PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oyun Dünyası ROA 2016 Oyun Dünyası Hakkında Görüşleriniz ( Geri Bildirim )

hayaligenc
16-09-2016, 14:22
Merhaba Travian'ın Cesur Kahramanları ;

Merkeze iletilmesi açısından Travian: Rise of Alliances ilgili görüşlerinizi bu konu altından iletebilirsiniz.

Travian : Rise of Alliances hakkında detaylı bilgi için buraya (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101457) bakınız.

Travian : Rise of Alliances hakkında S.S.S. için buraya (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101495) bakınız.

http://content.traviangames.com/pics/travian/RoA/e-mail_header.gif

Saygılarımızla
Travian: Legends Türkiye Ekibiniz

merttyorukk
16-09-2016, 15:01
oynayan varmı yahu orada :D

Jolly Jokers
16-09-2016, 15:58

Merkeze iletilmesi açısından Travian: Rise of Alliances ilgili görüşlerinizi bu konu altından iletebilirsiniz.

Travian : Rise of Alliances hakkında detaylı bilgi için buraya (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101457) bakınız.

Saygılarımızla

120 saat koruma kalkabilir ya da 1-2 güne düşürülebilir.Onun dışında nickini atsan bana efso olur.

TR PRİNCE
16-09-2016, 18:06
Server sondan başa doğru kaydırma gibi bir durum ile başlamıştır ve açıkça söyleyeyim normal serverlar bundan daha çok heyecan yapar.

sermat61
17-09-2016, 00:58
beğenmedim. kısa ve öz.:cool:

__ErSiN__
17-09-2016, 12:37
Birlik bonuslarının açılma seviyesi belli mi acaba bir türlü bulamadım ?

esrefa..
17-09-2016, 14:26
Birlik bonuslarının açılma seviyesi belli mi acaba bir türlü bulamadım ?

Bonus oranlarınn gözüküğü bar'ın üzerine mouse'la geldiğinizde, sonraki yüzdelik dilim için ne kadar hammadde kaldığını görebilirsiniz.

Şuradaki gibi;

http://i.hizliresim.com/9GN65Z.png

hayaligenc
17-09-2016, 14:37
Merhaba ;

Konuya cevap veren arkadaşlarımıza öncelikle teşekkür ederiz.

Travian: Rise of Alliances S.S.S. için lütfen (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101495) buraya bakınız.

İyi Forumlar

__ErSiN__
17-09-2016, 14:37
Teşekkür ederim kardeşim .

Jolly Jokers
17-09-2016, 16:15
Ben bu bonusları anlamadım.Çok değişik çook.

hayaligenc
17-09-2016, 23:14
Ben bu bonusları anlamadım.Çok değişik çook.
Merhaba ;

Bonus konusunda anlayamadığınız yer tam olarak nedir ? Burada bulunan S.S.S. (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101495) baktınız mı ?

Sorunuza yanıt olabilir.

İyi Forumlar

LordJaraxxus
19-09-2016, 23:32

Travian : Rise of Alliances hakkında S.S.S. için buraya (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101495) bakınız.

Saygılarımızla

tamamiyle altın aldırmaya yonelik bir server olmuş. Neden mi? 50 gold veriliyor başta, ve goldclub üyelik 100 gold. Açık arttırma sistemi yok, dolayısıyla altın almak için yada altınla oynamak için başka HİÇBİR yol yok. Arkadaş daveti 4.köy falan hikaye, maval okumayın. He altınla oynama o zaman kardeşim normal oyna! diyorsanız, 1x hızında bir serverda altın kullanmadan bu kadar yavaş bir serverda nasıl zevk alınır, 7/24 online olsan bile server yavaş server olduğu için altın kullananların senin kat be kat önüne geçeceği aşikar. Açık arttırma sistemini kaldırmak da neymiş, resmen altın almayanlar oynamasın demek bu!

İnsanların paralarını sömürmek için yeni bir sürüm getirmenize gerek yoktu. Normalde benden farklı düşünenlere saygım vardır, ancak bu resmen enayi yerine konulmak, Travian ın benzeri bir çok oyun telefonda bile ufak ufak kendini göstermeye başlamışken, siz nasıl daha güzel gondikleyebilirim in derdine düşerseniz, ne oyuncunuz kalır ne de sadık gold user larınız. 2010 da kullanıcı sayınız ile şuankini karşılaştırdığınızda, aradaki fark, başarısızlığınızın göstergesidir. Siz hala kalkmış insanların cebindeki paraya göz dikip oyun zevkini minimal hedeflerseniz, başarısızlığınızın ivmesi artacaktır. Neden 5x yada 10x serverlar kurulmuyor? Çünkü bina kurulum-asker üretimi-hammadde kaynağı seviyeleri insanları doyurduğu için ALTIN ALIMI da o denli düşer. Dediğim gibi, 5x oynamayı seven adam 3x de oynayacağı yerine, sen ısrarla GOLD GOLD GOLD dersen, adamın 5x-10x serverlardan alacağı hazzı çok görürsen, 3x oynayan adamlar da patır patır gidecektir. Benden demesi, karar sizin..

He fikrim ne mi? Bi akıllı sizsiniz, buradaki alayımız aptal anasını satim. Daha berbat sürümlerin gelmesi dileğiyle..

manisali
20-09-2016, 01:05
tamamiyle altın aldırmaya yonelik bir server olmuş. Neden mi? 50 gold veriliyor başta, ve goldclub üyelik 100 gold. Açık arttırma sistemi yok, dolayısıyla altın almak için yada altınla oynamak için başka HİÇBİR yol yok. Arkadaş daveti 4.köy falan hikaye, maval okumayın. He altınla oynama o zaman kardeşim normal oyna! diyorsanız, 1x hızında bir serverda altın kullanmadan bu kadar yavaş bir serverda nasıl zevk alınır, 7/24 online olsan bile server yavaş server olduğu için altın kullananların senin kat be kat önüne geçeceği aşikar. Açık arttırma sistemini kaldırmak da neymiş, resmen altın almayanlar oynamasın demek bu!

İnsanların paralarını sömürmek için yeni bir sürüm getirmenize gerek yoktu. Normalde benden farklı düşünenlere saygım vardır, ancak bu resmen enayi yerine konulmak, Travian ın benzeri bir çok oyun telefonda bile ufak ufak kendini göstermeye başlamışken, siz nasıl daha güzel gondikleyebilirim in derdine düşerseniz, ne oyuncunuz kalır ne de sadık gold user larınız. 2010 da kullanıcı sayınız ile şuankini karşılaştırdığınızda, aradaki fark, başarısızlığınızın göstergesidir. Siz hala kalkmış insanların cebindeki paraya göz dikip oyun zevkini minimal hedeflerseniz, başarısızlığınızın ivmesi artacaktır. Neden 5x yada 10x serverlar kurulmuyor? Çünkü bina kurulum-asker üretimi-hammadde kaynağı seviyeleri insanları doyurduğu için ALTIN ALIMI da o denli düşer. Dediğim gibi, 5x oynamayı seven adam 3x de oynayacağı yerine, sen ısrarla GOLD GOLD GOLD dersen, adamın 5x-10x serverlardan alacağı hazzı çok görürsen, 3x oynayan adamlar da patır patır gidecektir. Benden demesi, karar sizin..

He fikrim ne mi? Bi akıllı sizsiniz, buradaki alayımız aptal anasını satim. Daha berbat sürümlerin gelmesi dileğiyle..

sen müşterisin :D bu da %50 ücretsiz(%si tartışılır) bir oyun amme hizmeti yapıp altın kullanmak avantajlı olmasa
kimse altın almaz almazsa da çarklar dönmez

sen hiç bir dönerciye bu döner diye 5 lira parası olmayan aç mı kalsın dediniz mi
dediyseniz desteklerim de haklısınız da
demediyseniz gereksiz bir hezeyan

iskoc26
20-09-2016, 01:37
sen müşterisin :D bu da %50 ücretsiz(%si tartışılır) bir oyun amme hizmeti yapıp altın kullanmak avantajlı olmasa

sen hiç bir dönerciye bu döner diye 5 lira parası olmayan aç mı kalsın dediniz mi

sonda yazdığını tam anlamadıysam da ana fikir anlaşılır gibi söylediklerinden.. Arkadaş kadar sert olmasa da benzer düşüncelere sahip olduğumdan cvplama geregi hissettim..

bi kere çark dönmesin diyen yok.. Doğru zamanlarda kaliteli serverlar açıldığında çark zaten dönüyor, ciddi rekabet olan serverlarda kat kat fazla altına yükleniliyor.. Roa da olanın 4 katı insan servera dahil oluyor, kısacası tamam çark dönsün ama insanlar da memnun olurken sürümden kazanma mantığıyla da dönebilir bu çark..

Günlerdir normal t4 yeni server beklentisini her alanda dile getiriyoruz.. Server ismi açıklanmadan 3 bölge dolmuş durumda ancak hala en ufak bir açıklama yok hiçbir yetkiliden.. Yetkililer bilmiyor mu bu oyuna baslanılan en yogun, en güzel dönemin eylül-ekim arası olduğunu.. İste sıkıntı burada baslıyor, sınav dönemlerine islerin en yogun oldugu dönemlere oyunun yogun oldugu dönemler çakısacak sekilde bekliyoruz, kısacası zor duruma düsüyoruz.. Kısacası soguyoruz.. Bu soguma bircok birligi, yüzlerce oyuncuyu alıp götürüyor traviandan, kalite düsüyor.. Sonra çark dönsün.. Nasıl dönecek bu çark, yönlendirme yaparak mı...

Evet bu çok net bir yönlendirmedir. Su en güzel dönemde sadece Roa açılıyorsa, normal bir server açılmıyorsa bu Roa ya yönlendirmekten baska birsey degildir.. Aynen yönlendirmeyle yapılan kart oyunları gibi... Bundan 1 ay sonra normal server açıp da biz açtık, biz seçenek sunuyoruz, isteyen Roa da oynasın isteyen normal serverda demek samimi değildir bunu yaptıktan sonra.. Bayram ardına en güzel zamanda Roa acılırken aynı anda bir de normal server açılsa ya göreyim Roa da kac oyuncu oynuyor normal serverda kac bin oyuncu...

Niyetimiz bagcıyı dövmek degil sayın yöneticiler, hala traviana kalite heyecan katmaya çalışan bir ekip olarak, karsımızda da böyle rakipler bekleyen, girdigimiz serverda maksimum kalite istegiyle samimi olarak bu eleştirileri yapıyoruz.. Lütfen bu oyunda maddiyatı emegin önüne gecirmeyin bu derece.. Böyle oldumu hic bir keyfi yok, böyle serverlarda bulunmaya niyetimiz de yok.. Su Roa nın baska elestirilcek taraflarını konusmuyorum bile, maddiyat emegin önüne gecmis bu yeterli... Tamam isteyen oynasın lafımız yok, ama Roa yla beraber normal server da açın, bizi sınavların islerin en yogun oldugu dönemde bi servera atıp bir cok oyuncumuzdan serverın kalitesinden mahrum bırakmayın, bu yönlendirmeyi yapmayın.. Bayramın bittigi günden beri gecen her gün girecegimiz serverdan bir kaliteli oyuncu eksiliyor bilin ki yeni acılacak serverın kalitesini etkiliyor bu süre..

manisali
20-09-2016, 01:49
sonda yazdığını tam anlamadıysam da ana fikir anlaşılır gibi söylediklerinden.. Arkadaş kadar sert olmasa da benzer düşüncelere sahip olduğumdan cvplama geregi hissettim..

bi kere çark dönmesin diyen yok.. Doğru zamanlarda kaliteli serverlar açıldığında çark zaten dönüyor, ciddi rekabet olan serverlarda kat kat fazla altına yükleniliyor.. Roa da olanın 4 katı insan servera dahil oluyor, kısacası tamam çark dönsün ama insanlar da memnun olurken sürümden kazanma mantığıyla da dönebilir bu çark..

Günlerdir normal t4 yeni server beklentisini her alanda dile getiriyoruz.. Server ismi açıklanmadan 3 bölge dolmuş durumda ancak hala en ufak bir açıklama yok hiçbir yetkiliden.. Yetkililer bilmiyor mu bu oyuna baslanılan en yogun, en güzel dönemin eylül-ekim arası olduğunu.. İste sıkıntı burada baslıyor, sınav dönemlerine islerin en yogun oldugu dönemlere oyunun yogun oldugu dönemler çakısacak sekilde bekliyoruz, kısacası zor duruma düsüyoruz.. Kısacası soguyoruz.. Bu soguma bircok birligi, yüzlerce oyuncuyu alıp götürüyor traviandan, kalite düsüyor.. Sonra çark dönsün.. Nasıl dönecek bu çark, yönlendirme yaparak mı...

Evet bu çok net bir yönlendirmedir. Su en güzel dönemde sadece Roa açılıyorsa, normal bir server açılmıyorsa bu Roa ya yönlendirmekten baska birsey degildir.. Aynen yönlendirmeyle yapılan kart oyunları gibi... Bundan 1 ay sonra normal server açıp da biz açtık, biz seçenek sunuyoruz, isteyen Roa da oynasın isteyen normal serverda demek samimi değildir bunu yaptıktan sonra.. Bayram ardına en güzel zamanda Roa acılırken aynı anda bir de normal server açılsa ya göreyim Roa da kac oyuncu oynuyor normal serverda kac bin oyuncu...

Niyetimiz bagcıyı dövmek degil sayın yöneticiler, hala traviana kalite heyecan katmaya çalışan bir ekip olarak, karsımızda da böyle rakipler bekleyen, girdigimiz serverda maksimum kalite istegiyle samimi olarak bu eleştirileri yapıyoruz.. Lütfen bu oyunda maddiyatı emegin önüne gecirmeyin bu derece.. Böyle oldumu hic bir keyfi yok, böyle serverlarda bulunmaya niyetimiz de yok.. Su Roa nın baska elestirilcek taraflarını konusmuyorum bile, maddiyat emegin önüne gecmis bu yeterli... Tamam isteyen oynasın lafımız yok, ama Roa yla beraber normal server da açın, bizi sınavların islerin en yogun oldugu dönemde bi servera atıp bir cok oyuncumuzdan serverın kalitesinden mahrum bırakmayın, bu yönlendirmeyi yapmayın.. Bayramın bittigi günden beri gecen her gün girecegimiz serverdan bir kaliteli oyuncu eksiliyor bilin ki yeni acılacak serverın kalitesini etkiliyor bu süre..

çok mantıklı sonuna kadar okudum hak verdim
29 eylülde server açılacağını duydum ne kadar doğru bilemem duyurusu yapılmadığına göre şüpheli açılırsa herkes için iyi olur

bravian
21-09-2016, 12:54
hiç güzel değil kahraman at ve cinsiyet hariç ilkel hale dönmüş. maceraların kaldırılması en kötü yönü 1x olması ise tuzu biberi olmuş yani çok biberli ve tuzlu :eek:

LordJaraxxus
22-09-2016, 20:43

Şu savunman, içi bomboş cümlelerden ibaret. yazıyı iyi oku, bedava olsun diyen varmı? tamamiyle diğer server sistemleriyle karşılaştırma var. Dimi? İyi oku iyi, bidaha oku anlamadıysan. Ve evet sen de müşterisin, kazıklanmaya yıllardır sessiz kalan halkımızın içinde büyüyen biz, bir daha kazıklanma olmasın diye isyan ederken, senin gibiler çıkıp da '' olsun canım kazıklasınlar, ne de olsa biz müşteriyiz'' adabıyla yaşıyorsa, adamlar ne yapsa yeridir.

merttyorukk
22-09-2016, 21:04
şuan dünya genelinde 39 roa server var ve 57.000 kadar üye varki toplasan en fazla 5-6 bini sürekli onlinedir, çok boş bir server, bir an önce T 4.4 sürümünde 1x bir server açılmalı, iyi oyunlar herkese..

Alejandro61
12-11-2016, 20:21
bir kerelik mi açıldı roa. ben bu serverı sevdimde bi daha sıfırdan açılırsa oynamayı düşünüyorum.

Mr Earthshaker
03-03-2017, 07:09
Pushin Protection korumasını oyunu dengelemesi için koymuşsunuz kendi fikirlerinize göre ama sadece bizim para ile rezil olmamızdan başka bir işe yaramayan bir koruma olmuş lütfen kaldırınız.

jim
03-03-2017, 18:13
Sayın adminler iyice oyun zevksizleşmeye başladı yağmaladığımız köyler ikinci üçüncü seferde artık yağmalanmıyor
Bu köyden sınırlı miktar hammadde yağmalayabilirsiniz. yazıyor raporlarda
sıkıldım artık

hayaligenc
03-03-2017, 18:23
Sayın adminler iyice oyun zevksizleşmeye başladı yağmaladığımız köyler ikinci üçüncü seferde artık yağmalanmıyor
Bu köyden sınırlı miktar hammadde yağmalayabilirsiniz. yazıyor raporlarda
sıkıldım artık
Merhaba;

Bu durum ROA serveri için yapılan pushing kontrol sisteminden kaynaklanmaktadır.Detaylı bilgi için lütfen buraya (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=102596&p=2138113#post2138113)bakınız.

İyi Forumlar

BELİS
03-03-2017, 18:32
502 Bad Gateway bundan ne zaman kurtulacaz acaba ?

Merhaba;

Bu durum ROA serveri için yapılan pushing kontrol sisteminden kaynaklanmaktadır.Detaylı bilgi için lütfen buraya (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=102596&p=2138113#post2138113)bakınız.

İyi Forumlar

BELİS
03-03-2017, 18:33
502 Bad Gateway bundan ne zaman kurtulacaz acaba bir iş yaparken 5 tane hata mesajı alıyorum

Merhaba;

İyi Forumlar

ZGA_serkan
03-03-2017, 18:58
hge bide 502 dateway hata veriyor modum:)

hayaligenc
04-03-2017, 12:25
502 Bad Gateway bundan ne zaman kurtulacaz acaba ?

Merhaba ;

İnşALLAH 6 Mart'ta :)

İyi Forumlar

hge bide 502 dateway hata veriyor modum:)

Merhaba;

Evet bunu da adminlerimize ilettik :)

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

İyi Forumlar

jim
05-03-2017, 02:28
Merhaba ;

İnşALLAH 6 Mart'ta :)

İyi Forumlar

Merhaba;

Evet bunu da adminlerimize ilettik :)

Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

İyi Forumlar

Roa serverın da bu yağmalama sıkıntısı nedir Allah aşkına oyundan soğudum yağma listesinin yarısında sınırlı sayıda yağma yapabilirsiniz diyor. şu saçma sapan yağma sınırı sorununu da iletin lütfen.

Tolga52
25-03-2017, 16:32
Adminler hoş güzel sistem fakat 7 köyüm var şuan ve 3 ünden gayet iyi bir şekilde yağma yapıyorum diğer köylerimi farklı bir bölgeye attım yanlız o 4 köyden hiçbir şekilde ganimet alamıyorum hangi köye saldırırsam saldırayım. Ki şöyleki yeni bölgede güçlenme adına oyunu açıpta oynamayanları yağma listesine ekliyorum hepsinden aynı sonucu alıyorum

Ceza.
27-03-2017, 21:15
http://travian-reports.net/tr/img/1599357d6de.png
http://travian-reports.net/tr/img/1599361ebea.png
http://travian-reports.net/tr/img/159938bfe94.png

350 nüfuslu köy 16 dk da 164k ham üretmiş (!) ve yağma birincisi (!) tarafından yağmalanmış, bu pushing koruması sadece bize var heralde:)

aqulus
30-03-2017, 01:35
dayanamadım bi rapor koyuyum dedim :D
http://travian-reports.net/tr/report/16003347e19,1600341d731,160035304f9,160036380fb,16 00377e820,1600381c0ec,1600393ac9a,160040b0cb1

enkay
17-04-2017, 13:27
bundan sonra sadece ROA oynarım diyordum kendi kendime fakat sonraki serverlerde pushing koruması ve adam kayırmalar devam ederse emin olun kimse bu servere ayak basmaz

enkay
27-04-2017, 01:17
Bu yazıyı okuyan tüm adminlere sesleniyorum madem ROA serveri hakkında geri bildirim bekliyorsunuz alın size en baba geri bildirim;

Pushing sistemine ve multi hesaplara hep katlandık tamam dedik kapanır giderler lakin şu an ki RoA2x serverinde multihunterleriniz bazı birlik ve oyuncuların güdümü altına girmiştir. Yani serverde bildiğiniz torpil sistemi dönmektedir. Keyfi olarak hesap kitlemeler günlerce o hesabın yazdıklarına cevap dahi vermemeler. Her türlü pisliği yapan oyuncuları göstermelik biçimde 1 saat kilitleyip hemen geri açmalar. ÇOK PİSLENDİ SERVER ÇOOOK. Benim görüşüm ya bu RoA serverine bi çeki düzen verin ya da bir daha hiç RoA serveri açmayın

Saygılar...

hayaligenc
11-05-2017, 23:33
bundan sonra sadece ROA oynarım diyordum kendi kendime fakat sonraki serverlerde pushing koruması ve adam kayırmalar devam ederse emin olun kimse bu servere ayak basmaz

Bu yazıyı okuyan tüm adminlere sesleniyorum madem ROA serveri hakkında geri bildirim bekliyorsunuz alın size en baba geri bildirim;

Pushing sistemine ve multi hesaplara hep katlandık tamam dedik kapanır giderler lakin şu an ki RoA2x serverinde multihunterleriniz bazı birlik ve oyuncuların güdümü altına girmiştir. Yani serverde bildiğiniz torpil sistemi dönmektedir. Keyfi olarak hesap kitlemeler günlerce o hesabın yazdıklarına cevap dahi vermemeler. Her türlü pisliği yapan oyuncuları göstermelik biçimde 1 saat kilitleyip hemen geri açmalar. ÇOK PİSLENDİ SERVER ÇOOOK. Benim görüşüm ya bu RoA serverine bi çeki düzen verin ya da bir daha hiç RoA serveri açmayın

Saygılar...

Merhaba;

Var mı elinizde kanıt ?

İyi Forumlar

enkay
28-05-2017, 23:52
Merhaba;

Var mı elinizde kanıt ?

İyi Forumlar kanıt olmaması o suçun işlenmediği anlamına gelmez bunu sizde biliyorsunuz neyse üzerinden 15 gün geçtikten sonra cvp veriyorsunuz zaten benim sormak istediğim birşey var şu an devam eden RoA2x serveri tam olarak kaç gün devam edecek ben 100 gün olarak biliyordum fakat oyuncular arasında 140 gün süreceğine dair söylem var ?

CermenBeyi
07-06-2017, 23:27
kanıt olmaması o suçun işlenmediği anlamına gelmez bunu sizde biliyorsunuz neyse üzerinden 15 gün geçtikten sonra cvp veriyorsunuz zaten benim sormak istediğim birşey var şu an devam eden RoA2x serveri tam olarak kaç gün devam edecek ben 100 gün olarak biliyordum fakat oyuncular arasında 140 gün süreceğine dair söylem var ?

Dostum zaten multihunterler serverlerde taraf tutuyor daha yeni mi anladın sen . hiçbir neden yokken hesap kitleniyor sonra yine neden göstermeden hesap açıyorlar.yeni multihunterler gerçekten vasat.çok oyuncu kaybetti bu yüzden Travian Türkiye.Umaırm en kısa zamanda bu multihunter sistemi düzelir ve daha başka bir sisteme geçilir.Yoksa bu adaletsizlik bitmez.