PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birlikler ve bölgeleri

apachesxxx
08-09-2016, 19:02
Evet bakalım hangi birlikler hangi bölgeye gelecek ?

merttyorukk
08-09-2016, 19:21
yahu birader bu roa serverın amacı nedir ? çözemedim bir türlü..

boz
08-09-2016, 19:22
bende çözemedim değişik birşey mi olacak birisi anlatabilir mi

merttyorukk
08-09-2016, 19:26
bütün düzen kurulu 6 göçmen hazır başlıyorsun falan filan çok boş bir server, nerede o eski 3.6lar

boz
08-09-2016, 19:34
denemek de sorun çıkmaz gibime geliyor biz bi bakıp çıkalım olayı yapacağım sanırım

apachesxxx
08-09-2016, 19:38
Wow sistemi yok diye biliyorum daha önceki s19 da oynadığımda. WW yok puanlama sistemi üzerine galip belirleniyor. Buda daha çok savaş anlamına geliyor. Puanlama sistemide Tılsımlarda olan üstünlükle. Tılsımlardan puan kazanıyorsunuz. Normal serverda Sığınak tılsımı alsan da almasan da bişey değişmiyor. Ama burada Sığınak tılsımı bile değerli. Ayrıca bi kişi tılsım aldığı zaman bulunduğu birlikteki diğer 59 kişi cüz i miktar altın ödeyerek o tılsımdan yararlanabiliyor bu miktar 10-30 arası değişebilir.

apachesxxx
08-09-2016, 19:44
bütün düzen kurulu 6 göçmen hazır başlıyorsun falan filan çok boş bir server, nerede o eski 3.6lar

Bunu hatırlamıyorum. Yani bütün düzen kurulu derken ? 6 Göçmen hazır derken anlayamadım

merttyorukk
08-09-2016, 20:36
Bunu hatırlamıyorum. Yani bütün düzen kurulu derken ? 6 Göçmen hazır derken anlayamadım

şuan başlayan çoğu roa serverda üretimlerin hepsi 10 ve 6 tane göçmenle o kpyi sana veriyolar

ArTeS
08-09-2016, 20:40

Aciklamalar yavas yavas yapilmaya baslanacak:

http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101457&p=2091943&viewfull=1#post2091943

AT_KAFASI
08-09-2016, 21:35

http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=101457&p=2091943&viewfull=1#post2091943

hacı abı at durumları nasıl olucak bu serverda

apachesxxx
08-09-2016, 23:20

7 gün sonra server açılacak daha ne zaman açıklanacak ki ? Yani son 1-2 gün kala mı açıklanacak ?

apachesxxx
08-09-2016, 23:21

Son 1-2 gün kala mı açıklanacak biraz geç kalmadınız mı açıklama yapmak için _ ?

kadim7
08-09-2016, 23:29
avrupa haritalı serverlar eglenceli oluyo 2 kere oynadım. 200 gün sürüyo ve zafer puanı kasmaya calısılıyo birinde tılsım digerinde bölge ele gecirilmişti bu ne olur bilmiyorum . 3.6 ymış ama bu bakalım..

hayaligenc
08-09-2016, 23:47
Son 1-2 gün kala mı açıklanacak biraz geç kalmadınız mı açıklama yapmak için _ ?
Merhaba ;

16 Eylül'de başlayacak ROA , şuanda 9 Eylül ve 7 gün var . Zira duyuruların 1 hafta önceden yapılması çok geçse talebinizi üst adminlere bunu iletiriz.

İyi Forumlar

apachesxxx
09-09-2016, 15:51
Merhaba ;

16 Eylül'de başlayacak ROA , şuanda 9 Eylül ve 7 gün var . Zira duyuruların 1 hafta önceden yapılması çok geçse talebinizi iletirseniz üst adminlere bunu iletiriz.

İyi Forumlar

Yani en azından 10-15 gün önceden bütün herşey yayınlanmış olsa birlikler ona göre kendilerini hazırlar güzel bi şekilde yayınlanır dı gelecek birlikler. Şimdi Ekip olarak bekliyoruz bi süprizle karşılaşmayalım diye. Daha açıklayamadık gelip gelemeyeceğimizi.

CermenBeyi
11-09-2016, 17:30
yabancı serverlerden baktım hakketen doğru üretimler 10 , 6 göçmen var çok saçma bir versiyon olmuş.15 tarlalı köy yok sadece 9 var.millet istediği gibi köy atıyor rekabet yok.boşuna emek ve para harcamayın.tabi bu ben,m görüşürüm ama ilk izlenimim gerçekten çok kötü olmuş 6 göçmen vermek nedir oyunun başında ? çiftçilik yapmak isteyen oynayabilir tabii o ayrı.çünkü bu oyunda çiftçiler ön planda olucak.

apachesxxx
11-09-2016, 21:59
yabancı serverlerden baktım hakketen doğru üretimler 10 , 6 göçmen var çok saçma bir versiyon olmuş.15 tarlalı köy yok sadece 9 var.millet istediği gibi köy atıyor rekabet yok.boşuna emek ve para harcamayın.tabi bu ben,m görüşürüm ama ilk izlenimim gerçekten çok kötü olmuş 6 göçmen vermek nedir oyunun başında ? çiftçilik yapmak isteyen oynayabilir tabii o ayrı.çünkü bu oyunda çiftçiler ön planda olucak.

Yanlış düşünüyorsunuz. Wow olmaması oyunun her dakikasının savaşmakla geçeceğini gösteriyor. Ayrıca Şehirleri ele geçirerek Zafer puanın da artıyor. Yani Savaşırsan kazanırsın şeklinde bi oyun olmuş.

UçanCermen
12-09-2016, 12:34
Eğlenceli Bir Servere Benziyor Şuanlık Bir Birliğim Yok Eğer İyi Bir Ekip Teklif Yaparsa O Birliğe Gelmeyi Düşünüyorum.

TR PRİNCE
14-09-2016, 15:58
Herşey çok güzel olacak

iskoc26
17-09-2016, 11:36
Eğlenceli Bir Servere Benziyor Şuanlık Bir Birliğim Yok Eğer İyi Bir Ekip Teklif Yaparsa O Birliğe Gelmeyi Düşünüyorum.

Birlik var mı bu serverda yaa.. Daha bu konu başlığında biz de şu birliğiz şu bölgedeyiz diye açıklama yapan bile olmamış da... Teeeh Allah ım ne günlere kaldık ya

apachesxxx
17-09-2016, 21:52
Birlik var mı bu serverda yaa.. Daha bu konu başlığında biz de şu birliğiz şu bölgedeyiz diye açıklama yapan bile olmamış da... Teeeh Allah ım ne günlere kaldık ya

Ooooo usta neler var neler dur sayayım :D :D

HZZ - VATAN - POYRAZ - S&D - DOST - ZEHIR - OSMANLI - ELİTE - BARBAR - SİYAH - HANÇER - TURKUAZ - YE-YE -TURAN

Vs. Vs. :D

Jolly Jokers
17-09-2016, 21:54
Ooooo usta neler var neler dur sayayım :D :D

HZZ - VATAN - POYRAZ - S&D - DOST - ZEHIR - OSMANLI - ELİTE - BARBAR - SİYAH - HANÇER - TURKUAZ - YE-YE -TURAN

Vs. Vs. :D

Az bak etrafına EVREN var.Top5 deyiz lo :D
Bölge top5 deyiz.

apachesxxx
17-09-2016, 22:03
Az bak etrafına EVREN var.Top5 deyiz lo :D
Bölge top5 deyiz.

cemqa hesabındayım :D Kahramanımı geçeni geçerim :D :D hiç zzevk alamadım ilk haftaki bütün madalya 1. liğini toplayıp silecem :D :D

Christo
18-09-2016, 22:06
Arkadaşlar hala birlik anlayışı wow serverina göre bu server özel server bölgesel server iyi organize olup yeni bölgeleri fethetmek gerek ayrıca çok amatör birlik var,,

imza 4monarch

apachesxxx
19-09-2016, 07:47
Arkadaşlar hala birlik anlayışı wow serverina göre bu server özel server bölgesel server iyi organize olup yeni bölgeleri fethetmek gerek ayrıca çok amatör birlik var,,

imza 4monarch

Çok amatör birlik var ayrıca o kadar karışık ki ilk defa karşılaşıyorum. Bu kadar az kişi olupta bu kadar çok birliğin olması hiç iyi birşey değil.

Dediğim gibi bu serverda kalıcı değilim ama serverin gidişatı iyi değil oyunun 30.40. gününden sonra kimsenin kalacağını sanmıyorum.

YENİ SERVER BEKLİYORUZ. :)

Cemqa - apachesxxx

Archangel57
19-09-2016, 13:45
Ya bu bölgesel birlik olayını anlamaya çalışıyorum da , normal serverda 400'lere felan köy atıp orda tılsım ve wow ordusu kurulurdu, şimdi bu serverda kimsenin olmadığı bir bölgeye köy atıp gelişmenin bir esprisi kaldı mı? Yada birlik bonusundan muaf mı kalır bu hesaplar?

LordJaraxxus
19-09-2016, 22:40
tamamiyle altın aldırmaya yonelik bir server olmuş. Neden mi? 50 gold veriliyor başta, ve goldclub üyelik 100 gold. Açık arttırma sistemi yok, dolayısıyla altın almak için yada altınla oynamak için başkaHİÇBİR yol yok. Arkadaş daveti 4.köy falan hikaye, maval okumayın. He altınla oynama o zaman kardeşim normal oyna! diyorsanız, 1x hızında bir serverda altın kullanmadan bu kadar yavaş bir serverda nasıl zevk alınır, 7/24 online olsan bile server yavaş server olduğu için altın kullananların senin kat be kat önüne geçeceği aşikar. Açık arttırma sistemini kaldırmak da neymiş, resmen altın almayanlar oynamasın demek bu! Hadi sıkıysa OTOMATİK TAMAMLA yı da devre dışı bırak. Altın sadece Plus-farmlist-üretimler için olsun, heh derim ki o zaman tamam, adamlar paraya yonelik değil, değişikliğe yonelik server yapmış.

İnsanların paralarını sömürmek için yeni bir sürüm getirmenize gerek yoktu. Normalde benden farklı düşünenlere saygım vardır, ancak bu resmen enayi yerine konulmak, Travian ın benzeri bir çok oyun telefonda bile ufak ufak kendini göstermeye başlamışken, siz nasıl daha güzel gondikleyebilirim in derdine düşerseniz, ne oyuncunuz kalır ne de sadık gold user larınız. 2010 da kullanıcı sayınız ile şuankini karşılaştırdığınızda, aradaki fark, başarısızlığınızın göstergesidir. Siz hala kalkmış insanların cebindeki paraya göz dikip oyun zevkini minimal hedeflerseniz, başarısızlığınızın ivmesi artacaktır. Neden 5x yada 10x serverlar kurulmuyor? Çünkü bina kurulum-asker üretimi-hammadde kaynağı seviyeleri insanları doyurduğu için ALTIN ALIMI da o denli düşer. Dediğim gibi, 5x oynamayı seven adam 3x de oynayacağı yerine, sen ısrarla GOLD GOLD GOLD dersen, adamın 5x-10x serverlardan alacağı hazzı çok görürsen, 3x oynayan adamlar da patır patır gidecektir. Benden demesi, karar sizin..

He fikrim ne mi? Bi akıllı sizsiniz, buradaki alayımız aptal anasını satim. Daha berbat sürümlerin gelmesi dileğiyle..

__ErSiN__
19-09-2016, 22:48
Senelerdir bu oyunu oynuyorum aynı zaman da forumda da bir o kadar vakit geçirmişliğim var ama ben böyle anlamlı bir yazı daha önce okumadım.

Ağzına yüreğine sağlık , ne diyim ADAM HAKLI.

manisali
20-09-2016, 00:03
tamamiyle altın aldırmaya yonelik bir server olmuş. Neden mi? 50 gold veriliyor başta, ve goldclub üyelik 100 gold. Açık arttırma sistemi yok, dolayısıyla altın almak için yada altınla oynamak için başkaHİÇBİR yol yok. Arkadaş daveti 4.köy falan hikaye, maval okumayın. He altınla oynama o zaman kardeşim normal oyna! diyorsanız, 1x hızında bir serverda altın kullanmadan bu kadar yavaş bir serverda nasıl zevk alınır, 7/24 online olsan bile server yavaş server olduğu için altın kullananların senin kat be kat önüne geçeceği aşikar. Açık arttırma sistemini kaldırmak da neymiş, resmen altın almayanlar oynamasın demek bu! Hadi sıkıysa OTOMATİK TAMAMLA yı da devre dışı bırak. Altın sadece Plus-farmlist-üretimler için olsun, heh derim ki o zaman tamam, adamlar paraya yonelik değil, değişikliğe yonelik server yapmış.

İnsanların paralarını sömürmek için yeni bir sürüm getirmenize gerek yoktu. Normalde benden farklı düşünenlere saygım vardır, ancak bu resmen enayi yerine konulmak, Travian ın benzeri bir çok oyun telefonda bile ufak ufak kendini göstermeye başlamışken, siz nasıl daha güzel gondikleyebilirim in derdine düşerseniz, ne oyuncunuz kalır ne de sadık gold user larınız. 2010 da kullanıcı sayınız ile şuankini karşılaştırdığınızda, aradaki fark, başarısızlığınızın göstergesidir. Siz hala kalkmış insanların cebindeki paraya göz dikip oyun zevkini minimal hedeflerseniz, başarısızlığınızın ivmesi artacaktır. Neden 5x yada 10x serverlar kurulmuyor? Çünkü bina kurulum-asker üretimi-hammadde kaynağı seviyeleri insanları doyurduğu için ALTIN ALIMI da o denli düşer. Dediğim gibi, 5x oynamayı seven adam 3x de oynayacağı yerine, sen ısrarla GOLD GOLD GOLD dersen, adamın 5x-10x serverlardan alacağı hazzı çok görürsen, 3x oynayan adamlar da patır patır gidecektir. Benden demesi, karar sizin..

He fikrim ne mi? Bi akıllı sizsiniz, buradaki alayımız aptal anasını satim. Daha berbat sürümlerin gelmesi dileğiyle..
sen müşterisin :D bu da %50 ücretsiz(%si tartışılır) bir oyun amme hizmeti yapıp altın kullanmak avantajlı olmasa
kimse altın almaz almazsa da çarklar dönmez

sen hiç bir dönerciye bu döner diye 5 lira parası olmayan aç mı kalsın dediniz mi
dediyseniz desteklerim de haklısınız da
demediyseniz gereksiz bir hezeyan

apachesxxx
20-09-2016, 06:53
sen müşterisin :D bu da %50 ücretsiz(%si tartışılır) bir oyun amme hizmeti yapıp altın kullanmak avantajlı olmasa
kimse altın almaz almazsa da çarklar dönmez

sen hiç bir dönerciye bu döner diye 5 lira parası olmayan aç mı kalsın dediniz mi
dediyseniz desteklerim de haklısınız da
demediyseniz gereksiz bir hezeyan

Ama şöyle sen gidipte 5 lira döner olan yerden mi yersin 50 lira olan yerden mi ?
Zaten travian normal serverda oldukça kar ediyordu. örn; %100 kar ederken ROA serverinde %1000 kar etmek amaçlanmış. Tamam oynamak istemeyen oynamasın lakin bu kadarda olmaz. İlk başta 15 tarla çıkarttılar güzel eyvallah sonra hemen tamamla oda eyvallah sonra kahraman vs. vs. bu gitgide artacaktır bitmeyecektir. Yani ben 100 lira yatırdığım zaman oyundan aldığım zevki şimdi 1000 lira yatırınca alamıyorum .

lycann
21-09-2016, 10:29
Açık arttirma yokmuş altın tuzagiymis
Diğeride senelerdir oynuyormus çok anlamliymis yazı
Senelerdir nerde oynuyo sun
Eskiden çabucak toyton kasardik kahramanı toyton yapmak için
Böyle kahraman yada item olayı yoktu
Açık arttirma ve günlük ödevlerden gelenler sadece multi yi rahat kastı tir gerçek hesaplar herzaman altın ile oynanir
Oyuncu sayısı neden düştü
Çünkü altın köyü açma olayı bitti bukadar basit
Bunu her travianci bilir
Eskiden başka Servere köy atıp 75 nufus yapiyordun geliyordu altın
Tabi serverler altın köyleri dolu oluyordu oda çok oyuncu var gibi geliyordu
Şimdi daha güzel daha çekişmeli bence
Roa serveri bence güzel bir olay olmuş normal serverden çok daha iyi
400 e köy atıp tılsım yada wow için asker ameleligi yapmak oyunculuk değil
Turnuva eleme serverinde bile 100 tane türk 5 Gavuru yikmiyo asker biriktirip gidip wow a çakiyo
Oyun oynamak bu değil çünkü
Roa serveri turklere travian i öğretmek için çok iyi bir server
Rekor ordu basmak oyun oynamak değildir

dehset_ül
22-09-2016, 00:18
Oyunun başlangıcı bence mükemmel. Oyunun en sıkıcı dönemi roma ve galya için ilk başlarıdır bence. Bu sürümde ise size bir seçenek sunuluyor. Belirlediğiniz stratejiye göre oyuna başlarsınız. Hem de oyun yapımcılarının alman olması münasebetiyle cermen ırkına oyun başında sağladıkları inanılmaz ırk avantajı bir nebze ortadan kalkmış oluyor.

__ErSiN__
22-09-2016, 10:46
Bir ara gel anlatırım nerelerde oynadığımı cahil herif , ben oyunun 3.6 olmasına mı laf ettim , tamamen altın üzerine kurulu olmasına laf ettim.Eğer sen olayların arkasında ki şeyi göremiyorsan bu senin körlüğünden , bana gelip 3.6'yı anlatmaya kalkma kim bilir belki de yaşın kadardır bu oyunu oynuyorum.

Oyuncu azlığınıda anlatmışsın boş boş , bu oyun neredeyse tamamen yeni sürümünden dolayı oyuncularını kaybetti.
Bizim gibi yaşını almış insanlar , oyunun iyice basitleştiğini ve artık oynamak istemediklerini söylediler.
Gelmişsin buraya sırf mesaj atmak için yeni üye olmuşsun birde , gel benim üyeliğimin tarihine bak horse kafası.

lycann
22-09-2016, 14:00
Yaş 32
Ilk s3 den beri oynarım bu oyunu
Yaşını almış derken içindeki oyun heyecanın bitmiştir
O yüzden oyunu para tuzağı olarak görüyorsun
Her oyun para için yapılır facebook un dandik oyunları bile para için yapılır, bu oyunda +altın harcatacak tek şey üretimler 10 olduğu için hammadde kullanmak için depo ahır falan arttırmak için
Senin üzerine yazan arkadaş iyi yazmış oyun basi germen in tokmağı nin kölesi oluyordu galya ve roma şimdi atlilar la süper germen kesiliyo
Bu yüzden server ayrıca güzel
Bölgesellik olayı resmen level anlamış bu serverde
Güzel olabilecek bir server
Klasik ten T4 e geçerken de Millet para tuzağı demişti bence server güzel
Tabiki eksiği olacak mesela 5 gün yerine 3 gün koruma olsa daha iyi olcakti

apachesxxx
22-09-2016, 23:00
Yaş 32
Ilk s3 den beri oynarım bu oyunu
Yaşını almış derken içindeki oyun heyecanın bitmiştir
O yüzden oyunu para tuzağı olarak görüyorsun
Her oyun para için yapılır facebook un dandik oyunları bile para için yapılır, bu oyunda +altın harcatacak tek şey üretimler 10 olduğu için hammadde kullanmak için depo ahır falan arttırmak için
Senin üzerine yazan arkadaş iyi yazmış oyun basi germen in tokmağı nin kölesi oluyordu galya ve roma şimdi atlilar la süper germen kesiliyo
Bu yüzden server ayrıca güzel
Bölgesellik olayı resmen level anlamış bu serverde
Güzel olabilecek bir server
Klasik ten T4 e geçerken de Millet para tuzağı demişti bence server güzel
Tabiki eksiği olacak mesela 5 gün yerine 3 gün koruma olsa daha iyi olcakti

Para tuzağından başka hiçbir şey değil bu server. Doğum günü hediyesi yani adamlara :)

Şu şekilde anlatayım normal serverda para harcayacağın yerler belli Gold üyelik 15 lide npc depo tılsımı kurarken altın.

Burada öyle mi ?

Npc yapacaksın mecbur. Tılsım için ayrıca altın verip kullanacaksın. Gold üyelik için ayrı. Tılsım değiştireceksin ayrı altın kullanacaksın. Oyun çok yavaş o kadar bekleyemeyeceğin için altın kullanacaksın . daha neler neler vardır kim bilir de o kadar öğrenemedim daha bonuslarda falan altın istiyor mu bilmiyorum.

He ayrıca bölgelere gelirsek. Benim bulunduğum bölgede örneğin sığınak tılsımı var diğer bi kişinin bölgesinde Daha hızlı asker yetiştirme var ? Adalet nerde ?

Normal serverda Güçlü olan kazanıyordu burada daha fazla parası olan kazanıyor. Açık ve NET.

lycann
23-09-2016, 05:17
Oyun çok yavaş derken
Normal serverden daha Yavaş mi gidiyo server ?
0.5 hızda mi gidiyo server diyosun

apachesxxx
23-09-2016, 12:55
Oyun çok yavaş derken
Normal serverden daha Yavaş mi gidiyo server ?
0.5 hızda mi gidiyo server diyosun

sunu diyorum oyun 1x hizinda fakat isleyis tarzi yavas hesaba giriyoruz nüfus basiyoruz asker basiyoruz yagma listesini calistiriyoruz cikiyoruz. Normal serverda takip edebilecegin seyler var. Ama burada bunu tartismayalim oyununuzu oynayin iyi eglenceler 200 gün sonra yine acarlar oradada oynarsiniz ☺

xx_delis
28-09-2016, 10:17
Çok saçma bir server.. Neyse başladık artık bir kere..

@Giyotin PALA
07-10-2016, 02:14
Çok saçma bir server.. Neyse başladık artık bir kere..

Hocam çok iyi özetlemişsiniz ama yenilikçi olmakta fayda var diye düşünüyorum..

saygılar..

BEWİLD
15-10-2016, 00:53
Güzel bi server ben sevdim iyi birliklerle güç dengesi oyunun başından sonuna kadar ortada olursa efsane olcak bir server olur burası tadından yenmez böyle bile güzel :D

----GB----
10-11-2016, 11:27
Kolay gelsin başganlar bu server her bölge de söz sahibi olmak için savaşılacağını görüyorum apoerhan hesabındaki arkadaşlarım çağırdılar nebula birliklerinde biri olarak bu serverın daha eğlenceli geçeceğini umuyoruz

Baddal
13-11-2016, 23:49
Mechul lordun içinde 60k tokmak 11k toyton olduğunu gördüğümüz -son olarak 1 hafta önce- asker köyü reislenmiştir.Emeği geçen birlik arkadaşlarımı tebrik ederim

Oyuncuu
19-11-2016, 10:04
merhabalar yeniyim aranızda.

Baddal
21-12-2016, 01:43
Merhaba adminler kuzuların sessizliği var burada canlanmıyor buralar maalesef :)

tetik12
06-02-2017, 00:00
merhabalar

RyoLeiN
12-03-2017, 21:19
KİNGS Birliği Lepcis Magna bölgesine yerleşmeye çalışıyor hala :)