PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galya Speed Server Taktiği 3.6 (Benimdir)

krisko
28-01-2010, 21:17
Koruma Süresi

Hesabımızı saat 7.45 gibi aktifleştiriyoruz.Oyuna girip görev yapmayı seçiyoruz.

1.-2. ve 3. görevi yaptıktan sonra Askeri Üs kuruyoruz.Askeri Üs kurulduğu zaman HEMEN Tuzakçıyı kuruyoruz.Aynı zamanda Plus Sayesinde aynı zamanda bir adet Tuğla geliştiriyoruz.Aynı zamanda görevleri de ihmal etmiyoruz.Tuzakçımızı seviye 2 ye geçiriyoruz ve görevleri yapmaya devam ediyoruz.Hepsini 2 yapma görevine kadar yapmaya çalışıyoruz ve o güreve gelebilirsek bekliyoruz.Ve de 22 tane tuzak kuruyoruz.Daha sonra bir tahıl ambarı kuruyoruz.Daha sonra da bir sığnak kurup seviye 3 e kadar geliştiriyoruz.Ve akşam yatıyoruz.

1. Gün Sonuçları

A. Odun : 1-1-1-2
B. Tuğla : 1-1-1-2
C. Demir : 1-1-1-2
D. Tahıl : 1-1-1-1-1-2
E. Sığnak : Seviye 3
F. Tuzakçı : Seviye 2 - Tuzak Sayısı : 22
G. Tahıl Ambarı : Seviye 1 - Kapasite : 1200

Yağmada 1. Gün (2. GÜN)

Sabah saat 7 de kalkıyoruz.Hammaddelerimiz birikmiştir.Saat 7.45 e kadar Hammadde deposu, hammadde alanların hepsinden birini daha 2 yapıyoruz.Saat 7.45 olduğunda saldırılar gelmeye başlayacaktır.Genelde cermenler saldırır ve genelde ilk olarak 15 er daha sonrada 7 şer 8 er askerlerle gelirler.Saldırı geldikçe yakalanan askerleri Askeri Üsten serbest bırakıyoruz.Bu süre içerisinde tuzakçıyı geliştirip basabildiğimiz kadar tuzak basıyoruz.Ardında merkez binasını 3 e ayarlayıp kışlayı kuruyoruz.

Bu arada artık saldırı gelmemeye başlamıştır.Bu yüzden rahat bir şekilde hammadde alanlarını geliştiriyoruz.Üretimlerimiz 120 leri geçer geçmez kışlayı 3 yapıyoruz.Akademiyi inşa ediyoruz.Akademiyi 3 yapıp bırakıyoruz.

2. Gün Sonuçları

A. Odun - Tuğla - Demir : 1-1-2-2
B. Tahıl : 1-1-1-1-2-2
C. Hammadde Deposu : Seviye 1
D. Tahıl Ambarı : Seviye 1
E. Sığnak : Seviye 3
F. Tuzakçı : Seviye 3 - Tuzak Sayısı : 35
G. Merkez Binası : Seviye 3
H. Kışla : Seviye 3
I .Akademi : Seviye 3

3. Gün

Hammaddelerden 1 er tane daha 2. seviyeye geliştiriyoruz.Daha sonra SİLAH DÖKÜMHANESİ'ni kuruyoruz.Daha sonra onu seviye 3 e kadar geliştiriyoruz.O sırada gelen saldırılardan yakaladığımız askerleri serbest bırakmaya devam ediyoruz.Ardında tüm hammadde alanlarını seviye 2 ye geliştirip görevi tamamlıyoruz.Bir süre sonra Pazar Yeri kuruyoruz.Hammadde deposunu seviye 2 yapıyoruz.Hammadde birikince akademiyi 5 e kadar geliştiriyoruz.Daha sonra ahır kuruyoruz.NPC yaparak ahır'ı da seviye 3 e geliştiriyoruz.Toytat için önkoşullar hazır.Bir tuğla ocağını 3 yapıp yatıyoruz.

3. Gün Sonuçları

A. Odun - Demir - Tahıl : 2-2-2-2(2-2) Tuğla : 2-2-2-3
B. Hammadde Deposu : Seviye 2
C. Tahıl Ambarı : Seviye 1
D. Sığnak : Seviye 3
E. Tuzakçı : Aynı
F. Merkez Binası : Aynı
G. Akademi : Seviye 5
H. Silah Dökümhanesi : Seviye 3
I. Ahır : Seviye 3

4. Gün

Sabah biraz geç kalkabiliriz.Hammaddelerimiz biriksin...Bu gün Toytat'ı halledeceğiz.Toytat için gereken HERŞEYİ tamamlayıp NPC yapıp Toytat'ı geliştiriyoruz.Gerekirse altın kullanıp üretimleri arttırıyoruz ama her ne olusa olsun bu gün Toytat'ı basıyoruz.Gelişim tamamlandığında Hemen birkaç toytat yapıp Askeri Üssü geliştiriyoruz ( Saldırı Harekat sınırı artması İçin)[Askeri üs seviye 2 de 20 askeri harekat yapıllabilir]

Toytat'ı bastıktan sonra etrafımızdaki köylere saldırıyoruz.Gelen hammaddelerle Kahraman Kışlası basıp bir Toytat'ı kahraman yapıyoruz.

Kahraman Kışlasında Kahraman Özellik Dağılımları

1. 3 tane saldırıya
2. 1 tane Rejenerasyona
3. 1 tane de saldırı bonus'una veriyoruz

Saldırılarla kafamıza göre takılıyoruz...

4. Gün Önemli Sonuçlar

A. Toytat Hazırr...
B. Toytat Kahraman Hazır
C. Bu şekilde gereken şeyleri saldırılarla halledebilriz...

Elimizde kalanlarla Phalanx basıyoruz ve savunmamızı güçlendiriyoruz.

Krisko Pictures
Tamamiyle Krisko'ya Aittir...
İlk Taktik'tir.

!'^%&(FB)?
28-01-2010, 21:17
Güzel olmuş.

krisko
28-01-2010, 21:18
Nasıl saniyede Okudun ???

!'^%&(FB)?
28-01-2010, 21:19
Nasıl saniyede Okudun ???Hepsini okumadım.

adolov
28-01-2010, 21:20
Kahraman kışlasında kahramana ful dağıtıyorum artıyor bile :D galya ırkının ustası duruyor burda :)
İyi forumlar...

krisko
28-01-2010, 21:21
Hmm oke Teşekkürler de.

Madem hepsini okumadın güzel olduğunu nereden biliyorsun ???

adolov
28-01-2010, 21:21
Güzel olmuş bence

krisko
28-01-2010, 21:22
Güzel olmuş bence

Teşekürler.

Yoruldum be Yazarken:D

TiqTaq
28-01-2010, 21:23
Çok güzel:)

krisko
28-01-2010, 21:25
Çok güzel:)

Uygulayabilenlerin speed server lar da başarılı olabileceğine eminim.

Bazen ben bile zorlanıyorum uydulamakta. :D

BGX te evde olmadığım ve sürekli online olamadığım için uygulayamadım mesela.:(

HeduaN
28-01-2010, 21:27
Ezbere yazılmış gibi geldi denedinmi sen bu taktiği ? Toytat araştırmak için seviye 3 depo gerekir ama sen seviye 2 deyken yazmışsın. Birde tuzaklar hep aynı sayıda ama bir cermen bir günde 30 asker basıp sana dalabilir ve askerlerini kurtabilir. Birde toytat araştırmak biraz masraflıdır bunun için seviye 3 sıgınak yetmez. özetlemek gerekirse sen 20 tuzak basıyorsun tuzaklarla asker yakalıyorsun. Sonra 2. seviyede depo ile toytat araştıracaksın. Seviye 3 bir sıgınak 340 hammadde saklar ama toytat odun olarak 2200 hammadde ister. Hammaddeler birikti ve tuzaklarda tukenti sıgınakta yetmiyor bir cermen 50 asker ile dalsa butun hammaddeyi sıfırlar.

Ama herşeye rağmen güzel olmuş emeğe saygı.

adolov
28-01-2010, 21:29
En iyi galya bence ilk günlerde saldırı aldın mı tuzağa düşerler bide asker bas ohh! hem saldır hem savunma yap:D

adolov
28-01-2010, 21:30
Ezbere yazılmış gibi geldi denedinmi sen bu taktiği ? Toytat araştırmak için seviye 3 depo gerekir ama sen seviye 2 deyken yazmışsın. Birde tuzaklar hep aynı sayıda ama bir cermen bir günde 30 asker basıp sana dalabilir ve askerlerini kurtabilir. Birde toytat araştırmak biraz masraflıdır bunun için seviye 3 sıgınak yetmez. özetlemek gerekirse sen 20 tuzak basıyorsun tuzaklarla asker yakalıyorsun. Sonra 2. seviyede depo ile toytat araştıracaksın. Seviye 3 bir sıgınak 340 hammadde saklar ama toytat odun olarak 2200 hammadde ister. Hammaddeler birikti ve tuzaklarda tukenti sıgınakta yetmiyor bir cermen 50 asker ile dalsa butun hammaddeyi sıfırlar.

Galyalılarda asker basabiliyor unuttun mu :D cermen 30 tokmak basar 20 sini yakala gerisini kesersin 20 phalanxkolay basılır ;)

HeduaN
28-01-2010, 21:32
Galyalılarda asker basabiliyor unuttun mu :D cermen 30 tokmak basar 20 sini yakala gerisini kesersin 20 phalanxkolay basılır ;)

30 u gider sonra cermen 5 tane basar 5 taneyle yagma yapar o 5 tokmagı 50 tokmaga cıkarır bidaha dalar ve galyanın hesap silmekten başka çağresi kalmaz :) Belki sıgınak basar :)

Galya oyunun ortalarında kendini gösterir ama cermende o zamanlarda boş durmaz. oyun başında galya her zaman üretimle geçinir :)

kemal
28-01-2010, 21:33
Güzel taktik.Acaba galyaya geri dönsemmi? :D

krisko
28-01-2010, 21:33

Son günde gereken herşey yapılsın diye kısaca özetledim...Yani yapılması gereken herşeyi tek tek belirtmektense kısaca açıklamayı düşündüm.Yani bu yorumu boşuna yaptın :)

krisko
28-01-2010, 21:36
Güzel taktik.Acaba galyaya geri dönsemmi? :D

su an neysen dönmeni tavsiye ederim. Ama bende cermen taktikleri de var ama şimdi heç yazamayacam. :D yoruuldm.Daha sonra yazarım.

Roma taktiği yok ama :o

HeduaN
28-01-2010, 21:38
Son günde gereken herşey yapılsın diye kısaca özetledim...Yani yapılması gereken herşeyi tek tek belirtmektense kısaca açıklamayı düşündüm.Yani bu yorumu boşuna yaptın :)

Bunları yazmışsın zaten yazarken. sıgınak seviye 10 olmalıdır ham deposunu 3 yapınız diye yazsaydın daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Ayrıca sıgınak basarken oyun başında depoya göre basılmalıdır galyalılarda . Ayrıca cermenlerin yagma bonusu hesaba katılmalıdır.

3. Gün Sonuçları

A. Odun - Demir - Tahıl : 2-2-2-2(2-2) Tuğla : 2-2-2-3
B. Hammadde Deposu : Seviye 2
C. Tahıl Ambarı : Seviye 1
D. Sığnak : Seviye 3
E. Tuzakçı : Aynı
F. Merkez Binası : Aynı
G. Akademi : Seviye 5
H. Silah Dökümhanesi : Seviye 3
I. Ahır : Seviye 3

adolov
28-01-2010, 21:39
30 u gider sonra cermen 5 tane basar 5 taneyle yagma yapar o 5 tokmagı 50 tokmaga cıkarır bidaha dalar ve galyanın hesap silmekten başka çağresi kalmaz :) Belki sıgınak basar :)

Galya oyunun ortalarında kendini gösterir ama cermende o zamanlarda boş durmaz. oyun başında galya her zaman üretimle geçinir :)

adamım sen galyalı askerlerini biliyorsun ama taktiğini bilmiyorsun:D tam oku öle yorum yap ;)

kemal
28-01-2010, 21:39
su an neysen dönmeni tavsiye ederim. Ama bende cermen taktikleri de var ama şimdi heç yazamayacam. :D yoruuldm.Daha sonra yazarım.

Roma taktiği yok ama :o

roma benim neyime? :D ben cermen ve galya oluyorum(gerçi cermen yerine roma olabilirdim ama olmadım)

HeduaN
28-01-2010, 21:41
adamım sen galyalı askerlerini biliyorsun ama taktiğini bilmiyorsun:D tam oku öle yorum yap ;)

Ben 5 ay boyunca galya ırkında oynadım ve sonradan cermenlerin daha avantajlı oldugunu düşündüm ve cermen olmayı tercih ettim. Galya taktiği yazacam bu akşam yada yarın. O zaman görursun nasıl gelişileceğini :)

krisko
28-01-2010, 21:42
Bunları yazmışsın zaten yazarken. sıgınak seviye 10 olmalıdır ham deposunu 3 yapınız diye yazsaydın daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Ayrıca sıgınak basarken oyun başında depoya göre basılmalıdır galyalılarda . Ayrıca cermenlerin yagma bonusu hesaba katılmalıdır.

Galya hammadde kapırmadığı için sorun yok.Askerler geliyor ama köye giremiyor.Zaten en başlarda köye giremeyince saldırılar duruyor.Bu taktiği yaptım ve başardım.Çokta iyi başarı kaydettim.

Fakat online sürem bir anda kısalınca o hesabı bırakmak zorunda kaldım. Su anda yeni bir speed bekliyorum.

krisko
28-01-2010, 21:44
Ben 5 ay boyunca galya ırkında oynadım ve sonradan cermenlerin daha avantajlı oldugunu düşündüm ve cermen olmayı tercih ettim. Galya taktiği yazacam bu akşam yada yarın. O zaman görursun nasıl gelişileceğini :)

Ben kendi taktiğimin başını yazdım.Taktikler kişiden kişiye değişir.

Görelim bakalım.Linkini yolla ama yazınca...

HeduaN
28-01-2010, 21:46
Galya hammadde kapırmadığı için sorun yok.Askerler geliyor ama köye giremiyor.Zaten en başlarda köye giremeyince saldırılar duruyor.Bu taktiği yaptım ve başardım.Çokta iyi başarı kaydettim.

Fakat online sürem bir anda kısalınca o hesabı bırakmak zorunda kaldım. Su anda yeni bir speed bekliyorum.

Seviye 3 sıgınak ile hammaddesi kaptırmaması biraz ilginç :) Ben cermen olarak askerlerim tuzakta kalsa bile bir galyaya oyun başında en az 30 tokmak atarım onlar dönmezse devamı gelir ama illaki keserim galya savunmasını :)

Ben kendi taktiğimin başını yazdım.Taktikler kişiden kişiye değişir.

Görelim bakalım.Linkini yolla ama yazınca...

Rahat ol :)

krisko
28-01-2010, 21:47
o zaman senle karşılaşmasak iyi olur :D

!'^%&(FB)?
28-01-2010, 21:49
Hmm oke Teşekkürler de.

Madem hepsini okumadın güzel olduğunu nereden biliyorsun ???Okuduğum kısımları güzel.

krisko
28-01-2010, 21:50
Okuduğum kısımları güzel.

Tamam devamınıda oku :)

adolov
28-01-2010, 22:35
Ben 3 yıldır bu oyunu oynuyorum 2,5 galya olarak geçirdim ara sıra başka ırklar oluyorum ;)

adolov
28-01-2010, 22:37
Seviye 3 sıgınak ile hammaddesi kaptırmaması biraz ilginç :) Ben cermen olarak askerlerim tuzakta kalsa bile bir galyaya oyun başında en az 30 tokmak atarım onlar dönmezse devamı gelir ama illaki keserim galya savunmasını :)

Rahat ol :)
sana sadec şu linki veriyorum
http://travian-reports.net/tr/raport.php?id=77909771e53 (http://travian-reports.net/tr/raport.php?id=77909771e53)

krisko
28-01-2010, 22:41
http://travian-reports.net/tr/raport.php?id=77909771e53 (http://travian-reports.net/tr/raport.php?id=77909771e53)

WOW saldırıya bak be.

adolov
29-01-2010, 11:37
Wow'a saldırmadım adamın 22000 nüfusluk bütün köylerini yıktım, reisledim :D 2 köyünü aldım gerisini yıktım
:D

basketci
29-01-2010, 19:06
Güzel bi taktik.Ama oyuna geç başlamanın yararlı olduğuna dair çok sağlam araştırmalarım var şu aralar yakında foruma koyarım..

krisko
30-01-2010, 11:58
Wow'a saldırmadım adamın 22000 nüfusluk bütün köylerini yıktım, reisledim :D 2 köyünü aldım gerisini yıktım
:D

WOW derken WAW demek istemiştim :D

krisko
28-03-2010, 11:27

Şimdi fark ettim...

Yaptığın saldırı 2008'in saldırısı...

O yüzden pek önemli değil :)

LegenDooM
31-03-2010, 22:04
GüzeLmiş :)

LegenDooM
31-03-2010, 22:06

Fake gibi geldi ?

Pain
02-04-2010, 12:42
Yetersiz bir teknik.pekte uğrasılmamış gibi geldi bana.ezbere yazılmış.
galya sadece savunma için deildir.iyi bir oyuncunun elinde bir cermenden bile daha tehlikeli olabilir.

RapCii
02-04-2010, 14:59
kardeşim daha yeni okudum taktigini süper ötesi bisi yanlis 3x de bu taktik ve bu taktigi bi speed servere kayit olup uygulucam bu arada 7:45 de olmasi önemlimi?

krisko
10-04-2010, 10:17
kardeşim daha yeni okudum taktigini süper ötesi bisi yanlis 3x de bu taktik ve bu taktigi bi speed servere kayit olup uygulucam bu arada 7:45 de olmasi önemlimi?

Hayır o kadar önemli değil ama biraz geç açılması daha iyi olur :)

ralentra
13-04-2010, 12:12
Yetersiz bir teknik.pekte uğrasılmamış gibi geldi bana.ezbere yazılmış.
galya sadece savunma için deildir.iyi bir oyuncunun elinde bir cermenden bile daha tehlikeli olabilir.

Taktik teorik ve stratejik açıdan güzel, niye dersen toytat çok hızlı ve yağmada çok etkili bir konuma getircektir galyayı...

Oyunun ilk başlarında tuzakcı ile zaten cermeni yıldırmış oluyoruz...Ayrıca tuzakların tamiride cabası, sığınak ilede madde vermiyorsun zaten

Eğer taktikte anlatıldığı kadar hızlı toytat basabilirsen 35x35lik alan sönürgen olur. Arkadaş zaten oyunun sonuna kadar defans yapın dememiş, hızlı ve etkili gelişmek için neler gerekli onları vermiş. Evet galyanın saldırısıda savunmasıda çok güzel, iyi kullanan bir oyuncu cermenden daha etkili olabilir hem savunmada hem saldırıda çok temiz askerlerini keser.

uxmxuxt
13-04-2010, 12:52
askeri serbes bırakırsan birkaç tuzak bozulur çok saldırı yersen hammaddelerinin hepsi tuzağa gider

i_mar
13-04-2010, 13:07
Arkadaşlar bence ırkları seçerken online saatinizi gözönünde bulundurun.Online süreniz yüksek değilse cermen olmayın mesela.Online saatiniz iyyisede galya olmayın.Bekleki kılıçlı gelişsin toytat gelişsin ...Hem neden yağma için toytat geliştiriyoruz ki ? Ben olsam ilk önce kılıçlı geliştirir onunla yağmaya çıkardım.Çünkü toytatın karşısında mızrakçı vardır cermende.Kılıçlıya karşı savunması daha zayıftır.