PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Safiren'in Köşesi

Razor&Dante
30-05-2017, 04:36
Arkadaşlar biliyorsunuz geçen final boyunca Com forumunda Safiren isimli bir kullanıcı gayet güzel ve tutarlı gözlemlerini sunmuş bir çok noktada serverları nasıl analiz edebileceğimiz konusunda da yol göstermişti. (Şimdi burda bi bay ego gelir "ben daa iyi yaparım" der , Onu da ayrıyeten bozarım)

http://forum.travian.com/showthread.php?t=160259&p=1990354&viewfull=1#post1990354

Safiren yine köşesine geçip başlığını atmış ,

Ben bizi ilgilendirebilecek analizlerini çevireyim de hiç yoktan belki bu da ekstra bi bilgi biz bunu kullanırız dersiniz ;

O listede Host olarak görünmemiz açıkçası serverların kapanıp kapanıp açılma olaylarını açıklar nitelikte aslında sanki. Bir yandan da korkutmuyor değil hani...

https://i.hizliresim.com/YD1QLk.png (https://hizliresim.com/YD1QLk)

Başlayalım şu işin incelemesine ;

1. .com server çekiliş içine katılmamış , buraya aslında bir iki birlik gitse burdan da bilet kapsak daha iyi olur gibime geliyor. Bakın bu çok önemli ! Baktın ki bizim Türk gruplarından bize sıra gelmez mantığı yürütüyorsunuz o serverda gayet başarılı işler çıkartılabilir...

2. Arap serveri için ise domine edeni hep aynı birlik olduğundan rakibi com da takılmış diye bahsini geçirmiş.

GELELİM GRUPLARA

GRUP A : İsveçli kankaları Def&Dest ile götürdüler diyor ama gruba baktığında sanki bunlar tüm ticket alanları içlerine katarlar gibime geliyor. Aha buraya yazıyorum.

GRUP B :Hacı abiler bu gruptan geçen sene olduğu gibi müttefik çıkartırsak tadından yenmez , Alman ve Macarlar ile geçen sene güzel ilişkiler geliştirmiştik , ki zaten Safiren de burada diplomasi olmadan bu serverın galibi olamazsın diyor o takımlar için.

GRUP C : Eveeet geldik mi Travian tarihinin en Game Of Thrones kısmına , Safiren reis der ki ; Burası çok karışacak vaziyet alın ,

Safiren le konuşmamız + burada yapmış olduğu yorum da çok önemli ; kadın diyor ki

"YILLAR SÜREN KAOS UN ARDINDAN TÜRKLER BİRLİKTE İŞ YAPMAYI BAŞARDI GEÇEN SENE"

Bu refere edilen cümle "aha dayıya sor" referansı değil , gerçek bu sevsen de sevmesende geçen sene ki emekleri underestimate edemezsin !

TP ler kim ? Bu konuda aydınlatmanız lazım çünkü bu arkadaşlar herkimse biraz zorluk çıkartacaklarını ima etmiş geleceklerine dair dedikodular varmışşş...

Polonyalılar güzel oyun oynuyorlar onu biliyorum. Bir de kızları güzel.

GRUP D : Hacılar burda Fransızlar , geçen server bir kısmını aramıza kattığımız Endonez ve Portekiz liler var. Aha Amerigalılar :D Onlarla kontağı kurarım hacılar 3 sene onlarla birlikte oynadım inşallah taraf ederiz onları da. Burası tatil köyü gibi olacağa benziyor.

Bunun yanısıra

Çin , Vietnam ve tabii ki Rus-Sever Taylan abiler ve eskilerden DACIA lılar seçilmiş 12 içinde değiller. Onlar seçecekleri servera göre şekil yapacaklar sanırım.

Ayrıca son satırda demiş ki bazı eleme serverlarında 4 5 köy atmak bile yeterliyken bazılarında saldırı puanıyla geçersiniz ancak demiş , amaaaa TURK serveri işler öyle olmamış sanırsam <3
__________________________________________________ ______________________________

Şimdi benim değerlendirmeme gelecek olursak bu sene zorlu bir dönem , bana soran herkese kimin stratejisi mantıklı geliyorsa onu seçin diyorum. Sonuçta COF ve ADAMUS kendilerini kanıtlamış ve gayet kaliteli birlikler.

COF geçen sene gayet başarılı bir çizgide ilerledi. Benim şahsi görüşüm ortak paydada buluşup ADAMUS ekibininde aynı çizgide hatta gözlemci olarak bir dönemde olsa plana uymak olabilir (Bak bu benim şahsi görüşüm , mantıklı gelen bu bana göre) Ki geçen sene kafamda bir ton soru işaretiyle girdim lan COF a , adam toplarken bile bi halt yapamazlarsa falan düşüncem vardı , adamlar benim hesabıma benden iyi baktı.

Onu geçtim ,

Dışarda kalan eyyorlamam gereken bi kaç birlik var , gereksiz milliyetçilik takıntınızı bi kenara atın , Dünya küreselleşti tatlım , en vatanperver geçineniniz kaçakçı :D Tamam tamam sustum...

Hadi öpüyore...

Gece gece bu kadar benden...

TatarKralı
30-05-2017, 08:02
Emeğine sağlık muti, aynı ilgi alakayı finallerde de bekliyoruz :D

Epsilon
30-05-2017, 09:47
emeğine sağlık abi inşallah bu sene çok daha güzel olacak

ultrAslan
30-05-2017, 12:55
bilet almak için x bi gruba gitmeye gerek yok.

Çooook rahat şekilde günde 1 kez haftada 3 kez bile girererek bilet alma potansiyeli doğurabilirsiniz kendinize.
bunun için Tr kasıntı olur o yüzden com sunucunusuna gideyim demeyin, giderseniz de keyfi bir seçim olur.

Geçen yıl yapılan hataları bu sene yapmazsak ve iddiali bir ülke ile ortak girersek bu sefer kazanma şansımız çok yüksek.
başarılar şimdiden tüm türk ekiplerine.

Razor&Dante
30-05-2017, 13:30
Güncelleme

​TP Polonyalı bir birlikmiş , gayet iyi oyuncular falan varmış

hayaligenc
30-05-2017, 16:07
onların safireni varsa sizinde hayaligenciniz var :D naberrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

PsiGoPaT
30-05-2017, 16:08
onların safireni varsa sizinde hayaligenciniz var :D naberrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Hani nerde :(

hayaligenc
30-05-2017, 16:10
Hani nerde :(

bende oynarım belki finalde :)))

ByBaCaK
30-05-2017, 16:17
kendi analizlerin ve çevirilerin için teşekkürler emeğine sağlık. Milliyetçilik olayı eleme serverinde olabilir kardeşim adamları elemeye geliyoruz ama finalde işler öyle değil milliyetçilik duygularını bir kenara bırakıp savaş stratejisi geliştirmek lazım en basitinden geçilen 2 dünya savaşına bakın elbet kendine müttefik bulmalısın ki yalnız kalmayasın seni sindirmesinler. tekrardan teşekkürler.

safiren tarafından :)
Edit: China and Taiwan is the same I'm told this morning.

Haci Vosvos
30-05-2017, 16:42
Ortağımıda buldum tamamdır .

PsiGoPaT
30-05-2017, 17:13

Bende def bascek adam bakiyodum tam xd

hayaligenc
03-06-2017, 23:57
safirena abladan ses seda yok heralde :))))

rüzgar46
04-06-2017, 00:19
safirena abladan ses seda yok heralde :))))

Toprağı bol olsun

Özdemir
04-06-2017, 01:28
Arkadaşlar biliyorsunuz geçen final boyunca Com forumunda Safiren isimli bir kullanıcı gayet güzel ve tutarlı gözlemlerini sunmuş bir çok noktada serverları nasıl analiz edebileceğimiz konusunda da yol göstermişti. (Şimdi burda bi bay ego gelir "ben daa iyi yaparım" der , Onu da ayrıyeten bozarım)

http://forum.travian.com/showthread.php?t=160259&p=1990354&viewfull=1#post1990354

Safiren yine köşesine geçip başlığını atmış ,

Ben bizi ilgilendirebilecek analizlerini çevireyim de hiç yoktan belki bu da ekstra bi bilgi biz bunu kullanırız dersiniz ;

O listede Host olarak görünmemiz açıkçası serverların kapanıp kapanıp açılma olaylarını açıklar nitelikte aslında sanki. Bir yandan da korkutmuyor değil hani...

https://i.hizliresim.com/YD1QLk.png (https://hizliresim.com/YD1QLk)

Başlayalım şu işin incelemesine ;

1. .com server çekiliş içine katılmamış , buraya aslında bir iki birlik gitse burdan da bilet kapsak daha iyi olur gibime geliyor. Bakın bu çok önemli ! Baktın ki bizim Türk gruplarından bize sıra gelmez mantığı yürütüyorsunuz o serverda gayet başarılı işler çıkartılabilir...

2. Arap serveri için ise domine edeni hep aynı birlik olduğundan rakibi com da takılmış diye bahsini geçirmiş.

GELELİM GRUPLARA

GRUP A : İsveçli kankaları Def&Dest ile götürdüler diyor ama gruba baktığında sanki bunlar tüm ticket alanları içlerine katarlar gibime geliyor. Aha buraya yazıyorum.

GRUP B :Hacı abiler bu gruptan geçen sene olduğu gibi müttefik çıkartırsak tadından yenmez , Alman ve Macarlar ile geçen sene güzel ilişkiler geliştirmiştik , ki zaten Safiren de burada diplomasi olmadan bu serverın galibi olamazsın diyor o takımlar için.

GRUP C : Eveeet geldik mi Travian tarihinin en Game Of Thrones kısmına , Safiren reis der ki ; Burası çok karışacak vaziyet alın ,

Safiren le konuşmamız + burada yapmış olduğu yorum da çok önemli ; kadın diyor ki

"YILLAR SÜREN KAOS UN ARDINDAN TÜRKLER BİRLİKTE İŞ YAPMAYI BAŞARDI GEÇEN SENE"

Bu refere edilen cümle "aha dayıya sor" referansı değil , gerçek bu sevsen de sevmesende geçen sene ki emekleri underestimate edemezsin !

TP ler kim ? Bu konuda aydınlatmanız lazım çünkü bu arkadaşlar herkimse biraz zorluk çıkartacaklarını ima etmiş geleceklerine dair dedikodular varmışşş...

Polonyalılar güzel oyun oynuyorlar onu biliyorum. Bir de kızları güzel.

GRUP D : Hacılar burda Fransızlar , geçen server bir kısmını aramıza kattığımız Endonez ve Portekiz liler var. Aha Amerigalılar :D Onlarla kontağı kurarım hacılar 3 sene onlarla birlikte oynadım inşallah taraf ederiz onları da. Burası tatil köyü gibi olacağa benziyor.

Bunun yanısıra

Çin , Vietnam ve tabii ki Rus-Sever Taylan abiler ve eskilerden DACIA lılar seçilmiş 12 içinde değiller. Onlar seçecekleri servera göre şekil yapacaklar sanırım.

Ayrıca son satırda demiş ki bazı eleme serverlarında 4 5 köy atmak bile yeterliyken bazılarında saldırı puanıyla geçersiniz ancak demiş , amaaaa TURK serveri işler öyle olmamış sanırsam <3
__________________________________________________ ______________________________

Şimdi benim değerlendirmeme gelecek olursak bu sene zorlu bir dönem , bana soran herkese kimin stratejisi mantıklı geliyorsa onu seçin diyorum. Sonuçta COF ve ADAMUS kendilerini kanıtlamış ve gayet kaliteli birlikler.

COF geçen sene gayet başarılı bir çizgide ilerledi. Benim şahsi görüşüm ortak paydada buluşup ADAMUS ekibininde aynı çizgide hatta gözlemci olarak bir dönemde olsa plana uymak olabilir (Bak bu benim şahsi görüşüm , mantıklı gelen bu bana göre) Ki geçen sene kafamda bir ton soru işaretiyle girdim lan COF a , adam toplarken bile bi halt yapamazlarsa falan düşüncem vardı , adamlar benim hesabıma benden iyi baktı.

Onu geçtim ,

Dışarda kalan eyyorlamam gereken bi kaç birlik var , gereksiz milliyetçilik takıntınızı bi kenara atın , Dünya küreselleşti tatlım , en vatanperver geçineniniz kaçakçı :D Tamam tamam sustum...

Hadi öpüyore...

Gece gece bu kadar benden...

devamı gelecekmi?

Razor&Dante
04-06-2017, 05:31
Analizlerini yaptıkça burada paylaşacağım hiç yoktan diğer torbalar hakkında da bilgimiz olur ,

Kendi fikirlerimi ise Fikrinizi Almak İstiyorum minvalinde bir konu açmıştım oradan devam ederim

COF Kemal Başer
06-06-2017, 00:59
grupların detaylarını , kim nereye ne amaçla gidiyor yazayım mı?

:)

Bu final turnuva tarihinin en kanlı finali olacak. :)

HANBİRLİKLERİ
06-06-2017, 14:39
şu en milliyetçi geçinen kaçakçı hikayesine takıldım birisi bu konuda aydınlatabilirmi
milliyetçi geçinen vatan hainidemi var burda

Kenpachi
06-06-2017, 14:45
şu en milliyetçi geçinen kaçakçı hikayesine takıldım birisi bu konuda aydınlatabilirmi
milliyetçi geçinen vatan hainidemi var burda

Olmaz mı reis uranyumcular var aramızda ahhaha :D)))

HANBİRLİKLERİ
06-06-2017, 14:49
Olmaz mı reis uranyumcular var aramızda ahhaha :D)))

ne yapıyormuş yani türkiyede uranyum var bunu bulup yabancılaramı satıyormuş

Kenpachi
06-06-2017, 14:53
ne yapıyormuş yani türkiyede uranyum var bunu bulup yabancılaramı satıyormuş

Yok rusyadan kaçırıp istanbula getirip yakalanmış. :DSene 94 gibi. Google den yazınca çıkıyor zaten. :D))

rüzgar46
06-06-2017, 15:54
Yok rusyadan kaçırıp istanbula getirip yakalanmış. :DSene 94 gibi. Google den yazınca çıkıyor zaten. :D))

Aranyum nedir yenilirmi

Cadı
06-06-2017, 16:08

kiiimmmmmm ? :oneydigiz:

rüzgar46
06-06-2017, 20:45
kiiimmmmmm ? :oneydigiz:

Apla nasılsın bugün hiç gorusemedik

Cadı
06-06-2017, 20:49
Apla nasılsın bugün hiç gorusemedik

İyidir, takipteyim :zuhaha:
senden naber ?

Razor&Dante
07-06-2017, 03:36
Yayınlanan Yeni Yazıdan Tam Çeviri ,

Başlamadan önce çok büyük bir sessizlik vardı ve hepimiz kimlerin nerede oynayacağına dair çok meraklıydık.
O yüzden bazı serverlardan bazı birlik liderleriyle ropörtajlar yaptım , umuyorum zevkle okursunuz ;

1. Razor COF X , Türk birliklerinden birinin lideri ; (Aynı zamanda Turk eleme serverinde hesabında evsahibim)

Sorular :

1. Türkiye geçen FİNAL lerde Ruslara karşı gerçek manada iyi organize olarak iyi bir oyun çıkarttı. Önümüzdeki finaller hakkında ne düşünüyorsun ?

2. Başlangıç alanı olarak nereyi düşünüyorsunuz ?

3. Grubunuzda Şili , Tayvan (Çin HC) var , onlar hakkında neler düşünüyorsun ?

4. Diğer eleme grupları hakkında ne düşünüyorsun ?

Razor'un yanıtları ;

Finallerde ne yapacağımız elemelerde belirli olacak çünkü burada COF gibi 2 farklı grup var. 1. si Türkiye birliği , COF ile aynı grupta oynayacak fakat + - koordinatlarında yer alacak. COF ise + + bölgesinde yer alacak. DİRİLİŞ MARAZ birlikleri ise Uluslararası Grupta 400 civarı oyuncuyla bulunacak.

Türkiye birlikleri , Adamus ve Anti-Cof (çoğu ulusal serverlarda COF a yenilmiş oyuncuları içeren) grupları içeriyor ve bir çok oyuncu ilk elemeler döneminden gelen tecrübeli oyuncular.

Şuanda yorum yapması çok zor. COF X lideri olarak , Türk oyunculara karşı bir savaş içinde olmak istemiyorum. Fakat böyle bir durum olursa gereken yanıtı da alacaklardır. Umuyorum bu hiç gerçekleşmez.

Polonyalıları duydum TP birliklerini içeren saygın oyunculara sahipler , Şili ve Taiwan takımları hakkında ise fazla bilgim yok. Umuyorum güzel ilişkiler geliştirebiliriz , sonuç olarak Harika diplomatlarımız var.

Grup A : Rus grubu , buradan Rusların çok fazla bilet toplayacağı çok açık.

Grup B : Burada Alman ve Macar dostlarımız var. Umuyorum başarılı olurlar.

Grup D : Bu grup farklı bir grup. Böyle bir grubu daha önce görmemiştim. Bu serverla da ilgili olacağım.

Maliah Dao , VIET NAM ;

Sorular ;

1. Viet Nam ın bir kaç yıldır turnuvaya katıldığını ve yüksek sıralamalarla bitirdiğini görüyoruz fakat hakkınızda çok fazla şey bilmiyoruz , Birliğiniz hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz ?

2. Bu sene nerede başlayacaksınız ?

3. Alman serverinde olacaksınız , Burayı neden seçtiniz ?

4. Türklerle bir sonraki Finallerde ortak hareket edecekmisiniz ?

Maliah Dao :

Vietnam dan gelen bir grup oyuncuyuz , son iki elemelerde WW kurmak amacıyla başlamıştık , defansımız yaklaşık olarak Zajzaj ve Hungbig hesaplarında 20 Milyona ulaşmıştı ('15 ve '16 sezonları) Düzenli olarak turnuvaya katılan birliklerimiz R@tos (VNTeam) , t@p , VN@FINAL ...
Buna ek olarak , Başka bir grup daha var başarılı olan fakat onların amaçları ile bizimki bir değil.

Bu yılki elemeler daha az server üzerinde oynanıyor , Bence bu çok ilgi çekici olacak , bu sene final bileti kapmak bir çok grupta bir araya gelmiş bir çok oyuncu açısından daha çekişmeli olacak.
Oysa , Vietnamlı bizlere Travian Games altın alma noktamızı açmazsa biraz sıkıntı çekeceğiz gibi. Eğer TG altın sağlayıcımızla uyuşursa turnuvaya daha kalabalık ve istekli olarak katılacağız.

Alman serverini seçmemiz için bir çok sebebimiz var , en önemli sebebimiz ise Almanların çok hevesli oynamış , iyi cesur , adil ve iyi organize olan oyuncular olmaları. Savaşmak ve çalışmalar yapmak istiyoruz.

Türklerle birleşimin devamı konusu ; bizim için birleşme eşitlik , karşılıklı kar üzerine kuruludur. İyi ortaklık fakat eksik organizasyon taraflar için iyi olmayacaktır. bu yüzden teklif edilirse düşünürüz.

(Dip : Ben hazırlık kısmında yalnızca bir grup oyuncuya hitap ediyorum , daha sonra Vietnamlı liderimiz oyuncularımızı yönlendirecek)

Razor&Dante
07-06-2017, 03:37
Kalanı yarın çevirip atacağım diş ağrım tuttu.

TırTıl
07-06-2017, 03:49
Üstad güzel çeviriler yapıp bizi bilgilendiriyorsun lakin evet bir kısım cofu sevmeyen kesimde Türkiye birliklerinde yer alacak ama Adamus ve anti cof tabiriniz hatalı olmuş.

dr.vanilla
07-06-2017, 04:11
Muhittin bey daha önceleri tarafsız konuşurdun. Ne oldu da adamus ve anti cof birleşimi demeye başladın? Belki bu elemeyle ilgili onlarca kez konuştuk. Eğer onca muhabbetten kaptığın şu yazdıklarınsa gerçekten yazık. Birilerine sempatik görünücem diye bu kadar ön yargı bu kadar boş lafa gerek yoktu.

VicariouS
07-06-2017, 10:26
Türkiye birlikleri , Adamus ve Anti-Cof (çoğu ulusal serverlarda COF a yenilmiş oyuncuları içeren) grupları içeriyor ve bir çok oyuncu ilk elemeler döneminden gelen tecrübeli oyuncular.

Şuanda yorum yapması çok zor. COF X lideri olarak , Türk oyunculara karşı bir savaş içinde olmak istemiyorum. Fakat böyle bir durum olursa gereken yanıtı da alacaklardır. Umuyorum bu hiç gerçekleşmez.

ne vaat ettiler delikanlı sana. konferanslarda böyle konuşmuyordun.

mordekai
07-06-2017, 10:53

İnsanlarımızı tılsım sıralarında birbirini yıkan oyuncular haline getirdiler. Gümüş altın dağıtacağız diye birbirini fakeleyen hammade için komşusunu casuslayan oyunculara çevirdiler herkesi. Şili lıler mı oynuyor bu serverlarda... İşte klasık bir arabesk batsın bu hegemonya......

VicariouS
07-06-2017, 10:55
İnsanlarımızı tılsım sıralarında birbirini yıkan oyuncular haline getirdiler. Gümüş altın dağıtacağız diye birbirini fakeleyen hammade için komşusunu casuslayan oyunculara çevirdiler herkesi. Şili lıler mı oynuyor bu serverlarda... İşte klasık bir arabesk batsın bu hegemonya......

sorarım size bunun mimarı kim ?

Razor&Dante
08-06-2017, 02:07
Üstad güzel çeviriler yapıp bizi bilgilendiriyorsun lakin evet bir kısım cofu sevmeyen kesimde Türkiye birliklerinde yer alacak ama Adamus ve anti cof tabiriniz hatalı olmuş.

Muhittin bey daha önceleri tarafsız konuşurdun. Ne oldu da adamus ve anti cof birleşimi demeye başladın? Belki bu elemeyle ilgili onlarca kez konuştuk. Eğer onca muhabbetten kaptığın şu yazdıklarınsa gerçekten yazık. Birilerine sempatik görünücem diye bu kadar ön yargı bu kadar boş lafa gerek yoktu.

Toplu cevap vereyim madem ,

Tırtıl ile whatsapp üzerinden görüştük onun beni anladığını düşünüyorum , ben kesinlikle Türk'e karşı savaşmayı geçtim ekstra çaba dahi sarfetmek istemiyorum elemelerde ,

Birileri kendini iyi hissdecek diye ben üstün çaba sarfedeceğim , birileri üzerimden prim yapacak derdi olan bi insan olmadım bugüne kadar. Yazmış olduğum görüşler birliğimin Whatsapp grubundaki insanların görüşlerini ortalama bir seviyede yansıtmaktadır ,

Bugün facebook gruplarında "Vatan Hainliği" ile suçlanan arkadaşlarımız oldu.

Hatırlatayım tekrardan ; en son "Vatan Hainliği" ile suçlanan "Gazi Çocuğu" suçlayan ise "Kaçakçı" çıkmıştı.

Ömer ; en çok senin yorumun kalbimi kırdı , seninle bu konuyu defalarca konuştum. Eğer elemede Türk Türkü kıracak bir eylem yapacaksa ben hiç başlamamayı yeğler yada server ortasında hesabımı silip gitmeyi yeğlerim.

Vicarious ; hangi konferans ? Ne vaat edebilirler bana ? Ne eksiğim var ?

dr.vanilla
08-06-2017, 02:12
Toplu cevap vereyim madem ,

Tırtıl ile whatsapp üzerinden görüştük onun beni anladığını düşünüyorum , ben kesinlikle Türk'e karşı savaşmayı geçtim ekstra çaba dahi sarfetmek istemiyorum elemelerde ,

Birileri kendini iyi hissdecek diye ben üstün çaba sarfedeceğim , birileri üzerimden prim yapacak derdi olan bi insan olmadım bugüne kadar. Yazmış olduğum görüşler birliğimin Whatsapp grubundaki insanların görüşlerini ortalama bir seviyede yansıtmaktadır ,

Bugün facebook gruplarında "Vatan Hainliği" ile suçlanan arkadaşlarımız oldu.

Hatırlatayım tekrardan ; en son "Vatan Hainliği" ile suçlanan "Gazi Çocuğu" suçlayan ise "Kaçakçı" çıkmıştı.

Ömer ; en çok senin yorumun kalbimi kırdı , seninle bu konuyu defalarca konuştum. Eğer elemede Türk Türkü kıracak bir eylem yapacaksa ben hiç başlamamayı yeğler yada server ortasında hesabımı silip gitmeyi yeğlerim.

Vicarious ; hangi konferans ? Ne vaat edebilirler bana ? Ne eksiğim var ?

Defalarca konuştuk. Türk'ü Türk'e kırdırmak yalnızca sizin whatsapp konuşmalarınızda geçen yalnız sizin gruplarda konuşulan bir olay. Eğer Türkler arasında bir anlaşmazlık olacaksa buna ilk dur diyecek biziz emin ol. Sen şimdi burda yazdığın adamus ve anti cof sözlerini doğru buluyor musun?

Razor&Dante
08-06-2017, 21:59
Emerik (Teutonic Steel) bir Dacia lideri

Sorularım:

1. En çok sorulan sorulardan birisi , DACIA Nerede oynayacak ?

2. Başlangıç olarak neler düşünüyorsunuz ?

3. Ruslar geçen sene çok güçlülerdi , bu sene onları yenmenin bir mümkünü olacak mı ?

Emerik:

1. DACIA elemelerde oynamayacak , son 2 3 yılda olan DACIA yok artık. Tanıdığım bir çok oyuncu yaz dönemi boyunca ya travian oynamayacak yada ciddi bir turnuva sürecindense daha hızlı eğlenebilecekleri speed serverında oynamayı tercih edecekler oynayacaklarsa da. Ben ve bir grup arkadaşım COM / International da olacağız diğer DACIA oyuncuları ise kendi liderlerini takip edip Grup D de yer alacaklarını duydum. Fakat genel bir duyumum yok.

2. Herşeyin ötesinde şunu söylemeliyim ki Grup belirleme döneminde ROMANYA nın tamamıyla torba dışı kalmasından ötürü hayalkırıklığı Bildiğim kadarıyla , DACIA (Romanya) son 5 yılda turnuvanın ana takımlarından bir tanesi ve her zaman finallere yüzlerce oyuncu ile katılıyoruz. Belki Endonezya , ABD , Birleşik Krallık ulusal serverlarında daha fazla oyuncuya sahip olabilirler ama finallerde hiç varolamadılar bile.
Çok tuhaf bir karar ama , TG nin ilk tuhaf kararı değil bu. Bu sene geçen senekinden farklı bir başlangıç düşünmüyoruz. Aktif bir oyuncu gayet rahat bir şekilde Finallere bilet alacaktır.

Fakat benim düşünceme göre en büyük eğlence Rus ve Arap serverlerinde olacak son fakat en az değil International da da olacak.

3. Rusya sonuç olarak çok güçlüydü en son karşılaşmamızda ve yine aynı şekilde oynarlarsa onlardan galibiyeti kimsenin alabileceğini düşünmüyorum... Fakat son yılların geleneğini bozabilecek sürpriz bir galiple karşı karşıya olabiliriz. Belki de ilk Arap Zaferi ? Türkler son turnuvada büyük bir sürpriz yaptılar fakat zafer kazanmadan önce daha çok gidecek.

Ne olursa olsun RUS lar bu seneki turnuvanında Favorileri...

Ekaterina (promter) International

Sorularım:

1. Promter olarak tanınıyorsun ve yıllardır Finallerde varsın. Genellikle hangi eleme serverinde oynuyorsun ? Hangisi senin favorin ve neden ?

2. Başlangıç olarak neler düşünüyorsun ?

3. Uluslararası serverda hangi takımların oynayacağını düşünüyorsun ?

4. Elemelerdeki planın ?

Ekaterina:

1. Genellikle COM serverlarında oynuyorum. Ve bu serverlar tabii ki de benim favorilerim. Değişik kökenli oyuncularla oynamak her zaman dahha ilginç olmuştur. Ki bu aynı zamanda serverları da daha ilginç aynı zamanda zorlu hale getirmiştir. Yalnızca oyun kısmına bakmıyorum aynı zamanda kültürel yönlerine de bakıyorum oynarken.

2. İlginç bir torba sistemi olmuş. Özellikle Grup C deki agresif Türk ve Polonya takımlarını izlmek isterdim. Eğer aynı bölgede başlarlarsa tamamıyla savaş cehenneminin ortasında oluruz. Öte yandan Grup D 3 farklı defans ağırlıklı takım barındırıyor. Ki bu da demek oluyor ki aktif savaş olmadan rekor ordular izleyeceğimiz anlamına geliyor.

3. Birşeyler söylemesi çok zor. Henüz ilan edilmiş bir durum yok. http://forum.travian.com/images/smilies/icon_wink.gif Verilen bilgilere dayanarak bazı Arap , Rus ve muhtemelen Yunan Gruplarını ve tabii ki çok uluslu takımlar görmeyi bekliyorum.

4. Takımımızdaki herkes bilet alacağı Temiz , Hoş ve aktif bir oyun izlemeyi bekliyorum. (En azından sinir bozucu botlardan uzakta mümkün olabildiğince temiz bir oyun) Oyun sonu için herhangi bir planım henüz yok. Oyunun ilk ve orta kısımlarında neler yapabileceğimize bakacağız.

Razor&Dante
09-06-2017, 01:25
Peti Macar Lider

Turnuvada yeni bir birlik cevapların kısa olmasının sebebi bu.

Sorularım

1. Birliğinizden bahsedermisiniz ? Ne kadar zamandır turnuvada varsınız ? Geçmişte kimlerle birlikteydiniz ?

2. Bu sene eleme grupları hakkındaki düşünceleriniz ?

3. Alman Grubu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

4. Önümüzdeki finallerde kimlerle olacaksınız ?

Cevaplar:

1. Şimdiki takımımız yeni ve ilk kez katılıyoruz.

2-3. Asıl amacımız eğlenmek ve elimizden gelenin en iyisini yapmak

4. Şuan da bunun kararını vermek için çok erken şimdilik elemelere odaklanacağız

Gonef Polonyalı Bir Lider

Sorularım :

1. Turnuvaya geri dönüşünüzü dört gözle bekleyenler vardı. Neden turnuvaya tekrar katılma kararı aldınız ?

2. Forumunuzdaki yazınızı okudum. Zaten Final programınız varmış sanırım.

3. Bu sene başlangıçta ne düşünüyorsunuz ve seçildiğiniz TÜRK serveri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

4. Elemelerdeki planlarınız hakkında ne diyebilirsiniz ?

Cevaplar :

1. İki yıl peşpeşe Polonya serverinde oynamamız "Polonya Kupası" mücadelesi gibiydi. Birbirimizle savaşıyor ve gayet eğleniyorduk. Son serverdan sonra yeni birşey denemek ve hep beraber oynama fikrini ortaya attık. Bu konuda çok olumlu düşünüyorum. Bu sefer TP olarak oynamayacağız. Yeni bir isim ve daha becerikli liderlerle oynayacağız.

2. Tabii ki de planlarımız mevcut ve eleme boyunca farklı fikirleri tecrübe edeceğiz.

3. Bu server konusunda gerçekten heyecanlıyım. Birleşik Türkler ? Bu bana çok yeni birşey. Son Finalleri izledim ve gayet başarılı buldum. Çok merak ediyorum nasıl olacak. Çin - hatırladığım kadarıyla Çinli oyuncular çok hoş insanlar , onları tekrar görmeyi bekliyorum. Ne yazık ki Şili hakkında fazla birşey diyemeyeceğim. Onlar hakkında birşey bilmiyorum.

4. Çok fazla değil. Bu bir Sır http://forum.travian.com/images/smilies/icon_wink.gif

Makaveli , France

Sorularım:

1. Fransa geçen finallerde beklenmeyecek seviyede sessizdi , Ne oldu ?

2. Diğer grup eşleşmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz ? Gözünüze ilgi çekici gelen birileri var mı ?

3. Final ve Elemelerde kimlerle organize olacaksınız ?

Cevaplar:

1- Fransa geçen server çok gergin bir eleme geçirdi. Bu da bir çok oyuncunun ayrılmasına sebep oldu. Ve de hem kalite hemde sayı manasında az oyuncuyla katıldık. Dolayısıyla benim takımım ve diğer 2 FRANSIZ takım liderleri bu konu hakkında daha fazla mesai harcadık.

2- Hangisinin daha ilginç olduğu hakkında görüşümü bildirmeden önce her bir grubu değerlendireceğim.

-International English server: Geçen sene Arapların buraya geldiğini ve güzel Yunan takımı HellasDT ile harika bir mücadele verdiğini gördük , fakat Araplar , Yunanlara karşı mücadele ederken çok fazla stratejik olamıyorlardı. Araplar daha fazla oyuncuyla ve daha fazla taktikle buraya gelecek olan ülkelerin bilet şansını azaltma gayesiyle gelmeliler

- International Arab server: Burası hakkında diyecek fazla birşey yok

- Groupe A: Ben Rusların burada yapayalnız kalacağına gerçekten inanıyorum ve Çekya takımları gibi takımlar ya D grubuna yada Uluslararası gruba gideceklerdir eğer belli başlı ülkelerle zaten irtibata geçmişlerse.

- Group B: Diplomasi kazanacaktır. Şu bir gerçek ki Almanlar çok zorlu bir süreçten geçiyorlar ve takımlarını bulma konusunda zorluk çekiyorlar. Fakat mücadele bu eğriyi tersine çevirebilir ve kendi serverlarında birşey yapabilirler.

- Group C: Potansiyel olarak en iyi ikinci eleme grubu olacak tabii eğer diğer birlikler Türklere karşı sıkı savaşırsa.

- Group D ise kesinlikle tamamıyla daha fazla oyun gerektiren bir server olacak. Bunu yalnızca burada oynayacaağımız için söylemiyorum şartları böyle. Emerik bize burada bazı Ukraynalılarla birlikte DACIA lıların olacağını söyledi Belki de Çekyalılar buraya gelecek Ruslarla olan iç problemlerinden ötürü

Son olarak en uygun serverlar sıralamamı D>COM>C yaparak bitiriyorum

3- Biz Yunanlarla ve Natassa ve Thomas ın liderlik ettiği Danimarkalılarla birlikte oynayacağız (HellasDT ler değil) Burada başka takımlarda olabilir ama henüz ilan edilmedi. Kesinlikle grup D de başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız ve rakiplerimize ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını salık veriyorum , çünkü buna gerçekten ihtiyaçları olacak.

Final için bekleyelim ve görelim http://forum.travian.com/images/smilies/icon_smile.gif

ZoReL
09-06-2017, 03:31
Peti Macar Lider

Sorularım

1. Birliğinizden bahsedermisiniz ? Ne kadar zamandır turnuvada varsınız ? Geçmişte kimlerle birlikteydiniz ?

Cevaplar:

4. Şuan da bunun kararını vermek için çok erken şimdilik elemelere odaklanacağız

Sorularım :

1. Turnuvaya geri dönüşünüzü dört gözle bekleyenler vardı. Neden turnuvaya tekrar katılma kararı aldınız ?

3. Bu sene başlangıçta ne düşünüyorsunuz ve seçildiğiniz TÜRK serveri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Cevaplar :

1. İki yıl peşpeşe Polonya serverinde oynamamız "Polonya Kupası" mücadelesi gibiydi. Birbirimizle savaşıyor ve gayet eğleniyorduk. Son serverdan sonra yeni birşey denemek ve hep beraber oynama fikrini ortaya attık. Bu konuda çok olumlu düşünüyorum. Bu sefer TP olarak oynamayacağız. Yeni bir isim ve daha becerikli liderlerle oynayacağız.

2. Tabii ki de planlarımız mevcut ve eleme boyunca farklı fikirleri tecrübe edeceğiz.

3. Bu server konusunda gerçekten heyecanlıyım. Birleşik Türkler ? Bu bana çok yeni birşey. Son Finalleri izledim ve gayet başarılı buldum. Çok merak ediyorum nasıl olacak. Çin - hatırladığım kadarıyla Çinli oyuncular çok hoş insanlar , onları tekrar görmeyi bekliyorum. Ne yazık ki Şili hakkında fazla birşey diyemeyeceğim. Onlar hakkında birşey bilmiyorum.

4. Çok fazla değil. Bu bir Sır http://forum.travian.com/images/smilies/icon_wink.gif

Makaveli , France

Sorularım:

2. Diğer grup eşleşmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz ? Gözünüze ilgi çekici gelen birileri var mı ?

Cevaplar:

1- Fransa geçen server çok gergin bir eleme geçirdi. Bu da bir çok oyuncunun ayrılmasına sebep oldu. Ve de hem kalite hemde sayı manasında az oyuncuyla katıldık. Dolayısıyla benim takımım ve diğer 2 FRANSIZ takım liderleri bu konu hakkında daha fazla mesai harcadık.

2- Hangisinin daha ilginç olduğu hakkında görüşümü bildirmeden önce her bir grubu değerlendireceğim.

-International English server: Geçen sene Arapların buraya geldiğini ve güzel Yunan takımı HellasDT ile harika bir mücadele verdiğini gördük , fakat Araplar , Yunanlara karşı mücadele ederken çok fazla stratejik olamıyorlardı. Araplar daha fazla oyuncuyla ve daha fazla taktikle buraya gelecek olan ülkelerin bilet şansını azaltma gayesiyle gelmeliler

- Groupe A: Ben Rusların burada yapayalnız kalacağına gerçekten inanıyorum ve Çekya takımları gibi takımlar ya D grubuna yada Uluslararası gruba gideceklerdir eğer belli başlı ülkelerle zaten irtibata geçmişlerse.

- Group B: Diplomasi kazanacaktır. Şu bir gerçek ki Almanlar çok zorlu bir süreçten geçiyorlar ve takımlarını bulma konusunda zorluk çekiyorlar. Fakat mücadele bu eğriyi tersine çevirebilir ve kendi serverlarında birşey yapabilirler.

- Group C: Potansiyel olarak en iyi ikinci eleme grubu olacak tabii eğer diğer birlikler Türklere karşı sıkı savaşırsa.

- Group D ise kesinlikle tamamıyla daha fazla oyun gerektiren bir server olacak. Bunu yalnızca burada oynayacaağımız için söylemiyorum şartları böyle. Emerik bize burada bazı Ukraynalılarla birlikte DACIA lıların olacağını söyledi Belki de Çekyalılar buraya gelecek Ruslarla olan iç problemlerinden ötürü

3- Biz Yunanlarla ve Natassa ve Thomas ın liderlik ettiği Danimarkalılarla birlikte oynayacağız (HellasDT ler değil) Burada başka takımlarda olabilir ama henüz ilan edilmedi. Kesinlikle grup D de başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız ve rakiplerimize ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını salık veriyorum , çünkü buna gerçekten ihtiyaçları olacak.

Final için bekleyelim ve görelim http://forum.travian.com/images/smilies/icon_smile.gif

Sayın arkadaşım, Yanlış anlamazsan ne anlatmaya çalışıyorsun onu açıklarmısın. Herkezin dili olayım biraz fransız kaldım da. Tamam itiraf ediyorum kibarlık yaptım
düzeltiyorum fransız kalacak kadar bile bişey anlamadım. Baştan söylim mesajların gibi uzun olacaksa cevaplamaya bilirsin. Hatta rica ediyorum cevaplama o zaman. :)

x-ray
09-06-2017, 05:04
Sayın arkadaşım, Yanlış anlamazsan ne anlatmaya çalışıyorsun onu açıklarmısın. Herkezin dili olayım biraz fransız kaldım da. Tamam itiraf ediyorum kibarlık yaptım
düzeltiyorum fransız kalacak kadar bile bişey anlamadım. Baştan söylim mesajların gibi uzun olacaksa cevaplamaya bilirsin. Hatta rica ediyorum cevaplama o zaman. :)

Sayın zorel

yabancı bir bayan arkadaş turnuvada ki ülkelerin birlikleriyle söyleşi yapıyor Razor arkadaşımızda onları bize çeviriyor pek fazla anlamakta zorlanacağın birşey değil ilk sayfayı okumuş olsaydın anlardın.

Nozzle(-_+)
09-06-2017, 05:52
muticim emegine saglik cok guzel. Birde soru cevap seklinde paylasirsan daha guzel olur gibi soruyu unutuyorum kanka :D

ZoReL
09-06-2017, 06:10
muticim emegine saglik cok guzel. Birde soru cevap seklinde paylasirsan daha guzel olur gibi soruyu unutuyorum kanka :D

berkay bak biri oltaya gelmiş bile sanıyo anlamadığımdan soruyom hey yarabbim ben ne suç işledim de geri döndüm şu oyuna forumu yasaklıyorum kendime bundan sonra yoksa bırakıcam vazgecicem abi oynamaktan son anda.

Berkay ilk yılında yapardın sen bu tespitleri sırf türk ve erkeksin diye begenmez üstüne karalarlardı valla

ZoReL
09-06-2017, 06:16
Bu arada unuttum ben replik'i Zeki mürende bizi görecekmiydi?

Yinede; Eğitim şart bence; niye almadığımı bilmiyom ama

x-ray
09-06-2017, 07:39
berkay bak biri oltaya gelmiş bile sanıyo anlamadığımdan soruyom hey yarabbim ben ne suç işledim de geri döndüm şu oyuna forumu yasaklıyorum kendime bundan sonra yoksa bırakıcam vazgecicem abi oynamaktan son anda.

Berkay ilk yılında yapardın sen bu tespitleri sırf türk ve erkeksin diye begenmez üstüne karalarlardı valla
Oltaya hep sen geliyorsun da fark edemiyorsun. Karsinda ki insanlarda en az senin kadar dusunuyor zorel efendi.

keske donmeseydin gulen yuz den sonra hafızalarda farkli yer etmissin öyle diyorlar....

COF Kemal Başer
09-06-2017, 10:11
Peti Macar Lider

Sorularım

Cevaplar:

Sorularım :

Cevaplar :

Makaveli , France

Sorularım:

Cevaplar:

Geçen turnuvanın Macar Lideri tam bir çılgındı :) Alman ve Vietnamlar bile şaşırıyordu aşırı agrefsif ve dengesizdi :) Bana karşı savaş kararı almış gizlice Vietnam ve Almanlar ile. Onlarda gelip bana söyledi ve benim yanımda durdular. Macar tek kaldı. Sonra hizaya geldi.

Bizden depo tılsımını çalmışlardı. Geri verdiler. Üstüne de çılgın ve 1/2 hız tılsımı da verdiler. Bize karşı bir ön yargıları vardı (Genel Türk ekibi) onu kırdık.

Bu yeni Lider geçen oynayan mı acaba, yoksa sıfırdan mı gelmiş anlarız.

Polonyalılar Çok sıkı. Güzel bir ekip kurmuşlar gibi görünüyor.

Fransız liderin HellasDT ile anlaşmayacağını özellikle belirtmesi çok iyi. Onlar Rus yanlısı çünkü. Fransızların bu sene daha iyi işler çıkaracağını düşünüyorum turnuvada.

Romanya nın bu yıl çok güçlü olmayacağını düşünürsek, bizimle beraber olmayan arkadaşlar Fransızlar ile ittifak yapabilirler. Bu çok başarılı olur diye düşünüyorum.

Razor&Dante
09-06-2017, 18:31

s6 sabretooth olduğuna inanmıyorum. imzanda gördüm ama onunla muhabbetimiz vardı. Bunların tamamı çeviri diğer birlikler hakkında bilgi sahibi olabilmemiz adına.

ZoReL
11-06-2017, 03:08
s6 sabretooth olduğuna inanmıyorum. imzanda gördüm ama onunla muhabbetimiz vardı. Bunların tamamı çeviri diğer birlikler hakkında bilgi sahibi olabilmemiz adına.

neden inanmadın ki sabretooth olduguma:) bende onu anlamadım.
s6 da -+ da oynadım 2005 veya 2006 idiserverın en büyük ordusu bendeydi hep server boyu 1. sıradaydım Sancak birliği genel baskanıydım server sonuna dogru birliğimden kafa oyuncuların 30 kadarı ayrılıp hepsi aynı anda bana saldırdı 3.400000 kesim yapıp caktım merkezi aralara girerek 5 nufusta kurtardım orduyu. ++ da academy birliği vardı başkanı keladam yakın dostumdu onlarlada bırlesmeydık zaten -- de çahra ve eldarlar vardı orda da eldar team la sero yakın dostumdur tanırsan sor hepsine değilmiyim o muyum. +- de arat vardı gercek bir birlikti aratlar kişilik sahibi hepsi. onlar kurdu wowu wowcularıda la liga idi. bu kadarı yetmezse sor ogren her sözümüzün arkasındayız baskasının hesabını imzaya koyacak adamda degiliz sen cihana sor bizi ilk 2x de ben overload nickini kullanırken tery26 cihanla oynadık ben -+ baskanıydım yine hatta 1453 birliği iken beni kırmayıp TR yaptı birlik adını birlestik server sonuda benim birliğim kurdu wowu cihanda destekledi wowu yıkılınca.
ondan bir server önce s4 de tanışmıştık slayer boxer ile oynadı iki ay ben yine genelbaşkanıydım cihanın ve 20 yasında genel baskanlık yapar hakkını verirdi cihan daha sonraları.

Yugi
11-06-2017, 03:13
s6 da -+ da oynadım 2005 veya 2006 idiserverın en büyük ordusu bendeydi hep server boyu 1. sıradaydım Sancak birliği genel baskanıydım server sonuna dogru birliğimden kafa oyuncuların 30 kadarı ayrılıp hepsi aynı anda bana saldırdı 3.400000 kesim yapıp caktım merkezi aralara girerek 5 nufusta kurtardım orduyu. ++ da academy birliği vardı başkanı keladam yakın dostumdu onlarlada bırlesmeydık zaten -- de çahra ve eldarlar vardı orda da eldar team la sero yakın dostumdur tanırsan sor hepsine değilmiyim o muyum. +- de arat vardı gercek bir birlikti aratlar kişilik sahibi hepsi. onlar kurdu wowu wowcularıda la liga idi. bu kadarı yetmezse sor ogren her sözümüzün arkasındayız baskasının hesabını imzaya koyacak adamda degiliz sen cihana sor bizi ilk 2x de ben overload nickini kullanırken tery26 cihanla oynadık ben -+ baskanıydım yine hatta 1453 birliği iken beni kırmayıp TR yaptı birlik adını birlestik server sonuda benim birliğim kurdu wowu cihanda destekledi wowu yıkılınca.
ondan bir server önce s4 de tanışmıştık slayer boxer ile oynadı iki ay ben yine genelbaşkanıydım cihanın ve 20 yasında genel baskanlık yapar hakkını verirdi cihan daha sonraları.

Keladama a söyle abi Charger in selamı var :Dd

COF Kemal Başer
13-06-2017, 02:24
Muti Almanların açıklamasını ekle gözüm. Tamam bu son olsun diyorum ama öyle tatlı yazıyor ki adamlar, paylaşılması lazım.

Ama bu son, başka ekleme tamam :)

Kuşçubaşı Cemil
13-06-2017, 02:48
ondan bir server önce s4 de tanışmıştık slayer boxer ile oynadı iki ay ben yine genelbaşkanıydım cihanın ve 20 yasında genel baskanlık yapar hakkını verirdi cihan daha sonraları. sabretooth olduğuna inanmayan arkadaş neden inanmadı bilmiyorum ama o olduğunu teyit edebilirim eski eldar başkanı olarak ( gerçi o olduğundan şüpheye düşmedim değil ,meşhur s8deki tavırlarından sonra o ayrı )

Razor&Dante
13-06-2017, 21:37
sabretooth olduğuna inanmayan arkadaş neden inanmadı bilmiyorum ama o olduğunu teyit edebilirim eski eldar başkanı olarak ( gerçi o olduğundan şüpheye düşmedim değil ,meşhur s8deki tavırlarından sonra o ayrı )

O zamanki sabretooth un s8 deki zorel olması...

Ceceli nin Eşini boşayıp Selin İmer le evlenmesi...

Vay arkadaş...

İnandım...

s6 tassadar & keladam ın temsilcisi , sivrisinek ve Romans hesaplarının sahibi...