PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Legend 1.sezon tüm bölümler

mavigölge
31-01-2010, 18:02
LEGEND

Her zamanki gibi aynıydı hiçbir insandan farkım yoktu.Karşıma bir nesne düştü,onu aldım.1 Hafta sonra haberlere baktığımda böyle bir yazı yazıyordu:
-8 tane özel taş olduğu ve resimleri belirtiyordu onlardan bir taneseni yiyen herkez özel bir güç kazanıyordu.Bu haberi duyduktan sonra hemen taşı yuttum.

Özel güçler kazanmıştım.Çok hızlıydım benim gibi 7 tane daha böyle insanlar olduğunu biliyordum bunun için yolculuğa çıktım.Hızlı olduğumdan dolayı bölgeleri çok hızlı dolanıyordum o anda arkamdan bir ses geldi:
-Dur

Arkama baktığımda karşımda benim yaşlarımda biri vardı.
-Sen salihmisin?
-ewet
-hmm özel güçleri olan benimde seningibi bir özel yeteneğim var
-yeteneğin ne?
-geleceği görmek senin beni aradığını gördüm.
-bu arada senin adın ne?
-serdar
-tanıştığıma memnun oldum.
-bende

Böylece yolculuğa devam ettiler Serdar’ın sayesinde 2. kişiyi bulmuştuk.adıda Rabia mış yolculuğumuza devam ediyorduk ve Rabia’yı bulduk.Hemde birisiyle kavga ederken Rabia
Arada sırada görünmez oluyordu.karşısındakide ışınlanıyordu.Arkaya baktığımda bir sürü savaşçı vardı galiba o kız yeteneğini başkalarıyla paylaşmıştı.

BEĞENİLİRSE DEVAM EDİCEK

mavigölge
31-01-2010, 18:03
BÖLÜM 2:SAVAŞ BAŞLIYOR

Savaşta arkadaki sürüyle ilgilenmeye çalıştık güçlülerdi ama bizde öyleydik.Sürüye tam saldırıcaz başka bi yere ışınlanıyordu.en sonunda ilgilerini çekmeye karar verdik.ben onlardan korkmuş gibi yapıcam ve peşime düşücüklerdi o andada serdar vurucaktı plan kusursuz gidiyordu onlar beni kovalamaya başlamıştı Serdar’ın vurmasını bekliyordum.Gözümün ucuyla Serdar’a baktığımda Emine hem Rabia’yı hemde Serdar’ı yakalamıştı.çaresizce teslim oluyordum.

O anda savaşçılar Emine’ye çarptı bu fırsattan yararlanarak arkadaşlarımı kurtardım.O arada bana bir ses geldi.
-merhaba
-merhaba
-kurtardığın için teşekkürler
-önemli değil
Hızlıca oradan kaçtık çünkü çok kişilerdi ve ışınlanabiliyordu.Serdar’ın yardımıyla 4. kişiyi öğrendik onun adıda Beyza’mış Beyza’nın yanına vardığımızda Beyza’nın bir yangının içinde olduğunu öğrendik.En hızlısı ben olduğumdan içeri ben girdim.Beyza alevlerde sıkışmıştı.

İçeri girdiğimde Beyza’dan 4 tane vardı kafam karışmıştı hangisi gerçek Beyza’dı özelliği birden fazla kişi olmak olduğunu anlamıştım.Galibada 4 1 insanın enerjisine bağlı olduğundan çıkamıyordu gücü azalmıştı.Onu hızlıca kurtardım.Yaşıyordu itfaiyeciler yangını söndürmüşlerdi.Herkez gitmişti ama karşımıza Emine çıktı.Beyza yaralıydı.ve Eminelerinin resmen bir sürüleri vardı.

-bizden kaçabiliceğinizimi sandını

EcHeLoND
31-01-2010, 18:03
Pek beğendim belirtisi vermedi bende.

mavigölge
31-01-2010, 18:04
BÖLÜM 3:TUTSAK

Etrafımızı sarmışlardı.Tam saldırırken başka tarafa ışınlanıyorlardı.İşimiz zordu,tam birisine saldırırken arkadan bir ses geldi
-teslim ol yoksa öldürürüm diye bir ses geldi
O tarafa döndüğümde ise arkadan bir darbe yedim ve bayıldım.Uyandığımda hepimiz tutsaktık.Ama bir şey unutuyorlardı.Rabia görünmez olabilirdi.Zindandan çıktığı anda alarm çalıştı.

Korumaya vurdu ve bayılttı.Anahtarla kapıyı açtı bu sefer Beyza’da uyanıktı hatta Beyza’lar desem daha doğru olurdu ondan 15 tane vardı çoğal mayada devam ediyordu. Serdar zekiydi
Çıkış yolunu buldu karşımıza Emine çıkmıştı ama fazla dayanamadı tek tekmeyle yere yıkıldı.
Hızlıca oradan kaçtık.Serdar’ın geleceği görme yeteneğiyle 5.kişiyi bulduk.Adı Görkem’di

Görkem’in yanına gittiğimizde ise onun bir polis olduğunu öğrendik.Görkem’i ikna etmeye çalışıyorduk ama bize inanmıyordu o anda bir saldırı geldi.Bunlar büyücüydü.Büyücüler çok güçlüydüler.Tek saldırıyla beni yere yıktı.Görkem’e kısık bir sesle
-Şimdi inanıyormusun
-evet
Görkem’in yeteneği düşünce okumak olduğunu öğrendik.Büyücülerin düşüncelerini öğrenince.Bize bunlarım Emine tarafından yönetildiğini söyledi.Beyza büyücülerle ilgileniyordu.O arada ise Görkem bu saldırının yanıltmaca olduğunu söyledi.Bunu öğrendiğimizde ise hemen yola çıktın Beyza tek orda kaldı.Umarım idare edebilir.

EcHeLoND
Daha tek bir beğendim yorumu yok.

mavigölge
BÖLÜM 4: NEW YORK’TA SAVAŞ

Umarım Beyza idare edebilir.Görkem’in dediği doğru çıkmıştı.Gerçek savaş ordaydı.Büyücüler ve savaşçılardan oluşuyordu hatta 5-6 tane ejderha bile vardı.Savaş başlamıştı.mümkün oldukça her yere zarar veriyorlardı.Rabia görünmez olup ejderhaların hakkından gelmişti.1 tanesi dışında o diğerlerinden daha büyüktü.Bende o ejderhayı öldürmedim.Üstüne bindim böylece büyücülerini indirmiştim.

Sonrada ejderhayı öldürüp savaşçıların üstüne düşürtmüştüm.Ejderhalar tükenmişti,büyücüler 16 tane kalmıştı,2 tanede savaşçı kalmıştı.Görkem Atakan’ı fırlatmıştı savaşçılardan birine denk geldi diğeri ise korkudan bunları söyledi:
-tamam durun hepsini yok edebilirim.
-et o zaman
Savaşçı 1 taşa bastı ve hepsi yok olmuştu.Buradaki olayı çözdükten sonra geri döndük

Ama hiç kimse yoktu.Muhtemelen Beyza yenilmişti.yerde bir kaset buldum.Kaseti açtığımızda ise Beyza’nın ellerinde olduğunu söylemişti.Bizde oraya hızlıca gittik ama indiğimiz anda bizi yakaladılar.Tuzağa düşmüştük.Orda Beyza’da yoktu aslında Beyza yakalanmamıştı.Tek ümidimiz Beyza’dı o anda kapıdan bir ses gelmişti sonunda bizi kurtarmaya gelmişti.Ama kurtulma ihtimali hiç yoktu.Ama orda tek Beyza yoktu

Bizim gibi bu görevi yapan eski savaşçılardı.Beyza onu getirmişti onlar bize göre çok gelişmişti yeni yetenekleri olmuştu.bütün sürüyü tek eliyle yok etmişti .Bizi kurtardılar.
Eski savaşçılardan birisi bize bir şey söyledi
-Size bir şey vermeliyiz.
Verdiği şeyi görünce biraz şaşırdık bunlar bir yaratıktı
-bunlar bir yaratık siz onlarla birleşebilirsiniz ve onlar savaştıkça büyücekler ve güçleri artıcak.

mavigölge
31-01-2010, 18:05
BÖLÜM 5: TRANSFORMERS

Yeni yaratıklarla biraz daha güçlendik.Ama savaşacağımız şeylerde bizim gibi güçleniyor.Herkes yeni arkadaşlarıyla iyi geçiniyordu.Benimkisi bir beyaz kaplandı ama yavruydu bundan dolayı çok da fazla güçlü değildi.Serdar’ın bir yavru köpeğe benzer bir şeyi vardı.Serdar şimdiden köpeğini savaştırmaya başlamıştı.Beyza’nın ki ise bir kedi ve Beyza onu savaştırma niyetinde değildi.

Artık savaşlar bitmişti.Herkes çok mutluydu.Şehre vardığımızda tek bizim yaratıklarımızın olmadığını öğrendik.Hatta bunun için bir yarışma bile olmuş.Yaratıklar savaşıyomuş.
Bizde bu yarışmaya katıldık hatta Beyza bile.yaratıklara DIGIMON deniniyo.Yarışmaya katılmak için öncelikle robot bilgisayarı yenmek gerek ilk savaşı Serdar yapmaya karar verdi.

Serdar’ın mücadele ettiği yaratık bir tilkiye benzerdi.Savaş başlamıştı bilgisayar insanlara göre kolay olduğu için kazandı.Sonra ben maç yaptım.Ben ise bir ceylanla kavga ettim.Bende kazandım.Rabia,Görkem ve Atakan’da son olarakta Beyza savaşdı.Beyza bu savaşda çok zorlandı kavga ettiği bir balıkdı.Balığa benziyordu.Beyza’nın digimonuna su saldırısı yapıyordu.Ve Beyza’nın digomonunun gücü azalıyordu.Son saniyede yakına yaklaşım bir darbeyle balığı indirdi.Hepimiz yarışmaya katıldık.

EcHeLoND
31-01-2010, 18:05
Bir daha bu hikayeyi okumayacağım.

ŞeRBetCi
31-01-2010, 18:06
Yazıları küçük yaz göze batıyor..

EcHeLoND
31-01-2010, 18:13
Yazmada şu konu diplere insin.

CAPTCHA
31-01-2010, 18:30
Hikaye uçmuş. Yani kardeş, çok güzel bir konunun içine etmek buna deniliyor. Kâtiplere ve sözlük görevlilerini diyeyim de bunu eklesinler. Veya beni Kâtip yapın ben de eklerim.:)

EcHeLoND
31-01-2010, 18:32
Hikaye uçmuş. Yani kardeş, çok güzel bir konunun içine etmek buna deniliyor. Kâtiplere ve sözlük görevlilerini diyeyim de bunu eklesinler. Veya beni Kâtip yapın ben de eklerim.:)
Benimkinin sezon finaline yorum yapmadın :(

17salih34
31-01-2010, 19:39
Ben beğendim ama 1. ve 2. bölüm çok kötü ama diğer bölümler çok güzel.Kendini geliştiriyorsun.birde 5.bölüm süper olmuş iyi düşünmüşsün devamını diliyorum

onurler
01-02-2010, 18:18
yani 1 2 kötü 3 güzel 45 orta diyebilirim 5te bence biiraz abartmışsın ama genede ii