başladım :D:p:p179 nüfus ama atlı askerin avvrsa bambaşka asla nüfusla uğraşma tarla üretim ve sadece asker

orhanlı_1
12-02-2010, 18:13
Hadii yaaa kimse bilmiyodu bunu
bilen var bilmeyen var sen belki bildiğini zannediyosun

KULTIGIN
12-02-2010, 20:08
korumadan max lej ile çıkmakta bir seçenek bununla ilgili,geç aktivasyona dayalı bir taktik vardı,burakk arkadaşımız yazmıştı,15 lej ile çıkılıyordu,fakat hesabı geç aktive etmek,bölgede daha önceden hesap açan cermenlere gelişme fırsatı verir ve askerlerini ekonomik olarak kesemezsiniz...Server açılır açılmaz,ödevleri yapıp askeriye seçeneğini seçip,7-8 lej ile korumadan çıkılabilir veya biraz daha fazla ile...ve şansımızı deneyip cermen mantığı ile yağmadan gelen ham ile üretim kasmadan direk lej basılabilir hatta tahılı eksilere düşürerek devam edilebilir,(lejyonerler ağır kayıp verdiğinde direk hesap silinebilir)sadece tarla ve lej basılarak ve sırf yağma ile devam edilip,imparotis için kasılabilir ya da boşver imparotisi,direk köşk basıyım denebilir,aynı mantıkla giden başka bir cermenin 250 askeri olduğunda sizin hammaddeye göre yaklaşık 156 lej olması gerekirken,tokmak üretim süresi ve lej üretim süresi farklı olduğu için (Kışla seviye1 lej üretim süğresi:26dk 40 saniye,S11 baz alınmıştır)yaklaşık 112 lejyoneriniz olması gerekir..Tabi altın kullanıyorsunuz ve gelen hammaddelerle npc yaparak lej basıyorsunuz kabul ediyorum,çünkü cermen öle yapıyor..Günü geldiğinde bu 250 tokmaklı cermenin bütün tokmaklarını evinde yakalayıp kesmeye çalıştığınızda sadece 211'ini kesersiniz ve bütün lejleriniz ölür bu da sizin gümlemeniz demektir...Dolayısıyle lejyonerden sonra emperyan ya da imparotis geliştirmeye çalışmak köyünüzün emniyeti için gerekli...10-12 sektör ötenizdeki bir cermen bile, siz 7*7 nize hakim olsanız dahi oyun başında size problem olabilir...Çünkü lejyoner,Tokmak sallayan gibi ucuz ve üretim süresi düşük bir birim değil ve tokmakla baş edemez...Roma taktiğinizi bu çerçevede yaparsanız uygun olur..

-BzKrT-
12-02-2010, 20:57
yapacağın iş basit ilk başlarda üretim yap ve sığınak geliştir dikkat et hammadde kaybetme nüfusun 150 olunca üretimleri ve sığınakları geliştirmiş olursun depo dolmasını bekle ben depoyu 6300 yapmıştım 30 emperyan bastım sen daha iyisini yapabilirsin...

McKnight
12-02-2010, 21:09
Bir romanın yapacağı şeyler

1) Oyuna ilk hafta değil akabinindeki haftalar başlamak.
2) Koruma süresi zarfında aralıksız lejyoner basmak dengeli tarla geliştirmek.
3) Sürekli açık köylere yağma yapmak, asker kaybetmemeye özen göstermek.
4) Açılmasına yakınken biraz nüfus kasmak düşman saldırılarını bir nebze de olsa azaltabilir.
5) 100-150 tane lejyoner sahibi olduktan sonra ilk iş imparator basma çalışmalarına girmek. emperyan değil imparator!
6) imparatortların eşsiz yağmalama ve saldırı gücünden yararlanarak 70-80 tane imparator sahibi olmak.
7) imparator kaybını minimala çekmek için öncelikli olarak lejyonerlerle yeni açılan köylere girmek.
8) daha sonra yağmadan gelenlerle tahılı ayarlamak ve öncelikli olarak belediye kurup 2 tane festival verdikten sonra üretim seviyeleri geliştirmek.

altın sahibi olmayan hiç uğraşmasın.

J'oKe'R
12-02-2010, 21:26
birazdaha detaylı anlatırsan daha iyi olur bölede güzel olmuş ...

LegenDooM
13-02-2010, 14:35
ilk ay sırf üretim ( roma için )
Sonra asker bas kimse tutamaz seni.

Gecekondu
18-02-2010, 21:54
bkz. http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=16581