PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oyun Dünyası Hangimiz ne kadar Temiz bir oyun oynuyoruz bunu bir sorgulayalım ?

ÇAPANOĞLU
03-01-2017, 16:08
Sevgili Travian Dünyası oyuncuları, kıymetli arkadaşlarım, sevgili kardeşlerim;

Öncelikle hepinizi yüce Allah'ın selamıyla selamlıyorum.

Son günlerde bütün oyun dünyalarında hatalar meydana gelmektedir. Bir çoğumuz bu hatalardan muzdarip bir şekilde oyunumuzu idrak etme peşindeyiz. Bu hataların çoğunluğunda da mağduriyetlerimiz olmuştur. Ancak yaptığım analizler sonucu ve gördüklerim karşısında bu hataların çoğu aslında bizlerden kaynaklanmaktadır. Bizler ki bu oyunu hırsımızla, intikam duygularımızla nasıl önde bitirebiliriz, nasıl gövde gösterisi yapabiliriz bunun peşindeyken; bizi kullanmak isteyen Fırsatçılar bot hesaplar açarak gerek hammadde, gerekse gümüş hileleri ile kanımıza girip bizlere cazip tekliflerle bizleri kandırdılar. E tabiki malum olarak nefsimize en uygun olanı da buydu. Niye askerlerimiz ölmeden hammadde gelmesi varken yarıştan kopalım ki ? Neden defans askeri basıpta geride kalalım 5 liraya 10 liraya zaten satıyorlar diye hep kendimizi kandırdık.. Halbuki bu adamlar böyle hesaplarla serveri doldurup oyun dünyasını mahfederek bizleri oyundan soğuttular. Bir çoğumuz bunun zararını çektik.. Ama artık bir milat şarttır. Lütfen böyle kişileri Multihunterlere iletin, şikayet edin gerekenler yapılacağından zerre şüphem yoktur. Ama bunları beslerseniz bu oyundan çok arkadaşımız zarar görecektir.

12 Yıllık travian hayatım boyunca çok dostluklar edindim, çok savaşlarımız oldu. Şükür ki Savaşarak kazandığımız dostluklarımız hep baki kaldı.

Dilerim sizlerde savaşarak dostluklar kurarsınız. Artık son oyunum ve veda ediyorum. Benden yana hakkım varsa helal olsun. Kırdıklarım, incittiklerim varsa onlardan da özür diliyorum.

Travian bir oyun olsa da oyunu idrak eden 'İNSAN' olduğunu unutmayalım. Lütfen kimseyi kırmayın, incitmeyin ve asla küfür etmeyin..

Hepinizi saygıyla selamlarken saydıklarımı bir düşünmenizi rica ediyorum..

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Wowcu
03-01-2017, 18:23
Sevgili Travian Dünyası oyuncuları, kıymetli arkadaşlarım, sevgili kardeşlerim;

Öncelikle hepinizi yüce Allah'ın selamıyla selamlıyorum.

Son günlerde bütün oyun dünyalarında hatalar meydana gelmektedir. Bir çoğumuz bu hatalardan muzdarip bir şekilde oyunumuzu idrak etme peşindeyiz. Bu hataların çoğunluğunda da mağduriyetlerimiz olmuştur. Ancak yaptığım analizler sonucu ve gördüklerim karşısında bu hataların çoğu aslında bizlerden kaynaklanmaktadır. Bizler ki bu oyunu hırsımızla, intikam duygularımızla nasıl önde bitirebiliriz, nasıl gövde gösterisi yapabiliriz bunun peşindeyken; bizi kullanmak isteyen Fırsatçılar bot hesaplar açarak gerek hammadde, gerekse gümüş hileleri ile kanımıza girip bizlere cazip tekliflerle bizleri kandırdılar. E tabiki malum olarak nefsimize en uygun olanı da buydu. Niye askerlerimiz ölmeden hammadde gelmesi varken yarıştan kopalım ki ? Neden defans askeri basıpta geride kalalım 5 liraya 10 liraya zaten satıyorlar diye hep kendimizi kandırdık.. Halbuki bu adamlar böyle hesaplarla serveri doldurup oyun dünyasını mahfederek bizleri oyundan soğuttular. Bir çoğumuz bunun zararını çektik.. Ama artık bir milat şarttır. Lütfen böyle kişileri Multihunterlere iletin, şikayet edin gerekenler yapılacağından zerre şüphem yoktur. Ama bunları beslerseniz bu oyundan çok arkadaşımız zarar görecektir.

12 Yıllık travian hayatım boyunca çok dostluklar edindim, çok savaşlarımız oldu. Şükür ki Savaşarak kazandığımız dostluklarımız hep baki kaldı.

Dilerim sizlerde savaşarak dostluklar kurarsınız. Artık son oyunum ve veda ediyorum. Benden yana hakkım varsa helal olsun. Kırdıklarım, incittiklerim varsa onlardan da özür diliyorum.

Travian bir oyun olsa da oyunu idrak eden 'İNSAN' olduğunu unutmayalım. Lütfen kimseyi kırmayın, incitmeyin ve asla küfür etmeyin..

Hepinizi saygıyla selamlarken saydıklarımı bir düşünmenizi rica ediyorum..

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bence Yeterli Mh yok oyunda 2 serverda oynuyorum 1 tanesinde cevap 1 gun sonra digerinde ise saat 3 de attım cevap 6 da geldi

Rock
04-01-2017, 01:38
Ve Aleyküm Selam. Son 2 yıldır sizin gibi karakterli oyuncuların oyunu bırakması üzücü.Meydan hile hurdayla oyun oynadığını sanan,üsluptan adaptan uzak yeni yetme yöneticilere,oyunculara ve bunlara prim veren multihunterle kaldı. Hakkında hayırlısı olsun üstat vesselam.

ÇAPANOĞLU
04-01-2017, 07:26
Ve Aleyküm Selam. Son 2 yıldır sizin gibi karakterli oyuncuların oyunu bırakması üzücü.Meydan hile hurdayla oyun oynadığını sanan,üsluptan adaptan uzak yeni yetme yöneticilere,oyunculara ve bunlara prim veren multihunterle kaldı. Hakkında hayırlısı olsun üstat vesselam.

Hileyle oynanan bu oyun kimseye zevk vermez

TheManwe
04-01-2017, 13:18
Durup mücadele etmeliyiz ne kadar fazla onursuzca oynayan varsa onurlu oynayan insanlarda var.

Yilmayan
04-01-2017, 16:17
Oyunu güzelleştirecek insanlar biziz. Bütün sorumluluğu Travian'a yıkmak da bir hatadır benim gözümde. Ama şöyle bir durum var ortalama haftada 2 kere bu tarz konular açılıyor öneriler fikirler sunuluyor fakat bir çözüm yok. Ekip olarak sitem ettiğimiz nokta burada. Şimdi aşama aşama tekrar yazalım.

1- Oyuna kaydolurken "SMS" yoluyla kaydolunması gerektiğini düşünüyorum. Sorunu tamamen çözmez bunun da hilesini bulurlar ama azalacağını düşünüyorum. (sanırım SinanHoca'da bu öneriyi ısrarla söylüyordu. )

2- Canlı Yardım olayı gelmeli. Nasıl biz ortaklarla oynayıp günü 3e 4 e bölüyorsak multihunterlarda bu tarz bir panel kullanarak bize en hızlı yardımı ve geri dönüşü sağlayabilirler diye düşünüyorum. Öyle anında cevap gelmesine de gerek yok 1 saat içinde cevap gelecek şekilde olabilir.

3- TravianTR' de aktif olan server sayısı çok fazla 3 serverı birleştirin 1 server ancak ediyor çoğu zaman. Multihunterları buralara bulmak da sıkıntı çoğu zaman değil mi? Bunun yerine 3 ayda 1 server açarsın yılda 4 server en temizi olur. Hile hurdanın bittiğini de düşündüğümüzde bu çözüm gayet mantıklı geliyor bana. Fazla server olmayacağından boşta olan multihunterlar fazla gibi gözükecek değil mi? Kesinlikle Hayır. Çünkü " Canlı Yardım" dediğimiz olayı aktif hale getirdiğimiz 1 serverda 3-4 multihunter 1 Admin olacaktır. Bu da daha çok güvenlik önlemi demektir.

4- Haftada 1 gün 1 saat rutin bakım olmalıdır. Her türlü pislik ortaya çıkmalıdır bu bakımda. Sistem offline olacağı için bazı açıkların bulunmasının daha kolay olacağını düşünüyorum.

5- B o t / Script hileleri içinse antihack tarzı bir program ile bu tarz uygulamaların arkada açılması engellenebilir belki diye düşünüyorum.

Biz gene yazalım konu bir kez daha amacından sapsın . Ardından konu kilitlensin biz gene yazalım. Elbette bir gün birileri bizi dikkate alacak ama o zaman da iş işten geçmiş olacak.

TheManwe
04-01-2017, 22:02
Bu işi düzeltmek burada ki adminlerin, bu oyunu ne kadar sevdiğini veya sevmediğini gösterir. Oyunda hızla oyuncu düşüyor, sayın adminler gerekli şikayetler yapılıyor ancak gelin beraber düzeltelim şu oyunu. Mesela s9'da Han birliği hakkında çok şikayet geldi girin fake hesapla inceleyin bunu yapacak bu oyunu seven çok gönüllü var. Kimseye iftira atmıyorum ancak özellikle madde satan ismi örneğin asd345 birligi asd345 olan bir sürü bot var madde satıyorlar bunlar beni oyundan soğutuyor ister istemez hepimiz bırakmak zorunda kalacağız. Burada 50-60 kişi kalır bu gidişle lütfen artık bir şey yapın.

ArTeS
04-01-2017, 22:05
Bu işi düzeltmek burada ki adminlerin, bu oyunu ne kadar sevdiğini veya sevmediğini gösterir. Oyunda hızla oyuncu düşüyor, sayın adminler gerekli şikayetler yapılıyor ancak gelin beraber düzeltelim şu oyunu. Mesela s9'da Han birliği hakkında çok şikayet geldi girin fake hesapla inceleyin bunu yapacak bu oyunu seven çok gönüllü var. Kimseye iftira atmıyorum ancak özellikle madde satan ismi örneğin asd345 birligi asd345 olan bir sürü bot var madde satıyorlar bunlar beni oyundan soğutuyor ister istemez hepimiz bırakmak zorunda kalacağız. Burada 50-60 kişi kalır bu gidişle lütfen artık bir şey yapın.

admin@travian.com.tr adresine mail atin bu arkadaslari.

TheManwe
04-01-2017, 22:20
Multihunter'a bildirdim 5-6 tanesini ancak serverde 1000'den fazla bu tarz hesaplar var. Bu hesaplar sürekli savunma askeri basiyor kahramanlari asla köyde olmuyor. Sığnak seviyeleri vs. Hep aynı. Muhtemelen bazı kişilere savunma askeri ve hammadde sağlıyorlar

Yilmayan
04-01-2017, 23:18
admin@travian.com.tr adresine mail atin bu arkadaslari.

Sayın ArTeS tüm işi biz yapacaksak verin bana bir gönüllü multihunterlık olay çözülsün. Bakın o zaman bir tane bot bırakıyor muyum serverda :)

Maaşa felan da gerek yok yani :D

fthism
31-01-2017, 13:43
Ancak yaptığım analizler sonucu ve gördüklerim karşısında bu hataların çoğu aslında bizlerden kaynaklanmaktadır. Bizler ki bu oyunu hırsımızla, intikam duygularımızla nasıl önde bitirebiliriz, nasıl gövde gösterisi yapabiliriz bunun peşindeyken; bizi kullanmak isteyen Fırsatçılar bot hesaplar açarak gerek hammadde, gerekse gümüş hileleri ile kanımıza girip bizlere cazip tekliflerle bizleri kandırdılar. E tabiki malum olarak nefsimize en uygun olanı da buydu. Niye askerlerimiz ölmeden hammadde gelmesi varken yarıştan kopalım ki ? Neden defans askeri basıpta geride kalalım 5 liraya 10 liraya zaten satıyorlar diye hep kendimizi kandırdık..

.

ben şahsen kendi adıma konuşuyorum burdaki anlattıklarınızn hiçbirine bulaşmadığımı bidlirmek istiyorum,

AkhHorus
09-05-2017, 10:07
bu oyunu ilk çıktığı serverdan beri oynuyorum, hatta halen ilk birlik başkanım ile beraber oynuyorum,

Eğer ki temiz bir oyun olsun istiyorsanız önce kendi kapınızın önünü temiz tutmanız gerekmektedir.

Örneğin script bot kullanımı, mesela bir oyuncunun hesabını kitleyip askerini silerken diğer oyuncu daha çok altın harcıyor diye uyarı ile yırtmamalı öyle değil mi ?

Veya kullanmadığı halde oyuncular bot kullanmaktan dolayı sadece kafa birlikte oynadığı için ve operasyonlara katıldığı için 190k askerleri silinmemeli öyle değil mi ?

hocam bot bot dediğiniz olayı kaç defa şikayet ettim bana saldırdıklarında nereden anlaşıldığına kadar yazdım adamların askeri silinmedi bile, ancak bizim oyuncularımızı biçercesine cezalar dağıtılıyor.

Önce sizler adaletli olacaksınız ki bizler de vicdanlı olalım.

Script bot diyorsanız siz kendiniz sıralı çıkmak için özellik ekleyin herkes kullansın madem önüne geçemiyorsunuz veya kullanan ile kullanmayanın farkını anlayamıyorsunuz, insanları bu yollara itmeyin.

xx_delis
09-05-2017, 10:12
Hocam bu işi yapanlar mh ile irtibatta ki zaten. Hepsi aynı yolun yolcuları. Ben hatırlıyorum bundan 6-7 sene önce 3k ordusu olana serverlarda kral gözüyle bakılıyordu. Daha iyiydi eskiden. Gerçekten yetenekli olan kazanıyordu. Şimdi ise parası olan kazanıyor. Bakın iddaa ediyorum hesabına para gömenlerin %90 ı parasız oynasınlar patates olurlar. Ama malesef ki acı gerçek bu dostlar. Travian da köklü değişiklikler yapılmadığı sürece bu iş böyle döner gider..

hayaligenc
09-05-2017, 10:17
Hocam bu işi yapanlar mh ile irtibatta ki zaten. Hepsi aynı yolun yolcuları.

Merhaba;

Elinizde kanıtınız var mı ? Şuanda ciddi bir şey yazdınız ? Bunu ispatlamak mecburiyetindesiniz , ispatlamassanız iftiraya giriyor biliyorsunuz değil mi ?

İyi Forumlar

AkhHorus
09-05-2017, 11:07
Merhaba;

Elinizde kanıtınız var mı ? Şuanda ciddi bir şey yazdınız ? Bunu ispatlamak mecburiyetindesiniz , ispatlamassanız iftiraya giriyor biliyorsunuz değil mi ?

İyi Forumlar

Hocam ben size olayı anlatayım birlik arkadaşımın başına gelen aksi bir düşünce oluşursa ben arkadaş adına da özür dileyim.
Geçen 3x serverinde bakım sırasında arkadaşımızın vahadaki ordusu kesildi ki toytonları köye geri yollamak suretiyle,
Şimdi mh ile ilişkide olmadan bu olayın nasıl olacağını anlatın bana bende mh lerin hepsinden özür dileyim, ne dersiniz ?

Gerekli olursa oyuncu ismini rapora kadar da paylaşırım.

yanlış anlaşılmasın benim amacım kavga çıkarmak değil, sadece olayı anlatıyorum.

xx_delis
09-05-2017, 12:25
Merhaba;

İyi Forumlar

Araştırın biraz zaten her şey ortada. Hepsi demiyorum yanlış anlamayın. Ama çoğu beraberler. Kimse aksini iddaa edemez. Bizde bu oyunun içindeyiz yıllardır :) He çok umurumda değil kim ne yaparsa yapsın günahı boynuna tabi ama bence illegal yollardan altın,asker,hammadde satışları yasaklanmalı diye düşünüyorum

hayaligenc
10-05-2017, 00:52
Hocam ben size olayı anlatayım birlik arkadaşımın başına gelen aksi bir düşünce oluşursa ben arkadaş adına da özür dileyim.
Geçen 3x serverinde bakım sırasında arkadaşımızın vahadaki ordusu kesildi ki toytonları köye geri yollamak suretiyle,
Şimdi mh ile ilişkide olmadan bu olayın nasıl olacağını anlatın bana bende mh lerin hepsinden özür dileyim, ne dersiniz ?

Gerekli olursa oyuncu ismini rapora kadar da paylaşırım.

yanlış anlaşılmasın benim amacım kavga çıkarmak değil, sadece olayı anlatıyorum.

Araştırın biraz zaten her şey ortada. Hepsi demiyorum yanlış anlamayın. Ama çoğu beraberler. Kimse aksini iddaa edemez. Bizde bu oyunun içindeyiz yıllardır :) He çok umurumda değil kim ne yaparsa yapsın günahı boynuna tabi ama bence illegal yollardan altın,asker,hammadde satışları yasaklanmalı diye düşünüyorum

Merhaba Arkadaşlar ;

İkinize ortak cevap vereceğim çünkü düşünceler aynı yola çıkıyor.

Şimdi burada herkes bir durumu anlatıyor . Şu oldu bu oldu şu etti şundan oldu vs vs vs . Hiç unutmuyorum bir keresinde bir arkadaşımız öyle bir anlattı ki şok oldum duruma ve direk üst adminlerimizle adminlerim aracılığıyla görüştük . Arkadaşımız ( mağdur olan ) öyle bir anlatmışdı ki bende nasıl olur nasıl eder diye düşündüm . Durumu üst adminlerle görüşünce işin esası ortaya çıkdı . Arkadaşımız öyle bir hikaye yazdı ki ( Rahmetli Ömer Seyfettin bile bu kadar yazamazdı sanırım ) durumun aslı astarını öğrenince gerçek ortaya çıkdı .

İşin özetine gelecek olursak; yani burada yazılan herşeye sakın inanmamı beklemeyin . Bize ancak kanıt sunarsanız size inanabiliriz. Ama işlemi admin@travian.com.tr yapabilir ki oyuna biz müdahale edemeyiz. Forum ile ilgili şikayet varsa bana değil direk Human & Artes admine yazın . Gerçekten haksız bir işlemimiz olursa tabiri caiz değilse ( özür diliyerek ) biletimizi zaten anında keserler o konuda rahat olabilirsiniz. Sürekli denetimdeyiz.

Botlardan konu açıldı görüyorum . Bu konuda gerekli istekleri oyunculardan gelen talebi iletiyoruz fakat oyuncularında barındırmaması en büyük destektir onu hatırlatarım .

Başka bir şey kaldı mı yazdığım bilmiyorum :)

Her şey gönlünüzce olsun sevgili arkadaşlar

İyi Geceler