PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Reputation Level (Rep Seviyesi) Önerileri

Tozama
13-10-2016, 17:35
Merhaba Travian ahalisi, hepinize bir duyurum var :)

Adminler ve süper modumuzla yaptığım görüşmeler sonucu, forumumuzdaki rep sistemini güncellemekte karar kıldık. Üyelerin sahip olduğu rep ve rep kutucuklarına göre aldığı rütbe yazılarını güncellemek için sizin önerileri dinleyip, sizin önerileriniz doğrultusunda bu güncellemeyi yapacağız. Şu anda kullanmakta olduğumuz rep sistemi rütbe yazılarının tümü, aşağıdaki gibidir (az repten çok repe doğru).

User is infamous around these parts: Kullanıcı, bu çevrede kötü şöhretli biri
User can only hope to improve: Kullanıcı, sadece kendini geliştirmeyi umut edebilir
User has a little shameless behaviour in the past: Kullanıcı, geçmişte biraz küçük düşürücü hareket yapmış
User is an unknown quantity at this point: Kullanıcı, henüz tanınmış biri değil
User is on a distinguished road: Kullanıcı, iyi bir yolda ilerlemekte
User will become famous soon enough: Kullanıcı, bir gün tanınmış biri olacak
User has a spectacular aura about: Kullancının harika bir aurası var
User is a jewel in rough: Kullanıcının içinde bir cevher yatıyor
User is just really nice: Kullanıcı gerçekten şahane biri
User is glarious beacon of light: Kullanıcı, çevresine ışık saçıyor
User is a known to all: Kullanıcı, herkes tarafından bilinir
User is a splendid one to behold: Kullanıcı, el üzerinde tutulan biri
User has much to be proud of: Kullanıcının gurur duyacağı çok şeyi var
User has a brilliant future: Kullanıcının muhteşem bir geleceği var
User has a reputation beyond repute: Kullanıcının tarif edilemez bir şöhreti var

Eğer "Bu yazıları da nereden öğrenebiliriz?" diyorsanız, bunu nickinizin altındaki rep kutucuklarının üzerine gelerek öğrenebilirsiniz. Aynı bu şekilde:

http://i.hizliresim.com/VEnMqR.png (http://hizliresim.com/VEnMqR)

Güncelleme: yapılan önerilerden kullandıklarımızı ankete koyup, en çok beğenilen 3 öneriye süpriz ödül vereceğiz

Herkese iyi günler :)

HANUKA
13-10-2016, 18:05
Ah yavrum ah, forum ne hale gelmiş..

ArTeS
13-10-2016, 18:12
Bu seviyeler arttirilabilir, yeni seviyeler de eklenebilir.

Mesela diyelim, 100 seviye olsun.

100. seviyede de, "Seni çılgın hadi oradan!" yazsin. ;D

Az yaratıcı olun canım, aaa!

Muyustan
13-10-2016, 19:24
Mesaj artılama butonu gelsin :d

Yilmayan
13-10-2016, 19:47
Forumun cidden bittiğinin göstergesi diye düşünüyorum.

Forum rütbe için yoktur forum yardımlaşmak için vardır. Nedir bu rep rütbe vb. sınıf anlayışınız?

Bir de forumu canlı tutmak adına yarışmalar düzenlenmiyor mu göstermelik yok Titus 'un tuzağı şu kadarmışmış. Ne eski oyun var ne eski forum.

Sayın ArTeS Server5 köy kurulma sorunu çözüldü ama bizim mağduriyetimiz giderilmedi. Bu tarz işlere destek çıkacağınıza azıcık oyuncuların mağduriyetlerine destek çıksanız daha güzel olur. Aa pardon siz Forum Adminiydiniz biz supporta yazacağız değil mi ? :)

Rastgele arkadaşlar rastgele...

HANUKA
13-10-2016, 19:49
Mesaj artılama butonu gelsin :d

Ben bunu beğenmedim, mesaj beğenmeme butonu da olacak mı ?
Veya bu buton neden olsun, forum zaten az mesajlardan yakınmıyor mu?
Beğendiğimi yazarak söylemem sanırım mesaja artı verme butonundan forum için daha faydalı olacaktır.
Veyahut gel gelelim neden artı, nasılsa rep sistemi var bir ayrıcalığı olsun. Yeni fikir olduğu zaman zaten kişi kendi nezdinde değerlendirip eklenmesi, çıkartılması gereken şeyleri söylüyor ve anket varsa buna göre oyluyor.

Konuya dönecek olursak;
Bir kullanıcı ilk 10'da yer alıyorsa ve mümkünse yanında aynı oyunda olduğu gibi madalyalar çıksın.
10-25 arası Zirveye yakınsın, durma ve devam et minvalinde bir şey.
25-50 İnanırsan başarırsın, fena sayılmazsın.

Vs vs

Muyustan
13-10-2016, 20:10
Ben bunu beğenmedim, mesaj beğenmeme butonu da olacak mı ?
Veya bu buton neden olsun, forum zaten az mesajlardan yakınmıyor mu?
Beğendiğimi yazarak söylemem sanırım mesaja artı verme butonundan forum için daha faydalı olacaktır.
Veyahut gel gelelim neden artı, nasılsa rep sistemi var bir ayrıcalığı olsun. Yeni fikir olduğu zaman zaten kişi kendi nezdinde değerlendirip eklenmesi, çıkartılması gereken şeyleri söylüyor ve anket varsa buna göre oyluyor.

Konuya dönecek olursak;
Bir kullanıcı ilk 10'da yer alıyorsa ve mümkünse yanında aynı oyunda olduğu gibi madalyalar çıksın.
10-25 arası Zirveye yakınsın, durma ve devam et minvalinde bir şey.
25-50 İnanırsan başarırsın, fena sayılmazsın.

Vs vs

Öncelikle hoşgeldin ben biliyorum seni sen bilmiyo olabilirsin muhtemelen.

İlk paragrafına gelirsek kimsenin olmadığı kısmına katılıyorum ama beğenme butonunun rep sisteminden farkı herkes tarafından verilebilecek olması ve sadece o postu ilgilendiriyor olması rep daha genel bir şey. Beğenmeme de olabilir tabi neden olmasın. Tabi bunları vBulletin altyapısının el verip vermediğini bilmeden yazıyorum ve en azından bunun cevabını alabilirsem sevinirim.

Konu hakkındaki önerim ise tüm rep sisteminin sıfırlanması ve o eski zamanlardaki gibi kutucuk doldurmak için çabalandığı - ki artık kim çabalayacak merak ediyorum - bir sistem gelsin. Ütopik rep güçleri yerine gerçekten iş yapılırsa o kutucuğun dolabileceği güçler verilsin. Ha şu da var ki eskiye dönüp baktığımda SORULAR isimli bölümden ne repler almıştım soru soran vardı cevaplayan vardı en büyük uğraşım kimse cevaplamadan cevaplayarak rep alabilmekti. Hey gidi hey şimdi ne soran var ne de soranı cevaplamak için yarışacak kadar üye. Velhasılı kelam insanı yaşat ki devlet yaşasın, üyeyi yaşat ki forum yaşasın. Bu üye sayısıyla ancak aramızda paslaşırız böyle. Eğer forum adına gerçekten iyi bir şey yapılacaksa aklıma gelen en mantıklı şey REKLAM.

Saygılar sevgiler

HANUKA
13-10-2016, 20:35
REKLAM.

Soruya gelirsek, sanırım bu sistem uygulanabiliyor.
4 yıl önce 9400 repim varken 2.olan arkadaşın 6000 civarı bir şey olması gerekiyordu. Sıkıldım repleri sıfırlayın dedim, hesabımı sıfırlamışlardı yani bu olanaksız, haydi olanaksız olmasına rağmen oldu diyelim, uzun zaman sonra girip 0 puanı gören birisi ne düşünür ?

Sorular kısmında aktif ve rakipsiz olduğunuzu iddia ediyorsanız öncelikle ŞU SIRALAMADA (http://forum.travian.com.tr/misc.php?do=whoposted&t=92820) biraz yükseklerde yer edinin.

TatarKralı
13-10-2016, 20:39
Merhaba ;

Forumda Üye Statüsü fikrim var. Üyelerin aldığı rep puanına göre statüleri yükseltilebilir veya düşürülebilir.

Örnek olarak :

-5.000+repe kadar üye
5.000-7.500+rep arası Bronz Üye
7.500-10.000+rep arası Gümüş Üye
10.000+rep Gold üye gibi.

Böylece forum ortamında oyundan bağımsız bir rekabet yaratmış oluruz. Rekabetin olduğu ortamda kalkınma kaçınılmazdır :) Üyeler birbirlerini geçmek için içeriğe katkıda bulunacaktır.

Bir diğer konu ise yeni kaydolan üyeler ;

Foruma yeni kaydolan üyelerin mesajlarının görünür olması yönetimin insiyatifine bırakılması taraftarıyım. İlk 1-2 hafta gibi bir süreç Üye, '' Üye Adayı'' olsun, Yönetim tarafından bir sakınca görülmezse 2 hafta sonra kendiliğinden üye olsun. Bu süreçtede yazdığı mesajlar Yönetici onayı olmaksızın yayınlanmasın. Böylece yönetim tarafından forumdan uzaklaştırılmış bir kimse, hemen kendisine bir hesap açıp varolan tartışmayı aynı hararetle sürdürmesinin önüne geçilebilir.

HANUKA
13-10-2016, 20:45
xx

Üye adaylığı 6 yıl önce söylendi, olmadı.
Rep gücünün Admin'de bile 70 olduğu zamanlarda 9400 civarı bir puanım vardı. O zaman olan repe göre ben hangi statü'de yer alıyorum ?

Michael Faraday
13-10-2016, 21:21
Boş bir öneri. Benim işim gücüm yok, şu üyenin rep ismi ne diye fare ile üzerinde durup okuyacak mıyım ? Kim dikkate alır

Hades
13-10-2016, 21:26
Rep yada mesaj sayısına göre traviandaki asker isimleri verebilir üye yerine tokmak sallayan vs gibi en son reis

HANUKA
13-10-2016, 21:42
Boş bir öneri. Benim işim gücüm yok, şu üyenin rep ismi ne diye fare ile üzerinde durup okuyacak mıyım ? Kim dikkate alır

Neden ? Bir fikir ortaya atılmadan önce sizin işinizin ve gücünüzün olup olmadığına bakıp sonra '' Ay inşallah beğenir ya '' denilip mi buraya yazılması gerekiyor ?

Ben işsiz birisiyim belki merak eder bakarım, sizi ilgilendiren bir şey olduğunu düşünmüyorum

by_fly_angel
13-10-2016, 21:44
Öncelikle İyi Akşamlar;
Forumun canlanması için ne yeni bir rep sistemi ne de etkinlikler fayda verir bence.
Eskisi kadar oynayan yok. Oynayanlar da kendi aralarında bir çevre edinmiş,dışardan biri gelince olaya fransız kalıyor.
Oyunu ve forumu bırakalı çok oldu. Geri döndüğümde ise bu tablo ile karşılaştım. Hep aynı kişiler birbirleri ile konuşuyor.
Yeni üye olarak bakarsanız duruma kaydolan kişinin birşey yapması olanaksız gibi görünüyor.
Bu nasıl düzeltilir bilinmez ama eğer düzeltilmezse sayılı olan üyeler git gide azalarak biter gibi düşünüyorum.

Yilmayan
13-10-2016, 22:03
Öncelikle İyi Akşamlar;
Forumun canlanması için ne yeni bir rep sistemi ne de etkinlikler fayda verir bence.
Eskisi kadar oynayan yok. Oynayanlar da kendi aralarında bir çevre edinmiş,dışardan biri gelince olaya fransız kalıyor.
Oyunu ve forumu bırakalı çok oldu. Geri döndüğümde ise bu tablo ile karşılaştım. Hep aynı kişiler birbirleri ile konuşuyor.
Yeni üye olarak bakarsanız duruma kaydolan kişinin birşey yapması olanaksız gibi görünüyor.
Bu nasıl düzeltilir bilinmez ama eğer düzeltilmezse sayılı olan üyeler git gide azalarak biter gibi düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Şuan en son açılan server olarak S1 i el alalım. 14701 oyuncu olduğunu gösteriyor. 1500 oyuncudan fazla olduğuna inanmıyorum. Eskiden bir server açılırdı 50bin oyuncu gördüğümü gayet iyi hatırlıyorum. Bunun 2 nedeni var:

1- Online oyunların geliştirilmesi ve çeşitlenmesi.

2- Travianın gelişme gösterememesi, göstereyim derken sürümün berbat edilip sadece paraya dönmesi

Hem Travian hem de Travian Forumu birlikte ele alacak olursak.

Forum neden bu kadar geriledi? Çünkü hilenin hurdanın haksızlıkların dönmesi karşılıklı sataşmalar ve forumdaki inanılmaz dönen boş muhabbetler sonunda forumun gerilemeye mahkum ve öyle oldu.

Neden forumda dizi, film vb alternatif forumu canlandıracak bir şeyler yok?

Güncel haberlerin olması belki bir nebze forumu canlı tutabilir.

Rep konusudur üye adayıdır bunlar ne oyuncu çeker ne de forumu canlı tutar. Sınıf sistemi oluşturulması kesinlikle yanlıştır.

Ayrıca gelişim gösterecekseniz Google Play ve Apple Store a kesinlikle Travianın gelmesi gerekmektedir. Hem böyle olunca oyuncu sayısı artacak hem de herkesin şikayet ettiği yağma köyü yok mantığı doğal olarak ortadan kalkacaktır.

Fikirler eksik ve dağınık olabilir ama en azından çabalamak da önemli olabilir. Konuyu açan arkadaş da iyimser yaklaşıyor çabalıyor ama bu tarz konular forumu canlandırmaz diye düşünüyorum.

Biz yazalım dursun gel gelelim gene bir şey olmaz. Aynı tas aynı hamam.

by_fly_angel
13-10-2016, 22:14
Oyunu ele alırsak en büyük sebebi mobil uygulaması olmamasıdır. Hadi onu geçtim en azından sitesi mobil uyumlu olsun da rahat etsin şu oynayan bir avuç oyuncu :) Eskisi gibi değil 2006da kalmadık artık bilgisayardan daha çok kullanılıyor şu telefonlar... Üstüne t4 sürümünün betasını oynayıp bırakmıştım oyunu. Şu oyunu biz grafik paketleriyle sevdik haritada fare ile gezerken kaza bela 15li bulunca sevdik sevindik. Eskiden oyun entrika yeri değildi. Daha çok oyuncu vardı ama oyuna karışan hile hurda daha azdı. Şimde tam tersi millet azdı.

Foruma gelecek olursak ;

Forumda politika/diplomasi konuşulur tamam ama bu oyun 10-15 birlikten ibaret değil,olmaması lazım. Yeni oyuna başlayan biri foruma bakınca hevesi kaçıyor. Kendimden biliyorum. Foruma bir baktım herkes birlik - birlik ayrılmış.
Eskiden forumda herkes birdi.
Canlandırmak için eskilerden bir öneri vericek olursak , eskiden anasayfada alt kısımda forumda yazılan son 5 konu gözüküyordu. Bu dediğim olay baya eski bir olay. Ben foruma o son 5 konuyu okuyarak başladım. Her girdiğimde 5 konuya göz gezdiriyordum. Belki yine aynısı yapılırsa yeni girenler veya oynayıp foruma girmeyenlerin dikkatini çeken bir konu başlığı olursa foruma gelebilir.

Heimdallr
13-10-2016, 22:54
Çok saçma. Gerek bile yok. Zaten tekinizin rep gücü 3000-5000. Güçleri düşürün ona göre ayarlansın.

HANUKA
13-10-2016, 22:56
Beni mod yapın, diğer herkesi çıkartın onlar yeniden mod olmak için uğraşsın.

Heimdallr
13-10-2016, 22:58
Beni mod yapın, diğer herkesi çıkartın onlar yeniden mod olmak için uğraşsın.

Yanlış yerdesin :d (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101521&p=2099072#post2099072)

Muyustan
13-10-2016, 23:00
Oyunu ele alırsak en büyük sebebi mobil uygulaması olmamasıdır. Hadi onu geçtim en azından sitesi mobil uyumlu olsun da rahat etsin şu oynayan bir avuç oyuncu :) Eskisi gibi değil 2006da kalmadık artık bilgisayardan daha çok kullanılıyor şu telefonlar... Üstüne t4 sürümünün betasını oynayıp bırakmıştım oyunu. Şu oyunu biz grafik paketleriyle sevdik haritada fare ile gezerken kaza bela 15li bulunca sevdik sevindik. Eskiden oyun entrika yeri değildi. Daha çok oyuncu vardı ama oyuna karışan hile hurda daha azdı. Şimde tam tersi millet azdı.

Foruma gelecek olursak ;

Forumda politika/diplomasi konuşulur tamam ama bu oyun 10-15 birlikten ibaret değil,olmaması lazım. Yeni oyuna başlayan biri foruma bakınca hevesi kaçıyor. Kendimden biliyorum. Foruma bir baktım herkes birlik - birlik ayrılmış.
Eskiden forumda herkes birdi.
Canlandırmak için eskilerden bir öneri vericek olursak , eskiden anasayfada alt kısımda forumda yazılan son 5 konu gözüküyordu. Bu dediğim olay baya eski bir olay. Ben foruma o son 5 konuyu okuyarak başladım. Her girdiğimde 5 konuya göz gezdiriyordum. Belki yine aynısı yapılırsa yeni girenler veya oynayıp foruma girmeyenlerin dikkatini çeken bir konu başlığı olursa foruma gelebilir.

Yazdığın her kelimeye katılıyorum

Tozama
13-10-2016, 23:54
Güncelleme: yapılan önerilerden kullandıklarımızı ankete koyup, en çok beğenilen 3 öneriye süpriz ödül vereceğiz

Konuya küçük bir güncelleme

HANUKA
13-10-2016, 23:58
Konuya küçük bir güncelleme

Hayatım ne lüzumu var, beğeni varsa uygulayın olsun bitsin. Değişiklik iyidir. Önceden denildiği gibi bir şekilde telefona uygulaması lazım, olmadı forumun ana sayfada görünmesi gerek.

Hatta aklıma harika bir fikir geldi. Misal ben 3x serverında oynuyorum. Oynadığım server'ın yan tarafında forumda açılmış olan 3x konusu gözükebilir, gözüksün hatta. O serverdan en az %10' luk bir bölüm gelir üye olur foruma katılır..

NdaLL
14-10-2016, 00:08
Peki zeki müren de bizi görecek mi?

Muyustan
14-10-2016, 00:09
Peki zeki müren de bizi görecek mi?

Hop dedik .