PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru Tüm Oyun Dünyalarında Rise of Alliances Özellikleri

Odin
03-04-2017, 14:33
17450

Sevgili oyuncularımız,

1 Nisan günü duyurduğumuz özelliklerden hangisinin gerçek olmadığını merak ediyorsunuz, ama bunu biraz farklı bir şekilde oynayalım. Yıl boyunca size küçük parçalar sunacağız, çünkü her seferinde tek bir değişiklik konusuna odaklanmanızı istiyoruz. Ve bugün size ilk değişikliğin hangisi olduğunu söyleyeceğiz.

Rise of Alliances birlik bağışı ve savunma puanı dağıtımı sistemini bundan sonra açılacak olan normal oyun dünyalarında sunmaya neredeyse hazırız, ancak bunu yapmadan önce sizden biraz daha geribildirim almak istiyoruz.

Dolayısıyla lütfen bu ankette oy verin ve ayrıntılı geribildirimlerinizle birlikte bu konuya yorum yapın ve arkadaşlarınızdan da bunu yapmasını isteyin; ne kadar çok ses duyarsak oyunu daha iyi nasıl geliştireceğimize ve hangi özellikleri oyuna getireceğimize karar vermemiz kolaylaşır.

1- Birlik bonusu nedir ?

Ekip çalışması Travian'da başarının anahtarı. Bağış yaparak tüm birlik için bonus kazanabilir ve diğer oyunculara karşı avantaj sağlayabilirsin. Bonuslar için yüksek miktarda hammaddeye ihtiyaç duyulacağı için tüm birlik üyeleri mutlaka katılmalı.

Birlik Bonusları nelerdir ? Ne gibi özellikleri bulunmaktadır ?

4 çeşit birlik bonusu bulunmaktadır. Bunlar ; Asker toplama, felsefe , metalurji ve ticaret.

Asker toplama (Hızlı asker yetiştirme): Askeri taktik savaşın nasıl sonuçlanacağı hakkında çok büyük önem taşımakta.Kuşatma teknolojisi ve kaliteli eğitmenler ordunun daha hızlı büyümesini sağlarlar.

Felsefe (Hızlı kültür puanı üretimi): Krallığın büyüyebilmesi için birden fazla orduya ihtiyaç bulunmakta. Halkın bilimdeki gelişimi mimarlıkta ve şehir planlamasında öncü olmanızı sağlar. Böylesine etkin bir kültüre sahip olmak diğer halkları krallığına katılmak istemelerinde çok önemlidir.

Metalurji (Silah ve zırh bonusu): Tarih boyunca bütün sorunlar bir tek prensibe göre sonuçlandırıldı: Daha güçlü olmak zorunlu. Geliştirilmiş zırh ve silahlar düşmanlara korku salabilmeyi mümkün hale getirir.

Ticaret (Tüccar yük bonusu): İkmal yapılmayan bir savaş kaybedilen bir hazimettir. Yük beygirleri ve büyük araçlar tüccarların ihtiyaç duyulan bölgeye büyük miktarlarda destek gönderilebilmesini sağlar. Bu şekilde zor durumda olan bir dostun veya mücadele esnasında olunması çokta önemli olmaz.

2- Savunma Puanı Dağıtım Sistemi nedir ?

Savunma puanları da artık desteğe gönderilen asker miktarlarına göre destekte bulunan hesaplara ayrı ayrı ekleniyor.

Travian Ekibiniz

gen2058
03-04-2017, 14:54
travianı kurtarmak adına yapılacak en güzel yenilik serverdaki sahtekarları fake savunma multi hesaplarını altın madde satışlarını bitirmektir ama nerdeeeee bunu yapmadığınız sürece travianın sonu geldi artık

VİBE®
03-04-2017, 14:56
Rise of Alliances oynamayan cogu kişi bu ıkı ozellıgın ne oldugunu tam olarak bılmeyebılır , ( Ben mesela :) )

avantaj yada dejavantaj , Hayaligenç S.mod bunu detaylı olarak bu baslık altında yada yonlendırme ile yardımcı olursa daha net karar verilebilir bence.

osmancan71
03-04-2017, 15:01
Ben suan neye oy verdımı bılmedım mesela baktım acıklama yok hayır dedım :/ hango özellik bunlar :D

HurGeNeraL
03-04-2017, 15:02
Önce Oyundakı Multı Hesap Altın Satışı Para İle Hammadde Asker Satışlarına Bi Çözüm Bulunda Ondan Sonra Ne Yapacaksanız Yapın Bu Konular Halledilmedikce Ne
Ne Yaparsanız Yapın Boş Bi Halta Yaramayacak..

VİBE®
03-04-2017, 15:02
Ben suan neye oy verdımı bılmedım mesela baktım acıklama yok hayır dedım :/ hango özellik bunlar :D

yazmış ya :melek: ( birlik bagışı ve savunma puanı dagılımı diye )

MyB
03-04-2017, 15:07
Haksız rekabei bi ortadan kaldırın sonra getirirsiniz yenilikleri

laz yusuf
03-04-2017, 15:10
Evet sahte hesapları birbirine parayla altın satmaları ve multıhunterlerin daha dikkatli davranması.

H@Y@L
03-04-2017, 15:11
multıhunterların oyunda olmadıgı bır server cvp alabıldıgımız adıl bir yönetım bunlarıda ekleyın mh lar göz göre göre bot kullanıma multı köylere izin verıyor temizlenmedıgı sürece ne gelirse gelsin boş oyuncu kaybından başka birşey olmıyacak

Önce Oyundakı Multı Hesap Altın Satışı Para İle Hammadde Asker Satışlarına Bi Çözüm Bulunda Ondan Sonra Ne Yapacaksanız Yapın Bu Konular Halledilmedikce Ne
Ne Yaparsanız Yapın Boş Bi Halta Yaramayacak..

Cadı
03-04-2017, 15:18
Bu özellikleri bilmediğim için oy kullanamıyorum

hadix
03-04-2017, 15:21
Olmasın o zaman Rise of Alliances Özelliklerihiçbir anlamı kalmaz

nasssın
03-04-2017, 15:37
foruma yeni kayıt oldum ve ilk mesajımı yazıyorum bu anket vesilesi ile şimdi savunma puanı derken bahsedilen ben destek yolladığımda bana da savunma puanı gelmesi ise olsun çünkü bu yüzden tüm madalyaları cermenler alıyor tüm destek askerler onda koskoca serverda bana saldıran yok ben nasıl madalya alıyım.birlik bağışı olmasın çünkü multi sorunu daha da alevlenir ( ya da bağış yapmak istemiyorum birliğe) hunların ve mısırlı halkların eklenmesinin 1 nisan şakası olduğunu düşünüyorum.
dip not:rise of alliance nedir hiçbir fikrim yok

_Bjk_1903_
03-04-2017, 15:38
travian 2004 yılına dayanan bir oyun ve klasik dönemden beri aktif olarak bu oyunu oynuyorum oyun ne zaman altın ve gümüş e döndü madde.. asker.. gümüş.. satışı başladı Parayı basan oyunda ağa oldu paşa oldu bot kullanımlarına ses çıkarılmadı işte o zamandan beridir bu oyun kan kaybetmeye başladı yapılacak hiç bir yenilik bu adaletsizliğin önüne geçilmedikçe hiç bir anlam taşımıyor onun için de ben hiç bir yenilik istemiyorum olarak kullandım oyumu

uA1905
03-04-2017, 15:41
Roa o kadar ilgi gordumu ki roanin ozellikleri normal swlere ekleniyor ? Savunma puan paylasimi def hesaplarini ortaya cikariyor mesela benim koyumde kesilen defler defans hesabinin savunma puanina yazilicak adamda direk gidip onu yikar gereksiz eklentiler roadan tek ozellik eklene bilir oda asker kaydirma birlik arasi askerleri istedigin koye kaydira bilmek guzel onun disinda roadan normal sw lere uygun ozellik yok

osmancan71
03-04-2017, 15:41
yazmış ya :melek: ( birlik bagışı ve savunma puanı dagılımı diye )

O ney oluyo işte :D burda duydum bentelden girdiğimden arastırmadım

ZAZA
03-04-2017, 15:42
Binlerce özellik dahi getirilebilinir sorun değil.. Sadece sizden beklentimiz; Eski sürüm, yeni sürüm, en yeni sürüm.. üç sürümden de oyun dünyaları açmanız ve isteyenin istediği sürümü oynaması...

Kahraman envanterlerinin olmadığı serverları özledik..

Tuğberk_
03-04-2017, 15:46
O ney oluyo işte :D okuduğum kadarıyla savunma atan kişiye de savunma puanı gidiyor % bilmem kaçı kadar 20 olması lazım. diğeri de bağış sınırı var birliktekiler o kadar bağış yaparsa bölgede aktif olan tılsımı kullanabiliyor hazine 10 yada 20 yapıp işte roa da bir sürü bölge var her bölgenin tılsımı var bölgede üstünlük falan kurmak gerekiyor kullanabilmek için heralde tam bilmiyorum :D

osmancan71
03-04-2017, 15:48
okuduğum kadarıyla savunma atan kişiye de savunma puanı gidiyor % bilmem kaçı kadar 20 olması lazım. diğeri de bağış sınırı var birliktekiler o kadar bağış yaparsa bölgede aktif olan tılsımı kullanabiliyor hazine 10 yada 20 yapıp işte roa da bir sürü bölge var her bölgenin tılsımı var bölgede üstünlük falan kurmak gerekiyor kullanabilmek için heralde tam bilmiyorum :D

İcat cıkarmasınlar ıyıkı yok demişim :D :D

Tuğberk_
03-04-2017, 15:49
İcat cıkarmasınlar ıyıkı yok demişim :D :D saçma zaten ya klasik candır :D

TIRSIN ULAN
03-04-2017, 15:49
Zaman öğretir genç sıkıntı yapma K.Ç :)

imarullar
03-04-2017, 15:52
ben misal kendim sırf denemek için multi hesap açtım. ve bayada ilerledim. şifre aynıydı, hammadde gönderiyordum karşılıksız. asker gönderiyordum karşılıksız vs.. ama farkedilmedi. en sonunda multihunter a kendimi şikayet ettim. la ahmaklar dedim ben multi hesap kullanıyorum :) 3 hafta oldu... hesabımı hala keyifle kullanıyorum, kullandırıyorlar :D

TIRSINULAN
03-04-2017, 15:52
Bu da iymiş
Zaman öğretir genç sıkıntı yapma K.Ç :)

TIRSINULAN
03-04-2017, 15:54
evet durmak yok yola devam

nasssın
03-04-2017, 15:59
eğer benim yıkılma tehlikem olacaksa ben oyumu geri almak istiyorum bırakın istemiyorum madalya falan

hayaligenc
03-04-2017, 16:00
Selam herkese ;

Özellikler ile ilgili bilgiyi buradan (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101495&p=2093153&viewfull=1#post2093153) öğrenebilirsiniz.

Başka sorular varsa yazin arkadaşlar yardimci olmaya çalışayım.

Iyi forumlar

deli_kurt
03-04-2017, 16:06
benim şahsen uzun soluklu bir roa geçmişim olmadı varsa yoksa 3x :) o yüzden bu özellikleri tam bilmiyorum daha ayrıntılı bilgi vermeniz lazım ama diğer oyuncu arkadaşlara bende katılıyorum önce şu event birikimlerine bad gateway hatalarına çözüm bulun :)

cemka
03-04-2017, 16:07
Her ikiside olabilir ama önce serverlara 100-200 hesap açıp sahtekarca savunma askeri basan hile yapan adamlara önlem alın bence

HANBİRLİKLERİ
03-04-2017, 16:08
Selam herkese ;

Özellikler ile ilgili bilgiyi buradan (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101495&p=2093153&viewfull=1#post2093153) öğrenebilirsiniz.

Başka sorular varsa yazin arkadaşlar yardimci olmaya çalışayım.

Iyi forumlar

aman yarabbi kimleri görüyorum :)

hayaligenc
03-04-2017, 16:08
benim şahsen uzun soluklu bir roa geçmişim olmadı varsa yoksa 3x :) o yüzden bu özellikleri tam bilmiyorum daha ayrıntılı bilgi vermeniz lazım ama diğer oyuncu arkadaşlara bende katılıyorum önce şu event birikimlerine bad gateway hatalarına çözüm bulun :)

Merhaba

Bir once ki mesajimda açıkladım :) Konuya bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Iyi forumlar

Selam :) Nisan 1 :P

HANBİRLİKLERİ
03-04-2017, 16:09
Selam :) Nisan 1 :P

seninki 1 nisanı geçti
2 nisanda bile trollüyordun bizi :)

hayaligenc
03-04-2017, 16:10
seninki 1 nisanı geçti
2 nisanda bile trollüyordun bizi :)

Hahahaha :D buradayim ben kaçış yok

Soruları alayım

HANBİRLİKLERİ
03-04-2017, 16:11
Hahahaha :D buradayim ben kaçış yok

Soruları alayım

sorumu sorayım o zaman :)

emekli olduğunuzu düşünüp size yüklenen arkadaşlara ban vermeyi düşünüyormusunuz :)

hayaligenc
03-04-2017, 16:13
sorumu sorayım o zaman :)

emekli olduğunuzu düşünüp size yüklenen arkadaşlara ban vermeyi düşünüyormusunuz :)

Hayır, sonuçta özgür düşünceleri hakaret olmadığı sürece bir sorun yok , beni sevmek zorunda değiller :)

Oyunla ilgili sorulari alalim ( konu ile alakalı )

SoN DeLiLeR
03-04-2017, 16:14
canlı yardım hattı olsa daha iyi olur sorunlar anında iletlir ve anında geri dönş olur

hayaligenc
03-04-2017, 16:19
canlı yardım hattı olsa daha iyi olur sorunlar anında iletlir ve anında geri dönş olur

Merhaba ;

Soracağınız sorulara ben de elimden geldiğince yardımcı olabilirim :) Eğer bu konu da şüphe duyuyorsanız belirteyim, yönetimin bilgisi dahilinde Roa 2x de oynuyorum :)

Küçük bir not : hesabım ile alakalı sorulara yanit vermeyeceğim, konuya yonelik sorularınıza yanıt vereceğim.

İyi Forum

ArTeS
03-04-2017, 16:22
Merhaba ;

Soracağınız sorulara ben de elimden geldiğince yardımcı olabilirim :) Eğer bu konu da şüphe duyuyorsanız belirteyim, yönetimin bilgisi dahilinde Roa 2x de oynuyorum :)

Küçük bir not : hesabım ile alakalı sorulara yanit vermeyeceğim, konuya yonelik sorularınıza yanıt vereceğim.

İyi Forum

Selam,

Forumda yeniyim. Hangi hesapta oynuyorsun? Dost olabiliriz. Ben sana odun yollarim sen bana tahil.

SoN DeLiLeR
03-04-2017, 16:22
Merhaba ;

İyi Forum genel olarak söylemiştim sizinle alakalı değil herserverde multıhanter olucagına genel bir canlı yardım olsa sorun yasayan kişiler anında geri dönş alır kanaatindeyim şikayet hattı veya madur hattı gibi birsey

hayaligenc
03-04-2017, 16:25
genel olarak söylemiştim sizinle alakalı değil herserverde multıhanter olucagına genel bir canlı yardım olsa sorun yasayan kişiler anında geri dönş alır kanaatindeyim şikayet hattı veya madur hattı gibi birsey

Merhaba ,

Kötü bir niyetle söylediğinizi biliyorum :) oyunla ilgili bilgi sorularına bizler de elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyoruz :)

Oyunla ilgili daha çok MH ler bakiyor. Bu canli hat işi baya karmaşık ve zor açıkçası :)

Iyi forumlar

ArTeS
03-04-2017, 16:26
genel olarak söylemiştim sizinle alakalı değil herserverde multıhanter olucagına genel bir canlı yardım olsa sorun yasayan kişiler anında geri dönş alır kanaatindeyim şikayet hattı veya madur hattı gibi birsey

Onceden Travian IRC Support (Sohbet/Destek)kanallari vardi ve canli yardim ediyorduk (2006-2016).

Ancak gectigimiz sene artik cok talep olmadigindan kaldirildi.

hayaligenc
03-04-2017, 16:27
Selam,

Forumda yeniyim. Hangi hesapta oynuyorsun? Dost olabiliriz. Ben sana odun yollarim sen bana tahil.

Selam Travian'ın yeni kahramani

Oncelikle aramiza hg :) heyecanlanmadan sakince dediklerimi yapınız.

Şimdi herhangi vahaya gidiyorsunuz, yabani hayvanlara benim selamlarimi iletiyorsunuz onlarda size gerekli hammaddeleri size verecekler.

Bol başarılar

ArTeS
03-04-2017, 16:28

Şimdi herhangi vahaya gidiyorsunuz, yabani hayvanlara benim selamlarimi iletiyorsunuz onlarda size gerekli hammaddeleri size verecekler.

Bol başarılar

Hesabin sifresini verir misin? Bir sey bakip cikacagim.

SoN DeLiLeR
03-04-2017, 16:29
uzun suredir oynamıyorum forumdan konusmaları takip ediıyordum genelde sorun yasayan hesaplar geri dönuslerın gec oldugundan yakınıyor o yuzden olsa fena olmaz demiştim benımkisi bir fikirdi sadece bilgilendrme için teşekurler

Cadı
03-04-2017, 16:29

sen yeni mi uyandın :zuhaha:
dünkü dönüş şerefine dağıtılan replerden de alamadın
geçemicen beni :zuhaha:

hayaligenc
03-04-2017, 16:31
Hesabin sifresini verir misin? Bir sey bakip cikacagim.

Biz şifre vermiyoruz ama cok guzel tatil hediye ediyoruz , Human Resources dinlenme tesisleri :) çok guzel diyorlar :P ( bu işin sonu hiç iyiye gitmiyor :D )

URUMÇİ
Şu Multi hesap olayına nasıl bı çözüm düşünüyorsunuz ben forumda yeniyim ama 2004ten beri bu oyunu oynuyorum ilk okula giderken başladım su an iki çocuğum var bu oyundan sıkılmıyordum ama şu anki s1de yaşanan olayda Multi hesabı olan kişiler 150 gün sonra ban yedi sonra geri açıldılar bizde bu oyuna para emek harcıyoruz bilgimizin ve bilegimizin hakkıyla bı yere gelmeye çalışıyoruz ama bir adam 40 köy açıp ortalığı kasıp kavuruyor eğer oynayacağım son serverda da aynı sıkıntıyı yasarsam bu üç olacak ve oyunu tamamen bırakacağım inşallah çözüm bulursunuz

ultrAslan
Özelliklerin anlamları nedir birlik savunma dağıtımı nedir açıklar mısınız plsss

SoN DeLiLeR
03-04-2017, 16:32

Bol başarılarart niyet yok bu oyunda hiç mh larla sorun yasamadım devamlı oynayan biri değilimdir zevkıne oynarım forum yöneticilerindende kımseyı tanımıyorum yani art niyet olucak birsey yok sadece fikrimi sundum

hayaligenc
03-04-2017, 16:32
Özelliklerin anlamları nedir birlik savunma dağıtımı nedir açıklar mısınız plsss

Aşağıdaki linke bakiniz pleasee

http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=102803&page=3&p=2148409&viewfull=1#post2148409

art niyet yok bu oyunda hiç mh larla sorun yasamadım devamlı oynayan biri değilimdir zevkıne oynarım forum yöneticilerindende kımseyı tanımıyorum yani art niyet olucak birsey yok sadece fikrimi sundum

Art niyetli olmadığınızı ben de biliyorum sakin olun :)

Cadı
03-04-2017, 16:35
Biz şifre vermiyoruz ama cok guzel tatil hediye ediyoruz , Human Resources dinlenme tesisleri :) çok guzel diyorlar :P ( bu işin sonu hiç iyiye gitmiyor :D )

ben istemem o hediyeyi :(
o dinlenme tesislerine giriş var çıkış yok diyorlar:(

ArTeS
03-04-2017, 16:37

O tesisi ben kurdum ya zaten. Son zamanlarda isler kesat ama.

URUMÇİ
03-04-2017, 16:37
Aşağıdaki linke bakiniz pleasee

http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=102803&page=3&p=2148409&viewfull=1#post2148409

Art niyetli olmadığınızı ben de biliyorum sakin olun :)

Soruma cevap alabilir miyim sayın mod. Çözümünuz varsa tabi

osmancan71
03-04-2017, 16:49

Nıekıne :confused:

Cadı
03-04-2017, 16:50

İsmini mi değişseniz acaba :melek:

Evanes&Türko_55
03-04-2017, 16:52
travianı kurtarmak adına yapılacak en güzel yenilik serverdaki sahtekarları fake savunma multi hesaplarını altın madde satışlarını bitirmektir ama nerdeeeee bunu yapmadığınız sürece travianın sonu geldi artık gen2058 çok haklısın bence buna bir çözüm bulmaları lazım bu tarz hileye basvuran oyuncuların hesapları direk silime alınsa kimse buna cüret edemez böyle giderse cok oyuncu travianı bırakacak ...

nasssın
03-04-2017, 16:58
Nıekıne :confused:
bir şey sorabilir miyim.bir gün sıra bana gelirse ... gibi yazıları nasıl koyuyoruz profile .bir şey daha sorabilir miyim? o adam silahını kendini vurmak için mi doldurmuş yoksa düşmanlarını vurmak için mi ,son bir şey daha sorabilir miyim düşmanları içinse o adam neden cama ateş edip mermisini boşa harcıyor??

KUZEY-Albatros
03-04-2017, 17:04
17450

Sevgili oyuncularımız,

1 Nisan günü duyurduğumuz özelliklerden hangisinin gerçek olmadığını merak ediyorsunuz, ama bunu biraz farklı bir şekilde oynayalım. Yıl boyunca size küçük parçalar sunacağız, çünkü her seferinde tek bir değişiklik konusuna odaklanmanızı istiyoruz. Ve bugün size ilk değişikliğin hangisi olduğunu söyleyeceğiz.

Rise of Alliances birlik bağışı ve savunma puanı dağıtımı sistemini bundan sonra açılacak olan normal oyun dünyalarında sunmaya neredeyse hazırız, ancak bunu yapmadan önce sizden biraz daha geribildirim almak istiyoruz.

Dolayısıyla lütfen bu ankette oy verin ve ayrıntılı geribildirimlerinizle birlikte bu konuya yorum yapın ve arkadaşlarınızdan da bunu yapmasını isteyin; ne kadar çok ses duyarsak oyunu daha iyi nasıl geliştireceğimize ve hangi özellikleri oyuna getireceğimize karar vermemiz kolaylaşır.

Travian Ekibiniz

oyuna hiç birşey katmayacak saçma sapan özellikler ekleyip te cazip bir hale getirmenin peşindesiniz tabiki bu özeelikleride altın harcayıp kullandıracaksınız..
siz önce oyunculardan para yiyen ve de onlara göz yuman mh ve adminlerinizle ilgilenin...

yaptığınız bu gereksizlikler yüzünden oynanmaz hale gelen para tuzazğı olmuş bir mecraya daha ne kadar saf düşürürüz onun derdindesiniz...

uA1905
03-04-2017, 17:04
Oyundan ilave forumdaki trolleri de temizleseniz cok iyi olur son zamanlarda kim oldugu belli olmayan baya troller turemis eskiden forumu bir zevki tadi vardi saldiri savunma bolumunde raporlar paylasilirdi simdi sadece trollerin gereksiz muhabbetlerini goruyoruz

osmancan71
03-04-2017, 17:08
bir şey sorabilir miyim.bir gün sıra bana gelirse ... gibi yazıları nasıl koyuyoruz profile .bir şey daha sorabilir miyim? o adam silahını kendini vurmak için mi doldurmuş yoksa düşmanlarını vurmak için mi ,son bir şey daha sorabilir miyim düşmanları içinse o adam neden cama ateş edip mermisini boşa harcıyor??

Değişelim o yazıyı soruların son bulsun

HANBİRLİKLERİ
03-04-2017, 17:31
oyuna hiç birşey katmayacak saçma sapan özellikler ekleyip te cazip bir hale getirmenin peşindesiniz tabiki bu özeelikleride altın harcayıp kullandıracaksınız..
siz önce oyunculardan para yiyen ve de onlara göz yuman mh ve adminlerinizle ilgilenin...

yaptığınız bu gereksizlikler yüzünden oynanmaz hale gelen para tuzazğı olmuş bir mecraya daha ne kadar saf düşürürüz onun derdindesiniz...

kardeşim travianda oyunda hile yapan çok fazla kimse var haklısın
travianda madde satanlar var haklısın
travian oyuncu kaybediyor haklısın
travian oyuncu kaybetmemek için yenilikler arıyor ve getiriyor haklısın
lakin travianın buna göz yumduğu ve çanak tuttuğuna dair ithamların gerçeği yansıtmamakta
örneğini server 1 de gördük oyuna yığınla paralar yatıran üstüne hilelerde yapan ekiplerin askerleri aldıkları cezalar sonucunda silindi

Ewerest
03-04-2017, 17:44
Öncelikle merhabalar
Roa surumune tam hakim değilim lakin roa sürümünde önce s19 da yaptığınız sürüm denemesi daha adildi o sürümde oynamıştım özellikle 2x hızında olması sürümü oynamamızda itici güç olmuştu .
2x sürümü her oyuncu için en ideal hız olduğu kanısındayım zaten turnuva serverlerida 2x hızında oluyor .
Oyunu geliştirme çabalarınız daha çok , nasıl daha fazla para kazanabiliriz mantığından hareket ettiğiniz için bu sürümler pek ilgi çekmeyecek .
Travianda karşılıksız maddi bir ilişki var çoğu oyun dünyasında maddi olarak karşılıklı ilişki mevcut fakat travianda sadece oyuncular travian şirketine para kazandırıyor . Oyunucun burdaki tek kazanımı maddi değil sadece manevi bir haz almak oluyor .
Bu yüzdendir ki bu oyunu daha fazla adil kılmak gerekiyor . Elbette para kazanacak travian şirketi lakin bu para kazanmayı serverde oynayan parası olan bir azınlık grubun üzerinden sağlamak yerine serverin geneline yaymak daha mantıklı . ( Zaten parası olan kişiler kendi hesabından para ile yapamadıklarını multi hesap açarak ve oraya da belli bir miktar para yatırarak bunu kasaya para girişini sağlıyorlar).
Bu nedenle bir hesaptan daha çok nasıl kazanç sağlarız yerine bir serverden daha çok nasıl kazanç sağlarız ve oyunu oynayan oyunculara nasıl daha fazla haz sağlarız endişesine kapilmaniz gerekiyor .
Savunma puanı fikri de köyünü savunan oyuncuya verilecek puan ile oraya savunma atan oyuncunun katkısı kadar (attığı defans miktarına ) oranlama yapılarak savunma puanı değilde savunma katkısı sağlanırsa bu sefer saldırı puanı savunma puanı ve yeni bir kulvar olacak savunma katkısı ile savunma oynayan oyuncuların kendi arasında sıralamaya girmesine ve oyuna daha fazla asilmalarina neden olacağından savunma katkısı yeni bir boyut kazandirabilecektir oyuna .
Saygılarımla
Ewerest/Onur

Mr Earthshaker
03-04-2017, 18:00
eğer tutupta o punishing protection getiripte oyunda para yatıranında yatırmayanında oyundan soğutan sistem gelecekse asla ama asla bu sisteme geçilmesin... RoA da 33. sıradaki hesabımı sırf onun yüzüne sildim yani bedduamı da ettim

Odin
03-04-2017, 18:22
Merhaba Cadı,

Konunun ilk mesajına özelliklerin küçük bir özeti eklendi. Oyunuzla birlikte düşüncelerinizi bekliyoruz.

Odin

öylesine
03-04-2017, 18:39
2. Sistem defans başlığımızı ifşa ediyor. bukadar basite indirilmemelı

1. Sistem pek anlamadım ama multilı oyuna sankı dahada bı onem verıyor gıbı :)

İkiside olmasın hayr

Cadı
03-04-2017, 18:39
Merhaba Cadı,

Konunun ilk mesajına özelliklerin küçük bir özeti eklendi. Oyunuzla birlikte düşüncelerinizi bekliyoruz.

Odin

teşekkür ederim :zuhaha:

Anadolu Kaplanı
03-04-2017, 19:12
Savunma askerleri basıp birlik arkadaşlarına gönderenler sessiz kahramanlar oluyolardı. Savunma puanı dağıtımı özelliği gelirse savunmacılar için çok güzel olur :)
Bu oyun takım çalışması oyunu. Bu yüzden kesinlikle birlik bağışı özelliği de gelmeli.

nasssın
03-04-2017, 19:15
2. Sistem defans başlığımızı ifşa ediyor. bukadar basite indirilmemelı

1. Sistem pek anlamadım ama multilı oyuna sankı dahada bı onem verıyor gıbı :)

İkiside olmasın hayr
İkiside olmasın hayr[/QUOTE]
hayır önceden ben de senin gibi düşünüyordum şimdi öyle düşünmüyorum.Bizim savunma puanlarını nerede kastığımızı anlayamazlar bu yüzden bizden korkabilirler bile hem misafire gelme demek olmaz anlarlarsa wow döneminde anlarlar ama genelde tahıl nakliyatı yapan köyleri yıkıyorlar diye okumuştum.
yöneticiler açıkladıktan sonra bile pek anlamadım şu bağış konusunu.eğer attığımız bağışlar birliği güçlendirecekse sen haklısın ama sadece birlik üyelerine bireysel bir fayda söz konusu ise o zaman bir sorun yok hem bu sayede sınıflar daha belirgin ayrılmış olur bir nüfuscu felsefeye bağış yapar askeriyeye önem veren kişi askeriyeye (imzamı deniyorum görünecek mi bakalım)

baransel11
03-04-2017, 19:22
bağışlama yağma yapılmasını engelliyor zaten pushing sıkıntısı da varken işimizi zorlaştırıyor. bağışa karşıyım fakat savunma çok doğru, tebrikler

KARAER
03-04-2017, 20:19
sızlerde turkıye sunucusu olarak neden turkıye nın tamamının harıtada olmadıgını acıklarsanız bende oyuna devam ederım tr de oynamamıza ragmen guneydogu bolgesının olmaması bızlerı rahatsız ettı acıkcası ılk tr1 serverından bu yana oynamaktayım ancak harıtada tr nın yarısının olmaması artık ekıbımızı oynamamaya yonlendırdı ıyı gunler

Cadı
03-04-2017, 20:28
sızlerde turkıye sunucusu olarak neden turkıye nın tamamının harıtada olmadıgını acıklarsanız bende oyuna devam ederım tr de oynamamıza ragmen guneydogu bolgesının olmaması bızlerı rahatsız ettı acıkcası ılk tr1 serverından bu yana oynamaktayım ancak harıtada tr nın yarısının olmaması artık ekıbımızı oynamamaya yonlendırdı ıyı gunler

nasıl yaaa , bu çok ciddi birşey ?

Özdemir
03-04-2017, 20:38
foruma yeni kayıt oldum ve ilk mesajımı yazıyorum bu anket vesilesi ile şimdi savunma puanı derken bahsedilen ben destek yolladığımda bana da savunma puanı gelmesi ise olsun çünkü bu yüzden tüm madalyaları cermenler alıyor tüm destek askerler onda koskoca serverda bana saldıran yok ben nasıl madalya alıyım.birlik bağışı olmasın çünkü multi sorunu daha da alevlenir ( ya da bağış yapmak istemiyorum birliğe) hunların ve mısırlı halkların eklenmesinin 1 nisan şakası olduğunu düşünüyorum.
dip not:rise of alliance nedir hiçbir fikrim yok

Keslinlikle katiliyorum. Birlik bagisi multisi olan adamlari daha da karli hale getirecek. Yapacaginiz işi seveyim!! Etmeyin eylemeyin

X MACHİNE
03-04-2017, 21:07
Roa o kadar ilgi gordumu ki roanin ozellikleri normal swlere ekleniyor ? Savunma puan paylasimi def hesaplarini ortaya cikariyor mesela benim koyumde kesilen defler defans hesabinin savunma puanina yazilicak adamda direk gidip onu yikar gereksiz eklentiler roadan tek ozellik eklene bilir oda asker kaydirma birlik arasi askerleri istedigin koye kaydira bilmek guzel onun disinda roadan normal sw lere uygun ozellik yok

++++++++++++

Eaglewarrior
03-04-2017, 21:21
Multihunterlara da admin'e de zerrebkadar inancim yok. Kimin eli kimin cebinde belli degil. Kim nereden ne kadar para kaldiriyor belli degil. Adam 1x serverda 1 haftada 3 tane vaha aliyor, sikayet ediyorsun bir sey bulunamiyor... Gecen yil adamin birinin koyunu patlattim. (adam sabah uyandi ana avrat kufur etti, sallamadim cunku 2 saat sonra gene saldiricam) tam ikinci sortiyi yapicam hesap kitleniyor (sikayet etmedigim halde) aradan 10 saat geciyor yoldaki destekler yetisiyor tabi. Sabaha karsi da mh efendi adamin hesabi aciyor. Bunun hesabini admin'e sordugumuzde bize oyun kurallari linkini atti. O gun sogudum hepsinden. Turk'lerin oldugu bi server hilesiz hurdasiz olmaz bunu ogrendim..

N0F3AR
03-04-2017, 21:47
Multihunterlara da admin'e de zerrebkadar inancim yok. Kimin eli kimin cebinde belli degil. Kim nereden ne kadar para kaldiriyor belli degil. Adam 1x serverda 1 haftada 3 tane vaha aliyor, sikayet ediyorsun bir sey bulunamiyor... Gecen yil adamin birinin koyunu patlattim. (adam sabah uyandi ana avrat kufur etti, sallamadim cunku 2 saat sonra gene saldiricam) tam ikinci sortiyi yapicam hesap kitleniyor (sikayet etmedigim halde) aradan 10 saat geciyor yoldaki destekler yetisiyor tabi. Sabaha karsi da mh efendi adamin hesabi aciyor. Bunun hesabini admin'e sordugumuzde bize oyun kurallari linkini atti. O gun sogudum hepsinden. Turk'lerin oldugu bi server hilesiz hurdasiz olmaz bunu ogrendim..

söylediklerinize kısmen katılıyorum. Lakin "Türk'lerin olduğu bir server hilesiz hurdasız olmaz bunu öğrendim..." demeniz biraz hoş olmadı. Oyun dünyasında hiç Türk yapımı hile gördünüz mü? Neredeyse hiç yok. Asıl değinmeniz gereken nokta şu; insanlar hiç emek harcamadan bir şeyler başarmaya çalışıyor. Bu kadar kolay olmamalı oyun. Bu tipte bir şey belirtseydiniz daha sağlıklı olur. Hile ile oynamak sadece Türklere has bir durum değil. Ayrıca insanların oyunlarda ki bu davranışı tamamen gerçek hayat ile aynı. İnsanlar gerçek hayatta da şöhret için her türlü hileye başvurması hepimizin malumudur. Anlayacağınız bu tip şeyler sadece bulunduğumuz zamanın sorunları değil. Geleceğinde sorunlarıdır. Adminlere bu konuda fazla yüklenme taraftarı da değilim. Keza 7/24 bilgisayar başında değil bu insanlar ve belirli bir kriterler dizisine göre hareket ediyorlar (bana göre).

azrailin olurum
03-04-2017, 22:59
işiniz zor :)

Sonxkral
03-04-2017, 23:07
Aslında bazı yeni özellikler gün,el mesela yeni iki ırk olması
Ama ben ce bu özelikler olmasın ben şimdilik evet

Ak1nc1lar01
03-04-2017, 23:13
öncelikle şu mh denen şahıslar özverili olmalı soru soruyorsun 1 gün sonra anca cevap geliyor şikayet desen aynı kezza otomatik cevaplar yanlış işler hazır metni kopyalayıp servis ediyorsunuz parayla defans satanmı mı dersin hammadde satanmı dersin ne ararsanız var almış başını gidiyor düzensizlik bu oyuna ceki düzen adil bir yönetim getirmediğiniz sürece kan kaybetmeye devam edecek vede ediyor

Ak1nc1lar01
03-04-2017, 23:15
billal bunlar alışmış hazıra konmaya şimdi hazır metni yapıştırırlar hahahahah

NIC39
03-04-2017, 23:26
Ben server 7 de olan biteni gördükten sonra oyundan iyice soğudum şifreyi benden başka bilen olmadığı halde hesaba giriliyor mesajlar siliniyor neler neler ??? Oyun nasıl canlanır benim görüşüm en iyi yenilik 2 yeni ırkın eklenmesi olurdu ama o işte 1 nisan şakası olarak kalır ama yaparlarsa bu işi %50 her serverda oyuncu sayısı artar

Esir Kurt
04-04-2017, 00:05
Boşuna Kafanızı Yormayın.
Her 2 Özellikte Olacak Zaten.
Amaç Foruma Alışın, Özelliklere Alışın.
Bizim Oyumuzun Bir Değeri Yok.
Değeri Olsa, Yukarda Bir Sürü Sorunu Yansıtan Arkadaşların Dediği Gibi Onları Oylardık.

esp
04-04-2017, 00:44
Değeri Olsa, Yukarda Bir Sürü Sorunu Yansıtan Arkadaşların Dediği Gibi Onları Oylardık.
doğru düzgün kimse her ikiside olsun diye yorum yapmıyor ama anket %50 , Turkiyedeki seçim gibi oldu , kime sorsak oy vermiyor ama adamlar %50 alıyor buda biraz ona benzedi .
Hayır .

NIC39
04-04-2017, 01:33
doğru düzgün kimse her ikiside olsun diye yorum yapmıyor ama anket %50 , Turkiyedeki seçim gibi oldu , kime sorsak oy vermiyor ama adamlar %50 alıyor buda biraz ona benzedi .
Hayır .

doğru bir tespit olmuş

çılgıntürkler
04-04-2017, 03:37
travian tarihinde ne kadar büyük birlikler olsada birliği başarı olarak sırtlayan hesaplar belli başlıdır.bu hesapların birçoğuda ya aşırı altın harcayarak yada multi hesaplar sayeside gelişmektedir.bu durumda üst düzey hesaplarla birliğin geri kalanı arasında ciddi kopukluklar oluyor.getirmeyi düşündüğünüz ve oylamamızı istediğiniz şıklar zatenn kademe farkı olan oyuncuların arasını dahada açacaktır.buda daha küçük ekipler birlikler oluşmasına zemin hazırlar.yani oturtmak istediğiniz birlik failiyetleri, aslında birlikleri dinamitleyip çözülmelere sebeb olacak oyunun hilelerini arttırıp dahada zevksiz hale getirecektir...

SİYAH
04-04-2017, 05:03
Hayır şimdi güzel bir şeye benziyor ama her gün bir kere telefonuma msg geliyor 15 saatte tarlalarınızı 19 yapiyoruz diye eeee hal böyle olunca ben şok iptal tabi. Bence önce travian biz oyunculardan aldığı paralar ile tuttuğu avukatlarını devreye soksun ve cem balcı ve bunun gibi şahıslara gereken müdahaleyi yapsın sonra yenilik konusu için ankete playerler olarak cevap veririz. İşin garip tarafı sistem mağduru oluyoruz her ne kadar karşı çıksak bile mecbur kalabiliyoruz niye çünkü ben 25. 30. günü beklerken büyük kıslayı 20 yaptım diye sevinecekken adamlar 30-40 k ordu basıyorlar :) önce adalet sonra yenilik..

Saygılar

SİYAH
04-04-2017, 05:06
söylediklerinize kısmen katılıyorum. Lakin "Türk'lerin olduğu bir server hilesiz hurdasız olmaz bunu öğrendim..." demeniz biraz hoş olmadı. Oyun dünyasında hiç Türk yapımı hile gördünüz mü? Neredeyse hiç yok. Asıl değinmeniz gereken nokta şu; insanlar hiç emek harcamadan bir şeyler başarmaya çalışıyor. Bu kadar kolay olmamalı oyun. Bu tipte bir şey belirtseydiniz daha sağlıklı olur. Hile ile oynamak sadece Türklere has bir durum değil. Ayrıca insanların oyunlarda ki bu davranışı tamamen gerçek hayat ile aynı. İnsanlar gerçek hayatta da şöhret için her türlü hileye başvurması hepimizin malumudur. Anlayacağınız bu tip şeyler sadece bulunduğumuz zamanın sorunları değil. Geleceğinde sorunlarıdır. Adminlere bu konuda fazla yüklenme taraftarı da değilim. Keza 7/24 bilgisayar başında değil bu insanlar ve belirli bir kriterler dizisine göre hareket ediyorlar (bana göre).

Haklısın hiç bir hile türk yapımı değil lakin biz toplum olarak her alanda beleşçiliğe alışkın olduğumuz için yapmak elimizden gelmiyor diye düşünüyorum. yada yapmak yerine çalmayı düşünüyoruz

Özdemir
04-04-2017, 09:55
Hocam siyaset katmadan lutfen. Hem konu da kayip baska yerlere gitmesin

hayaligenc
04-04-2017, 10:23
Şu Multi hesap olayına nasıl bı çözüm düşünüyorsunuz ben forumda yeniyim ama 2004ten beri bu oyunu oynuyorum ilk okula giderken başladım su an iki çocuğum var bu oyundan sıkılmıyordum ama şu anki s1de yaşanan olayda Multi hesabı olan kişiler 150 gün sonra ban yedi sonra geri açıldılar bizde bu oyuna para emek harcıyoruz bilgimizin ve bilegimizin hakkıyla bı yere gelmeye çalışıyoruz ama bir adam 40 köy açıp ortalığı kasıp kavuruyor eğer oynayacağım son serverda da aynı sıkıntıyı yasarsam bu üç olacak ve oyunu tamamen bırakacağım inşallah çözüm bulursunuz
Merhaba ;

Aslında ben bunun için çok kolay bir çözüm sundum atayım buradan ;

Merhaba ,

:) TR serverlerin de ki durumu hepimiz az çok biliyoruz. Tabiki oyunu düzgün oynayan ( illegal prog. kullanmayan ) oyuncularımızın iyi bir oyun oynamalari temennimiz. Bunun içinde ekip gereken çalışmaları yapmaktadır. Bizlere düşen gorev ise bu ve buna benzer program kullanan kişilere itibar etmemektir.

Zamanla sayıları azalacağı için bu sorun çözülecektir.

İyi forumlar

İyi Forumlar

makevelie
04-04-2017, 10:49
Merhaba ;

Aslında ben bunun için çok kolay bir çözüm sundum atayım buradan ;

İyi Forumlar

iyide dostum sorun program kullanmak değilki bot vs programlarının diğer oyunculara pek avantaj sağlamıyor önemli olan 50-100 multili hesaplar bunlara çözüm buluncakmı ? yoksa bi server multiye izin verilip başka server mh kafasına göre kıyımmı yapacak

önce şu hammadde gümüş satanlara çözüm bulun tabi bunu travian kendisi satmıyorsa çünkü hiçbir oyunda hiçbir server yöneticisi 20binden fazla fake hesaba başka türlü izin vermez

dışardan satıcı girmesi yasaktır tabelası traviana gelse yeterli :)

hayaligenc
04-04-2017, 11:01
iyide dostum sorun program kullanmak değilki bot vs programlarının diğer oyunculara pek avantaj sağlamıyor önemli olan 50-100 multili hesaplar bunlara çözüm buluncakmı ? yoksa bi server multiye izin verilip başka server mh kafasına göre kıyımmı yapacak

önce şu hammadde gümüş satanlara çözüm bulun tabi bunu travian kendisi satmıyorsa çünkü hiçbir oyunda hiçbir server yöneticisi 20binden fazla fake hesaba başka türlü izin vermez

dışardan satıcı girmesi yasaktır tabelası traviana gelse yeterli :)

Merhaba;

Geçmişteki bilgilerimle bunu size yanıtlayayım,

Hiç bir oyun firması illegal satışlara müsade edemez, çünkü kendi kurallarını ilk kendi çiğnemiş olur. O zaman kargaşadan geçilmez.

Belli çalışmalar yapılıyor, örneğin pushing kontrol ( Roa 2x özel ) gelen sonuç ve duruma göre ekstre önlemler alınacaktır. Botlar multi hesaplarla ilgili çalışmalar hiç yapılmıyor gibi gözükmese de arka planda bunlarla uğraşıp tamamen kurtulma adına neler yapılır diye düşünen yetkililer var emin olunuz :)

Multi oynayanları her birlik az çok biliyor, bilmiyorum diyen insanlara inanmayın gerçekten insan güler. Bunlar bellidir x y veya z kişisi. Bunları serverda oynatmayın, bakın bir daha multi açabiliyor mu o zaman tekrar tartışırız.

MH durumuna gelince o konuda yorum yapamam çünkü oyun yönetimine karışamıyoruz, fakat burada yazılanları direk adminlere belirtiyoruz ki Odin admin bizzati okumaktadır. MH lerle ilgili varsa kanıt admin@travian.com.tr'ye atabilirsiniz.

İyi Forumlar

TrSinaN
04-04-2017, 11:44
ROA da olan defans kaydırma özelliği ve pushing korumasını getirebilirsiniz. Miillet pushing ile artık multilerini sınırlı yağmalar. Defans gönderen adamlar da defans bonusundan yararlansın ki gönderdiği defler boşa gitmesin.

uA1905
04-04-2017, 12:31
Pushing korumasi multicilere hic bisey yapmaz olan gene bizim gibi normal yagma yapmaya calisanlara olur adam 50 multi ile yagma yapiyorduysa simdi acicak 100 multi gene yapacak ama mesela biz bi koyden gunluk 100k aliyorsak 90k alacaz multi yagmalayana benim lafim yok emek veriyor beceriyor sabri var yapiyor sahsen ben usenirim o kadar ugrasmaya travian dogru duzgun yonetilse zaten bunlar olmaz oyundan anlamayanlari multi yapiyolar sonra gelde laf anlat =))

KUZEY-Albatros
04-04-2017, 13:08
kardeşim travianda oyunda hile yapan çok fazla kimse var haklısın
travianda madde satanlar var haklısın
travian oyuncu kaybediyor haklısın
travian oyuncu kaybetmemek için yenilikler arıyor ve getiriyor haklısın
lakin travianın buna göz yumduğu ve çanak tuttuğuna dair ithamların gerçeği yansıtmamakta
örneğini server 1 de gördük oyuna yığınla paralar yatıran üstüne hilelerde yapan ekiplerin askerleri aldıkları cezalar sonucunda silindi

S1 de aylarca göz yumdular, sonra da yaptıkları ayyuka çıkınca bakın hepsini nasıl sildik dediler.
Sizde buna inandınızmı?
Yapmayın Allah aşkına oyundan nekadar para kazanırız mantığıyla yaklaşan bu almancıların oyununa gelmeyin, bunların tek derdi bize daha fazla para harcatmak o kadar.

makevelie
04-04-2017, 13:36
Merhaba;

Hiç bir oyun firması illegal satışlara müsade edemez, çünkü kendi kurallarını ilk kendi çiğnemiş olur. O zaman kargaşadan geçilmez.

Belli çalışmalar yapılıyor, örneğin pushing kontrol ( Roa 2x özel ) gelen sonuç ve duruma göre ekstre önlemler alınacaktır. Botlar multi hesaplarla ilgili çalışmalar hiç yapılmıyor gibi gözükmese de arka planda bunlarla uğraşıp tamamen kurtulma adına neler yapılır diye düşünen yetkililer var emin olunuz :)

Multi oynayanları her birlik az çok biliyor, bilmiyorum diyen insanlara inanmayın gerçekten insan güler. Bunlar bellidir x y veya z kişisi. Bunları serverda oynatmayın, bakın bir daha multi açabiliyor mu o zaman tekrar tartışırız.

MH durumuna gelince o konuda yorum yapamam çünkü oyun yönetimine karışamıyoruz, fakat burada yazılanları direk adminlere belirtiyoruz ki Odin admin bizzati okumaktadır. MH lerle ilgili varsa kanıt admin@travian.com.tr'ye atabilirsiniz.

İyi Forumlar

evet hocam ne güzel söylemişsin hiçbir şirket illegal satıcılara müsade etmez düne kadar her serverda 20k üyelik açılıyordu bunun 15ksı satıcı hesaplar köy isimlerine kadar aynı bunları şikayet ettinmi kitlenmiyorduda

bunu ahmet mehmet hans geroge gibi şahıslar yapamıcağına göre bukadar göstere göstere demekki travian gamesin bu işten bi geliri var buna göz yumuyor hammaddeyi gümüşü normal şekilde satıp oyunun içine iyice ediceğine illegalmiş gibi gösterip satıyor olabilir travianplus diye bir uygulama bu sonuçta her açılan travian serverlarında oluyor travian yetkilileri hariç hangi şahıs 10-15k hesap açabilir buna senin mantığın onay veriyormu ?

ben hiç almadım ancak buralardan server başına çok yüklü paralar dönüyor vergi yok birşey yok %100 kâr

multicileri dışlayın diyorsun da cof hzz asi nar gece gibi isim yapmış birliklerin genel başkanlarından tut kafa hesaplarının hepsi multi kullanıyor nasıl bir dışlanma bekliyorsun :) şahsen ben 1-2bariz multi oynayan kişiyi şikayet edip ceza almadığını görünce 3-4 yıl önce bende multi oynamaya karar verdim ozamandan beride oynarım şartları başka türlü eşitleyemessinya adam açacak 50+1 hesap bizde onu açtığımız tek hesapla yenmeye calısıcaz sonra 10 yıldır bize rakip yok diye gezicekler

şimdi sayın hayaligenc sence bu işin içinden nasıl çıkacak travian games :) bence 2 seçenek var ya t3 sürümü geri gelicek asıl oyuncular belli edicek kendini

yada multi olayı yasal bir hale gelicek hesaplar onay verdikten sonra sömürge altına giricek bu t5 sürümündeki krallık vali olayı gibi düşün sonuçta o hesaplarada emek ve altın harcanıyor multi olsada

asıl sorun ne biliyormusun dostum travian yöneticileri son 3-4 yıl tamamıyla saldı şuanda akılları başlarına geldi sanırım

ApeX
04-04-2017, 13:38
travianı kurtarmak adına yapılacak en güzel yenilik serverdaki sahtekarları fake savunma multi hesaplarını altın madde satışlarını bitirmektir ama nerdeeeee bunu yapmadığınız sürece travianın sonu geldi artık

Altına imzamı atarım

makevelie
04-04-2017, 13:44
S1 de aylarca göz yumdular, sonra da yaptıkları ayyuka çıkınca bakın hepsini nasıl sildik dediler.
Sizde buna inandınızmı?
Yapmayın Allah aşkına oyundan nekadar para kazanırız mantığıyla yaklaşan bu almancıların oyununa gelmeyin, bunların tek derdi bize daha fazla para harcatmak o kadar.

millet s1 de yapılan kıyımın hala multi hunterin görevini yaptığını zannediyor :) bir halttan haberleri yok 150 gün yatan admin mh yine yatıyordu top10daki hesaplar sv başından beri şikayet ediliyordu sürekli hesap temiz cevabı geliyordu taki cequ hesabı ortakları yağmaladıkları köylere ana hesap ipsinden girene kadar 8 köyden ip çakışma hatası üzerine şikayet gelince mh kitliyor hesabı üslüpların üstüne asker siliyor 170k balta orda hiçbir zaman olmadı 50k civarı balta için millet ayaklandı

sonra karşılıklı tehtitler asker geri gelmesse altını geri çekeriz sileriz mahkemeye televizyona veririz gibilerinden bizi sildiniz x i niye silmediniz oda multi yağmalıyor gibi konusmalarla hedef gösterdiler birbirlerini o saatten sonra adminin geri yapma şansı yoktu ki yapsa kendini haksız duruma düşürücekti mecbur herkeze aynı muamele uygulaması gerekiyordu panelde kural ihlali görünmeyen hesaplara bile yoğun şikayet üstüne mecbur işlem yaptı sonra aldı kılıcı eline şikayet gelen yağması olan tüm hesapları kitledi sildi multi hesap kullanıp ordusu silinmeyen bir sürü hesap var bunlar şikayet almadığı için yırttılar

s1 deki oyuncular kendi kendilerini yaktılar multiyle adminle hiçbir alakası yok şuan devam eden s1 de bir sürü multi yağma yapan var ve multi yine kış uykusuna yattı :)

gönül isterki travianda herkez kurallara göre oynasın ancak professionel eğitimli multihunterler olmadığı sürece senin benim gibi oyuncuları mh yaptıkları sürece bu iş zor

ben aynı anda serverda oynayıp o serverdada mh lık yapan kişileri bilirim isim bile veriyim kasap hesabı çıksın yalanlasın yalansa

sizce böyle bir sistemde adalet beklemek mantıklımı

exo
04-04-2017, 14:11
benim kızdığım nokta multi kullanıpta ceza alanı herkes bir korumaya geçiyor ama foruma bakıyorsun multiden şikayet ediyorlar multi kullanan kimse her türlü sonucuna katlanacak yok server başı sonu demicek ve kimsede çıkıp bunları haklı göstermicek ozman adaletli bir server gelir bırakın kim ne kullanıyorsa kullansın sonuçta bu oyunu 1 kişi kazanmıyor birlik üyeleriyle birlikte kazanıyor yok ben multi kullanmassam kazanamam diyen ozaman ceza aldığında sessizce sonuçlarına katlanıcak devam edicekse edicek etmicekse silip gidicek bütün servera hadi herkes hesap silsin silmeyenlerde çöp serverda oynasın demekle olmuyor bu işler..

makevelie
04-04-2017, 14:51
benim kızdığım nokta multi kullanıpta ceza alanı herkes bir korumaya geçiyor ama foruma bakıyorsun multiden şikayet ediyorlar multi kullanan kimse her türlü sonucuna katlanacak yok server başı sonu demicek ve kimsede çıkıp bunları haklı göstermicek ozman adaletli bir server gelir bırakın kim ne kullanıyorsa kullansın sonuçta bu oyunu 1 kişi kazanmıyor birlik üyeleriyle birlikte kazanıyor yok ben multi kullanmassam kazanamam diyen ozaman ceza aldığında sessizce sonuçlarına katlanıcak devam edicekse edicek etmicekse silip gidicek bütün servera hadi herkes hesap silsin silmeyenlerde çöp serverda oynasın demekle olmuyor bu işler..

kardeşim kimse ceza yiyenleri savunmuyorki ceza yiyenler bile aldıkları cezaya multi kullandıkları için tepki vermiyor sen böyle yazarak görevini yapmayan serverin 150-200 gününü yatarak geçiren 1 mesaja 2-3 gün sonra cevam veren multihunteri övüyorsun

herkezin tepkisi buna adamlar çalışmıyor görevlerini yapamıyor 150. güne kadar 5 kere şikayet alıp temizdir cevabı gelen hesap 150. gün kitlendi bu adam 1. günden beri multi yapıyor 5 kere şikayette niye temiz dedin sen böyle bir sistemi savunuyorsun oyuncuları kötülücem diye

işte ceza yiyenlerde yemeyenlerde bunu eleştiriyor böyle keyfe keder kafasına göre iş yapamaz sonuçta herkez buraya sevdiklerinden kıstığı zamanını parasını harcıyor

sana şöyle bir örnek vereyim bir restoranta gidiyorsun garson bi geliyor sipariş alıyor yemek 2 saat gelmiyor yemeği getiriyor çatal bıcak vermiyor çatal veriyor içecek vermiyor istiyorsun 1-2 saat sonra cevap veriyor hesap ödemeye geldinmi geçiriyor güzel bi rakamıda anında alıyor parayı

senin şu dediğin aynen bu örneğe şu cevabı vermiş gibi oluyor
iyide tüm suç garsondamı adam çalışıyor istediği zaman ilgilenir müşteride yoğun zamanda gelmeseydi en zor yemeği seçiyor olmıcak şeyleri istiyor savunmayın şu müşteriyi artık garsonda bi insan

ZAZA
04-04-2017, 15:03
Biz geri gidin, T3.6 yı açın dedikçe; adamlar daha vahim yenilikler getiriyor iyi mi :)

Odin
04-04-2017, 15:46
Merhaba Esir Kurt,

Oylarınız ve düşünceleriniz bizim için çok değerli. Buradan yaptığınız her türlü tavsiye, öneri ve eleştirinin okunup dikkate alındığından emin olabilirsiniz.

Bu iki özellik hakkındaki düşüncelerinizi de bekliyoruz :)

Odin

deli_kurt
04-04-2017, 16:02
birlik bonusu olabilir ama savunma dağılımı hiç güzel değil biz ordu köyü belli olmasın diye tüm hammadde alanlarını yıkan nüfusu minimumda tutan insanlarız. defçi belli olmasın diye 3-5 saldırı askeri basıp kafa karışmasını sağlayan oyuncularız nerede travian stratejisi ?? sanırım travian artık oyunda saydamlık ilkesini benimsedi.

bir sonra ki özellik tılsımla falan köylerin içini görme mesajları okuma olursa şaşırmam. oylamada oy kullananlarda sanırım def hesapları veya travianın yeni oyuncuları. bunu desteklemedeki düşüncelerinizi olumlu gördüğünüz yanlarını merak ediyorum.

hayaligenc
04-04-2017, 16:05
millet s1 de yapılan kıyımın hala multi hunterin görevini yaptığını zannediyor :) bir halttan haberleri yok 150 gün yatan admin mh yine yatıyordu top10daki hesaplar sv başından beri şikayet ediliyordu sürekli hesap temiz cevabı geliyordu taki cequ hesabı ortakları yağmaladıkları köylere ana hesap ipsinden girene kadar 8 köyden ip çakışma hatası üzerine şikayet gelince mh kitliyor hesabı üslüpların üstüne asker siliyor 170k balta orda hiçbir zaman olmadı 50k civarı balta için millet ayaklandı

sonra karşılıklı tehtitler asker geri gelmesse altını geri çekeriz sileriz mahkemeye televizyona veririz gibilerinden bizi sildiniz x i niye silmediniz oda multi yağmalıyor gibi konusmalarla hedef gösterdiler birbirlerini o saatten sonra adminin geri yapma şansı yoktu ki yapsa kendini haksız duruma düşürücekti mecbur herkeze aynı muamele uygulaması gerekiyordu panelde kural ihlali görünmeyen hesaplara bile yoğun şikayet üstüne mecbur işlem yaptı sonra aldı kılıcı eline şikayet gelen yağması olan tüm hesapları kitledi sildi multi hesap kullanıp ordusu silinmeyen bir sürü hesap var bunlar şikayet almadığı için yırttılar

s1 deki oyuncular kendi kendilerini yaktılar multiyle adminle hiçbir alakası yok şuan devam eden s1 de bir sürü multi yağma yapan var ve multi yine kış uykusuna yattı :)

gönül isterki travianda herkez kurallara göre oynasın ancak professionel eğitimli multihunterler olmadığı sürece senin benim gibi oyuncuları mh yaptıkları sürece bu iş zor

ben aynı anda serverda oynayıp o serverdada mh lık yapan kişileri bilirim isim bile veriyim kasap hesabı çıksın yalanlasın yalansa

sizce böyle bir sistemde adalet beklemek mantıklımı

Merhaba ;

Yazınızı tamamıyla okudum ,

böyle bir şey olamaz. MH admin smod fmod cmod vs vs adına ne denirse yetkilere , oyunculardan oluşur takım, prof. eğitimli MH admin vs vs olmaz. Hiç bir oyun şirketinde bu yoktur.Yoktur derken şöyle diyorum, Com. Manager vs olabilir ama o bile gelirken oyunu oynar ve öğrenir. Takıma alınacaklar ya da alınanlar oyunu bilmek zorundadır aksi halde sorulara sağlıklı yanıt veremezler.

Öncelikle bu çok ciddi bir iddaadır. Maalesef bu konuda bir şey yapamıyorum.Çünkü forum yönetimi oyun yönetimine karışamaz keza oyun yönetimi de foruma karışımaz.Bundan dolayı sizi kanıtlarınız ile birlikte admin@travian.com.tr ye email atmanızı isteyeceğim.

İyi Forumlar

dedesi55
04-04-2017, 16:07
ikiside olsun diyen 124 kişi var an itibariyle ama 99 yorumda destekliyen kişi yok gibi bişey,olsun diyenler niye yazmıyor,utanıyorlarmı?:zuhaha:

hayaligenc
04-04-2017, 16:10
ikiside olsun diyen 124 kişi var an itibariyle ama 99 yorumda destekliyen kişi yok gibi bişey,olsun diyenler niye yazmıyor,utanıyorlarmı?:zuhaha:
Merhaba;

O hesaba girersek o zaman :) Konuyu okuyan 350 kişi adı sanı herşeyi belli :)

Bu 350 kişinin 7 si yetkili, kaldımı 343 kişi. Oy kullanan 250 kişi olduğuna göre 93 kişi oy kullanmamış . Peki biz diyor muyuz neden kullanmadınız diye ?

Herkes özgür :) ister oy kullanırlar ister yazarlar :) Herkes nasıl rahat ediyorsa o şekilde davranır. Zorlama yok bizde.

İyi Forumlar

wanlı
04-04-2017, 16:19
Merhaba;

Bu 350 kişinin 7 si yetkili, kaldımı 343 kişi. Oy kullanan 250 kişi olduğuna göre 93 kişi oy kullanmamış . Peki biz diyor muyuz neden kullanmadınız diye ?

Herkes özgür :) ister oy kullanırlar ister yazarlar :) Herkes nasıl rahat ediyorsa o şekilde davranır. Zorlama yok bizde.

İyi Forumlar

hiç oynamadığım bir sv nin özelliği hakkında, oy kullanmanın faydadan çok zararı olur diye oy vermedim.oy vermeyenlerinde benim gibi düşündüklerini sanıyorum.

hayaligenc
04-04-2017, 16:27
hiç oynamadığım bir sv nin özelliği hakkında, oy kullanmanın faydadan çok zararı olur diye oy vermedim.oy vermeyenlerinde benim gibi düşündüklerini sanıyorum.

Merhaba;

Eğer gelirse tüm serverlara uygulanacak bunu da biliyorsunuz değil :)

çiçili
04-04-2017, 16:32
benim şahsi düşüncem yeni sürümler değilde travianın en çok oynandığı eski sürümlere dönülse daha çok oyuncu katılımı sağlanılabilir kahraman giysileri ve bazi özellikler için harcanan altın azalır ama sürümden kazanılır :confused:

Ozdo
04-04-2017, 16:35
Yapacağınız en güzel şey T3.6 Klasik 1x versiyona geçmek olur. 3.6 Her zaman fark yaratır.
Size garanti ederim şuanki swlerde 1000 kişi kalıyorsa oyun sonuna 3.6' da 10000 kişi kalır. Deneyin görün geçin bu para tuzaklarını. 3.6 deneyin.

osmancan71
04-04-2017, 16:42
benim şahsi düşüncem yeni sürümler değilde travianın en çok oynandığı eski sürümlere dönülse daha çok oyuncu katılımı sağlanılabilir kahraman giysileri ve bazi özellikler için harcanan altın azalır ama sürümden kazanılır :confused:

Rekabet arttı vedo eskiye donselerde beklenen kitleye ulasamazlar bır suru oyun var

BELİS
04-04-2017, 16:43
sewgili travian yöneticileri bizi oyundan bezdiren
502 Bad Gateway sorununu ne zaman çözeceksiniz 1 ayı geçti emek verdik zaman harcadık bunları yapmamış olsan yeminle silecem hesabı artık bıktırdınız

Merhaba;

İyi Forumlar

çiçili
04-04-2017, 16:45
Rekabet arttı vedo eskiye donselerde beklenen kitleye ulasamazlar bır suru oyun var
eleme harici 2x açsalarda katılım olur 1x yavaş 3x hizli 2x ideal :D

hayaligenc
04-04-2017, 17:02
sewgili travian yöneticileri bizi oyundan bezdiren
502 Bad Gateway sorununu ne zaman çözeceksiniz 1 ayı geçti emek verdik zaman harcadık bunları yapmamış olsan yeminle silecem hesabı artık bıktırdınız

Merhaba;

Bunun için Odin admine sürekli yazıyorum o da üst adminlere :) 502 dedikçe Odin admin benden kaçıyor :D

İyi Forumlar

osmancan71
04-04-2017, 17:04

Bak o olabilir :D 1x yoruyor

SEJU ŞÜKRÜ
04-04-2017, 17:04
hiç biri olmasın sadece adamlarını kayırma ortadan kalksın yeter.multı hesap sorunu cozulmezse bu oyun fazla surmez.

Haci Vosvos
04-04-2017, 17:06
Şimdi bu birlik bağışında tek bişey seçmemiz mi lazım ? Yani hem kpye hem asker bonusuna bağış yapıp ikisindende yararlanamaz mıyız ?

osmancan71
04-04-2017, 17:09
Merhaba ;

böyle bir şey olamaz. MH admin smod fmod cmod vs vs adına ne denirse yetkilere , oyunculardan oluşur takım, prof. eğitimli MH admin vs vs olmaz. Hiç bir oyun şirketinde bu yoktur.Yoktur derken şöyle diyorum, Com. Manager vs olabilir ama o bile gelirken oyunu oynar ve öğrenir. Takıma alınacaklar ya da alınanlar oyunu bilmek zorundadır aksi halde sorulara sağlıklı yanıt veremezler.

Öncelikle bu çok ciddi bir iddaadır. Maalesef bu konuda bir şey yapamıyorum.Çünkü forum yönetimi oyun yönetimine karışamaz keza oyun yönetimi de foruma karışımaz.Bundan dolayı sizi kanıtlarınız ile birlikte admin@travian.com.tr ye email atmanızı isteyeceğim.

İyi Forumlar

Ben şahit oldum rakiptende kendımdende mh ler güvenilir değil o yüzden s6 dan sonraki servera geç girdim oda montana sayesinde :D

hayaligenc
04-04-2017, 17:12
Şimdi bu birlik bağışında tek bişey seçmemiz mi lazım ? Yani hem kpye hem asker bonusuna bağış yapıp ikisindende yararlanamaz mıyız ?

Merhaba ;

Şimdi şöyle açıklayayım, birine bağış yapan diğerlerinden yararlanmaz diye bir şey yok. Mesela hızlı askere 1k odun demir diğer ham bağışladınız, hızlı kültür puanı içinde ayrı bağış yapmanız lazım.

hızlı askere sürekli bağış yaptınız ilgili seviyelere geldi birliğiniz , ama siz hızlı kültüre hiç bağış yapmadınız ama o alanda +2% (örnek) bonusu kazandı birliğiniz, bağış yapmayanlarda o hakka sahip oluyor. Yani ister birine ister hepsine fark etmez eğer birliğiniz ilgili bonusu tamamlamış ve kazanmışsa tüm herkes sahip olur.

İyi Forumlar

Ben şahit oldum rakiptende kendımdende mh ler güvenilir değil o yüzden s6 dan sonraki servera geç girdim oda montana sayesinde :D

Sevgili osmancan71;

Son cümlemde dediğim gibi MH ler için bir şey yapamıyoruz maalesef. Belirttiğim yere kanıtlarla beraber email atmanız gerekmektedir.

İyi Forumlar

VİBE®
04-04-2017, 17:19
şimdi birsey derdimde neyse...

wanlı
04-04-2017, 17:24

+++1 bak bu tutar.

Ege
04-04-2017, 18:36
neler oluyor

linkinpark
04-04-2017, 19:27
..

burda bazı arkadaşlar ısrarla eski sürüm sv istiyor, t3.6. olumlu ya da olumsuz bir cevap vermekten imtina ediyorsunuz sanırım..

hayaligenc
04-04-2017, 20:16
burda bazı arkadaşlar ısrarla eski sürüm sv istiyor, t3.6. olumlu ya da olumsuz bir cevap vermekten imtina ediyorsunuz sanırım..
Merhaba;

Madem cevap istiyorsunuz imtina ile veriyorum ;

Görevli bulunduğum 08.09.2015 tarihinden itibaren oyuncularımızın bir kısmı böyle talepleri oldu. Fakat unutulan bir durum var , hiç bir oyun şirketi geriye dönmez hep ileriye doğru gider. Sürümü bir üst seviyeye çıkarır.

Roa ne peki diyeceksiniz ? Roa eski sürümden itibaren sizlere sunuldu bu doğru ama yanında yenilikleri ile beraber, yani tam tamına eski sürüm değil, yine bir üst seviyeye ( ya da yenilik eklenerek ) çıkmış diyebiliriz.

O yüzden t3.6 istiyoruz demeniz gelecektir garantisini vermez. Eski sistemden zevk aldığınız ya da daha çok oynadığınız doğrudur hakda veriyorum ama bu tüm oyun şirketlerinde geçerlidir, inovasyon ( yenilik ) yapmak zorundadırlar. Bunlar biraz yavaş birazda hızlı olabilir , kimi zaman oyuncuların baskıladığı durum da olabilme özelliğine sahiptir.

Bu yazdıklarımı süper mod olarak değil sizin gibi bir üye olarak yaşadığım daha önceki oyun tecrübelerimden yararlanarak yazdığımı bilmenizi isterim.

Son olarak bu talebinizi yine iletirim ama işin özünde olan inovasyona ters düşeceği için ihtimal azdır.

İyi Forumlar

makevelie
04-04-2017, 21:58
Merhaba ;

İyi Forumlar

evet ama travian mh ları serverdaki tüm oyuncuların oyun kaderini etkileyebilir başka oyunların gm lerinde pek bu şans yok yani ben aynı serverda oyun oynayım o serverin mhsı olan hesaplar biliyorum isimde verdim :) hatta bu mhların altına para vermediklerinide söylemişti aynı kişi :)

ki daha önce yanlış hatırlamıyorsam cofun olduğu serverda mhnın taraflı tutumu serverin kaderini değiştirmişti

yani ben nar oyuncusuysam nar birlikleri ile x birlikleri savaş yapsa o serverin mhsı olsam çok fanatik davranıp o serverin seyrini değiştiricek hamleler yapabilirim sence bu uygunmu ?

eski oyunculardan olacak mhlar doğru söylüyorsun ancak mh olacak kişi 10 günlük bir eğitimden geçirilebilir ve kadrolu mhsı olabilir okadar para kazanan travian mhlara maaş bile verebilir vermiyorsa tabi sonuçta iş olarak bakan insan daha bi adaletli davranabilir

sıradan oyunla alakasız bir adam mh olsun demiyorum ama mh olacak adam birdaha hep mh devam edebilir siz nasıl mod olup smod vs adminliğe kadar gidiyorsanız

dip: bu arada sizden bir ricam olucak ilgili admine t3.6 sürümü için bir anket yapılsın eğer yeterli katılım olursa bir server açın size komple geriye dönün demiyorum ancak antika server roa server nasıl oluyorsa klasik t3.6 sürüm serverida açılabilir sonuçta bişey kaybetmez ekstra kazanırsınız hemde bunu oyuncuların genel ricası üzerine yapmış olmanız
travian games yönetiminin kaybettiği güveni geri sağlamasına yarıcaktır birçok eski prof oyuncu geri dönecektir

ilginiz içinde ayrıca teşekkürler modum

Ege
04-04-2017, 22:01
Merhaba;

Madem cevap istiyorsunuz imtina ile veriyorum ;

Görevli bulunduğum 08.09.2015 tarihinden itibaren oyuncularımızın bir kısmı böyle talepleri oldu. Fakat unutulan bir durum var , hiç bir oyun şirketi geriye dönmez hep ileriye doğru gider. Sürümü bir üst seviyeye çıkarır.

Roa ne peki diyeceksiniz ? Roa eski sürümden itibaren sizlere sunuldu bu doğru ama yanında yenilikleri ile beraber, yani tam tamına eski sürüm değil, yine bir üst seviyeye ( ya da yenilik eklenerek ) çıkmış diyebiliriz.

O yüzden t3.6 istiyoruz demeniz gelecektir garantisini vermez. Eski sistemden zevk aldığınız ya da daha çok oynadığınız doğrudur hakda veriyorum ama bu tüm oyun şirketlerinde geçerlidir, inovasyon ( yenilik ) yapmak zorundadırlar. Bunlar biraz yavaş birazda hızlı olabilir , kimi zaman oyuncuların baskıladığı durum da olabilme özelliğine sahiptir.

Bu yazdıklarımı süper mod olarak değil sizin gibi bir üye olarak yaşadığım daha önceki oyun tecrübelerimden yararlanarak yazdığımı bilmenizi isterim.

Son olarak bu talebinizi yine iletirim ama işin özünde olan inovasyona ters düşeceği için ihtimal azdır.

İyi Forumlar

Bir ara üyeler olarak talepte bulunduk t3.6 açıldı. Bütün oyunu eski sürüme çevirin demiyoruz inovasyona devam :)
Bu arada;
imtina = bir şeyi yapmaktan kaçınmak, çekinmek

Cadı
04-04-2017, 22:11
Bir ara üyeler olarak talepte bulunduk t3.6 açıldı. Bütün oyunu eski sürüme çevirin demiyoruz inovasyona devam :)
Bu arada;
imtina = bir şeyi yapmaktan kaçınmak, çekinmek

imtina etmek aslında

'bir daha bu duruma düşmemeye imtina ediyorum ' gibi

Ege
04-04-2017, 22:12
imtina etmek aslında

Bütün sırrı bozdun böcük :islik:

Cadı
04-04-2017, 22:14
Bütün sırrı bozdun böcük :islik:

işim bu :melek: keh keh :zuhaha:

wirtual06
04-04-2017, 22:28
bencede önce multilerin ve hilenin önüne geçilmeli sözde oyuna mh var. Ama cvp verme gereğini bile duymuyorlar. Alıntı veya hazır şablon msjlar atılıyor. Böyle sv olmaz son oyun. Ve müdahalede edilmicek gibi duruyor. Çünkü ben bu işin içindeyim grafikerim ve web tabanlı oyunların ciğerini bilirim. İstedikleri anda kimin hile olduğunu bilirler. Anında çözerler. Demek ki göz yumuluyor. Demekki ham satıcılarla veya hilelerle çıkarları var para kazandırıyor tabi emekleri kim sayar ki...

kokain
04-04-2017, 23:51
Neticede yazılım işi yapılan sen ilerledikçe hile üreticisi de ilerleyecek . Bence her alanda tam serbestlik gelmelidir . Hileli oyunların önüne geçilemez . Hoş hileli oyunda da her ne kadar bot kullanılsa da zaman en değerli olgu olmakta ve zamanın yanında maddiyatı da iyi olanlar iyi sonuçlar üretmeye aday durumda olmaktadırlar . Daha üst düzey durumlarda ise bu sefer yazılıma para harcanması gerekmektedir. Ki bunu hangi sürümde hangi kısıtta oynarsanız oynayın bu iki bileşen her zaman en önde yer alıyor . Bence serbestlik geldiğinde durum daha düzgün daha legal hale gelecektir. Şimdi cezalar daha hafif çünkü sistem oyuncuyu tamamen kaybetmek istemiyor . Serbestlik ya da sınırlı serbestlik geldiğinde çok ağır cezalarla daha düzgün bir sistemde oynarız gibi geliyor . Çünkü söz sahibi üst düzey oyuncu diye bilinen hesapların neredeyse tamamı hileli oynuyor . Bu durumda da sistem dışarı kaçırdığı geliri kaçırmamış olur . Bence sistem buna çalışmalı ne kadar serbest olmalıyız ona bakmalı . Görünümden vesairden daha önemli durumlar bence . Bu durum kanayan bir yara senelerdir ve buna kulak asan yok .

Multihunterlara gelince sorumsuz ınsanlar oyuncuların gelecegını belırlememelidir. Ve net sınırları olmalıdır . Bu serbestlik bunun içinde çok gereklidir. Örneğin küfür edeni multileri ile birlikte silsin . Ama kafasına göre iş yapamasın .

Saygılarımla

hayaligenc
05-04-2017, 00:43
evet ama travian mh ları serverdaki tüm oyuncuların oyun kaderini etkileyebilir başka oyunların gm lerinde pek bu şans yok yani ben aynı serverda oyun oynayım o serverin mhsı olan hesaplar biliyorum isimde verdim :) hatta bu mhların altına para vermediklerinide söylemişti aynı kişi :)

ki daha önce yanlış hatırlamıyorsam cofun olduğu serverda mhnın taraflı tutumu serverin kaderini değiştirmişti

yani ben nar oyuncusuysam nar birlikleri ile x birlikleri savaş yapsa o serverin mhsı olsam çok fanatik davranıp o serverin seyrini değiştiricek hamleler yapabilirim sence bu uygunmu ?

eski oyunculardan olacak mhlar doğru söylüyorsun ancak mh olacak kişi 10 günlük bir eğitimden geçirilebilir ve kadrolu mhsı olabilir okadar para kazanan travian mhlara maaş bile verebilir vermiyorsa tabi sonuçta iş olarak bakan insan daha bi adaletli davranabilir

sıradan oyunla alakasız bir adam mh olsun demiyorum ama mh olacak adam birdaha hep mh devam edebilir siz nasıl mod olup smod vs adminliğe kadar gidiyorsanız

dip: bu arada sizden bir ricam olucak ilgili admine t3.6 sürümü için bir anket yapılsın eğer yeterli katılım olursa bir server açın size komple geriye dönün demiyorum ancak antika server roa server nasıl oluyorsa klasik t3.6 sürüm serverida açılabilir sonuçta bişey kaybetmez ekstra kazanırsınız hemde bunu oyuncuların genel ricası üzerine yapmış olmanız
travian games yönetiminin kaybettiği güveni geri sağlamasına yarıcaktır birçok eski prof oyuncu geri dönecektir

ilginiz içinde ayrıca teşekkürler modum

Merhaba ;

T3.6 versiyon hakkında yazımlarınız için adminlerimle görüşeceğim size kesin şu olur bu olur demiyorum. Talebi iletiriz. Gelirse zaten sinyalleri belli olur forumda :)

Dediğim gibi kısa ve öz diyeceğim MH şöyledir böyledir vs vs vs bunların buradan yazımları iddaadan öteye gitmiyor. İnceleme mekanizması biz değiliz o yüzden bu konuların açılması ve farklı taraflara çekilmemesi adına pek müsade etmiyoruz. Sonuçta elimizde net olmayan bilgiler hakkında yorum yapmak doğru ve etik değildir. O yüzden bir önce ki mesajımda belirttiğim gibi admin@travian.com.tr bu işin çözüm kaynağıdır. Orası ile irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İyi Forumlar

imtina etmek aslında

Merhaba ;

Beni anlayan üyelerin olduğunu biliyordum . Sayılarınız çok olsun inş +++

İyi Forumlar

Neticede yazılım işi yapılan sen ilerledikçe hile üreticisi de ilerleyecek . Bence her alanda tam serbestlik gelmelidir . Hileli oyunların önüne geçilemez . Hoş hileli oyunda da her ne kadar bot kullanılsa da zaman en değerli olgu olmakta ve zamanın yanında maddiyatı da iyi olanlar iyi sonuçlar üretmeye aday durumda olmaktadırlar . Daha üst düzey durumlarda ise bu sefer yazılıma para harcanması gerekmektedir. Ki bunu hangi sürümde hangi kısıtta oynarsanız oynayın bu iki bileşen her zaman en önde yer alıyor . Bence serbestlik geldiğinde durum daha düzgün daha legal hale gelecektir. Şimdi cezalar daha hafif çünkü sistem oyuncuyu tamamen kaybetmek istemiyor . Serbestlik ya da sınırlı serbestlik geldiğinde çok ağır cezalarla daha düzgün bir sistemde oynarız gibi geliyor . Çünkü söz sahibi üst düzey oyuncu diye bilinen hesapların neredeyse tamamı hileli oynuyor . Bu durumda da sistem dışarı kaçırdığı geliri kaçırmamış olur . Bence sistem buna çalışmalı ne kadar serbest olmalıyız ona bakmalı . Görünümden vesairden daha önemli durumlar bence . Bu durum kanayan bir yara senelerdir ve buna kulak asan yok .

Multihunterlara gelince sorumsuz ınsanlar oyuncuların gelecegını belırlememelidir. Ve net sınırları olmalıdır . Bu serbestlik bunun içinde çok gereklidir. Örneğin küfür edeni multileri ile birlikte silsin . Ama kafasına göre iş yapamasın .

Saygılarımla

Merhaba ;

İllegal programların legal hale gelmesi imkansız, kendimce virüs olarak kabul ettiğim ( hitap ) illegal programların legal hala gelmesi sistemi daha mahvetmekle beraber adaletli server yürümesine bir engel olacaktır.

İyi Forumlar

kokain
05-04-2017, 00:46
Merhaba ;

İllegal programların legal hale gelmesi imkansız, kendimce virüs olarak kabul ettiğim ( hitap ) illegal programların legal hala gelmesi sistemi daha mahvetmekle beraber adaletli server yürümesine bir engel olacaktır.

İyi Forumlar

O zaman devranın sürdürebilirliği başarısından dolayı travianı tebrikten imtina etmeyelim .

Tekrar Saygılarımla

hayaligenc
05-04-2017, 00:48
O zaman devranın sürdürebilirliği başarısından dolayı travianı tebrikten imtina etmeyelim .

Tekrar Saygılarımla

şirketin daha kalıcı işler yapması gerekecek bunun içinde çalışmalar yapıldığı aşikadır ama bunlarla beraber oyuncularımızın illegal programlara tenezzül etmemesi lazım ki başarma yolunda ilerleme sağlansın :)

kokain
05-04-2017, 00:50
şirketin daha kalıcı işler yapması gerekecek bunun içinde çalışmalar yapıldığı aşikadır ama bunlarla beraber oyuncularımızın illegal programlara tenezzül etmemesi lazım ki başarma yolunda ilerleme sağlansın :)

Önce Adalet ....

SİYAH
05-04-2017, 01:32
Merhaba;

İyi Forumlar

Sizin de bu konu için elinizden bir şey gelmediğini biliyoruz ama işte dert yanacak anlatacak bir tek burası war. 3-4 yıldır bu durumdan dert yanılıyor şimdi koskaca travian games bu durumu onca zamandır çözemediyse çözemez en basiti dedik ki s7 forum da oyun hesapları ile forum hesapları bağlantılı olsun. oyun için telefon numarası gereksin böylelikle bu durumlar minimuma indirilmiş olur. hani yine eş dost arkadas telefonu kullanırsın ama minimuma iner. bunlar en basit fikirler yani bizlerin düşündüğünü travian düşünemiyor mu e hal böyle olunca demek ki işine geliyor diyoruz

gen2058
05-04-2017, 01:46
yenilik diye açılan konuda oyuncular bi taraflarını yırtıyo ortak bi ses çıkıyo ama siz bunu SALLAmıyosunuz herkez birbirine suç atıyo siz EKİP olmamamışsınız. önce ekip olup oyuncular ne istiyo neden şikayetçi diye baksanız ama nerde umrunuzda değil

HANBİRLİKLERİ
05-04-2017, 01:54
100 kişilik birlikte en fazla 10 kişi forum kullanıyor forum kullanımı artmalı

conqueror41
05-04-2017, 02:44
100 kişilik birlikte en fazla 10 kişi forum kullanıyor forum kullanımı artmalı Senin gibi kullanacaksa kullanmasın kimse daha iyi :)

Cihat zerger
05-04-2017, 03:57
Merhaba;

Kontrollü Serbestlik Her Zaman Toplumsal Gruplarda "SUÇ" Oranında Azalma Sağlamıştır.
Var Olan Kurallar Çerçevesinde İllegal Yapılanmayla Mücadelede Kalıcı Sonuçlar Alınamıyorsa, Çözüm Zemini Değiştirmek Olmalı.
1-) Multi Hesap Konusunda Her Katılımcı Yakınıyor ! Sebep: Kural İhlali Sayılması Çoklu Hesap Açılımı Serbest Olmalı.
Örneğin: Veteran Oyuncu Kayıdı var Sistemin: İlk Kazanımda 10 Hesap Açabilmeli Katılımcı Artan Her Yıl İçin de %25 Kat Ederek Devam Etsin. Birincil Hesap Haricinde Açılan Yan Hesapların Kullanım Koşulları Belirlensin, Gelişim Sınırlaması Koyulsun Kriterleri Yerine Getiremeyen Katılımcının Hakkı İptal Edilsin.(Tüm katılımcılar da bu hakkı elde etmeye çaba sarf eder, Vetaranlık ile birlikte çoklu hesap açma hakkı Temiz Sicil kaydı ile başlasın yani hiç kural ihlali yapmayan e-mail)
2-) Oyunda Altın Kullanımının Ekonomik Zorluğu Olduğu İçin Adaletsiz gibi Algılanmakta, Madde Satışı veya Alınması da Temel Olarak Ekonomik Sebeplerin Tetiklemesi. Mezat Uygulamasına Gümüş Karşılığı Madde Satışı Eklensin, Hem Altın Alma Konusunda Oyuncular Rahatlasın Hemde Serbest Piyasa Ekonomisi Sayesinde İllegal Odakların Kazanacağına Oyunda Performans Veren Katılımcılar Kazansın. Reel Madde Alımı Varken Katılımcıların Çoğunluğu İllegal Alımdan SERT Cezalardan Dolayı Tenezzül Etmeyecektir. Kazanç Değeri Kalmayınca da Sırf Madde İçin Açılmış Hesaplar ve Bu İllegal Yapılardan Sistem Kendini Temizlemiş Olur.

ruhsuzz
05-04-2017, 08:48
Roada oynayıp gördük birlik adına faydalı bir seçim. Ama şöyle birşey var iki 3 kişinin bağışı değilde bütün birliğin bağışı ile faydalı olucaktır.
Bir diğeride eskisi gibi kaliteli oyuncuları ve kaliteli bir oyun istiyorsanız server satıp para kazanmayın.

HANBİRLİKLERİ
05-04-2017, 09:20
Senin gibi kullanacaksa kullanmasın kimse daha iyi :)

dimi sonra senin gibiler barınamaz ;)

makevelie
05-04-2017, 16:54
senin gibi kullanacaksa kullanmasın kimse daha iyi :)

duble++++++++++++++++

TatarKralı
05-04-2017, 16:59
duble++++++++++++++++

İmzana kurban :D

HANBİRLİKLERİ
05-04-2017, 17:02
duble++++++++++++++++

güzeller güzeli yakup kardeşimde damlamış :zuhaha:

cereyedii
05-04-2017, 18:46
bunu yaParsa travıan games nerden kazanacak Bence 10 numara para kazanıyor Yapması Gereksız bırakın gide bildigi yere kadar gıtsın T.t 4 ne zamn cıkyı oyun bozzuldu :):)
Sizin de bu konu için elinizden bir şey gelmediğini biliyoruz ama işte dert yanacak anlatacak bir tek burası war. 3-4 yıldır bu durumdan dert yanılıyor şimdi koskaca travian games bu durumu onca zamandır çözemediyse çözemez en basiti dedik ki s7 forum da oyun hesapları ile forum hesapları bağlantılı olsun. oyun için telefon numarası gereksin böylelikle bu durumlar minimuma indirilmiş olur. hani yine eş dost arkadas telefonu kullanırsın ama minimuma iner. bunlar en basit fikirler yani bizlerin düşündüğünü travian düşünemiyor mu e hal böyle olunca demek ki işine geliyor diyoruz

ıYılerHEPkazanır
07-04-2017, 11:23

oyun oynanamaz hale geldi

basingse
07-04-2017, 11:42
Yeni bir Gateway dalgası daha bekliyorum :)

ejder10
07-04-2017, 12:08
multioynayan çoğaldı sanki buna göz yumuluyormuş hissi bende oluştu, bana kalırsa bu oyun yakında yok olur

simsekhırsızı
07-04-2017, 12:31
Yeni özellik getireceğinize önce server problemlerini çözün.

fattor
07-04-2017, 13:01
@odin değerli travian yöneticilieri. bu güncelleme ve oyuna yeni heyecan katma arayışınızı gayet tabi ve doğru buluyorum.fakat sizin öncelikleriniz olmalı diye düşünüyorum.
1.si travian legend sürümüne geçerken yapılan değişikler öyle fazla olmamasına rağmen eski oyuncu arkadaşlarımızın oyundan soğudunu gördük.sizin zaten isteyenler için ayrı bi roa serverınız var.travianın özellkilerini kendisine yetmeyen ve yeni özellikler arayanlar roa'da keyfini çıkarıyor zaten.he yine getirin değişikleri ama yavaş yavaş getirin.bu anket olayı için ayrıca tebrik ediyorum kullanıcıların direk isteklerini almanız konusu çok güzel.
bana sorarsanız değişikleri tek tek kullanıcı anketiyle getirin.örnek olarak " birlik savunmasını istiyomusunuz ? "
diye bir anket oluşturun ve üstünde birlik savunması nedir diye açık ve özet bir anlatım yapın.benim nacizane tavsiyem budur.
he yazımın başında belirttiğim öncelik konusuna gelirsek de;
bazı arkadaşlar yorumlarında belirtmiş zaten.oyunda kullanıcılar tarafından da defalarca konusu açılan bot olayı var.
tüm kullanıcılar bunu biliyor size de defalarca yazdılar.
burda akla 3 soru takılıyor;
1.si kullanıcıların yorumlarını travian yöneticileri takmıyor.
2.si travian yöneticileri kullanıcıların isteklerini dinliyor fakat buna çözüm bulamıyor ( ben bu seçeneğe inanmıyorum ) .
3.sü travian yönetimi bu bot yazılımcıların arkadasında yani üstünkörü destekliyor.( bu seçenekte her nekadar gerçek olabilecekse bile bunun olmasını istemem )
bakın artık haksız rekabet hatsafaya ulaşmış durumda.öncelikle bu botu yazanlara çözüm bulmanız gerekiyor.bu yazım size artık klişe gibi gelebilir. zaten bunu yazan yüzlerce yorum gördünüz.ama belki bunda biraz ciddiye alıp değerlendirirsiniz diye yazıyorum.
he diyeceksiniz ki çözüm sunun ozaman. alın size çözüm ;
bu bot sistemi madem otomatik çalışıyor.bir oyuncunun bot mu sistem mi oldugunu anlamanın bir sürü yolu var.
diğer oyunlarda da bakıldıgı gibi captcha yönetmi getirilebilir.örneğin belli aralıklarla 20dk da bir mesala ( veya bu vakit anketle oylanabilir ) oyuncu otomatik logged out olur ve kullanıcıdan login olması için bir captcha kodu girilmesi istenebilir.bu girilmedigi takdirde giriş yapamaz.bu botu tümden yöneten kişi veya kişiler ise tek tek bütün hesaplara girip o kodu her 20 dakikada yazması imkansız duruma gelir.yani bu sadece en basit ve yapılabilir bir çözüm.siz yeter ki şu oyuncuların mesajlarına kulak verin onlar size sizin yazılım olarak bile rahat , çok maliyetli olmayan çözümler sunacağına eminim.
Bu mesajımı da diğer yüzlerce mesaj gibi okuyup" amaaan bosver " edasıyla okursanız da , biz yine eski tip "hilesiz " oynamaya devam ederiz sağlık olsun.

KARAER
07-04-2017, 15:02
arkadaslar bu oyun da bırcok oyun gıbı malıyet ısteyen bır platform ve bu havada yapılan bır olay degıl tabıkı para ısın ıcınde olacak multıhunter bedavaya senın benım derdıme mı bakar bız bırlık yonetırken zorlanıyoruz laf anlatamıyoruz adamlar bu ısı bedavamı yapsınkı onbınlerce kısıye hıtap edıyorlar.

neye evet neye hayır dıyecegım demıs bıre arkadas bırlıge madde saglama olayını anlatayım sana dıyelımkı saldırı alıyorsun ve kacıramıyorsun maddeyı asker bastın ama hala madde kaldı o maddenı bırlık sayfasından bonus yerıne gırıp kalan maddenı bırlıgıne bagıs yapıyorsun buda sana daha ıyı orda 4 secenek var onlara donusuyor

gelelım savunma olayına sen trx te oynarken wowa yada arkadasına asker atıyorsun def olarak saldırı bıtıyor madalyayı def attıgın arkadasın alıyor o arkadasının hıc askerı olmasada sımdıkı sıstemde sen ne kadar asker atarsan senın bonus hanen yuksek oluyor yanı madalyaa senın oluyor savunma bonusu cok onemlıdır merkez koyde saray %10 savunma puanıdır aynı kahramanın +savunması yada cermende ıcecek fabrıkasının %10 saldırı puanı eklemesı gıbı

KARAER
07-04-2017, 15:08
kacınız oyun kurallarını tamamen okudu cok merak edıyorum dogrusu. ılk tr1 serverından bu yana oynuyorum her server acaba bır yenılık geldımı dıye yıne okurum. sonucta emek para ve zaman ayırıyorum sızlere tavsıyem oyuna basladıgınızda daha sonra basınıza daha kotusu gelmeden oyun kurallarını okumanızdır. herkese ıyı oyunlar

SAYGILAR

harmanım
07-04-2017, 17:38
Onu bunu geçinde..

T3,6 version olan bir speed server kenarda dursa kesinlikle ama kesinlikle oyuncu saysının artacağına eminim.. :)

Esir Kurt
07-04-2017, 18:48
Merhaba Esir Kurt,

Oylarınız ve düşünceleriniz bizim için çok değerli. Buradan yaptığınız her türlü tavsiye, öneri ve eleştirinin okunup dikkate alındığından emin olabilirsiniz.

Bu iki özellik hakkındaki düşüncelerinizi de bekliyoruz :)

Odin

Merhaba,

Dikkate Aldığınızı Düşünerekten Tüm Arkadaşlarım Adına, Bu Bizim Pskolojimizi Bozan Oyun Hataları İçin, Her Oyuncuya Hediyeler ( Altın ) Verilmeli.

2 Özellik Hakkında Düşünceler Bellidir, Önce Oyuncuya Önem Sonra Oyuna Ne Özellik Gelirse Gelsin.

Chronic_Tired
07-04-2017, 19:31
Bunlar gelirse daha çok multi daha çok madde ticareti olur. Bu eklentileri getirene kadar, gumusu kaldırın. Sanat eseri, kahraman envanteri vs çıkıyorsa maceradan çıksın. Bi nebze de olsa oyun dengelenir. Hem gümüş satisinin da önüne geçilir.

huskov
07-04-2017, 20:15
kESINLIKLE VE kESINLIKLE hAK GASPEDEN VE HILELI HESAPLAR ILE KENDILERINE YER EDINENLERI BITIRECEK BIR SISTEM BULUN...HERKEZ MULTI HESAPLAR ACIYOR..
EN IYISI TEMSILCILIK YETKILERINI 5-6 YA CIKARIN KIMSE MULTI HESAP ACMA IHTIYACI VE SISTEM KULLANMA IHTIYACI DUYMASIN...

TEMSILCILIK ADETLERINI ARTTIRIN BU EN AZINDAN MULTI HESAPLARIN ADETLERINI AZALTACAKTIR.......

sadakt
07-04-2017, 21:39

Kesinlikle katılıyorum abiye

mordekai
14-04-2017, 18:04
yeni iki ırk konusu vardı onlar ne oldu ? sonuçlanmadımı yada şaka felan mı çıktı

Özdemir
14-04-2017, 18:28
yeni iki ırk konusu vardı onlar ne oldu ? sonuçlanmadımı yada şaka felan mı çıktı

Şakadır heveslenmeyin boşa