PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Etkinlik Kahraman Maceraları - Tartışma Konusu

Odin
27-02-2017, 10:45
Merhaba,

Burada, yarışmaya ilişkin yorumlarınızı, sorularınızı, önerilerinizi ve geribildirimlerinizi paylaşabilirsiniz. Umarız etkinlik hoşunuza gider. Lütfen, bu konuda doğru cevapları göndermeyin.

Yarışmaya buradan (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=102593) ulaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler!

HANBİRLİKLERİ
27-02-2017, 11:30
Merhaba,

Burada, yarışmaya ilişkin yorumlarınızı, sorularınızı, önerilerinizi ve geribildirimlerinizi paylaşabilirsiniz. Umarız etkinlik hoşunuza gider. Lütfen, bu konuda doğru cevapları göndermeyin.

İyi eğlenceler!

yaptığınız yarışmalar hoş ve eğlenceli
lakin eleştiri olarak ödül olarak verilen altınları az bulmaktayım
altını eğerki travian yönetimi kendisi karşılamaktaysa
ödül olarak verilen artırılması halinde yarışmalara daha fazla önem gösterilip katılımında hayli fazla olacağı düşüncesindeyim.

hayaligenc
27-02-2017, 15:39
Merhaba temel ;

Cevaplari buraya (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=102595) atiyoruz :)

Bol şans

HansKelsen
27-02-2017, 16:09
Edit.......

ahfa58
27-02-2017, 18:24
Merhaba,

Ben soruyu cevapladım fakat başlık koymayı unuttum birde gönderilenlerde falan görünmüyor iletilip iletilmediğini nereden öğrenebilirim ?

hayaligenc
27-02-2017, 18:32
Merhaba,

Ben soruyu cevapladım fakat başlık koymayı unuttum birde gönderilenlerde falan görünmüyor iletilip iletilmediğini nereden öğrenebilirim ?

Merhaba ,

24 saat sonra aktif olacak ( yarışma bittikten sonra )

Cevabiniz ulaşmış konuya , inceledim şimdi

Bol şanslar

ahmetpp
27-02-2017, 21:40
bende aynı konudan muzdaribim cevapladım ama nereye gitti mesaj felan göremiyorum

hayaligenc
27-02-2017, 21:48
bende aynı konudan muzdaribim cevapladım ama nereye gitti mesaj felan göremiyorum

Merhaba

Daha once ki mesaj da verdigim linke atılacak, kontrol ettim doğru yere mesaj atmışsınız :)

Şansınız bol olsun

romekingdom
27-02-2017, 22:13
Saat kaçta başlayıp kaçta bitiyor etkinlik acaba ?

hayaligenc
27-02-2017, 22:41
Saat kaçta başlayıp kaçta bitiyor etkinlik acaba ?

Merhaba

Konu kacta acildiysa uzerine 24 saat ekleyin o zaman birecek :)

Iyi forumlar

Eternall
28-02-2017, 11:28
Ben dun cvp verdim tarafımıza ulaşımı acaba ve kazandıysak altın saat kaç gibi hesaba geçer

LEGEND_METAL
28-02-2017, 12:58
2. günün sorusu anlaşılmıyor. Mesela sopa nedir, nerden çıktı? Farklı çubuklar mı var yoksa çubuklar standart mı? Çünkü iki çubuk ikinci klasörü işaret ediyor demiyor, "ikinci" çubuk diyor, yani farklı özellikte çubuk mu var? Ya anlaşılmıyor ya ben anlayamıyorum ne sorulmak istendiğini.

Nexus33
28-02-2017, 13:14
Bence soru yabancı dilden çevrilmiş gibi, bende hiçbir şey anlamadı, en sonda ustanın verdiği görevde hizmetçiye yardım edin diyor. Yukarıda usta diye biri yokki vali ve kaymakam var????

hayaligenc
28-02-2017, 14:03
Ben dun cvp verdim tarafımıza ulaşımı acaba ve kazandıysak altın saat kaç gibi hesaba geçer
Merhaba;

Kazananlar en kısa sürede açıklanacaktır sabırlı olunuz :)

İyi Forumlar

mehmetkaygiskz
28-02-2017, 16:58
Merhaba,

Yarışmaya buradan (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=102593) ulaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler!

hayatımda gördüğüm en saçma görev 2. görev neyi kasteddiğinizi tam anlatabilseniz

hayaligenc
28-02-2017, 23:00
2. günün sorusu anlaşılmıyor. Mesela sopa nedir, nerden çıktı? Farklı çubuklar mı var yoksa çubuklar standart mı? Çünkü iki çubuk ikinci klasörü işaret ediyor demiyor, "ikinci" çubuk diyor, yani farklı özellikte çubuk mu var? Ya anlaşılmıyor ya ben anlayamıyorum ne sorulmak istendiğini.

Bence soru yabancı dilden çevrilmiş gibi, bende hiçbir şey anlamadı, en sonda ustanın verdiği görevde hizmetçiye yardım edin diyor. Yukarıda usta diye biri yokki vali ve kaymakam var????

Merhaba Arkadaslar ;

Gerekli duzenlemeler yapıldı. Kaymakamdan kasıt Roma Valisi , sopadan kasıtta bronz çubuk :)

Bilgilerinizi sunulur. Bol şanslar

conqueror41
01-03-2017, 00:04
Merhaba Arkadaslar ;

Gerekli duzenlemeler yapıldı. Kaymakamdan kasıt Roma Valisi , sopadan kasıtta bronz çubuk :)

Bilgilerinizi sunulur. Bol şanslar

Ben hala bir şey anlamadım :D Var mı çözebilen

hayaligenc
01-03-2017, 00:15

Merhaba

Neyini cozemediniz ?

Twitch
01-03-2017, 00:18

Sabah bakarsin kardesim soru cok ince zeka gerektiriyor. Altin amacim yok bu arada art niyet arama

conqueror41
01-03-2017, 00:34
Sabah bakarsin kardesim soru cok ince zeka gerektiriyor. Altin amacim yok bu arada art niyet arama

Çözebilen birinin olmasına sevindim :) Çubuk, sopa, ahşap kutu birbirine girdi bende :D

mchd
01-03-2017, 00:38
Soruyu anlamak zaten cevabı bulduruyor. Ama soru gerçekten anlaması zor bir soru. Türkçe kullanımı yetersiz olmuş.

BayX
01-03-2017, 00:39
Çözebilen birinin olmasına sevindim :) Çubuk, sopa, ahşap kutu birbirine girdi bende :D

kafa karışsın diye her nesneyi koymuşlar hocam 5kere okudum soruyu :D :D

Twitch
01-03-2017, 00:49

Ben ilk soruyu gormedim aslinda kacirdim altini ama bu tarz sorular ilgimi cekiyor ve cok basarili soru bulani tebrik ederim

conqueror41
01-03-2017, 00:52
Ben ilk soruyu gormedim aslinda kacirdim altini ama bu tarz sorular ilgimi cekiyor ve cok basarili soru bulani tebrik ederim

İlk soruyu ben de görmedim o biraz fazla basitmiş bunun yanında. Keşke hep matematik sorsalar :)

Valla tebrikler hocam, ben roma ırkından soğudum o metini okuyunca :D

conqueror41
01-03-2017, 00:54
Merhaba

Neyini cozemediniz ?

Neyini çözebildim ki :D

hayaligenc
01-03-2017, 01:03
Neyini çözebildim ki :D

Bu da guzel bir yanit :d

Twitch
01-03-2017, 08:32
Amacsiz sekilde yine hile yapilip soru degistirildi birakin bu isleri bence sizde net olun

Madem benden baskasi bilemedi e benim altin kazanmaya hakkim da yok ozaman yarisma son bulur yediginiz hak nereye gider koydugunuz kural neden degisir bunu bi sorun kendinize

BayX
01-03-2017, 09:46
Amacsiz sekilde yine hile yapilip soru degistirildi birakin bu isleri bence sizde net olun

Madem benden baskasi bilemedi e benim altin kazanmaya hakkim da yok ozaman yarisma son bulur yediginiz hak nereye gider koydugunuz kural neden degisir bunu bi sorun kendinize

şimdi soruyu okudumda aynı kalmış zaten hikaye farklı.. tekrar cevap mı gönderecez

Twitch
01-03-2017, 11:30
Soru zaten netti cevaplari acmazsan ben art niyet ararim bunda anlasilmicak birsey yok

Odin
01-03-2017, 13:11
Merhaba,

Cevap aynı kaldığı için yeniden cevap göndermenize gerek yok :)

Odin

şimdi soruyu okudumda aynı kalmış zaten hikaye farklı.. tekrar cevap mı gönderecez

Twitch
01-03-2017, 13:19
Merhaba,

Cevap aynı kaldığı için yeniden cevap göndermenize gerek yok :)

Odin

Merhaba oyun kurallarinda 48 saati bekleyin diye birsey yok kasitli birileri cavaplasin diye mi bekleniyor seffaf olalim lutfen

Odin
01-03-2017, 13:39
Merhaba,

Kimse beklenmiyor, eleştiri yapmadan önce argümanın mantıklı olup olmadığının bir kez daha kontrol edilmesi fayda sağlayacaktır.

Hergün 'yaklaşık' 24 saat sonra eski konu kilitlenip yenisi açılacaktır.

Odin

Merhaba oyun kurallarinda 48 saati bekleyin diye birsey yok kasitli birileri cavaplasin diye mi bekleniyor seffaf olalim lutfen

BayX
01-03-2017, 18:39
iyide ben hiç roa oynamadım ki sss ya da roa turnuva etkisini yazan biyerde bulamadım :confused::confused:

sarı uğur
01-03-2017, 18:56
selam...ben 2.gün oyunundan 30 altın kazandım ama nasıl alacağımı bilemiyorum...yardımcı olabilir misiiz?

hayaligenc
01-03-2017, 19:02
iyide ben hiç roa oynamadım ki sss ya da roa turnuva etkisini yazan biyerde bulamadım :confused::confused:
Merhaba

Buradan (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101495) bilgi alabilirsiniz.Ek bilgi vereyim bu roa da ihale var :)

Iyi forumlar

selam...ben 2.gün oyunundan 30 altın kazandım ama nasıl alacağımı bilemiyorum...yardımcı olabilir misiiz?
Merhaba

Yarışmaya yazdiginiz server ve nick yuklenmektedir kazandığınız altınları.

Iyi forumlar

BayX
01-03-2017, 19:13
[QUOTE=hayaligenc;2139316]Merhaba

Buradan (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101495) bilgi alabilirsiniz.Ek bilgi vereyim bu roa da ihale var :)

Iyi forumlar

buraya baktım ama normal servera göre ne kadar daha hızlı yazmıyor direk onu söylesen sana zahmet Süper moderatörcüm :D

hayaligenc
01-03-2017, 19:18
[QUOTE=hayaligenc;2139316]Merhaba

Iyi forumlar

buraya baktım ama normal servera göre ne kadar daha hızlı yazmıyor direk onu söylesen sana zahmet Süper moderatörcüm :D

2x hızında :)

selimcatal07
01-03-2017, 22:21
3. gün sorusu ---> "turnuva alanı bir çeyreği kadar geliştirildi" yani 5. seviye mi ??? anlayamadım orasını

hayaligenc
01-03-2017, 22:24
3. gün sorusu ---> "turnuva alanı bir çeyreği kadar geliştirildi" yani 5. seviye mi ??? anlayamadım orasını

Merhaba;

Evet , 20 seviyeye max. ulaşabiliyor . Çeyreğide 5. seviye , ona göre hesaplayacaksınız :)

Bol şans

romekingdom
02-03-2017, 02:57
merhaba bahsedilen 2x hız normal asker hızının 2 katı hızla gidişimi yoksa turnuvanın normal serverlere göre 2x oranıyla hızının artışımı

BayX
02-03-2017, 08:35
merhaba bahsedilen 2x hız normal asker hızının 2 katı hızla gidişimi yoksa turnuvanın normal serverlere göre 2x oranıyla hızının artışımı

ikiside....

PAPAZ
02-03-2017, 13:38
3. Soruda 1 kisi haricinde kimse 10 dakka once casusdan rapor alindigina deginmemis ayrica birim farki var 10 saat once ama rakipde turnuva varmi kac birim uzakta belli degil 10 saat icinde burda olacak diyor yani 9:45 de olabilir 9:59 da soruda biraz yanlislik var ama minimum 45 -1 saat arasi dogru kabul edilebilir cunku bir ucu acik dedigim gibi

romekingdom
02-03-2017, 15:14
merhaba acaba 3. gün sorusunun neden hiçbişeyi belli değil cevabı kazananı vb. kendi yazdığınız soruylamı ugrasıyonuz yoksa .:zuhaha: ucu cok acık garip sorular yapıyorsunuz roa da oynamayan insanların bilmeyeceği şekilde ve yaptığınız bilgilendirmede sağından solundan kırpılmış eksik oluyor lütfen biraz daha dikkatli yapınız.kolay gelsin.

hayaligenc
02-03-2017, 15:17
merhaba acaba 3. gün sorusunun neden hiçbişeyi belli değil cevabı kazananı vb. kendi yazdığınız soruylamı ugrasıyonuz yoksa .:zuhaha: ucu cok acık garip sorular yapıyorsunuz roa da oynamayan insanların bilmeyeceği şekilde ve yaptığınız bilgilendirmede sağından solundan kırpılmış eksik oluyor lütfen biraz daha dikkatli yapınız.kolay gelsin.

Merhaba;

Bildiriminiz için teşekkür ederiz . Sorular ve cevapları ile ilgili herhangi bir sıkıntı yok , kazananlarıda bizzati Odin admin duyurmaktadır :)

Arada yoğun olduğumuz zaman gecikmeler olabiliyor bu konuda hepinizden özür diliyoruz :)

Keyifli Forumlar

seykar
02-03-2017, 23:31
Üçüncü sorunun cevabinin yanlis verildigini dusunuyorum.
Tekrar hesapladim. 400 dakika yani 6 saat 40 dakika yapiyor.. 6.45 dogru cevap degil bence. Tekrar incelenmeli

uçantekmeatarım
02-03-2017, 23:40
3. sorunun cevabı yanlış verilmiş olabilir.
hız x2 olduğu için mancınık saatte 6 sektör gider tunuva alanı roada seviye 5 iken hızı %200 e çıkarıyor yani mancınık hızı saatte 12 sektör oluyor. 61 birim mesafeyi 6.45 saatte değil 5.08 sürede gider orda yanlışlık olduğunu düşünüyorum....

biri bunu açıklayabilirmi lütfen ....

BayX
02-03-2017, 23:41
bu arada 5 dk yanlıslık yok hocam tekrar hesapla istersen. ben hepten uçmuşum ya 14araba haraç kesilen tüccarı galyaya verdim buda iki seviye turnuva eder asdfgjk

uçantekmeatarım
02-03-2017, 23:45
3. sorunun cevabı yanlış verilmiş olabilir.
hız x2 olduğu için mancınık saatte 6 sektör gider tunuva alanı roada seviye 5 iken hızı %200 e çıkarıyor yani mancınık hızı saatte 12 sektör oluyor. 61 birim mesafeyi 6.45 saatte değil 5.08 sürede gider orda yanlışlık olduğunu düşünüyorum....

biri bunu açıklayabilirmi lütfen ....

sırf turnuva alanı nı anlayabilmek için roa x2 de hesap açtım tunuvayı 5 yaptım ve ona göre hesaplama yapıp yazdım mancınıklar 61 birim mesafeyi 6.45saate değil 5 saatte gidiyor adminlerimiz buna bakabilirse sevinirim

hayaligenc
02-03-2017, 23:58
sırf turnuva alanı nı anlayabilmek için roa x2 de hesap açtım tunuvayı 5 yaptım ve ona göre hesaplama yapıp yazdım mancınıklar 61 birim mesafeyi 6.45saate değil 5 saatte gidiyor adminlerimiz buna bakabilirse sevinirim

Merhaba;

Belki uçarak gidiyorlardır :) soruyla ilgili herhangi bir problem yok

Şansınızı 4. soruda deneyin , daha bunun 5. 6. ve 7. var :)

İyi Forumlar

uçantekmeatarım
03-03-2017, 00:02
Merhaba;

Belki uçarak gidiyorlardır :) soruyla ilgili herhangi bir problem yok

Şansınızı 4. soruda deneyin , daha bunun 5. 6. ve 7. var :)

İyi Forumlar mancınık 6 sektör turnuvada %200 12 sektör yapmazmı sadece bunu merak ediyorum :):):)

JarvisFlynn
03-03-2017, 03:17
Merhaba yarışmanın ilk günü kazandım fakat altınlar hala yüklenmedi acaba ne zaman altınları göndereceksiniz ?

hayaligenc
03-03-2017, 04:10
Merhaba yarışmanın ilk günü kazandım fakat altınlar hala yüklenmedi acaba ne zaman altınları göndereceksiniz ?
Merhaba;

Toplu halde yatırılacak

İyi Forumlar

kaka17
03-03-2017, 06:45
55dk zaman farkını tek doğru cevaplayan benim yanlış görmediysem ama kazananlar arasında yokum. Yeterince doğru cevap olmazsa falanca cevap da doğru kabul sayılacak denmiş ama doğru kabul edilecek cevabın doğruluk ile uzaktan yakından alakası yok. Aradaki mesafenin 61 sektör olduğunu bilen benim dışımda tek kişi var o da işlem hatası yaptığı için 45 dk demiş en azından doğru kabul edilen saçma bir cevaba ödül verilmesi yerine bu arkadaşa da verilebilirdi.

Kısacası totodan element uydurup yanlış cevaba ödülleri vermek yakışmadı. Cevap tek ve nettir, yanlış yaparsan kazanamazsın bu kadar net.

JarvisFlynn
03-03-2017, 12:24
Merhaba;

Toplu halde yatırılacak

İyi Forumlar

toplu halde hangi tarihte yatırılacak 7. günün sonunda mı ?

Twitch
03-03-2017, 13:43
3. Soruda hala yanlis oldugunu iddaa ediyorum 10 saat sonra diye birsey yok 10 saat icinde diyor tekrar okuyun 10:00 saat almak asla gercegi yansitmaz

hayaligenc
03-03-2017, 13:57
55dk zaman farkını tek doğru cevaplayan benim yanlış görmediysem ama kazananlar arasında yokum. Yeterince doğru cevap olmazsa falanca cevap da doğru kabul sayılacak denmiş ama doğru kabul edilecek cevabın doğruluk ile uzaktan yakından alakası yok. Aradaki mesafenin 61 sektör olduğunu bilen benim dışımda tek kişi var o da işlem hatası yaptığı için 45 dk demiş en azından doğru kabul edilen saçma bir cevaba ödül verilmesi yerine bu arkadaşa da verilebilirdi.

Kısacası totodan element uydurup yanlış cevaba ödülleri vermek yakışmadı. Cevap tek ve nettir, yanlış yaparsan kazanamazsın bu kadar net.

Merhaba ;

Odin admin konu üzerinde gerekli açıklamayı yaptı fakat şöyle denilebilir : Böyle sorular yerine daha basit getirilebilir , şeklinde belirtebilirsiniz.

İyi Forumlar

toplu halde hangi tarihte yatırılacak 7. günün sonunda mı ?

Merhaba;

Aksilik olmassa evet fakat 1-2 gün oynayabilme durumuda var ama öncelik hemen yatırılması .

İyi Forumlar

Odin
03-03-2017, 14:27
Merhaba,

Doğru cevabı tam olarak veren 2 oyuncudan biri olduğunuz doğru tebrik ediyoruz :)

Ancak mesajınızda oynadığınız oyun dünyası ve nick bilginiz yer almadığı için kazananlar arasında adınız bulunmamaktadır.

Odin

Odin
03-03-2017, 14:28
Merhaba,

İlk 4 günün ödülleri hesaplara aktarılmıştır :gulerim:

Odin

seykar
03-03-2017, 15:13
Merhabalar ..
4. gün etkinliğinde kesinlikle hata var. Ben bir matemarikçiyim. Erkek kardeşler kız kardeşlerin iki katıdır dese cevap dediğiniz gibi olur. Ancak soruda erkek kardeşler kız kardeşlerden iki kat fazladır dediği için. kız kardeşlerin sayısı x ise erkek kardeşlerin sayısı 2x fazlaysa toplam da erkek kardeşlerin sayısı 3x olur. yani sorulan soruya göre verilen cevap yanlıştır. Lütfen dediğim şeyi inceleyin ve bir matematikçiye sorunuz.

morgoth60
03-03-2017, 19:18
5. günde direk cevabı mı yazcaz yoksa nası bu sonuca vardığımızı da yazmamız gerekiyormu ?

hayaligenc
03-03-2017, 19:55
5. günde direk cevabı mı yazcaz yoksa nası bu sonuca vardığımızı da yazmamız gerekiyormu ?

Merhaba

Direk cevabi yazin :)

Bol sans

selimcatal07
04-03-2017, 12:09
selamlar

5. günde server ve nick name unutmuşum ...

5. günden o nedenle bir beklentim yok doğal olarak

cevabım doğru ...

bu 7 gün tüm soruları doğru bilme için problem yaraatır mı.

sonuçta forum da tüm cevaplar selimcatal07 :)

hayaligenc
04-03-2017, 12:23
selamlar

5. günde server ve nick name unutmuşum ...

5. günden o nedenle bir beklentim yok doğal olarak

cevabım doğru ...

bu 7 gün tüm soruları doğru bilme için problem yaraatır mı.

sonuçta forum da tüm cevaplar selimcatal07 :)
Merhaba ;

Büyük şansızlık , evet 7 günü tüm bilenler arasına girme konusunda maalesef sıkıntı yaratır .

İyi Forumlar

selimcatal07
04-03-2017, 15:18
Merhaba ;

Büyük şansızlık , evet 7 günü tüm bilenler arasına girme konusunda maalesef sıkıntı yaratır .

İyi Forumlar

Teşekkürler ... Bir umut bekleyeyim ben yine de :D

Sabah cevap atınca unutmuşum. Farkedemedim de ... Kahraman maceraları kısmı 10 numara olmuş bu arada ... Tebrikler...

hayaligenc
04-03-2017, 16:31
Teşekkürler ... Bir umut bekleyeyim ben yine de :D

Sabah cevap atınca unutmuşum. Farkedemedim de ... Kahraman maceraları kısmı 10 numara olmuş bu arada ... Tebrikler...
Merhaba;

Teşekkür ederiz :) Daha da güzel yarışmalar gelecektir

Keyifli Forumlar

BayX
05-03-2017, 13:36
bana niye altın vermiyosunuz ühü ühü :'(

hayaligenc
05-03-2017, 13:43
bana niye altın vermiyosunuz ühü ühü :'(

Merhaba;

Böyle fazla olsa dağıtsak tükkan sizin :( ağlamayın sonra ben de ağlarım hatta ağlıyorum üüüüüü :(

İyi Forumlar

BayX
05-03-2017, 14:00
Merhaba;

Böyle fazla olsa dağıtsak tükkan sizin :( ağlamayın sonra ben de ağlarım hatta ağlıyorum üüüüüü :(

İyi Forumlar

4soru bildim 2tahıl verin bari hiç pazarlık payı falanda mı yok :(

hayaligenc
05-03-2017, 14:52
4soru bildim 2tahıl verin bari hiç pazarlık payı falanda mı yok :(

Maalesef :)

cokooprenss
08-03-2017, 13:40
kazananları tebrik ederim :)

Phantom111
08-03-2017, 13:43
Merhaba;

İyi Forumlar
Aaaa kıyamam sana sen ağlama yerine başkasını tutalım parayla o ağlasın :(