PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önemli #AskTravian - Favori oyununuzu daha fazla tanıma şansı elde edin!

Odin
10-04-2017, 13:43
17493

Sevgili oyuncularımız,

#AskTravian'ın ilk tekrarına hoş geldiniz. Doğrudan Oyun Merkezi'ne sormak istediğiniz sorularınız mı var? O zaman doğru yerdesiniz! Oyun Merkezi ve topluluk arasındaki doğrudan diyaloga hoş geldiniz!

Peki nasıl olacak:
Bugünden 14.04.2017 tarihine kadar bu konuya bir soru gönderebilirsiniz. Travian Ekibi dünya çapında tüm soruları toplayacak ve en çok sorulan ve / veya en ilginç olanları kontrol edecektir. Tüm sorularınızı okuyacağımıza söz veriyoruz ancak hepsine birden cevap vereceğimize söz veremiyoruz. Sonrasında yorulmaz ve meraklı kervan sürücümüz Mark Atilius, Travian'ın Merkezi'nde bir maceraya çıkacak, Ürün Müdürünü kaçırıp onu Hazine Odasına kilitleyecek ve onu cevaplamaya zorlayacak! Her şey yolunda giderse Mark Atilius, güzel bir video kanıtı veya macerasının yazılı metniyle size yaklaşık bir ay içinde geri dönecek!

Lütfen şunu unutmayın ki oyun, tasarım, oyun tasarımı, oyun tarihi, kabileler, yeni özellikler - her şey hakkında sorular sorabilirsiniz! Bununla birlikte, temel bilgi sorularını (Nasıl asker yetiştirebilirim?) ve personelle ilgili yada bunun dışında ban ve şikayet konularını cevaplayamayacağız. Bu sorularınız için lütfen Müşteri Hizmetleri(admin@travian.com.tr) ile iletişime geçin.

Sorularınızı dört gözle bekliyoruz!

Travian Legends Ekibiniz

harmanım
10-04-2017, 13:53
Türkçe mi soralım ingilizce mi ?

Mr Earthshaker
10-04-2017, 13:54
Multihesapların önüne nasıl geçeceksiniz ? İnsanlar birden fazla hesap açıyor onları bir birliğe alıyor ve 4 5 köy attıktan sonra o hesaplardan sadece merkezlerine yağma atıp yan köylerinden kendilerine def askeri basıyorlar :) üstüne üstlük o açtıkları multihesapların 2. köylerini ana hesaplarının 2. köyünü atmak istedikleri yerin yakınlarına kurup kendilerini inanılmaz hızla geliştirmektedirler. Bunların önüne nasıl geçilecek ?

LiveYourLifee
10-04-2017, 13:54
Ne kadar kazanıyor şirket yılda? Paraları napıyorlar, 2 adam bulup 502 gateways hatasına çözüm bulamıyorlar mı?

Odin
10-04-2017, 13:56
Merhaba harmanım,

Sorularınızı Türkçe olarak sorabilirsiniz.

Haci Vosvos
10-04-2017, 14:33
Yeni bir ırk ne zaman gelicek ?

NoBODY
10-04-2017, 14:35
pazardaki rota sistemi çok kullanıssız toplu seçim seçenegi gibi daha genişletilmiş özellikler eklenebilir mi . özellikle wow doneminde hesapları tek tek girip rotalamak çok sıkıntı oluyor

barışc
10-04-2017, 14:52
bina veya maddeler geliştirirken harcanacak maddeler ve bina kurulduktan sonraki harcanan tahıl gözüküyor ama kurulduğundaki kültür puanı gözükmüyor böyle bir özellik eklemeyi düşünüyormusunuz

Tau Ceti
10-04-2017, 15:09
Kahramanın düşman askerlerini tek başına ya da ordu beraberinde kesmesinin, tecrübe puanlamasına etkisi var mıdır?

Lastshot34
10-04-2017, 15:29
Benim size tek bir sorum var bugüne kadar daha çok ırk ve daha ünlü ırklar varken neden sadece cermen,galyali,Romalı ırkını esinlenip oyuna kurguladiniz ??

gecebekçisi
10-04-2017, 15:38
Kahramanın düşman askerlerini tek başına ya da ordu beraberinde kesmesinin, tecrübe puanlamasına etkisi var mıdır?

Evet hocam etkisi var.

Hürgeneral
10-04-2017, 15:42
Bu oyun bu kadar nasıl tuttu ?

Hürgeneral
10-04-2017, 15:44
Hocam etkisi nasıl var, kestiği asker kadar exp alıyor ama ?

Mackarzec219
10-04-2017, 15:50
Multihesap yağması şöyle olabilir sürekli aynı oyuncu yağmalandığında 5. saldırıdan sonra %15 10. %25 20. %50 en son hiç vermeyecek şekilde bi köy 100 kere yağmalanıyorsa ve sağlam ham veriyorsa belliki bi sıkıntı var herkes anlayabilir bunu hammadde alma kısıtlaması gelebilir.Birde 15 tarlalı tahıl vahalı köy alıp tahıl basıp pazardan bunu hammadde takası ile köy geliştirip ordu basmanın bence hiç bir mantığı stratejisi yok tamamen paraya dayalı bi olay bu npc ticaretinede bi sınır gibi bişey getirilmesi taraftarıyım strateji oyununda parayı verenin hammaddelerini uçurması ve özellikle tahıl asker sayımızla alakalı olduğu için tahıl üretimini uçurup diğerlerini basmaması strateji değil tamamen parayı basarım uğraşmam mantığıdır.11 ODUN DEMİR TUĞLA 200k tahıl üretiminin bence oyuncuya kattığı bi değer yoktur bu tip köylere sahip olan çoğu oyuncuda zaten hammaddesini arkadaşlarına veya kendisi açtığı multihesaplarını yağmalayarak yaptığı açıkça ortadadır.

hayaligenc
10-04-2017, 16:17
Merhaba Arkadaslar ,

Hesabi onu bunu bırakın , bir firsat doğmuş sorun sorabildiğiniz kadar soru ? Asker hesaplamasini sonra da yapariz, fakat yoneticiye sorulacak sorular her zaman elde edilecek firsatlar değil. Kıymetini bilip aklınıza geleni sorun :)

Iyi forumlar

VİBE®
10-04-2017, 16:20
Bağırma bak seni şikayet ederim yönetim ayağıma gelmiş bu neyin gribi ghostyoung :)

hayaligenc
10-04-2017, 16:21
Bağırma bak seni şikayet ederim yönetim ayağıma gelmiş bu neyin gribi ghostyoung :)

Hahahaha :D bence de beni de şikayet edebilirsiniz sorun yok ;)

VİBE®
10-04-2017, 16:24
Sevgili Odin ve Mark

Uzun yıllardır travian oynayan biri olarak ve ülkemizin ekonomik şartlarını göz önünde bulundurarak bu günkü kur ile 1600 altın 200 lira , bizler iş' leri elinde olan insanlar olarak bile bu meblayi çok görüyoruz. Peki öğrenci kesimimiz ne yapsin ?

Travian bunu değerlendirip bir yaptırıma gidebilirse , hem insanlar daha rahat oynar hemde oyuncu sayisi tekrar artabilir kanaatindeyim.

By By

KARAER
10-04-2017, 16:28
roa 3x olmalı tesekkurler

KARAER
10-04-2017, 16:31
roa 3x olmalı dıye sımdı yazdım sılmıssınız yazık fıkırlerede saygınız yok

KARAER
10-04-2017, 16:33
sonrada buraya yazın paylasım yapın sızlerı dınlıcez dıyorsunuz bırakın allahaskına ya sızın ıcın onemlı olan neyse onla ılgılenın CAPANOGLU degılmı bu aralar sen varsın multı olarak meshur DeePBoY un arkadası eskı :D

KARAER
10-04-2017, 16:35
arkadasım suanda dedıgın bıraz sacma elbette paralı olacak oyun candycrash oynasan paralı anasını satım yaw :D

KARAER
10-04-2017, 16:37
1600 altın 130 tl sen hangı ulkeden alıyorsun ?

VİBE®
10-04-2017, 16:45
arkadasım suanda dedıgın bıraz sacma elbette paralı olacak oyun candycrash oynasan paralı anasını satım yaw :D

Bu bana bi cevapmi bilemedim, ama oyun parasız olsun demedim tabii

1600 altın 130 tl sen hangı ulkeden alıyorsun ?

Kredi kartım ile euro kanalından alıyorum , ülkemizde askeri ücret belli , bir öğrencinin ödediği stüdyo dairelerin fiyatida belli , 130 TL bile çok olabiliyor öğrenciye,
Max tavan 100 lira gibi meblalarda dönse daha çok rağbet olur,

RiTiMSiZ MeLoDi
10-04-2017, 16:45
:):):):):):):):):):):)

StingEr
10-04-2017, 17:08
Böyle bir oyun kurmak kimin aklına geldi ? Nasıl geldi ? Neden cermen, galya ve roma ? Tüm özelliklerini hesaba katarsak bütük ırklar eşitmi ? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ?

IHaliloW
10-04-2017, 17:09
Kendi hesabına direk madde satın alıp veya multisine alıp yagmalayan oyunculara 2 3 seviye bina düşürmek yeterli mi sizce ? Bu kişilerin tarlaların yıkılmasıda lazım değil mi 15 tarla köye alıp tarlaları 14 seviye dönüyor ve sonra tarla hariç herşeyi yıkıyorsunuz ama o adamda 20k üretim oluyor Ceza mı bu yoksa madde satıcılarından komisyon mu alıyorsunuz ?

ERHAN27
10-04-2017, 17:35
Köşk tamamen kurulup, yeni köyler kurulduktan sonra köşkü yıkarsak, kurduğumuz köyler dururmu?

kilic31
10-04-2017, 17:35
1-502 Bad Gateway nedeni nedir? Çözüm olarak ne gibi çalışmalarınız var?

2-Altın avrupadaki ülkelerin milli geliri üzerinden hesaplanıyor zannımca mesela Norveç server'da hiç koymaz 50 Euro ama Türkiye'deki fiyatlar baz alınarak hesaplanırsa altın fiyatlandırması çok daha rağbet arttırıcı olacağı kanaatindeyim. Altınlarla alakalı fiyatta ayarlama yapmayı düşünüyor musunuz?

LASTANG
10-04-2017, 17:48
türkiyedeki görev yapan multihunterlarin acemiliği konusunda el atmayı düsünüyormusunuz?
cezalar konusunda ne zmn düzene sokulacak madde satın alanlara saglam cezalar vermeyi düsünüyormusunuz?
türkiyede her dk online olcak almanyaya baglı online destek wermeyi düsünürmüsünüz?

fishbone
10-04-2017, 17:48
Neden büyük kışla büyük ahır varda büyük tamirhane yok. Neden tamirhane miğferi yok ??

nasssın
10-04-2017, 18:00
Şimdi bana 1000 tokmakla ve 1 kahramanla saldırılsa ve ben 1000 tokmağı kessem ama kahramanın sargıları sayesinde 250 si hayata geri dönse benim kahramanım 750 exp mi kazanır yoksa 1000 mi.(Bunu yardım ekibine sormuştum ama deneyerek öğrenebilirsiniz bunu diye cevap gelmişti ama bana saldıran kimsenin olmaması vs. gibi nedenlerle deneyememiştim.Son çare bir multi hesap açıp kahramana sargı çıkmasını bekleyeceğiz artık)

uA1905
10-04-2017, 18:03
Altin fiyatlari kur farkina gore cok pahali Turkiyeden alanlar TL ile aldiginda bize gore cok ucuza aliyor kredi karti ile alinan altini da tl ile alindigi fiyata gore dengelerseniz cok iyi olur bu oyunu bi tek Turkiyeden oynamiyorlar :)
Bazi arkadaslar simdi diyecek altin kupon satanlar var ama yine de bankayla para yatirdigimizda gonderdigimiz paranin 2 katini da komisyon olarak oduyoruz benim onerim webmoney,yandex gibi odeme sistemleri de eklensin daha rahat altin ala bilelim
Rus swlerinde webmoneyle altin satin alimi var, finallerde de vardi ama turk serverinde yok
Bir diger mesele multi yagmasi ile ilgili ben multiye hic karsi olmadim ama bir hesap acip 20-30 hesap yagmaliyorsa bu oyunun zevkini kaciriyor ben normal yagmayla geceden sabaha kadar 3 milyon yagma yapiyorum ama digeri 6 saatte 20 milyon yagma yapiyor en basit bot kullanimina asker silme ve %50den fazla bina seviye dusurmesi cezasi verildigi yerde boyle oynayanlarin cezasiz kalmasi adil degil tamam emek veriyorlar biz de anladik ama oyunda seyir zevki kalmiyor birisi agir issiz ola bilir bol bol multi koy acip gelistirir yagmalar ama icimizde bir cok calisan ve ya okuyan insanlar var

Kral_81
10-04-2017, 18:43
Ne kadar kazanıyor şirket yılda? Paraları napıyorlar, 2 adam bulup 502 gateways hatasına çözüm bulamıyorlar mı?

Halbuki en iyi altyapı sistemleri kullanıyorlar !velev ki boyle olmayagörsün yıllardır hiç mi düzelme olmaz geçen server neler oldu az çok çoğunuz hatırlar resmen oyundan SOĞUDUK.

HurGeNeraL
10-04-2017, 18:58
Merhaba Arkadaslar ,

Hesabi onu bunu bırakın , bir firsat doğmuş sorun sorabildiğiniz kadar soru ? Asker hesaplamasini sonra da yapariz, fakat yoneticiye sorulacak sorular her zaman elde edilecek firsatlar değil. Kıymetini bilip aklınıza geleni sorun :)

Iyi forumlar

Hammade Satışı asker kasıp satmak multı hesap bu türşeylerın önune nasıl geçmeyı dusunuyorsunuz yada bu işlerden mh lara adminde para kazanıyorki gözyumuyorsunuz demektir ee nede olsa canlı para gelınce herşeye göz yummak tatlı gelir keş para gelıyor mh admınlere nede olsa... önce bunların önune gecın ondan sonra bişeyler yapmaya çalşın bence..Bu yazdıgımıda yetkılılere ıletın madem herseyseyi ileteceksınız....

PtzMstR
10-04-2017, 20:36
Merhaba.

Bir köyde bastığım askerlerimi neden diğer köylere yollayıp yağma yapamıyorum. Sadece destek olarak yollayabiliyorum? Köyler ve askerler benim değil mi? Diğer köylerde de kullanmak istiyorum.

extreme
10-04-2017, 20:59
Neden büyük kışla büyük ahır varda büyük tamirhane yok. Neden tamirhane miğferi yok ??

+1 Katılıyorum arkadaşa

zekiLiseli
10-04-2017, 21:17
1- ham madde ticaretini bitirmek için çok kolay açıklar var. örneğin x web bazlı oyunda aynı hamleleri (macro gibi) 4 turdan fazla yapamazsınız. oyuna girişte basit sorular sorabilirsiniz (captcha gibi), sonuçta bot mantığını saf dışı etmenin bir çok şekli var.

2- mobil bir aplikasyon düşünüyormusunuz. travian mantığı ve mekaniği olarak güzel bir oyun. cocdan çok daha fazla tutabileceğine eminim. tabii pc den girenlerle mobilden girenler arasında güç farkını azaltabilirseniz.

3-oyun içerisinde haftanın en çok yağma vereni ve birliğinin de istatistiklerini görsek. haftada milyar ham madde veren birlikler ifşa olsa :)

4- birlik saldırı sistemi yapılsa. ordular birleşik bir şekilde girseler. ard arda gireceklerine. malum oyunda iss ismi ile geçiyordu.

5- daha fazla kahraman eşyası düşünüyor musunuz ? yüzük,kolye gibi (evet ko oynuyorum)

6- serverlerin açılmasını daha önceden bildirmeyi düşünür müsünüz ? anca dinazorlar hareket ediyorda tr de :)

7- saldırı puanı yüksek olan oyuncuların askerlerinin daha hırslı olması beklenmez mi ?

8- serverleri sağlamlaştırmak adına fikriniz nedir ? malum gateway hatası

9- reflinkten altın gelmesiyle altın satışı yapılmakta, bunu önlemek için 3.köy atıldığında 75 altına çekseniz büyük ölçüde azalacağını düşünüyorum. fikriniz reflinke dair nedir?

10- mh leri ayarlarken kıstaslarınız da değişime gitmeyi düşünüyor musunuz ?

sparcher
10-04-2017, 22:57
Oyunun daha çok geliştirilmesini istiyoruz. Mesela biz düzgün oyuncuların en büyük sorunu olan multi hesap kurup oyunun kurallarına aykırı tutum sergileyenlerin tespit edilmesi gibi bilmem anlatabildim mi...

ArTeS
10-04-2017, 23:10
Travian' a (TG'ye) Travian' dan(TG' den) cok ilgi gosterdim. Kendilerinin bana sorusu varsa beklerim.

ArTeS

WaNDaLL
11-04-2017, 00:31
Multihesapların önüne nasıl geçeceksiniz ? İnsanlar birden fazla hesap açıyor onları bir birliğe alıyor ve 4 5 köy attıktan sonra o hesaplardan sadece merkezlerine yağma atıp yan köylerinden kendilerine def askeri basıyorlar :) üstüne üstlük o açtıkları multihesapların 2. köylerini ana hesaplarının 2. köyünü atmak istedikleri yerin yakınlarına kurup kendilerini inanılmaz hızla geliştirmektedirler. Bunların önüne nasıl geçilecek ?

Para döndürdükleri bir işten vazgeçmek olur mu :) travian bitti bence bırakın yormayın kendinizi.Paralı askerler çoğaldı.

PrettyWoman
11-04-2017, 00:32
binaları kurduktan sonra yerlerini değiştirme imkanı olsa daha güzel olmaz mı? mesela ambarlar çoğaldıkça dağınık yerleştirmek gerekiyor görüntü kötü oluyor.birde arada yada özel günlerde süpriz hediyeler olsa güzel olur ne bilim asker olur, hammadde olur,gnlük plus olur hatta altın olur :islik: :zuhaha: veee birde Türk yada Moğol ırkı olsa bunlarıda yapmayı düşünüyormusunuz?

nasssın
11-04-2017, 09:05
şimdi ben birisine temsilci oldum diyelim(bu gerçek bir şey temsilciyim) şimdi temsilci olduğum kişi bana sakın benim tem olduğunu söyleme birine yoksa temsilciye de fake atıyorlar dedi.Bende çok korktum öyle diyince ve insanlara onun hesabından mesaj atamaz oldum nedeni mesaj atınca temsilci tarafından atıldı diye not gidiyor acaba sadece tem tarafından atıldı mı diyor yoksa beni de ifşa ediyor mu o mesaj ve unutmadan burdan beni duyan hell birliği üyeleri reislenen natar köylerine yağma atmayı kesin yav :(

hayaligenc
11-04-2017, 10:12
Merhaba.

Bir köyde bastığım askerlerimi neden diğer köylere yollayıp yağma yapamıyorum. Sadece destek olarak yollayabiliyorum? Köyler ve askerler benim değil mi? Diğer köylerde de kullanmak istiyorum.

Merhaba ;

x ve y köyünüz olsun , x köyünüzden y köyünüzü mü yağmalamak istiyorsunuz ?

Doğrumu anladım

İyi Forumlar

Nozzle(-_+)
11-04-2017, 10:13

Bakiyim sen almanca yaz

Kenpachi
11-04-2017, 10:18
Merhaba ;

Doğrumu anladım

İyi Forumlar

Hayır askeri y köyüne taşıyıp o köyden başka bir köyü yağmalamak isyiyor. Hani bi nevi asker taşıma mzelliğinden bahsediyor. :)

Nozzle(-_+)
11-04-2017, 10:18
Merhaba ;

Doğrumu anladım

İyi Forumlar
Kolaylari secme :D

hayaligenc
11-04-2017, 10:20
Kolaylari secme :D

Hayır genel bir soruysa bunu bizde yanıtlayabiliriz, ama Travian a yeni ırk gelecek mi sorusuna tabi ki ben yanıt veremem.

Hayır askeri y köyüne taşıyıp o köyden başka bir köyü yağmalamak isyiyor. Hani bi nevi asker taşıma mzelliğinden bahsediyor. :)

Hmmss güzel soru, roa lar da var genellerde de olabilir mi bence de sorsun oyuncumuz bakalım cevap ne gelecek :)

Kenpachi
11-04-2017, 10:22
Hmmss güzel soru, roa lar da var genellerde de olabilir mi bence de sorsun oyuncumuz bakalım cevap ne gelecek :)

Bence bunu da getirirlerse bovulu topluyup çekip gidelim. Çift kışla mantığı tamamen bitirilip defin hiç bir anlamı kalmaz.

TatarKralı
11-04-2017, 10:39
Bence bunu da getirirlerse bovulu topluyup çekip gidelim. Çift kışla mantığı tamamen bitirilip defin hiç bir anlamı kalmaz.

Ruhun mu fakir olum, tüm köylerden çift kışla yaparız işte :D

yansın geceler 2 milyon askerler dıptıstıs

Kenpachi
11-04-2017, 10:48
Ruhun mu fakir olum, tüm köylerden çift kışla yaparız işte :D

yansın geceler 2 milyon askerler dıptıstıs

Ona defans mı yetişir la :D
Herkeste en az 1 er m asker ohoooo yok olmaz o iş yaş :D)))

ultrAslan
11-04-2017, 10:57
5x ve 10x açarken beklenilen şey neydi, şimdi bu tarz serverlar açılmıyor. Bunların ilk açılmasındaki hedef neydi.

finwe
11-04-2017, 12:11
asker taşıma (birlik konuşlandırma) özelliği ikariamda da var. ikariamda savaşlarda round sistemi var ama.bi birlik savaşı 2 ay bile sürüyor :D travianda savaş saniyede bittiği için bu orduları durdurmak imkansız hale gelir.artık 60 kişilik ekipte 10 kişi saldırı 50 kişi def oynar :D ve de düşman merkezine atılan bi köy çok zarar verebilecegi için herkes yan köy merkez dinlemez ne görürse yıkar :D zırh dökümhanelerinde çıkacak karışıklığı saymıyorum bile , travian dinamiğine aykırı bi durum

ertan50
11-04-2017, 16:29
oyun paralı askerlerden geçilmiyorki broo

Apholas Ceasly
11-04-2017, 16:35
Gözünüzü seveyim şu köyler arası asker taşımacılığına bir yenilik bir şey getirin. 01 den 03 e destek atıyoruz 03 ten 01 e çekmek gerekiyor 02 ye destek atmak için.En azından kendi köylerimiz arası asker sevkiyatını geri çekmeden yapabilelim.

Kaanhan
11-04-2017, 19:44
Osmanlı ırkı gelcekmi? Bence gelsin.

deli_kurt
11-04-2017, 20:48
Osmanlı ırkı gelcekmi? Bence gelsin.

osmanlı ırk mı?

birde yanlış mı hatırlıyorum daha geçen hafta hunlar ve mısırlılar travianın kuruluş yıl dönemine özel gelecekler diye paylaşılmadı mı ? devamında bu özellikler parça parça genele yayılsın mı diye sorulmadı mı :). bence şu ırk meselesinin cevabı geçtiğimiz günlerde verildi.

benim soruma gelecek olursak multihunterlar neden daha işinin ehli insanlar değil ? bir çok oyuncu onlardan daha bilgili ve tecrubeli...

keyfinize göre multi hesaba onay veriyorsunuz emin olduğumuz oyuncuyu şikayet ediyoruz bir şey yok diyorsunuz ama başka birini kitliyorsunuz. veya göstermelik 1 gün kitleyip depoları boşaltıp bir şey yazmadan açıyorsunuz bunun sınırı düzeni nedir öğrenmek isteriz.

Sirius
12-04-2017, 12:45
Merak ettiğim bir şey var; eğer ki travian oyununun bizzat içerisinde olsalardı oyun merkezindeki çalışanlar hangi asker türünden olmalarını isterlerdi ve neden?

hayaligenc
12-04-2017, 13:07
Travian TR de bir şube açmayı düşünüyor mu ?

Düşünüyorsa ne zaman ?

Düşünmüyorsa neden düşünmüyor ? TR gibi bir pazarda rol almamak ne derece doğru ?

Teşekkürler

semfoni_08
12-04-2017, 15:01
üretimleri iki katına çıkarıp hızı sabit tutarak açık artırmadaki bazı ürünlerin kaldırılması mümkün mü ? fazla gereksiz ürün var oyunun kilitlenmesine neden oluyor ilk başta sanat eseri kaldırılsın kültür puanı altınla basılabilsin paraysa para ama açık artırma oyunu tıkıyor

Nozzle(-_+)
13-04-2017, 00:23
Neden diger kaliteli online oyunlarda oldugu gibi Travian da ucretli calisan adminler multihunterlar ve ya mod lar bulmuyorlar. (Artes destek istiyorum :D) Oyunu daha duzgun hale sokmak icin bu lazim degil mi? Bir serverdan dunyanin parasini kazaniyorsunuz 3000 5000 avro da bu kesimlere verseniz sizce hepimizin icin daha adeletli ve duzgun bir yonetim sekli olmaz mi?

Travian ile ilgilenen dunya da kac adet ucretli ve sigortali calisan isciniz var? Yillik ciro nuz nedir sirket olarak? Bu yilki cevre temizlik vergisini odedediniz mi? :D

Son olarak bizi gudulecek koyun olarak mi goruyorsunuz yoksa altin yumurtlayan tavuk mu??(Hadi bunu da cevir)

mikatosan
13-04-2017, 07:22
Multi hesapları bi bitiremediniz gitti diyorum ve 502 BAD GATEWAY diyorum.

Jabbawockeez
14-04-2017, 02:11
mesela A ve B isimli 2 tane köyüm var mesafeleri birbirlerin uzak , kahramanım A köyündeyken neden B köyüne yakın yerde macera görevi çıkıyor ? Neden kahramanın o anki bulunduğu köyün yakınlarında macera çıkmıyor ? Bunun sebebi nedir ?

Odin
17-04-2017, 16:33
Merhaba Artes,

Sorunu bu şekilde iletiyoruz.

Travian' a (TG'ye) Travian' dan(TG' den) cok ilgi gosterdim. Kendilerinin bana sorusu varsa beklerim.

ArTeS

ArTeS
17-04-2017, 16:54
Merhaba Artes,

Sorunu bu şekilde iletiyoruz.

Allah razı olsun.

Mr Earthshaker
18-04-2017, 15:45
Tılsım çıkan yerler inanılmaz düzgün atılmış degil mi :) mantıksızca yerlere tılsım köyü atamak nedir ya ? Natara yakın olan herkes eşsiz tılsıma ordu kasamıyor ama siz natara eşsiz tılsımları atmışsınız natardaki adamın köyünün o kadar askeri yok büyük tılsıma yeteecek kadar var adam bakıyor büyük tılsıma en yakını 220 birim mesafede ve mancınıkla gittiğinden 11 saatten aşağı değil bu yüzden paramla rezil olduğum oyun oldu teşekkür ederim travian ekibine harikasınız!!! Rezalet bir sisteminiz var!!