PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasıl Lümpen Olunur - Bölüm 1

cimbomagd
07-02-2010, 22:30
Nasıl Lümpen Olunur - Bölüm 1

Uyarı: Aklınıza gerçekten güveniyorsanız okuyun, yoksa hemen sayfayı kapatın.
Gerçekten anlatmak istediğimi anlayana...

1. Vatanın kurtuluşu İnternet'in elinde

Ülkeyi kurtarmak için tek yapmanız gerekenin aynı içerikte olsa bile Facebook'ta elli tane grup açmak olduğunu, her tarafta "Ben Türk'üm!" diye hava atmak olduğunu, sabahtan akşama kadar 10. Yıl Marşı'nı dinlemek olduğunu düşünün. Her sitede, her forumda resminizi koyun, ama sakın ülkeniz için çalışmayın. Sadece "Türkiye", "Türkler", "Atatürk'ü Sevenler" gibi gruplar açın "face"inizde, zaten Türkiye'yi ve Dünya'yı Facebook kurtaracak. Hiç yararlı birşey yapmayın ülkenize, katkıda bulunmayın. Ne de olsa Lümpen olacaksınız değil mi?

2. Türklerden daha iyi ırk, Türkiye'den daha iyi ülke yoktur; hiçbir şey beceremesek de

Her zaman en iyisi, en güçlüsü sizsiniz. En iyisi Türkler. Siz hiçbir şey beceremeseniz de,tüm kanıtlar ortada olsa da yine de siz en iyisiniz. Bir bebek gibi davranın:

- Neden sana alayım ki bu şekeri?
- İşte!
- İşte ne?
- İşte ondan.

Sadece tarihinize, geçmişinize bakın. Şu anki durumu veya Geleceği hiç düşünmeyin.

Yabancı: Bizim ülkemizde ekonomi durumu çok iyidir. Fakir olan kişiler çok azdır.
Türk: Biz de 100 yıl önce sizi böyle böyle yenmiştik.

3. Dünya'da Aşk'tan başka birşey yok

Televizyon izlerken, uyurken, yemek yerken, okula giderken, ödev yaparken, tuvaletteyken; her nefes alıp verişinde aşkı düşün. Ondan başka birşey yok Dünya'da. Şiirlerin, yazıların hep onunla ilgili olsun. Sevgilini düşün, yoksa sevdiğin kızı/erkeği düşün; hep aşkla ilgili şarkılar dinle. Okuldayken defterlere o'nun ismini yaz, sıralara o'nun ismini kazı. Doğa senin umrunda olmasın, çünkü sen Lümpen olmak istiyorsun, unutma.

4. Futbol spor değil, savaş nedenidir

Her yerde tuttuğun takımın formasıyla dolaş. Başka takım tutan insanlara pis pis bak. Git küçük çocukların yanına. Hangi takımı tuttuklarını sor. Senin tuttuğun takımı tutmayan çocuklara "Benim takımımı tutsana lan! Döverim şuracıkta seni bücür!" diye tehditler savurarak çocuğa bağır. İnat ederse döv. Arkadaşlarınla maça giderken "Senin için ölürüz", "Sana canımız feda" diyerekten sadece bir futbol takımı için canını fedâ et. O zaman zâten Lümpenlerin Kralı olursun, zaten amacın da bu değil mi? Maça git, kavga çıkar. Sandalyelerin üstünde oturma, amacı bu değil zaten. Çıkar at birinin kafasına. Çocuk dolaşıyordur, kafasına gelir seni hiç ilgilendirmesin. Biliyor musunuz, şu anda; bu cümleleri yazarken çok sinirliyim. Gerçekten, ne anlamı var? Böyle insanlık var mıdır? Türkiye'de neden hayvanlar âlemi insanlardan çok daha fazla? Neden böyle bir şiddet var? Neden böyle... Küfür etmemek için kendimi şu an çok zor tutuyorum. Neden basit bir futbol takımı için canını fedâ etmek ülkemizde bu kadar çok yaygınlaştı, neden bu kadar değerli oluyor? Ben 3 yıl Almanya'da yaşadım. Ara sıra, maç olduğu günlerde maça giden bir çok insan görüyorduk. Fakat ne bir korna sesi, ne bir küfür, ne de bir tezahürat sesi duyuluyordu. Çünkü uyuyan insanları rahatsız etmek istemiyorlardı, buna hakları olmadığını biliyorlardı. Şöyle bir araştırma yaptım:

Türkiye'de: Maç saat 22.00'de örneğin. Saat 20.15'te Hazırlıklar başlar. Fanatik Lümpen, Podyum'a çıkar gibi süslenir, takımının renklerine boyanır, elinde tutması için karşı takımla ilgili küfür içeren bir pankart hazırlanıp 20.45'te yola çıkılır. Yoldayken öküz gibi anırarak tezahürat edilir, küfür fışkırır. Saat 21.00'de Stadyum'a varılır. 22.00'ye kadar anca geçilir, o kadar Fanatik Lümpen'in arasından. Sonra sandalyeler havada uçuşur.
Almanya'da: Maç saat 22.00'de örneğin. Saat 21.00'de Hazırlıklar başlar. Her zaman dışarı çıkılacakken giyilen giysiler, eşofmanlar giyilir. Tek başına veya arkadaş ile gidilecekse, bir forma giyilir, bir de şapka takılır bazen. Yüzün boyanması nâdir görülür. 21.30'da yola çıkılır, 21.45'te Stadyum'a varılır. Ayçekirdeği, ve yanına daha sonra çöp kutusuna dökmek için boş poşet alınır. Özenle, zarar vermeden oturulur, ve maç keyifle izlenir ailecek.

Neden Türkler maça giderken yanlarında küfürlü pankartlar götürürken Almanlar yanlarında piknik sepeti götürüyorlar?

Neyse konuya dönelim: Yani Lümpen Aday'cığım, sen burada bahsettiğim Fanatik Lümpen'den olmalısın.

Yorumlarınız benim için önemlidir. Lütfen yorum yapınız.
Beğenilirse devamı gelecektir.
Agd®

Gözyaşı
07-02-2010, 23:05
Bu güzel gerçekten, ama karşılaştırma gibi olmuş sanki...

cimbomagd
07-02-2010, 23:09
Bu güzel gerçekten, ama karşılaştırma gibi olmuş sanki...

Örnek vermek istedim.;):)

Ama gerçekten de biraz karşılaştırma yaptım sanki...:rolleyes:

conqueror
08-02-2010, 15:32
güzel konuşmuşsun ama boş konuşmuşsun Türklerin bazı özelliklerinin eleştirirken bile lümpen diye gavurca kelimeler kullanmışsın

cimbomagd
08-02-2010, 15:38
güzel konuşmuşsun ama boş konuşmuşsun Türklerin bazı özelliklerinin eleştirirken bile lümpen diye gavurca kelimeler kullanmışsın

"Gavurca" diye bir dil yoktur, bilginize.;)

Remondee
08-02-2010, 15:38
Tamamı doğru,duygularımı aynen anlatıyor,kaıtlıyorum.
Çok güzel ve doğru bir yazı.Peki "lümpen" diye tabir ettiğin bu insanları etkileyecek mi: hiç sanmıyorum.
Yinede çok güzel bir yazı,eline sağlık :)

@conqueror:
almanca kökenli osla bile,kelime TDK'da yer almaktadır ve "sınıfsız" anlamına gelir ;)

Bulaşıkçı
08-02-2010, 15:44
"Gavurca" diye bir dil yoktur, bilginize.;)
" Gavurca " nın eki var burada (http://forum.travian.com.tr/nın eki var burada)* tanımladığı bir dil vardır ama hatta diller vardır.
Türkçe harici tüm diller gibi :bilmişsmile:

Ayrıca bu lümpen tanımı beni bitirdi anam aman sakın.

Başlığın kilitlenip silinmesini dolaplara kaldırılmasını konuyu açan şahsın tüm konularının silinmesini talep ediyorum:)

cimbomagd
08-02-2010, 17:40
" Gavurca " nın eki var burada (http://forum.travian.com.tr/nın eki var burada)* tanımladığı bir dil vardır ama hatta diller vardır.

Başlığın kilitlenip silinmesini dolaplara kaldırılmasını konuyu açan şahsın tüm konularının silinmesini talep ediyorum:)

Bir çok şiirde, kitapta da Lümpen'den çok daha kötü tanımlar görüyoruz. Örnek: Baba ve ... Benim Lümpen kelimesini kullanmamın, başlığın kilitlenmesi ve tüm konularımın silinmesi için bir neden olduğunu düşünmuyorum.;):)

Ahbun
08-02-2010, 17:42
" Gavurca " nın eki var burada (http://forum.travian.com.tr/n%C4%B1n%20eki%20var%20burada)* tanımladığı bir dil vardır ama hatta diller vardır.

ehehehehe :D

Bulaşıkçı
08-02-2010, 17:45
Bir çok şiirde, kitapta da Lümpen'den çok daha kötü tanımlar görüyoruz. Örnek: Baba ve ... Benim Lümpen kelimesini kullanmamın, başlığın kilitlenmesi ve tüm konularımın silinmesi için bir neden olduğunu düşünmuyorum.;):)
Bende öyle düşünüyordum:D

Sana rol eyes bile demiyorum.p

Ahbun
08-02-2010, 17:46
Sana rol eyes bile demiyorum.p

Hayal_
09-02-2010, 20:50
Geçmiş bizimdi geçti.Gelecek zaman daha gelmedi şimdiki zamana bakalım biz.

conqueror
13-02-2010, 19:53
Tamamı doğru,duygularımı aynen anlatıyor,kaıtlıyorum.
Çok güzel ve doğru bir yazı.Peki "lümpen" diye tabir ettiğin bu insanları etkileyecek mi: hiç sanmıyorum.
Yinede çok güzel bir yazı,eline sağlık :)

@conqueror:
almanca kökenli osla bile,kelime TDK'da yer almaktadır ve "sınıfsız" anlamına gelir ;)

işte senn gibi birisini koymuşlar tdknın başına bizim güzel dilimizi atatürkün getirdiği dili atatükün kurduğu bir kurum güzelleştireceğine koruyacağına batırıyor

Kırmızı Anka
13-02-2010, 20:01
%100 haklısınız.Bunlar bir yana sandalyeyi bırakın,bıçaklar uçuyor havada artık.

Ama lümpen olanlaın değişeceğini hiç sanmam.Huylu huyundan vazgeçmez.

Fevkalade güzel bir yazı,emeğinize sağlık.

cimbomagd
14-02-2010, 12:41
işte senn gibi birisini koymuşlar tdknın başına bizim güzel dilimizi Atatürk'ün getirdiği dili Atatürk'ün kurduğu bir kurum güzelleştireceğine koruyacağına batırıyor

Türkçe'ya saygım sonsuz, msn'de bile böyle yazıyorum ben. Yalnız Ata'mın getirdiği bu güzel dili kirletmek anlamına geleceğini sanmam "Lümpen" kelimesini kullanmanın; Çünkü zaten Lümpen kelimesi var sözlüğümüzde, ve kullanıyoruz. Zâten Mustafa Kemal de günümüz Türkçesi'nde Fransızca'dan esinlenmemiş miydi?:rolleyes:

%100 haklısınız.Bunlar bir yana sandalyeyi bırakın,bıçaklar uçuyor havada artık.

Ama lümpen olanlaın değişeceğini hiç sanmam.Huylu huyundan vazgeçmez.

Fevkalade güzel bir yazı,emeğinize sağlık.

Teşekkür ederim, ne olur ne olmaz, en azından tepkimi göstermek amacıyla yazdım.:)