PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Travian Sözlük Kahvehanesi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23

Zeus
30-09-2011, 21:44
ÇAy içen var mı :p

HANUKA
30-09-2011, 21:51
Eski kâtip beleşe istiyor bir tane, len çayları dağıtmak varken neyse, arghhh!
Sözlüğü canlandırın az yauv, olmuyor böyle ooahhh.

Darkcool
30-09-2011, 21:54
Gelmişken bi konu öneriyim bari ;

UGG .

Zeus
30-09-2011, 21:56
Sana 2 misli yazıcam hesap :p Gerisini boşver kalsın :p öperler beni :D

Darkcool :p

qual
01-10-2011, 11:55
OCFL, kaytarma :D

Zeus
01-10-2011, 12:01
Tamam The Boss Kızma :Hemen :p :D

mcantalya
01-10-2011, 12:03
"Şıpsevdi"

YUCİN
01-10-2011, 21:58
Katiplerimizden bazılarının sözlük formatını çokda ciddiye almadıklarını görüyorum. Nitekim ilk yazılan mesajların mizahi yönü değilde tanım yönünün ağır basması daha uygun olur. Heleki benzetme , atasözü vb ile tanım desteklenecekse bile kullanılan benzetme yada atasözünün sadece destekleme amacı ile olması gerekir.

Sözlük formatın dışına taşıyor az dikkat lütfen.

Konu başlıkları altında ilk mesajlar incelenirse sözlüğe hakettiği ciddiyetin gösterilmediğinin ne kadar ortada olduğu farkedilecektir.

dip: Konuya tartışma amacı ile değinilmemiş, kimseye ( üstü kapalı yada alenen ) laf sokulmamıştır. Sadece farkedilen ve dikkat edilmesi gereken bir durum üzerinde dikkat çekmek babında, ve yine amacı sadece konu başlığı önerimi olmaya kayan, aslında sözlüğün geliştirilmesi için tüm önerilere açık olan sözlük kahvehanesinde dile getirilmiştir. zihinlerde ufakda olsa bir soru işareti oluşturması dileğimle.

Saygılar&Sevgiler.

GoMeS
01-10-2011, 22:00
Haklısın Yucin.

Amorti.. (10karakter)

YUCİN
01-10-2011, 22:25
Bir diğer konu ise; Sözlük kahvehanesi Sadece sözlüğün geliştirilmesi değil, katiplerinde geliştirilmesi amaçlı olmalı. Nitekim kaliteli katip demek kaliteli sözlük demek. Kısaca amaç yine sözlüğün geliştirilmesine dayanıyor. Sözlük kahvehanesinde katiplerinde eleştirilmesini öneriyorum.

Zeus
01-10-2011, 22:31
Biz zaten grupmsnmiz var orda yeterince gelişiyoruz. Geliştiriyoruz. Birşey olunca ilk zaten oraya gelirler. Hata olursa bile birbirimizi eleştirir. Eleştirilerinizi önyargı olmadan yapabilecek birisi çıkmayacaktır. O yüzden sözlükte sadece konu önerilmesi yeterlidir.

c.kasap
01-10-2011, 22:34
Selam yucin,

Şunuda göz önünde bulundurmak gerekiyor.Sözlükte her katibin nitelikleri farklıdır. Tanım yeteneği olan(diğerleinin tanım yeteneği olmadığı anlamına gelmez bu) Kağan gibi katiplerimiz tanıma öncelik verirken, Armağan gibi olanlar ise mizaha önem verir.Her katip farklı bakıyor.Sözlük kullanımı açısından bi sıkıntı yaratmaz bu durum.Çünkü tanım ilk akla gelen şey olur ve ilk üç mesajda yerini bulur.

Teşekkürler :)

LuNa
01-10-2011, 22:34
Biz zaten grupmsnmiz var orda yeterince gelişiyoruz. Geliştiriyoruz. Birşey olunca ilk zaten oraya gelirler. Hata olursa bile birbirimizi eleştirir. Eleştirilerinizi önyargı olmadan yapabilecek birisi çıkmayacaktır. O yüzden sözlükte sadece konu önerilmesi yeterlidir.

sizin yeterli olmadığınız yer diyor sen hala biz diyorsun

YUCİN
01-10-2011, 22:39
Eleştirilmekten korkmayın lütfen.

Eleştiri gelişim demektir.

Burada yapılacak olan eleştiri diğer katip ( katip adayı/katip gönüllüsü/ sözlük sever ) arkadaşlarada faydalı olacaktır.

Benimki sadece gördüğüm bazı hata/eksiklikler karşısında öneriydi. Nitekim farklı önerilerimde oldu kabul edilmedi ses çıkarmadım. Hatta hiç tartışılmadı bile neredeyse. Karar mercii önerimi görürse uygular yada uygulamaz. Burada asıl sorgulanması gereken katiplerde/ sözlükte ne eksiklik/yanlış görülüyor olmalı.

LuNa
01-10-2011, 22:46
Eleştirilmekten korkmayın lütfen.

Eleştiri gelişim demektir.

Burada yapılacak olan eleştiri diğer katip ( katip adayı/katip gönüllüsü/ sözlük sever ) arkadaşlarada faydalı olacaktır.

Benimki sadece gördüğüm bazı hata/eksiklikler karşısında öneriydi. Nitekim farklı önerilerimde oldu kabul edilmedi ses çıkarmadım. Hatta hiç tartışılmadı bile neredeyse. Karar mercii önerimi görürse uygular yada uygulamaz. Burada asıl sorgulanması gereken katiplerde/ sözlükte ne eksiklik/yanlış görülüyor olmalı.

katılıyorum hatun haklı

ayrıca sizlere burada doğan cvp hakkını laubali bir şekilde kullanmanızıda yadırgıyorum

Zeus
01-10-2011, 22:55
Konu öneren varmı açabiliriz :)

YUCİN
01-10-2011, 22:57
yok konu fenan size üyelerin fikirleri dikkate alınmıyor :p :D

Zeus
01-10-2011, 22:59
Orasını bilemem :p Varsa öneren açabiliriz :)

All Starz
01-10-2011, 22:59
yok konu fenan size üyelerin fikirleri dikkate alınmıyor :p :D

Hahaha abla sözcü yaptık bi kısmı onlar konuşacak : D

c.kasap
01-10-2011, 23:01
Eleştirilmekten kortuğumuz yok, eleştirinizede cevabım bi önceki sayfada var.Evet eleştiri gelişim demektir, bunun içinde sözlüğü geliştirmek için fikirlerinizi sunabileceğiniz ''Tip Box'' vardır.

Bu başlıkta, sözlükle ilgili geliştirmeye yönelik fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

.

Sizin eleştirinize gelirsek, Armağan mizahi konu açar, Kağan tanım yapar. Birbirimizin eksiklerini böyle tamamlarız.Bence bu bir eksik değil.

Üyeleri dikkate alıyoruz bizde bir üyeyiz.

pragmaduane
01-10-2011, 23:01
Merhaba Yucin,

Öncelikle eleştirilerinize değer verdiğim için aylardır girmediğim foruma giriyorum. İzninizle bazı açıklamalar yapmak istiyorum;

Her insan bir değildir, bu konuda hemfikiriz sanıyorum. Purple'ın veya All Starz'ın karakteri ortada, zaten alaycı olan bir insandan ciddi ciddi bir tanım yapmasını bekleyemezsiniz. Mizahi açıdan yetenekliler ise bunlardan bizi mahrum bırakarak sıkıcı, kendilerini yakışmayan ve kendileri ile özdeşleşmeyen tanımlar koymaları bana yapmacık geliyor. Forumda gördüğünüz Armağan ne ise, MSN'de de o sözlükte de. Açıkcası işini severek yapıyor olmasa, eğlenmek için yazmasa ve eğlendirmeyi amaçlamasa bu kaliteyi yakalaması çok güç olur. Aynı şekilde Principal'ın entrylerine bakarsanız tamamen tanım ağırlıklı hatta linkler ile süslenmiş bir bilgi deryası. Kağan'ın da forumda, reelde ciddi duruşu sözlüğe yansıyor. Kısaca her kâtip aslında sözlüğe kendisinden bir parça koyuyor, bunu yaptıkları için eleştirmiyorsunuz biliyorum şimdi konuya gelelim.

Güzel bir tespit, güzel bir gözlem ancak yukarıda anlattıklarım doğrusunda biraz insaflı olmanızı rica ediyorum. O zaman tanım yapanlar konuyu açsın, mizah yapacak olanlar sırasını beklesin? Bunu yapmayalım, gerçekten böyle olmasın. All Starz'ı ciddi ciddi entry yazarken görürsem vallaha üzülürüm. Sonuçta bir kelimenin sözlük anlamı, gerçek anlamı akla gelen ilk anlam olarak tanımlanır. Zaten akla ilk olarak o geliyorsa en kötü ihtimal 3. mesajda tanımı görürsünüz, sözlük kullanımında sıkıntı yaratacak bir durum olduğunu sanmıyorum. Gerçekten tanım geride kalıyor olsaydı haklısınız, belki şuanda da haklısınız ancak bu kadar kasmanın bir manası yok diye düşünüyorum. Taktir sizin gene de şikayetiniz varsa belirtmenizi ve direk olarak linklerle gelmenizi rica ediyorum. Ortaya laf attım alınan alınsın ile yürümüyor bildiğiniz gibi.

İkinci bir nokta ise bu tarz öneriler için ''Tip Box'' var. Yeri burası olmamalı bu konunun, eğer orada yazdıklarınız önemsenmiyorsa veyahut böyle düşünüyorsanız sorumlulara bu durumu iletebilirsiniz. Eğer sorumlular da önemsemezse ki buna ihtimal vermiyorum bizzat bana gelin, özel olarak ilgilenip sizin yanınızda eleştireceğim şu düzeni.

Eleştiri evet, yapıcı olmaya çalıştığında iyi, güzel, hoş ve eleştiri yapabilen insanı taktir ederim. Ancak bir kişinin her mesajını şikayet ederek eleştiri yapılmaya çalışılıyorsa burada bir sorun vardır. İnsanların hevesini kırmaktan başka birşey değildir bu. Kişi ile ilgili bir sorununuz varsa direk ona da gidebilirsiniz, kâtiplik sadece sözlüğe yazabilmek değildir. Karakteri ile de bir yere gelebilmiş insanlar seçilir, yani yaptığınız eleştiriden sonra sizi kimse terslemez bu konuda içiniz rahat olsun.

Eleştiriniz için teşekkür ediyorum, hala aklınızda soru işaretleri varsa istediğiniz kadar konuşabiliriz.

LuNa
01-10-2011, 23:06
ilk ben okudum bitirdim yehhuu :D

aras hangi karakter? gerçi bunu tamerle görüşücem

YUCİN
01-10-2011, 23:13
Adı üstünde Kahvehane. Burda oturup Sözlük için başlıklar düşünebilir, düşündüğünüz başlığı tartışabilir, sözlük nasıl gelişir, nasıl daha iyi olur diye konuşabilirsiniz.

İyi eğlenceler dilerim...

Rose'N BlooD

Hahaha abla sözcü yaptık bi kısmı onlar konuşacak : D hani nerde ben niye duymadım :D

Eleştirilmekten kortuğumuz yok, eleştirinizede cevabım bi önceki sayfada var.Evet eleştiri gelişim demektir, bunun içinde sözlüğü geliştirmek için fikirlerinizi sunabileceğiniz ''Tip Box'' vardır.

Sizin eleştirinize gelirsek, Armağan mizahi konu açar, Kağan tanım yapar. Birbirimizin eksiklerini böyle tamamlarız.Bence bu bir eksik değil.

Üyeleri dikkate alıyoruz bizde bir üyeyiz. Dikkate alıyorsunuzdur ki konunun bu şekilde tartışılması zaten bunun bir göstergesi.;) Espirimin altınca başka şey yoktu ;) ayrıca tip box dediniz fakat yaptığım ilk alıntıya göre yazmıştım ben fikrimi.

Merhaba Yucin,...........
çok uzun bir yazıydı fakat önyargı sezdim. Evet yazdıklarından çıkardığım neticeyi ÖM ile konuşsak daha yeridir. ki önyargı bulunuyor. Cevabın için ayrıca teşekkür ederim. Onure oldum =)

Βulaşıkçı
01-10-2011, 23:13
Merhaba Yucin,

Öncelikle .....

TLDR sevgili dostum.

Ben okudum okudum olayı anlamadım burda katip kardeşlerimize yöneltilen eleştiri/ler neler?

pragmaduane
01-10-2011, 23:14
Mesaj kutunuz dolu olmasa şu yazdığım mesajdan hemen sonra size bir öm atmıştım aslında :)

pragmaduane
01-10-2011, 23:15
İlk mesajların tanım içeriğinden çok ciddiyetten uzak mizahi olması eleştiriliyor. Tam olarak takip etme imkanım olmadı, cepten msne girdim diyaloglara şahit oldum ve sonuç :)

Βulaşıkçı
01-10-2011, 23:19
İlk mesajların tanım içeriğinden çok ciddiyetten uzak mizahi olması eleştiriliyor. Tam olarak takip etme imkanım olmadı, cepten msne girdim diyaloglara şahit oldum ve sonuç :)
Hmm, diğer terimler hariç haklılar o zaman.
Diğer terimlerde insan ne kadar ciddi olabilir ki, zaten hep başımı ağrıtmıştır o diğer terimler:p
Bizim zamanımızda konu açacaksak ve bu rerörö bir konuysa ilk cümle genelde ciddidir ancak uzatılır ve mizahla sonuca bağlanırdı. sonra istiyosak eğlenceli bkzlar felan verirdik konuya bir kaç mesaj geldikten sonra.
Şimdi ki durumu bilmiyorum ama biz yunikten böyle gördük:D

pragmaduane
01-10-2011, 23:22
Hmm, diğer terimler hariç haklılar o zaman.
Diğer terimlerde insan ne kadar ciddi olabilir ki, zaten hep başımı ağrıtmıştır o diğer terimler:p
Bizim zamanımızda konu açacaksak ve bu rerörö bir konuysa ilk cümle genelde ciddidir ancak uzatılır ve mizahla sonuca bağlanırdı. sonra istiyosak eğlenceli bkzlar felan verirdik konuya bir kaç mesaj geldikten sonra.
Şimdi ki durumu bilmiyorum ama biz yunikten böyle gördük:D

Biz de gördüklerimizi yapıyoruz layık olmaya çalışıyoruz ya da yapmaya çalışıyoruz, ancak üye sayısı az olduğu için açılan bir konu maşallah tek entry ile 50. sayfaya gidiyor. Hal böyle olunca herşey kâtiplere düşüyor sanki biraz. O dönemle bu dönemi karşılaştırmak biraz insafsızca enkaz devraldık.

Keşke diyip oturalım o zaman yerimize.

Βulaşıkçı
01-10-2011, 23:32
Biz de gördüklerimizi yapıyoruz layık olmaya çalışıyoruz ya da yapmaya çalışıyoruz, ancak üye sayısı az olduğu için açılan bir konu maşallah tek entry ile 50. sayfaya gidiyor. Hal böyle olunca herşey kâtiplere düşüyor sanki biraz. O dönemle bu dönemi karşılaştırmak biraz insafsızca enkaz devraldık.

Keşke diyip oturalım o zaman yerimize.
Enkaz mı devraldınız? Asıl biz aldığımız da enkazdı sevimsiz, soğuk entariler dolu pek kimsenin uğramadığı bir alt forumdu.Doğru düzgün denetlenmiyordu bile. Yazım yanlışları yerli yersiz linkler gülümsemeler.. Biz gerçekten seviye yukarı çekip bayağı yükselttik ama bugün görüyorum ki siz daha da çıtayı yukarılara taşımışsınız. sözlük şimdi gayet güzel bir yerde. İşte burada sorun üyelerin ilgi göstermemesiyle üye sayısının azlığı.
Zaten az olan üyeler pek de ilgili değil gördüğüm kadarıyla.
Ancak benim ilk katip olduğum dönemler de böyleydi. Komiklikli şakalı entiriler türlü şebekliklerle ilgi çektik. Biraz size düşüyor, jargona konu açmanızı öneririm. T4 ü görünce sudan çıkmış balığa dönen eski oyuncu, küresel krizden etkilenen travian games gibi türlü türlü oyunla ilgili başlıklar açarsanız işi birlik ve server alt forumlarını takip etmek olan kitlenin de ilgisini çekebilirsiniz bence. ama aktif üye sayısı çok önemli o ayrı.

pragmaduane
01-10-2011, 23:36
Zaten enkazdan kastım sizin bahsettiğiniz durum, eski durumunu da biliyorum sözlüğün. Kalite belki yükselmiş olabilir ancak ne yapıyorsak kendi çapımızda yapıyoruz hevesimiz kaçıyor. Her önüne gelen eskiden şöyleydi dediğinde iyice hevesimiz kaçıyor, hal böyle olunca psikolojisi bozuk, içine kapanmış manyak bir topluluk haline geliyoruz. Forumu geliştirmek adına bazı fikirlerimiz oldu son dönemde özellikle ziyaretçilerin tüm bölümleri görmesi konusunda çok ısrarcıydık. Bakalım aklımızda olan şeyleri başarabilirsek güzel şeyler olacağını düşünüyorum.

YUCİN
01-10-2011, 23:37
enkaz devraldık şeklinde bir tabirin hoş olmadığını düşünüyorum. hem şimdi için hem geçmiş için. Durum her ne olursa olsun, bu eski katip ve sorumlulara biraz haksızlık oluyor sanki. Bulaşıkçı haklı ki üye sayısının azlığı çok önemli bir faktör. neyse yinede önerdiğim konuyu sevimli bir şekilde tartıştığınız için hepinize teşekkür ederim.

yanlız şuda varki şunun tarzı şu, bunun tarzı bu deyip geçmesek daha güzel olur sanki. gelişin yahu hep ciddi yada hep espirili olmayın. Hepsini birden olun. yapabilirsiniz, sizler yetenekli gençlersiniz :)

pragmaduane
01-10-2011, 23:40
Biz sadece kendimiz oluyoruz, yani başka rolleri de üstlenmekte sıkıntı çekmeyiz ama forumda nasıl isem sözlükte de öyleyim yani.

Eeeeeh pardon. Enkazdan kastım biraz yanlış anlaşılmış, burada kimsenin bir suçu olmadığı herkesçe biliniyor. Enkaz muamelesi görüyoruz diyelim o zaman. İki kişi yanlış anlıyorsa anlatıcının suçudur, tamam sustum :D

c.kasap
01-10-2011, 23:40
Biz teşekkür ederiz yucin :)

Βulaşıkçı
01-10-2011, 23:43
Zaten enkazdan kastım sizin bahsettiğiniz durum, eski durumunu da biliyorum sözlüğün. Kalite belki yükselmiş olabilir ancak ne yapıyorsak kendi çapımızda yapıyoruz hevesimiz kaçıyor. Her önüne gelen eskiden şöyleydi dediğinde iyice hevesimiz kaçıyor, hal böyle olunca psikolojisi bozuk, içine kapanmış manyak bir topluluk haline geliyoruz. Forumu geliştirmek adına bazı fikirlerimiz oldu son dönemde özellikle ziyaretçilerin tüm bölümleri görmesi konusunda çok ısrarcıydık. Bakalım aklımızda olan şeyleri başarabilirsek güzel şeyler olacağını düşünüyorum.
Ziyaretçilerin tüm bölümleri görememesi büyük eksiklik ancak bunun üye sayısını artırmaya yönelik olduğunu anladığınızı zannediyorum. Yani her önüne gelen forumla ilgili söyler sözlükle ilgili değil.
Eski sözlüğe atıf yapanlar liselidir ilk okulludur, önceki forumdan haberi yoktur. Sözlük atıl durumdayken bi devrim yaşadı. Biz diğer terimler için çok çabaladık istenen olmuş gayet güzel. Ancak sözlüğün asıl lokomotifi jargondur, jargonu unutmayın derim.

All Starz
01-10-2011, 23:45
Enkaz mı devraldınız? Asıl biz aldığımız da enkazdı sevimsiz, soğuk entariler dolu pek kimsenin uğramadığı bir alt forumdu.Doğru düzgün denetlenmiyordu bile. Yazım yanlışları yerli yersiz linkler gülümsemeler.. Biz gerçekten seviye yukarı çekip bayağı yükselttik ama bugün görüyorum ki siz daha da çıtayı yukarılara taşımışsınız. sözlük şimdi gayet güzel bir yerde. İşte burada sorun üyelerin ilgi göstermemesiyle üye sayısının azlığı.
Zaten az olan üyeler pek de ilgili değil gördüğüm kadarıyla.
Ancak benim ilk katip olduğum dönemler de böyleydi. Komiklikli şakalı entiriler türlü şebekliklerle ilgi çektik. Biraz size düşüyor, jargona konu açmanızı öneririm. T4 ü görünce sudan çıkmış balığa dönen eski oyuncu, küresel krizden etkilenen travian games gibi türlü türlü oyunla ilgili başlıklar açarsanız işi birlik ve server alt forumlarını takip etmek olan kitlenin de ilgisini çekebilirsiniz bence. ama aktif üye sayısı çok önemli o ayrı.

Teorik olarak enkaz devralmadık evet. Neyin nasıl olduğunu biliyorduk haklısın ama konularda gitti biliyorsun yani. Yeni forum, yeni düzen vs vs. Bana kalırsa sözlük eskiden daha ateşliydi D: Sanırım üye çokluğundan.

pragmaduane
01-10-2011, 23:47
Ziyaretçiler forumu görürse bir şekilde ilgilerini çekmeyi başarırız üye sayısı da artar diye düşünüyorum aslında. 20 üye 70 ziyaretçi görmek biraz can sıkıcı.

Doğru özellikle Travian ile ilgili bölümler biraz boşlanıyor, jargon hakkında önerinizi değerlendireceğiz yani unutulup gitmesin aha şuraya yazıyorum. Hatta önerileriniz olursa jargon ile ilgili her zaman beklerim, ehh akıl akıldan üstündür. Diğer terimleri biraz daha geliştirmek adına baskılarımız var, bakalım ne olacak :)

YUCİN
01-10-2011, 23:53
evet konu öneriyorum.

Dinazor.

forum terimleri olsun lütfen =)

c.kasap
02-10-2011, 00:03
Ziyaretçiler bütün forumu artık görebiliyor bunun faydasını görüceğiz inşallah.

Jargon'a biraz daha önem vermemiz iyi fikir

Zeus
02-10-2011, 00:06
evet konu öneriyorum.

Dinazor.

forum terimleri olsun lütfen =)

Aras konu açtu inanamıyorum :D

Arasın yerine yazayım

Konu açılmıştır. Öneriniz için teşekkürler. :)

pragmaduane
02-10-2011, 00:06
Yucin önerini açtım :)

Bakalım olursa, aslında aklımdan geçmedi değil

Yahu o değil de çok resmi gidiyorduk tam elim alışmıştı 2 aydan sonra valla özlemişim be :D

2 yıldır o naneye hep inandım ben, nane değil aslında ya valla.

HANUKA
02-10-2011, 00:07
Sözlüğün gelişimi iyi aslında, ancak sözlüğe hep yazan isimler yazmakta ne yazık ki. Kâtip olduğum zamanda sözlük için bir isim sözlüğünü önerdim ve eğer isterseniz de ''Sorular'' bölümünde sorulan sorulara verdiğim cevaplarda yer alabilcek ise sözlük konularını da ek olarak veririm dedim. Kâtiplik devri bitti, daha da bana bu konu hakkında bir şey söylenmedi bende elimi atmadım. Sözlüğe her zaman bir şeyler katma çabasında olacağım da, ben kimim yani? O da var birde, neyse...

Yucin ablamızın yazısına gelir isek, bir üye olarak bence düzen mükemmel olmasa da, fena değil denilecek düzeyde mizah-tanım şeysi. Biri tanım yapıyor, biri mizahi yönünü gösteriyor. Her ikisi yapacak cevherler elbet vardır, umarım bu yönlerini keşfedirler de konularda eksik kalmaz diyelim :)

YUCİN
02-10-2011, 00:08
Aras konu açtu inanamıyorum :D

Arasın yerine yazayım

Konu açılmıştır. Öneriniz için teşekkürler. :)bende inanamıyorum, kendimi ayrıcalıklı hissedecem şımardım :o

Ben teşekkür ederim efendim. İsim sözlüğünde olmasada orada geçer sanırım adımız :D

Βulaşıkçı
02-10-2011, 00:10

Yahu o değil de çok resmi gidiyorduk tam elim alışmıştı 2 aydan sonra valla özlemişim be :D

2 yıldır o naneye hep inandım ben, nane değil aslında ya valla.
yahu taş devrindeki dinoya aklın gitmiş yada abidin dino dur bilmiyorum ama dina yap onu:D

pragmaduane
02-10-2011, 00:10
Yaptık bi hata büyütmeyelim :D Bu ana tanık olmadınız, huuh.

pragmaduane
02-10-2011, 00:11
yahu taş devrindeki dinoya aklın gitmiş yada abidin dino dur bilmiyorum ama dina yap onu:D

Dinozor diye biliyorum ben, dinazor değil galiba. Valla yazım klavuzum da yok ki :S

YUCİN
02-10-2011, 00:11

2 yıldır o naneye hep inandım ben, nane değil aslında ya valla. İnşallah flod olmaz. tekrar teşekkürler =)

dip: biri benim konudaki mesajımıda düzeltsin yahu uydum katibe allah sonumu hak getire :D

Βulaşıkçı
02-10-2011, 00:13
Dinozor diye biliyorum ben, dinazor değil galiba. Valla yazım klavuzum da yok ki :S
Gözünde klavuz kadar da mı değerimiz yok prag:(
Dina olacak o dina.

pragmaduane
Diyorum konu açtırmayın diye :D Ya yazım hatası yaparım ya da aynı konuyu 3-5 defa açarım. Olur yani.

Üzüldüm be :( Sen git yılda bi konu aç onda da yanlış yaz.

All Starz
yahu ben bi üye olsam(ki öyleyim) gider mız mız ederim niye benim adım yok anne niye bizde yok diye. Başlık açılırsa anne niye yorum almıyo niye insanlar bana yorum yazmıyo derim. Sonra popülerliğimi artırmak için türlü türlü atraksiyonlarla forumuz ağzına tükürürüm. yaparım mı yaparım valla.

Kısıtlamalar olacak sanırsam. Sadece travianda ve travian forumda iz bırakanların ismi gibi mesela. Bazı rütbeliler de dahil biçok kişinin başlığı açılmayacak gibi vs vs.

Βulaşıkçı
02-10-2011, 00:17
Kısıtlamalar olacak sanırsam. Sadece travianda ve travian forumda iz bırakanların ismi gibi mesela. Bazı rütbeliler de dahil biçok kişinin başlığı açılmayacak gibi vs vs.
İyi de bu çok aristokratik olur. yani sadece belli isimler açılır. ayrıca yani bizi uzaylılardan kurtaracak seksi yakışıklı kirli sakallı yalnız dul adam da olmaz yani böyle bir yenilik. Sözlüğü alıp götürmez. Travian gamer ı çekmek lazım. MH a bir siyah gece teklifinde bulunan oyuncu diye başlıklar açmak lazım.

pragmaduane
02-10-2011, 00:19
O kadar cürretkar olamıyorum daha, link versem daha kolay olur dediğin gibi.

Alıştırma amaçlı beta sürümü yayınlanacak kısaca, eğer yürürse üye isimleri de açılır tabii.

HANUKA
02-10-2011, 00:21
Bu daha büyük sorun yaratır ya işte o zaman.
Dediğinden hiç bir şey anlamadım kadir:D
Mesela bakacaklar Hanuka. Bu adama biri laf atar, o da laf atmadan duramaz yani açmayalım diyecekler.
Bakacaklar pragmaduane, iyidir güzeldir. Sorumlu onayı verir, prag' a da sorulur açın abi der ise açılır.
Onaylama sistemi yani :D

All Starz
02-10-2011, 00:23
İyi de bu çok aristokratik olur. yani sadece belli isimler açılır. ayrıca yani bizi uzaylılardan kurtaracak seksi yakışıklı kirli sakallı yalnız dul adam da olmaz yani böyle bir yenilik. Sözlüğü alıp götürmez. Travian gamer ı çekmek lazım. MH a bir siyah gece teklifinde bulunan oyuncu diye başlıklar açmak lazım.

Ama işte bunu yapmasakta olacakların önüne geçemeyiz ki zaten benim bu dediğim bir örnek. Eğer isim sözlüğü gerçekten olacak hala gelirse daha iyi kurallar konulabilir.

Ayrıca dinozor bence o : D

Βulaşıkçı
02-10-2011, 00:30
Mesela bakacaklar Hanuka. Bu adama biri laf atar, o da laf atmadan duramaz yani açmayalım diyecekler.
Bakacaklar pragmaduane, iyidir güzeldir. Sorumlu onayı verir, prag' a da sorulur açın abi der ise açılır.
Onaylama sistemi yani :D
yani böyle bir sistemden hayır bekliyorsunuz. Olur o da bir gün ama pek bir faydası olacağını sanmıyorum. ha ben bir çok kişi için yorum yapmaya girerim yazarım.Biraz hareketlenme olur ancak o kurtarıcı olmaz bence.
@all starz
Hep daha fazlasını istiyo işte insan oğlu, olsun o da olsun makara kikiri o da olsun. Belki oyuncular da birlik başkanları efsane oyuncular için girer yazar. mesela mit13 e bi başlık açılsın, inşaatçı ya bi başlık açılsın onlara laflar hazırladım:D

YUCİN
02-10-2011, 00:33
Ama işte bunu yapmasakta olacakların önüne geçemeyiz ki zaten benim bu dediğim bir örnek. Eğer isim sözlüğü gerçekten olacak hala gelirse daha iyi kurallar konulabilir.

Ayrıca dinozor bence o : D dinazor mu dinozor mu karar verin yahu :D

Βulaşıkçı
02-10-2011, 00:36
abla bilmemnenozorus var, taşdevrinde dino var, dinozor olabilir lakin ingilizcesi öyle yani bence türkçesi dinazor olmalı=)

YUCİN
02-10-2011, 00:38
bende dinazor diye biliyorumda , demekki Türkçe de böyle bir karışıklık var. Karıştırılıyor yani.

Βulaşıkçı
02-10-2011, 00:45
işte türkçe olmayınca sıkıntı oluyor. tdk ingilizceyi kabul eder.

Rykz
02-10-2011, 00:48
Yakında konu "benim babam senin babanı döver" durumuna geçiş yaparsa şaşırmam.Bırakın şu dinozorları zaten yazarken altta çizgi çıkmıyorsa doğru yazdın demek sonuç: dinozor.

Purple
02-10-2011, 11:21
Kargadan başka kuş, Traviandan başka oyun tanımam.

Axl Rose
02-10-2011, 12:29
Noktayı koyuyorum; "dinozor"dur. Kılavuz zangırtısına baktım. O da öyle diyor. :D

RhcP
02-10-2011, 12:58
"Fareli köyün kavalcısı"

NdaLL
02-10-2011, 13:10
%50'lik tuğla vahası. :D

Oyun terimlerinee.

Zeus
02-10-2011, 13:11
%50 lik tuğla vahası mı var :D

NdaLL
02-10-2011, 13:12
Evet var . Kanıtlayabilirim :D

Zeus
02-10-2011, 13:13
ss atsana :D

NdaLL
02-10-2011, 13:14
Sadece tuğla yok, demir ve odun da var :)

Zeus
02-10-2011, 13:16
at sen ss leri olmazsa açarız :D

NdaLL
02-10-2011, 13:17
İnanmıyor musun sen bana bakim ?

Zeus
02-10-2011, 13:17
Ne alaka -.- ss at bkz: olarak bırakıcaz -.-

NdaLL
02-10-2011, 13:19
Bkz. %50 Odun Vahası (http://img834.imageshack.us/img834/3432/adsznbj.jpg)

ayrıca o bölgedeki tüm vahalar %50.

qual
02-10-2011, 13:24
Dün akşam konuda yaşanan muhabbetlerden gereksiz, önemsiz mesajlar silinmiştir.

Sözlüğe emek veren üyelerimiz, öncelikle eleştiriniz tek bir katip içinse bunu özel mesaj ile yapınız. Hataların tekrarlanması halinde bana mesaj atın. Eğer eleştirileriniz geneli kapsıyorsa bunu "Tip Box"tan yapınız.

Ve dün için söylemem gerekenler; sözlüğün geliştirilmesi için her türlü öneride, eleştiride bulunabilirsiniz. Katipler eleştirilemez diye bir kaide yok, onlar da eleştirilebilir. Eğer gerçekten ortada bir sorun varsa bizzat ilgilenirim.

Katiplerim, ortada bir katip sözcüsü yok. O yüzden bütün katipleri ilgilendiren konular hakkında yorum yapmayınız. Sadece size(katiplere) yönelik yapılan eleştirilere kendi şahsınız adına cevap verme hükmünüz vardır.

İyi günler,
qual

NdaLL
02-10-2011, 13:26
Tamam .

YUCİN
02-10-2011, 13:47
Tamam .
ben bunu yapamayacağım :)

Dün akşam konuda yaşanan muhabbetlerden gereksiz, önemsiz mesajlar silinmiştir.

Sözlüğe emek veren üyelerimiz, öncelikle eleştiriniz tek bir katip içinse bunu özel mesaj ile yapınız. Hataların tekrarlanması halinde bana mesaj atın. Eğer eleştirileriniz geneli kapsıyorsa bunu "Tip Box"tan yapınız.

Ve dün için söylemem gerekenler; sözlüğün geliştirilmesi için her türlü öneride, eleştiride bulunabilirsiniz. Katipler eleştirilemez diye bir kaide yok, onlar da eleştirilebilir. Eğer gerçekten ortada bir sorun varsa bizzat ilgilenirim.

Katiplerim, ortada bir katip sözcüsü yok. O yüzden bütün katipleri ilgilendiren konular hakkında yorum yapmayınız. Sadece size(katiplere) yönelik yapılan eleştirilere kendi şahsınız adına cevap verme hükmünüz vardır.

İyi günler,
qual eee fırça iyi güzel hoşda yorum nerede:) hani tartışılan konu hakkında ki yorum? :) bekliyoruz efendim.

konu sözlük formatı. tip box yada burası bana farketmez. burada yanıt bulduğum için burada sordum siz isterseniza orada yanıtlayabilirsiniz =)

c.kasap
02-10-2011, 14:39
P'lik tuğla vahası. :D

Oyun terimlerinee.

Teşekkürler Sefa :)

%50 Tuğla Vahası (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?68299-50-Tu%F0la-Vahas%FD)

Mercy
02-10-2011, 17:07
Bakım Çalışmaları (http://forum.travian.com.tr/forumdisplay.php?109-Bak%FDm-%C7al%FD%FEmalar%FD)

Zeus
02-10-2011, 17:09
Bir sakin olun :D

Mercy
02-10-2011, 17:11
Sen de sakın ol :D

Zeus
02-10-2011, 17:12
Tamam sakiniz :D

All Starz
02-10-2011, 17:52
Forumun duyurular ve haberler kısmına iki tane kategori açılmış. Neredeyse yeni bir kategoriyi açıp da ismine ''İsim Sözlüğü'' koyarak sadece 38.3 saniye kaybedecek olan adminimizi buradan kın kın kınıyorum D:

Darkcool
02-10-2011, 21:10
Telefona mesaj geleceğini hisseden hoparlör.

NdaLL
02-10-2011, 21:15
Cansız maddelerin hisleri yoktur. :D

Darkcool
02-10-2011, 21:38
Tesbih........

heracleian
04-10-2011, 18:15
Özgürlük..

LeqenD
04-10-2011, 18:33
Özgürlük..

Açılmıştır..

=> Özgürlük (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?68354-%D6zg%FCrl%FCk&p=1313212#post1313212)

Darkcool
04-10-2011, 19:18
İstiklal Caddesi.

Βulaşıkçı
04-10-2011, 19:50
Birliğe girmek için başkana siyah gece teklifinde bulunmak
Forumu takip edip bunalıma giren multihunter
Altın alıcağım diye yemeden içmeden kesilmek
Yardım isterken gürleyen yardım gönderirken terleyen birlik elamanı
Sıralamasına güvenip küfür eden terbiyesiz
SMS paketleriyle altın almaya çalışan çılgın zenci

katipler uyuyo.

c.kasap
04-10-2011, 20:08
Yardım isterken gürleyen yardım gönderirken terleyen birlik elamanı (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?68358-Yard%FDm-isterken-g%FCrleyen-yard%FDm-g%F6nderirken-terleyen-birlik-elaman%FD)

Diğerleride açılıyor, teşekkürler :)

Axl Rose
04-10-2011, 20:16
Sıralamasına Güvenip Küfür Eden Terbiyesiz (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?68359-S%FDralamas%FDna-G%FCvenip-K%FCf%FCr-Eden-Terbiyesiz&p=1313287#post1313287)

Bu da benden. :)

LeqenD
04-10-2011, 20:18
Açılmıştır..

=> Forumu takip edip bunalıma giren multihunter (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?68360-Forumu-takip-edip-bunal%FDma-giren-multihunter&p=1313293#post1313293)

Zeus
04-10-2011, 20:19
Çalışkan renkdaşlarım :)

Axl Rose
04-10-2011, 20:27
Telefona mesaj geleceğini hisseden hoparlör.

(http://forum.travian.com.tr/showthread.php?68361-Telefona-Mesaj-Gelece%F0ini-Hisseden-Hoparl%F6r&p=1313303#post1313303)Telefona Mesaj Geleceğini Hisseden Hoparlör (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?68361-Telefona-Mesaj-Gelece%F0ini-Hisseden-Hoparl%F6r&p=1313303#post1313303)

Buyrun. ^^

YUCİN
04-10-2011, 21:21
Sözlükte konu açtıktan sonra; Kim ne yazmış diye takip eden katip.

YUCİN
04-10-2011, 23:01
Sevgili dediğin .............. olmalı.

LuNa
05-10-2011, 12:16
olamaz ya tameride kaybettik okul yolunda o da mod olsun

sözlük sorumlusu cicihanı yapalım :D

konu öneriyorum cici

Zeus
05-10-2011, 13:04
Tesbih........

Açtım :) Öneri için teşekkürler.

Darkcool
05-10-2011, 13:18
Açtım :) Öneri için teşekkürler.

Eyvallah Rıdvan.Sen de olmasan önerimizi açacak katip yok.Ha doğru ya bazı katipler kiminle muhabbeti varsa onun konusunu açıyorlardı.O yüzden benim öneri kaç gündür orada dururken bi dünya konu açıldı.

Zeus
05-10-2011, 13:21
:) Olmazsa dediğim gibi msnden veya forumda özel olarakta isteyebilirsin. Dediğin doğru bazen sohbet oldumu arada mesajlar kaynıyor :) Açılmazsa özel olarak söyle açarız :)

LuNa
05-10-2011, 13:27
Eyvallah Rıdvan.Sen de olmasan önerimizi açacak katip yok.Ha doğru ya bazı katipler kiminle muhabbeti varsa onun konusunu açıyorlardı.O yüzden benim öneri kaç gündür orada dururken bi dünya konu açıldı.

sen şanslısın yine muhabbetin olduğu katip var benim o da yok :( çok zavallı kalıor önerilierim yetiim

Tekeskiya
05-10-2011, 13:34
sen şanslısın yine muhabbetin olduğu katip var benim o da yok :( çok zavallı kalıor önerilierim yetiim

Hemşo, bu konuda kimseye ayrım yapmıyoruz. Güzel bir başlık olursa tabi açarız.
Hem eğlendiren, hem düşündüren bir öneriniz olursa tabi ne demek vazifemizdir zaten. =)

LuNa
05-10-2011, 13:49
Hemşo, bu konuda kimseye ayrım yapmıyoruz. Güzel bir başlık olursa tabi açarız.
Hem eğlendiren, hem düşündüren bir öneriniz olursa tabi ne demek vazifemizdir zaten. =)

yok ya kahvehaneyi takip eden tek katip ve yine ayrım yapan tek katip ocfl adam da tutmuş onu övmüş ona şaşırdım ben :D

neyse katiplerin misyonunu öneriyorum :D kolay gele ^^

Zeus
05-10-2011, 14:08
Ben taraf tutmam. Düzgün konu öneren herkesin konusunu açarım. Forumda çok canımı sıkan var ama düzgün konu önerenleri açarım. Mesela birisi benim hesaba girmeye çalıştı. E-posta geldi. IP adresi geldi bana o kişiyide buldum kim olduğunu ama ona sinir olsaydım konularını açmazdım :) Bizde ayrım yok :)

c.kasap
05-10-2011, 14:47
Açılmayan veya geç açılan konular olabilir.Katiplerimiz önerileri açarken öneren kişiden çok konunun açıldıktan sonra yorumlanılabilir olmasına dikkat eder.

Baktımda benim de üyeyken önerdiğim ve açılmamış konularım var.

NdaLL
05-10-2011, 17:18
Para ile satın alınamayan şeyler.

LuNa
05-10-2011, 17:26
Açılmayan veya geç açılan konular olabilir.Katiplerimiz önerileri açarken öneren kişiden çok konunun açıldıktan sonra yorumlanılabilir olmasına dikkat eder.

Baktımda benim de üyeyken önerdiğim ve açılmamış konularım var.

cicihan benm de hiç açılan konum yok :D

All Starz
05-10-2011, 17:28

''Evet yeni mi farkediyorsunuz bu durumu ? Bizim kurallarımızın en önemli parçasıdır bu'' dememi istiyorsun ama demeyeceğim : D

Hayır nasıl ve nereden anladınız öyle olduğunu ben onu anlamıyorum. Kim demiş bize şunu açın diye ? Bizde ''Oo sen tanıdıksın hemen açıyoruz demişiz''
Kâtiplerin çoğu öğrenci. Bu da geçerli bir neden olmalı hepimiz için

NdaLL
05-10-2011, 17:29
cicihan benm de hiç açılan konum yok :D
önerilerin kötü ciciş :P

''Evet yeni mi farkediyorsunuz bu durumu ? Bizim kurallarımızın en önemli parçasıdır bu'' dememi istiyorsun ama demeyeceğim : D

Hayır nasıl ve nereden anladınız öyle olduğunu ben onu anlamıyorum. Kim demiş bize şunu açın diye ? Bizde ''Oo sen tanıdıksın hemen açıyoruz demişiz''
Kâtiplerin çoğu öğrenci. Bu da geçerli bir neden olmalı hepimiz için
Sizi gidi pis liseliler.

All Starz
05-10-2011, 17:31
önerilerin kötü ciciş :P

Sizi gidi pis liseliler.

Ya sen eskisin. İnsan biraz korur :F

NdaLL
05-10-2011, 17:35
Pekala, kendimden örnek vereyim o zaman.

Üyelerin bir anda akıllarına gelen güzel bir entry sonucunda kahvehaneye konu önerirler. Kâtip gelir öneriyi okur fakat konuyu açmak için o sırada aklına güzel bir entry gelmez, sade tanım yapmak da istemez ve sonra açarım diyerekten önerilen konu unutulabilir. Eğer ki illa konuyu açtırmak istiyorsanız (siz üyeler) özel mesaj ile konuyu önerip altına da ufak bir tanım yapabilirsiniz.

Benim düşüncem bu yöndedir, bana olan budur.

Luna az önce benim yüzümden mi banlandı ? :D

Gibb10
05-10-2011, 17:36
Luna az önce benim yüzümden mi banlandı ? :D

Elim sürçtü. Kart vercektim. :/ Kaldırdım banı ;-)

NdaLL
05-10-2011, 17:37
Elim sürçtü. Kart vercektim. :/ Kaldırdım banı ;-)
Acemiliğine veriyorum tamam :P

Gibb10
05-10-2011, 17:38
Acemiliğine veriyorum tamam :P

Acemiliğime gelecen Sefa :P

LuNa
05-10-2011, 17:39
berkay bu seniorluk kalıcı olsun artık böle ver al geri olmuo bak

Gibb10
05-10-2011, 17:40
berkay bu seniorluk kalıcı olsun artık böle ver al geri olmuo bak

Uçtu bile ;-)

NdaLL
05-10-2011, 17:40
Ahaha. Dil altından tehtit seziyorum. :D Neyse canım tamere ayıp olmasın, kahvehaneyi rahat bırakalım.

All Starz
05-10-2011, 17:42
O yüzden benim öneri kaç gündür orada dururken bi dünya konu açıldı.
Bi dakika yeni gördüm burayı
Kayıt Tarihi:24.03.2011 yazıyor sizde. O zamandan bu zamana kadar forumun yarısından fazla bir kısmından daha iyi biliyorsunuz sözlüğün nasıl işlediğini.
Şimdi biz burada her konuyu açmak zorunda değiliz. Biz de insanız daha ne diyeyim. Hiç birimizde böyle bir algı oluşmasın ''Benim konumu açan yok, benim konum neden açılmadı'' diye.
Ben şahsen ilgimi çekmesinden ziyade forumda ne kadar ilgi göreceğini hesaplayarak açarım konularımı. Sanırsam 19 tane katip var. Herkesin düşüncesi, konu anlatış tarzı farklı. Sizinde konunuz başka biri tarafından açılmış zaten.
Biliyorum oradan çok kendini bilmişlik oluyor bu ama konulan kural bu, işlenen kuralda bu.

Ama gerçekten anlamadım ben. Forumda kutuplaşma var da biz mi bilmiyoruz ?

Gibb10
05-10-2011, 17:50
Geyik yapmayınız. Rica ediyorum.

Zeus
05-10-2011, 23:00
konu öneren var mı çıkmadan önce açabilirim :)

Darkcool
05-10-2011, 23:25
Mahalle berberi

Zeus
05-10-2011, 23:31
Mahalle berberi

Açılmıştır :) Öneri için teşekkürler. Bedava çay kazandınız. Ama şekerler paralı :p :D

Βulaşıkçı
05-10-2011, 23:33
yahu benim önerdiğim bütün konuları açtınız mı bakayım siz:D hem rep vermediler bana böyle sorumlusuzluk mu olur!!!bir!

Darkcool
05-10-2011, 23:35
Açılmıştır :) Öneri için teşekkürler. Bedava çay kazandınız. Ama şekerler paralı :p :D

Saolasın :) Çayı şekersiz içerim bilmez misin ? bilmezsin daha yeni uydurdum :P

Zeus
05-10-2011, 23:41
Yanlız şekerleri para ile almazsanız çayı bardaksız içeceksiniz :p Der ve ben yatarım :) Başka öneren varsa açabilirim çıkmadan :p :D

Darkcool
05-10-2011, 23:47
Yanlız şekerleri para ile almazsanız çayı bardaksız içeceksiniz :p Der ve ben yatarım :) Başka öneren varsa açabilirim çıkmadan :p :D

normal bir müşteriye çay ne kadarsa ben ondan alayım böyle zararlı çıkıcam :P yarın tekrar öneririm :)

Zeus
05-10-2011, 23:52
Ahahaha :D tamam şimdi oldu :D Bedavadan girdim konuya para ile çıkıyorum :D Yarın açarız o zaman :)

mcantalya
06-10-2011, 16:50

Kaçtır gözüm takılıyor. "yanlız" değil "yalnız" olacak.

Zeus
06-10-2011, 16:53
Kaçtır gözüm takılıyor. "yanlız" değil "yalnız" olacak.

Aferin cici user :p

Darkcool
06-10-2011, 18:52
Yaz okulu.

Zeus
06-10-2011, 19:05
Yaz okulu.

Açılmıştır :) Bedava çay istiyor musun :D

Darkcool
06-10-2011, 19:47
Açılmıştır :) Bedava çay istiyor musun :D

Bugün zenginim herkese benden çay.Kâtiplere yok -.- :P

mcantalya
06-10-2011, 19:50
Demedi demeyin Darkcool ileride kâtip olur...

LuNa
06-10-2011, 19:54

ahahahahahhahahahahaha

konu öneriyorum katibin nabzına göre şerbet veren userın sonu

All Starz
06-10-2011, 19:59

Yeri bile hazır.

LuNa
06-10-2011, 20:00
Yeri bile hazır.

Bir gün herkes katip olacak :D

mcantalya
ahahahahahhahahahahaha

Ciddiyim yia. Sözlükteki mesajlarını takip ediyorum. Güzel entryler.
Kahvehanede aktif. Daha ne osssun.

NdaLL
Bir gün herkes katip olacak :D
Sen herkes değilsin lüna yerin ayrı.

All Starz
06-10-2011, 20:01

Sen herkes oldun da ne oldu ?********

LuNa
06-10-2011, 20:02

he bana dediler zaten Ndall bırakınca doldurulamayan boşluğa oturacakmışım ben :p

NdaLL
06-10-2011, 20:02
Sen herkes oldun da ne oldu ?********
Ne demekti şimdi bu ?

All Starz
06-10-2011, 20:03
Ne demekti şimdi bu ?

Şaka Sefa ahahaha : D

Hadi konu önerin. Oyun terimi tercih

clakson
06-10-2011, 20:06
Bath ca veya food ca olabilir . (Travians)

Devamsızlık .

NdaLL
06-10-2011, 20:06
he bana dediler zaten Ndall bırakınca doldurulamayan boşluğa oturacakmışım ben :p
Boşlukta mı oturuyormuşum ben :P

kaymet99
08-10-2011, 00:20
''Almanlar yendiği için biz yenilmiş sayıldık.''

Purple
08-10-2011, 16:46
Herkesten bana çay. :o

NdaLL
08-10-2011, 17:10
Dalı attım, toplayıver bi zahmet.

Darkcool
08-10-2011, 19:28
-Flood

-İstediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?

-Mesaj sayısını arttırmak isteyen üye

-Haxball

Mercy
11-10-2011, 15:40
Daum Sendromu

GoMeS
11-10-2011, 15:43
Dawn değilmiydi o :)

Tekeskiya
11-10-2011, 15:53
Teşekkürler. ^^

İstediğimiz sorudan başlayabilir miyiz Hocam ? (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?68537-%DDstedi%F0imiz-sorudan-ba%FElayabilir-miyiz-Hocam&p=1317819#post1317819)

Mercy
11-10-2011, 16:43
Pardon down sendromu

LuNa
12-10-2011, 00:36
Pardon down sendromu

ne yazabileceksin hakkında merak ettim

LuNa
12-10-2011, 00:39
konu öneriyorum ama açmayın :D varoş mahallesinde sosyete kızı olmak

sözlük sorumlusunun yıkılası tabuları

hatun açığından rütbe kapmak

All Starz
17-10-2011, 12:44
Saaaaaatçççççiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeaaaaaaaaaa

Mercenary
17-10-2011, 12:57
Hocam silgi atıyolar.

Mercy
18-10-2011, 16:06
Down Sendromu

All Starz
25-10-2011, 18:37
Sıkıldınız değil mi ?
Birilerinin banlanmasını, kaos ortamının oluşmasını istiyorsunuz. Haklısınız bende istiyorum : D

Purple
25-10-2011, 18:41
Sıkıldınız değil mi ?
Birilerinin banlanmasını, kaos ortamının oluşmasını istiyorsunuz. Haklısınız bende istiyorum : D

Özledik be :D Seni banlayalım mı? <3

The_Punisher
25-10-2011, 18:44
Özledik be :D Seni banlayalım mı? <3

Seni banlayalım mı?

All Starz
03-11-2011, 18:23
up up up up

Mercy
04-11-2011, 17:35
Alın size konu

Altın Oran

pragmaduane
08-11-2011, 19:46
Merhabalar, karşılama komitesi nerede :( Gene kandırdın beni Armağan.

Zeus
08-11-2011, 19:49
Ne kolisi :p yumurta kolisi mi ? İşin içinde armağan varsa herşey olur.

c.kasap
08-11-2011, 19:53
Kim kimi kandırıyor ?

Beni kimse kandıramaz ben kül yutmaaam ! :D

pragmaduane
08-11-2011, 19:56
Heheheyt, hep aynı yüzler...

Kralınız gelsin bre, neredesin Firuze :(

karbonista
08-11-2011, 19:58
"Alışkanlık" ...

Hadi açsın katipcanlardan biri.

c.kasap
08-11-2011, 19:59
Ne Firüzesi eskidi o, adını Feriha koyduk artık :D

pragmaduane
08-11-2011, 20:01
Ben bıraktığımda Armağandı :D Paketlediniz demek, 2 yıldır benim yapamadığımı 1 ayda nası becerdiniz?

c.kasap
08-11-2011, 20:07
Haa ! Armağan mı o duruyor ya aynı bişey olmaz ona :D

All Starz
08-11-2011, 20:12
öhm öhm

aras uzun soluklu konuşmak istemiyorum artık : D

pragmaduane
08-11-2011, 20:15
Hadi rol yapalım, böyle kanki gibi davranalım :D

All Starz
08-11-2011, 20:19
seviyorsan git konuş bence : D

pragmaduane
08-11-2011, 20:21
Armağan sana burdan bi slide, niye sırrımı açığa çıkartıyorsun?

Ya evde yoksaa :(

All Starz
08-11-2011, 20:23
bak ben sevdim konuştum ama tam öyle değil gibi bi şeyler ama aslında öyle ya da değil

olurmu aras, ben hep evdeyim : D

pragmaduane
08-11-2011, 20:28
Anadolu çözülmemiş bir yumaktır ve tohum!

Muhabbete ne oluyor çözemedim, idare edin işte :D Alışkın değilim daha yeni girdim foruma niye böyle yapıyorsunuz? Sakallarım sertleşti onu diyip çıkacaktım aslında :(

All Starz
08-11-2011, 20:30
şafağın ilk sahibi biz olmuşken
kopardılar herşeyi ellerimizden : D

Zeus
08-11-2011, 20:34
Alo ne oluyor burda biri özet geçsin :p

All Starz
08-11-2011, 20:35
Alo ne oluyor burda biri özet geçsin :p

istanbul boğazına bakan bi lise vardı neydi onun ismi ?
deniz seviyesinde olan hani

Zeus
08-11-2011, 20:38
Bilmem : D Neyse siz devam edin : D ben diziye kaçam :D

pragmaduane
08-11-2011, 20:40
I don't believe in Gibb10
I don't believe in Qual
I don't believe in Sözlük
I don't believe in Forum
I don't believe in Travian
I don't believe in Kâtip
I just believe in me

The dream is over :)

Ben geldim, heheheyt.

All Starz
08-11-2011, 20:48
geçiceksin oraya,alıcan kahveyi,püfür püfür esecek
sonra yağmur derken,rüzgarı da yicen, karla karışık.
vallahi varya ölürüm zevkimden : D

Zeus
08-11-2011, 20:51
geçiceksin oraya,alıcan kahveyi,püfür püfür esecek
sonra yağmur derken,rüzgarı da yicen, karla karışık.
vallahi varya ölürüm zevkimden : D

Yağmuru, rüzgarı ve karla karışık yersen hastalıktan ölürsün merak etme sen : P

All Starz
08-11-2011, 20:52
Yağmuru, rüzgarı ve karla karışık yersen hastalıktan ölürsün merak etme sen : P

bir kere deneme fırsatım olmuştu. ertesi gün zatüre başlangıcı : D

pragmaduane
08-11-2011, 20:56
Etrafımda koşuşturan kalabalık, yağmur it gibin yağıyor; ben ise aheste aheste renkli hayallere dalmış bir şekilde dans edercesine yürüyorum karanlık sokaklarda.

Edebiyatı bırakıyorum tamam :D

Purple
08-11-2011, 22:09
Etrafımda koşuşturan kalabalık, yağmur it gibin yağıyor; ben ise aheste aheste renkli hayallere dalmış bir şekilde dans edercesine yürüyorum karanlık sokaklarda.

Edebiyatı bırakıyorum tamam :D

Ahahahahaha :D

All Starz
08-11-2011, 22:40
tam o sırada da seven seven seven YEEEEEEEAHHHHHHHHHHhhhh girse zevken ölürüm artık

Axl Rose
08-11-2011, 22:46
Lazımsın bize Armağan. :D

pragmaduane
08-11-2011, 22:51
O değil de dağıttık baya :D

Axl Rose
08-11-2011, 22:52
O değil de dağıttık baya :D

Coma'dan çıkalım derken, Since ile komaya girdik. Hala oradayız. :D

All Starz
08-11-2011, 23:22
hayır ben dedim en azından bu şarkıya yapmayalım diye. coma olsa yine iyi hadi. since ile dışarda bile yürüyemezsin.

Axl Rose
09-11-2011, 01:01
hayır ben dedim en azından bu şarkıya yapmayalım diye. coma olsa yine iyi hadi. since ile dışarda bile yürüyemezsin.

Kesinlikle yürüyebilirsin. Çok ta zevkli olur. Kamyoncunun birinin başını belaya sokarsın, kendin zaten belanı arıyorsundur. ^^

All Starz
09-11-2011, 03:18
inegöl de FACİA

İnegöl çevre yolunda Led zeppelin - Since i ve been loving you şarkısını dinleyerek karşıdan karşıya geçmek isteyen A.S yi kamyon çarptı. Herhangi bir parçası bulanamayan A.S den geriye kalan tek şey ipad mp3 çalar ve playlistindeki tek şarkı olan since i ve been loving you oldu.

halk A.S için TOPLANDI

Geçtiğimiz günlerde çevre yolunda led zeppelin - since i ve been loving you şarkısını dinleyerek karşıdan karşıya geçmek isterken kamyon çarpan A.S için halk seferber oldu. İşyerlerinde ve kamusal alanlarda led zeppelin afişleri yakıldı, plakları kırıldı. Böyle bir müzik yapmanın insanın içine etmekten başka bi şeye yaramadığını söyleyen A.S nin arkadaşı A.T ''Kendisinin bu şarkıları dinlememesi için çok uyardık ama o bizi dinlemedi, başaramadığımız için üzgünüz'' dedi.

Axl Rose
09-11-2011, 03:40
inegöl de FACİA

İnegöl çevre yolunda Led zeppelin - Since i ve been loving you şarkısını dinleyerek karşıdan karşıya geçmek isteyen A.S yi kamyon çarptı. Herhangi bir parçası bulanamayan A.S den geriye kalan tek şey ipad mp3 çalar ve playlistindeki tek şarkı olan since i ve been loving you oldu.

halk A.S için TOPLANDI

Geçtiğimiz günlerde çevre yolunda led zeppelin - since i ve been loving you şarkısını dinleyerek karşıdan karşıya geçmek isterken kamyon çarpan A.S için halk seferber oldu. İşyerlerinde ve kamusal alanlarda led zeppelin afişleri yakıldı, plakları kırıldı. Böyle bir müzik yapmanın insanın içine etmekten başka bi şeye yaramadığını söyleyen A.S nin arkadaşı A.T ''Kendisinin bu şarkıları dinlememesi için çok uyardık ama o bizi dinlemedi, başaramadığımız için üzgünüz'' dedi.

Ahahah Army kahkahalar attım gece gece. :D A.S değil A.E yalnız. :D

All Starz
09-11-2011, 04:01
axl rose ya işte oradan şeettimömömöm

karbonista
09-11-2011, 11:33
Konumu açsanıza ya :D.

Alışkanlık

c.kasap
09-11-2011, 12:48
Konumu açsanıza ya :D.

Alışkanlık

Alışkanlık (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?69240-Al%FD%FEkanl%FDk&p=1332912#post1332912)

pragmaduane
09-11-2011, 16:48
Bana sabahlama derken siz sabahlamışsınız, lanet gene kandırıldık :D

All Starz
09-11-2011, 18:16
ahahah aras son 3 gün içinde en vurdumduymaz gecemdi dün gece : D muhabbet dönecek diye ödüm patlıyor artık : D

Purple
09-11-2011, 18:45
Aras'ın önünde zorlu bir sınav var. Ders çalışması lazım muhabbete tutmasanıza yahu.

Axl Rose
09-11-2011, 18:46
Aras'ın önünde zorlu bir sınav var. Ders çalışması lazım muhabbete tutmasanıza yahu.

Ulan kırk yılın başı görüyoruz adamı sana ne? :D

All Starz
09-11-2011, 18:47
dert mi olum size allah allah. adam über zekalı çalışmadan kazanıcak

Zeus
09-11-2011, 18:49
Şşşş len Purple'nin üstüne gitmeyin Döverim ha one göre :p

Axl Rose
09-11-2011, 18:49
dert mi olum size allah allah. adam über zekalı çalışmadan kazanıcak

Yahu havayı bozmayın başlatmayın dersinizden. Bırakın dünki havada kalalım, sürekli giremiyoruz o havaya zaten. Uykusuzluk bile koymuyor lan. :D
Ama şaka maka iyice bozduk, az önce "yahu havayı bozmayın başlatmayın dersinizden" yazacakken, "başlatmayın şarkınızdan" yazıp geri sildim.

All Starz
09-11-2011, 18:52
Şşşş len Purple'nin üstüne gitmeyin Döverim ha one göre :p

muhab betin içine sütle karışık bal enjekte ettik rıdvan

Zeus
09-11-2011, 19:18
muhab betin içine sütle karışık bal enjekte ettik rıdvan

Birşey yazıcam ama hatırlat msnden yazıcam -.-

pragmaduane
09-11-2011, 21:49
Öncelikle kim kimi dövüyor bi saniye?

Purp sen karışma bakalım, Rıdvan Abi ne zamandır ''ÇÖM'' koruyorsun? Yapma etme başka uğraş mı yok, alay etme garibanlar ile.

O değil de bayram bitti, geceler uzuyor.

Gece ben öyle uyuyamadım, nedenini anlatsam ağzınızla gülmezsiniz.

All Starz
09-11-2011, 22:07
ali, adam rüyasında bizi görmüş inegöl çevre yolunda ahahahhaha

pragmaduane
09-11-2011, 22:17
Tahtalı köy yolunda seni gördüm aslında Armi ^^

All Starz
09-11-2011, 22:24
iki hastalığın da ortak yönlerinden bir tanesi. bakalım ben seni hangi fanteziler içinde tahtali köy semalarında görücem^^

Axl Rose
09-11-2011, 23:25
Siz hastalıktan ben All of my love+Since'ten gideceğim nüfusumuz azalacak ha. :D Kendimize gelsek fena olmaz. :D

Jelanie
14-11-2011, 15:30
nerde bu katipcanlar :S yoklama mı yapsak napsak

arasım nerde?

ayrıca bu bolumde de yazım kural seysi var mı ? biri bana bi zahmet izah ediversin arenaya geri donmusken ban yemiim :P

c.kasap
14-11-2011, 15:49
Burdayız burda :)

Aras arada uğrar sınavı var, ders çalışıyor.

Bu bölümde özel bir yazım kuralı şeysi yok, forum kuralları. :)

Jelanie
14-11-2011, 15:51
kasapcım senin su mechur sorulardan yok mu :D

Zeus
14-11-2011, 15:54
Ben burdayım abla :D

Aras yok :(

Var ama Noktalama işaretleri ve yazım kulları yanlıs olursa yetkin var abla düzeltirsin :D

c.kasap
14-11-2011, 15:58
kasapcım senin su mechur sorulardan yok mu :D

Konu öyle yarısı çözülmüş test kitabı kaldı. Yeni soru yazıcak üye/olay yok :D

Zeus
14-11-2011, 16:25
Konu öyle yarısı çözülmüş test kitabı kaldı. Yeni soru yazıcak üye/olay yok :D

Biz üye değilmiyiz -.-

Guadalajara
14-11-2011, 17:44
Sanatçı tanrısı Kanye West ve futbolcu tanrıları Ali Lukunku ve Dominic Iorfa için başlık açılmasını öneriyorum.

All Starz
14-11-2011, 18:32
aras artık aramızda yok, bilginize

Jelanie
15-11-2011, 12:18
aras artık aramızda yok, bilginize

bilgilendik te sebeb nedir?

LeqenD
15-11-2011, 12:49
bilgilendik te sebeb nedir?

lys ygs abs acs sçs falan falan : p

NdaLL
14-12-2011, 10:11
Örümcek ağından geçilmiyor.

Yaşayan var ise, ''bkz. Ben'' konusunu istiyorum.

Nasıl bir entrydir o ?

Darkcool
19-12-2011, 15:37
An tutulması.

Zeus
19-01-2012, 18:07
Upbala :p :p

GoMeS
29-01-2012, 01:24
ovv buralar ölmüşde ağlayanı yok :(

Darkcool
29-01-2012, 16:48
Rafael Nadal

Axl Rose
02-02-2012, 15:03
An tutulması.

Zamanın ötesinden gelen isteğe cevap.

An Tutulması. (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?71116-An-Tutulmas%FD&p=1375740#post1375740)

Zeus
05-02-2012, 15:33
Hapşuuuuuuuuuuuu :p

commodore
05-02-2012, 15:48
bir forum terimi:

İhtiyar Delikanlı :D

Zeus
05-02-2012, 16:03
Eve geldiğim zaman açacağım :)

Berkan
05-02-2012, 16:07
"Bobiler.örg" güzel bi konu olabilir

Axl Rose
05-02-2012, 16:55
Hapşuuuuuuuuuuuu :p

Çok yaşa. ^^

bir forum terimi:

İhtiyar Delikanlı :D

Eve geldiğim zaman açacağım :)

Dikkatten kaçmasın, açıldı. :)

Tık. (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?71180-%DDhtiyar-Delikanl%FD&p=1376555#post1376555)

"Bobiler.örg" güzel bi konu olabilir

​Biraz format dışı oluyor sanki, özele kaçıyor. Hani facebook gibi geniş kapsamlı bir sosyal ağ değil.

Qquzhan
09-02-2012, 23:07
Dede dayağı .

NdaLL
10-02-2012, 00:34
Dede dayağı .
yiyen bilir :)

Axl Rose
10-02-2012, 01:49
Dede dayağı .

yiyen bilir :)

Sıradaki konumuz dede dayağı (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?71387-Dede-Daya%F0%FD&p=1379967#post1379967)na maruz kalan insanlar için geliyor.

Darkcool
12-02-2012, 11:20
Anlam verilemeyen şarkı sözleri.

-da bitişik
12-02-2012, 11:25
Abim olsaydı şimdi istediğim konuyu açardı beni kırmazdı. Ahh ahhhh :(

All Starz
12-02-2012, 20:42
ayyy yazık

Berkan
14-02-2012, 16:33
Halil Sezai