PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu Rose'n BlooD

mustafa29
30-01-2010, 10:46
KraL:İsim,Soy isim,Yaş,Memleketi,Hangi lise veya üniversiteden mezun oldugunuzu yazarmısınız?

-Okan SEZEN, 24'e dayandık, Ankaralıyım valla, Mehmetçik Über Züper Özel Lisesi, Üniversiteden değil de bugün finallerden mezun oldum Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı 3. Sınıf 2. Öğretim olarak geçiyor =)

Ahkam:2. nesil kâtipleri ne zaman almayı düşünüyorsunuz?

-1. Nesillerin mürekkepleri bir bitsin bakalım =)

Tired Soul:Eğiim fakültesinin hangi bölümünde okuyorsun Okan abi ?

-Hala sınıf öğretmenliği...

Marko<3:+rep butonunuzun bozulduğu doğru mu ?
Üzerimde deneyebilirsiniz

-Denedim -'yi o çalışıyorsa + da çalışıyodur. Hayrını gör yine =)

Şakaron:Top sakalınızı kesmeyi düşünmüyor musunuz

-Şu an top sakallı değilim tamamen hacı sakalım var ama kesmeyi düşünmüyorum karizmam bozuluyor =)

HANUKA:Sözlük sorumluluğu teklifi geldiği zaman hissettikleriniz?

-Cumhurbaşkanlığı teklifi geldiğinde bu kadar sevinmemiştim =P O derece.

mustafa29:Merhaba Okan abi(Bundan önceki sorularda isminizi açıkladığınızdan sorun yok)

Nickiniz neden bu hep merak etmişimdir ama sormak nasip olmadı.Özel bir nedeni var mı?

-Sanki bilmiyosun adımı Mustafa =)

-Rose'n BlooD isminin menşei şudur.

-Rose: Gül (Kız arkadaşımın isminin ilk 3 harfi)
-Blood: Kan (Benim adımın son 3 harfi)

-Birleştirdim Rose And Blood oldu baktım uzun Rose'n BlooD yaptım =)

mustafa29:Hayatınızda en çok yapmak istediğiniz şey/ler nedir?

-Hayatımda en çok yapmak istediğim şey diye bişey yok aslında. Çok istediğim bişey olursa yapıyorum zaten =)

-Yapmak değil de almak istediğim bişey var o da bir NISSAN 350Z.

Altay:Aileniz Ankara'da yaşıyor sanırım.
Siz Konya'da, öğrenci arkadaşlarınızla bir evde mi kalıyorsunuz, yoksa yurtta mı kalıyorsunuz ?

-Konya'ya ilk geldiğimde kimse yoktu bi sene sonra bütün arkadaşlarım buraya geldiler haliyle 4 tane öğrenci evinde ve özel bi yurtta kalıyorum =) canım nası isterse artık...

zkee:Tasarımcılar hakkındaki görüşünüz nedir?

Hayatta en çok "keşke yapsaydım lan" dediğiniz an neydi

Hangi müzik türünden hoşlaşırsınız?

En sevdiğiniz sanatçının konserine en iyi yerden 2 biletim var desem kaç +rep verirsiniz

-Tasarımcılar iyidir imzam onların eseri severim =) tasarımcıyı sev Memat'tan dolayı diyorum =)

-Arabesk dışında, melodisini sevdiğim her türden ve dilden müziği severim.

-Keşke yapsaydım dediğim hımmmm, lisede okul takımında oynarken uzatmalarda artistlik yapıp kaleciyi çalımlayıp kale dibine kadar gelip gol çizgisiyle top arasında 10cm varken topu üst ağlara vurdurup gol atmak için altına girmemle topun direğin üstünden auta çıkması ve antrenörün beni maçın ortasında kovalamasıyla sonuçlanan olayda, keşke o topa düzgünce vursaydım derim yıllardır. Final maçını penaltılarda kaybetmek hoş olmadı benim yüzümden =)

Berkan:Kimleri katip yapmak istiyorusunuz

-Güzel paylaşım sağol

Phoenix:Seni kim haftanın konuğu seçti XD

-Berkan seçti kim seçecek, adamım yaa...

Memat:Sınav dönemi psikolojin nasıl oluyor Rose'n ^^ Bu dönemlerde başına gelen ilginç bir anını paylaşır mısın bizimle Mesela son dönemlerde ^^

-Sınav dönemi normalde de uyumadığım için o ara hiç uyumuyorum. O yüzden çeşitli psikolojik sorunlar baş gösteriyor.

-Paylaşayım. Dün gece ders çalışırken fıstık yiyordum bi yandan da, arada bi sigara yakayım dedim dalgınlıkla sigarayı ağzıma alıp 2sn kadar çiğnedim fıstık niyetine...

aslis:Hımm Nissan 350z
iyi güzel seçim
Dip:Abd de çok ucuza gidiromuş(16000 eurocuk)
soru1: Dövmeleri yaparken çok düşündünüz mü?
soru2:anlamları var mı dövmelerin?
soru3:Finaller nasıldı?

-350Z araba değil aslis, melek melek =P
-Çok düşünmedim de çok araştırdım. Anlam olarak da uç noktaları simgeliyordu,sert ve acılı sonlar falan. Ortasında da bir harfin ters figürü vardı merkezde.
-Pek anlamı yok yani, zaten çeşitli işlemlerle sildirdim son yaptırdığımı
-Finaller ortalamanın üstündeydi işte geçtik gidiyoz. =P

HAFATÜ:O zaman 2. nesiller alınmıyor =)

Sorulmadı galiba ;

Travian ve Travian Forum'a nasıl başladınız ?
Bir üniversiteli ve (bildiğim kadarıyla) öğretmen adayı olarak forumdaki öğrenci arkadaşlara tavsiyeleriniz nedir ?

-Nasip kısmet HAFATÜ
-1. Travian'a uzun yıllar önce uzak bir galakside başladım. 4 yıl oldu sanırım ama forumda 1.5 yıldır varım. Oda arkadaşım oynuyordu strateji oyunlarını sevdiğim için bir de ben başlayayım dedim ama ilk açtığım köy 4k küsür nüfusta iken sıralı mancınıkların hedefi oldu.

-Daha sonra S4-S7-S9-S10'da oynadım şimdi de sürekli kahramanını öldürdüğüm sağlam bir hesapta oynuyorum. -Foruma da oyundaki incelikleri öğrenmek üzere girmiştim daha sonra sözlükte 3 mesaj yazıp katip oldum ve şimdi mod room'dayım. Her şey çok hızlı gelişti

-Hayat hikayem bu işte

-2. Bol bol kopya çeksinler ve hazırlasınlar, emin olun oturup çalıştığınızdan daha iyi anlayacaksınız konuyu. Liseli arkadaşlara da tavsiyem ÖSS'ye ilk girişinizde seneye bi daha denerim mantığını kesinlikle unutun. Yoksa benim gibi hukuk fakültesi diye kalkıp eğitim fakültesi diye oturursunuz

TogaX:En basit soru benden :

Abi nasılsın ?

-İyiyim demek aslında tam olarak iyi olmayı açıklar mı yoksa şu kadar iyiyim bu kadar iyiyim gibisinden bir yüzde verip istatistiki olarak belirtmek mi gerekir ayrıca? Sen nasılsın diye sorulduğunda da aynı şekilde karşı tarafın da bunları düşünmesi veya düşünmeyip işin kolayına kaçarak o an aslında içinde olmadığı bir durumu ve psikolojiyi betimleyerek kendine zarf tayin etmesi mi gerekir. Bunların cevaplarını düşünerek karşıya cümle kurduğunda aslında nasılsın sorusunun hiç de basit olmadığı ortaya çıkıyor.

-En basit soru senden gelmedi yani abicim

-En basit cevabı vereyim. İyiyim şükür

TogaX:En sevdiğin smiley ?

-şu tuzki mi neyse onları seviyorum bir de msnimde oyun havası oynayan bi küçük velet var onu =)

Joker_:2.nesil katipler ne zaman seçilecek ayrıca beim katip olma ihtimalim var mı?
Varsa 2.nesilde seçilir miyim?

-2. nesil adminlerin ne zaman seçileceğine bağlı bu biraz da =))))

Aşil:Kusursuz görüş nedir? =)

-Kartal gözlü olmak, benim görüşüm kusurlu mesela 0.25 0.75 =) Kusursuz görüş yoktur aslında sanırım

mustafa29
30-01-2010, 10:47
the CaLL:Sözlük sorumlusu olduğunda, sorumluluğu alıyorum deyip hergün sözlük okuduğun,

sınavlara girmeden önce izmarit yeme gibi bir hobin olduğu,

en sevdiğin yemeğin şakşuka olduğu,

msn de sürekli Erhan'ı çekiştirdiğin,

doğru mu?

Bu soruların cevabını istiyorum.

Allaaah bu başlık süper oldu buradan gitmem ben ehehehehe

-1. Sözlük için 3 dil öğrendim ama birini kullanıyoruz doğrudur bayaa bi sözlük bitirdim =)
-2. Yeni başladım buna da, bi sonraki finallerde ketçapla falan deniycem, tavsiye ederim Çağrı, fıstıkla da güzel gidiyo =))
-3. Okan Şukan Bukan sever Şakşuka =)) (aah koray abi aahhhh)
-4. Erhanla ilgili projelerimiz var, Admin Adayı Aday Adama adasında bir yıl geçirecek başarırsa admin olucak o yüzden çekiştirip duruyorum, kıskançlık, naparsın, kuzen =))

dip: Göksu bunu başarmış ve aaaa nickini almıştı. Neden Erhan da almasın =)

-Gidersen benden sana Ayna- Diyemedim şarkısı gelsin (Bakarken ardından,düştün kaldırımdan,durma kalk diyemedim,güldüm ardından)

mustafa29:Son öğrenmek istediğimide yazayım çıkayım.

Forumda tanıştıkların olmuşturda tanışmadıkların arasında en çok kimle yüz yüze konuşmak,tanışmak isterdin?

-Annem tanımadığın insanlarla konuşma der hep

TogaX:Oyun oynar mısın ?

Ne tür oyunlar oynarsın ?

-Tavla ve satranç vazgeçilmezimdir. Onun dışında pc'de pek oyun oynamam yeni çıkan her oyunu alır bi gecede bitirir atarım

Tekeskiya:Sözlük sorumlusu olduğunuzda ilk ne dediniz

Hiç sevmediğiniz Moderatör, Süper Moderatör ,Admin

-Fatih abi hayırlı olsun dedi ben de teşekkür ettim msnde ilk cümle oydu heralde.
-Şu forumda sevilmeyecek mod admin smod var mı yav. İki tane ablam var mod room da Allah bağışlasın, abilerim var, kardeşlerim var G-Uniq başta olmak üzere, (Erhan sonda) :PPP

çalıkuşu:sayın sözlük sorumlumuz benimde bir sorum olacak affınıza sığınarak...
en son ne zaman yalan söylediniz?XD
ve gerekçeniz neydi

aaaaa ben nasıl soru sordum böyle

-Fazla özel oldu bu
-En son bi saat öncesinde kendime söyledim, uyumam lazım dedim ama uyumadım hala 43 saattir uyanık duruyorum XD

dwarfish:Her oyunu bir gecede nasıl bitiriyorsun Okan?
Bir kaç örnek istiyorum.

-CRYSIS: Akşam 11 de başladım sabah 6 da bitmişti.
-Fear 2 Reborn: Gece 1'de başladım sabaha karşı bitmişti.
-Dead Space: Gece 12 gibi başladım o da sabaha doğru bitti.
-Modern Warfare 2: Oyun saatim olan gece 12 de başladım sabah 7 de bitti (Veteran'da kasıyor bayaa zor)

-Oyunu yüklemem ve bitirip silmem bir gün almıyor abi. Oturunca sonuna kadar oynuyorum. Bide internetten oynanış sürelerine bakar o saatin altında bitirmeye çalışırım. Takıntı oldu ama eskisi kadar yapamıyorum malum yaş ilerledi sorumluluklarım var

NighT_HuNTeR:Bize mutluluğun sırrını açıklar mısınız ?

-Bir rep bir ban bir de bebek

NighT_HuNTeR:Bu nickin anlamı nedir nereden geliyordur?

-Önceki sayfada vardı açıklamıştım =)

NighT_HuNTeR:Basket sever misiniz eğer takip ediyorsanız Nba'den favori takımınız ve oyuncunuz ?

-Basket sevmem pek takip etmiyorum NBA'i ama Saq'ın milletin üzerine uçuşları hoşuma giderdi.

NighT_HuNTeR:Lig Tv'ye 40 tl verirmiyim ekonomi çöker'lerden msiniz ?

-Benim yerime yurt veriyor valla o tür dertlerim yok zaten futbol takip etmem. =)

NighT_HuNTeR:Futbolla ilginiz varmıdır ?

-Malesef yok, Milli maçlar ve Avrupa kupaları dışında izlemem.

NighT_HuNTeR:Filmlere gelelim hangi tarz film seversiniz mesela Recep ivedik ?

-Belli başlı oyuncuların oynadığı her filmi izlerim. (Bruce Willis, Mel Gibson, Nicolas Cage, John Travolta, Seda Sayan gibi :P )

NighT_HuNTeR:Cem yılmaz mı ? Ata Demirer mi ? Beyazıd Öztürk mü ? Şahan Gökbakar mı ? cevabı veriniz ve açıklamada bulununuz .

-Cem Yılmaz'ı her zaman izlerim ve gülerim de =) Şahan'ın artık yapacak yazacak bişeyi kalmadı sıfırı tüketti

Aşil:mr.berkan hakkındaki düşünceleriniz?

Ve genç userlere tavsiyeleriniz/öğütleriniz/özlü sözleriniz ? :P

-Sözlüğe büyük katkısı dokunmuştu, sevdiğim bi üyeydi, hala da severim

-ben de gencim valla biri bana öğüt versin önce

Coupble:Ressam fırçası ile acının resmi yapılabilir mi?
Mutluluğun resmini çizebilir misin?
Yaşamak, öylesine mi, ölesine mi?
Şu an aklından en çok geçen, aklını en çok meşgul eden düşünce nedir?

-Dövmeci iğnesiyle yapılabiliyor valla

-Güzel yazı dersinden bile zor geçtim ben

-Öylesine ölmemek için yaşamak

-Ankaraya giderken Konya'da ne bırakacağım... Yada bırakmalı mıyım? Bırakmamalı mıyım... Karışık işte

KızıLeLma:Okuması en kolay bölümlerin arasında sınıf öğretmenliğinin adı geçiyor sık sık. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Üniversitenin sizi çocuklara bilgi aktarabilmek için yeterli eğitime tabi tuttuğuna inanıyormusunuz?

Çocuğunuz olursa sınıf öğretmeni olarak kendiniz okuturmusunuz onu? Hayır derseniz kendinize güvenmediğinizden mi yoksa başka sebeplerden mi?

Önceki sorularda dövmenizin olduğunu ve Konya'da okuduğunuzu söylemiştiniz. Konya'nın da bu konularda baskıcı olduğu söyleniyor heryerde. Şehirde gezerken hiç tepki aldınız mı veya dövmenizi saklama gereği duydunuz mu? Dolayısıyla Konya'da hiç bulunmamış biri olarak soruyorum, Konya dışarıdan göründüğü veya dışarıda söylendiği gibimidir?

-Sınıf öğretmenliği artık o kadar kolay değil, hocalar kastırıyor bizi, kartonlar, projeler, anlatımlar, sunumlar, bi çok farklı ders aldığımız için de her konuda bilgi sahibi olmamız gerekiyor haliyle zor.

-Mesleki eğitim malesef ülkemizde zayıf, insanlar eğitimini aldıkları durumlarla karşılaşmıyorlar, kendi tecrübeleriyle zamanla geliştiriyorlar kendilerini.

-Kendim okutmam çünkü o yaştaki çocuğun sadece okuması değil ayrıca sosyallik ve toplum içinde yer edinme kavramlarını da anlamaya başlaması gerekiyor. Okumayı ben öğretirim mesele değil ama sınıftaki o sosyal hava ve rekabet içinde öğrenmesi gelişimi açısından çok daha iyi. Yine de bir öğretmen baba olarak tabii ki yapmam gerekenleri yaparım gerektiği yerde.

-Konyaya gelirken bana da öyle demişlerdi, ama o konu eskilerde kalmış artık, 1 milyonluk şehrin 100bin'i öğrenci ve bunlar belli bir yerde oturuyorlar. Çok rahat şekilde gezip tozabilirim yani Konyada. Geziyordum da. Kimse de ''ne o kolundaki öyle?'' demedi.

Diana:Kahramanda Off-Bonus ile Saldırı Puanı arasındaki fark nedir =)

Diana...

-Off-bonus kahramanı öldürür tek başına Fatih abiyi şaşırtır, Saldırı puanı ise eeee ne zor soru yav, saldırı puanı ise şeydir, bir cisim durmak istiyorsa durmak, yok pardon, Atıl Kurt! demektir saldırı puanı, saldırı puanı ne kadar çoksa Fatih abi o kadar az şaşırır XD

mustafa29
30-01-2010, 10:47
aslis:kahraman öldürürken çok zorlandınız mı?
vee... sağlam bir hesapta oynadığınızı yazmışsınız kahramanı bile olmayan bir hesap ne kadar sağlam olabilir?
hesap kimlerin elindedir ve kimlere güvenmektesiniz?

Hıımm asıl soru şu:
Güven kelimesi size neyi çağrıştıryor?
Kendinizi 3 kelimeyle anlatır mısınız?
Bana en çok rep veren modsunuz bu arada teşekkür ederim; bunları neye göre veriyorsunuz?

-Hiç zorlanmadım çok kolay oldu, iki tıkla öldü XD

-Kahramanı var ama ben her seferinde off-bonus ve saldırı puanı arasındaki farkı unutarak saldırıya çıkardığım için 5 sıçanlı vahada telef oluyordu. Neyseki artık dokunmuyorum. adım hero katiline çıkacak yoksa.

-Hesapta Fatih abinin 2, benim 2 olmak üzere 4 el var. Fatih abiye ve kendime güveniyorum gayet iyi oyuncularız. (kahraman olayına girme lütfen) Arkamız geniş Gerhard Müller destekliyor hesabı.

-Güven duygumu kaybedeli çok oldu yauv

-Rica ederim, kafama göreXD çok güldüğüm bi mesaja veya beğendiğim bi yoruma, şiire... o şekilde

KraL:Sıkı bir penguen hayranısınız sanırsam?

-Evet de...

-Nerden biliyorsun, nerden anladın?

Fatboy:Sadece sözlük konularını kilitleyip, sözlük konularında rep verebiliyorsun değil mi Okan abicim?

-Mod yetkilerim var ve forumun her tarafında rep mep verip banlayabiliyorum (isteyerek yapmasamda bazen zorunlu kalıyoruz napalım). Sözlükte de tam yetkim var.

-Ama sözlük dışına karışmam pek oraların pek değerli modları var. Benim işim sözlükle

Rose'n:beni seviyor musun (tamamen kendi çıkarlarım için kullanıyorum bu konuyu XD )

-Her soruya doğru yanıt vermek zorunda olmadığımdan söyleyim =)))

-Evet seviyorum. mucks =P

şakaron:Rose'n mi annen mi?

hadi bakalım çık işin içinden

-Ben bilmem hanım bilir :o

Deathless:Beni de seviyor musun XD

-Seni sevmeyen ölsün abi yaaa XD Seviyorum tabii XD

Rose'n:ßeni de herkesi sevdiğin gibi mi seviyorsun yoksa? ): XD

-Uyyyyyyy kıyamam sana ben, bi tek seni, seni sevdiğim gibi seviyorum örtülü ödeneğim benim XD

mustafa29:Bir görüneyim tartışma çıkmasın :P XD

100.000.000.000Tl'niz olsa ne yapardınız?Nasıl harcardınız hayır işlerine mi eğlenceye mi?

-O kadar paraya kaç tane 350Z ettiğini hesaplar hepsine alır sonra da 1 tanesini kendime alır gerisini ihtiyacı olanlara dağıtırım :S XD

Gokmen:1 yılda ortalama kaç kitap okursunuz?

-Hayatım boyunca 1 kitabı tamamen bitirmedim. Herhangi bir kitabı merak ettiğim zaman D&R'a gider oturur, ilk 10 ve son 10 sayfasını okur bırakırım. Kitap okumaya ayıracak pek vaktim yok, genelde internet veya başka kaynaklar üzerinden roman dışındaki kitapları okurum.

TogaX:Ne tür sporları seversiniz mesela ?

-lisede futbol voleybol basketbol oynardım ünide bıraktık. sevdiğim sporlardaaaaaaannnnn hımmmmm oturmak XD

Fatboy:Hangi şarkıcıdan hoşlanırsın? (Dinleme açısından XD)

-Dinleme açısından, Pink, Britney Spears, Marylin Manson, Metallica, Placebo, Chimeira, The Cardigans, FlyLeaf vb

şakaron:Dinlediğiniz şarkıcıların google görsellerde pek iyi bir itibarı yok ne diyorsun abi?

not: çocukluk albümünü beğendimXD

-Bence Google görsellerin pek iyi bi itibarı yok XD

not: Allah size de öyle çocukluklar nasip etsin :S (değişik bi dua oldu ama)

Solaris93:1 neden hiç bir ö.m cevap vermiyorsunuz

2 sizi kim sorumlu yaptı

3 size göre dünyadaki en zor ve en kolay diller hangleri

-1. Allah'tan kork yav.
-2. Tabii ki Mod Room ahalisinin ortak kararıyla admin.
-3. En zor dil java'dır. En kolayı da Afrika kabilelerinki. 3 e kadar bile saymaya kelimeleri yoktur. 1-2-Çok-Çok-Çok olarak bilirler.

Aşil:Güne nasıl başlar ve nasıl bitirirsiniz?

Birde modroomdaki en komik anınız? :P

-Güne başlamak gibi bi kavramım yok ben geceye başlıyorum gece bitince günüm de bitmiş oluyor. Genelde pc başında bişeylere bakarak veya bişeyler okuyarak geçiriyorum vaktimi öyle de bitirir başlarım güne.

-Mod roomda her anımız komik XD ciddi olduğumuz bi an yok

Uniq:Uniq için ne dersiniz efendim iyimi, kötümü işe yararmı yaramazmı :P

-Foruma faydaları dokunmuş bi üyemizdir XD :P Katip olabilir.

Solaris93:benden bir soru daha : beni ne zaman Katip yapacaksınız

-Ekinler baş vermeden, kör buzağı topallayınca

Fatboy:Hangi takımlısın?

Nerelisin?

İşin ne?T

-Takım tutmuyorum ama Beşiktaşlıyım.

-Ankara

-Öğrenci

-Bu haftanın konuğu olmak çok güzeldi. Teşekkür ederim herkese.

İyi forumlar

Örümjex53
30-01-2010, 11:50
hepsini okuyamadım ama paylaştığın için saol

ANIL__FB
02-02-2010, 16:47
Valla hepsini okudum :)

All Starz
02-02-2010, 17:39
Güzel Hepsini Okudum :D

GÜLÜMSEYİN
07-02-2010, 13:41
Gerçekten çok hoş bi sohbet olmuş xD Okan abinin ve sizin espirili soru ve cevapları sohbeti çok güzel bir hale getirmiş :)

ender95
12-02-2010, 21:50
Çok güzel ya özellikle

"Berkan:Kimleri katip yapmak istiyorusunuz

-Güzel paylaşım sağol"

buna koptum :D