PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Girdap Devamı

Engerek
09-01-2010, 19:07
Girdap Bölüm-1 (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=10255)
Girdap Bölüm-2 (http://forum.travian.com.tr/showpost.php?p=220708&postcount=1)
Girdap Bölüm-3 (http://forum.travian.com.tr/showpost.php?p=220713&postcount=2)
Girdap Bölüm-4 (http://forum.travian.com.tr/showpost.php?p=220717&postcount=3)
Girdap Bölüm-5 (http://forum.travian.com.tr/showpost.php?p=220722&postcount=4)
Girdap Bölüm-6 (http://forum.travian.com.tr/showpost.php?p=220822&postcount=6)
Yer:Ankara-Ordu Karargahı
Saat:13:15

İlk iş olarak Şahin Bey'i aradı.

-Dediğini yapacakları belliydi ama bu kadar da erken değil be abi.

-Evet bu kadar erkenini bizde beklemiyorduk.Konuşmalarımızı unutmadın değil mi?Bütün iletişim ağımızı özellikle koruma altına aldık.Biz televizyonlardan sürekli halka moral vermeye çalışacağız.Siz de onlara güven de olduklarını hissettirin.Bu arada dikkat edin bir eylem planı haberi aldık.

-Nasıl bir eylem?

-Mecliste bir canlı bomba patlatmayı düşünüyorlar.

-Ne?!Mecliste mi?!Canlı bomba mı?!

-Evet evlat.Az evvel bir telefon aldım.Genelkurmay başkanı bizzat aramış.Seni ''Kırmızı''nın başına geçicerecekmiş.

-Kırmızı mı?

-Bu günler için yetiştirilmiş özel elemanlardan oluşan özel birlik.Tıpkı senin gibi.

-Peki efendim.

-6 takım arkadaşın birazdan yanına ulaşacak.Eylem tarihi yarın.Ne yapın edin şu herifleri durdurun.Bu saldırı haberlerinin üzerine bir de meclisin bombalanması demek halkın moralinin sıfıra inmesi demektir.

-Tamam efendim...

Aynı saatlerde Şırnak-Silopi de bir telsiz konuşması

-Cihan 1 den merkeze.Cihan 1 den merkeze tamam.

-Seni dinliyoruz Cihan 1 tamam.

-Burda durum hiç iç açıcı değil biz sadece karadan saldırılar bekliyorduk.Ama adamlar harekatı Skorsky'lerle destekliyorlar.Tamam.

-Bölgeye hemen Cobra'larla takviyede bulunacağız.Siz direnmeye çalışın.Tamam.

Teğmen Cihan hemen komutasında ki askerlerin başına geçti.

-Bu lanet olasıları püskürtmenin bir yolu yok mu,biz onları çil yavrusu gibi dağıttığımızı düşünürken bir bakıyoruz adamlar başka bir siperden ateşe devam ediyorlar.Üstelik havadan da sürekli saldırılara devam ediyorlar.Elimizde şu Skorsky'ler için ne var?

-Komutan şimdilik bölgede 2 M42 Duster var.Ama alçak irtifada işe yarayabilir.

-Desene silahlarımız bile onların üretimi.O zaman bu helikopterleri üstünüze çekmek için elinizden geleni yapın.Bırakın yaklaşsınlar.Bu arada sürprizler hazır mı?

-Hazır komutanım.Emrettiğiniz gibi Bizim siperlerimizden 100 ile 200 metre arası zikzaklar halinde kamuflajlı mayınlarla dolu.Eğer Aselsan daki görevliler bu ihtimali daha önce düşünmeselerdi normal mayınlar koymamız hiç bir işe yaramayacaktı.

-İlk üretime başlanıldığında nasılda dalga geçmişlerdi değil mi?Ne işimize yarar kamuflajlı mayın?Bir de gizli tutulmasını istiyorlar?!?Çok zekiler ya beyefendiler.Neyse Allah'tan Genelkurmay başkanı çalışmaları dikkate aldı.

-Komutanım 2. birliğin bulunduğu tepenin etrafı yavaş yavaş sarılmaya başlandı.Kudurmuş gibi saldırıyorlar.Ne yapacağız?

-Kaç kişi var tepede?

-Olsa olsa 4-5 kişi.Muhtemelen hepside ağır yaralı.Zira görebildiğimiz kadarıyla ateşi kesmiş durumdalar.

-Peki kaç düşman askeri var?

-Yaklaşık olarak 35-40 kişi.

-Kahretsin.

- 1-2 dakika içinde tepeyi ele geçireceklerdir.

-Birlikle bağlantı kurmaya çalışın!Hemen!!!

-Emredersiniz efendim.

Asker hemen telsize sarıldı.

-Cihan 1 den Yavuz 2 ye Cihan 1 den Yavuz 2 ye beni duyuyor musunuz?Tamam.
Cevap veren askerin sesi çok yorgun ve kısıktı.

-Dinlemedeyim Cihan 1 tamam.

-Durumunuz nedir Yavuz 2 ?Tamam.

-Arkadaşlarımın hepsi şehadet şerbetini çoktan içti.Bir tek ben kaldım o lanet kurşun göğsüme değilde koluma isabet etti.Telsizi zar zor kullanıyorum.

Tam o sırada telsizden büyük bir patlama sesi ve ardından büyük bir inilti geldi.Sonra ses kesilmişti.

Cihan Teğmenin gözleri yaşlıydı ama askerlerinin motivasyonunu bozmamak için gözyaşlarını içine akıtıyordu

-Obüslere söyleyin o tepeden en ufak bir toz parçası dahi kalmasını istemiyorum.O tepeyi ve üstündekileri yok edin.Bir kişi bile sağ kalmayacak!!!.

Sesinin sertliği tüm heyecan ve öfkesini gözler önüne seriyordu.Emir kesin ve netti...

Devamı bugün gece ya da yarına...

Engerek
09-01-2010, 19:08
Obüsler atışa başladı.Tepeye sanki bir bardaktan boşalırcasına ateş yağıyordu.Bu sefer çıkan ses bütün çatışmanın sesini bastırıyor yeri göğü inletiyordu.Bu ses Cihan Teğmenin öfkesinin sesiydi.Bu ses bir milletin direncinin ve inancının sesiydi.10 dk sonra tepe harap bir halde karşıda simsiyah duruyordu.Üzerinde ne varsa yanmış ve kül olmuştu.Amerikan askerleri tepeye adeta kin kusan bu obüs atışlarının ardından korkulu gözlerle karşı siperlere bakıyorlardı.Onlar burada kolayca savaşıp kazanacaklarını düşünmüşlerdi.Ama işte bu askerler direniyordu.Üstüne üstelik sırf 10-15 askeri öldü diye,çatışma içerisinde koskoca bir tepeyi sadece obüs atışlarıyla haritadan silmiş.Üstelik atışlarınıda 10 dk boyunca aralıksız sürdürmüştü.Bu kadarı onlar için bile fazlaydı...

Cihan teğmen telsizi eline aldı;

-Komutanım 5.Tümen çekiliyor.

-Peki ama sesin neden bu kadar kaygılı geliyor Cihan.

-Efendim az evvel 10 askerimizi bir tepede kaybettik.Düşman geri çekiliyor ama bunun arkasında kesinlikle bir bit yeniği var.Bu heriflerin başka bir planı var.

Elini yavaşça haritanın üzerinde gezdirdi sonra birden eline diken batmış gibi elini aniden geri çekip sıçradı.

-Komutanım Kıbrıs ve Hatay Çukurca da ki birlikleri uyarın.Hemen hazırlıklarını yapsınlar o bölgelere ağır saldırılar olacak.

-Nerden vardın bu kanıya?

-Askerleri Musul da ki birliklere çekecekler ve bizim üstlerine gitmemizi bekleyecekler oluşan boşluktan yararlanıp Çukurca,Beytüşşebap,Yüksekova üçgenine de hava saldırıları düzenleyecekler.Burdan çekilmelerinden biride hedef değiştirdiklerini gösterir.Bildiğiniz gibi burdan sonra ki öncelikli hedefleri de Yavru Vatandı...

Yer:Ankara Meclis Binası
Saat:11.30

-Şüpheli yaklaşıyor efendim tamam.
-Anlaşıldı tamam.

Adam Ankara'nın o dondurucu soğuğunda boncuk boncuk terlemiş ve kıpkırmızıydı.Bu haliyle fazlaca dikkat çekiyordu.Adımları sürekli değişiyor bir hızlı,bir yavaş yürüyor,bazen kısa adımlar atarken bazen uzun adımlar atıyordu.

-İzlemede kalın tamam.
-Anlaşıldı tamam.

Mehmetin kararlılığı sesinden gayet net anlaşılabiliyordu.

Adam tam başbakanın resmi aracı binaya yanaştığı sırada araca doğru hızlı adımlarla ilerlemeye başladı tam başbakana bağırmıştı ki.Ardarda 3 el Sniper sesi duyuldu ve adam yere yığıldı.İş Mehmet'in beklediğinden kolay olmuştu.Çünkü bu saldırıyı düzenleyen A.B.D değil ülkeyi karıştırmak isteyen küçük bir terör örgütüydü.

Yer:Ankara-Bir otel odası
Saat:10.10

-Merhaba Ali.
-Merhaba Şahin Bey.
-Bakıyorum da takım arkadaşlarınla tanışmadan göreve çıkmışsın.
-Malesef öyle oldu.
-Böylesi daha iyi.Hem onlara gerçek adını söyleme fırsatını da bulmuş oldun.
-Peki gerçek adımı kullanmama izin verilmesini sağlayan ne oldu?
-Görevinde ki ciddiyet ve başarın üstlerin çok hoşuna gitti.Şimdi takımınla birlikte doğruca A.B.D'ye yol alacaksın.
-Peki görevimiz ne olacak?
-Bakıyorum da benimsemişsin hemen ekibini.
-Öyle olmasıda gerekmiyor muydu?
-Göreviniz oraya gidince bildirilecek.Malesef gösterilen büyük dirence rağmen Şırnak,Hakkari ve Mardin işgal edildi ve daha da ilerleyecek gibi gönüyorlar.
-Eğer işgaller böyle devam ederse size çok büyük iş düşecek,şimdi bu biletleri alıyorsun ekibinle A.B.D de bizden haber bekliyorsun.Elinizden geldiğince dikkat çekmemeye çalışın.Biliyorum vatanından bir parça işgal altındayken burda olmak isteyeceksin ama bu işgalleri durdurmak için size çok büyük iş düşecek.Anlaşıldı mı asker?

Bu soru fikri Ali'ye teyit ettirmek için sorulmuştu sadece,vereceği cevap belliydi.

-Emredersiniz Komutanım...

Engerek
09-01-2010, 19:09
Yer:A.B.D-Washington
Saat:15:15

Ali ve Kırmızı A.B.D de ilk olarak Washington yakınlarında bir motele yerleşti.Dikkat çekmemek için 2'şer ve 3'er kişilik gruplar halinde,5-6 dakika arayla gelmişlerdi.

Resepsiyonda ki kız Ali'yi güler yüzle ve iyi bir ingilizceyle karşıladı.Herkes anahtarlarını alıp odasına yerleşti.

Ali hemen telefona sarıldı,Şahin Beyi arıyordu;

-Otele yerleştik.

-İyi tamam.Şimdi bizden emir bekleyin.Bu arada elinizden geldiğince Amerikan kanallarıdan güncel olayları takip edin ihtiyacınız olacak.

-Peki,iyi günler.

-İyi günler evlat...

Yer:Van-Başkale 5. Kolordu Karargahı.
Saat:16.14

Amerika operasyonlara tüm hızıyla devam ediyordu.Tüm müdehalelere rağmen Hakkari,Mardin ve Şırnak'tan sonra
Bitlis ve Siirt işgal edilmişti.Saat 16.30'a doğru 102. tümen Hakkari bağışlıdan Başkaleye doğru hareket etti.Amaçları Başkaleden merkeze ilerleyip Van'ı da işgal etmekti.

Saat:16.40

Van Valisinin telefonu acı acı çalıyordu.Arayan bölgede ki 2. Tümen Komutanı Tümgeneral Can Alıcı idi.General 3 yaşında bir trafik kazası sonucu ailesini kaybetmiş Ankara'da bir yetiştirme yurdunda 11 yaşına kadar yetiştirilmiş ve 11 yaşında bir Mit görevlisi tarafından evlat edilmişti.Görevlinin soyadı Alıcı'ydı.Ve generalin o zaman kadar bir ismi olmamış kendisine hep lakaplarla hitap edilmişti.Mit görevlisi onu özel bir Asker eğitim biriminde eğitim alması için evlat edinmişti.Ona Can ismini uygun görmüştü.Adı ve soyadı arasında ki bu ürkütücü bağlantı yaşamı boyunca hep dikkat çekmeyi başarmıştı.Vali hemen telefonu açtı,karşıda ki ses soluk soluğaydı ama konuşmuyordu,bir cevap gelmesi ümidiyle konuşmaya başladı;

-Buyrun Can bey.

-Sayın Valim.Birazdan sizi almaya resmi plakalı siyah bir Mercedes gelecek.Lütfen binanın arka kapısından çıkın ve araca binin.

-Ne oldu açıklayabilir misiniz?

-102. tümen biraz evvel Başkaleye doğru hareket etmiş ne olur ne olmaz.Bu saldırı karşılanana kadar sizi bir süre saklamamız gerekiyor.Onlar gelemese bile içimizde ki bazı hainlerin size suikast düzenlemesinden korkuyoruz lütfen bizi mazur görün efendim.

-Peki,sağolun...

Telefonu kapattı ve doğruca arka kapıya hareket etti,fakat geç kalmıştı.Tam kapıdan çıkarken üzeri tamamen c-4 dolu bir adam koşarak yanına gelmiş ve kendisini patlatmıştı.Mecliste başarısız olan hain örgüt Van'daki görevini başarıyla yerine getirmişti.

Yer:Ankara-Genel Kurmay Binası
Saat:18:18

Genelkurmay Başkanı Fırat Demir olağanüstü bir güvenlik toplantısı düzenleme kararı aldı.Başbakan ve cumhurbaşkanı dahil herkes toplantıdaydı.

Fırat Demir konuşmaya başladı;

-Kahretsin.Önleyemedik.Adamlar göz göre göre valimizi öldürdüler.Bu nasıl bir rezillik bir yandan dünyanın en büyük gücüne karşı savaşırken bir yandan da bu hainlerle uğraşıyoruz.

Başbakan söz aldı:

-Merak etmeyin Fırat Bey şu savaşı başımızdan def eder etmez ilk iş bu hainlerin kökünü kazımak olacak.Ama şimdi savaşa odaklanmalıyız.Doğuyu yavaş yavaş işgal ediyorlar.Durum tehlikeli bir hal almaya başladı.Böyle giderse 1 haftaya kalmaz Güney Doğu ve Doğu Anadolu'yu tamamen işgal edecekler.Üstelik hava saldırılarına da başladılar işimiz gerçekten zor...

Dış İşleri Bakanı söze girdi:

-İran gerekirse her türlü yardımı yapabileceğini ve bize savaşta hem askeri hem de maddi yardımda bulunabileceğini söylüyor.AB'nin tepkisini çekmemek için şimdilik bu önerilerini cevaplamadık.Fakat AB'de Amerika'ya karşı bir şey yapacak gibi durmuyor.En iyisi İran'dan gelecek yardımları kabul etmek olacak.Ne dersiniz?

-İyi olur derim.Yoksa bu adamlar işgalleri sürdürecekler.

-Peki o zaman ben hemen İran Dış İşleri Bakanını arıyorum.O da genelkurmay başkanıyla görüşecektir.Gerekli bilgilendirmeyi yarın yaparım.

-Toplantı bitmiştir arkadaşlar.Çıkabilirsiniz...

Bu toplantı belki de savaşın akışını değiştirecekti.Belki de Amerikan işgalini bitirecekti.Türkiye'nin yeniden huzura kavuşmasını sağlayacaktı.

Yer:Ankara-Kızılay Semaları
Saat:21:20

2 F-16 ve 3 F-18 Kızılay Meydanına adeta bomba yağdırmaya başlamıştı.Atılan mermilerden gece aydınlamış,halk beklenmeyen bu saldırı nedeniyle sokaklara dökülmüş herkes sığınaklara kaçıyordu.Evet bir hava saldırısı bekleniyordu.Fakat bu saldırının 5 uçakla üstelikte başkentte yapılması herkesi korku ve dehşete düşürmüştü.Bu durum karşısında verilen emirle yine Ankara'dan havalanan Türk jetleri hemen bu 5 uçağın peşine düşmüşlerdi.Şimdi hava da kıyasıya bir mücadele başlamış Amerikan uçakları zikzaklar çizerek kaçmaya çalışyor Türk jetleriyse ateşi hedefe kilitlemeye çalışıyorlar ama bir türlü başarılı olamıyorlardı.Sincan yakınlarında beklenmeyen bir şey oldu ve tesadüf eseri ateşten kurtulmaya çalışan 2 F-18 piloti gerekli irtibatı kuramamış ve birbirlerine çarpmıştı.Geriye kalan 3 uçaksa 2'şer dakika arayla Türk pilotlar tarafından başarıyla imha edildi fakat Etimesgut ve çevresi geniş çaplı bir hasar görmüştü.

Gün ışırken kayıplar daha iyi anlaşılabiliyordu.Hasar tespit çalışmalarında 15 binanın yıkıldı 350'ye yakın sivilin öldüğü Trt ekranlarına yansıyordu.Bu haber ulusal basın da olduğu kadar evrensel basındada büyük yankı uyandırmıştı.

Genelkurmay Başkanı Demir dişlerini sıkıyordu.Onun bu hali avını parçalamayı bekleyen bir kurdu andırıyordu.Elini büyük bir sinirle yumruk yaparak masaya vurdu.

''Bunun hesabını ödeyecekler,hem de çok ağır ödeyecekler!!!''...

Engerek
09-01-2010, 19:10
-Nükleer füzeler hazır mı?

-Hazır efendim.

-Biz bu zamana kadar onların ülkemizde ki vatandaşlarına hiç bir zarar
vermedik.Hatta haklarını koruma altına aldık.Ama adamlar bilerek ve isteyerek bizim başkentimize üstelikte sivil bir bölgeye saldırıda bulundular.Bunun hesabını çok fena ödeyecekler.Hem de çok.

-Efendim İran'ın desteğini daha almadan nükleer savaşa başlamak tehlikeli değil mi?Onların da aynı şekilde cevap verme ihtimali var?

-Öyle bir ihtimal yok komutan.10 yıl önce verdiğimiz emirlen Aselsan'ın üretmeye başladığı özel nükleer başlıklar var.Amerikan hava savunmanın füzelerden en ufak bir haberi yok.Tabi füzeleri şu anki radarlarıyla fark edebilme ihtimalleride yok.Onlar bizim bu savaşa hazırlıksız yakalandığımızı düşünüyorlar.Ama biz böyle bir duruma karşı yollardır planlamalar yapıyoruz.Bana hemen meclis temsilcisini bağlayın.

-Emredersiniz efendim.

Saat:10:10
Bir telefon görüşmesi...

-Sayın Eren bütün meclis üyeleriyle görüşün.Meclis konuştuğumuz gibi sığınağa taşınıyor.
Bugün ki oturum sığınakta olacak.Gündem konusuda yanılmıyorsam Nükleer Savaş olacaktır.

-Peki sayın Demir.Görüşmek üzere.

-Görüşmek üzere...

Yer:Ankara-Sığınak Meclis
Saat:18:20

Fırat Demir oturumu açan konuşmaya başladı

-Öncelikle hepiniz hoş geldiniz.Bildiğiniz gibi A.B.D dün gece bir hava saldırısı aldık hem de başkentimize.Nasıl sızdılar çok merak ediyorum.Neyse bu konuyu geçelim.Bilmenizi isterim ki ordumuz bu yaptıklarının bedelini onlara en ağır şekilde ödetecektir.Aldığımız kararlar doğrultusunda yarın itibariyle Nükleer taarruza başlıyoruz.Madem onlar bizim sivil halkımızı düşünmüyor bizde onların sivil halkını düşünmemeliyiz.Bu yaptıklarını karşılıksız bırakmamız olanaksız.

Bakanlar Kurulu Sözcüsü Bakan Faik Ertuğrul söz aldı.

-Sayın Demir.Daha önce fikir birliğine vardığımız üzere bu operasyonlara İran desteği ile başlayacaktık.Biliyorum bu yaptıklarının hesabını hemen ödetmeliyiz ama durum tehlikeli değil mi?
Onlar da bize aynı şekilde karşılık verebilirler.

-Merak etmeyin her şeyi düşündük bu konu hakkında.Size kısa bir bilgi vereyim.

Saldırıda kullanacağımız füzeler hakkındaki çalışmalar Aselsan tarafından bundan 10 yıl önce başladı ve 5 yıl önce de sona erip bugün ki halini aldı.Özel üretim bu buı nükleer füzeler şu an için dünyanın en uzun menzilli füzeleri.Ve şu anki hiç bir radar teknolojisi bu silahi görebilecek kadar gelişmiş değil.Ayrıca onların bize aynı şekilde cevap vermeleri gibi bir ihtimal yok,orada görevlendirdiğimiz özel bir birim şuan bütün nükleer tesislere tek tek saldırı düzenlemeye başlayacaklar.Bekledikleri sadece bir telefon.1 hafta sonra İnşallah dünya basını bizim Amerikan işgalini değil Türkiye'nin zaferini konuşacak.

Toplantı konu hakkında ki rütin tartışmalarla sona erdi.Toplantı çıkışı Fırat Demir hemen Şahin Bey'i aradı;

-Alo Şahin.

-Buyrun Komutanım.

-Sizinkilere söyle,nükleer tesislere saldırılara başlasınlar.

-Emredersiniz efendim...

Şahin bey Ali'yi arıyordu.Günlerdir bu telefonu bekleyen Ali heyecanlı elini açma tuşuna attı.

-Buyrun efendim.

-Beklediğimiz haber geldi evlat.Çalışmalara hemen başlayın.

-Emredersiniz efendim.

Sesinde ki heyecan ve coşku sanki savaş kazanmış bir komutanın ki gibiydi.Yüzünde yapacak olduğu büyük saldırıya rağmen çocuksu bir gülümseme vardı.

Hemen takım üyelerine görevlerini anlatmaya başladı.

''Birazdan size vereceğim çantaların içinde büyük miktarda patlayıcılar var etkisini 50 km karelik alanda hissettirebilecek bombalar.Hepside zaman ayarlı.Göreviniz bu bombaları size haritaları verilen tesislere yerleştirip zaman ayarlarını 1.30 saate ayarlamak.Bombayı yerleştirdikten hemen sonra beklemeden buraya yola çıkacaksınız.Eğer eylem başarılı olursa yarın sabah hepimiz benim odamda toplanacağız.Haydi aslanlarım göreyim sizi...''

Evet belki de 11 Eylülden sonra Amerika da görülen en büyük eylem birazdan başlayacaktı.Ve belki de bu eylem dünya da yıllardır süre gelen Amerikan Hegamonyasının sona erdirme yolunda önemli bir adım olacaktı.Belki de Misak-ı Milli Ruhunu yeniden diriltmekte bu eylem önemli bir rol oynayacaktı.Tüm bunlar birazdan başlayacak olan operasyonun başarılı olmasına bağlıydı.Bu operasyonun sonucu sadece Türkiye ve A.B.D'yi değil tüm dünyayı ve dünya tarihini etkileyecekti.
Kim bilir belki de yarın güne yeni uyananlar bir süper gücün çöküşünü izleyecekti...

Daneel
09-01-2010, 19:30
Güzel. Çok güzel. 1 aydır böyle bir yazı yazmayı planlıyordum ben de.. :)

Engerek
09-01-2010, 19:31
Yer:Washington-A.B.D Merkez Nükleer Tesisi
Saat:09.09

-Sektör B,Sektör B
-Sektör B dinlemede.
-Yaklaşan bir karaltı var.
-Komut anlaşılamadı tekrar edin.
-Yaklaşan bir karaltı var
-Komut anlaşılamadı tekr.......

Cızırtılı gelen telsiz sesi,tamamıyla bir hışırtı içerisine girmiş.İletişim kopmuştu.
Siyah takım görevine iyi çalışmış bölgeye ilk iş sinyal karıştırıcılar yerleştirmiş ve cihazları çalışır hale getirmişlerdi.En ufak bir ayrıntıyı bile atlamak çok şey malolabilirdi.Burası diğer bütün üslerden daha önemliydi.Burayı vurmak demek A.B.D'nin nükleer kalbini vurmak demekti.Üstelik kendi silahlarıyla kendi halkları zehirleneceketi.İşte bu yüzden burası önemliydi.Hem Türkiye'nin saldırılarından önce en önemli üssü yok olacak hem de halk gelen saldırılar ve kayıplarla birlikte hükümeti suçlamaya başlayacaktı.Bu hengamede kimse Türkiye'den ve olayın faillerinden hesap sormaya kalkamayacaktı.

Az evvel bir karaltı olduğunu bildirmeye çalışan görevli ensesinden aldığı sert bir darbeyle bir kütük gibi yere yığıldı.

Planın her safhası adım adım sektemeden işliyordu.Görevli hallediltikten hemen sonra ilk iş izleme odasına bağlı elektrik bağlantısı devre dışı bırakıldı.Ekranların karardığını gören görevliler ellerini hemen sirene götürmüşlerdi ki hiç bir şey yapamayacaklarını anlamışlardı.

Sirenler çalışmıyordu!!!

''Tam bir felaket'' dedi güvenlik müdürü.''Tam anlamıyla büyük bir felaket''.

''Buraya bir şey olursa ülke mahvolur.Kimse hesabını veremez.Hemen Kuzeybatı bölgesine destek ekip gönderin.''

-Efendim telsizler çalışmıyor.

-Sana telsizle bildir diyen oldumu asker.Şimdi koşmaya başla çabuk tutun eliniz.

-Emredersiniz efendim.

Asker soğuk koridorlar da koşarken Siyah takımın 2 üyesi çoktan koridorun başına sinmişlerdi.Işıklarında olmamasından da yararlanarak koşmakta olan askeri tek bir hamlede yıkıp boynunu kırdılar.Önder hemen askerin kıyafetini giydi bombayı alıp koşmaya devam etti.Eğer her şey yolunda giderse 1 saat sonra dışarda 100 metre uzaktaki çalılıklarda buluşma konusunda anlaşmışlardı.Kerim hızla çıkışa doğru hareket etti.

Önder hemen nükleer füzelerin saklandığı giriş kapısına geldi.İlk işi kapıda ki elektronik girişi devre dışı bırakmak oldu böylece elektrik sistemini düzeltseler bile içerdekilerin dışarı çıkması,dışardakilerinin de içeri girmesi mümkün değildi.

Sonra Ali'nin emir verdiği üzere kapının yanında ki yangın borularının bulunduğu kutuyu açıp bombayı yerleştirdi.Geri sayımı 90 dakikaya ayarlamıştı.Hemen dışarı doğru koşmaya başladı tam çıkışa yaklaşmıştı ki ensesinden bir darbe aldı.

Uyandığında gözlerini anlaştıkları çalılıkta açmıştı.Başında Kerim vardı.

-Kusura bakma arkadaş bütün askerler içeri doğru koşarken dışarı doğru koşan bir asker dikkat çekerdi.Bende başka bir askeri bayıltıp kıyafetlerini aldım.Sen dışarı doğru koşarken seni bayılttım.Dışarı çıktığımı gören askerlerede senin saldırıya uğradığını ambulansa götürdüğümü söyledim.Birazdan gelecek ambulansla motele gideceğiz.

-Tamam kardeşim.Ne kadar şaşırdım bir bilsen.Şükrediyorum sen olduğuna.

Hızla gelen ambulans yanlarında durdu.İkisi bindikten sonra sirenlerini açarak yola koyuldu.

Yer:New York
Saat:9.45

Halil ve Mahmut'un görevleri Ali ve Kerim'e nazaran çok daha basitti.Yapacakları tesise giden lağıma bombayı koymaktı.Hiç dikkat çekmeden bombayı yerleştirip arabalarıyla motele yol alacaklardı ki telsizden Ali'nin sesi geldi:

- 1 ve 2 . ekipler motele gelme planı iptal oldu. 3. ekip bombalarını şuan için kullanmayacak.

Lütfen en hızlı şekilde şehir çıkışına ulaşın.Yol üzerinde sizi alacak helikopterlerle karşılacaksınız.
Özellikle Ali ve Kerim çok çabuk olmanız lazım.Bulunduğunuz bölgede ki bombaların etkileri tahmin ettiğimizden de büyük.

Yer:Bir motel binası
Saat:14:20

-Tebrik ederim beyler.İşin en önemli safhasını başardınız.Şimdi ülkeye tüm giriş ve çıkışları tıkayacaklar.Şimdi yapacağımız burda durup olacakları izlemek.Bu bölgeye herhangi bir saldırı olmayacak.Bu yüzden biz güvendeyiz.

Televizyona yönelip,bir kanal açtı alt yazıda şunlar geçiyordu.

Cnn İnternational:Washington ve New York da nükleer üslerde meydana gelen patlamalar sonucu iki büyük şehirde enkaz halini aldı.Son gelen bilgilere göre 15 milyonun üzerinde ölü var.New York'ta ayakta kalan 1 tane bile bina kalmadı.Halk panik halinde.Ülkenin dört bir yanında halk sığınakları kaçıyor.Olayların tek sorumlusu Ankara'ya hava saldırısı yapılması emrini veren hükümet yetkilileri gösteriliyor.Son gelişmeler birazdan karşınızda...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu kısımlar biraz sıkıcı gelecek ama hikayenin akışı açısından önemli bölümler:)

Daneel
09-01-2010, 19:33
Ben seni hep şiir yazıyo zannediyodum. Bilseydim söylerdim. Yakında ben de yazıcam inşallah..

Engerek
09-01-2010, 19:37
Ben seni hep şiir yazıyo zannediyodum. Bilseydim söylerdim. Yakında ben de yazıcam inşallah..

Merakla bekliyorum...

Engerek
09-01-2010, 22:37
Seri 3. bölümüyle karşınızda.Keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle...

çalıkuşu
09-01-2010, 22:59
emeğine sağlık canım...

Engerek
09-01-2010, 23:01
Okumaya vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim abla.

MAVİGÖLGE
09-01-2010, 23:05
Bir solukta okudum diyebilirim.Birde askeri konular hakkında bir hikaye olunca daha da ilgi çekiyor.Çok güzel olmuş.Devamı gelsin lütfen...

Engerek
09-01-2010, 23:10
Bir solukta okudum diyebilirim.Birde askeri konular hakkında bir hikaye olunca daha da ilgi çekiyor.Çok güzel olmuş.Devamı gelsin lütfen...

Devamı yarına umarım:):)

Daneel
09-01-2010, 23:14
Harika gidiyosun. Devamını bekliyorum..

Şakaron
09-01-2010, 23:20
çok güzel bir hikaye.

beklediklerim arasında =))

Engerek
09-01-2010, 23:25
çok güzel bir hikaye.

beklediklerim arasında =))

Eyvallah:)

Harika gidiyosun. Devamını bekliyorum..

Sağol birader.:)

20erkan20
10-01-2010, 00:38
Senin bayağı bir bilgin var heralde.Yer adları,slah adları falan.Akıcı bir hikaye,gayet güzel.
Aynı Metal Fırtına'daki Gri Takım gibi olmuş o Kırmızı takım.

HAFATÜ
10-01-2010, 16:42
Senin bayağı bir bilgin var heralde.Yer adları,slah adları falan.Akıcı bir hikaye,gayet güzel.

+1

Tamamını okudum oldukça güzel metal fırtına havasında... eline sağlık ibrahim :)

Devamını bekliyorum...

Engerek
10-01-2010, 17:55
+1

Tamamını okudum oldukça güzel metal fırtına havasında... eline sağlık ibrahim :)

Devamını bekliyorum...

Sağol birader...

Senin bayağı bir bilgin var heralde.Yer adları,silah adları falan.Akıcı bir hikaye,gayet güzel.

Eee kurgu da gerçeğe ulaşabilmek için baya bir araştırma gerekiyor:).Sağolun...

Engerek
10-01-2010, 20:21
4. bölümü sunmaktan gurur duyarım=)=).Eleştirilerinizi bekliyorum...

Şakaron
10-01-2010, 20:26
çok güzeeeel.

Fakat bazı yerlerde ben kopukluk yaşadım :confused:

bekliyorz..

Engerek
10-01-2010, 20:29
çok güzeeeel.

Fakat bazı yerlerde ben kopukluk yaşadım :confused:

bekliyorz..

Nasıl bir kopukluk???

Şakaron
10-01-2010, 20:44
Nasıl bir kopukluk???
yani mesela amerikaya git diyorlar.Fakat savaş halindeler amerikayla.Nasıl gitmişler ufak bir paragraf beklerdim =)

Engerek
10-01-2010, 20:46
yani mesela amerikaya git diyorlar.Fakat savaş halindeler amerikayla.Nasıl gitmişler ufak bir paragraf beklerdim =)

Hmm.Aslında gayet kolay ama dikkat etmemişim özür dilerim.Bundan sonra böyle ayrıntılarada dikkat ederim=)=)

Engerek
10-01-2010, 21:11
Serinin yeni bölümü muhtemelen bu gece olmazsa gelecek haftaya karşınızda olacak=)=)

MAVİGÖLGE
11-01-2010, 00:02
Gittikçe daha da heyecanlı bir hal alıyor..:D Arkadaşın da belirttiği gibi ufak tefek aksaklıklar var ama yine de gayet güzel.Arayı açmadan yeni bölümleri paylaş lütfen...

Engerek
11-01-2010, 20:04
Gittikçe daha da heyecanlı bir hal alıyor..:D Arkadaşın da belirttiği gibi ufak tefek aksaklıklar var ama yine de gayet güzel.Arayı açmadan yeni bölümleri paylaş lütfen...

Öncelikle teşekkürler.Maalesef bu aralar yazılım ve final maçımız var=)Ancak hafta sonuna yazabilirim sanıyorum ama belli olmaz:):)

Nisanca
11-01-2010, 21:01
okurken nefes almayı bile unuttuğumu itiraf etmeliyim. yazınıza yorum yazmak, beğenimi kelimelerle anlatmak mümkün değil. şiirlerinize okurum ama açıkca itiraf edeyimki şairliğinizin önüne geçmiş bu yazınız. paylaştığınız için teşekkürler, devamını bekliyorum =)

Engerek
12-01-2010, 17:34
okurken nefes almayı bile unuttuğumu itiraf etmeliyim. yazınıza yorum yazmak, beğenimi kelimelerle anlatmak mümkün değil. şiirlerinize okurum ama açıkca itiraf edeyimki şairliğinizin önüne geçmiş bu yazınız. paylaştığınız için teşekkürler, devamını bekliyorum =)

Sağolun...

Daneel
12-01-2010, 17:41
Valla bekleyemem İbrahim. Hemen istiyorum :D Bu gün boş gibiyim. Belki hikayeyi yayınlarım ben de :)

Engerek
14-01-2010, 21:19
Valla bekleyemem İbrahim. Hemen istiyorum :D Bu gün boş gibiyim. Belki hikayeyi yayınlarım ben de :)

Yeni bölümle karşınızdayım umarım beğenirsiniz=)=)

Daneel
14-01-2010, 21:37
Bu bölüm diğerleri kadar iyi olamamış ama yine de güzel..

Amerika'daki nükleer füzelerin yerini nerden bilebiliriz ki? Bazılarını ABD Başkanı bile bilmiyor. Ayrıca İran'sız Türkiye Nükleer savaşa girmemeli. Benim düşüncelerim :)

Engerek
14-01-2010, 22:20
Bu bölüm diğerleri kadar iyi olamamış ama yine de güzel..

Amerika'daki nükleer füzelerin yerini nerden bilebiliriz ki? Bazılarını ABD Başkanı bile bilmiyor. Ayrıca İran'sız Türkiye Nükleer savaşa girmemeli. Benim düşüncelerim :)

Bir sonraki yüceltmek için bir öncekini yermek gerekir Mustafa anlamışsındır umarım=)Ayrıca dikkat et 6 kişi var bu da 6 bomba demek oluyor hepsi değil.Bir ülkeyle savaşa giriyorsan onun seni yok edebilecek üstlerinide bilmelisin:D:DYinede güzel noktalara değinmişsin sağol...

Daneel
14-01-2010, 22:44
Bir sonraki yüceltmek için bir öncekini yermek gerekir Mustafa anlamışsındır umarım=)Ayrıca dikkat et 6 kişi var bu da 6 bomba demek oluyor hepsi değil.Bir ülkeyle savaşa giriyorsan onun seni yok edebilecek üstlerinide bilmelisin:D:DYinede güzel noktalara değinmişsin sağol...

Bombalar ayrı yerlerde değil ki. Mesela Türkiye'de İncirlikte 90 tane atom bombası var. 6 tane nükleer üs diyelim biz onlara :D

Engerek
16-01-2010, 15:32
Mustafa o 6 ayrı bombadan gideceği yer zaten ayrı nükleer üsler.Ayrıca geniş çaplı bi arama sonucunda A.B.D'nin nükleer üslerinin kıtanın dört bir yanına dağılmış olduğunu bulabilirsin.Çok sayıda olmasada geniş bir alanda kurulmuş üsler var.

Daneel
16-01-2010, 19:20
Mustafa o 6 ayrı bombadan gideceği yer zaten ayrı nükleer üsler.Ayrıca geniş çaplı bi arama sonucunda A.B.D'nin nükleer üslerinin kıtanın dört bir yanına dağılmış olduğunu bulabilirsin.Çok sayıda olmasada geniş bir alanda kurulmuş üsler var.

Biliyorum. :)

LaST-KiNG
16-01-2010, 19:43
Çok Güzel Olmuş...

Engerek
16-01-2010, 22:50
Kurgumuz 6. bölümüyle sizlerle.Okurken keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle...

Daneel
16-01-2010, 23:28
Bekliyoruk :)

Engerek
17-01-2010, 10:19
Neyi bekliyorsun Mustafa yayınladım bölümü işte:D:D

Daneel
17-01-2010, 10:48
Neyi bekliyorsun Mustafa yayınladım bölümü işte:D:D

Tamam onun da devamını bekliyorum anlamında dedim ;)

Engerek
17-01-2010, 18:40
Tamam onun da devamını bekliyorum anlamında dedim ;)

Tamam sağol birader;):)

Delonau
18-01-2010, 01:01
Güzel devamını bekliyorum..

Engerek
18-01-2010, 18:08
Sağolun...

vedat dynzr
19-01-2010, 23:40
değerli arkadaşım paylaşmış olduğun bu satırlar için sana sonsuz teşekkürler ellerine ve zihnine sağlık son zamanlara okuduğum en akıcı sözcüklerdi bunlar geri planda olasıklık dahilindeki düşman planlarını açıklamaya çalışmandan dolayı seni derin muhabbetlerimle selamlarım bu yazılarının devamınıda bekliyorum bizleri daha fazla bekletmezsin umarım :) :) :)