PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgilendirme Güncellenen Auto-Pushing Kuralları

Razor&Dante
21-10-2016, 20:57
(T:L) Auto-Pushing ve Reisleme Kuralları

Merhaba ,

Pushing(Madde Aktarımı) ve Reisleme T4.2 sürümüyle birlikte güncellendi. Genel olarak hammadde kaynakları gönderim ve yağmalama aracıyla alınabilme ihtimallerinde herhangi bir güncel kural ihlali olmuyordu.

Burada (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=15386&p=320722&viewfull=1#post320722)açıklandığı üzere belli başlı bağlantı katmanları ve bunlara bağlı değişkenler vardı.§1. ve §2. Kurallarda 1. Ve 2. Tür bağlantılarla §2. Kuralda ise 3. Tür bağlantılarla ilgili düzenlemeler yaptık.

Basit bir şekilde açıklamak gerekirse ; Hammadde gönderimi (pushing) ve yağmalama aracılığıyla bu tür hesapların sağladığı haksızlığı en aza indirmiş olacağız. Her iki çeşitte hammadde alımları limitlenmiş olacak.

1. Tip Bağlantılar ( Bağımsız )

§1: Daha Büyük Hesaplara Aktarımlar

Eğer oyuncu 40 Nüfustan az ise, Kendinden daha büyük hesaplara aktarım yapamaz.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve tek köylüyse ve alıcı kendi birliğinde değilse, haftalık yalnızca 1 saatlik üretimini gönderebilir.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 14 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

§2: Daha Küçük Hesaplara Aktarımlar
Eğer oyuncu 40 nüfustan az ise , herhangi bir aktarım yapamaz.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve tek köylüyse ve alıcı kendi birliğinde değilse, haftalık yalnızca 1 saatlik üretimini gönderebilir.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 21 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

§3: Tahıl Desteği
Oyuncu kendinden daha yüksek nüfuslu oyuncuya günlük %150 oranında tahıl takviyesi yapabilir (Önceden %100 idi).

Oyuncu kendinden daha az nüfuslu oyuncuya günlük %300 oranında tahıl takviyesi yapabilir.
(Önceden %100 idi).

§4: Yağmalama
Oyuncu kendi nüfusundan daha fazla olan oyuncuyu sınırsız yağmalayabilir (oyuncular aynı birlikte olduğunda kural §2: Daha Küçük Hesaplara Aktarımlar geçerlidir)

Oyuncu kendi nüfusundan düşük nüfuslu oyuncuyu sınırsız yağmalayabilir (oyuncular aynı birlikte olduğunda kural §1: Daha Büyük Hesaplara Aktarımlar geçerlidir)

§5: Reisleme Hakkında
Oyuncular aralarında son 14 gün içinde herhangi bir temsilcilik ilişkisi olmayan , son 2 gün içerisinde aynı birlik/birleşme içinde bulunmadığı veya birlikleri arasında ateşkes bulunmayan herhangi bir köyü reisleyebilir.

2. Tip Bağlantılar (Aynı statik IP / yeni sonlandırılmış Temsilcilik ilişkisi olan hesaplar)

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 3 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 6 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

Oyuncu kendinden daha yüksek nüfuslu oyuncuya günlük %150 oranında tahıl takviyesi yapabilir (Önceden 12 saat üzerinden %125 idi).

Oyuncu kendinden daha az nüfuslu oyuncuya günlük %150 oranında tahıl takviyesi yapabilir.
(Önceden 12 saat üzerinden %100 idi).

Oyuncu kendi nüfusundan daha fazla olan oyuncuyu sınırsız yağmalayabilir (oyuncular aynı birlikte olduğunda kural §2: Daha Küçük Hesaplara Aktarımlar geçerlidir)

Oyuncu kendi nüfusundan düşük nüfuslu oyuncuyu sınırsız yağmalayabilir (oyuncular aynı birlikte olduğunda kural §1: Daha Büyük Hesaplara Aktarımlar geçerlidir)

Oyuncular aralarında son 14 gün içinde herhangi bir temsilcilik ilişkisi olmayan , son 2 gün içerisinde aynı birlik/birleşme içinde bulunmadığı veya birlikleri arasında ateşkes bulunmayan herhangi bir köyü reisleyebilir.

3. Tip Bağlantılar (Aynı PC / Aktif Temsilcilik )

Oyuncu kendi nüfusundan yüksek nüfuslu oyuncuya herhangi bir şekilde aktarım yapamaz , öncelikle daha yüksek nüfuslu oyuncunun göndermesi gereklidir.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve tek köylüyse ve alıcı kendi birliğinde olsa/olmasa bile hammadde aktarımı yapamaz

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 2 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

§3: Tahıl Desteği Hakkında

Oyuncu kendinden daha yüksek nüfuslu oyuncuya günlük %100 oranında tahıl takviyesi yapabilir (Önceden 6 saat üzerinden %100 idi). 6 saat yalnızca tahıl desteği için geçerlidir

Oyuncu kendinden daha az nüfuslu oyuncuya günlük %100 oranında tahıl takviyesi yapabilir.(Önceden 6 saat üzerinden %100 idi). 6 saat yalnızca tahıl desteği için geçerlidir

Oyuncu kendi nüfusundan daha fazla olan oyuncuyu sınırlı miktarda yağmalayabilir
(kural §2: Daha Küçük Hesaplara Aktarımlar geçerlidir)

Oyuncu kendi nüfusundan düşük nüfuslu oyuncuyu sınırlı miktarda yağmalayabilir (kural §1: Daha Büyük Hesaplara Aktarımlar geçerlidir)

Son 6 saat içinde hammadde gönderimi yapılmış 3. Tip bağlantılı hesaplar arasında kesinlikle yağmalama yapılamaz

Oyuncular birbirlerinin köylerini reisleyemezler.

Haci Vosvos
21-10-2016, 22:31
Şimdi farzedelimki koruma kalktı bana birlikten 40 kişi 1 saatlik üretim yolladı vede ben birliğimdeki tüm çevremdeki oyuncuları yağmaladım ceza almicak mıyım ? Buna elbette multinin ceza vermeyi karar veripte öyle bir kural olmadığı için saçma başka bahanelerle ceza vermesi dahil.

Razor&Dante
22-10-2016, 00:39
Şimdi farzedelimki koruma kalktı bana birlikten 40 kişi 1 saatlik üretim yolladı vede ben birliğimdeki tüm çevremdeki oyuncuları yağmaladım ceza almicak mıyım ? Buna elbette multinin ceza vermeyi karar veripte öyle bir kural olmadığı için saçma başka bahanelerle ceza vermesi dahil.

Dediğinizi elçilik hesapları için yeterince yapmıyormuyuz zaten :) Aynı mantalite.

ugurmutlucan15
21-11-2016, 21:16
aşağıdaki kurallar makul fakat yukarıdaki kurallarla oyunu kaç kişinin bırakacağını biliyormusunuz?

bunun sizin için ne kadar zarar oluşturacağını ?
ben şahsen bu saatten sonra bu tr serverlerinda bu kurallarla oynamam
bana katılan arkadaşlarımız desteklerini forumda yorum olarak belirtirse belki böyle saçma sapan kurallar koymalarını engelleyebiliriz ...
------
Yeni Pushing Kontrol Sistemi

Merhaba Değerli Üyelerimiz,

Bugünden itibaren yeni pushing (kural dışı hammadde sevkiyatı) kontrol sistemimiz aktifleştirilmiştir.
Bundan sonra ortak bilgisayar ayarları kaldırılıyor ve profilinizden bildirmeniz gerekmiyor
(Ortak bilgisayar ayarları otomatik tespit ediliyor).

Bu sistem nasıl çalışıyor?

Otomatik kontrol sistemimiz hammadde transferinde bulunan iki oyuncunun oyuna yaptığı bağlantı tipine göre işleyecektir.

Bu durumda üç kategoriye göre bu sistem çalışmakta:

Kat. 1 : Oyuncular daha önce aynı bilgisayardan oynamadı ve aynı internet hattından oyuna bağlanmadı.

Kat. 2 : Oyuncular daha önce aynı bilgisayarı veya aynı wlan' ı kullandı(aynı ip) veya birbirlerinin temsilcisi oldular.

Kat. 3 : daha önce aynı bilgisayarı veya aynı wlan' ı kullandı(aynı ip) veya birbirlerinin temsilcisi oldular ve temsilcilik yapılan oyuncu son üç gün hesabına giriş yapmadı.

Bağlantı kategori 1 ayarları:

1. Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya bir gün içinde iki saatlik üretim gönderilebilir ( 7 gün önceden toplu şekilde gönderilebilir.)

2. Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya bir gün içinde 3 saatlik üretim gönderilebilir ( 7 gün önceden toplu şekilde gönderilebilir.)

3. Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde, gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %150'si gönderilebilir(Askeri destek gönderilmeden 24 saat önce gönderilecek askerin tüketeceği tahıl %100 gönderilebilir.)

4. Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %300'ü gönderilebilir(Askeri destek gönderilmeden 24 saat önce %100 gönderilebilir).

5. Büyük oyuncular sınırsız yağmalanabilir. (Eğer bu büyük nufuslu oyuncu yağmalayanla aynı birlikte ise bu kategorideki §2 nolu sınırlamalar geçerlidir)

6. Küçük oyuncular sınırsız yağmalanabilir. (Eğer bu küçük nufuslu oyuncu yağmalayanla aynı birlikte ise bu kategorideki §1 nolu sınırlamalar geçerlidir)

7. Saldırdığı oyuncuya son 14 gün içinde temsilcilik yapmadıysa ve son iki gün içinde aynı birlikte veya birleşmedeki birlikte bulunmuyorsa köylerini fethedebilir.

Bağlantı kategori 2 ayarları:

1. Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya günlük bir saatlik üretim gönderilebilir(Üç gün önceden toplu şekilde gönderilebilir).
Nüfusu 50den küçük olan oyuncular hammadde yardımı yapamaz.

2. Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya günlük iki saatlik üretim gönderilebilir(Üç gün önceden toplu şekilde gönderilebilir).
Nüfusu 50den küçük olan oyuncular hammadde yardımı yapamaz.

3. Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde, gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %125'i gönderilebilir(Askeri destek gönderilmeden 24 saat önce gönderilecek askerin tüketeceği tahıl %100 gönderilebilir)

4. Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %150'si gönderilebilir(Askeri destek gönderilmeden 24 saat önce %100 gönderilebilir).

5. Kendinden daha fazla nufusu olan oyuncular sınırsız yağmalanabilir. (Eğer bu büyük nufuslu oyuncu yağmalayanla aynı birlikte ise bu kategorideki §2 nolu sınırlamalar geçerlidir.)

6. Kendinden daha az nufusu olan oyuncular, bu kategorideki §1 numaralı limitler dahilinde sınırlı yağmalanabilir.

7. Saldırdığı oyuncuya son 14 gün içinde temsilcilik yapmadıysa ve son iki gün içinde aynı birlikte veya birleşmedeki birlikte bulunmuyorsa köylerini fethedebilir.

Bağlantı kategori 3 ayarları:

1. Kendinden daha fazla nufusu olan oyunculara hammadde gönderilemez, gönderebilmek için ilk önce büyük oyuncunun küçüğe hammadde göndermesi gerekir.

2. Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya günlük iki saatlik üretim gönderilebilir(24 saat önceden toplu şekilde gönderilebilir).
Nüfusu 50'den küçük olan oyuncular hammadde yardımı yapamaz.

3. Kendinden daha fazla nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde, gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %100'ü gönderilebilir (Askeri destek gönderilmeden altı saat önce %100'ü gönderilebilir).

4. Kendinden daha az nufusu olan bir oyuncuya askeri destek gönderildiğinde gönderilen askerlerin tüketeceği tahılın en fazla %100'ü gönderilebilir (Askeri destek gönderilmeden 12 saat önce %100 gönderilebilir).

5. Kendinden daha fazla nufusu olan oyuncular, bu kategorideki §2 numaralı limitler dahilinde sınırlı yağmalanabilir.

6. Kendinden daha az nufusu olan oyuncular, bu kategorideki §1 numaralı limitler dahilinde sınırlı yağmalanabilir.

7. Oyuncunun köylerini fethedemez.

8. Oyuncu tarafından son 6 saat içinde hammadde yardımı yaptığı köyleri yağmalayamaz.

Not: Örneğin: "günlük iki saatlik üretim gönderilebilir(7 gün önceden toplu şekilde gönderilebilir)"
Açıklaması: 14 saatlik üretiminizi tek işlem yaparak gönderdiğinizde 7 günlük hammadde yardım izninizi kullanmış oluyorsunuz.

Saatlik Üretim:
Tüm köylerinizde üretilen odun,tuğla,demir,tahil (eksi toplam nüfusunuzun tahıl tüketimi)
ve son 7 günlük / (7*24) yağmaladığınız hammaddeler eksi yağmalandığınızda hammadde kayıplarınız.
Kısaca: Saatlik üretim = tüm köylerinizin saatlik net üretimi + saatlik net yağmaladığınız hammadde

Iki oyuncu arasi hammadde bilançosunu etkileyen işlemler:
1. Hammadde ticareti
2. Yağmalama
3. Destek asker için bakım.

İstisnalar:
Dünya harikası bulunan köylere sınırsız hammadde gönderilebilir.
Dünya harikası bulunan köylere sınırsız saldırı ve destek gönderilebilir.
Dünya harikası bulunan köyler fethedilebilir.
Tılsım bulunan köylere sınırsız tahıl yardımı gönderilebilir.
Tılsım bulunan köyler fethedilebilir.

Pazardan Ticaret: Ticaret bilançonuz (yağmalama ve bakım hariç) %20 zarar veya %20 kâr durumundaysa ve oyuncular arası bağlantı kategori 1 deki gibiyse, her zaman hammadde ticareti mümkündür.

Saygılarımızla
Travian TR Ekibiniz

kaanfath
21-11-2016, 23:13
yağmalama olayına kafam takıldı şimdi benim yağmaladığım bir köy bana madde yollarsa yağmalayamicak mıyım yada yağma köyünü sınırlı miktarda mı yağmalayabilicem anlamadım adamın askerlerini kesmişim oyunu bıraktırmışım yağmalayamicak mıyım yada yağmaya hazır hale getirmişim adam bana 2 k madde attı diye yağmalayamicak mıyım bi de 3 gün kısa bir süre değil mi 2 hafta sürüyor vizeler sınavlar o süreyi 3den 2 hafta yapabilir miyiz

XIGMATTEK
21-11-2016, 23:34
katılıyorum arkadaşa altın alma farkı tamam oyun para kazansın ama hammadde transferine bir dur getirilmeli yoksa altın satıcak oyuncusu bile kalmıycak..

Razor&Dante
21-11-2016, 23:47
aşağıdaki kurallar makul fakat yukarıdaki kurallarla oyunu kaç kişinin bırakacağını biliyormusunuz?

bunun sizin için ne kadar zarar oluşturacağını ?
ben şahsen bu saatten sonra bu tr serverlerinda bu kurallarla oynamam
bana katılan arkadaşlarımız desteklerini forumda yorum olarak belirtirse belki böyle saçma sapan kurallar koymalarını engelleyebiliriz ...
------

Kurallar TR Türkiye Kuralları değil oyunun genel kurallarıdır , hatta şöyle söyleyeyim iyileştirilmiş halleri bunlar.

yağmalama olayına kafam takıldı şimdi benim yağmaladığım bir köy bana madde yollarsa yağmalayamicak mıyım yada yağma köyünü sınırlı miktarda mı yağmalayabilicem anlamadım adamın askerlerini kesmişim oyunu bıraktırmışım yağmalayamicak mıyım yada yağmaya hazır hale getirmişim adam bana 2 k madde attı diye yağmalayamicak mıyım bi de 3 gün kısa bir süre değil mi 2 hafta sürüyor vizeler sınavlar o süreyi 3den 2 hafta yapabilir miyiz

Aranızda ortak IP bağlantısı varsa diye bahsetmiş yağmaladığınız hesaplar TİP 1 bağlantılara girer dolayısıyla

katılıyorum arkadaşa altın alma farkı tamam oyun para kazansın ama hammadde transferine bir dur getirilmeli yoksa altın satıcak oyuncusu bile kalmıycak..

Hammadde transferlerinin özellikle satın alım yoluyla yapılanlardan bizlerde rahatsızız , bu konu hakkında yöneticilerimiz ellerinden geleni yapıyorlardır emin olun.

Saygılarımla

BUMİN
21-11-2016, 23:58
şimdi buraya bi ton zırva yazmışsınız ben size açıklıyım

bir oyuncu multisi varsa 3-5 tanedir bunlardan kendine ne kadar madde atabilir ?
üretimin haftalık 3 saati kadar diye sınır koymuşssunuz ben size bunu açıyım
programla 10 bin civarı hesap açılıyor her servera her hesap kahraman üretimi ile birlikte 2 haftada total 1000 üretime ulaşır saatlik ve haftada 3 saat sınırına riayet ederek her hesaptan 3 bin madde gönderebilir 1000 hesaptan 3m eder yani siz madde ticareti yapan programcı arkadaşın ekmeğine yine yag surdunuz çünkü kendi çabası ile multi açıp bakmaya çalışan yine zararda çareyi bu programcıdan 1m maddeye 30-50 tl arası değişen fiyatta para vererek madde almakta bulacak

admin lere mh lara bir panel kurarak oyun yönetilmiyor oyundaki hileleri oynayan bilir daha önce admine de dedim cüzi ücret karşılığında ben size cözüm ler getiririm diye yine aynı admine programcı ile ortakmısınız çıkarınız ne diyede sordum

kimse burda yok yere kural falan filan diye bana hikaye okumasın işiniz programla satışları arttırmak
size ufak bi öneri madem buyrun yapın aynı birlikte olmayan madde gönderemesin arkadaşım yada birleşmede olmayan
farklı birlikden yada birliksiz adamdan neden madde gelir bir insana bunun gram mantığı yok herkes bilir ama yaparsanız programcı madde satamaz değilmi zarar eder adam okadar programla hesap atıyor kollamanız lazım değilmi

BUMİN
22-11-2016, 00:01
birde oyundaki adalet açısından travian da sanat eseri kaldırılmalı ama buda işinize gelmez sizin o zaman gümüşü kim satacak kim alacak altını kim bozacak

BUMİN
22-11-2016, 00:08
bu oyun 2008 de 500bin kullancıya ulaşmıştı yenilik diye yaptığınız ucuz kazanç peşinde koşma sevdanız yüzünden bugün reel aktif oyuncu sayısı 4000 e kadar düştü gerisi komple multidir
halbuki sizin ileri görüşlü kurucularınız reklamın nekadar önemli olduğunu nekadar insana ulaşılırsa okadar gelir kazanılacağını çok sonraları öğrendi
bugün 500 bin oyuncusu olan bir oyunun reklam geliri sizin travianda 10 senede kazandığınızdan fazladır herkes eteğindeki taşı önüne döküp baksın nerde hata yaptık diye

Razor&Dante
22-11-2016, 00:13
şimdi buraya bi ton zırva yazmışsınız ben size açıklıyım

bir oyuncu multisi varsa 3-5 tanedir bunlardan kendine ne kadar madde atabilir ?
üretimin haftalık 3 saati kadar diye sınır koymuşssunuz ben size bunu açıyım
programla 10 bin civarı hesap açılıyor her servera her hesap kahraman üretimi ile birlikte 2 haftada total 1000 üretime ulaşır saatlik ve haftada 3 saat sınırına riayet ederek her hesaptan 3 bin madde gönderebilir 1000 hesaptan 3m eder yani siz madde ticareti yapan programcı arkadaşın ekmeğine yine yag surdunuz çünkü kendi çabası ile multi açıp bakmaya çalışan yine zararda çareyi bu programcıdan 1m maddeye 30-50 tl arası değişen fiyatta para vererek madde almakta bulacak

admin lere mh lara bir panel kurarak oyun yönetilmiyor oyundaki hileleri oynayan bilir daha önce admine de dedim cüzi ücret karşılığında ben size cözüm ler getiririm diye yine aynı admine programcı ile ortakmısınız çıkarınız ne diyede sordum

kimse burda yok yere kural falan filan diye bana hikaye okumasın işiniz programla satışları arttırmak
size ufak bi öneri madem buyrun yapın aynı birlikte olmayan madde gönderemesin arkadaşım yada birleşmede olmayan
farklı birlikden yada birliksiz adamdan neden madde gelir bir insana bunun gram mantığı yok herkes bilir ama yaparsanız programcı madde satamaz değilmi zarar eder adam okadar programla hesap atıyor kollamanız lazım değilmi

Çok afedersiniz ortak dilde yazdığımı düşünerek o konunun açık olduğunu düşünmüştüm ,

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 14 saatlik üretimi kadar gönderebilir. (Elçilik hesapları düşünülmüş sanırım)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oyuncu kendinden daha yüksek nüfuslu oyuncuya günlük %150 oranında tahıl takviyesi yapabilir (Önceden %100 idi).

Oyuncu kendinden daha az nüfuslu oyuncuya günlük %300 oranında tahıl takviyesi yapabilir.
(Önceden %100 idi).

__________________________________________________ __________________________________________

Konuyu özetlemek gerekirse kurallar TR Travian dan değil Genel Merkezden geliyor bende gelen kuralı çevirip koydum oraya , elbet her kural suistimali , suistimaller ise cezaları getirir.

Burada ne adminler ne yöneticiler bu kişilerle bağlantılı değil , tam tersine tespit edip şikayet ederek hesapları siteleri kapattırmaya çalışan insanlar ,

Lütfen bilmediğimiz insanlar hakkında konuşurken biraz daha hassas davranalım ,

Saygılarımla.

BUMİN
22-11-2016, 00:17
haftada 1 saatde aynı işi görür önceden 500 hesaptan bir kişiye gönderiyordu şimdi 3000 hesaptan gönderecek
farkı yok yani aynı birlikte olma şartı harici hiçbir kural madde satışının önüne geçemez

bahsettiğimiz multi rakamları serverdaki oyuncu sayısının 2 katı civarları ki bunu sizde çok iyi biliyorsunuz

kaanfath
22-11-2016, 00:18
Bu olay madde transferini engellicek gibi hoşuma gitti açıkcası bakalım zaman göstericek

BUMİN
22-11-2016, 00:20
multilere fazladan pazarcı kurduğu anda sizin koyduğunuz kotayı zaten deliyor adam
bir kişiye 500 hesaptan 10bin pazarcı çalıştırıp 3000 multiyi 6 kişiye ayrı ayrı bölüp gönderim yapacağına 3000 hesaptan 60bin pazarcı çalıştırarak aynı anda 6 kişiye gönderecek

BUMİN
22-11-2016, 00:47
10 sene geçti hala bir mac filtreleme getiremediniz yok aynı modem yok bilmem ne bi ton yerde açık alanda otobüste garda havaalanında wifi var neyin aynı ip si hala vpn lerle uğraşıyorsunuz sanki mynet de çanakokey oynuyoruz

BUMİN
22-11-2016, 01:07
serverlara 4000 civarı gerçek oyuncu ve gerçek oyunculara ait multiler açılırken 12000 civarı programla hesap açılıyor buyrun serverları inceleyin nasıl bi batağın içinde olduğunuzu önce öğrenin sonra çözüm arayalım hepberaber

varsa yanlışım buyrun yalan diyin

BUMİN
22-11-2016, 01:11
bir tane eleman otursun bi programı kiralasın istediğine madde satsın istediğine gümüş satsın istediğine altın satsın istediğine istediği yerden hesap satsın (madde satışına önlem almaya çalışıyorsunuz ya tek dert o sanki hoş onuda beceremiyorsunuz) siz 3-5 tane multi açan para vermeden oynayama çalışan eğlence arayan oyuncuların yakasına yapışın buyrun size adalet diyelim neo yeni kurallar geldi :)

BUMİN
22-11-2016, 01:21
hani diyorsun ya temiz insanlar siteleri şikayet edip kapattırmaya falan çalışıyorlar
düşünki ben polisim evine hırsız girdi ama ben yakalamadım yakalayamadım her seferinde yıllarca o hırsız girdi ama ben yakalayamadım sence temizmiyim
500 bin gerçek oyuncudan 4000 e düştü diyorum şu oyunu oynayan sen hala yönetimi savunuyorsun ceo olsam hepinizi kovarım :)hoş parasız yapıyorsunuz ama sesinizi yükseltin artık profosyenelleşsin şu iş yoksa bu oyun 3-5 seneye tarih olacak

BUMİN
22-11-2016, 01:24
unutmadan söylüyüm def satışıda var eleman işi büyüttü:))ne günlere geldik

Latte
22-11-2016, 01:39
bir tane eleman otursun bi programı kiralasın istediğine madde satsın istediğine gümüş satsın istediğine altın satsın istediğine istediği yerden hesap satsın (madde satışına önlem almaya çalışıyorsunuz ya tek dert o sanki hoş onuda beceremiyorsunuz) siz 3-5 tane multi açan para vermeden oynayama çalışan eğlence arayan oyuncuların yakasına yapışın buyrun size adalet diyelim neo yeni kurallar geldi :)

Bu mesajına katılıyorum. 3-5 tane multi açıp para vermeden oynamaya çalışan ve eğlence arayan birilerinden biriyim ben de. Bu adminler de işi gücü yokmuş gibi beni yakalalarlar. Gidip o bahsettiğin 40-50 TL ye programcıdan program alanları yakalasınlar. Bizimle neden uğraşıyorlar anlamış değilim ;(

LoRDD
22-11-2016, 01:39
Kayıt olurken telefona kod gönderin satıcılardan kurtulmuş olursunuz. Birde eşitlik için şu sanat eseri,gladyatör miğferi,ferman muhabbetini kaldırın bak görün ne güzel oyun oynanır

BUMİN
22-11-2016, 01:49
al sana fikir sevgili moderator telefona kod gönder diyor bu kadar basit yani bu iş oynayana sor bak daha ne fikirler çıkar ama yaparmısınız yok tarihte görülmemiş öyle şey

Latte
22-11-2016, 01:51
Evet 3D Secure Registration yapın olsun bitsin. Sonra gelip bizim 3-5 multimize göz dikiyorsunuz. Kod olayını yaparsanız sadece çift hattımız varsa en fazla 2 hesap ya da ailedekilerin telefonlarını da kayıtta kullanıp olsa olsa 5 hesap daha açabiliriz. Bizi programcılara sevketmeyin. Lütfen önlem alın.

BUMİN
22-11-2016, 01:51
yine söylüyorum programcı alelade biri değil programcı yine travian ailesinden travianın yazılımcılarından programı ülkelere serverlara kiralıyor cukkasına bakıyor olay bukadar basit

Latte
22-11-2016, 01:52
Haklısın ama az buz da para istemiyor. Gerçi insan o parayı vermek istemese de sunduğu imkanlar güzel, gel de satın alma :(

BUMİN
22-11-2016, 01:57
olay orda zaten travian o imkanları sunan özel sürümler daha önce yaptı aynı kurgularda oyuna açılmadı sadece herkes göremedi çünkü insanlar öyle serverlarda oynamaz düşünsene madde para def para bas parayı al altını gümüşüde ucuza veriyor eleman travian ın legal satamadığı herşeyi illegal yapıyor oyuncu sayısınıın 3 katı hesap var dıyorum adamda her serverda rakama bak adam wow kursa tek başına rakip tanımaz:)) ne yapalım seneyede bizmi kiralasak programı :)) kafamızı bozanı gider yıkarızda hesaplardan saldırı askeri bas emri veririz olur biter

Latte
22-11-2016, 02:20
Çok doğru tespitler yapmışsın yalnız. Bildiğin forumun Sherlock Holmes'i gibisin. Bu adminler bunların hesabını verecek!

DAVALİ
22-11-2016, 07:08
(T:L) Auto-Pushing ve Reisleme Kuralları

Merhaba ,

Pushing(Madde Aktarımı) ve Reisleme T4.2 sürümüyle birlikte güncellendi. Genel olarak hammadde kaynakları gönderim ve yağmalama aracıyla alınabilme ihtimallerinde herhangi bir güncel kural ihlali olmuyordu.

Burada (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=15386&p=320722&viewfull=1#post320722)açıklandığı üzere belli başlı bağlantı katmanları ve bunlara bağlı değişkenler vardı.§1. ve §2. Kurallarda 1. Ve 2. Tür bağlantılarla §2. Kuralda ise 3. Tür bağlantılarla ilgili düzenlemeler yaptık.

Basit bir şekilde açıklamak gerekirse ; Hammadde gönderimi (pushing) ve yağmalama aracılığıyla bu tür hesapların sağladığı haksızlığı en aza indirmiş olacağız. Her iki çeşitte hammadde alımları limitlenmiş olacak.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 14 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 21 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

(Önceden %100 idi).

2. Tip Bağlantılar (Aynı statik IP / yeni sonlandırılmış Temsilcilik ilişkisi olan hesaplar)

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 3 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 6 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

Oyuncu kendinden daha yüksek nüfuslu oyuncuya günlük %150 oranında tahıl takviyesi yapabilir (Önceden 12 saat üzerinden %125 idi).

Oyuncu kendinden daha az nüfuslu oyuncuya günlük %150 oranında tahıl takviyesi yapabilir.
(Önceden 12 saat üzerinden %100 idi).

3. Tip Bağlantılar (Aynı PC / Aktif Temsilcilik )

Oyuncu kendi nüfusundan yüksek nüfuslu oyuncuya herhangi bir şekilde aktarım yapamaz , öncelikle daha yüksek nüfuslu oyuncunun göndermesi gereklidir.

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve tek köylüyse ve alıcı kendi birliğinde olsa/olmasa bile hammadde aktarımı yapamaz

Eğer oyuncu 40 nüfustan fazla ise ve iki ve daha fazla köye sahipse veya alıcı aynı birlik oyuncusuysa haftalık 2 saatlik üretimi kadar gönderebilir.

§3: Tahıl Desteği Hakkında

Oyuncu kendinden daha yüksek nüfuslu oyuncuya günlük %100 oranında tahıl takviyesi yapabilir (Önceden 6 saat üzerinden %100 idi). 6 saat yalnızca tahıl desteği için geçerlidir

Oyuncu kendinden daha az nüfuslu oyuncuya günlük %100 oranında tahıl takviyesi yapabilir.(Önceden 6 saat üzerinden %100 idi). 6 saat yalnızca tahıl desteği için geçerlidir

Oyuncu kendi nüfusundan daha fazla olan oyuncuyu sınırlı miktarda yağmalayabilir
(kural §2: Daha Küçük Hesaplara Aktarımlar geçerlidir)

Oyuncu kendi nüfusundan düşük nüfuslu oyuncuyu sınırlı miktarda yağmalayabilir (kural §1: Daha Büyük Hesaplara Aktarımlar geçerlidir)

Son 6 saat içinde hammadde gönderimi yapılmış 3. Tip bağlantılı hesaplar arasında kesinlikle yağmalama yapılamaz

Oyuncular birbirlerinin köylerini reisleyemezler.
Boş bu. Saçmalığın daniskası.
Elçilik kasacaksa bir hesap birlik bu herife madde attı ise ayvayı yedi elçilik hesabı :D

hectorx22
22-11-2016, 07:47
Dün akşam Multihuntere parayla def alan bir oyuncuyu şikayet ediyorum raporlarla köyü inceleyin diyorum multihunter hesapta birşey bulamıyor birde üstüne beni uyarıyor hemen şifre paylaşımı yapmayın diye :D şikayet edip suçlu durumuna düşüyoruz artık ben bu oyuna gülüyorum sadece :D suç bizde parayı basan düdügü çalıyor :D

ArTeS
22-11-2016, 07:50
Dün akşam Multihuntere parayla def alan bir oyuncuyu şikayet ediyorum raporlarla köyü inceleyin diyorum multihunter hesapta birşey bulamıyor birde üstüne beni uyarıyor hemen şifre paylaşımı yapmayın diye :D şikayet edip suçlu durumuna düşüyoruz artık ben bu oyuna gülüyorum sadece :D suç bizde parayı basan düdügü çalıyor :D

MH'lar sadece sikayet edilen kisinin hesabini degil, sikayet eden oyuncunun da hesabini tümüyle inceler.

Bu sebepler MH' larin yogunlugu beklenenden en az 1 kat daha fazladır. (Games of Maths. )

çiçili
22-11-2016, 09:35
bu botla programla hesap atanlar o kadar hesap atıyorki 1m madde 40 tl düşmüş alacamda tırsıyorum :D bu arada oyun oynamanın manası kalmamış yakında 4-5 bin tl wow kurulur msj gerlise şaşırmam :D travian bu konuya çare bulmazsa yakında botçullar ile başbaşa kalır :)

Muyustan
22-11-2016, 09:39
Para icat edildi mertlik bozuldu

savaşçı2
22-11-2016, 09:42
Travian Türkiye Güncel adlı facebook grubunda Kenan Yolcu adında birinin satış yaptığını görüyoruz oyun bitmiş -.-

çiçili
22-11-2016, 09:45
Travian Türkiye Güncel adlı facebook grubunda Kenan Yolcu adında birinin satış yaptığını görüyoruz oyun bitmiş -.-
sadece madde gümüş aktarımı değil adamlar kendilerini geliştiriyor savunma saldırı malum yağma :) madalyası bile aldırtıyorlar onlar acaba kaça gidiyor :confused:

mrchatlaq
22-11-2016, 10:14
Bot olduğunu yeni öğrendim oyunda bayadır oynamıyordum tr1 de oynamaya başladım hammaeddeyi kim satıo link verinde bizde travian destekli botlardan hammadde alalım

BUMİN
22-11-2016, 11:02
Para icat edildi mertlik bozuldu

Sayin mod diyorsun ki kral çıplak ��

çiçili
22-11-2016, 11:28
aynen öyle rahmi abi :rolleyes:

Sayin mod diyorsun ki kral çıplak ��

Kenpachi
22-11-2016, 12:40
Hammadde, gümüş, savunma-saldırı, yağma savunma madalyaları, kahraman kasma her türlü yardım yapılır. :D))) Güzi bir hediyeyle ahagjsks :D)))

Oyunfanı
22-11-2016, 13:40
Bilgiler için teşekkürler.

unforgiven6666
22-11-2016, 14:32
yine söylüyorum programcı alelade biri değil programcı yine travian ailesinden travianın yazılımcılarından programı ülkelere serverlara kiralıyor cukkasına bakıyor olay bukadar basit

sadece bunu alıntı yapiyorum ama yazmıs oldugunuz her satırın altına imzamı atarım yazdıklarınızın fazlası var eksigi yok

dark34
22-11-2016, 16:58
Oyuncunun yararına kurallar değiştirilmeli

cereyedii
22-11-2016, 18:27
​oyunun cıvısı cıktı Selamun alekum Herkes gıtsın pvp oynasın :D milyar mılyar para dokecem dustuqum duruma bahh adam gırcek 3 5 k hammede atacak bıdaha onu yaqmalayamayacammı ne yapacagını şaşırdı travıan games travıan devrı bıttı kadesım yenı yetısenlre anlatın bunlrı

Latte
22-11-2016, 21:17
Evet oyuncunun yararına değiştirin şu kuralları. Yağmalamak yasak, 3-5 multi yasak, altın alınca bile hile yasak, istediğin kadar hammadde yollamak yasak ama; para harcatmak için tılsım almak serbest, gümüş almak serbest, güçlendirici şeyler almak serbest. Parası olan var olmayan var. Fakir edebiyatı yaptırıyorsunuz şurda adama ayıptır. Dinimizde bile öyledir "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" diye. Adama istediği kadar hammadde yollayamayacak mıyız belki bende çoook var yolluyorum. Vergisini mi alıyorsunuz bu kurallarla. Bari kurallara ÖTV kuralları deyin de layığını bulsun. Buraya yazan herkes çok haklı. Özellikle de BUMİN'e şiddetle katılıyorum. İlla programcılara para yedirin diyorsunuz. Adam gibi çıkar bile sağlayamıyoruz. Hepinizi esefle kınıyorum.

makevelie
22-11-2016, 23:08
şakama adamlar bir sistem kurmuş travianın hemen hemen her servirina 5-10 k hesap açıyor programla ve eşşek yüküyle para kaldırıyor vergi yok bişe yok ve göz göre göre sizce belkide traviandan çok kazanıyor sizce travian böyle bir şeye göz yumarmıydı 3-5 multiyi tespit eden x1 köy adlı binlerce multiyi tepsit edemiyormu

bence travian madde satışını alenen getirseydi çok oyuncu kaybına uğrardı hileymiş gibi sürdüler piyasaya :) bence mantıklıda bi hareket bu çıkan kurallarda destekliyor

makevelie
22-11-2016, 23:17
​oyunun cıvısı cıktı Selamun alekum Herkes gıtsın pvp oynasın :D milyar mılyar para dokecem dustuqum duruma bahh adam gırcek 3 5 k hammede atacak bıdaha onu yaqmalayamayacammı ne yapacagını şaşırdı travıan games travıan devrı bıttı kadesım yenı yetısenlre anlatın bunlrı

dostum aynı ip veya temsilcilik için olanlar kısmına baktın heralde orası için normalde normal bağlantılarda sınırsız yağmalanabiliyor anladığım kadarıyla

Yugi
22-11-2016, 23:30
Muti sen çevirmen değilmiydin ? Gm mi oldun bana item ver az

goktay
24-11-2016, 09:03
Kazancı altın satarak değil oyuncu kazanarak yapmalısınız

savaşçı2
24-11-2016, 09:04
Kazancı altın satarak değil oyuncu kazanarak yapmalısınız
+++ zaten bizi kazanırlarsa altınıda kazanırlar