PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10 Kasım

ArTeS
09-11-2016, 20:38
10 Kasım'da nasıl bir etkinlik yapılır ve hatta yapılır mı bilmiyorum da 10 Kasım için reel hayattaki tum platformlarimizda ve benzer sekilde forumda ve gerekirse oyunda imzalari, avatarları, koy isimlerini ya da profillerini Atatürk resimleri ve vecizeleri ile dolduralım.

Bu etkinlik için herhangi bir ödül verilmeyecektir zira ödülü Paşam zamanında vermiştir.

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.
Mustafa Kemal Atatürk

hayaligenc
09-11-2016, 20:43
her daim rahmet ve minnetle .Ruhu şad olsun ,mekanı daimi cennet olsun ...

Cadı
09-11-2016, 20:50
İdrak ile tekrar tekrar okunmalı...

Özlemle anıyoruz....

Nur içinde yatsın....

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

15942

Human Resources
09-11-2016, 21:11
Durmadan yorulmadan her daim izindeyiz...

Skid Row
09-11-2016, 21:11
10 Kasım'da nasıl bir etkinlik yapılır ve hatta yapılır mı bilmiyorum da 10 Kasım için reel hayattaki tum platformlarimizda ve benzer sekilde forumda ve gerekirse oyunda imzalari, avatarları, koy isimlerini ya da profillerini Atatürk resimleri ve vecizeleri ile dolduralım.

Bu etkinlik için herhangi bir ödül verilmeyecektir zira ödülü Paşam zamanında vermiştir.

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.
Mustafa Kemal Atatürk

Seviliyorsun abi <3

Nicholai Hel
09-11-2016, 21:14
" Saygı değer efendiler, günlerce zamanınızı alan uzun ve ayrıntılı sözlerim, en sonunda tarih olmuş bir dönemin öyküsüdür. Bunda ulusum için ve yarınki çocuklarımız için dikkat ve uyanıklık sağlayabilecek kimi noktaları belirtebildiysem, kendimi mutlu sayacağım.
Burada söylediklerimle, ulusal varlığı sona ermiş sayılan büyük bir ulusun bağımsızlığını nasıl kazandığını; bilim ve tekniğin en son ilkelerine dayalı ulusal ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım.
Bugün ulaştığımız sonuç, yüz yıllardan beri yaşanan ulusal yıkımların yarattığı bilincin ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır. Bu sonucu Türk gençliğine emanet ediyorum. "
-nutuk

LanseLot08
09-11-2016, 21:19
ATAM dünya düşse peşimize yer sarsılsa yerinden ne senden vazgeçeriz ne senin eserlerinden ..

BÜYÜKBABA
09-11-2016, 21:22
09:04:59 Burada dursaydi zaman... Çok özledik Ata'm! Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak üzere yarin 08.30 da Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul Beşiktaş kampüsü ana giriş kapısı önünde bulusuyor hep beraber Dolmabahçe Sarayına yuruyoruz.

Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.
M.Kemal Atatürk | BAŞKOMUTAN

CmYk
09-11-2016, 21:46
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Ne güzelde söylemiş ATAM bu güzel sözleri. Keşke demekten alamıyor insan kendini.

Durdurabilseydik zamanı ve 10 KASIM 1938 Saat:09:04:59 da ATAM için saatler dursaydı ve şu anda aramızda olabilseydi.

GENÇLİĞE HİTABE'ni sadece bir yazı olarak değil yaşam tarzı olarak benimseyen gençlere bıraktın sen bu ülkeyi.

Bizlere barış içinde bıraktığın bu ülkeyi, aynı şekilde kanımızın son damlasına kadar savunacağımızdan şüphen olmasın.

Sen rahat uyu ATAM...

Latte
09-11-2016, 22:02
Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkân kalmamış olmasıdır. Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa’nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa’nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.

Franklin Roosevelt (https://tr.wikiquote.org/w/index.php?title=Franklin_Roosevelt&action=edit&redlink=1), ABD Başkanı

Her ne kadar:

demiş olsa da;
Roosevelt'in ilk cümlesi hislerimin tercümanıdır.

-KSK-
09-11-2016, 22:08
ANDIMIZ
Türküm, doğruyum, çalışkanım,
İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.
Ey Büyük Atatürk!
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım Türk varlığına armağan olsun.
Ne mutlu Türküm diyene!

Cihat zerger
10-11-2016, 07:17
Merhaba;

Salt Söylemlerimiz İle Değil Her Zaman ÜLKÜ' sünü Eylemlerimizde Yaşamak Dileğiyle.......
Bir Gün Bu Millet Seni ve Senin İle Birlikte Olanları, Anladığında O Gün Mirasına Sahip Olacak, Cumhuriyeti Emanet Ettiğin Nesil Olarak Varlığını İlelebet Devam Ettirecek ATAM.
Fevzi ÇAKMAK
Kazım KARABEKİR
İsmet İNÖNÜ
Rauf ORBAY
Ali Fuat CEBESOY
Cevat Abbas GÜRER
Falih Rıfkı ATAY
Fethi Ali OKYAR
Rıza SOYAK
Kazım ÖZALP
Kılıç ALİ
Salih BOZOK
Çerkez ETHEM ve Diğer Tüm Çalışma ve Silah Arkadaşların İle Mekanınız Cennet Olsun............

TatarKralı
10-11-2016, 07:25
Milletimizin, 78. Kez Başı sağolsun.

Saygıyla, Minnetle, Özlemle Anıyoruz...

Ege
10-11-2016, 10:12
Atamızı saygı ile anıyorum

@Giyotin PALA
10-11-2016, 10:18
1881-193∞ .......................

Skid Row
10-11-2016, 10:49
http://i.hizliresim.com/88qo4a.png (http://hizliresim.com/88qo4a)

Anlık.

Atam İzindeyiz...

dj.yusuf
10-11-2016, 10:52
http://www.meso.org.tr/wp-content/uploads/2014/11/ATATURK.jpg

ArTeS
10-11-2016, 12:05
http://sizinicin.org/wp-content/uploads/mustafakemal.jpg

Tozama
10-11-2016, 12:11
15950

. .

Michael Faraday
10-11-2016, 20:03
Asil ve kahraman duruşunla her zaman izindeyiz.

Dilek123
11-11-2016, 07:13
Atamızı unutamayacağız..