PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altın Ödüllü Hikaye yarışması

COF Kemal Başer
15-07-2017, 16:51
2017 Eleme Serverinde COF Birlikleri olarak her hafta farklı bir yarışma yapıyoruz. Geçen hafta COF Birlikleri arası nüfus yarışması düzenledik.

Bu hafta "travian konulu hikaye yarışması" yaptık. Elimize geçen hikayelerden 10 tanesini seçtik ve oylamaya hem 2017 Turnuva facebook grubumuzdan hem de burdan yapacağız.

Aşağıda bölüm bölüm hikayeleri ekliyorum. Beğendiğiniz hikayeye oy veriniz.

---------------------------------------------------------------------------
anket başlığı : L3mdqq - işidçi l3mdqq yazdı:

size 2 yıl önce ki speed3x de ki anımı anlatayım;
tabi o zamanlar işsizdim,
gece gündüz oyun başındaydım. ortagim deniz yanar ile birlikte MDYY adlı hesapta oynuyorduk.
işsiz olmanın da verdiği rahatlıkla geceleri bakmak sorun olmuyordu.
o gece deniz ile telefondan konuşuyordum yaklaşık 1 2 saat görüşmüştük.
tam da tılsım zamanıydı. tabi ben şuna saldırı atalım bu köyü ele geçirelim diye deniz ile konuşuyordum.
malum annem(CANIMIN İÇİ) bütün konuşmalımı duymuş saat sabah 5 gibi falandı
yanıma ağlayarak geldi.
tabi o zaman İŞİT falan meşhurdu türkiyeden falan katılanlar çok fazlaydı
öyle ki bizim ilden bile katılanlar olmuş

annem bu konuşmaları oraya yormuş geldi yanıma ağlayarak
öğlum gitme gidersen dönemezsin
öldürürler seni yalvarıyor
annem diyorum ya ne işidi
ben oyun oynuyorum arkadaş ,ile oyun hakkında konuşmuştuk sen yanlış anlamışsın.
ne dediysem inandıramadım.
o kadar çok ağlamıştı ki çok üzülmüştüm tabi ertesi gün ortagım ile konuşturdum ikna etmiştim.

L3mdqq
Deniz Yanar
Muhammed Yaman

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konu başlığı : DISCUS - Hammadde Manyağı

Oyuna 5 yıl önce ilk başladığım yıldı. SON birliklerinde yer alıyordum. oyuna 3 gün sonra başladığım için henüz herhangi bir birliğe dahil olmamıştım. Yakınımda bulunan bir hesaptan sürekli yağma için saldırı almaktaydım. Hesap ismide bana çok itici gelmişti Hesap ismi HAMMADDE MANYAĞI idi. Bir hafta kadar gelen yağmalara karşı online süremi arttırıp kayıp vermemeye ve güçlenmeye başladım. Sonrasında SON birliklerine dahil oldum. Askerlerimi güçlendirip HAMMADDE MANYAĞININ her saldırısında askerlerini kesmeye başladım. Artık oyun tecrübem artmaya başlamıştı ve gözümü karartıp ben yağma için bu kişiye saldırmaya başladım. ilginç birşekilde o hesapta 3 gün kadar bir gelişme olmadı, ben sürekli olarak bu hesabı yağmaladım ve gelişimimoldukça hızlandı. yaklaşık 3 hafta kadar sonra ''bana saldırı yapma neolur'' şeklinde mesajlar gelmeye başladı ben aldırmadım ve saldırılara devam ettim. 3-4 gün sonra bu hesaptan bir mesaj geldi mesajı okuyunca çok duygulandım, mesajı hesap sahibinin babası yazmıştı.Özetle 14 yaşındaki oğlunun Lösemi hastası olduğunu okula ara vermek zorunda kaldıklarını ve ağır bir tedavi gördüğünden bahsetti. Bu oyunu oynayarak zaman geçiriyor dedi ve saldırı aldıkça da çok üzüldüğünden bahsetti. Tabiki ben inanılmaz bir biçimde üzüldüm bir mesaj yazdım tanıştık ve oyunda artık bu kişiye her türlü desteği vermeye başladım. bir süre sonra kendi hesabımın temsilciliğinide verdim. Oyunda ençok istediği şey bir tılsım sahibi olmaktı, Bunu birlik başkanımıza yazdım ve olayları anlattım artık HAMMADDE MANYAĞI (Gürkan) birliğimizin bir üyesi olmuştu. Tılsımlar çıktığında birliğin elde ettiğitılsımlar dan Gürkanın da pay alması sağlandı. Gürkan oldukça heyecanlı ve güzel bir servergeçirdi. Oyun sonunda kendisinin ve babasının yazdığı teşekkür mesajı beni server birincisi olsam bukadar sevindiremezdi. Gürkan ı Birkaçkez ziyaret etme fırsatım da oldu. Şimdi oldukça sağlıklı ve yurt dışında tedavi ve okuluna devam ediyor.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konu başlığı : Chancellor - TraviandaŞk____________
Chancellor yazdı:

kemal abi benim de bi hikayem var madem paylaşan paylaşıyor http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif

Bu oyunu uzun zamandır oynarım, ara ara hesap açsam da oynarım yani. Birçok dost, arkadaş da kazandım. Benim hikayem ise biraz değişik konuda. http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif Bundan 3 yıl önce yine casus atıp ordu ile saldırıyoruz işte geceden çıkarıyoruz falan. Sabah açtım mesaj gelmiş baktım; ''Niye saldırdınız beyazmarti(eski kullandığım isim) bey http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif'' Tabi bu mesajı görünce bu inceliğin bir bayandan geldiğini anladım http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif. ''Oyunun amacı bu tabii saldıracağım ne oldu kızdınız mı?http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif'' diye yanıtladım, toplam 10 15 mesajın sonuna doğru 'tanışırsak eğer saldırmam' koşuluyla anlaştık.

Öyle böyle derken yaş isim falan aynı memleket giresunlu falan çıkınca facebook'a kadar aldım birkaç taktikle http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif) sonra numara derken biz baya baya günün yarısından fazlasını mesajlaşır olduk , sonra uzun uzun telefon konuşmaları türlü türlü konulardan derken sevgili olduk 2 hafta içinde http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif) İstanbul'da g.o.paşa - sefaköy arası mekik dokudum sürekli http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif kendisi memlekete gitmiyordu ama istanbulda baya gezdik. Böyle kısaca anlattığım hikayenin özeti travian sayesinde ilişkim oldu, 1,5 yıl falan sonra Bursa'da tıp kazandı, gitti
sonra ayrıldık

teşekkürler Travian
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konu başlığı : Turkey2 - Entrikanın Dibi

tahmini 2005 yada 2006 yaz spedi ikinci oyunumdu oyuna başlamışım mengi nickiyle oynayan asıl ismi aylin olan izmirli bir bayan oyuncuyla tanıştım. o zamanlar oyunda mostar birlikleri vardı ikimizde mostar 3 birliğinin yöneticiydik oyunun ortalarına doğru biz muhabbeti baya ilerletmiştik önce hotmail msn ile sonrada telefonla konuşur hale gelmiştik.benim merkez uzaktaydı ben köylerimi onun kylerinin yanına kurdum bir gün bana mesaj attı köyüme saldırı var dedi bende en yakın internet cafeye gittim baktım malatyalı nickli oyuncu her köyünden 1 toplamda 7 saldırı çıkmış bunun reisleme olacağını tahmin edip ara yaptım ve 5 reisini kestim ertesi gün adam bir daha saldırdı önden 3 fake attı peşine yine 7 saldırı tabi bunuda anladık ara yaptık 4 reis daha kestik adam iyice hırs yaptı mengi isimli arkadaşım da bu reisleme saldırılarını '' reis kesici turkey2'' diye profile yazınca iyiden iyiye hırslandı en sonunda 14 reis kestik baktık bıkmıyor bizde aylinin köylerini benim ilk köyümün yanına uzağa taşıdık o köy aldıkça yeni köy kurduk. neyse o server bitti o artık oynamadı telefonla konuşuyorduk iki sene sonra yeni speed açılmıştı oynuyordum bir gün eski mahalleye gitmiştim zeytinburnundan bir arkadaşımla karşılaştım mahallede gördüm eskiden birbirimizin evine çok gitmişliğimiz vardı yine bize davet ettim beraber bizim eve gittik bir ara oyuna bakayım dedim oda oyunu gördü ben bu oyunu biliyorum dedi nerden biliyon sendemi oynuyorsun dedim yok nişanlım eskiden oynuyormus dedi ismi ne dedim aradı konuştu oyuncu ismin sormasını istedim sordu ve bu oyuncu mengi yani aylindi bende telefonla konuştuğumu söylemedim ve bir daha da aramadım onun teline de cvp vermedim bu bende sır olarak kaldı. bende oyunu bıraktım oynamak içimden gelmedi. daha ilginç olay ise bundan sonra oldu mahallede bir tekel bayii el değiştirdi bir gün gittim sigara almaya muhabbet eetik biraz baktım bilgisayarda travian oyunu sende mi oynuyorsun dedim ewt dedi bende eskiden oynuyordum dedim belki tanıyorumdur seni dedi nickimi sordu turkey 2 dedim o günden itibaren ne bana sigara sattı nede başka birşey slm bile almıyor o kadar hırslanmış bunun nedenini sordum meğerse onun nicki benim 14 reisini kestiğim MALATYALI imiş

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konu başlığı : Mdr - Düğünde Travian____________
Mdr yazdı:

Ben oyuna Malatya'dan katılıyorum. 2006 da oyunu ilk kez oynuyorum. s3 serverında iyi sayılacak bir birlikteyim. Oyuna başladığım günden beri aynı kullanıcı ismiyle oynamaktayım.
Biz oyuna 4 arkadaş başladık. akrep, maavi, MDR ve saltuk kullanıcı adlarıyla galyalı halk türünü secerek başladık. 4 oyuncuda bayağı iyi geliştik. Küçümsenemeyecek sayı da askerimiz var ve hepimiz 7x7 de ayni bölgedeyiz birbirimizide iyi koruyoruz.
Oyun bu halde devam ederken bir düğün sebebiyle memleketim Elazığ'a gitmek zorunda kaldim. Temsilcim akrep e ilgilenmesini soyledim. Biz düğün telaşıyla uğraşırken arada sırada vakit buldukça oyuna giriyor ve ilgilenmeye çalışmıyorum.
Elazığ da olduğum bir gün temsilcim aradı bir köyüm reislemeye çalıştıklarını söylediler. Bende bir internet kafeye girip duruma baktim. Aknez isimli bir kullanıcı ismini yanlış hatırlamıyorsam köyü reisleyecek. % 10 falan kalmış sanırsam. askerin tamamını kesmiş. Köylerden asker üretecek olsam bile yetişteremem. Neyse Başladik diplomasiye: sahsa oyunu ilk defa oynadığımızı yeni öğrendiğimizi, bununnasıl yaptığını falan sorduk. Bayağı muhabbet ettik. O da sağolsun kibar ve nezaketperver bir insandı. Bu muhabbetler sırasında saldırı yapmadı.
İsin ilginç tarafi aknez isimli kullanıcı romalı halkıyla oyun oynuyordu. Ben köyümü neden reislemek istiyorsun diye sordugumda bana verilen cevap cok ilginçti:
kendisinin romalı olduğunu galyalıların savunmasının çok iyi oldugunu ve bundan ötürü bir galyalı köyü olursa sadece saldırı değil aynı zamanda savunmasınında iyi olacağını söyledi. Allah ım ben artık yerimde bioe duramıyorum. Gülmekten çatladım. aramizda geçen tüm konuşmayı kopyalayıp diğer arkadaşıma attım. Hepimiz telefonda yapılan makarayı siz tahmin edin.
Neyse aknez isimli kullaniciya durumu izah ettik. Köyü reislese bile köyün romalı olacağını anlattık. Aknez reislemekten vazgeçti ve şunu anladim ki beni yıkan, askeri kesen, köyümü harap eden oyuncular bu oyunu benden daha iyi bilmiyorlar.
İlhan ARDIÇ(MDR)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konu başlığı : BRS - Traviancı Dede

BRS yazdı:

Yaklasik 2-3 sene önce dedemgil memletten izmire gezmeye geldiler. Bir gun pc basinda oturuyorum dedem namaz kilmak için odaya girdi namaz kilmaya basladi. Neyse tam operasyon zamaniydi telefon çaldı hesap ortağım erkan abi. Açtım telefonu başladık konusmaya. Dedim 4 kişi gidiyoruz onden ben gircem falan ben hepsini keserim arkadan gelenler yikar geçer falan ama bayabi konuştuk. Neyse dedem namazi bitirdi. Geldi yanima oturdu. " bak oğlum konusmalarini duydum belliki bi işlere karismissin, kimi kesiceksiniz kime ne yapcaksiniz yol yakinken donun " falan diye saydirdi. Yok diyorum dede bu oyun, oyun için de saldircaz falan, hiç birşeye bulasmadim, sıkıntı yok diyorum ama dedemi bir türlü ikna edemedim .akşam babam geldi işten baktim babama anlatıyor bu çocuk birşeye bulaşmış falan diye . babam çağırdı ne oluyor falan diye, dedim oyundan konusuyorduk onu duydu diye, Allahtan babamin oyundan haberi vardi .dedemi ikna ettide dedem de bi derin nefes aldi

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konu başlığı : ozanx01 - Traviancı Hoca

abi yazdım bişeler zamanın varsa oku eksik gedik varmı kazanalım altını http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif

Lise 2 ye yeni başlamıştım ve evimizde bilgisayar yoktu. Kuzenim benden yaşça büyüktü ve bilgisayarın başında bir oyun oynuyordu. Kendi yarattığı köyü geliştirebildiğini söylüyor ve sürekli asker ve tarla vs üreterek hayvanlara saldırıyordu. Mesajlaştığı onunla aynı amacı taşıyan 5-6 köy daha vardı.. Bana onların da kendisi gibi oyuncular olduğunu söylediğinde çok şaşırmıştım. Köyünde birde karakter vardı.Karakterinin üzerindeki eşyaları sürekli olarak değiştirebiliyor ve ona farklı silahlar takarak onu güçlendirdiğini söylüyordu. Onu saatlerce izledikten sonra bana da bir köy yaratmıştı. Yemyeşil ormanları olan ve kaslı bir vücudu olan bu karakter ormandaki hayvanlara vurmaya başladım. Arada bir levelım artıyordu ve üzerime yeni eşyalar alıyordum. Günler ormanlara tarlalara saldırmayla gecerken kuzenimden diğer köylere de saldırıldıgını ogrenmiştim ve artık diğer köylerede saldırmaya baslamıstım ve acemelikle tüm askerlerimi bir galyalıya esir düşürmüştüm.O aralarda evimde internet olmadıgı için internet cafeden belirli saatlerde oynayabiliyordum.Benim travian oynadıgımı gören cafeci mehmet abi her seferinde oglum oynama bunu geliyon gunde 1 2 saat bakıp gidiyorsun zamanına yazık derdi ve bana bir anlasma sunmustu sen her gun gelip 1 2 Tl lik oynucana parayı günlük bana ver oturma bosa git dersine işine bak ben koyunu geliştirim demişti ve hem askerlerimi kurtarmıstı hemde köyumu adam etmişti.Artık köyüm 10 numara bir köy olmustu kuzenime gezmeye gittiğimde köyüme imrenerek bakıyordu of ne güzel ne kadar cok askerin var kahramanın ne kadar yüksek level diyordu ama sırrımı bilmiyordu.Günler haftalar böyle geciyordu haftada 2 3 kere ben bakıyordum gerisi mehmet abideydi.Günlerden biri okulda bilgisayar lab dersindeyiz hoca boş zaman vermişti ve herkez nette birşeyler yaparken oyun oynarken bende dedim travina girim bari .Oyuna girdim takılıyorum işte mehmet abinin attıgı saldırılara filan bakıyorum off ne güzel gene birini yerle bir etmiş filan diyorum içimden, bi an hocayı bilgisayara bakarken gördüm ve ne oldu hocam dedim.Hoca dedi sen bu oynu mu oynuyorsun dedi evet dedim.Yaklastı köyüme filan baktı ya dedi sen bizim birliktesin adın mehmet degilmiydi senın dedi.Bende bozuntuya vermeden mehmet benim dayım olur dedim ya.Hoca hadi ya filan dedi mehmet bizim birliğin en sevilenlenlerinden iyi birisi filan dedi geçiştirdi.Tabi dururmuyum hemen okuldan cıkında hemen cafeye gittim mehmet abiye sordum abi böyle böyle bir hoca varmıs birlikte filan dedim.Oda bana durumu anlattı aramız cok iyi filan dedi, abi oyun aranız ne kadar iyi olabilirki dedim sanal dedim.Böyle diyince biz bulusma filan bile yaptık cafeye geldi hatta evi surda filan dedi pek inanmadım 5 apartman ötede filan dedi gittim arabasına baktım harbiden öyleymiş.Tabi bu sefer bende bi inanma gelince hemen abi dedi okulda yardım ettirebilirmisin dedim ve bana bi gülümseme attı bakarız dedi.Ve bu gülümsemenin karsılıgını dönem sonunda 3 düşmesi gereken dersi 5 olarak görünce anlamıstım buda benim böyle bir anım

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

COF Kemal Başer
15-07-2017, 17:08
---------------------------------------------------------Hikayelerin Devamı

Konu başlığı : hadi ulann - Depolara dokunmayın

Depolara Dokunmayın

Travian,

Yıllardır niye oynuyorum dıye kendime sorduğum ama içinde edindiğim dostlukları ve güzel anıları hatırladıkça oynamaktan kopamadığım güzel bir oyun. Gelin size önce nasıl başladığımı anlatayım.

Mahallemizde sevdiğim bir abim vardı. Top oynama yeteneğim olmadığından beni hep kaleye alırdı bakın seviyorum kı kalecılıgı bıle yapıyorum yoksa işim olmaz. O anlatırdı kardeşine, şunları şöyle yıkıcaz böyle yıkıcaz felan diye. Tabi hayalperest ben gerçekten savaşıyorlar sanırdım. Kardeşide benım yaşıtım cocukluk arkadasım. Bu da baslayınca oyuna dedım tamam ben de oynayacağım. Askere gıden bır abının hesabını bana verdıler. Hepimizin geçtiği o ilk server heyecanıyla tabi hesaplar yapmalar, forumlardan neyı nasıl yapacağımızı araştırmalar. Hiç unutmam natarı rakip sanıp yıkmıştım bır koyunu. Hem de proteryanların yanına mancınık koyup öyle saldırmıştım. Hayrandım bir yandanda nasıl bu kadar çok köyü var diye , insan araştırınca gerçeği görüyor ve hayalkırıklıgı yasıyor. Neyse başladıktan sonraki server turnuvaya gittik orada bazı abilerle tanıştım, bana 3x serverlarda oynadıklarından felan bahsettıler gel bızımle oyna felan dedıler.

Açtım hesabı başladık oynamaya Testere birliğinde oynamak için geldim ama hala yerlesımlerı tam oturtamadığımdan 46lıkların içine yerlesmısım. Gözum kesmedı tabi dedım benı de alın 46lıklara. Ama kılım bu bırlıge aynı zamanda Testere ıle kanlı bıcaklılar o dönem. Hesabım şu gelişirim sonra hepsini yıkarım. Kimse hoop ziya 200 hesabı tek başına mı yıkcaksın demedi.
Geliştim asker bastım. 15000 tokmakcım vardı gozum gıbı bakıyorum. Yanımda bır hesap bırlıksız benden fazla koyu var. Dedim ben bunu yıkarım. Bır gece saldırdım merkezını baya yıktım. Sabah uyandıgımda bır mesajlar bır mesajlar.
'' Neden saldırdın ki bana, ben ne yaptım ki sana''
'' Erkek milleti değil misiniz hepiniz aynısınız, hep gücünüz savunmasız kızlara yetiyor''
'' Allah bıldıgı gibi yapsın hepinizi''
'' İnsallah senınde koyunu yıkarlar''
''Benim hesabımı kırdın senin hesabını bana vericeksin''
Okuyunca ınsan uzuluyor tabi bunları. Konusmaya basladık dedım gel benım hesapta oynayalım beraber. Olur felan. Kız guzel ben genç. Sabah aksam konusuyoruz. Sırf dakıka alabılmek ıcın sıgara almayıp kontör alıyorum. Gel zaman git zaman geliştik artık yeter dedim. 49000 tokmagımız var. Bakın hiç toytonumuz yok pahalı dıye basmıyoruz. Sadece tokmak. 2 k da mancınık var. Bırlıkten cıktık basladık cevremızdekı kucuk hesaplara saldırmaya deli gibi yıkıyoruz gunde 3 hesabın merkezıne gıdıp gıdıp gelıyoruz. Baktık 4 hesap bırlesmıs saldırıyor hemen arıyorum Testeredeki abıyı savunma yagdırıyor bana. Cakıyoruz. 1 hafta kadar yıktım kahkaha atıyoruz ortakla ben nasıl mutluyuz. Bır gece uyuyorum hesaba bakma sırası ortakta, telefonum calıyor baktım arayan ortak actım,
-Efendım?
+Okan uyan çok kötü birşey oluyor. ( Hıçkıra hıçkıra ağlıyor)
-Noldu ayça hayrola?
+ Okan geliyorlar.
-Kim nereye geliyor ne oluyor ayça?
+Okan geliyorlar.
-Ayça gelen kim?
+Oyuna bak. (Telefon kapanıyor)
Açtım hesabı. Hanı boyle acemıyken derler ya yok 200 hesap geldi benı yıkmaya felan yok oyle degıl. 14 hesap 4 sanıye ıcerısıne 74 saldırı sokmuş. Ben bunu gordum tekrar ayçayı aradım. Ayça hala ağlıyor,
Okan depolarımızı almaya geliyorlar,
Yıkmaya gelıyorlar ayca dıyorum uyuyalım dıyıp telefonu kapatıyorum. Hıc bırsey yapmıyorum o durum ıcın yapacak bırsey yok cunku merkez gıttı.
Sabah olay ortaya cıkıyor hesabını yıktıklarımızdan bırı mesaj atmıs, ben awenın yıgenıyım sen nasıl benı yıkarsın al senın cezan bu dıye. Hayır ben nerden bılebılırım kı genel baskanın yıgenısın ınsan profılıne yazar saldırmayız bızde.
O sırada ayça uyanmış saldırı girip çıkmış ayça beni arıyor,
-Okan köyümüzü götürmüşler.
+Ayça yıktılar köyümüzü.
-Bari depoları bıraksaydılar hammadde vardı içinde.

O gün ayça oyunu bıraktı.
Ben ise Tokmaklarımla beraber günbatımına doğru ılerledım.

Hadi Ulann/Okan
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konu başlığı : karabey - herkes hırs için oynamaz

karabey yazdı :

Herkes hırs için oynamaz.
Server 4 teyiz. Serverin yıldızı Maviler. Bölgemizde rakip oyuncu kalmadı denilse, yeridir. Aramızda şeytanlar var. Saracak rakip kalmayınca, cadının yavrusunu yemesi misali, alt birlik, kardeş birlik demeden saranlar çıkıyor aramızdan. Yeter ki hesap dişine göre olsun. Uyarı üstüne uyarı mesajları atılıyor ama dinleyen kim. Aramızda Paşa Nickli bir oyuncu var. Hem de ana birliğin yönetiminde yer alıyor. O saldırılarda başı çekiyor. Bir gün telden Başkanımız Yalnız Kurt’la görüşüyoruz. Adı Salih, Bursalı, bir güvenlik firmasında yöneticilik yapıyor. Yaşımı biliyor ve çok saygılı davranıyordu. Laf arasında bana, birlikler arası sorunların çözümünde görev vermeyi teklif etti. İtiraz ettim:
─ Beni dinlemezler.
─ Ben görev vereyim dinlemesinler.
Akşam bir ally geçti.
Karabey Nickli Sadık Ağabeyimiz, 55 yaşında, biridir. Sorunların çözümü için arabuluculuk görevi üstlenmiştir. Vaha, reisleme, birlikler arası saldırılarda karar vermeye tam yetkilidir. Sözüne uyulacak, dediği yapılacaktır. Bu ally bütün Mavi Birliklerinde geçerlidir.
İçinde kurt kaynayan ne de çokmuş. Sorunlar… Sorunlar… Sorunlar…
Bitmek bilmiyordu. Kimi vaha için, kimi alt birliklere saldırılar için, mesajlar hep geliyordu. Ben işi gücü bırakmış, yazıyor, ikna dilini kullanmaya çalışıyordum ama herkesin doğrusu kendi kafasındadır denir ya, pek başarılı olamıyordum. Sıkılmaya başlamıştım. Bir gün bir mesaj aldım.
─ Geçirdiğim bir trafik kazasında iki ayağını kaybetmiş birisiyim. Bursa’da oturuyorum. Eve mahkumum ve sosyal çevremi geliştirmek için, Travian oynuyorum. Fakat sizin birlikten paşa adlı oyuncu durmaksızın saldırıyor. Durumumu anlatan mesajlar yazdım ama yanıt alamadım. Şuna bir rica eder misiniz?
Paşa’ya uzun uzadıya yazdım. Çok kısa bir yanıt aldım.
─ Sen karışma. O benim yağma köyüm. Çok karışırsan seni de yıkarım.
Durumu Yalnız Kurt’a bildirdim. Yalnız Kurt, oyuncunun adını aldı. Konuyu kapattık. Üç gün sonra o adamdan mesaj aldım. Açtım, üzüntüyle okudum:
─ Köyüm yıkıldı gitti. Belki birazdan hesabı sıfırlayacak, oyun dışı kalacağım. Fakat sizin başkan çok yaman adammış. Benimle ilgilendi. Yazdı, hal hatır sordu ve adresimi aldı. Ertesi gün geldi. Ellerinde poşetler vardı. Gençti. Ellerime sarıldı öpmek için izin vermedim ama o güçlüydü. Zorla elimi öptü. Oturduk, çay ikram etti, bizim hanım. İçti ve kalktı. Gitmeden önce, Paşaya mesaj attı benim hesaptan. Saldırma dedi ama o inat çıktı. Bu sefer yıkmaya geldi. Sağ olun var olun. Benim için arkadaşınızın kalbini kırmayın. Varsın onun istediği gibi olsun. Hoş çakalın.
Mesajı Yalnız Kurt’a gönderdim. Garanti olsun diye telden aradım. Beni sonuna kadar dinledi ve öfkeyle konuştu:
─ Kabahat paşayı adam yerine koyan bizde. Ben şimdi gerekeni yaparım.
Yaptı. Önce paşayı birlikten attı. Sonra itinayla yıktı. 40 nüfusa düşürdü ve bıraktı. Ona gönderdiği mesajı ally geçerek birlikle paylaştı:
─ Paşa paşa dedik diye kendini gerçekten astığı astık, kestiği kestik bir paşa sandın. Bu server sana baki değildir ve herkesin ağız tadıyla oynamaya hakkı vardır. Orhan Ağabey, gibi engelliler, mutlu oluyor, yalnızlıktan kurtuluyorsa, daha çok hakları vardır. Saygı duyacağız, yardımcı olacağız. Bize ustalarımız, aman dileyen oyuncuya adam adamsa saldırmaz, diye öğretti. Sana son söz olarak şunu söylüyorum. Ya hesabı sil git, ya da edebinle oyna.
Birliğe şu notu düşmüştü:
─ Arkadaşlar, Kader hesabı, Orhan isimli bir engelli ağabeyimize aittir. Evinde gördüm, tanıştık. Onun oyuna değil, dostlara ihtiyacı var. Şimdi bundan sonra her gün bir mesaj atıyor, günaydın, iyi akşamlar diliyor, hal hatır soruyoruz. Köyü yıkık bir vaziyettedir. Madde atıyoruz ama azar azar.
Ve öyle de oldu. Yalnız Kurt’un jesti, Orhan Beye pek çok arkadaş kazandırdı. Rakip birlikler arasında duyuldu, büyük beğeni aldı. Rakip birlikler araştırma yaptı. Toplam 28 engelli arkadaşla tanıştık serverde. Daha ileride büyük savaşlar yaşandı ama hiç biri değil saldırı almak fake bile almadı.
O server unutulmayacak bir serverdi benim için.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konu başlığı : Dumlupınar ve Razor ortak yapımı

Dumlupınar yazdı

sene 2014 20000 nüfuslu ufak bir yerde büyümüş biri olarak 3 milyonluk bursayı kazanmıştım...ufaklıktan beri hep bişeyleri kendim almaya alıştığımdan çalışmaya alıştırıldığımdan okul başlar başlamaz kendime iş bakmaya başladım. dominos pizzaya gittim çalışmak istiyorum falan dedilerki bize kurye lazım tamam dedim çıktım dükkandan. ehliyeti almaya hak kazanmıştım o zaman hem a2 hemde b sınavlarına girmiştim yani hem araba hem motor ama bastırmak için 1000 lira lazımdı neyse babamı aradım dedim böyle böyle tamam hallederiz dedi. o arada kurban bayramına bir hafta var. neyse girdim tekrar içeri ben bayram dönüşü başlayabilirim durumu anlattım. tamam dediler... çıktım dışarı memlekete geldim bayram geçti falan derken ehliyeti bastırıp bursaya döndüm. işe başladım. daha sonra benim mesaim akşam beş gece 1.30 ama temizlik memizlik 2.30u buluyordu bende okulu ekmeye sabaha kadar içmeye falan başladım neyse. traviana ara vermiştim tekrar başlıyım barı gece zaman geçer raidde diyerek s8e kayıt oldum birliğim ecel rakibimiz cof http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif. neyse günler geçerken benim shift değişti ve açılış olmaya başladım. sürekli koçar6 apartmanından sipariş geliyor kavurmalı margarita bide sabah bu hani kahvaltıda yada öğlen olsun standart 10.95 tutarı yemeksepeti siparişi tam ölücü işi. neyse bi gece yine Raid deyiz Acıpayam turan abi şafak dedi görükle muhittin var falan işte hadi ya dedim hacı hangi apartmanda oturuyon falan dedi işte koçar 6 şu daire. ben de dedimki kavurmalı margaritadan bıkmadınmı be aq fakiri. millet aralıksız yarım saat güldü falan. 2 gün boyunca bu muhabbet devam etti. sonra benn bi kaç kere daha mutiye sipariş götürdüm ama irtibat koptu... neyse geçen gün thorin ömer bursadayım askerdeyim deyince muti dediki bende bursadayım dedim nere görükle bende bu pizza olayını anlattım sonra dediki o bendim amk falan buda böyle bi hikaye

Hikayenin diğer ortağı Razor : )

Razor yazdı :

Hikayenin muti tarafı ;
Hacılar ben görüklede 8 yıldır ikamet ediyorum. 8 yıldırda sürekli 1 değil 2 işte çalıştığım için gece gündüz ayrımı yok yemekte yapamıyorum haliyle gece gündüz margarita bide benim ev arkadaşı var obeziteyle mücadele derneğine savaş açmış ne bulsa yiyor kafalar hala öğrenci oldğundan bizde nerde kampanya var sömürüyoruz margarita 8+3,95 kavurma (pizzaya domateste istesen ekstra 3,95) işimiz protein ama paketçiler kıl bize esmer bi eleman var herif pizzayı utanmasa kafama atacak dominos un 45 dakka kuralını geçtim artık telefonda kavga ediyor modundayız. İşlerden bitanesinden ayrıldım sadece o sıra travian foruma bi gireyim yıllar oldu oynamayalı dedim. En yoğun server s8 isimler tanıdık ama ben unuttum. Ecelden bi hesap aldım semaa , raidcall var dediler. Laf lafı açarken bursa görükle muhabbeti. Bu esmer eleman bizim şafak mış. Orda merhaba merhaba tanıştık pizzaların geliş zamanı değişti işin kötüsü kampanya sonra kalktı. Bende unuttum gitti herşeyi. Bu sene cof tayız şafakla muhabbet ediyoz ama geçmişten bi bi mevzuat yok. Ömerin nöbet muhabbeti yine fonda çalan bi Coşkun Sabah - Anılar" müziği... hikayemi şafağa ekleyin